Omagiu pentru Modelele care lucreaza de NOAPTE!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut tuturor,

Pentru a arata RESPECTUL meu deosebit pentru Fetele si Baietii - Modele de Video Chat, Patroni de Studiouri, Webmasteri, care lucreaza de NOAPTE, am urmatoarea actiune in program pentru Bucuresti (incep cu Bucurestiul ca e mai mare) focusata mai mult in directia modelelor pentru ca ele sunt cele mai EXPUSE.

Voi plati o GASCA DE CARTIER, care 1 data pe saptamana, Lunea de exemplu la 3 noaptea, vor pune muzica de calitate cu boxele la MAXIM dintr-o masina special echipata pentru asa ceva... si se vor plimba cu viteza melcului printre blocuri... deasemenea din cand in cand in boxe se vor auzi urmatoarele cuvinte "IUBIM MODELELE DE VIDEO CHAT"

Daca mii de modele isi rup organele intime si pentru TARA asta, nu doar pentru ele, atunci si TARA/SOCIETATEA ar trebui sa fie mai constienta si mai intelegatoare cu munca lor, ar trebui sa invete sa nu mai bata in "teava" si sa lase OMU' sa MUNCEASCA, ar trebui sa nu mai barfeasca ca aia de la parter sau etaju' 2, 3,4,5 etc face VIDEO CHAT si sa isi vada de MUNCA lor si de datoriile lor la INTRETINERE... ar trebui sa nu mai deschida GURA daca habar nu au despre ce este vorba.

Deasemenea ar trebui sa inceteze sa le mai numeasca CURVE, din punctul meu de vedere nici o femeie nu merita numita CURVA nici macar daca este prostituata in lumea REALA.

Pentru ca societatea este SUPERFICIALA, merita trezita pentru cateva minute Lunea la 3 noaptea, cu muzica si mesaje de calitate, pentru a avea ce povesti a doua zi la munca lor (cei care au job). Probabil vor injura, probabil vor interpreta in fel si chip, dar vor afla mai tarziu de la TV care e scopul actiunii...

Responsabil pentru plata amenzilor de tulburare a linistii publice voi fi eu si cei care vor avea cohones sa se implice (Patroni de studiouri, webmasteri, modele care castiga foarte mult etc)... trebuie sa studiez mai bine legea ca nu vreau sa ii bag pe baietii de cartier in belele, trebuie limitat doar la amenzi.

Actiunea are rolul sa aduca zambetul pe buze modelelor de video chat, sa inteleaga ca sunt si oameni care le RESPECTA jobul, sa atraga atentia celor care traiesc in IGNORANTA SI SUPERFICIALITATE si deasemenea sa atraga atentia MASS-MEDIA ca ar trebui sa preseze politicienii sa FACA LEGI CLARE PENTRU ACEST TIP DE ACTIVITATE... daca se poate si cu impozit mai mic pentru a incuraja modelul/studioul/webmasterul sa se DEZVOLTE, pentru ca banii adusi de ei in tara vor AJUTA intreaga TARA, dar in acelasi timp si modelul de video chat/webmasterul are nevoie de o asigurare medicala, de un imprumut la banca poate, de o PENSIE, asigurare de VIATA, un sindicat probabil and so on.. sunt altii care pot formula mai bine ce vreau eu sa zic.

Actiunile de acest tip au rolul deasemenea sa PROMOVEZE activitatea, sa faca societatea constienta ca cei CARE NU AU LUAT BACUL IN ULTIMII ANI, pot avea un loc de MUNCA, cat se poate de decent si banos, fie la NON-ADULT fie la ADULT, fie de ACASA fie de la STUDIO sau BIROU, in functie de limitele si doleantele fiecaruia.

Daca eu nu imi fac timp pentru asta prea curand, aveti ideea pe TAVA, nu ma deranjeaza ca o face altul inaintea mea, e ceva ce trebuie FACUT intr-o forma sau alta.

Orice feedback e bine venit.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
chani
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 19 Noi 2012, 14:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Tot pentru ca nu ma pot abtine, din ciclu statuie pentru modelul de videochat cazut la datorie care duce tara si spiritul natiunii pe culmi inalte si uite cum sa nu mai ia bacu nicio duduie si hai sa dam mana cu mana sa ne facem toate modele de videochat vreau sa pun o intrebare:

- daca maine, ipotetic vorbind, videochatul nu mai exista din varii motive ce vor face toate domnisoarele care de la 18 ani doar asta au facut si altceva nu stiu a face? Mai mult, cum se va descurca o donshoara care a facut de cand se stie numai asta si castiga 4000-6000 dolari poate si mai mult pe luna si va fi nevoita sa munceasca acum pe 2000 ron? Si evident ca si jobul va fi unul pe masura experientei nicidecum un scaun directorial.
Nu ma refer la cele care folosesc videochatul ca o trambulina spre ce vor sa faca, sa termine studii si sa activeze in nush ce job mult visat.

Nu e o intentie de a blama meseria asta si nici de a minimaliza jobul facut de acestea (printre care si eu) si da, ar fi o idee foarte buna ca meseria asta sa poata fi facuta transparent si cu toate drepturile aferente asijderea celorlalte joburi dar de aici si pana la a face parada cum ca videochatu tre sa fie miezul din caen e o cale destul de lunga. Si nu-mi povesti ca videochatul ridica Romania din mizerie ca dau cu basca de pamant. O tara care se poate baza/poate evolua/rezista pe pizda mai bine moare definitv. E ca la aia cu Stefan cel Mare si manastirea. Trage cu arcu si unde cade sageata ete manastirea. Daca ar exista numai teoria ca videochatul salveaza Romania si ca tara asta se bazeaza pe pizda stimabelor dudui atunci sa traga cineva cu ceva sa ne rada de pe pamant ca e clar ca, consumam resurele inutil. Extrem de trist.

In plus stii cum e? E ca la lesbiene si gay si de ce nu bisexuale. Toti vor drepturi, toti vor sa fie respectati, toti vor sa fie acceptati dar sa nu iasa ei in fata. Eventual poate iese gigel si vasilica si apoi candva ies si eu. Ca eu nu pot ca ma vad mama , tata, prieteni. E simplu, atata timp cat fie modele, gay, lesbiene vor alege tacerea sa nu se stie cu ce se ocupa atunci nu putem vorbi despre vreun progres si mai mult de acceptare si respect.
Sau crezi ca sa spunem cele care ascund asta de cei din jurul lor o fac de rusinea ca nu asigurare si pensie la batranete de pe urma jobului? Banuiesc ca numai cand crezi ca ceva e nefiresc si rusinos tinzi sa ascunzi. In definitiv cei care te iubesc cu adevarat te vor iubi indiferent ce ai face.
Mai e o chestie si cu gay-ii (care mie imi plac fara doar si poate) care au o campanie numita "gay pride". Pai de ce tovarasi? Pai ce, am auzit de mandria de a fi heterosexual? Pai voi vreti sa fiti vazuti ca asa zisa normalitate dar tot fluturati mandria voastra ca ce? Pai ori militati pentru dreptul voastru de a fi inclusi in normalitate ori ne fluturati noua agresiv ca aveti tri coaie in loc de doua?
Asa si cu videochatul, ce face special acest job fata de alte joburi unde si acolo oamenii muncesc, se duc la program etc?
Si parca exista o incadrare si pentru videochatiste daca nu ma insel, cea pe care o folosesc studiourile pentru fetele care muncesc in ele. Recunosc nu am foarte multe cunostinte despre asta.
Ideea este ca orice idee daca este implementata natural, firesc nu ca pe ceva "exotic" poate fi primita la fel de firesc.
Daca te duci cu fel de fel de parade cu fel de fel de maimutzoi costumati si surle si trambite de uite ce facem noi (vezi paradele gay-ilor) nu faci decat sa aduci un deserviciu ideii in sine.
Videochatul este un job ca oricare altul - punct. Dupa parerea mea actiunea = masina care urla stima si mandrie videochatistelor este inutila. E ca si cum se anunta circul pe strada. Si cu siguranta o astfel de actiuni nu va face autoritatile sa se sesizeze intr-un fel. Poate doar intr-unul rau. Totul sta in recunoastere demna. Zic si eu.
Pentru asta nu-ti trebuie scoala de spionaj si nici coaie. Pentru asta iti trebuie intelegere pe deplin a ceea ce faci si lipsa de rusine pt cine esti si ce faci. Putina stima de sine. Eu tin cu mine, nu ma pot abtine. :)
Adica da, videochatul dupa mine e un job ca oricare altul care trebuie respectat, care trebuie sa beneficieze de toate drepturile de care beneficiaza oricare alt job dar ma bucur ca exista femei care vor sa se faca si altceva decat videochatiste. Slava domnului. Arata cam sumbra imaginea unei tari in care toate femeile fac videochat si in care toate domnisoarele viseaza la o cariera de videochatiste. Nu credeti?

PS. Si mai e ceva, ce melodii ne-ai dedica? Ca acush slava domnului avem extrem de multe posesoare de webcam care isi misca duios soldurile pe Gutza, unele pe rock, altele pe jazz, altele pe blues, pop sau rap.
Si toate astea "decat" de la o cafea proasta de dimineata :) Numai bine.
"Ma dojeniti ca vesnic sunt beat. Ei bine, sunt! Necredincios ma faceti. Si ce daca-i asa? Puteti orice sa spuneti pe socoteala mea. Îmi apartin. Pricepeti? Si sunt ceea ce sunt!" Omar Khayyam
chani
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 19 Noi 2012, 14:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Inca ceva ca nu mi-a iesit nici a doua cafea si deja ma declar agitata. Nici cafeaua nu mai e ce era candva.
Alea de nu au luat bacu' sa invete dracu si sa-l ia tura urmatoare. Nu videochatul e solutia, videochatul si banii multi castigati din el nu suplinesc educatia.
Despre ce vorbim aici? Atunci nici sa nu mai dea bacu', nici sa nu mai faca scoala, trei fraze in engleza invata oricine, bani ies fara sa fii vreo capacitate.
Unde-ncap atatea ilone si monici plimbate la brat la pret de-o vulva nu inteleg de ce n-ar incapea si generatii intregi de domnisoare sastisite de mersul la scoala gasind ca e mai facil sa faci videochat. Cine intra bou/recte vaca in el, asa va ramane. Cel mult poti descoperi punctul G si pe unele parti ale patului dar cam atat.
Asta daca nu in relationarea educationalo-emotionala "reciporca" model-membru se va gasi un "dascal" sa-i explice cum merg niste lucruri elementare in lumea asta.
Bine, gata, tac. Incerc cu ness.
"Ma dojeniti ca vesnic sunt beat. Ei bine, sunt! Necredincios ma faceti. Si ce daca-i asa? Puteti orice sa spuneti pe socoteala mea. Îmi apartin. Pricepeti? Si sunt ceea ce sunt!" Omar Khayyam
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ideea este buna, pacat ca, mentalitatea este invechita (inca) si nu va merge , in afara de amenzi pentru tulburarea linistii publice, va, veti alege si cu o suita de injurii, probabil peste 3-5 ani ideea va fi viabila, dar nu in acest moment, oricum , succes, asteptam primele reactii dupa prima incercare de acest gen.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Foarte interesanta idee Sad! ceea ce multi romani nu inteleg este ca fetele:femeile astea s-au apucat de chat de nevoie, nu ca vai au vrut ele sa faca nusce cariera in asa ceva. Atata timp cat ies o groaza de tineri de pe bancile scolii si nu au unde sa se duca, atat timp cat si pentru vanzator la toneta se cer bani, pai ce sa faca bietii oameni? si poate unii au si copii de intretinut.....Dar uite ca lumea nu vede decat partea negativa a lucrurilor: cei din tara ne judeca drept prostituate, cei din afara drept saraca fata hai nu vii la mien sa ti-o trag iti dau 500 euro pe repriza looool.
In opinia mea, daca tot vrei sa schimbi un pic felul in care suntem priviti, eu m-as gandi la un fel de emisiune cum era inainte Surprize Surprize si marile firme sponsorizau cazurile....daca mai sunt emisiuni de astea atunci am putea s apunem mana d ela mana si sa ajutam cazurile dificile , in felul asta oamenii si-ar schimba un pic parerea despre comunitatea de videochat din Romania, ce zici?In felul asta publicitatea s-ar transforma din una negativa in una pozitiva, cel putin asa privesc eu lucrurile :roll:
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Chani,

Da ai dreptate, asa cum si eu am dreptate si altii au dreptate etc.. dar degeaba ai dreptate daca nu TRECI LA FAPTE, si faptele astea sa fie calculate atat de bine, incat sa nu existe VICTIME COLATERALE.. foarte greu de facut...

Nu poti altera prezentul, viitorul, doar cu pixul pe hartie.. e imposibil.. cineva trebuie sa treaca si la fapte..

Au trecut 24 de ani de la revolutie, si in continuare sunt zone in tara unde nu exista APA CURENTA, ELECTRICITATE, GAZE, DRUMURI, EDUCATIE etc.. acum pana si asta e relativ.. pentru ca multi din oamenii astia sunt de 100 de ori mai EDUCATI spiritual/moral si mai LIPSITI DE STRES decat noi..

Ce sa astept? inca 100 de ani? alte tari au fost distruse aproape complet de bombe.. chiar si nucleare.. vezi Japonia, vezi Germania.. si in 20 de ani erau din nou PUTERE MONDIALA.. de ce? de ce? de ce?

Iti spun eu de ce.. pentru ca aia sunt UNITI nene, se respecta reciproc, muncesc de le sar capacele.. si nu au frustrari tampite ca ROMANUL

Noi dam vina pe politicieni, politicienii dau vina pe noi si tot asa ne invartim in jurul cozii, de sute de ani, o frecam la rece..

Nu vreau sa mai aud de principiile morale ale pulii mele.. in momentul cand jumate de tara face scoala pe spaga si pe pregatiri platite in afara orelor de scoala, in momentul cand peste jumate din proiectele cu statul nu se aproba fara SPAGA, in momentul cand aproape nici un doctor/asistenta nu se uita la tine fara SPAGA, in momentul cand foarte multi preoti nu vin sa iti faca slujba la MORT fara SPAGA, in momentul cand foarte multi JUDECATORI, PROCURORI, AVOCATI, disimuleaza dreptatea in fel si chip.. baga la puscarie pe o batrana care a furat o paine pentru a da mancare la nepoti, dar nu baga la puscarie oameni care au distrus mii de vieti, in momentul cand oamenii FISCULUI actioneaza la comanda pulii mele.. tot oameni ai FISCULUI inchid ochii daca li se da SPAGA, si nu doar ca inchid ochii.. dar vin in mod repetat in CONTROALELE pulii, ca ursul la miere.. repet.. nu toti.. doar foarte foarte foarte multi..

M-am saturat ca in Romania sa se aleaga JOBUL dupa suma de BANI care o poti face cu acel JOB.. si modul meu de protest e simplu.. imi voi da si VIATA DACA E NEVOIE... pana nu bag 10% din ROMANIA pe video chat .. NU MA LAS.

Din punctul meu de vedere, TOTI, DAR ABSOLUT TOTI, ar trebui sa isi aleaga JOBUL, din PASIUNE, dar cum pula mea sa faci asta.. daca tara in care te-ai nascut nu iti da nici o sansa? CATI DIN CEI CARE ISI RUP CREIERII IN SISTEMUL EDUCATIONAL ROMANESC, GASESC UN LOC DE MUNCA PLATIT DECENT?

Din acest motiv si multe altele, eu nu mai vreau sa stau cu mainile in SAN, tara asta are multe resurse, multi oameni minunati daca nu toti.. dar eu nu pot sa ajut decat pe VIDEO CHAT, pentru ca doar asta stiu sa fac la un nivel mai profesionist... in rest sunt mediocru.. mediocru pe arta, pe psihologie, pe webdesign, pe sport, pe limba engleza, pe agricultura etc..

De asta azi eu le spun tuturor celor intre 18 si 65 de ani, PUTETI FACE VIDEO CHAT... pana si la NON-ADULT, doar conversatie.. daca stai 8 ore pe zi.. zi de zi.. pe 2-3-4 siteuri POPULARE, vei face MULT PESTE SALARIUL MINIM PE ECONOMIE.. si atunci cand STATUL.. se va vedea inghesuit, nu va mai gasi OAMENI pentru a ii face DOCTORI, PROFESORI, PREOTI, JUDECATORI, PROCURORI, AVOCATI, FUNCTIONARI PUBLICI... atunci STATUL va trebui sa se TREZEASCA DIN SOMN..

Eu RESPECT pe toti care isi fac TREABA cu RESPONSABILITATE, in orice DOMENIU LEGAL, am ajuns sa RESPECT si pe cei care isi fac TREABA bine si in domenii ILEGALE, nu accept ce fac ei.. dar ii RESPECT in pula mea.. si nu ii tratez SUPERFICIAL, pentru ca altfel nu as putea intelege niciodata cum sa ma feresc de ei.. sau sa inteleg MOTIVELE REALE pentru care ei fac ceea ce fac...

DEMOCRATIA prost inteleasa e fix pula.. asta demonstreaza ROMANIA de 24 de ani, si daca DEMOCRATIA e fix pula.. atunci luati de aici PULA si PIZDA, pana toata tara o sa depinda doar de PULA SI PIZDA.. si poate atunci incep si alte RAMURI sa se dezvolte frumos :)

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Sa nu imi criticati jargonul pentru ca, din punctul meu de vedere este o forma de SIMBOLISM, in plus aceste cuvinte sunt in DEX inca din 2007

http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-s ... da-dex.htm

http://dexonline.ro/definitie/PULA
http://dexonline.ro/definitie/pizd%C4%83

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
chani
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 19 Noi 2012, 14:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Privind scrierile noastre m-a napadit nostalgia, mi-amintesc de un prieten ce-mi demontase un ceas si de neputinta lui de a-l reasambla. Ei bine...gramajoara de piese din fata lui seamana exact cu postarile noastre despre economia Romaniei salvata de pizda baloshita si de agitatia mea precum a unei burti pline de pepene si lapte gata sa explodeze intr-o diaree incontrolabila de cuvinte. Cuvinte, concepte, mici si frivole teribilisme...una bucata dovada livresca...consoane, vocale...ala-bala portocala...hai-rim-jim-jim etc...toate aceste componente ce asamblate bine ar fi putut ticai si eventual arata si ora exacta, dar n-o fac, deoarece cuiva ii lipseste un curs de ceasornicar.
Poate din pricina rimelului ce-mi intra in ochi am perceptia deformata dar dark side-ul videochatului pe care tot incerci sa-l ascunzi sub presul social se bazeaza pe aceleasi valori umane. Dar...ma intorc la vorba ta...i-o simpla chestie de luminare. Pentru ca bezna nu ascunde doar inchipuiri, ci si realitati...ce trebuie acceptate odata ce dorinta de cunoastere ne e asumata.
Nu contest valoarea ta aici pe forum, departe de mine gandul asta dar nici nu ma-mpiedic de acesta valoare instituita, cand ma simt "purtata de biruinta" (vorba scrisorii) si am certitudinea ca singurul argument viabil pe care-l puteai invoca in disputa din discutzie era "sa dam cu pizda peste ochi politicienilor POATE se vor trezi". Astia strang neste pizde ratacite de turma precum caprioarele bolnave si le si fut nu numai ca nu le ajuta.
Videochatul este absolut minunat pentru ca poate aduce niste bani pe care nu ii poti obtine aici in tara decat cu o pregatire extrem de inalta si cu ceva mai multe zbateri de neuron si consum nervos decat dezbracatul in fata webcamului. Este un job pe care fiecare il poate alege dupa bunul sau plac, asa cum am facut-o si eu. Pe de alta parte pentru cineva care intra cu cunostinte zero, cu neuronul neantrenat dupa ce a dormit in banca liceului 4 ani nu va invata nimic. Va invata ce-i trebuie acolo sa poata atrage membri si sa-i tina in camera si sa castige de pe urma lor. Dar atat. Nici banii foarte multi la o varsta asa de frageda de sa spunem 18 ani nu ii vor aduce mare beneficiu. Din contra poate, va stii ce e viata cu 10 mii de dolari in mana si la fel o va si aprecia. Aici nu vorbesc musai numai despre carte ca slava domnului cunosc o gramada de oameni fara prea mare apetenta pentru carte care sunt niste oameni minunati si cu o claritate in cap extraordinara. Dar aia stiu despre ce e vorba in viata asta prost facuta. Sunt vii.
Nu contest ca foarte multe fete s-au apucat de videochat din saracie dar imi vine sa dau cu cutzitu-n cheatra daca deschid site-ul acum si extrem de multe pe langa siliconeala pe care in unele locuri mi-as dori-o si eu sunt niste pitzipoance cu priviri usor bovine, pline de tupeu si proaste de le put urechile. Ranjesc macabru si au ochii goi. Si nu par sarmane decat cu duhul. Parol! Ma, alea habar nu au ce cauta ele in viata lor.

Si totusi...linistea de dinaintea unei furtuni nu se va compara cu cea de dupa...chiar de ne obishnuisem cu prima si o doream permanentizata. deoarece un achievement de gen suplineste frustrarile particulare, chiar de-s intemeiate si...a la long...imbogateste spiritual.
Te respect pentru ideile tale chiar daca nu le inteleg si poate nu-s de acord cu ele dar de exemplu e acelasi lucru, sa sacrificam niste generatii tinere prezentandu-le foarte glamour alternativa nedeschiderii unei carti pentru ca ganditul poate fi si optional si deschiderea picioarelor poate suplini deschiderea mintii. Toate astea in ideea ca, candva cei de sus se vor sesiza ca nu au doctori bla bla etc.
Pai puterea pe asta se si bazeaza, pe indobitocirea populatiei ca sa nu mai aiba pretentii. Si in plus un model de videochat lasat sa-si faca treaba cum vrea poate consulta un doctor in Austria, ii se rupe pixul de sistemul de aici.

La fel poate si tendinta ta de a sacrifica oarecum linistea unui intreg forum pentru un pizda-n beci penibil si redundant.
Eu mi-s pacifista dar nu era mai bine sa-l fi manat incetisor de la inceput (mai ales ca-l stiati neajutorat) catre azil? Toate astea cand ai vazut ca a uitat ca-i la pensie si planta de zor panselute in piata. E vorba despre Pumpy asta sau cum s-o numi el.
Si asta pentru ce? Pentru a intoarce si celalalt obraz si hai sa ne prindem intr-o hora si sa incantam tangouri pentru iertarea divina a lu' gica contra zis si reciclabilul. Obrazul tau e individual, nu colectiv. In toate cazurile :) Obrazul meu il accept palmuit numai daca am minim doua dejte in pizda. Deci nu se aplica. :)))

Da, stiu, este un forum de videochat. Da, stiu, sunt multi posesori de studiori care probabil acu se gandesc cum sa ma impinga pe scari si sa nu mai latru, stiu ca mi-s nepotrivita dar tot ce spun este ca jobul asta sa-l aleaga fiecare cum doreste nu sa-i fie prezentat ca o alternativa la orice. ca poate suplini absolut orice. E periculos zic eu pentru minti incapabile sa discearna foarte bine. Atat ma doare pe mine, ma doare cand cineva care are un cuvant oarecum greu de spus si care este ascultat de zeci de perechi de urechi fara a se indoi de ce spune si anume cetateanu emite asemenea indemnuri. "decat" atat.
Daca sfatuiesti ca cineva sa se faca dentist poate ii spui si ca duhoarea gurilor deschise in fata-i ii va cauza neplaceri uneori. Sa prezentam si pro si contra aspecte. Sa se vada si putin cacatul de care nu e lipsit niciun job ca de poleiala suntem satui. Asta ca sa nu arate formul ca o batuta pe loc - ce frumos e sa faci videochat si ce minunat este sa faci o carca de bani. Doi pasi la stanga binisor si o invarteala in loc. Manatzi mai! Ar putea deveni plictisior la un moment dat. Ceva artificii ar anima atmosfera si ar incita spre polemici si cujetare in mortii ma-sii de treaba.
Si ma opresc aici inainte de a cadea in penibil daca nu am si facut-o pana acum. Ma duc sa ma mai joc la threadul cu filme si poate fac si unul cu muzica ca astea-s inofensive si permisibile.
Si-acu spre impacare nu voi insira treije puli si pizde cu toate ca am potential sa o fac variat un sfert de ora fara sa ma repet, cand o trece "dricul" prin titan baga si pentru mine o dedicatie din partea nasului mare si o caruta cu lemne. Sa ne traiasca!
Multam ca m-ai lasat sa ma "isteriz" pe forumul tau, eu cam atat am avut de spus. Huiduielile din ultimul rand nu le iau in seama. Oameni rai. Dau legatura in studio. :)
"Ma dojeniti ca vesnic sunt beat. Ei bine, sunt! Necredincios ma faceti. Si ce daca-i asa? Puteti orice sa spuneti pe socoteala mea. Îmi apartin. Pricepeti? Si sunt ceea ce sunt!" Omar Khayyam
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Chani,

Perfect adevarat, de asta sunt eu si altii idealist/pozitivist, de asta esti tu ca un inginer si altii, de asta ne rupem degetele in taste.. pentru ca cei care vor citi sa FIE EDUCATI.. tot educatie este.. una VIRTUALA.. nu trebuie sa mai deschizi carti in 2013, ai INTERNETUL IN FATA... cel mult deschizi o carte de dragul AMINTIRILOR

Privind spectacolul nostru.. oamenii care citesc isi vor trage singuri concluzii..

Cum ti-am spus si in alte topicuri, VIDEO CHATUL nu este doar pizda pe webcam, este mult mai mult decat atat, vei vedea pana la sfarsitul lui 2013 cand voi pune pe tapet mult mai clar ceea ce reprezinta VIDEO CHATUL cu adevarat.. si fiecare isi poate alege.. Adult, non-adult etc..

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

deci , deci , acu pe f bune , voi chiar credeti ca romanii nostri au vre-o sansa sa o apuce pe un drum ok ?

sa nu uitam ce a zis Brucan si cum s-au oparit toti , nici Petru Tutea nu ne-a convenit ehhh , cam multe chetsii care nu ne plac
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

chani scrie:La fel poate si tendinta ta de a sacrifica oarecum linistea unui intreg forum pentru un pizda-n beci penibil si redundant.
Eu mi-s pacifista dar nu era mai bine sa-l fi manat incetisor de la inceput (mai ales ca-l stiati neajutorat) catre azil? Toate astea cand ai vazut ca a uitat ca-i la pensie si planta de zor panselute in piata. E vorba despre Pumpy asta sau cum s-o numi el.
Si asta pentru ce? Pentru a intoarce si celalalt obraz si hai sa ne prindem intr-o hora si sa incantam tangouri pentru iertarea divina a lu' gica contra zis si reciclabilul. Obrazul tau e individual, nu colectiv. In toate cazurile :) Obrazul meu il accept palmuit numai daca am minim doua dejte in pizda. Deci nu se aplica. :)))
Nu e chiar asa de simplu @chani. La prima vedere asa ar parea, ce poate fi asa greu sa banezi pe cineva si pa? Cand vorbesti de cineva sanatos da e simplu. In alte cazuri, cu siguranta si asta, pur si simplu nu poti scapa. Sper sa fii printre noi cat mai mult timp si vei avea ocazia sa-l vezi reaparand. Ionut ca l-a tolerat a facut-o si dintr-un calcul simplu. Decat sa faca sute de conturi pe care oricum le face, mai bine sa aiba unul si sa-l poata controla.

Pe de alta parte nici eu nu sunt foarte sanatos. Si eu am vina "tulburarilor" de pe forum. Toti l-ar fi tolerat pana la urma, au si treaba si nu au timp de pierdut aiurea, dar eu nu pot trece peste minciuini aruncate in fata cu nonsalanta. Simt ca sunt luat de fraier. Da e EGO, e boala mea si pur si simplu nu pot lasa sa fiu luat in balon.

Nu s-a reputat nici o victorie, nu sunt mandru de mine, nu ma simt bine. Simt exact incarcarea de care vorbea Ionut cand preiei energie negativa din situatii neplacute. Dar e mai bine decat atunci cand ma simt prostit. E un compromis ok pentru mine. Totusi cand nu sunt sigur de ceva ma intreb: as mai face-o inca o data la fel? In cazul asta raspunsul e clar DA! Am sters pozele si sper sa intram in "normalitate". Pentru mine a caz inchis si sper sa ramana pe vecie.

Inca mai apare semnatura tipului, cand ai timp Ionut fa-o sa dispara ca e pacat sa mai fie cineva intoxicat.

Ontopic voi reveni ca-mi place subiectul. Nu-ti va face nimeni vant (vreun studio :) ), exprimi o parere personala in care crezi.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Imi voi "permite" luxul de a fi doar offtopic, din simplul fapt ca ma simt incapabil sa comentez ceva ontopic pe marginea acestui topic intrucat reprezinta ceva foarte complex cu ramificatii multiple.

Vreau sa adug omagiul meu d-nei/domnisoarei chani, care in reply-urile ei din ultimele zile a dat dovada de multa cultura si de inca si mai mult caracter. E de bun augur modul in care priveste videochatul ca si activitate. Felicitarile mele.

Ca si Ionut si multi altii, chani intra in acea lista de oameni pe care ti-ai dori sa ii cunosti in real life.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

fetish scrie:deci , deci , acu pe f bune , voi chiar credeti ca romanii nostri au vre-o sansa sa o apuce pe un drum ok ?

sa nu uitam ce a zis Brucan si cum s-au oparit toti , nici Petru Tutea nu ne-a convenit ehhh , cam multe chetsii care nu ne plac
Daca noi nu credem, atunci cine Fetish? vrei sa vina americanii ? :) ii aducem noi pe ei prin VIDEO CHAT, prin LUMEA VIRTUALA, le dam pasarica frumoasa pe la nas ca sa isi bage banii in Romanica, simplu...

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
chani
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 19 Noi 2012, 14:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

theselby scrie:Imi voi "permite" luxul de a fi doar offtopic, din simplul fapt ca ma simt incapabil sa comentez ceva ontopic pe marginea acestui topic intrucat reprezinta ceva foarte complex cu ramificatii multiple.

Vreau sa adug omagiul meu d-nei/domnisoarei chani, care in reply-urile ei din ultimele zile a dat dovada de multa cultura si de inca si mai mult caracter. E de bun augur modul in care priveste videochatul ca si activitate. Felicitarile mele.

Ca si Ionut si multi altii, chani intra in acea lista de oameni pe care ti-ai dori sa ii cunosti in real life.

Din ciclul "ce doamna am fost si ce domnisoara am ajuns", iti multumesc. Magulitor pentru mine dar nu e vorba nici de cultura ca nu e nici pe departe asa de vasta cum mi-ar fi placut sa fie si nici de caracter ca din pacate mi-s o jivina vicioasa plina de pacate si meschinarii dar spre autoflagelare le afisez sperand intr-o mai eficienta iertare. Atat doar ca dupa ce inghiti laturile prostiei si ipocriziei cotidiene pe care toti ne-am deprins a le tolera ca fiind "harmless human behaviour" am inconstienta sa invoc greatza la vederea unui fir de par la fund de galeata.
"Ma dojeniti ca vesnic sunt beat. Ei bine, sunt! Necredincios ma faceti. Si ce daca-i asa? Puteti orice sa spuneti pe socoteala mea. Îmi apartin. Pricepeti? Si sunt ceea ce sunt!" Omar Khayyam
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Chani -perfect de acord cu tine!
Ionut, tot respectul pt tine,pt ceea ce faci ,esti intr-adevar un formator de opinii si cuvantul tau atarna greu cel putin aici pe forum...dar,da-mi voie sa nu fiu de-acord cu tine. Inteleg perfect dorinta ta si te admir pt asta,probabil toti cititorii forumului o fac , insa avantul tau de a 'ne scoate la lumina' si de a arata lumii intregi cine suntem si ce facem ,de a cere sa fim respectati pt job-ul nostru si recunoscuti..mi se pare nerealist si sincer,daca se va intampla ceea ce-ti propui si anume sa iesi in media si sa vb nu va face decat sa fim si mai blamati,si mai 'nerespectati' .Intentiile tale sunt bune...dar spune-mi,cati vor sta la dreapta si la stanga ta in momentul in care tu o sa-ti expui ideile si dorintele? Cati sunt cei care accepta si sunt de acord ? De ce nu faci un sondaj sa aflam cati dintre noi vor lumina reflectoarelr pe ei,cati sunt ok cu faptul ca parintii,familia,rudele,prietenii vor afla si vor trebui sa dea explicatii?Cati vor fi cei care isi vor ascunde capul in nisip ? Pe mine una 12 ani de cat timp fac acest job nu m-a deranjat faptul ca nu exista un cod CAEN special pt videochat , ce se spune despre job etc...cred ca toti ne permitem sa platim o asigurare medicala,o asigurare de viata si de pensie, ne putem asigura viitorul ,fiecare cum poate ..Despre respect...pai unde traim?Ce anume genereaza respect mai mult ca orice daca nu banul??Ai bani ai si parte de respect ..ai si parte de educatie,de sanatate,de ceea ce iti doresti .Spunea bine chani ,propaganda asta nu va face decat sa faca toate fetele abia majore sa isi doreasca sa faca vdc...exac ceea ce se intampla in ultimii ani...pai si atunci,cu cine defilam???Cu cine o sa iesi tu in fata Ionut ...cu aceste domnisoare care sunt asa cum le vedem toti pe free-uri ? Cat de bine intentionat esti si cat de mult crezi in aceasta cauza nu vei reusi sa schimbi mentalitatea oamenilor ,cu atat mai mult a politicienilor care mizeaza si ies in fata cu moralitatea . E o vorba care mie imi place f mult : ca sa castigi tebuie sa stii sa pierzi...
Asta este parerea mea,scuze daca am suparat pe cineva
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Kharma, eu nu vreau sa ies in fata, eu vreau sa ma simt bine in pielea mea si sa iau decizii cat mai optime posibil pentru mine in primul rand, apoi pentru familia mea, prieteni, straini..

Acum totul e roz, doar ca eu ma uit in viitor, peste 50 de ani de ex.. si ma gandesc daca actiunile mele de acum, vor aduce o farama de mai bine peste 50 ani... E soarta oricarui vizionar sa nu fie inteles de majoritate..

Probabil nu voi face actiunea asta multi ani de acum inainte, pentru ca va cauza STRES, iar eu tind spre un plan care sa nu cauzeze STRES nimanui, sau cat mai putin..

Eu nu vreau sa traiesc cu regrete.. e alegerea mea.. restul fiecare face cum il taie capul.. eu am spus de multe ori.. FILOSOFEZ.. dau niste mesaje, niste informatii bazate pe experienta mea de viata... probabil o sa pun si un Disclaimer ceva pe viitor.. deocamdata inca sunt in faza de EDUCATIE (a mea)... mai este timp :)

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ionut, apropos de ceea ce scriai mai sus in legatura cu cititul unei carti ..iti recomand 'idei in cuvinte' Vanda Vlasov , cred ca empatizezi cu ea si cam tot ce exprimi in filozofia,trairile si experientele tale asta a incercat si ea in aceasta carte.Dureaza 30 min s-o citesti...;)
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

kharma13 scrie:Ionut, apropos de ceea ce scriai mai sus in legatura cu cititul unei carti ..iti recomand 'idei in cuvinte' Vanda Vlasov , cred ca empatizezi cu ea si cam tot ce exprimi in filozofia,trairile si experientele tale asta a incercat si ea in aceasta carte.Dureaza 30 min s-o citesti...;)
Sarutmana :)
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

kharma13 scrie:Despre respect...pai unde traim?Ce anume genereaza respect mai mult ca orice daca nu banul??Ai bani ai si parte de respect ..
Banii cumpara orice e de vanzare numai respect nu (nici onoare, nici iubire, nici fericire etc). Respectul nu are absolut, dar absolut nici o legatura cu banii decat daca nu e inteles bine termenul sau pentru cineva superficial. E o amagire sa crezi ca daca ai bani ai respect, respectul nu se poate cumpara se castiga.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

mai mult, nu numai ca nu se cumpara, respectul nici nu se cerseste si nici nu se pretinde.

respectul se cladeste SINGUR, prin fapte.

vorba aia: sa nu spui ca faci , ci ... sa faci ce spui.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WinXPfather era o ironie la adresa celor superficiali carora am vrea sa le cerem drepturi,recunoastere ..tocmai de aceea am spus ca eu nu cred ca ideea lui Ionut de a iesi in fata este buna si asta din cauza celor carora ne adresam.
Avatar utilizator
ashtarte
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 16 Feb 2008, 03:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

La dracu', eu lunea am liber, deci nu pot iesi in "uniforma" pe balcon sa salut initiativa :D Daca macar jumatate din romanii care nu sunt in domeniu ar intelege ce inseamna videochatul pentru Romania, am fi medaliati :D Iubesc modelele de videochat :!: (in proportie de 90%)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”