Cel mai important sfat pe care l-ati da unui model?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

azi ma intrebam , daca as avea ocazia sa dau un singur sfat unui model sau viitor model care ar fi ala ?

m -am intors , m -am invartit , cred ca in primul rand i -as spune sa aiba incredere in ea si sa isi urmeze instinctele si ideile , chiar daca pt altii sunt ciudate

voi ce sfat ati da? daca ati putea da doar 1 singur
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

1 ora pe zi imbunatatit cultura generala din toate domeniile posible
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Sa munceasca :)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Un sg sfat zici?Sa gandeasca macar cu 5 minute inaintea celorlalti:)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
curious.me
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 28 Feb 2012, 19:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sa-si urmeze intuitia.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Un singur sfat in afara de cele date deja ar fi urmatorul:


Sa aibe grija la imaginea de pe siteuri.


P.S. prin imagine nu inteleg doar o poza/un video
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sa acorde minim 1 ora zilnic pentru capturarea unor poze noi...sunt fete cu poze vechi de 1 an pe siteuri....iar noi suntem in continua schimbare...s-ar putea in curand sa nu fie recunoscute....hahahh
Imagine
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

sa isi respecte programul. Indiferent de "o mica problema", care pare sa apara mai mereu. sau de una mare. Sau de orice.
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Avatar utilizator
northface78
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 24 Noi 2011, 16:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca vrea cu adevarat sa faca bani, sa lase problemele personale sau cele distractive (gen ce a mai postat "Iubi" pe FB sau ce mesaj a primit pe telefon) in momentul in care se pune in fata web-ului.
I am a puzzle that needs some figuring out.
https://www.youtube.com/watch?v=6NP7lbW4SZ0
Avatar utilizator
LolaHighClass
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 10 Noi 2012, 00:22
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sa aiba vise foarte mari, pe care sa si le doreasca cu tot dinadinsul sa le atinga. Cred ca este cea mai mare motivatie si un bun sfat de inceput. Cu cat mai mari visele cu atat mai mare seriozitatea, perseverenta si ambitia.

O seara frumoasa tuturor!
Echipa l.o.l.a.a. studios
Dream Outstanding!

Mail: manager@lolahighclass.ro
Telefon: 0753.114.479 / 0753.114.469
Website: www.lolahighclass.ro
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

1. sa-si fixeze incontinuu targeturi , dar targeturi R E A L I Z A B I L E , astfel incat sa se poata autodepasi mereu.
targeturile prea mari nu vor fi niciodata indeplinite si vor conduce la frustrari, neputinte si ...esec, renuntare.
chiar si 10 dolari pe zi inseamna 9 milioane pe luna, nu e nici o rusine sa incepi de jos, mai ales ca esti pe cont propriu: singura iti construiesti banii tai, faptul ca maricica face 500 pe zi nu iti baga TIE vreun ban in buzunar, nu-ti plateste factura la curent, esti doar tu si cu tine.

2.sa se gandeasca , de exemplu cum ca i-a luat foc casa, pe scara se suie un pompier, se uita inauntru si zice .... la dracu', n-am nici un chef, ma duc sa beau o cafea....
sau ca a avut un accident de masina, a ajuns pe masa de operatie , chirurgul o desface si deodata zice .... la dracu', n-am nici un chef, ma duc sa beau o cafea....
sau ca mecanicul metroului, casiera de la supermarket, instalatorul care iti repara teava sparta, etc..etc...
munca e munca, se intra la munca zilnic la acceasi ora se sta aceeasi durata de timp zilnic, indiferent ca ploua, ninge, sau n-ai chef.

3. cel mai bun target este cel mixt : si de bani SI de timp online,
adica sa fac X $ in 8 ore,
daca am depasit suma X tot stau 8 ore, nu plec
iar daca , dimpotriva, au trecut 8 ore si n-am facut suma X atunci raman online si stau pana fac suma X.
suma X fiind una REALIZABILA nu cai verzi pe pereti.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

asa saa scrieti va rog ca eu cumintica iau notite , multe multe idei bune, va multumesc pentru toate
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
troscolina
Mesaje: 15
Membru din: 13 Aug 2013, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sa isi aduca aminte ca banii nu pot cumpara fericirea :wink:
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da Troscolina , mare dreptate ai , iaca adaug si eu inca un sfat sa nu ii neglijeze pe cei dragi , mai bine rupe o ora de somn si are timp pt cei apropiati
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1 -pt modelele independente: sa respecte cu sfintenie un program de lucru de MINIM 8 ore pe zi, 10 ore daca ai ceva planuri mari de viitor. Chiar daca esti propriul tau sef, inchipuie-ti ca trebuie sa ajungi la serviciu si esti penalizata daca intarzii sau iti poti pierde serviciul etc, altfel te lasi pe tanjala si SE VEDE si la incasari , si la dispozitia generala. Nu mai esti in rutina "trebuie sa fac asta, nu am timp sa ma plictisesc", intri in rutina "n-am chef azi , n-am chef acum , n-am chef maine, n-am chef nici sa ma plictisesc". Le-am incercat pe amandoua si odata ce intri in dispozitia de n-am chef azi , si te lasi dusa de lene, greu iesi din asta si f usor dai in depresie, ajungi sa iti doresti mai mult sa cureti wc uri decat sa stai online.

2- ia-ti concediu si zile libere doar cand e necesar, adica atunci cand au si prietenii sau familia concediu, sau ai ceva programat, altfel daca iti iei liber pt simplul fapt ca n-ai chef sa lucrezi , iti mai iei si atunci cand trebuie sa pleci cu ai tai in concediu, ajungi sa ai lucrate 5 zile intr-o luna si iar e nasol. Stabileste-ti zile sau ore de curatenie, cumparaturi , gatit, treburi casnice etc. Iti va fi mai usor sa respecti un program astfel incat sa nu se adune multe deodata , si sa iti neglijezi si jobul, si familia , si programul tau de relaxare.

3- nu spune niciodata ca DE MAINE sau DE LUNI sau DE LUNA VIITOARE incep un program serios de lucru si ma tin de el ca lumea. Nu o vei face! INCEPE DE AZI, DE ACUM, indiferent ca ai doar 2 ore de stat online ca sa faci targetul de lucru de maine. Chiar daca nu ai niciun privat in 2 ore, sunt clienti care te-au vazut , cu care ai vorbit, iti poti mari traficul pe site , si iti poate aduce privaturi mari pe viitor.

4- incearca sa bei maxim doua cafele pe zi. una cand te trezesti si alta seara mai tarziu cand trebuie sa fii fresh. Cafeaua in exces provoaca dezechilibre hormonale, tahicardie , celulita si iti inveti organismul sa fie lenes iar combinata cu sedentarismul , alimentatie defectuasa la ore tarzii.... iti dai seama singura. Daca simti nevoia sa bei o bautura calda intre timp , inlocuieste cafeaua cu ceai din cafea, orice fel de ceai, cicoare (are gust de cafea) sau un pahar cu apa cu lamaie stoarsa si o lingurita de miere- este un f bun energizant.

5- Nu iti inchipui ca daca te trezesti la ora 16 organismul tau va crede ca e dimineata si poti servi micul dejun la 16, pranzul la 20 si cina la 24. Daca nu vrei sa te ingrasi intr-o saptamana cat altii intr-un an , sau niciodata, nu manca niciodata dupa ora 19:00. Poti sa nu mananci nimic toata ziua, daca ai mancat dupa 19:00, hai 20:00, degeaba ai tinut post negru toata ziua.

6- Nu-ti fa unghiile cand esti online , nu te uita la filme cand esti online, nu sta pe facebook mai mult de un minut cat esti online, nu sta pe mess, scoate-ti televizorul din camera, nu vorbi cu sotul , sora, mama , tata cat esti online. E de prost gust ca si client sa vezi ca modelului i se rupe ca tu ai bani si esti dispus sa-i cheltui cu ea. Si odata ce faci toate astea, tu nu iti dai seama pt ca esti concentrata pe ceva, dar mimica fetei ti se schimba si nu arati interesata de nimic... nu e sexy si este un major turn off pana si pt colegele tale care te spioneaza. Mai bine vad ca scrii cuiva , chiar daca lor nu le apare nimic, macar stiu ca esti interesata de moment, nu de telenovela.

7- Cheltuie banii cu cap, alege daca faci din jobul asta o cariera sau faci jobul asta ca sa iti construiesti o cariera pe viitor. Oricare ar fi alegerea, trebuie sa pui suflet ca sa iasa ciorba buna ;)
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

mimy scrie:...
5- Nu iti inchipui ca daca te trezesti la ora 16 organismul tau va crede ca e dimineata si poti servi micul dejun la 16, pranzul la 20 si cina la 24. Daca nu vrei sa te ingrasi intr-o saptamana cat altii intr-un an , sau niciodata, nu manca niciodata dupa ora 19:00. Poti sa nu mananci nimic toata ziua, daca ai mancat dupa 19:00, hai 20:00, degeaba ai tinut post negru toata ziua....
No offence dar sa nu mai dai sfatul asta nicio data ! :wink:
Pentru ca cineva sa se trezeasca la ora 16, in mod normal se culca la 7-8. Daca tu sfatuiesti pe cineva sa nu mai manance de la ora 8 seara pana la 8 dimineata ( 12 ore , timp in care lucreaza deci consuma mai multa energie decat daca ar dormii ) iar apoi sa nu mai manance pentru alte 8-9 ore pe care le doarme, il bagi in spital.
Sigur ca daca asta s-ar intampla o data, de doua ori, nu ar fi sfarsitul lumii dar sa faci din asta un regim de viata, e foarte periculos si prostesc. Crede-ma, e mult mai simplu si sanatos sa fii atenta ce mananci, daca ai tendinte de ingrasare, sau sa faci si ceva sport/exercitii fizice, sigur, daca nu ai vreun handicap care te-ar impiedica sa faci asta.
Singurul lucru pe care il poti obtine prin infometare este sa te imbolnavesti si sa tremure carnea pe tine ca pe o baba ( datorita starii de catabolism in care se afla corpul pe o perioada indelungata, timp in care foloseste masa musculara ca sa produca energia necesara organismului ).

Si daca tot m-am apucat sa scriu la subiectul asta, hai sa dau si eu un sfat: nu va neglijati pe voi sau sanatatea voastra nici pentru toti banii din lume! Si inca ceva: nu va pierdeti cumpatul. Free chatul e foarte obositor si plin de idioti. Nu le dati satisfactie enervandu-va. Pastrati-va calmul si daca nu puteti iesii din situatia respectiva cu o gluma atunci ignorati mesajele respective si vorbiti cu ceilalti ca si cand nu ati primii respectivele mesaje urate. Daca continua, folositi Block. Dar nicio data nu va certati, este exact ceea ce acestia urmaresc.
These users thanked the author SFG2707 for the post:
Mery24 (10 Dec 2018, 02:19)
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lucrand in tura de noapte e din start un stil nesanatos de viata, somnul de zi nu se compara cu cel de noapte, cred ca majoritatea modelelor care lucreaza in stilul asta mananca o singura data in zi si daca raul e deja facut , macar sa-l fata atunci cand se trezesc si nu la ora 12 noaptea, zic si eu, mai bine mananca dimineata la 7 inainte sa se culce decat sa bage mare dupa 8 seara, nu sfatuiesc pe nimeni sa faca foamea, am sugerat doar sa nu manance dupa 19
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai mymy si tu rezisti asa nemancata si muncesti 12 ore si faci si sport si mai si gatesti ai grija si de sot mai ai timp si de o cafea cul umea in oras ?

ca io cred ca as da in benga la programul asta , acum sa nu exageram , niste kile in plus in limita bunului simt nu cred ca sunt chair o piatra de gat , si nici nu merita atat chin si jale si nemancare daca ai un 5kile extra

noh zic si eu

cunosc si eu domnisoare cu corp super si dieta in genul manac 2 frunze de salata pe zi si in rest numai apa ca aerul ingrasa , da alea in afara de a se fatai de la cosmetica la examnele pre -platite de parinti si la coafor altceva nu le vad sa faca , sa fiu sincera nici nu cred ca au energie sa faca altceva :(
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu fac sport , si nu am zis ca muncesc 12 ore pe zi, nici ca stau nemancata o zi intreaga, ideea mea era alta. Nu am timp de aerobic, mai bine zis nu-mi place.. alerg 5 minute pe banda si mi se pare ca a trecut o ora, ma plictiseste. Un sport as face, ca e entertaining, dar nu am cu cine. Ma trezesc la 14, si pierd timpul pe te miri ce pana seara. Nu am zis sa faceti foamea fetelor, ideea cu nemancatul o zi intreaga facea referire la altceva - degeaba nu mananci o zi intreaga sperand sa slabesti , daca bagi mare seara- , am zis doar faceti cumva ca ultima masa sa fie inainte de ora 19. Vi se pare ceva exagerat? Cine are 3 mese sanatoase pe zi plus desert, si timp sa faca sport, sa ridice mana. Acum fiecare isi organizeaza timpul in functie de propria-i viata, fetish... nu toate modelele au soti , copii, familii , cercuri mari de prieteni sau guri de hranit...
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

SFG are perfecta dreptate mimy. Si ce zici tu ca mai bine mananca la 7am e exact ba chiar mai rau decat cel ce are progam activ ziua si mananca inainte de culcare la ora 23 si carora le recomanzi tu sa nu manance dupa ora 19 (corect de altfel dar doar in cazul celor activi ziua). Zic ca e mai rau ca deja face un rau?! ca nu doarme noaptea. Daca continua si cu mancat aiurea...

Si cei ce trebuie sa se trezeasca la ora 16 chiar trebuie sa se comporte alimentar ca si cum ar fi dimineata pentru ei. Chiar trebuie sa ia mic dejun atunci si mesele celelalte la fel in continuare. Trebuie sa adapteze si regim alimentar si mese in conformitate cu noul program. Mai mult...acum e recunoscut faptul ca exista oameni diurini si nocturni. Unii care se trezesc dimineata si atunci au maximul de energie si fizica si mentala si atunci dau randamentul maxim, se culca devreme si nocturnii care maximul de energie il au la apusul soarelui. Eu sunt un nocturn. O stiu de la 6 ani. Toti anii de scoala i-am dormit ca scoala in general se facea dimineata si energia maxima o aveam spre seara si adormeam nu mai devreme de 4-5am. Fapt ce e recunoscut acum in tari unde pentru cei nocturni se face scoala dupa-amiaza.

Am 22 de ani de cand imi permit programul pentru care sunt construit genetic si am mai multa energie, si fac mai multe decat multi diurni. Competitiile la care particip sunt de obicei ziua si sunt un cosmar pentru mine. Ca idee dimineata scot performanta (in competitii) cu 10% mai putin decat seara (simplu antrenament). Si asta calculata cu scule performante.

Totul e echilibru in univers deci si in corpul omenesc. Pentru a putea fi mentinut echilibrul trebuie sa existe 2 forte complementare, egale in modul dar de sens contrar. Daca exista o forta centripeta exista si una centrifuga si exemplele continua la infinit. Dezechilibrul apare cand o forta e mai mare ca alta. Asa si in organismul uman. Exista 2 procese metabolice: anabolism si catabolism. SFG zice perfect. Atunci cand te infometezi organismul consuma ce are mai la indemana si anume glicogen. Il haleste pe asta din muschi din ficat si daca infometarea continua haleste si strat adipos dar aminoacizii esentiali existentei ii va lua din lanturile proteice din muschi pe care le va desface in aminoacizi. Asa vei pierde masa munculara adica tesutul de calitate din organism, proces ce se numeste si autocanibalism adica catabolism. Dar! Crescand atat de mult rata catabolica, organismul al carui cuvant de ordine e echilibrul creste la fel de mult si procesul complementar si anume anabolismul. Face in asa fel ca orice farama de hrana pe care o prinde sa o poata folosi la maxim. Deci in timpul asta in care te infometezi reusesti asa: 1 sa-ti distrugi rezervele de glicogen(energia)
2 sa pierzi masa musculara, si ceva grasime
3 demineralizare, devitaminizare, deshidratare
4 crestere masiva a ratei anabolice.

Bun...si cand incepi sa mananci normal...datorita ratei anabolice ridicate tu vei asimila tot si nu vei reface masa musculara ci vei pune grasime. Voila de ce orice "cura de slabire" idioata gen supa de varza etc in timp vor duce la ingrasare de fapt...mai multa ingrasare. Pe moment scade masa corporala dar neputand tine la infinit te vei ingrasa mult mai mult. Atentie am zis masa corporala(greutate), adica si masa musculara si chiar osoasa si nu grasimi(strat adipos). La femei curele stupide sunt periculoase ca au tendinta de a decalcifia si oasele. La nevoile organismului de Ca va scoate din oase. Vezi osteoporoza etc. Cu o cura idioata scazi in greutate de ex 10kg. Ei bine nu sunt 10kg de grasime, probabil daca e cura dura si fara sport sunt doar 3-4. Ei bine dupa cura vei pune inapoi 12kg masa corporala. Din care 9kg probabil grasime. Si uite asa te-ai facut dupa un calcul empiric cu 6kg de grasime cu toate ca tie cantarul iti va arata dor 2kg in plus de greutate. Am incercat sa explic cat mai simplu. Informatia exista si nu pe forumuri gen eva etc etc. Cauti informatia serioasa si vei gasi exact ce am zis eu.

E altceva pentru sportivii profy care fac performanta. Care fac categorie etc. Ei stiu ce fac si controleaza ff bine lucrurile. Pentru a slabi cum trebuie adica doar grasime sa arzi grasime exista doar miscare, alimentatie cu cap. Des (5 ori/zi) si valori calorice mici. Nu combinatii de alimente incompatibile. Raport lipide/glucide/proteine in functie de activitatea dusa etc. Se pot scrie romane dar deja totul e pe net, dar cum am zis cautati sursele stiintifice.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

organismul percepe mancarea gatita ( prelucrata termic peste temperatura de 40 de grade) ca pe o otrava si reactioneaza ca atare, adica SE APARA impotriva dusmanului.

daca vreti sanatate si o greutate de bun-simt trebuie sa va pacaliti organismul LA FIECARE MASA, strecurand pe langa mancarea gatita o cantitate egala sau chiar mai mare de cruditati, indiferent ce cruditati: salate, fructe, fructe uscate pe cale naturala, miere, lapte batut facut in casa din lapte nefiert, lapte crud amestecat cu cacao (rece) si miere, galbenus de ou frecat cu zahar, branza de la tarani, vin de la tarani, chestii din astea.

daca respectati la fiecare masa aceasta regula 55% cruditati+45% mancare gatita veti slabi inerent din simpla corectare a metabolismului, puteti sa mancati si de 10 ori pe zi.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

andromaca_mulge_vaca scrie:puteti sa mancati si de 10 ori pe zi.
De acord cu restul mai putin asta. Sau ma rog...daca mancat de 10 ori pe zi inseamna cate un mar atunci da nu te ingrasi. E valabil daca aceste mese sunt cu valoare calorica ff mica. Am prieteni vegani care sunt mancai ca mine, deh moldoveni, si sunt mai grasi ca mine. E simplu. Fiecare om are o rata metabolica bazala care poate fi calculata empiric dar destul de apropiat de realitate la care sa adauga consumul cu activitatile zilnice. Deci are nevoie de un aport caloric x. Se presupune ca vorbim de un om sanatos, fara stres si un ritm de viata normal. Daca zilnic acest om aduce un plus de calorii la acel necesar x in timp va depune grasimi. Ai o casa cu bucatarie, camara si beci. Aduci in bucatarie atat de multe alimente incat nu mai incap. Ce faci? Te chinui sa le indesi in bucatarie. atunci cand nu mai faci fata le duci si in camara si cand umpli camara ce e surplus duci si in beci. Bucataria e stomacul, camara sange ficat muschi, beciul stratul adipos. E adevarat hrana vie ajuta mult metabolismul jongland cu cele 2 procese sa mentina echilibrul. Incearca cat mai mult sa elimine prin fecale dar la un moment dat nu va mai face fata si va depune. Daca timp indelungat ingerezi mai multe calorii decat necesarul fiecaruia in parte va depune.

Eu cred ca peste 70% din alimentatie am hrana cruda : cereale, seminte, fructe, legume si chiar daca as manca doar asta in cantitati mari doar 4 mese m-as ingrasa grav. Si testat. In conditiile in care ard peste 1500kcal zilnic.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”