Video Chat-ul, Întâmplare sau Programare? ❤️👀🥰

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Contesa,

Atat timp cat ai constientizat cu forte proprii faptul ca nu ai luat decizii optime, si ai regretat.. esti pe drumul bun.. asta conteaza cel si cel mai mult.. sa iti constientizezi faptele proprii inainte de a deschide gura despre faptele altora...

Multumesc din suflet de share, foarte interesant.

Sunt berbec ca zodie.

Nu mai sunt suparat pe nimeni :) este doar perceptia voastra care imi interpreteaza cuvintele, jargoanele etc in fel si chip, eu sunt mai calm ca niciodata.

Tot din colectia de "coincidente" ale delirului mistic, va reamintesc o poezie...
GLOSSA

Vreme trece, vreme vine,
Toate-s vechi si noua toate;
Ce e rau si ce e bine
Tu te-ntreaba si socoate;
Nu spera si nu ai teama,
Ce e val ca valul trece;
De te-ndeamna, de te cheama,
Tu ramâi la toate rece.

Multe trec pe dinainte,
In auz ne suna multe,
Cine tine toate minte
Si ar sta sa le asculte?...
Tu asaza-te deoparte,
Regasindu-te pe tine,
Când cu zgomote desarte
Vreme trece, vreme vine.

Nici încline a ei limba
Recea cumpana-a gândirii
Inspre clipa ce se schimba
Purtând masca fericirii,
Ce din moartea ei se naste
Si o clipa tine poate;
Pentru cine o cunoaste
Toate-s vechi si noua toate.

Privitor ca la teatru
Tu în lume sa te-nchipui:
Joace unul si pe patru,
Totusi tu ghici-vei chipu-i,
Si de plânge, de se cearta,
Tu în colt petreci în tine
Si-ntelegi din a lor arta
Ce e rau si ce e bine.

Viitorul si trecutul
Sunt a filei doua fete,
Vede-n capat începutul
Cine stie sa le-nvete;
Tot ce-a fost ori o sa fie
In prezent le-avem pe toate,
Dar de-a lor zadarnicie
Te întreaba si socoate.


Caci acelorasi mijloace
Se supun câte exista,
Si de mii de ani încoace
Lumea-i vesela si trista;
Alte masti, aceeasi piesa,
Alte guri, aceeasi gama,
Amagit atât de-adese
Nu spera si nu ai teama.

Nu spera când vezi miseii
La izbânda facând punte,
Te-or întrece nataraii,
De ai fi cu stea în frunte;
Teama n-ai, cata-vor iarasi
Intre dânsii sa se plece,
Nu te prinde lor tovaras:
Ce e val, ca valul trece.

Cu un cântec de sirena,
Lumea-ntinde lucii mreje;
Ca sa schimbe-actorii-n scena,
Te momeste în vârteje;
Tu pe-alaturi te strecoara,
Nu baga nici chiar de seama,
Din cararea ta afara
De te-ndeamna, de te cheama.

De te-ating, sa feri în laturi,
De hulesc, sa taci din gura;
Ce mai vrei cu-a tale sfaturi,
Daca stii a lor masura;
Zica toti ce vor sa zica,
Treaca-n lume cine-o trece;
Ca sa nu-ndragesti nimica,
Tu ramâi la toate rece.

Tu ramâi la toate rece,
De te-ndeamna, de te cheama:
Ce e val, ca valul trece,
Nu spera si nu ai teama;
Te întreaba si socoate
Ce e rau si ce e bine;
Toate-s vechi si noua toate:
Vreme trece, vreme vine.

(1883, decembrie)
Cand am studiat poezia asta in scoala, m-am identificat cu Eminescu, aproape la propriu, mai aveam putin si credeam ca sunt reincarnarea lui... de frica am lasat-o moale... nimeni nu stie ce am trait atunci.. e prima oara cand spun public...

Anul in care a scris poezia este 1883.. cand avea 33 de ani.. acum 130 de ani

Multora dintre voi v-a ramas in cap ca a murit de nebun.. veti avea ocazia undeva in viitor sa ii cereti scuze.. si el v-a iertat deja pentru superficialitatea voastra...A murit pentru ca a fost intoxicat cu mercur... doctorii credeau ca ii fac un bine.. dar au pus diagnostic gresit.. deci binele lor a dus la moartea unui om... any ring bells?

Multumesc Mihail
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Tot din seria de coincidente ale delirului mistic... la 33 de ani Michael Jackson scotea pe piata albumul Dangerous din care va amintesc piesa asta:



Tot albumul este extrem de profund:
„Jam” — 5:39
„Why You Wanna Trip on Me” — 5:24
„In the Closet” — 6:31
„She Drives Me Wild” — 3:41
„Remember the Time” — 4:00
„Can't Let Her Get Away” — 4:59
„Heal the World” — 6:25
„Black or White” — 4:14
„Who Is It” — 6:34
„Give In to Me” — 5:29
„Will You Be There” — 5:55
„Keep The Faith” — 5:57
„Gone Too Soon” — 3:22
„Dangerous” — 6:59
A dus atat de in extrem iubirea pura fata de sufletele inca nebagate in sistem, incat maturii l-au luat de pedofil.. inclusiv multi dintre voi.. eu va spun doar atat.. el v-a iertat pe toti.. si toti veti avea ocazia in viitor sa ii multumiti si sa ii cereti scuze in acelasi timp.

Tot un doctor care credea ca ii face bine, l-a bagat in mormant....

Thanks Michael

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Din acelasi capitol :) "delir mistic" in forma evoluata.. la 33 de ani Leonardo Da Vinci anul 1485, la aceeasi varsta ca si mine, el proiecta aparate de zbor acum 528 de ani...

http://www.flyingmachines.org/davi.html

By the way m-am nascut in aceeasi zi ca el...

Nu poti desena asa ceva.. nu poti anticipa ce se va intampla... decat daca te purifici si obti access la informatie.. practic el si-a deblocat creierul la fel ca mine ... si a inceput sa vada.. s-a speriat pentru ca stia ca daca isi va spune opiniile pe fata, va fi omorat de bisericosi...si atunci a lasat in urma lui arta codata.. Noi si dupa 500 de ani inca ne chinuim sa descifram mesajele lui ascunse genial in toate creeatiile sale de dupa momentul iluminarii.

Se spune ca "Cina cea de taina" a avut loc în ziua de 13 nisan (6 aprilie) a anului 30... pe 6 aprilie 2013 seara ne-am intalnit in bar 13 insi.. biliard, socializare etc.. eram dupa zile intregi de insomnie.. habar nu aveam ce urma sa se intample.. totul a fost spontan.. parca nu as fi fost eu.. in aceeasi zi mai devreme.. mi-am sunat tata si sora.. lu' tata i-am zis sa puna mana pe telefon si sa ceara iertare lu' bunicamea si altora carora le-a gresit... pe sora mea am sunat-o sa ii cer iertare pentru tot raul ce i-am facut in copilarie

Daca scad 30 de ani din 2013 imi da 1983.. anul in care am cazut in cap dupa casa de la peste 3 metri inaltime, probabil supravietuirea mea a fost tot o coincidenta..

In celebra pictura a lui Leonardo Da Vinci, sunt 13 oameni, se vede clar ca unii din apostoli au trasaturi feminine, cea mai feminina trasatura o are John...despre care mai nou se presupune ca ar fi fost Maria Magdalena .. cu care Isus ar fi avut o relatie intima poate chiar fiind sotia lui.. Maria Magdalena este considerata in prezent unul din apostoli.. dar altii au emis teorii ba ca a fost o femeie adultera, ba prostituata etc..

In prezent nu mai conteaza atat timp cat ni s-a lasat un mesaj cu talc ... nici macar nu conteaza daca acest mesaj a fost sau nu spus de Isus.. conteaza ca a fost spus..

"Cel fara de pacat dintre voi sa arunce cel dintai cu piatra asupra ei"

Cam ceva de genul ce va spuneam si eu... inainte sa deschizi gura despre defectele altuia.. stai si uita-te la tine.. la secretele tale, gandurile ascunse etc.. si daca te simti curat cu adevarat.. atunci poti deschide gura cat vrei..

Inainte ca societatea sa dea cu pietre in modelele de video chat, sa invete sa se uite in oglinda..



Sunt o gramada de greseli in toate aceste evanghelii, biblie, etc si practic in orice carte sunt greseli.. doar sunt scrise de oameni ce nu erau 100% puri.. daca era o carte scrisa de Creator .. doar atunci am fi stiut Adevarul 100%.. in sfarsit aceste carti chiar daca au greseli.. unul care le citeste dintr-o perspectiva neutra le poate identifica usor.. mai ales daca e pregatit pe partea de psihologie umana..

Cu tot cu greseli.. au avut si au rolul lor.. pentru ca fara ele am fi fost probabil la stadiul de canibalism

In pictura lui Da Vinci, toti apostolii sunt grupati cate 3 (intalnim din nou cifra 3)..la fel si ferestrele din spate tot 3 sunt... langa Maria Magdalena sta Iuda.. in noaptea din bar unul din prietenii mei a tras-o pe nevasta-mea deoparte sa ii "sopteasca chestii la ureche" .. eu ii tot ziceam lui Iuda.. da nu el a chemat salvarea .. el doar mi-a dat alegerea "Acasa sau Salvarea" :) desi eu le-am spus clar ca ei sunt liberi sa plece dar eu vreau sa raman in bar si sa vorbesc.. la fel le-am spus si celor dupa salvare.. "eu sunt foarte calm si doresc sa stau in bar, voi ma fortati sa merg cu voi la spital, desi eu ma simt foarte bine aici in bar, practic imi incalcati dorinta.. desi eu nu v-am gresit cu nimic" ... pana la urma am mers cu ei pentru a evita un eventual conflict...

Pe mama o chema Maria Magdalena

Trebuie sa intelegeti ca si in chestiile ce le scriu eu, sunt greseli, mai am mult de lucru pana sa inteleg exact modul in care Creatorul a programat toate astea..posibil ca peste inca 10 ani sa imi revizuiesc teoriile asa cum am facut si in relatie cu video chatul, in prezent gandesc mult diferit fata de cum gandeam acum 10 ani.. tot evolutie se numeste.. Deasemenea e bine de stiut ca in medicina moderna, faptul ca nu ma pot opri din cautare si faptul ca vad semne la orice pas.. este considerat un simptom al "delirului mistic".. deci tot ce e posibil ca in viitor sa am iar parte de spital fie ca vreau sau nu.. gasesc ei motive sa imi umple curul de injectii.. de asta imi si expun gandurile public pentru a putea sa imi amintesc iar in caz ca "shit hits the fan again" :) heehehhe

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Michelangelo Buonarroti
http://ro.wikipedia.org/wiki/Michelangelo_Buonarroti

La 33 de ani "papa Iuliu al II-lea l-a însărcinat în 1508 cu pictura boltei Capelei Sixtine din Palatul Vatican, proiect gigantic la care Michelangelo va lucra timp de patru ani."

Despre varsta rastignirii lui Isus.. unii zic la 33 de ani .. altii zic 37 de ani .. Michelangelo a inceput sa picteze bolta Capelei Sixtine la 33 de ani si a finalizat la 37 de ani ... semne din nou.. normal ca e doar o boala psihica nimic altceva..

La varsta adolescentei m-am idendificat si cu Michelangelo Buonarroti.. ma atragea fantastic.. i-am reprodus toate operele ce mi se pareau importante.. creion pe hartie.. si mi-au iesit super.. desi nu aveam studii in domeniu... doar talent la desen...

Thank you Michelangelo
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

For the past 33 years, I have looked in the mirror every morning and asked myself: 'If today were the last day of my life, would I want to do what I am about to do today?' And whenever the answer has been 'No' for too many days in a row, I know I need to change something.

Steve Jobs
Thank you Steve
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Ca tot aminteam de Pablo Picasso la 33 de ani a facut chestia asta: Guitar

http://www.moma.org/collection/object.p ... t_id=80934
The planes of the sheet–metal construction engage in a play of substance and void in which volume is suggested, not depicted. In a dramatic demonstration of the flexible way visual forms can be read in context, the guitar's sound hole, which normally recedes from the instrument's smooth surface, here projects outward into space.
Thanks Pablo
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Lui Ceausescu i se nastea al 3-lea copil Nicu...la varsta de 33 de ani :) bai nene prea mult delir mistic

Multumesc Nicolae si Elena am invatat si de la voi
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Nikola Tesla 33 de ani
Year: 1889

Tesla Opens Grand St. Lab

Upon returning to New York, Tesla located a new laboratory at 175 Grand St. There is little information known about this laboratory, but here Tesla would begin work with high frequency apparatus, wireless transmission and theories on the relationship between electromagnetic radiation and light.
Thanks Nikola
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Asta e dedicatie pentru un bun prieten al meu:



Albumul se numeste "Live Killers: Through the Time & Space " bro

Contine urmatoarele piese:
00:00 Intro
00:22 We Will Rock You (Japan 24-04-1979)
03:48 Let Me Entertain You (Munich 11-02-1979)
06:42 Death On Two Legs (London 26-12-1979)
09:51 Killer Queen (Japan 24-04-1979)
11:47 Bicycle Race (Japan 24-04-1979)
13:18 I'm In Love With My Car (Japan 24-04-1979)
15:28 Get Down, Make Love (London 26-12-1979)
20:27 You're My Best Friend (London 26-12-1979)
22:35 Now I'm Here (London 26-12-1979)
29:28 Dreamers Ball (Paris 1-03-1979)
33:36 Love Of My Life (Frankfurt & Japan 1979)
37:41 '39 (London 26-12-1979)
40:57 Keep Yourself Alive (Japan 24-04-1979)
44:57 Don't Stop Me Now (London 26-12-1979)
48:58 Spread Your Wings (Paris 1-03-1979)
54:45 Brighton Rock (Through the Time & Space)
1:04:21 Mustapha (Paris 1-03-1979)
1:04:54 Bohemian Rhapsody (Japan 24-04-1979 & Munich 11-02-1979)
1:10:18 Tie Your Mother Down (Paris 28-02 & 1-03-1979)
1:14:08 Sheer Heart Attack (Paris 28-02 & 1-03-1979)
1:17:37 We Will Rock You (Japan, Munich & London 1979)
1:20:09 We Are The Champions (Japan & Munich)
1:23:33 God Save The Queen (various)

Freddie Mercury avea 33 de ani in anul respectiv

Crezi ca piesele lui te linistesc din intamplare bro? sau e programare? Creatie...

Thank you Freddie

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Bruce Lee - 27 November 1940 – 20 July 1973

A murit la 33 de ani neimpliniti, tot din seria "coincidentelor" ale unui delirant mistic

Thanks Bruce
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

In 1968 Elvis Presley avea 33 de ani, in acelasi an s-a nascut Lisa Marie, Elvis venea dupa o perioada de depresie maxima... la 33 de ani a gasit din nou speranta.. lumina..... aveti mai jos restul povestii...
Comeback (1968–73)
Elvis: the '68 Comeback Special
Presley's only child, Lisa Marie, was born on February 1, 1968, during a period when he had grown deeply unhappy with his career.[174] Of the eight Presley singles released between January 1967 and May 1968, only two charted in the top 40, and none higher than number 28.[175] His forthcoming soundtrack album, Speedway, would die at number 82 on the Billboard chart. Parker had already shifted his plans to television, where Presley had not appeared since the Sinatra Timex show in 1960. He maneuvered a deal with NBC that committed the network to both finance a theatrical feature and broadcast a Christmas special.[176]

Recorded in late June in Burbank, California, the special, called simply Elvis, aired on December 3, 1968. Later known as the '68 Comeback Special, the show featured lavishly staged studio productions as well as songs performed with a band in front of a small audience—Presley's first live performances since 1961. The live segments saw Presley clad in tight black leather, singing and playing guitar in an uninhibited style reminiscent of his early rock-and-roll days. Director and coproducer Steve Binder had worked hard to reassure the nervous singer and to produce a show that was far from the hour of Christmas songs Parker had originally planned.[177] The show, NBC's highest rated that season, captured 42 percent of the total viewing audience.[178] Jon Landau of Eye magazine remarked, "There is something magical about watching a man who has lost himself find his way back home. He sang with the kind of power people no longer expect of rock 'n' roll singers. He moved his body with a lack of pretension and effort that must have made Jim Morrison green with envy."[179] Dave Marsh calls the performance one of "emotional grandeur and historical resonance."[180]

By January 1969, the single "If I Can Dream", written for the special, reached number 12. The soundtrack album broke into the top ten. According to friend Jerry Schilling, the special reminded Presley of what "he had not been able to do for years, being able to choose the people; being able to choose what songs and not being told what had to be on the soundtrack. ... He was out of prison, man."[178] Binder said of Presley's reaction, "I played Elvis the 60-minute show, and he told me in the screening room, 'Steve, it's the greatest thing I've ever done in my life. I give you my word I will never sing a song I don't believe in.'"[178]
Sursa:
http://en.wikipedia.org/wiki/Elvis_Presley

Thank you Elvis
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Alexander the Great (356 – 323 BC) - King of Macedonia.
33 de ani

https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_the_Great

Thank you Alexander
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Big Bang Theory Busted
By 33 Top Scientists


http://rense.com/general53/bbng.htm

Thank you all
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Am actualizat si wikipedia :) am bagat si pe romanasii nostri pe acolo:
http://en.wikipedia.org/wiki/33_%28number%29

Nu ma ajuta nimeni sa mai gasesc exemple?
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Data la care am avut revelatia...

30.03.2013 33 de ani

30+3=33
20+13=33


Am innebunit de tot sau abia acum m-am trezit la realitate?
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Stefan cel Mare 1433-1504

In 1466 Stefan cel mare avea 33 de ani... atestari:
http://www.stefancelmare.ro/Cronologia-s1-ss11.htm

1465 sau 1466
Se naşte Elena (Olena), fiica lui Ştefan cel Mare şi a doamnei Evdochia.

1466
iulie, 10. Este pusă piatra de temelie a Mănăstirii Putna, menită a fi necropola familiei domnului.


Cam incepe sa se lege multe nu?

Multumesc Stefan
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Mihai Viteazul 1558-1601

Avea 33 de ani in 1591

http://ro.wikipedia.org/wiki/M%C4%83n%C ... _Vod%C4%83
Atestare documentară

Cea mai veche menționare documentară a Mănăstirii Mihai Vodă se găsește în grammata patriarhală din 1591 întocmită de egumenul Evghenie de la Mănăstirea Simonopetra de la muntele Athos. Conform acestui document Evghenie i-a cerut lui Mihai Viteazul să clădească o nouă mănăstire, cea veche, Biserica Albă-Postăvari, metoh al Mănăstirii de la Athos aflându-se în apropierea unei mlaștini aducătoare de boli.[9]
Document, datat 28 august 1599, prin care Mihai Viteazul închină biserica Mihai Vodă Mănăstirii Simonopetra de la muntele Athos
„[Evghenie] a cerut învoire ca, păstrându-se zisul metoh, așa cum se găsește, păzit de doi sau mai mulți călugări, așa cum se cade, să clădească un alt metoh, mult mai bun decât acesta, pe un loc mai înalt (...) Și căpătând învoire deplină kir Evghenie a găsit pe prea cucernicul jupan Mihai banul, bărbat cu adevărat evlavios și de mult însetat de aceasta, care, nu numai cu vorba, dar necruțând nici truda și osteneala și nici o cheltuială, a ridicat, chiar din temelii, o altă biserică foarte frumoasă și cu hramul marelui Nicolae și a numit-o metoh al cinstitei mănăstiri a Simonopetriștilor. A ridicat în jurul ei foarte multe chilii pentru ca să locuiască sfinții bărbați care vin acolo și, pe lângă aceasta, i-a închinat și sfintele odoare și felurite podoabe din argint și din aur”
—Claudia Tița-Mircea. Biserica Mănăstirii Mihai Vodă; monumentele Bucureștiului istoric. 2006 p. 7

Conform documentului din 1591 ctitoria lui Mihai Viteazul avea statut de stavropighie patriarhală și era în jurisdicția canonică a patriarhiei de la Constantinopol. Ulterior bisericii i se vor adăuga turnul clopotniță, mai multe case domnești, case pentru stareți, o sală de mese (trapeză) și o bucătărie (cuhnie), pivnițe.[10][11] Banul Mihai va înzestra mănăstirea cu mai multe moșii (13 sate dăruite de Mihai, dar și un sat dar din partea soției acestuia, doamna Stanca), cumpărate cu suma de 472.000 aspri. Podul peste râul Dombovița, care făcea legătura cu mănăstirea a fost construit tot în această perioadă, sub îndrumarea lui Mihai Viteazul.[11]

Conform unei inscripții de pe fronstispiciul bisericii: „La 1594 s-a zidit această biserică, iar ușa în anul 1711, pe timpul egumenului Iosif din Milos”, se poate deduce că înălțarea edificiul s-a finalizat în anul 1594. Cinci ani mai târziu (august 1599), Mihai, printr-un act păstrat până în zilele noastre, a închinat locașul sfânt Mănăstirii Simonopetra de pe Muntele Athos.
Multumesc Mihai
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

George Michael la 33 de ani 1996 albumul Older

All songs written and composed by George Michael, except "Spinning the Wheel" co-composed by Jon Douglas; "You Have Been Loved" co-composed by David Austin.
Older is the third studio album from George Michael, released in Europe on 13 May 1996 through Virgin Records and one day later in the United States through the then-new DreamWorks Records. Older was the very first album released by DreamWorks Records. It was his first album since 1990's Listen Without Prejudice, Vol. 1 – the five-and-a-half-year gap was due to the controversial legal battle that Michael experienced with his record company. Michael dedicated three years straight in the recording of Older, and the album found him exploring new musical territories in a more serious fashion compared to his previous work.

At the time of release, the album was a huge commercial hit, particularly in Europe, but was received in America with a lukewarm critical approval and mediocre sales figures.[1] In the UK, the album was particularly notable for producing six Top Three hit singles in a two-year span, creating a record still unsurpassed.[2] The high sales of the album presaged a re-issue of the album under the name of Older & Upper eighteen months after its original release

http://en.wikipedia.org/wiki/Older_%28album%29



Thank you Michael
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

James Cameron in 1987 la 33 de ani

http://io9.com/5898580/read-james-camer ... ted-aliens

Thank you James
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

George Lucas 1977 la 33 de ani



http://www.imdb.com/title/tt0076759/

Thank you George
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”