Video Chat-ul, Întâmplare sau Programare? ❤️👀🥰

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SFG2707 scrie:Win e un 8 dupa numele complet, eu sunt un 8 dupa first name ( deci nu se pune :mrgreen: ). Am stricat toata ecuatia cu dezvaluirea asta? :oops: :lol:

Despre chimia care spui tu ca ar exista intre mine si Win ... totul se desfasoara la nivel intelectual. Cum ar putea Win sa fie atras de cineva despre care nu stie nimic, fizic vorbind? Ca sa nu mai amintesc de faptul ca sunt departe de a fi o minora :lol: Vrei sa-i strici reputatia? :lol:
Buna SFG, chimia exista, ca nu marjezi tu este cu totul alta ecuatie :) a ta, nu a lui sau a mea, e aparenta aia de liber arbitru de care vorbeam la inceputul postului. Nu ai stricat nimic din punctul meu de vedere, nu zice nimeni sa te combini cu Marius, simpla amicitie si tot e ceva, lui ii plac provocarile. A vedea Transfagarasanul si cateva sute de oameni alergand pentru o cauza nobila (printre acei oameni aflandu-se si Marius) poate fi o experienta de neuitat... eu unul incerc sa ajung.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Ionut, din pacate jumatatile (de masura :) ) imi cam domina viata. Pe langa mediocritatea, superficialitatea si autosuficienta de care dau dovada am mai descoperit recent si sindromul "teama de succes".

Din plictis am fost recent la un workshop de dezvoltare personala. Nu stiu de fapt cat din plictis sau pentru socializare si networking. Probabil speram sa gasesc o jumatate care sa reintregeasca intregul de mult pierdut. Lasand la o parte gluma, am aflat chestii interesante. Poate nu noi, dar structurate astfel incat sa intelegi mai bine sa faci legaturi mai clare si sa ajungi la autocunoastere mai usor. Cai sunt multe, si asta poate face lucrurile mai clare. In prima instanta m-am intrebat cum drac sa dau 800euro ca sa aflu chestii naspa despre mine :).

Interesant e ca mai toti oamenii spun ca si-ar dori, ar vrea. Intrebarea cheie e cat de mult iti doresti. Punandu-ti intrebarea "cat de mult imi doresc?" urmeaza daca faci o analiza sincera, onesta si cat se poate de obiectiva a sinelui urmatoarea intrebare, "ce fac pentru asta?". Raspunzand la asta afli cat de mult iti doresti. Asa afli ce conteaza pentru reusita/succes. Nu insist ca cine vrea gaseste documentatie cat cuprinde, dar importanti sunt primii pasi, autocunoasterea si dezvoltarea personala, pasi pe care majoritatea ii ignora. Punandu-mi intrebarile care trebuie si raspunzand onest mi-am lamurit multe chestii pe care le simteam dar nu le constientizam. Abia acum pot face mai mult, educa/autoeduca. Grav e ca am aflat ca nu vreau nimic :). Asa ca am mult de lucru. Pas cu pas.

Pe SFG o voi invita aici : http://bucharest-marathon.com/ :). Si Ionut, pe 6 oct nu va mai fi jumatate de masura, vor fi 42km :). E teren plat asa ca cele 92kg ale mele nu vor mai atarna asa de greu ca dincolo. Atmosfera va fi superba fiind cel mai mare eveniment de gen al anului.

De cand tot zic eu de sectiunea matrimoniale :)), incet-incet te apropii de crearea ei. Cu SFG tot step by step trebuie sa merg. Nu o pot invita de prima oara in deplasare cand inca e socata cu plecatul dupa paine. Iti dai seama ce stres ar avea si pentru banalul gest de a duce gunoiul :).

PS: Eu multumesc SFG pentru toleranta la strengariile mele.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut,

Am zis ca nu va mai stresez, dar... nu pot... am mancarimi fantastic :)
http://www.crestinortodox.ro/sarbatoril ... 21005.html

Azi iar am fost incarcat destul de puternic... o sa va spun o poveste legata de Ioan Botezatorul (John the Baptist).

La spital in prima zi cand incercam sa ii purific "botez" pe toti doctorii, ca sa scape de gura mea m-au pus sa ma exprim in scris.. prima data le-am scris in Engleza ceva de genu...

"Hello world, my name is John, similar like John the Baptist or John from Terminator, (but not the same), and I have a message to the world..." cam o pagina A4 cu rezumatul mesajului... erau chestii despre viitor, ce ar trebui sa faca omul pentru evolutie optima.. etc.. teorii personale

Nu prea au gustat ei spiritul artistic, filozofic etc, au cam luat la propriu ce eu incercam sa descriu... dar in sfarsit, a trecut

Cred ca am reusit sa imi pun singur diagnosticul.. ei au zis "delir mistic" dar cred ca au gresit.. sunt 99.9% sigur ca am tulburare bipolara

Chestia e ca ceea ce doctorii numesc tulburare, eu sunt aproape sigur ca ii viitor va fi pas spre evolutie, problema in prezent este ca aceasta tulburare bipolara, ne amplifica starile emotionale atat de mult incat foarte multi nu mai pot face fatza acestor emotii... cum a zis si fetish.. unii pot ajunge si la sinucidere... Este un diagnostic care il are si Jean-Claude Van Damme, Larry Flint, a fost sugerat si pentru Beethoven si multe alte celebritati. Probabil multi traiesc cu aceasta tulburare bipolara, fara sa constientizeze pentru ca din ce am citit e foarte greu de diagnosticat.

La mine se manifesta prin perioade de hiper activitate, stare in care sunt capabil sa fac chestii care apoi cand ies din starea respectiva parca zici ca nu le-am facut eu.. pentru ca in starea de "leguma" nu mai pot creea, nu mai pot descrie la fel de bine ce simt, nu mai pot fi la fel de sociabil sau transparent... In starea de hiper activitate parca zici ca sunt "high" desi in afara de tigari nu bag nici un fel de drog in mine...

Apoi dupa cum zic si doctorii urmeaza o stare mai de depresie asa, stare in care simt ca orice as face, nu pot schimba nimic, o stare din asta de neputinta, depresie, practic amplific emotiile dar in sens opus...

Iesirile din Bucuresti, munca multa si scris si mai mult, ma tin totusi in parametrii... reusesc sa ies din depresie repede daca incep sa scriu, daca incep sa cercetez, sa socializez...

Una peste alta sper sa rezist fara pastile pentru stabilizare de dispozitie, cat mai mult timp, voi incerca sa tin acest jurnal public, ca o metoda inedita de tratament... de descarcare

In episodul de azi.. o sa va prezint pe Sinéad O'Connor
Sinéad Marie Bernadette O'Connor (born 8 December 1966) is an Irish singer-songwriter who rose to fame in the late 1980s with her debut album The Lion and the Cobra. O'Connor achieved worldwide success in 1990 with a cover of Prince's song "Nothing Compares 2 U".
On a 4 October 2007 broadcast of The Oprah Winfrey Show, O'Connor disclosed that she had been diagnosed with bipolar disorder four years earlier, and had attempted suicide on her 33rd birthday on 8 December 1999.[23]
Cand eram copil o apreciam foarte mult, toti radeau de ea si batrani si baieti de varsta mea.. "cantareata cheala" bla bla bla.. eu eram singurul care ii luam apararea, am inventat si povesti despre ea ca sa o apar.. adica inventam motive dramatice pentru care a luat ea decizia sa se tunda...

Dupa ani si ani descopar ce v-am scris mai sus... In numerologie Sinéad O'Connor are un life path master number 33, practic cel mai puternic.. v-am explicat mai sus ce inseamna

Ce conexiuni o fi facut mintea ei de a fost atat de greu de indurat... de a vrut sa isi ia zilele fix la 33 de ani.. eu unul o pot intelege in mare masura... sa fi constient de starea globala a omenirii.. si sa iti pese la maxim.. e o povara greu de indurat...

Acum cititi aici:
In the late 1990s, Bishop Michael Cox of the Irish Orthodox Catholic and Apostolic Church (an Independent Catholic group not in communion with the Roman Catholic Church) ordained O'Connor as a priest. The Roman Catholic Church considers ordination of women to be either invalid, impossible, or both and asserts that a person attempting the sacrament of ordination upon a woman incurs excommunication.[24] The bishop had contacted her to offer ordination following her appearance on the RTÉ's Late Late Show, during which she told the presenter, Gay Byrne, that had she not been a singer, she would have wished to have been a Catholic priest. After her ordination, she indicated that she wished to be called Mother Bernadette Mary.[24]
Si aici:
On 26 March 2010, O'Connor appeared on Anderson Cooper 360° to speak out about the Catholic sexual abuse scandal in Ireland.[27] On 28 March 2010, she had an opinion piece published in the Sunday edition of the Washington Post in which she wrote about the Catholic sex abuse scandal and her time in a Magdalene laundry as a teenager.[3] She wrote an article for the Sunday Independent newspaper of 17 July 2011 in response to the sexual abuse scandal in Cloyne diocese in which she described the Vatican as "a nest of devils." She wrote that an alternative church might have to be established because "Christ is being murdered by liars" in the Vatican.[28] Shortly after the election of Pope Francis she described the office of the Pope as an "anti-Christian office."[29] In March 2013 in a live interview from Dublin upon the announcement of the selection of Pope Francis, O'Connor gave a more nuanced reaction. Asked what she makes of the announcement, she responded,

Well, you know, I guess I wish everyone the best, and I don't know anything about the man, so I'm not going to rush to judge him on one thing or another, but I would say he has a scientifically impossible task, because all religions, but certainly the Catholic Church, is really a house built on sand, and it's drowning in a sea of conditional love, and therefore it can't survive, and actually the office of Pope itself is an anti-Christian office, the idea that Christ needs a representative is laughable and blasphemous at the same time, therefore it is a house built on sand, and we need to rescue God from religion, all religions, they've become s smokescreen that distracts people from the fact that there is a holy spirit, and when you study the Gospels you see the Christ character came to tell us that we only need to talk directly to God, we never needed Religion..."

Asked whether from her point of view, it is therefore irrelevant who is selected to be Pope, O'Connor replied,

Genuinely I don't mean disrespect to Catholic people because I believe in Jesus Christ, I believe in the Holy Spirit, all of those, but I also believe in all of them, I don't think it cares if you call it Fred or Daisy, you know? Religion is a smokescreen, it has everybody talking to the wall. There is a holy spirit who can't intervene on our behalf unless we ask it. Religion has us talking to the wall. The Christ character tells us himself: you must only talk directly to the Father; you don't need intermediaries. We all thought we did, and that's ok, we're not bad people, but let's wake up..God was there before religion; it's there [today] despite religion; it'll be there when religion is gone.[30]

Political beliefs

O'Connor is a pacifist and, as such, she supports Ireland's tradition of neutrality in foreign wars.[26]
Sursa: http://en.wikipedia.org/wiki/Sin%C3%A9ad_O%27Connor

Acum ascultati aici si tineti cont... 55 de mil de vizualizari.. aproape triplul populatiei Romaniei



La 6 luni si un pic de la tentativa de sinucidere a scos albumul "Faith and Courage"

http://en.wikipedia.org/wiki/Faith_and_Courage



Multumesc Sinéad Marie Bernadette
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Jean-Claude Van Damme 33 de ani 1993

A se vedea partea simbolica, nu cea literala...



Mai sunt si alte lucruri interesante 3 filme la 33 de ani, multe de invatat din ele, plus dependenta de cocaina, cazut la pamant, ridicat iar etc.. multe de invatat pentru cine vrea.

Thanks Jean-Claude
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

daca tot i -ai dat ca exemple pe Van Damme si pe Shinead O' Connor , era mult mai ok sa vb despre cum au reusit sa se trateze si sa depaseasca tulburarea bipolara de care au suferit , asta zic eu ca e un lucru de jos palaria , pt ca e imens de greu sa te recuperezi dupa asemenea diagnostic si nu neaparat sa te recuperezi ci practic sa te integrezi intr-o lume normala si sa o iei de la capat

daca o sa ai curiozitatea mj diagnosticati cu tulburare bipolara aua les sa se sinucida decat sa upte , uite ca Sinead si -a revenit , are niste copii minunati si nu s-a lasat doborata

sa speram ca si Catherine Zeta Jones o sa aiba puterea sa revina si sa o ia de la capat
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Ernesto "Che" Guevara 33 de ani 1961

Ernesto "Che" Guevara (Spanish pronunciation: [ˈtʃe ɣeˈβaɾa];[7] June 14,[1] 1928 – October 9, 1967), commonly known as el Che or simply Che, was an Argentine Marxist revolutionary, physician, author, guerrilla leader, diplomat, and military theorist. A major figure of the Cuban Revolution, his stylized visage has become a ubiquitous countercultural symbol of rebellion and global insignia within popular culture.[8]
http://en.wikipedia.org/wiki/Che_Guevara

http://en.wikipedia.org/wiki/Bay_of_Pigs_Invasion
The Bay of Pigs Invasion, known in Hispanic America as Bahia De Cochinos, was an unsuccessful military invasion of Cuba undertaken by the paramilitary group Brigade 2506 on 17 April 1961. A counter-revolutionary military trained and funded by the United States government's Central Intelligence Agency (CIA), Brigade 2506 fronted the armed wing of the Democratic Revolutionary Front (DRF) and intended to overthrow the revolutionary left wing government of Fidel Castro. Launched from Guatemala, the invading force was defeated within three days by the Cuban armed forces, under the direct command of Prime Minister Fidel Castro.
Over 1,400 paramilitaries, divided into five infantry battalions and one paratrooper battalion, assembled in Guatemala before setting out for Cuba by boat on 13 April. On 15 April, eight CIA-supplied B-26 bombers attacked Cuban air fields and returned to the U.S. On the night of 16 April, the main invasion landed at a beach named Playa Girón in the Bay of Pigs. It initially overwhelmed a local revolutionary militia. The Cuban Army's counter-offensive was led by Captain José Ramón Fernández, before Castro decided to take personal control of the operation. On 20 April, the invaders finally surrendered, with the majority of troops being publicly interrogated and then sent back to the U.S.
In August 1961, during an economic conference of the Organization of American States in Punta del Este, Uruguay, Che Guevara sent a note to Kennedy via Richard N. Goodwin, a secretary of the White House. It said: "Thanks for Playa Girón. Before the invasion, the revolution was weak. Now it's stronger than ever."[116]
Pentru cine vrea sa se cultive, sa citeasca tot despre Che Guevara, e unul dintre oamenii care a inteles in mare ce are de facut, si a facut.. din pacate prea pragmatic.. s-a dus spre partea conflictului.. nu spre arta.. nu a avut rabdare cu el... cu oamenii etc.. a incercat sa schimbe lumea de unul singur...dar asta i-a fost destinul.. spiritul lui va ramane intotdeauna nemuritor pentru cine are ochi sa vada si urechi sa asculte...

Fara sacrificiul lui dus la extrem.. si al altor oameni ca el... noi nu am mai fi invatat nimic...

Cuvintele lui Che in fata mortii.. desi istoria le-a tot rastalmacit.. sunt ceva de genu'


http://en.wikiquote.org/wiki/Che_Guevara
I know you've come to kill me. Shoot, you are only going to kill a man.
Variante:
I know you are here to kill me. Shoot, coward, you are only going to kill a man.
I know you have come to kill me. Shoot, coward. You are only going to kill a man.
Know this now, you are killing a man.
I knew you were going to shoot me; I should never have been taken alive. Tell Fidel that this failure does not mean the end of the revolution, that it will triumph elsewhere. Tell Aleida to forget this, remarry and be happy, and keep the children studying. Ask the soldiers to aim well.
Data mortii:

9 Octombrie 1967 adica 9/10/1967 adica in numerologie 9+1+0+1+9+6+7=33 :)

Che probabil rade cu gura pana la urechi cand ma vede de sus cum ma agit ca prostu' , dar eu imi stiu DESTINUL e chestie doar sa am curajul sa pasesc pe el, de preferat cu cele mai pacifiste metode posibile, doar nu o sa repet greselile lui...

Thanks Che, you didn't died in vain, that is 100% fact
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

fetish scrie:daca tot i -ai dat ca exemple pe Van Damme si pe Shinead O' Connor , era mult mai ok sa vb despre cum au reusit sa se trateze si sa depaseasca tulburarea bipolara de care au suferit , asta zic eu ca e un lucru de jos palaria , pt ca e imens de greu sa te recuperezi dupa asemenea diagnostic si nu neaparat sa te recuperezi ci practic sa te integrezi intr-o lume normala si sa o iei de la capat

daca o sa ai curiozitatea mj diagnosticati cu tulburare bipolara aua les sa se sinucida decat sa upte , uite ca Sinead si -a revenit , are niste copii minunati si nu s-a lasat doborata

sa speram ca si Catherine Zeta Jones o sa aiba puterea sa revina si sa o ia de la capat
Buna Fetish, e de datoria fiecaruia sa isi faca temele, eu unul mi le fac aproape zilnic...
Tulburarea bipolara se tratateaza atunci cand e cazul, si cand pacientul isi da consimtamantul, cand constientizeaza ca nu poate functiona normal fara tratament. Atat timp cat acel om, nu este violent, nu incalca legea etc.. poate vreun doctor sa il oblige sa ia tratament?
Inca nu se cunoaste suficient despre aceasta tulburare, din acest motiv este si foarte greu de diagnosticat.. iar eu unul nu am sa las pe oricine sa faca teste pe mine... comunicare mai intai.. daca este medic bun si imi aduce argumente solide.. il voi asculta.. daca este un ignorant si un superficial... cum au fost cei de la spital.. ii voi "boteza"... in felul meu.
Din punctul meu de vedere este un DAR de sus, si vreau sa il tratatez ca atare, sa invat sa ma obisnuiesc cu el, fara tratement, daca simt eu ca nu mai pot, atunci da.. pana atunci vedem ce evolutie o sa am pe urmatorii ani.. traim si vedem :)

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Erich von Däniken 33 de ani 1968
Claims of alien influence on Earth

The general claim of Von Däniken over many published books starting with Chariots of the Gods? in 1968 is that extraterrestrials or "ancient astronauts" visited Earth and influenced early human culture. Von Däniken claimed that structures such as the Egyptian pyramids, Stonehenge, and the Moai of Easter Island and artifacts from that period represent higher technological knowledge than is presumed to have existed at the times they were manufactured. He also claimed ancient artwork throughout the world had depictions of astronauts, air and space vehicles, extraterrestrials, and complex technology. Von Däniken also explained the origins of religions as reactions to contact with an alien race, including interpretations of the Old Testament of the Bible.
Pentru pasionati :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Erich_von_D%C3%A4niken

In 1968 era luat probabil de nebun, s-a luptat cu oamenii de stiinta la greu...

La 66 de ani :) in 2001 spunea chestia asta
Speaking in a 2001 documentary, von Däniken said that although he could not conclusively prove to the scientific community that any of the items in his archive were of alien origin, he felt that "today's science" would not accept such evidence, as "the time is simply not right". He argued that it was first necessary to "prepare" mankind for a "wonderful new world". It is also mentioned that he jumped from Hotel Manager to "expert on the ancient world."

In 2013 avem super documentare pe History Channel dupa teoriile lui de acum 45-46 de ani

http://www.history.com/shows/ancient-aliens

Ce vom avea peste 33 de ani? :)

Thanks Erich
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Astazi se implinesc 12 ani de la evenimentele cu puternic impact emotional negativ... din 9/11/2001

E bine de stiut ca a lasat o pata adanca in inima Americanilor, dar si-au revenit prin puterea credintei, nu doar ca si-au revenit dar multi au avut puterea sa se intrebe.. ce a dus la evenimentul din 9/11.. de ce? oare nu avem si noi vina.. ca am fost ignoranti si superficiali.. cam asta se intreaba pana si in ziua de azi multi Americani...
The September 11 attacks (also referred to as September 11, September 11th, or 9/11[nb 1]) were a series of four coordinated terrorist attacks launched by the Islamic terrorist group al-Qaeda upon the United States in New York City and the Washington, D.C. metropolitan area on Tuesday, September 11, 2001.
http://en.wikipedia.org/wiki/September_11_attacks
The impact of 9/11 extends beyond geopolitics into society and culture in general. Immediate responses to 9/11 included greater focus on home life and time spent with family, higher church attendance, and increased expressions of patriotism such as the flying of flags.[252] The radio industry responded by removing certain songs from playlists, and the attacks have subsequently been used as background, narrative or thematic elements in film, television, music and literature. Already-running television shows as well as programs developed after 9/11 have reflected post-9/11 cultural concerns.[253] 9/11 conspiracy theories have become social phenomena, despite negligible support for such views from expert scientists, engineers, and historians.[254] 9/11 has also had a major impact on the religious faith of many individuals; for some it strengthened, to find consolation to cope with the loss of loved ones and overcome their grief; others started to question their faith or lost it entirely, because they couldn't reconcile it with their view of religion.
Pentru ca nu putea lipsi 33 de data asta il servesc prin ochii altui "delirant mistic" sau poate "bipolar", dar vazut dintr-o perspectiva negativa...

http://www.theforbiddenknowledge.com/wtc/index02.htm

Illuminati, Freemasons etc.. din punctul meu de vedere nu merita sa poarte in spate atatea teorii ale conspiratiei, doar pentru ca pot gandi ceva mai mult decat Average Joe.. dar pare ca e soarta oricarui om, organizatii etc.. care vrea sa gandeasca mai profund...

Simbolurile sunt folosite de mii de ani, unii le folosesc in sens pozitiv altii in sens negativ.. nu au vina numerele pentru ce fac oamenii cu ele...

In prezent peste 50% din Americani, nu sunt multumiti cu declaratiile oficiale asupra evenimentului...eu unul nu sunt suficient de informat pentru a elabora teorii, dar cred ca asupra oricarui actiuni bine gandite indiferent ca e pozitiva sau negativa.. se pot elabora un numar nelimitat de teorii ale conspiratiei...

http://benswann.com/reality-check-more- ... nking-911/

Ceea ce cred eu... este ca a existat un WTC, un Osama, 2992 de oameni care au murit, a existat un 9/11 si nu va putea fi sters din istorie, in prezent conteaza mai mult daca ne-am invatat lectia sau nu... 10 ani mai tarziu Osama era impuscat.. pe data de May 2, 2011 adica 5/2/2011 ... adica 5+2+2+0=9 si 11 e 11..deci tot un fel de 9/11
After his initial denial,[122][123][full citation needed] in 2004 Osama bin Laden finally claimed responsibility for the September 11, 2001 attacks in the United States.[124][125][126] The attacks involved the hijacking of four commercial passenger aircraft[127] and flying them into the Twin Towers of the World Trade Center in New York City, New York and The Pentagon in Arlington, Virginia, destroying the former, and severely damaging the latter.[128] It resulted in the deaths of 2,973 people[129] and the nineteen hijackers.[130] In response to the attacks, the United States launched the War on Terror to depose the Taliban regime in Afghanistan and capture al-Qaeda operatives, and several countries strengthened their anti-terrorism legislation to preclude future attacks. The CIA's Special Activities Division was given the lead in tracking down and killing or capturing bin Laden.[131]
2973+19=2992=2+9/9+2=11/11 adica 2 de 11 adica 2011 cand zbang Osama si-a luat pedeapsa Divina... a avut 10 ani in care sa se gandeasca bine de tot la ce a facut... mii de oameni pe constiinta... ma intreb cum a stat in fata Creatorului...

http://en.wikipedia.org/wiki/Osama_bin_Laden

Este unul din multele motive.. pentru care prefer sa vad sute de milioane de clienti facand LABA la calculator privind sute de mii de modele, in ceea ce va deveni o lume virtuala.. decat sa vad actiuni extreme duse in negativ...

Always remember 9/11

Imagine

Data viitoare cand iti vor scadea realizarile... sa te gandesti de 11 ori la cat de bine iti faci meseria, inainte sa incepi sa te vaiti ca un copil mic.. inainte sa arunci vina pe altii pentru neputinta ta... pentru lenea ta.. pentru refuzul de a gandi...de a te informa.. a te educa.. a da SHARE

Nu uita sa verifici ora la care am publicat acest articol :)

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Lucian Blaga - Eu nu strivesc corola de minuni a lumii

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii
şi nu ucid
cu mintea tainele, ce le-ntâlnesc
în calea mea
în flori, în ochi, pe buze ori morminte.
Lumina altora
sugrumă vraja nepătrunsului ascuns
în adâncimi de întuneric,
dar eu,
eu cu lumina mea sporesc a lumii taină -
şi-ntocmai cum cu razele ei albe luna
nu micşorează, ci tremurătoare
măreşte şi mai tare taina nopţii,
aşa îmbogăţesc şi eu întunecata zare
cu largi fiori de sfânt mister
şi tot ce-i neînţeles
se schimbă-n neînţelesuri şi mai mari
sub ochii mei-
căci eu iubesc
şi flori şi ochi şi buze şi morminte.
(1919)
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Astazi nu il am pe 33 in mine, dar il am pe 13, care e probabil e la fel de puternic daca vrei sa il simti in sens pozitiv.

Astazi comemoram fix 100 de ani de la moartea lui Aurel Vlaicu, si se implinesc 131 de ani de la nasterea lui.

A murit la data de: 13.9.1913
În anul 1911 construiește un al doilea avion, Vlaicu II, cu care în 1912 a câștigat cinci premii memorabile (1 premiu I si 4 premii II) la mitingul aerian de la Aspern, Austria. Concursul a reunit între 23 și 30 iunie 1912 42 piloți din 7 țări, dintre care 17 din Austro-Ungaria, 7 germani, 12 francezi printre care si Roland Garros, cel mai renumit pilot al vremii, un rus, un belgian, un persan și românul Vlaicu. În cel mai cunoscut ziar vienez, Neue Freie Presse, se găseau următoarele rânduri despre zborurile lui Vlaicu:
„Minunate și curoajoase zboruri a executat românul Aurel Vlaicu, pe un aeroplan original, construit chiar de zburător, cu două elici, între care șade aviatorul. De câte ori se răsucea (vira) mașina aceasta în loc, de părea că vine peste cap, lumea răsplatea pe român cu ovații furtunoase, aclamându-l cu entuziasm de neînchipuit.[1].”

La 13 septembrie 1913, în timpul unei încercări de a traversa Munții Carpați cu avionul său Vlaicu II, s-a prăbușit în apropiere de Câmpina, se pare din cauza unui atac de cord.[2]

În anul următor prietenii săi Magnani și Silișteanu finalizează construcția avionului Vlaicu III, și cu ajutorul pilotului Petre Macavei efectueaza câteva zboruri scurte. Autoritățile vremii interzic continuarea încercărilor; în toamna anului 1916, în timpul ocupației germane, avionul este expediat la Berlin. A fost văzut ultima dată în anul 1940.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Aurel_Vlaicu

Acum sa incepem seria coincidentelor magice (doar ca le face mintea mea asa, nu inseamna ca si am dreptate, doar ma joc cu numerele)

- Mort la 31 de ani.. 31 privit invers e 13
- Nascut 19.11.1882 si avem 1+9+1+1+1+8+8+2=31 privit invers e 13
- Data la care a murit 13.9.1913 avem deja 2 de 13 in data..dar daca insiruim toate cifrele.. 1391913 si adunam primele 3 si ultimele 3.. 1+3+9=13 9+1+3=13 .. deci inca 2 de 13.. in mijloc ramane un 1.. the one.. si Aurel Vlaicu chiar a fost the one... un om care inca mai "zboara" si dupa 100 de ani de la moartea lui
- 131 de ani de la nasterea lui.. ca privesti de la dreapta la stanga sau de la stanga la dreapta.. ai tot 13
- Anul de gratie 1912 cand i-a rupt pe toti cu performantele sale.. 1+9+1+2=13
- Distanta dintre locul prabusirii si paralela 45 (DN1) posibil sa fie tot 13 km.. am sa masor azi sau maine cu masina..

Nu se stie exact daca a murit din cauza unei defectiuni tehnice sau ATAC DE CORD... dar imi pun si eu niste intrebari mai retarde asa.. Rupi tot cu avionul tau "Vlaicu II" la un show aviatic, te rasucesti in aer, loopinguri chestii etc.. iei 5 premii.. si un an mai tarziu cu acelasi avion, in linie dreapta.. te prabusesti la 13km dupa ce treci de paralela 45.. in camp..
Acum sa presupunem ca a fost atac de cord.. bun.. atac de cord la 31 de ani... fix pe 13/9/1913.. probabil la 13km dupa paralela, cu 67 de zile inainte sa faca 32.. si 6+7=13.. 67 de ani mai tarziu adica in 1980, se nastea un nebun.. adica eu.. si 6+7=13... fix 100 de ani mai tarziu nebunu se trezeste iar la 3 noaptea si nu are stare.. de parca nebunu nu avea altceva mai bun de facut decat sa vina pe forum sa il comemoreze pe Aurel Vlaicu.. de care si uitase de atatia amar de ani.. mai zic ca AUR de la AUREL in numerologia lui Pitagora..inseamna 139 iar 1+3+9=13... Da mai nene, stiam ca AUR a fost EL, dar mai lasa-ma si pe mine sa dorm.. ca oricum nu ii pot trezi pe adormiti... pot sa bag eu si 13 mii de mesaje pe forum, nu intelegi ca tipul asta de arta nu e inteleasa in Romania si or sa mai treaca multi ani pana va reusi cineva sa inteleaga ce zic eu aici...
Nu puteai sa il trezesti pe Spaniolul de exemplu... m-ai gasit pe mine repede...

Una peste alta, lasand gluma si nebunia deoparte, Aurel Vlaicu la 31 de ani MUREA - ZBURA la propriu cu AVION facut de el.. acum 100 de ani.. TU cititorule cat mai ai de gand sa astepti pana sa incepi sa ZBORI metaforic? Cat mai ai de gand sa tai frunza la caini? Daca nu iti place video chatul... de ce te complaci in situatie? Iar daca iti place.. de ce nu esti in TOPURI? De ce nu iti forjezi neuronul, si il lasi adormit?

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Daca tot m-am apucat de treaba de dimineata.. e pacat sa nu comemoram si pe 2Pac a facut prea multe in scurt interval de timp.. pana sa fie omorat pe 13 septembrie 1996.. la 25 de ani. Merita din plin mentionat indiferent de partea negativa a lucrurilor...

Nu nu este film.. a luat 5 gloante din care 2 in cap.. si a trait sa povesteasca... a trait sa faca scenarii de film in puscarie.. e adevarat ca a mai trait doar 2 ani pana sa ia alte gloante si sa moara .. dar ceea ce conteaza e ca nu a trait DEGEABA.. si a lasat ceva in urma lui.. ceva ce a inspirat poate milioane de oameni.. le-a trezit poate neuronul in ei.. sursa de inspiratie pentru mii de alti artisti ...

Pot eu sa il ignor? Greu...
Tupac Amaru Shakur (n. 16 iunie 1971; d. 13 septembrie 1996), cunoscut sub numele de 2Pac, Makaveli sau doar Pac, a fost un artist american renumit pentru stilul lui de rap și muzica sa, cariera de actor, poezii și activitatea socială. Este cunoscut în Guinness Book of World Records ca fiind rapperul cu cele mai multe vânzări de albume din lume, peste 120 de milioane[1], 65 de milioane doar în America. Majoritatea cântecelor lui Tupac sunt despre viața grea din ghetouri, rasism, problemele din societate, și, uneori, insulte adresate altor rapperi. Tupac este cunoscut pentru susținerea egalității rasei și egalitatea economică, cunoscut de asemenea și pentru descrierea în detaliu a violenței, abuzul de droguri și conflicte cu legea. Mulți îl consideră ca fiind cel mai mare rapper al tuturor timpurilor.
În noaptea de 30 noiembrie 1994, cu o zi înainte de judecarea sa datorită unui atac sexual, Shakur a fost împușcat de cinci ori și a fost jefuit după ce a intrat în camera din Quad Record Studios din Manhattan, New York, de către doi oameni de culoare înarmați, care purtau cagule. Mai târziu Tupac i-a acuzat pe Puff Daddy (P Diddy)[3], Andre Harrell și Biggie Smalls-pe care i-a crezut responsabili de această faptă deoarece considera ca atentatul a fost o consecinta a faptului ca el refuzase sa semneze un contract cu Bad Boy, contract pe care Andre Harrell i-l propuse. După spusele doctorilor, Tupac a avut două gloanțe în cap, două gloanțe în vintre, și unul în braț. El l-a mai acuzat și pe asociatul său Randy Walker. A ieșit din spital la trei ore după operație, împotriva ordinelor doctorilor, ducându-se la tribunal într-un scaun cu rotile, unde a fost găsit vinovat și a intrat la penitenciarul din New York.[4]

Pe 30 noiembrie 1995, la exact un an după acest eveniment, Randy Walkers a fost omorât în Queens, fiind împușcat de la mică distanță.
Mai departe cititi voi...
http://ro.wikipedia.org/wiki/Tupac_Shakur

Nu uita.. nu trebuie sa faci ce a facut 2PAC ci doar sa inveti din creatia si greselile lui... apoi sa reusesti sa faci si tu ceva... De frecat menta e usor.. prea usor.. si timpul trece.. tic tac ... tic tac.. pac pac... pac pac

2PAC a zburat si el.. Vlaicu la fel.. si multi multi altii.. tu cand vei invata sa "zbori"? sa iti imaginezi asa niste aripi in spate si in loc sa zaci pe canapea cu ochii la "nora pentru mama" sa incepi sa pui osu' la treaba.. ca Maricel cu siguranta nu o sa iti dea bani de pensie peste 33 de ani :) si nici ProTV cu stirile lor de la ora 5 .. e bine sa fi informat.. dar nu exagera cu informatia de proasta calitate.. pentru ca nu se va schimba nimic in jurul tau.. never ever.. lasa ce fac altii.. si incepi serios sa te gandesti la CE FACI TU.. ziua are 24 de ore..nu zice nimeni sa fi nebun ca mine.. dar 8 8 8 o poti face.. 8 ore somn 8 ore munca pe branci 8 ore enjoy life.. asta o poti face cu siguranta..





Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Mi-am gasit si 33-ul asa ca dupa mesajul asta pot fi linistit.. baga geana aici..
Bătălia din Dealul Spirii (13 septembrie 1848, pe atunci lângă București) a fost ultima confruntare armată disputată pe teritoriul românesc dintre structuri militare ale Țării Românești (Batalionul 2 Infanterie din Regimentul 2 Linie Infanterie, Compania a 7-a din Regimentul 1 Linie Infanterie și Compania de pompieri condusă de Căpitanul Pavel Zăgănescu) și un corp de armată otoman.
Sa va explic cat mai simplu .. cele mai simple cuvinte posibile.. care ar trebui sa fie intelese si de un analfabet.. asa ca mine..

Pe 13 septembrie 1848... da, da, anul ala cu revolutia de la 1848.. Tara Romaneasca, am mai vorbit de el in topicul asta..inca se mai preda prin scoli.. va mai streseaza profesorii de istorie, mai auziti pe la TV etc.. "niste" Pompieri.. si-au dat viata.. ca TU peste 165 de ani.. sa stai in fata calculatorului si sa il citesti pe nebunu' de mine..

Alt nebun, de vreo 33 de ori mai nebun ca mine.. i-a condus pe Pompierii astia in batalie...si uite care e treaba cu 33..
Pavel Zăgănescu (1815-1897) a fost un căpitan de pompieri român, care a condus Compania de Pompieri români în bătălia din Dealul Spirii de la 13 septembrie 1848 împotriva trupelor otomane. Ziua de 13 septembrie a devenit Ziua pompierilor.
1848-1815=33 este ca nu aveti cum sa contraziceti date istorice? hahhaha

O fi avut si Pavel sange in vene?

Ei au luptat.. au murit.. ca tu sa ai PACE astazi.. sa ai LIBERTATE.. si tu ce faci? iti bati joc de libertate.. te vaiti si iti plangi de mila.. te trezesti ignorant, te culci ignorant.. uiti sa mai traiesti.. uiti sa mai gandesti... Mai zic ca in foarte multe cazuri cand pompierii vin sa iti stinga focul care in multe situatii este auto generat din inconstienta... tu in loc sa pui mana sa ajuti asa cum poti... stai si plangi si urli la ei crezand ca nu isi fac treaba cum trebuie... dar uiti sa te mai gandesti ca ai uitat tigarea aprinsa, resoul in priza, aragazul dat drumu', butelia veche de spen ani, instalatia electrica dupa vremea lu' Ceausescu, ai uitat sa iti pui paratraznet la casa dar ai turnuletze etc...

Eu am trecut printr-un incendiu.. eram la sala de internet.. in Sinaia.. in incinta cinematografului ala din centru.. unde acum este un restaurant cred.. multi poate ati bagat ceva la matz prin restaurantul ala.. are asa o fantana la intrare.. sau avea.. ca nu am mai fost de ceva timp.. Eram prin anul 2001 sau 2002 la munca.. vreo 3 noaptea cred.. cand vad ditai fumul negru cum intra in sala de net.. au mama.. m-am uitat ca prostu' vreo 2 minute.. dupa care am pus mana pe telefon.. am chemat Pompierii.. intre timp stiam ce ma asteapta si le-am facut loc printre calculatoare pentru a avea acces cat mai usor sa ajunga in podul cinematografului.. Pentru ca eu nu am dormit la locul de munca.. chiar daca imi picau ochii in gura.. pentru ca pompierii au fost informati corect.. si au avut loc pe unde sa treaca rapid.. a salvat locatia respectiva.. poate mi-a salvat si viata.. a salvat deasemenea munca si timpul multor oameni... a ramas o locatie frumoasa unde poti sa bagi la matz si sa admiri peisajul..

Tu cat mai ai de gand sa "admiri peisajul"? Nu te-ai plictisit sa dormi in post? Poate e timpul sa iti mai sacrifici putin din timpul de machiat, fardat, sau macar sa te misti mai repede.. crezi tu vreodata ca 2-3 ore pierdute zilnic aiurea... nu le vei regreta mai tarziu?.. 2-3 ore cand puteai citi o carte.. puteai sa vezi un documentar.. puteai sa te informezi pe forum..

Data viitoare cand vi si intrebi stupizenii, sa nu te mai vaiti ca moderatorii forumului iti sar in cap, probabil s-au saturat si ei de atata indiferenta... de atata prostie.. de atata incultura.. Eu stiu ca nimeni nu s-a nascut invatat.. eu pot fi indulgent la infinit..pentru ca ani de zile am fost la fel ca tine.. dar viata in sine va fi oare indulgenta cu noi?

Cand vei incepe sa iti pui sau sa ne pui intrebarile potrivite?

Nu uita sa verifici minutul ultimilor 3 mesaje... afara rasare soarele, e o zi minunata de vineri 13 septembrie, azi voi face multe.. pentru ca pot.. pentru ca vreau.. pentru ca m-am saturat sa lenevesc.. imi voi vizita prietenii de la spitalul de nebuni.. pentru ca se pare ca doar cu ei pot discuta subiecte profunde la orice ora din zi si din noapte... restul sunt prea setati pe sistem :)

E trist dar un schizofrenic in multe cazuri e liber ca pasarea cerului.. si noi ii plangem de mila.. Va invit sa faceti o vizita la oricare spital de nebuni din tara asta.. va garantez ca va fi o experienta de neuitat.. si funny si trista in acelasi timp.


Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

SAD^^EYES scrie: ...Sal Marius ...

Uite alta ecuatie doar pentru tine..

Ai vazut ca in animatie am pus 33 in oglinda...

21 pentru tine va insemna ceva pe 7-8/9

21 in oglinda este 12 iar 12+21=33
7-8-9 e o serie daca le aduni iti da 24 pus in oglinda e 42 si 24+42=66, si 42 mai reprezinta ceva si tu sti bine ce reprezinta.. in traducere pentru viitor si doar la nivel metaforic...nu la nivel sportiv

Niciodata sa nu mai faci lucrurile doar pe jumatate...

Cu stima, Ionut
Habar nu am ce calcule ai facut tu aici Sad dar cand am vazut numarul de concurs al lui Win ( 121 ) m-a bufnit rasul :lol:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Vai,exact la 2pac ma gandeam si eu azi-noapte,nu stiu de ce mi-a venit in minte Dear mama,poate ca imi lipseste mama mea care este plecata ...
Multumesc 2Pac,un om care mai avea multe de spus,pacat ca nu a mai apucat.La fel si Notorious BIG,rivali dar totusi prieteni in muzica dupa moarte.

“Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside while still alive. Never surrender.”
Tupac
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

pocahontas scrie:Vai,exact la 2pac ma gandeam si eu azi-noapte,nu stiu de ce mi-a venit in minte Dear mama,poate ca imi lipseste mama mea care este plecata ...
Multumesc 2Pac,un om care mai avea multe de spus,pacat ca nu a mai apucat.La fel si Notorious BIG,rivali dar totusi prieteni in muzica dupa moarte.

“Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside while still alive. Never surrender.”
Tupac
Buna Poca, sau poate te-ai conectat pentru 1ms la campul de energie.. de informatie.. we are all connected.. we just don't know how.. :)

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SFG2707 scrie: Habar nu am ce calcule ai facut tu aici Sad dar cand am vazut numarul de concurs al lui Win ( 121 ) m-a bufnit rasul :lol:
:)

Cod: Selectaţi tot

121121121121    121121121121    121121121121121
121             121121121121    121121121121121
121             121             121
121             121             121
121121121121    121121121       121      121121
         121    121121121       121         121
         121    121             121         121
         121    121             121         121
121121121121    121             121121121121121
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

SAD^^EYES scrie:
SFG2707 scrie: Habar nu am ce calcule ai facut tu aici Sad dar cand am vazut numarul de concurs al lui Win ( 121 ) m-a bufnit rasul :lol:
:)

Cod: Selectaţi tot

121121121121    121121121121    121121121121121
121             121121121121    121121121121121
121             121             121
121             121             121
121121121121    121121121       121      121121
         121    121121121       121         121
         121    121             121         121
         121    121             121         121
121121121121    121             121121121121121

Noah, nu mai bine taceam? :lol:
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna SFG, daca taceai, reprimai ganduri, iar cand reprimi prea multe ganduri intervine auto cenzura.. adica pe termen lung.. stresul...depresia.. sentimentul de singuratate...
Daca nici in virtual nu invatam sa dam drumul la frumusetea din mintea noastra.. atunci unde?
Stresul si auto cenzura... de frica unor principii impuse de oameni care si-au trait viata din carti.. ci nu pe propria spinare :) o sa va imbolnaveasca pe termen lung...
Doar LIBERTATEA 100% ... lipsa de orice FRICA prosteasca.. (mai ales in virtual) si cat mai putine FRICI (in real)... cam asta aduce fericire cu adevarat.. pe termen lung...

Sunt oameni in tara asta, saraci lipiti pamantul, dar care isi pun ditai usa de fier de frica hotilor... :) pai ce sa iti fure hotii nene, daca nu ai nimic? In Germania, in sate, nici nu exista GARDURI .. sau au 50 de cm.. si asta era acum 12 ani..

Batranii din Romania, dupa ora 20.. cam 90% din ei.. poate si mai mult.. se izoleaza in casa.. de FRICA ca le da cineva in cap pe strada.. pentru ca asta invata de la PROTV ora 17.. si altii ca ProTV
In Germania, Franta, Olanda pana si Ungaria.. la ora 22.. terasele sunt pline de octogenari, care se distreaza la fel de frumos ca si tinerii...

Acum o sa vina unu de 50 de ani.. sa imi planga .. pai unde terasa nene... ca eu nu am bani nici de paine.. Da nene.. te inteleg.. dar iti trebuie bani sa iesi din casa sa te plimbi pe strada? sau sa vizitezi un parc.. sa admiri un apus? un rasarit ? sa mai saluti si tu pe x sau y... sa iti faci prieteni.. sa iti cauti un JOB.. etc.. te opreste cineva?

Daca ai tupeul, sa o impingi pe aia.. "pai tu nu sti ce greutati am avut eu.. bla bla bla" ... iti scot din geanta cateva poze cu copiii din Somalia.. si te calmez imediat...

Cam asta e treaba pentru moment.. cum sa taci mai SFG cand viata trebuie traita frumos?

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut,

Vineri am fost la spital, acelasi spital unde am fost internat 16 zile, m-am trezit atunci la 3 noaptea iar cu o energie fantastica, mi-am scris impresiile despre Aurel Vlaicu, 2Pac si Pavel Zaganescu, m-am suit in masina si am plecat la spital. Am trecut pe langa monumentul inchinat lui Aurel Vlaicu, sute de masini, am vazut cum soarele urca pe cer, am vazut formatii de avioane si elicoptere, care zburau in memoria lui Aurel Vlaicu... am realizat atunci ca nu m-am trezit degeaba la 3 noaptea si mi s-a umplut sufletul de bucurie.

M-am dus la spital sa vorbesc cu un prieten, sa ii dau speranta... sa il educ.. sa il invat.. pentru ca nu are pe nimeni..este copil abandonat.. traieste in spitalul de "nebuni"... casa lui...

Pentru a vedea cum lucreaza Creatorul prin noi, voi incerca sa explic... mai fusesem de vreo 7 ori la spital, dar inca nu iertasem pe asistenti si pe doctor.. mereu m-am dus setat sa vizitez prieteni, dar sa le dau si peste nas la asistenti, poate si la doctori.. aveam urma de impuritate in mine...

Vineri 13 septembrie m-am dus cu sufletul curat.. nu mai eram suparat pe nimeni.. urma in aceeasi zi sa sun un doctor privat sa imi confirme "tulburarea bipolara"...

De obicei cand ma duc in vizita la spital, primul lucru care il fac este sa intru in cabinetul asistentilor si sa ii salut, ii intreb de sanatate etc.. apoi imi caut prietenii... Dar vineri cand am intrat, am auzit inca dupa hol vocea doctorului meu, cel care mi-a dat injectii grele.. si inima mi-a tresarit.. am intrat.. l-am salutat cu zambetul pe buze, a fost jovial... L-am intrebat.. "-Domnule Doctor pot sta de vorba 10 minute cu dumneavoastra" ... "- Bineinteles, va astept in biroul meu"

Dupa o discutie constructiva cu doi dintre asistentii care au avut grija de mine cat am fost spitalizat, m-am dus in birou la Domnul Doctor, undeva la fereastra, pe pervaz statea impozant mielul meu de plus.. mielul care l-am donat unui asistent pentru ca ii gresisem numele... stiti voi e vorba aia.. gresesti numele esti dator un miel.. nevasta-mea nu a gasit miel viu.. dar mi-a adus unul de plus :) v-am povestit eu la inceputul topicului...

I-am spus Domnului Doctor tot ce am avut pe suflet, tot ce m-a mahnit.. tot ce am considerat ca nu a fost optim in relatie cu mine.. dar pe un ton foarte diplomatic.. m-a inteles perfect. I-am explicat clar motivele pentru care nu am vrut sa iau pastile, pentru ca uitam ce faceam.. si mi-a confirmat ca romparkinul are efectele astea.. deasemenea i-am explicat metoda mea de auto tratament prin puterea mintii.. capabilitatea de a induce hypermania si apoi a iesi din ea.. in urma unui antrenament de peste 5 luni.. a fost surprins..

- Domnule Doctor, am cerut externarea pentru ca injectiile erau prea puternice
- Pai Ionut, nu am avut ce sa fac, ca nu puteam sa te scot din hypermanie, cand ai venit la mine de ziua ta si mi-ai zis ca vrei sa faci pachetele cadou la peste 600 de pacienti si sa iti cheltuiesti toti banii, mi s-au inmuiat picioarele...
- Domnule Doctor, cum am iesit din spital, oricum i-am cheltuit aproape pe toti, dar stati linistit ca mi-am revenit
- Dap vad, esti super ok acum

Am fost extrem de fericit de discutia asta, in sfarsit am simtit caldura de care aveam nevoie pentru a depasi momentul... voi ajuta mult spitalul daca voi avea posibilitatea pe viitor..

In concluzie.. Dumnezeu, Creator, Astre cum vreti sa le numiti, nu iti dau semne decat daca le ceri si decat daca ai sufletul curat.. cand te duci cu ganduri negre.. indiferent ca ai dreptate sau nu.. nema semne.. ever never.. pana nu iti inveti lectia ...

M-am "sinucis" material, dar m-am imbogatit spiritual.. asta a fost lectia pe 2013 pentru toti care au urechi sa asculte, si ochi sa vada.. ochiul inimii... o lectie pentru mine.. dar si pentru voi.. o intamplare frumoasa, pozitiva intr-o vineri 13 :)

Ca idee, doctorul nu a spus niciodata ca s-a terminat viata mea sociala, a zis ca recomanda tratament pe un an, si nu a dat un diagnostic, doar a prezentat simptomele.. asta pentru ca am cerut cu insistenta externarea si el nu a apucat sa ajunga la o concluzie.. Propriul tata fiind tot un bipolar, a amplificat spusele doctorului in sens negativ...si a facut din tantar, armasar.. iar eu am fost orbit de furie pentru a realiza ADEVARUL. Nu regret nimic pentru ca stiu ca am luat deciziile corecte, dar as fi regretat cu siguranta enorm daca duceam lucrurile spre razbunare ci nu spre pace... comunicare.. intentii pozitive..reconciliere

Nu, nu sunt nebun, sunt doar diferit, mintea mea amplifica emotiile umane, amplifica trairile, amplifica iubirea, amplifica ura.. traiesc totul la maxim.. asa am fost de mic.. dar am crezut ca este normal.. am crezut ca toti pot face ce fac eu.. si m-am inselat amarnic.. doar 4% dupa planeta sunt bipolari.. si multi dintre noi am impins evolutia mai departe prin creeativitatea noastra dusa la extrem.

De mic copil am fost capabil sa ma pun in mintea altor oameni atat de profund incat simteam ca am gandurile lor, vocea lor chiar si chipul lor.. vedeam lumea prin ochii lor.. si era minunata.. Am crezut ca toti pot face ce fac eu.. dar ceea ce era natural pentru mine.. pentru altii parea imposibil.. am incercat sa povestesc.. sa exprim.. dar au ras de mine.. m-au luat la misto.. si atunci mi-am construit o masca.. o cusca a sufletului.. In 2013 sufletul a rupt cusca, a explodat.. a simtit pentru prima oara LIBERTATE adevarata dupa mai bine de 25 de ani de INTUNERIC.

IUBESTE SI VEI FI IUBIT... atat trebuie sa aplici in viata... si daca aplici bine.. vei realiza aproape tot ce iti doresti.. ISUS este considerat in lumea psihiatrilor tot un bipolar..

Va repet, absolut tot ce fac oamenii azi, duce spre un singur punct comun.. IMORTALITATE CIBERNETICA, iar dupa calculele mele din saptamana de nesomn, sunt mari sanse sa se intample mai repede decat au afirmat savantii..Cand am ajuns la concluzia asta.. PRIN CERCETARE... m-am cacat pe mine de emotie.. frica amestecata cu entuziasm.. si a rezultat caderea mea emotionala amestecata cu chestii religioase and so on.

Toata viata mea voi munci sa aduc argumente teoriei, si v-am spus ca nu sunt singur... 2045.com e dovada clara, doar ca ei vor sa o faca prin stiinta.. eu am si o mare doza de spiritualitate in mine pentru ca stiu 100% ca imortalitatea cibernetica nu va aduce PURITATEA imediata.. vor mai trece multi ani pana omul va putea sa ajunga mai aproape de CREATOR.

Motivul pentru care am amplificat atat de mult pe partea cu video chatul... este faptul ca modelul de video chat..fiind prostituata moderna pentru societate.. eu am vazut-o in mintea mea ca pe o gluma a CREATORULUI, purificarea societatii tocmai prin oaia neagra a societatii.. pentru ca milioane de clienti sunt "purificati" de modelele de video chat zi de zi.

In mintea mea atat video chatul cat si gamingul si multe alte lucruri interactive.. vor duce inevitabil spre creatia de lume virtuala.. apoi omul va deveni dependent de lumea virtuala si va dori sa ramana in ea cat mai mult.. pentru ca doar acolo isi poate satisface cu adevarat toate dorintele.. fara sa RANEASCA pe nimeni.. VR (Virtual Reality).. Lumea Virtuala.. va duce inevitabil catre dorinta omului de imortalitate.. si automat.. transferul mintii in mediu cibernetic.

Daca vor fi razboaie.. nu vor fi intre om si masina.. vor fi intre OM si OM.. omul traditional si omul cibernetic... si e lesne de inteles cine va castiga.. Eu sper ca pana atunci.. educatia sa avanseze atat de mult incat sa nu se transfere prea multe minti bolnave.. sa existe o ideologie, o etica, foarte bine pusa la punct.. incat cei care nu vor vrea sa se transfere, sa nu aiba de suferit..

Din acest motiv a rezultat acest topic.. pentru ca vreau sa ajut in felul meu, prin educatie moderna.. un fel de infuzie de informatie de calitate.. pentru a va impinge de la spate sa incepeti sa va treziti... sa incepeti sa aveti sufletul mai LIBER.. mai CURAT.. pentru ca va spun.. si am sa va repet pana in ultima zi de viata.. EXISTA CREATIE doar ca e atat de complexa incat nu ne putem da seama de EA, oamenii ca mine va pot da doar franturi de adevar.. piese de puzzle.. pe care altii mai tarziu le vor putea pune cap la cap..

Nu m-am manifestat pana la 33 de ani, pentru ca mi-a fost teama de oameni, de ceea ce ar putea interpreta, de frica lor pentru chestiile ce nu le pot intelege.. dar acum cand CRED 100% nu mai am frica decat de cel sau cei care ne-au CREAT, pentru ca stiu ca absolut tot ce credem noi ca tinem SECRET, va veni o zi cand nu va mai fi SECRET.


Pentru ca am studiat cu puterea mintii, mii de oameni, stiu ca toti aveti ganduri secrete, fantezii secrete.. de mine si de altii ca mine nu aveti cum sa le ascundeti indiferent cat de buni sunteti in a tine MASCA aia pe fatza. Eu nu voi mai incerca sa fortez pe nimeni sa isi dea MASCA jos, fortarea este o abordare gresita, trebuie sa vina din proprie initiativa. Doar educatia, vorba buna, sfatul, diplomatia, poate convinge pe termen lung renuntarea la MASCA. Este prea devreme pentru prezent, pentru ca multi dintre noi sunt inca ANIMALE, si daca si-ar da MASCA jos sa se simta cu adevarat liberi.. ar fi HAOS.. de asta avem nevoie de sisteme, de organizatii, de legi and so on.. este nevoie de timp si EDUCATIE moderna.. pentru ca fiecare om dupa planeta asta sa isi invete lectia.. pana sa treaca la urmatorul NIVEL.

Din aceste motive si multe altele, pentru oameni ca noi nu conteaza cat de haotic ne traim viata, noi gresim cu intentie pentru a invata ceva de la viata, nu cautam perfectiunea, din contra experimentam imperfectiunea, micile sau marile placeri ale vietii.. pentru a ne putea da singuri seama de ceea ce este optim pentru viata noastra.

Imi pare sincer rau ca nu puteti vedea lumea prin ochii mei, iar eu sunt prea incompentent momentan pentru a o descrie cu cuvintele potrivite, dar va promit ca voi face tot ce este omenesc posibil sa stapanesc cat mai bine atat Limba Romana cat si cea Engleza.

Inchei cu cateva citate de la unul din cei multi mentori ai mei

Albert Einstein

“Science without religion is lame. Religion without science is blind.”
“I am convinced that He (God) does not play dice.”
“Anyone who has never made a mistake has never tried anything new. “

Ceea ce spun eu, trebuie sa le interpretati ca pe TEORII, atat, pentru ca nimeni in lumea asta nu detine adevarul absolut... pana si teoria relativitatii are BUGURI in conceptie, iar eu sunt mic copil pe langa Albert Einstein. Chiar daca are BUGURI el nu s-a ferit sa lase mesajul... teoria.. care a revolutionat PREZENTUL... ca el au fost MII si vor mai fi. Cel mai tare din ISTORIE a fost ISUS, desi conceptul lui a fost foarte foarte foarte aproape de PERFECTIUNE.. implementarea a fost DEFECTUOASA.. cel putin aparent. Daca se confirma si alte teorii, prin care se spune ca totul e creat deja, atunci totul devine si mai frumos. Totul exista daca esti dispus sa CREZI, sa GANDESTI, sa iti imaginezi.

Va iubesc pe toti, voi iubi pana la moarte "si flori si ochi si buze si morminte" cum spunea Lucian Blaga.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Pentru tot ce ai facut si pentru tot ce faci,pentru ca mereu ai fost un model pentru multi dintre noi ,m-am gandit sa-ti dedic o melodie care ti se potriveste foarte bine si totodata sa-ti multumesc in numele miilor de oameni care citesc si invata de pe acest forum.
Multumim Ionut!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Multumesc mult Isa, foarte motivanta melodia. Sper sa ai si tu puterea sa lupti in continuare cu mentalitatile invechite..

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”