Abordand psihologia a lor / a noastra

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
LolaHighClass
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 10 Noi 2012, 00:22
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna tuturor,

Acum ceva timp am inceput sa citesc o carte, care imi este tare draga mie si care acum este imprumutata unui prieten pentru a o citi si el. Aceasta carte trateaza psihanaliza tuturor celor ce traiesc cu impresia ca vorbele, faptele si gandurile lor nu le influenteaza viata. Se incearca o aducere in context a greselii pe care noi, prin prisma faptului ca suntem atat de ocupati cu viata aceasta "mondena", uitam sa mai si multumim celor ce au trecut prin viata noastra sau chiar si celor ce nu au facut-o (cei care stiu, ma vor intelege), uitam sa multumim vietii in general pentru ceea ce primim, si luam totul de-a gata.

Ceea ce vreau sa ating prin aceasta introducere - constiinta si subconstientul nostru. Si vreau ca acest nou topic, care este si primul meu topic pe forum, sa formeze un topic unde sa dezbatem exact acele intamplari din viata noastra, la care cumva ne asteptam sa se intample, tocmai pentru faptul ca ne-am gandit, le-am vizualizat ori le-am portretizat in ceea ce traim noi astazi.

Ca sa pun puntul pe i, va voi lamuri in cele ce urmeaza:

Eu, ca si multi alti oameni (si cred ca si unii dintre cei prezenti pe forum), am ajuns sa observam cum o idee, poate avea un impact major in viata noastra. Cel putin in ceea ce ma priveste cu cat am vizualizat mai mult o idee, un vis, am sperat, am rugat, am multumit, cu atat acel vis s-a apropriat de realitate, pana a devenit palpabil.

Am dat in cartea respectiva de un pasaj care spune asa: "OMUL NU POATE OBŢINE DECÂT CEEA CE EL SE VEDE DEJA PRIMIND". Si am zambit.

Acest post, este in mintea mea ca "idee" de mai bine de jumatate de an, si sa fiu sincera, astazi multumesc ca am posibilitatea sa il postez. Vreau sa aduc legatura dintre ceea ce am scris si domeniul videochatului, si anume, daca in momentul in care abordezi camera, plina de entuziasm, cu mult "sange" rosu aprins de pasiune in tine, cu acele tocuri pe care daca urci te simti invincibila si consideri ca acea zi va fi cea mai buna zi a ta pe chat, insa sa faci asta zilnic, ca o regula, crezi ca succesul nu va fi garantat? Eu spun un mic secret, sau poate ca deja nu mai este secret, succesul vizualizat, imaginat, dorit si inchipuit (nu mai gasesc sinonime - este atat de simplu, doar sa il vrei, sa nu iti fie lene sa il vrei, sa il vrei cu toata inima ta - DA! Succesul, la asta ma refer, si poate si la membru. :) ) este un succes garantat.

Acum - tocmai asta este cea mai grea munca a unui model si nicidecum sa stea in fata camerei bosumflata - sa danseze cu gandul - Oare s-a facut ora de plecare?

Eu zic ca aici trebuie sa inchid ori ma lungesc prea tare. Voi ce parere aveti?

Cu respect si urandu-va multe zambete,
Alexandra.
Echipa l.o.l.a.a. studios
Dream Outstanding!

Mail: manager@lolahighclass.ro
Telefon: 0753.114.479 / 0753.114.469
Website: www.lolahighclass.ro
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Mare adevăr ai grăit în prima parte a postului.
Nu e o nici pe departe o nouă descoperire, e ceva banal că apa caldă pentru unii, dar bună de adus în discuție oricând :)
Acum intervine și problema, expusă si de ține în a doua parte a postului.
Luăm modelul X căruia i se explică conceptul în sine și legea atracției, pe care deunăzi o descoperise singurică. Modelul amică fiind, îmi povestește cu încantare cum a văzut ea The Secret online ( mare amatoare de filme și seriale online de altfel, cu tot cu semințele de floarea soarelui/dovleac aferente, că "ce are ? nu am free chat, nu mă vede nimeni " )
Paranteză în paranteză, discutăm despre un model independent.
Știi ce a înțeles din toată treaba ? Că dacă scrii pe foaie de 100 de ori pe zi : Fac bani ușor și repede, gata legea atracției, de parcă ar redacta vreo ordonanță de urgență din vârful patului.
Mai are rost să îți spun că într-un final a ajuns să pună coji de semințe pe foile alea ?
( desigur am dramatizat puțin faptele, de dragul narațiunii, dar esența este intactă )
Asta e din ciclul : they say that ignorance is bliss, but I find yours rather disturbing. Pentru ignoranță nu e leac oricâte legi ale atracției, puteri ale gândului, ori ale dildo-ului telescopic :) s-ar descoperi.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Alexandra,

Multumim de topic, si eu stiam lucrurile astea din pacate mi-a luat peste 15 ani sa le inteleg.. asta pentru ca am fost superficial cand a venit vorba de CARTI, dar... daca eu am putut sa imi dau seama de unele chestii si fara carti.. si fara educatie superioara.. imi e clar ca vor putea si altii

Calugarii tibetani cel mai probabil nu se duc la scoala si totusi, cu sau fara carti, cu sau fara internet sunt chiar super super meseriasi :) pacat ca nu vede si China treaba asta

Visul meu e simplu, vreau ca omul (constiinta umana) sa devina nemuritor (nemuritoare), pentru a avea mai mult timp sa invete din greseli.

Cu toate astea mi se rupe daca eu voi fi sau nu nemuritor prin stiinta, pentru ca stiu ca viata spirituala nu se opreste dupa moarte, si vorbele astea vi le spune un om care nu a crezut in aproape nimic pana la 33 de ani, de la un om care nu agreeaza si nici nu apartine total vreunei religii.. totul din punctul meu de vedere e MATEMATICA - PROGRAMARE ... cum iti programezi viata asa o vei avea :) asta tot asa va spune un om care a cazut de 3 ori la matematica la bacalaureat, cu nota 3 si 4, in conditiile in care a avut 9 si 10 aproape pe linie la restul de 6 materii... un om care avea 8-9-10 pe linie la Matematica in liceu.. asta se intampla in 1998 si 1999

La contestatii mereu mi s-a spus ca am inceput bine absolut toate exercitiile dar rezultatul a fost gresit... niciodata nu m-am intrebat.. daca rezultatele mele de atunci erau defapt corecte si profesorii nu au putut sa imi inteleaga modul in care vedeam eu exercitiul...

Tata a vrut sa dea spaga desi nu avea bani nici de mancare.. si eu i-am spus ca daca va da spaga il voi da pe mana Politiei.. aveam 18 ani

Au trecut 15 ani de atunci si am revenit la principiile de la 18 ani... nu regret nimic... chiar imi pare rau ca nu am fost capabil sa revin mai devreme... dar poate asa a fost programat.. sau poate asa a trebuit sa fie... pentru ca daca imi luam bacul, acest forum nu mai exista, aceste cuvinte scrise azi, nu mai existau, as fi intrat intr-un sistem cu defecte asa cum sunt toate sistemele create de oameni, sistem din care cel mai probabil nu as fi putut iesi pana la adanci batraneti...

Le-am spus la multi, si le spun iar.. nu imi pasa de pensie :) pentru ca in modul meu de a vedea viata, nu imi trebuie nimic de la STAT, nici macar asigurare medicala, oricum mereu am platit la doctori mai mult sau mai putin.. fie cu sau fara asigurare.. nu imi pasa de educatia precara pentru ca stiu ca omul se poate autoeduca, nu imi pasa de drumurile naspa pentru ca pot merge si pe jos, nu mai imi pasa nici macar de buletin, pasaport, permis de conducere sau certificat de nastere..

Cu toate astea eu inteleg perfect rolul fiecarui sistem, si sunt perfect capabil sa ma integrez in el DACA VREAU, pentru ca stiu ca mi-as petrece viata in SINGURATATE daca nu o fac.. si viata in SINGURATATE iti da timp sa gandesti mai mult.. dar in acelasi timp e foarte foarte foarte NASPA din punctul meu de vedere..

Chiar daca eu ma vad capabil sa muncesc pana in ultima zi de viata, pentru ca imi face placere, constientizez ca mai sunt acolo 7 miliarde de oameni diferiti fata de mine, si din respect pentru ei prefer sa ma integrez intr-un sistem sau altul...

Iar o sa para ca ma dau mare.. dar va spun.. in maxim 2 ani daca imi pun capul.. pot fi milionar in Euro poate chiar miliardar.. dar dupa cum v-am spus, MA CAC PE EI DE BANI, pentru ca daca nu ma simt bine cu mine... nici o suma din lume nu imi va cumpara FERICIREA

Chiar daca tigarile, mancarea, stilul de viata, imi afecteaza SANATATEA, mi se RUPE, pentru ca prefer sa mor la 50 de ani cu 5 ore dormite pe zi, decat sa mor la 100 cu 12 ore dormite pe zi, pentru mine e unul si acelasi lucru.. vreau sa traiesc VIATA nu sa o dorm.. ce imi e 50, 100, 200, 300, 1000 cand raportezi la infinitatea universului...totusi pasii astia care ii face omul spre SANATATE, stil de viata mai bun, tot in FERICIRE se traduce.. pentru ca e mult mai OK si mai economic pentru SISTEME ca media globala sa fie mai SANATOASA si sa poate duce viata in spate pana in ultimele zile de viata.. decat sa ai in carca milioane de oameni cu CANCERE, PARALIZII, COME etc..

Va spun din prima... eu maine daca ma loveste vreun CANCER mai nasol.. direct in Tibet sau in Nordul Indiei ma gasiti... nu ii voi lasa in veci sa imi distruga sistemul imunitar plus mii de euro aruncati aiurea.. dar daca i se intampla unui apropiat ce fac? pot eu sa il trimit in Tibet? cand el nu e pregatit mental de asa ceva? mai greu...

Pentru mine totul a devenit relativ si totul e absolut.. o contradictie suprema.. voi trai probabil toata viata in contradictie.. dar macar sunt capabil sa las si ceva in urma... o farama de emotie in mintea altor oameni.. o farama de informatie utila.. macar sunt impacat cu mine ca nu mi-am trait viata numai si numai pe chestii materiale...

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

asa ca o paranteza , Tibetul si sucurile de muguri verzi nu au reusit sa-l vindece de cancer nici macar pe Jobs , in schimb medicina alopata si mult blamatele transplaturi au vindecat n cazuri

o fi buna si increderea asta oarba in Dumnezeu , da atat timp cat nu tte dragi de sireturi personal cu El , sau nu au un statut anume degeaba o dai pe zeam de stevie cand esti cu un picior in groapa
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

asa ca o paranteza , Tibetul si sucurile de muguri verzi nu au reusit sa-l vindece de cancer nici macar pe Jobs , in schimb medicina alopata si mult blamatele transplaturi au vindecat n cazuri

o fi buna si increderea asta oarba in Dumnezeu , da atat timp cat nu tte dragi de sireturi personal cu El , sau nu au un statut anume degeaba o dai pe zeam de stevie cand esti cu un picior in groapa
Fetish citind printre randuri nu vei intelege nimic, daca Jobs vroia cu adevarat sa scape de cancer se muta acolo, cu totul, dar poate nu a vrut sau poate nu a fost pregatit mental, te-ai gandit vreodata la aspectul asta?

Ceea ce descopera medicina alopata in prezent, tibetanii stiu/simt de mii de ani de asta la ei oamenii care sar de 150 de ani nu sunt raritati sau imposibilitate cum e la noi. De asta oameni de 100 de ani inca sunt capabili sa munceasca.. la fel cum se intampla si in Japonia.. etc..

De asta mai exista inca Tibetul pentru ca savantii sa isi poate lua info si de acolo... pana nu ajungi la un nivel pur de intelegere a ceea ce se intampla in jurul tau.. nu ai cum sa intelegi ce iti explic... va trebui sa treci singura prin viata cu adevarat grea pentru a constientiza.

Medicina face pasi importanti, dar a avut si va avea defecte majore pana nu reuseste sa combine traditionalul cu modernul, trecutul cu prezentul.. stiinta cu spiritualitatea

Cand vreodata va reusi medicina moderna sa imi vindece mie Cancerul cu radiatii si pastile care imi fac zob sistemul imunitar?

Doctorii sa sti de la mine tot o religie au, o doctrina, si aceasta doctrina ii face IGNORANTI si SUPERFICIALI pe majoritatea, unii se trezesc pe parcurs, altii niciodata.. vei constanta singura in anii ce vor urma.. si te astept cu feedback peste 20 de ani.

Repet pentru mine unu nu e problema, pentru ca inteleg si traditionalul si modernul, dar nu face experimente pe mine doar sa imi prelungesti agonia, mai bine imi spui din prima.. nene mergi la biserica ca medicina moderna iti mai da maxim 5 ani de trait... dupa care fie ca mori, fie ca traiesti in statistici vei apare ca si vindecat :)

Medicina moderna nu a reusit sa imi vindece nici astm bronsic, nici psoriazis, nici colon iritabil... medicinei moderne i-a luat 4 ani, 10 controale si 5 medici diferiti sa inteleaga ca am astm bronsic, timp in care aveam toate sansele sa ma CURAT, medicina moderna imi da tuburi cu corticosteroizi desi stiu ca iti vor face pielea zob si ca oricum nu vindeca ci doar ASCUNDE, si nu mi-au spus ca trebuie sa imi fac un stil de viata cat mai echilibrat si ca defapt nu am nevoie de alifii cu corticosterozi ca il pot controla si altfel.. cand m-am dus cu colon iritabil.. primul lucru care mi s-a zis a fost ceva de genul "stiu oameni care au 50 de ani si traiesc fara probleme cu colon iritabil" lol.. pai ce faci nene?

Eu stiu deja ca iti doresti mult o cariera in medicina, si respect dorinta ta.. dar iti spun de pe acum , ai 50/50 la suta sanse sa ti se acreasca in maxim 5 ani, pentru ca degeaba vrei tu sa schimbi ceva in sistem, daca nu poti de restul :) iar lupta ta se va traduce in mare stres.. din care va rezulta exact ce am zis eu mai sus... boli ale sistemului nervos, boli ale sistemului imunitar, digestiv, respirator and so on...Medicii sunt sortiti sa fie RECI asta e doctrina... si e foarte bine ca e asa.. pentru ca ar ajunge la balamuc, cand esti cu bisturiul prin inima la unu, nu prea e loc de EMOTII acolo.. si chiar daca este trebuiesc controlate la Maxim.. eu unul stiu ca pot fi un MEDIC bun cand vrea muschiul meu, dar trebuie sa fie ceva sa imi PLACA.. iar in prezent imi place VIDEO CHATUL mai mult.

Tu mergi pe drumul tau, pentru ca asta face diferenta, daca tu crezi cu adevarat in PRINCIPIILE tale, vei schimba ceva atat pentru tine cat si pentru cei din jurul tau... dar niciodata sa nu uiti de unde ai plecat.. asa cum o fac multi :)

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai cine a ziis ca schimb eu sistemul ? nu nu nu eu imi vad de viata mea , stai ca nu-s Maica Tereza , sistemul prost va ramane si se va perpetua , pt ca prima chestie in sistemul bolnav etse nesimtirea care nu se va vindeca prea repejor

cat despre Jobs hmmmmm.....familia e pe primul loc deci daca te freaca vre-o idee de suicid oricum ar fi , esti dator sa lupti pt familie

nu ne jucam cu declarati, cu etalari de forta , daca Jobs era din sangele meu , mort copt il duceam la tratament

familia e un contract nu-l parasesti bilateral cand vrei si cand ai chef

desigur parerea mea
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cat despre a uita de unde am plecat , cred ca ma confunzi , am fost printre primele modele pe aici care a declarat ca se simte mandra ca face vdc , si nu o data in n situatii , si nu in viata reala nu ma prezint ca sefa la aprozar ci ca vdc ista si da am facut vdc in casa cu mamica , cu bunica , cu socrul , cu familie si prieteni , cine ma acepta pe mine ca si om accepta si jobul meu si suntem prieteni

cine nu , usa e deschisa , pt mine vdc ul va fi mereu ceva extrem de important , tocmai pt ca mi-a oferit o sansa la care nici nu am visat

la mine nu merge cu jumatati de masura , si ma mentin pe pozitiile mele chiar daca de n ori mi-am luat -o in freza ca ,,vaaai domle nu ti -e rusine ca faci chat ,,,
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna mama,

Nu imi mai interpreta cuvintele in fel si chip, eu doar filosofez acum, si aia la spital tot in sinucideri o dadeau :) si le ziceam "va iert", cum draq sa ma sinucid cand eu ador VIATA? e cea mai mare tampenie ce au putut debita psihiatrii pulii mele :) dar repet.. ii iert.. dar asta nu inseamna ca nu le voi tine predica toata viata mea..

Fetish sti ca te respect, te ador, te iubesc ca om, eu sunt in criza asta de 33 de ani :) nu ma cert, nu dau in cap, nici macar nu fac predici.. eu doar FILOZOFEZ despre oameni, natura, animale asa cum percep eu, probabil la 34 o sa imi treaca si va dau iar sfaturi tehnice :) dar pana atunci trebuie sa respect numarul asta pentru ca e foarte important pentru mine.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
LolaHighClass
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 10 Noi 2012, 00:22
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna tuturor,

Din punctul meu de vedere Medicina - ca tot ati abordat-o este o mare porcarie (as vrea sa existe alt cuvand in a o exprima). Spun asta, pentru ca si din punct de vedere medical se cauta o forma a medicinei non-invazive de tipul "efectului placebo". Ca atare, autosugestia este cea mai bun arma in a lupta cu "bolile" noastre, care pana la urma le atragem tot in urma modului nostru incorect de a pune in functiune idei in creierul nostru.

Suntem singurii capabili sa obtinem sanatatea, cu incredere in noi si nu in ultimul rand in cel care ne-a creat. Eu nu cred in Religie, mie mi se pare o forma de manipulare deja expiratal, insa cred intr-un Dumnezeu, sau cum il mai numesc altii. Si atat. Iar asta valoreaza cat o viata de om. Si inca cate mai am de invatat, sunt prea tanara sa zic ca stiu deja prea multe. :)

Sa aveti o zi frumoasa!
Echipa l.o.l.a.a. studios
Dream Outstanding!

Mail: manager@lolahighclass.ro
Telefon: 0753.114.479 / 0753.114.469
Website: www.lolahighclass.ro
Avatar utilizator
passion
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 25 Mai 2004, 14:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna!
Intru mereu pe forum dar nu mai postez din mai multe motive.
Dupa cum o parte dintre voi, cei din forum stiti am un micut studio inca din 2001, am trecut prin multe dar am ramas pe val....
Inca mai am un model care activeaza in studio chiar de la deschidere, cand mancam margarina Linco pe paine....si dormeam cate 2 maxim 3 ore pe zi....nu mai spun de teama pe care o aveam cand ieseam din bloc si vedeam vreun politist :-) Cine stie...conoaste:-)
Am avut mereu o atractie catre a cunoaste psihicul uman, cum functioneaza el si cum te poti programa ca viata ta sa fie asa cum iti doresti. Nu este usor, dar nici imposibil nu este.
Tocmai am terminat primul an la Psihologie, am profesori de la care am ce invata, unul dintre ei merge in fiecare an in India, vine cu multe de acolo. Am doua cursuri care imi sunt foarte dragi, Neuropsihologia si Neurocibernetica. Creierul poate fi programat, este adevarat ca ai nevoie de mult exercitiu pentru asta, fiinta umana este foarte complexa, creierul este un HDD extraordinar.
Nu am citit" The Secret" si nici nu am vazut filmul, sincer nu am reusit...nu stiu care a fost motivul dar....
Este adevarat ca temerile noastre ne duc catre boala, este adevarat ca de ce ti-e frica de aia nu scapi, de aceea incerc sa fiu cat mai optimista, sa gandesc pozitiv atata despre mine cat si despre ceilalti, am simtit asta pe propria-mi piele, si stiu ca functioneaza.
De ceva timp fac exercitii de meditatie, este extraordinar si am incercat chiar autohipnoza usoara....este incredibil. Poate ca multi o sa spuneti ca m-am dus cu capul...nu-i adevarat, am inceput sa ma descopar, sa descopar lumea, sa rezonez cu energiile care ne inconjoara.
Viata noastra nu a fost creata intr-un laborator, ea si-a urmat un curs al ei ...propriu, Dumnezeu ne-a creat...dar nu pot spune ca dupa chipul si asemanarea lui, daca ar fi fost asa nu ar mai exista, din ce in ce atat de multi oameni rai, lipsiti de umanitate. Este ciudat, as vrea sa scriu atat de multe dar ceva ...cumva ma retine, poate ca o sa continui alta data, sincer, mi-e teama de a nu isca polemici...
Inca ceva, nu este suficient doar sa gandesti pozitiv, trebuie sa si simti acelasi lucru, inima are un camp energetic mult mai amplu decat cel al creierului. Impreuna sunt extraodinare! :wink:
Puteti citi articolul de mai jos, cred ca este foarte interesant.
http://www.vindecator.com/noua-medicina ... ier-boala/
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

si prima jumatate a filmului The Thrive e tare, despre "torus".


si asta e taricica, despre NLP : http://www.psychologies.ro/anchete-si-d ... lp-1336394
(NLP= Programare Neuro Lingvistica)

exact ce ne trebe noua in lupta cu membrii :lol: exista cursuri atat ca practician cat si pentru cine doreste sa devina TRAINER NLP.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
danger21
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 144
Membru din: 11 Iun 2006, 20:43
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pentru cei care inca n-au ajuns la un curs Nlp (chiar nu stiu cat e de eficient, dar as vrea sa aflu) este o carte super Manual de Nlp -Joseph O'Connor.

Iar pentru cei ce inca nu pot crede mitul Secretul, le recomand niste carti un pic mai "stiintifice" care explica putin mai realist conceptele legii atractiei, si ma refer la cartile lui Robert Anthony :

http://www.elefant.ro/carti/lecturi-mot ... 09462.html

http://www.elefant.ro/carti/lecturi-mot ... 70770.html

Se gasesc si in forma de audio book (in engleza), ff comod de ascultat, sau pdf-uri pe internet, cum ar fi: http://www.scribd.com/doc/25013342/Dr-R ... e-Possible
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”