Video Chat-ul, Întâmplare sau Programare? ❤️👀🥰

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna dimineata,

Astazi vreau sa imi pun putin imaginatia la contributie in mod diferit.

Voi NEGA existenta oricarei forme de DIVINITATE.. ma gandesc la trecut, prezent si viitor pur filozofic si putin stiintific. Pentru o zi ma declar ATEU sau mai bine zis...Agnostic.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Agnosticism
Agnosticismul este concepția filozofică potrivit căreia adevărul anumitor afirmații, mai ales afirmații teologice privind existența unui Dumnezeu sau a unor zei, este fie necunoscut, fie imposibil de aflat.

Termenul agnostic a fost creat de Thomas Henry Huxley în 1869 și este folosit și pentru descrierea celor neconvinși de existența zeităților sau altor aspecte religioase. Cuvântul agnostic provine din greacă, compus din particula a (fără) și gnosis (cunoaștere). Agnosticismul nu este doar contrar gnosticismului, ci tuturor dogmelor religioase, pe care le consideră nedemonstrabile și prin urmare lipsite de orice certitudine.

Agnosticii pot afirma fie că nu este posibil să existe cunoaștere spirituală, fie că ei, personal, nu dispun de o asemenea cunoaștere. În ambele cazuri este expus scepticism față de doctrinele religioase.

Atitudinea acelora care preferă să nu se pronunțe asupra problemelor care nu intră în câmpul datelor experienței.

Termenul a luat naștere în ambientul pozitivismului.

Deși nu neagă existența lui Dumnezeu, agnosticismul spune că Dumnezeu nu poate fi cunoscut, iar existența lui nu poate fi probată (demonstrată).
Trecutul ne arata clar ca ceea ce ei considerau mistic acum 1000 de ani, a fost demonstrat si stiintific pe parcursul timpului.

Prima mea teorie prin cercetarea superficiala din acest topic, este ca la varsta de 33 de ani ceva se intampla in organismul uman, doar ca foarte putini percep, le scapa "semnul". Eu am fost capabil sa percep mai intens datorita tulburarii bipolare care imi amplifica starile emotionale. Aceste afirmatii sunt la stadiu de teorie, asa cum si cei care au afirmat ca pamantul este rotund ci nu plat, acum mii de ani.. si-au dat cu parerea in urma observatiilor logice. Mai apoi s-a demonstrat stiintific ca pamantul este rotund. Aia "saracii" au ars pe rug pentru niste afirmatii.. eu am fost inchis 3 zile ca la puscarie pentru ca am indraznit sa fiu diferit... pentru ca am avut curajul sa zic "Evrika" public.

A doua teorie.. spusa de altii (nu de mine) este ca nu exista nimic dupa moarte.. murim gata.. nu exista Creator, nu exista nimic.. ceea ce determina oamenii sa traiasca cu o frica de moarte fantastica.. si duce in mare parte spre individualism, foame dupa posesiuni, etc.. Eu am zis asa.. no problem.. pentru mine si aceste aspecte fac parte din Creeatie, planul bine pus la punct al Creatorilor.. planul care impinge Evolutia mai repede ca niciodata.

Acum ma duc cu mintea cam 1 milion de ani pe scara evolutiei, daca Pamantul a rezistat 4 miliarde de ani, imi e greu sa cred ca nu mai rezista el inca 1 mil de ani.. Presupunem ca maine se intampla un eveniment care sterge tot dupa planeta.. dar planeta ramane.. Presupunem deasemenea ca planeta este in totalitate distrusa... dar in univers mai sunt cateva miliarde de catralioane de planete.. inca nu stim daca universul este infinit sau finit, inca nu stim daca exista sau nu alte universuri paralele etc..

Presupunem acum ca suntem in viitor, 1 milion de ani, destul de plictisiti, ce o sa facem.. o sa vrem si mai multa cunoastere, ca asta ne e firea, e in gene, mereu va fi.. nu putem sta locului nici sa ne tai..
Ce face omul din prezent? Studiaza la greu intelepciunea trecutului, faraoni, civilizatii disparute, biblie si multe alte chestii, suntem fascinati de ceea ce descoperim.. dar totusi nu intelegem prea multe.. ca nu avem cum sa ne punem in mintea si sufletul acelor oameni.. (momentan).

Ce va face omul peste 1 mil de ani, va fi la fel ca noi, maniac sa vada trecutul ce s-a intamplat.. doar ca tehnologia de atunci va permite la propriu salt in spatiu si timp.
Ei vor ajunge la concluzia ca nu vor putea sa afle ADEVARUL corect.. decat discutand la propriu cu cei care au fost in spatele diferitelor proiecte, creeatii.. deci ca sa il inteleaga pe Leonardo Da Vinci, trebuie sa vorbeasca cu Leonardo Da Vinci, daca vor sa il inteleaga pe ISUS trebuie sa vorbeasca cu ISUS, Eeinstein si asa mai departe.


Apoi se va pune problema, bai nene, i-am trezit pe nebunii astia 3, doar oare nu e etic sa ii trezim pe toti daca tot am ajuns atat de avansati, si se vor gandi si vor dezbate, pana se va ajunge la concluzia logica ca trebuie treziti toti, pentru a nu se pierde nici o frantura de informatie.. si credeti-ma ce va spun.. ca peste 1 mil de ani.. intreaga istorie a pamantului toate constiintele.. zeci de miliarde de oameni.. animale, plante ce mai vreti voi.. va putea fi stocata intr-un bob de mazare.. nu iti trebuie prea multa scoala sa iti dai seama de aspectele astea. Deci nu vom ocupa cine stie ce spatiu in universul asta..

Pentru genul asta de teorie.. nu iti trebuie Dumnezei, Zei, Draci, Fantome, Monstrii sau mai stiu eu ce.. iti trebuie CAP atat.. dar tu ca sa iti folosesti CAPUL la capacitate maxima, trebuie sa il antrenezi.. ci nu sa il blochezi in niste principii demodate.. trebuie sa te pastrezi mereu open minded.. sa accepti ca nu toti sunt ca tine.. si ca ai de invatat permanent daca vrei.

Bun, deci acum sa presupunem ca maine mori.. ai murit, nu exista suflet, nu exista nimic, esti mort si in cativa ani esti putrezit si gata.. in timpul curent.. dar traiesti in trecut.. acolo esti inca viu.
Poate sa treaca si spen miliarde de ani de la moartea ta.. in momentul cand omul din viitor vine si te trezeste, pentru tine tot instant este.. pentru ca acum esti mort.. nu simti.. si in secunda 2 simti iar..

Daca omul nu reuseste, simplul fapt ca am existat, ca am creeat, ca ne-am manifestat, va starni curiozitatea altor civilizatii, care ne vor trezi oricum.. tot din nevoia de cunoastere... de curiozitate.


Pe omul viitorului il doare fix in cur de modul cum interpretam noi x, y, z mesaje care au fost lasate pe parcursul miilor de ani, pentru ca ei stiu ce au de facut.. nu iese.. nu e problema, corectam, indreptam buguri, pana iese.. Din acest motiv BINELE va invinge intotdeauna RAUL, poti sa te pui si in cap ca nu ai cum sa scapi de chestia asta.. Dai bomba.. pac esti vanat de FBI, dai cu arme chimice, pac te vaneaza toata planeta, ma omori pe strada, pac puscarie.. etc.. Daca BINELE nu invingea RAUL, nu mai aveam noi pace astazi, e adevarat ca nu o avem total.. dar va fi total.. chiar daca nu se vrea.. programarea e facuta de asa fel incat sa se ajunga acolo.


Ce a facut omul destept din prezent cand a observat ca actiunile lui distrug fauna si flora?.. pe unii i-a durut in cur.. dar altii au facut PARCURI NATIONALE, foarte bine pazite.. unde nu se intervine neam.. pot animalele sa se manance intre ele, sa isi manance proprii pui, omul nu intervine.. cand mai vine cate un bou de braconier.. animalul ala se uita ciudat la el.. ca nu a vazut niciodata.. si pac isi ia glontul.. deci Braconierul ala e un fel de DEMON al lumii animale.. restul care au scapat ce vor face? Data viitoare cand mai simt miros, pasi, zgomot de arma, vor fugii de vor manca pamantul. Poti sa te duci si cu aparatul photo ca tot degeaba.. ei tot vor fugi de vor manca pamantul... cand te-au simtit.. Tu esti bau bau in lumea lor.. esti fantoma, esti strigoiu, esti ceva ce mintea lor de animal nu poate intelege.


Cercetatorii se chinuie de vreo cateva zeci de ani, sa inteleaga PRIMATELE dau doar un exemplu.. ce face omul... a inceput sa le educe de foarte multi ani.. cu rezultate remarcabile.. si s-a ajuns in prezent ca un CIMPANZEU de exemplu, bine educat.. pe la 20 de ani... sa aiba gandirea unui copil de 5-6 ani, plus multe abilitati pe care omul matur nu le are... Daca mai continuuam in ritmul asta inca vreo 100 de ani.. si apoi parasim planeta.. si o lasam libera.. va garantez ca noi pentru PRIMATE vom deveni ZEI, si peste vreo 5000 de ani.. primatele vor dezgropa New Yorkul si se vor gandi ce dracu e ala Internet si caricaturile astea... si culmea.. astia seamana un pic cu noi.. doar ca ei nu se puteau catara in copaci ca aveau laba piciorului diferita.. .ce chestie.. hai sa cercetam mai mult..

Teoria asta a mea.. daca e bine argumentata prin CERCETARE, poate explica absolut tot.. posibilitatile sunt infinite.

Am 33 de ani, sunt tanar, am o viata frumoasa, contrar a ceea ce se poate interpreta din textele mele, doar ca sunt neinteles, si este foarte OK ca e asa, pentru ca daca toti ar gandi cum gandesc eu AZI, nu prea ar mai vrea nimeni sa munceasca pentru BANI, toti ar vrea LIBERTATE adevarata.. si nu o poti avea decat cu foarte multa MUNCA, sau NOROC chior, cum le place la unii sa zica.

Eu am ales MUNCA, altii aleg pariuri sportive, altii aleg 6 din 49 etc.. e si asta o forma de munca, o forma de credinta, speranta etc..

Cand voi ajunge acolo, peste 20-30-40-50 de ani .. who knows? Eu unul va pot promite atat, am sa ii conving sa va trezeasca pe toti, doar pentru ca vreau sa va vad reactia. Bineinteles ca nu voi fi suparat pe voi, doar vreau sa stau asa fara sa scot un cuvant.. si sa aud argumentele fiecaruia..

Apoi dupa ce terminati de plans, de vaicareala chestii trestii, poate mergem sa vedem cine a creeat universul, dupa cautari de catralioane de miliarde de ani, cucerim si universul.. si descoperim alt univers mai mare.. si dai si cauta si in ala.. si tot asa.. pana ne vine acru in gura..

Cam de asta mi se rupe mie ce zice "Gheorghe" sau "Vasilica" etc.. eu ii iubesc oricum, dar nu pot fi ca ei, daca vor sa inteleaga bine, daca nu, tot bine, atat timp cat eu in viata reala nu ii deranjez pe ei, am aceeasi pretentie sa nu fiu deranjat.

Cam asta e smenu' cu Evolutia asta.. si din aceleasi motive, mi se cam rupe cate tigari bag in mine, desi sunt 100% constient de repercursiuni, mi se rupe daca chelesc, daca nu mi se mai scoala, deasemenea mi se rupe daca traiesc in palat sau in garsoniera, eu am un singur scop.. SA TRAIESC FRUMOS asa cum imi place mie... SA PROFIT DE VIATA LA MAXIM ca sa fiu util in lumea de apoi.. pentru ca daca stau cu capul infipt in CUR zi de zi, cu siguranta nu prea or sa aiba aia ce TASKURI sa imi dea.


Pe pamant, in prezent, singura metoda optima sa ajungi foarte sus, este sa lucrezi in ECHIPA, sa fi open minded, sa nu mai crezi ca TU esti buricul pamantului, pentru ca nu esti.. sa apleci urechea atat la analfabet cat si la profesor pentru ca fiecare are ceva interesant de spus daca esti dispus sa asculti.

In viata prezenta, poti pierde tot, avere, libertate fizica, iubit/iubita, familie, dar never ever nimeni nu iti va putea lua libertatea de gandire, imaginatia, speranta ca poate vei scapa.. si poate va fi ceva mai BINE.

Cam asta e treaba la mine, eu cand vad copil de 12 ani ca face roboti functionali in 2 sapt, ma simt chiar “retard”, daca el poate ca o forma de joaca.. din pasiune.. eu de ce sa nu fac mai mult din pasiunile mele.. sa vreau sa ma auto depasesc..

Daca tie ca Model sau Studio de Video Chat vin 100 nebuni si iti spun... bai nene au fost modele in 2013 care au facut si 100.000 de mii intr-o luna.. tu de ce o iei ca pe vrajeala?, si nu pui “botu'”.. chiar daca ar fi minciuna.. este o chestie care ar trebui sa te motiveze sa tragi mai tare.. sa te auto depasesti.. sa iti pui mintea la contributie..

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:



Charlie Chaplin

(16 April 1889 – 25 December 1977)

33 de ani 1922
Sir Charles Spencer "Charlie" Chaplin, KBE (16 April 1889 – 25 December 1977) was an English comic actor and filmmaker who rose to fame in the silent era. Chaplin became a worldwide icon through his screen persona "the Tramp" and is considered one of the most important figures of the film industry. His career spanned more than 75 years, from a child in the Victorian era to close to his death at the age of 88, and encompassed both adulation and controversy.
Chaplin spent five months on his next film, the two-reeler The Idle Class.[129] Following its September 1921 release, Chaplin chose to return to England for the first time in almost a decade. Robinson writes, "The scenes that awaited him in London were astonishing. His homecoming was a triumph hardly paralleled in the twentieth century".[142] Chaplin was away for five weeks, and later wrote a book about the trip.[143] He subsequently worked to fulfil his First National contract, and released Pay Day, his final two-reeler, in February 1922. The Pilgrim was delayed by distribution disagreements with the studio, and released a year later.[144]
http://en.wikipedia.org/wiki/Charlie_Chaplin

Thanks Charles
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Trebuia si cu putin RAP ca sa ma unga la suflet si mai mult :) Thanks again Isa



Thanks to all that worked on this album
http://en.wikipedia.org/wiki/At_Your_Inconvenience
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Comentariu Glossa de Mihai Eminescu, adaptat la realitatile prezentului si vazut prin ochii mei, tin sa precizez ca aceasta analiza a poezei contine limbaj obscen, suntem pe un site ADULT, daca va deranjeaza acest tip de exprimare, va rog din suflet sa nu cititi sau sa inchideti acest website. Deasemenea e doar interpretarea mea a poeziei, nu afirm ca este si corecta, cu siguranta are si greseli de tot felul. Va multumesc.

GLOSSA

Titlul “Glossa” vine de la Glosa care inseamna atat un format tipizat de poezie cat si “nota explicativa” practic Eminescu incearca sa ne explice care e smenu' cu Creatia, cum ar trebui sa ne comportam in viata pentru a avea rezultate optime, atat pe plan spiritual, familial, financiar si ce mai vreti voi...
Vreme trece, vreme vine,
Toate-s vechi si noua toate;
Ce e rau si ce e bine
Tu te-ntreaba si socoate;
Nu spera si nu ai teama,
Ce e val ca valul trece;
De te-ndeamna, de te cheama,
Tu ramâi la toate rece.

Vreme trece, vreme vine,
Toate-s vechi si noua toate;
Vreme Trece = Trecut... Vreme Vine = Viitor, Toate-s vechi si noua toate, absolut tot ce crezi tu ca e nou sunt defapt concepte vechi adaptate la prezent, la realitatile curente, sunt foarte rare cazurile cand se reinventeaza roata, e doar aparenta de inovatie. Nu ai cum sa ajungi la concluzia asta decat daca te educi, citesti de iti sar capacele, studiezi oameni, animale, plante, pamant, apa, foc, cer etc.. Eminescu a ajuns la concluzia asta mai repede decat altii pentru ca a avut tulburare bipolara, probabil s-a nascut cu ea, la fel cum m-am nascut si eu.. doar ca nu a realizat, iar cand a realizat a fost prea tarziu, bulangii dupa vremea lui au vrut sa il salveze cu mercur, daca il lasau in pace, si doar il consiliau psihologic probabil mai traia mult si bine.. nu prea le-a convenit ca Eminescu nu mai putea sa tina minciuna in el.. si dadea totul pe fatza si cu limbaj obscen and so on, devenise chiar el Luceafarul.. daca era inconjurat de oameni pozitivi, de oameni super open-minded fac pariu ca ar fi fost ok. Cu fiecare om incuiat de langa el, a se intelege "hater" (negativist), cu atat I se agrava tulburarea si mai mult.. suferea in el.. nu mai putea tine emotiile sub control. Atentie eu nu am citit biografia lui Eminescu sa stiu exact cum se comporta, eu explic in prisma a ceea ce traiesc eu, fiind tot un bipolar, cred ca il pot intelege mult mai bine in comparatie cu cei care nu stiu nimic despre aceasta tulburare.
Multe trec pe dinainte,
In auz ne suna multe,
Cine tine toate minte
Si ar sta sa le asculte?...
In traducere moderna, pentru a intelege si “Gogu” de la macelarie cat si “Zambilica” de la fabrica de ciorapi... in viata asta auzi multe tampenii, ideal ar fi sa nu pui botu si nici sa pui la suflet tot ce auzi pentru ca o sa iti faci rau singur/singura, ideal este sa experimentezi atat informatie de proasta calitate cat si informatie de buna calitate.. adica sa te uiti atat la Nora pentru Mama sau Stirile de la Ora 17, sau emisiuni de gen “In puii mei” cat si la documentare dupa Discovery, History, Animal Planet etc.. nu doar sa te uiti la poze.. dar sa citesti si subtitrarea cu atentie si sa iti forjezi neuronul pentru a intelege ce vor sa zica aia.



Tu asaza-te deoparte,
Regasindu-te pe tine,
Când cu zgomote desarte
Vreme trece, vreme vine.
Dupa cativa ani de privit si emisiuni de calitate cat si emisiuni naspete, sau de privit filme proaste, filme bune, sau de citit carti bune, carti proaste.. o sa vina un moment cand o sa stai ca prostu si te gandesti, oare ce vreau de la viata asta? Ce vreau sa citesc, sa invat, sa aplic mai departe in viata mea? Daca tu ca om, citesti doar carti simple, privesti doar emisiuni simple, filme simple, pentru ca doar aia iti place, nu e problema, dar nu vei putea avansa niciodata in gandire si nici nu te vei putea prinde de ceea ce vrea sa zica Eminescu, pentru ca pur si simplu neuronul tau e neantrenat.. neforjat. Apoi daca tu te dai marele intelectual al pestelui prajit pentru ca citesti doar carti complexe, te uiti doar la emisiuni complexe, filme complexe etc.. o sa ai neuronul prea forjat si incepi sa uiti de micile sau marile placeri ale vietii, o sa incepi sa te crezi prea important pentru planeta asta.. o sa uiti de unde ai plecat si ai sa esuezi lamentabil in a intelege si oamenii simpli.. o sa iti construiesti o dogma proprie, o sa judeci oamenii simpli dar vei uita sa te mai judeci si pe tine, deci practic vei deveni un ignorant si un superficial.. un om care sta tot timpul cu capul infipt in CUR, critica tot ce nu poate intelege.. Ca sa intelegi un cersetor de ex.. va trebui sa cersesti si tu vreo 1 an... sa stai langa el pe strazi, sa ii intelegi mentalitatea etc.. chiar daca nu cersesti tu.. dar pentru a experimenta cat de cat viata lui.. la fel si pentru prostituata, video-chatista, hotz etc.. Dupa ce ai inteles prin ce trec ei, doar atunci iti vei putea explica mai bine anumite chestii si vei putea emite solutii mai bune pentru a stopa cersetoria, hotia etc.. prostitutia si video-chatul nu trebuie stopat pentru ca multi aleg asta din proprie initiativa nu pentru ca sunt fortati de situatie.. sau la inceput sunt fortati dar apoi incepe sa le placa.. deci daca tu ti prostitutia ilegala nu vei rezolva nimic.. lumea e oricum plina de clienti.. nu ai cum sa castrezi toti barbatii deci solutia cea mai la indemana este sa o LEGALIZEZI asa cum au facut cateva tari cu adevarat DESTEPTE.
Nici încline a ei limba
Recea cumpana-a gândirii
Inspre clipa ce se schimba
Purtând masca fericirii,
Ce din moartea ei se naste
Si o clipa tine poate;
Pentru cine o cunoaste
Toate-s vechi si noua toate.
Aici Eminescu vrea sa ne spuna sa nu ne mai bucuram ca niste idioti la chestii materiale, la posesiuni care poarta “masca fericirii”. Chestii ce nu sunt de durata, “o clipa tine poate”, pentru ca atunci cand sari in sus de fericire cand iti cumperi un Iphone 6 sau ceva de la Gucci, doar pentru a arata opulenta ci nu pentru ca le gasesti UTILE pentru viata ta, ai mari sanse sa suferi mai tarziu... pentru ca ai cheltuit banii care puteau fi folositi mult mai util, pentru ca pe viitor nu le vei mai putea valorifica la aceeasi valoare, cu aceeasi bani iti puteai cumpara o chinezarie la juma de pret, plus haine din Dragonul Rosu sa umpli 2 sifoniere etc.. Daca ai bani multi si iti permiti, no problem, dar mereu sa te intrebi, oare nu puteam sa traiesc si mai simplu si cu banii aruncati pentru opulenta mea, sa mai fac o firma ceva sa dau la saraci locuri de munca, sa mai donez si eu la un spital, la o scoala, o gradinita ceva, un spital de nebuni poate.. nu stiu.. zic si eu. Eminescu ne mai spune ca doar aia ajunsi la aceelasi nivel cu el vor putea intelege substanta cuvintelor lui “pentru cine o cunoaste”. Ei isi vor da seama ca toate cacaturile astea sunt chestii trecatoare.. ca nu le poti lua cu tine in mormant.. e ok sa te bucuri de viata, sa iti faci damblaua etc.. dar niciodata sa nu exagerezi ca un dobitoc ca vei avea regrete profunde mai tarziu.
Privitor ca la teatru
Tu în lume sa te-nchipui:
Joace unul si pe patru,
Totusi tu ghici-vei chipu-i,
Si de plânge, de se cearta,
Tu în colt petreci în tine
Si-ntelegi din a lor arta
Ce e rau si ce e bine.
Aici Eminescu ne sfatuieste ca e bine in viata sa fi ca un observator, adica un LAS, sa fi RECE, sa bagi bine ochiu si neuronul in tot ce se petrece pe langa tine, sa ai urechile ascutite ca un James Bond si sa analizezi situatia la RECE, nu la CALD, pentru ca atunci cand iei decizii negandite bine, iar ai sa regreti mai tarziu. Pentru a adapta putin ce vrea sa spuna Eminescu, la realitatile prezentului.. Daca vezi 2 indivizi care se cearta violent, este mai bine sa nu te bagi si tu in cearta lor, ca s-ar putea sa pice pe tine, DACA NU ESTI SUFICIENT DE PREGATIT PENTRU A STI CUM SA INTERVI, este mai bine sa TACI si sa observi.. si sa intelegi ca nu vrei asa ceva in viata ta, din ARTA lor sa iti tragi concluziile singur despre ceea ce este RAU si ceea ce este BINE. Practic asa te pregatesti pentru clipa cand vei intelege VIATA asta asa cum trebuie inteleasa.. dupa ce o vei intelege... vei putea interveni in CEARTA lor pentru ca vei sti atunci ce ai de facut.. Cand intervi intr-o cearta, nu conteaza daca este a cunoscutilor sau doua persoane straine.. trebuie sa fi mereu RECE.. NEUTRU.. sa ti partea la amandoi, si in acelasi timp sa ii critici pe amandoi cu cuvinte diplomate.. pentru ca daca iei partea doar la unu din ei, nu faci decat sa amplifici si mai mult conflictul. Daca nu esti pregatit de asa ceva, mai bine pleci sau stai in banca ta pentru ca inseamna ca esti PROST, si ai mari sanse sa regreti mai tarziu. De exemplu... un jegos pe strada isi bate femeia, tu daca intervi trebuie sa ti si partea femeii si partea barbatului.. te bagi intre ei si le zici ca nu este optim ce fac ei... incerci sa ii desparti diplomat.. il iei pe el in brate si il tragi in spate si ii zici la ureche.. “frate las-o ca o omori, e o mana de om, tu nu vezi” … calmeaza-te ca iti faci rau si tie si ei.. mai bine da-mi mie una in cap sa te calmezi.. decat sa dai in ea.. In acelasi timp ii spui si ei sa taca dracu' din gura si sa nu mai amplifice conflictul. Daca te dai Erou si te duci si il bati pe ala de ii sar mucii (daca te tine), nu este optim, pentru ca generezi conflict, daca omu are spate, exista sanse sa te caute mai tarziu si sa iti rupa capul, sau sa le faca rau apropiatilor tai. Daca esti super bazat si sti ca trebuie sa iei o masura extrema, e ok sa o iei, dar sa te controlezi, ii dai doar cat poate sa duca, nu sa il bagi in spital pe bulangiu ca apoi in loc sa iti vezi de viata linistit, bulangiu te va plimba prin tribunale... chiar daca o merita din plin... trebuie sa iti pastrezi CALMUL. Daca stai pe margine si razi, inseamna ca ai creierul incuiat sau esti necopt, daca fugi inseamna ca esti fricos, las.. daca stai cu mainile in san ca si observator asa cum zice Eminescu.. rece, nu plangi, nu razi, nu intervi, doar te uiti asa ca prostu' si te intrebi x si y in capul tau.. inseamna ca esti pe drumul tau de a intelege diferenta dintre Bine si Rau.. si undeva in viitor cand se va mai intampla o chestie de genul.. ai sa sti ce ai de facut. Solutie optima ar mai putea fi sa pui mana pe telefon si sa suni la Politie, vei fi un turnator in ochii lor, dar daca te pitesti bine, nu au cum sa stie cine a sunat and so on... macar stai cu constiinta cat de cat impacata ca nu ai fost un/o ignorant/ignoranta.
Viitorul si trecutul
Sunt a filei doua fete,
Vede-n capat începutul
Cine stie sa le-nvete;
Tot ce-a fost ori o sa fie
In prezent le-avem pe toate,
Dar de-a lor zadarnicie
Te întreaba si socoate.
Ca sa nu lungesc prea mult comentariul.. Eminescu prin STUDIU, prin EDUCATIE, pentru ca probabil a citit mii de carti in scurta lui VIATA si a socializat cu oameni din foarte multe domenii diferite de activitate.. atat intelectuali cat si oameni simpli din popor, pentru ca a fost un bun observator a tot ce misca in jurul lui.. a ajuns la concluzia ca totul se repeta.. pentru ca trecut, prezent, viitor este CREEAT de oameni si omul se schimba foarte greu, foarte usor, in timp.. aproape neobservabil.. dar pentru un GENIU ca Eminescu.. si multi altii ca el.. daca te uiti foarte foarte atent.. incepi sa observi chestiile astea. Concluzia logica este ca nebunu' ala care studiaza foarte bine TRECUTUL, istoria planetei, deasemnea nebunu' care studiaza foarte bine realitatea prezentului, are mari mari sanse sa vada VIITORUL, sa il anticipeze cu marja de eroare foarte mica. Automat cand anticipezi chestiile astea.. iti e foarte usor sa profiti, de asta unii ajung miliardari si altii lucreaza in fabrica toata viata lor. Sa fi invidios pe un miliardar, fara a ii studia viata pentru a intelege ce facut si prin ce a trecut pentru a deveni miliardar, este cea mai mare idiotenie care o poti face. La fel, sa fi miliardar si sa uiti de unde ai plecat si sa crezi ca totul se invarte doar in jurul tau, iar e cea mai mare tampenie care o poti face.
Deasemenea sa fi intelectual si sa ai pretentia ca toti pot trai cum ai trai tu, ai mari sanse sa devi un pericol pentru societate, pentru oamenii simpli, prin ideologiile tale complet stupide, din credinta idioata ca libertatea ta e valabila pentru toti. De oamenii saraci financiar cat si saraci cu duhul, nu ma leg, le spun doar atat, daca vrei sa iesi din RAHAT, trebuie sa opresti aproape tot ce ai facut pana acum si sa schimbi ceva in viata ta.. FARA FRICI stupide.. pentru ca doar o viata ai si trece fantastic de repede. In loc sa razi de Vanghelie, de Fernando de la Caransebes, sau de Perversul de pe Targu Ocna, incearca sa vezi dincolo de aparente, sa filtrezi ce e RAU si ce este BINE din comportamentul lor si sa aplici in viata ta doar ce este BINE.


Caci acelorasi mijloace
Se supun câte exista,
Si de mii de ani încoace
Lumea-i vesela si trista;
Alte masti, aceeasi piesa,
Alte guri, aceeasi gama,
Amagit atât de-adese
Nu spera si nu ai teama.
In strofa asta Eminescu se duce ceva mai in detaliu si ne spune cam ce am zis si eu mai sus.. ca totul se repeta dar cu alti oameni in schema, dar tu nu ai cum sa intelegi treaba asta, daca nu te EDUCI, din acest motiv.. aia care se EDUCA sau aia care se AUTO-EDUCA the hard way.. experienta de viata.. riscuri etc.. gen BECALI sau DIACONESCU, iti vor lua fatza, te vor putea amagi cum vrea pula lor, iti pot impune principii slabe de cum sa iti traiesti viata.. nu pentru ca sunt oameni RAI ci pentru ca nu sunt suficient de educati. Cu toate astea, atat Becali cat si Diaconescu daca ar fi ajuns la putere, ar fi facut mult mai multe pentru tara decat actuala putere, pentru ca au mai multa experienta de viata, problema e ca din lipsa de educatie ambii ar fi putut deveni Dictatori fara sa isi dea seama... din cauza asta intelectualii foarte bine pusi la punct s-au opus, pentru ca libertatea lui Becali sau Diaconescu nu reprezenta si libertatea noastra.. Venea Becali probabil te-ai fi dus la Biserica cu fortza... Diaconescu nu stiu.. a invatat mult din greselile trecutului cred ca ar fi fost o solutie de criza. Daca ajungea Vadim la putere, un om foarte cult, dar prea extrem, probabil ar fi desfintat toate cluburile, sau aveati pe mese in club doar carti nu si bautura hahaahaha.
Nu spera când vezi miseii
La izbânda facând punte,
Te-or întrece nataraii,
De ai fi cu stea în frunte;
Teama n-ai, cata-vor iarasi
Intre dânsii sa se plece,
Nu te prinde lor tovaras:
Ce e val, ca valul trece.
Aici Eminescu continuua cu sfaturile pentru geniile in devenire sau pentru oamenii care vor sa isi traiasca viata cu principii cat mai optime.. el zice asa.. sa nu disperi cand vezi incuiatii, a se intelege “miseii” ca fac coada sa ajunga in varful piramidei dar cu principii naspa de viata.. adica pun prea mult pret pe partea financiara si uita de unde au plecat. Asta pentru ca tu geniul in devenire intelegi ca lucrurile astea nu sunt de pret pe termen lung si ca ei nu vor putea sa isi ia palatul cu ei in mormant. Deasemenea sa nu disperi pentru ca X te-a intrecut pe plan financiar, din contra trebuie sa il iubesti, sa il apreciezi, sa inveti de la el, poate chiar sa ii dai un sfat sa fie mai moderat.. sa nu isi mai manifeste EGO atat de puternic.. ca nu banii sau avutiile sunt pe primul loc in viata asta. Eminescu zice deasemenea ca atunci cand observi aceste nereguli in oamenii de succes, sa nu le copiezi defectele, poti cel mult sa te inspiri din partea BUNA a lor, iar daca ai intrat intr-o situatie neplacuta e mai bine sa iesi din ea cat mai repede decat sa te complaci in situtie.. pentru ca altfel ajungi ca Mircea Badea care acum ii canta in struna lui Felix, si incearca sa isi gaseasca fel si fel de motive pentru a nu il critica, pentru ca stie ca daca incepe sa comenteze defectele lui Felix se va pune intr-o situatie de CACAT.. dar ceea ce era optim pentru Mircea Badea, era sa se pastreze neutru.. nu sa incerce sa ii ia apararea lui Felix. E adevarat ca in prezent face o gramada de chestii utile, asta pentru ca a invatat din greselile trecutului.. dar mai nou se incearca judecarea trecutului si fiecare are propria cruce pe care trebuie sa o poarte.. Eu in locul lui Voiculescu ca si om cult.. cu educatie etc.. as fi spus simplu.. DA mai nene am facut x, y, z. astea au fost timpurile, dati-mi cata puscarie vreti voi, asta e.. dar e greu.. pentru ca are si el familie, are nepoti si pula mea.. sistemul judiciar e inca primitiv la noi si prea multa sinceritate iti poate aduce inchisoare pe viata.. asa ca il inteleg si pe Voiculescu.. si pe Mircea Badea.. situatii de cacat, intr-o tara de cacat, care totusi e foarte frumoasa.
In concluzie, nu mai dispera, nu te mai bucura, ca ce e val.. ca valul trece.. fi mai echilibrat, judeca la rece.. nu mai face pe justitiarul pana nu analizezi foarte foarte foarte bine faptele.. si nici nu te mai vaita atat timp cat TU nu esti dispus sa iti asumi si ceva riscuri in viata.
Cu un cântec de sirena,
Lumea-ntinde lucii mreje;
Ca sa schimbe-actorii-n scena,
Te momeste în vârteje;
Tu pe-alaturi te strecoara,
Nu baga nici chiar de seama,
Din cararea ta afara
De te-ndeamna, de te cheama.
In momentul cand iti gasesti destinul.. gata s-a terminat.. nu mai asculti decat de tine 90% si 10% asculti de altii pentru a te putea pastra open-minded... si daca vrei sa reusesti ceva in viata.. trebuie sa fi foarte setat pe destinul tau... vine o “sirena” adica unu cu vrajeala de Buftea sa iti arunce o “pastila”, adica “mreje”... stai in pula mea in banca ta si nu te duce la furat cu el.. ca sunt mari sanse sa te prinda din cauza lui, sau sa faca el o mare tampenie si sa pici si tu pentru complicitate. Intr-un cuvant, cand ai gasit in sfarsit ce vrei sa faci in viata, stai in pula mea in banca ta si trage tare, nu iesi dupa “cararea ta afara” indiferent cat de vrajesc altii “de te-ndeamna, de te cheama”
De te-ating, sa feri în laturi,
De hulesc, sa taci din gura;
Ce mai vrei cu-a tale sfaturi,
Daca stii a lor masura;
Zica toti ce vor sa zica,
Treaca-n lume cine-o trece;
Ca sa nu-ndragesti nimica,
Tu ramâi la toate rece.
Daca iti iei un pumn de la un incuiat, sa te feresti, sa fugi.. sa nu dai daca nu esti pregatit pentru ca ti-o vei fura si mai rau. Daca te injura, daca te scuipa (asa cum a patit Adrian Paunescu la revolutie) sa taci in pula mea din gura ca te vor omori incuiatii.. Gura mica si joc de glezne.. mai ales cand tu ca si geniu sti care e rolul fiecaruia pe pamant, pentru ca daca mori ca un erou, nu vei mai putea lasa mesaje omenirii.. poti muri fericit dupa ce ti-ai atins destinul. Mai departe Eminescu a anticipat individualismul si cam ceea ce se petrece acum in tarile super dezvoltate ca America, Germania, Japonia etc.. unde foarte multi prefera sa nu se mai lege in relatii pe viata.. divortul e la ordinea zilei.. asta pentru ca fiecare vrea mai multa libertate.. si pentru a gasi un partener foarte open-minded, care sa te lase sa faci ce vrea pula ta fara a se supara.. si in acelasi timp sa fi capabil sa lasi partenera/partenerul sa faca ce vrea pizda/pula ei/lui e destul de greu pana si in prezent... daramite in timpul in care a trait Eminescu. El a inteles ca dragostea conditionata de hartii si principii slabe, va aduce inevitabil si SUFERINTA, si pentru EL, la fel si pentru toti oamenii super open-minded mai bine ramai RECE si sa nu te indragostesti de nimic pentru ca inevitabil vei suferi mai incolo.. Te indragostesti de o femeie, vei suferi, cum a suferit si el. Te indragostesti de bani, cand incepi sa pierzi din ei, vei suferi.. cum au patit foarte multi pe planeta asta.. Te indragostesti de casa ta.. cand va lua foc, vei suferi... Te indragostesti de smart-phone.. de calculator etc.. vei suferi cand va crapa.. etc.. Cam asta e smenu' in strofa asta. Concluzia logica este ca e mult mai bine sa iubesti neconditionat.. sa nu ai asteptari mari.. pentru ca nu toti pot fi ca tine.. mai ales cand ajungi la un nivel foarte avansat de cunoastere.. cam din aceste motive trebuie sa ierti, sa lasi omul sa se simta liber etc.. si poate doar sa speri ca undeva pe planeta exista un loc.. o chestie.. un om.. care sa te completeze pe deplin.
Tu ramâi la toate rece,
De te-ndeamna, de te cheama:
Ce e val, ca valul trece,
Nu spera si nu ai teama;
Te întreaba si socoate
Ce e rau si ce e bine;
Toate-s vechi si noua toate:
Vreme trece, vreme vine.
Aici se inverseaza prima strofa ca asta e tipul de creeatie ce a ales Eminescu, dar repet scurt.. Ramai putin mai indiferent RECE, pana te prinzi de smenu' vietii si urmeaza destinul, chestiile care iti plac, care te fac sa te simti bine, nu alea care iti aduc BANI multi dar care te deprima si te baga in SPITALE... intelege ca tot ce vine nou pe lumea asta.. se va invechi foarte repede.. mai ales in ERA noastra a vitezei, si nu te mai arunca precum prostul sa cheltuiesti banii pe care nu ii ai, pe lucruri trecatoare... Nu mai spera la aia din jur sa te ajute.. si pune mana si schimba tu ceva in viata ta.. nu mai avea Frici stupide ca aceste Frici te impedica sa iti urmezi destinul.. Stai in pula mea zi de zi si intreaba si socoteste in creierul tau ceea ce este RAU sa faci.. si ceea ce este BINE pentru tine.. pentru sufletul tau.. si pe cat posibil sa nu alterezi viata altora in drumul tau.. din contra sa incerci sa le aduci numai bine.. pentru ca toate sunt vechi pe lumea asta si in aceleasi timp toate sunt noi.. si de mii de ani incoace.. vremea a trecut.. si viitorul ne asteapta.. vreme vine.

Si acum mesaj hip-hop pe stilul B.U.G Mafia si Cheloo si imi cer scuze pentru jargon.. dar nu am ce sa fac.. cat inca internetul mai este liber, il voi folosi de fiecare data cand vreau sa ma descarc de emotii.

Pentru toti profesorii care vor sa il scoata pe Eminescu din programa scolara doar pentru ca ei nu sunt capabili sa adapteze comentariile la realitatea prezentului, SA VA DAU LA MUIE.. Deasemenea pentru toti profesorii care inca mai iau SPAGA, sau fac pregatari doar pe BANI, IAR SA VA DAU LA MUIE. Va inteleg perfect pentru ca stiu care e realitatea tarii.. DAR TOT VA DAU LA MUIE daca incercati sa imi impuneti mie sau altora ca mine principiile voastre slabe de trait viata. Puteti face pregatire la scoala, 1-2 ore dupa cursuri.. complet GRATIS.. si aia cu bani.. se vor simti probabil.. si aia fara bani.. nu au cum sa se simta manca-mi-ati PULA pentru ca nu au de unde.. deabia au bani sa puna mancare la copil pe masa.
Tin sa le multumesc din suflet alora care m-au picat de 3 ori la Matematica pentru ca nu am invatat suficient, daca nu erati si voi, probabil nu ma trezeam din somn nici la 90 de ani. Tin sa multumesc Doamnei Profesor de Limba si Literatura Romana, Doamna Popa Stela, am sa va caut dupa moarte si probabil am sa va pup picioarele, chiar daca in liceu mai radeam de dumneavoastra pentru ca eram incuiat si nu intelegeam pe deplin ceea ce ne explicati dumneavoastra. Sa imi scuzati limbajul obscen cat si greselile gramaticale... am vrut frumos.. dar nu se poate in realitatea de azi, trebuie sa devin iar putin infect macar in lumea virtuala pentru ca daca tin in mine toate frustrarile voi ajunge iar la balamuc. Am nevoie de un mediu unde sa ma descarc. Gramatica si exprimarea e naspa pentru ca stiti doar ca eu intotdeauna am incercat sa inteleg ce ne spuneati dumneavoastra, cu cuvintele mele, nu sa invat ca papagalu' si apoi la 2 saptamani sa uit tot.

E bine de stiut ca si eu am dat spaga la viata mea, dar in comparatie cu altii eu stiam exact ca sunt un infect cand o dadeam, dar ca sa scap de stres, m-am adaptat la realitatea prezentului. Am dat spaga cu zambetul pe buze.. ca aia era situatia.. dar sufletul meu plangea amarnic.. Nimeni niciodata nu va sti cata spaga am dat si unde s-a dus pentru ca principiile mele sunt prea batute in cuie pentru a mai putea fi schimbat de vreun om sau de vreun sistem...

E bine de stiut ca eu cand eram mic, o certam pe bunica-mea ca dadea ciocolati si atentii la doctori si pe la biserica, nu greseam cand o certam, dar doar acum o pot intelege ceva mai bine.. ce pula mea era sa faca?.. a trebuit sa se adapteze..ca sa fie sigura ca nu ii moare copilul sau nepotii prin spitalele din Romania... dar va spun.. va veni o zi.. cand toti vor avea regrete pentru ce au facut.. absolut toti.. :) dar partea frumoasa este ca dupa ce o sa va spuneti toate secretele de buna voie si nesiliti de nimeni, totul se va lumina.. va deveni frumos.. minunat.. o sa intelegi dupa ani si ani de intuneric, ce inseamna LIBERTATE ADEVARATA.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Comentariu "Eu nu strivesc corola de minuni a lumii" de Lucian Blaga adaptat la realitatile prezentului, deasemenea folosind cuvinte simple si gramatica de clasa a-4-a pentru a fi sigur ca poate fi inteles de oricine. Interzis celor care nu suporta limbajul obscen.
Eu nu strivesc corola de minuni a lumii
şi nu ucid
cu mintea tainele, ce le-ntâlnesc
în calea mea
în flori, în ochi, pe buze ori morminte.
Lucian Blaga zice asa.. ca prin poezia lui nu afecteaza lumea, nu ucide, nu fura, nu violeaza etc.. nu face chestii ce pot strivi in lumea reala in mod negativ. Este idealul spre care ar fi vrut sa ajunga Lucian Blaga, indiferent cat de multe greseli ar fi facut in viata reala, el stia ce si-ar fi dorit in viata ideala. Era genul de om care iubea absolut TOT, pentru ca stia ca doar asa putea intelege tainele ascunse, atat in FLORI a se intelege NATURA, cat si in OCHI a se intelege FAUNA inclusiv OMUL cat si Univers pentru ca IRISUL arata ca un Univers, BUZE.. a se intelege Dragoste, Sex etc.. sau MORMINTE.. a se intelege LUMEA DE APOI sau orice chestie NASPA care se petrece pe pamantul asta. Nu zice nimeni ca trebuie sa iubesti un VIOLATOR, dar trebuie sa ajungi sa intelegi logic, ce l-a determinat pe acel Violator sa ajunga acolo.. pentru ca daca SOCIETATEA i-ar fi dat ce avea nevoie.. sa zic de exemplu.. un curs de LABA sau un FLESH LIGHT, sau filme porno.. numarul celor care o comit in viata reala, ar fi fost mult mult mult mai redus.
Prin creeatie de calitate nu ucizi.. in cazul lui Lucian a fost poezia, in cazul meu, exprimarea asta retarda dupa forum, in cazul unuia care sapa o groapa, a creeat o groapa, a miscat ceva la viata lui, nu a stat degeaba.. in cazul unei prostituate a creeat placere in mintea si corpul clientului si ala nu doar ca ar trebui sa ii dea banu', dar ar trebui sa ii si multumeasca, sa ii dea si un pupic pe lindic etc..
Lumina altora
sugrumă vraja nepătrunsului ascuns
în adâncimi de întuneric,
Aia care nu inteleg smenu' vietii, aia care nu cred in Creatia lui Dumnezeu, Zei, Extraterestrii, Oameni din viitor, Entitati etc.. sau ce mortii lor or fi.. deasemenea si haterii in general.. aia care zic.. nu cred pana nu vad.. cand ar trebui sa zica.. “CRED pana nu mai VAD si incep sa SIMT”.. haterii astia “sugruma vraja nepatrunsului ascuns” adica distrug creeatia in conceptia lui Lucian Blaga, o baga in intuneric. Adaptat la prezent, daca toti am fi bisericosi adevarati, evolutia ar stagna, vom avea o viata super linistita dar progres pula. Asta se poate observa in prezent in multe tari dupa pamantul asta. Daca toti am fi savanti, nu ar mai avea cine sa faca munca de jos. Daca toti am fi artisti, iar nu ar mai avea cine sa faca munca de jos.. deci iar ne aruncam in intuneric. Intr-un fel Lucian Blaga incearca sa ne spuna ca fiecare are rolul lui bine definit, pentru un anume scop.. care o fi ala.. inca nu stim 100%.. unii zic nemurire prin stiinta (inclusiv eu).. altii zic PURIFICARE GLOBALA prin credinta etc.. eu am zis ca ambele cai sunt OK atat timp cat nu ranesti pe nimeni in drumul tau.. ceea ce este oricum foarte foarte greu. Pana si o opera literara, daca o citeste un dezechilibrat mental, poate ajunge la sinucidere.. dar ce pula mea ar trebui artistii sa faca acum? Sa nu mai scrie? Sa nu mai deseneze? Sa nu mai compuna? Sa nu mai creeze?
dar eu,
eu cu lumina mea sporesc a lumii taină -
şi-ntocmai cum cu razele ei albe luna
nu micşorează, ci tremurătoare
măreşte şi mai tare taina nopţii,
El, adica Lucian Blaga, prin poezia lui, incearca sa trezeasca incuiatii, sa mareasca misterul, frumusetea lumii inconjuratoare.. asta e lumina lui... lasata pentru noi astia mai retarzi, lumina care se compara cu cea a lunii care mareste taina noptii.. face intunericul sa devina cat de cat vizibil ci nu bezna totala asa cum multi oameni au in viata lor.. mai ales in Romanica.. Totusi nu trebuie sa uitam niciodata ca Romanica in comparatie cu Pakistan, Siria, aproape tot continentul African etc.. este un PARADIS in pula mea.. ca aici cat de cat.. mai poti sa zici o chestie pe un forum, mai poti sa iti dai cu parerea etc.. sa iubesti, sa critici, sa te manifesti, fara sa ti se taie capul.. cel mult bagi un pic de puscarica sau spital de nebuni.. te mai relaxezi.. mai admiri natura.. mai faci un fitness ceva.. mai discuti.. mai socializezi etc.. experienta de viata se numeste.
aşa îmbogăţesc şi eu întunecata zare
cu largi fiori de sfânt mister
şi tot ce-i neînţeles
se schimbă-n neînţelesuri şi mai mari
sub ochii mei-
Lucian Blaga a ales poezia, prin exprimarea poetica el vrea sa lumineze intunecata zare, sa o imbogateasca, sa aduca emotie in sufletul oamenilor, sa ii trezeasca la realitate, sa induca fiorul.. asa cum si eu.. prin exprimarea mea de cartier, ca mai mult nu POT, incerc sa trezesc la realitate zecile de mii de modele si miile de studiouri si poate chiar si oameni din afara domeniului.. care inca traiesc in intuneric fara sa isi dea seama.. in intuneric in FRICA pulii mele.. Frica de cunoscuti, Frica de fisc, Frica de popularitate, Frica de propria umbra.. pula mea.. asta e viata? Lucian Blaga prin poezia lui, prin arta lui, incearca sa transforme ceva neinteles in mister si mai mare pentru ca doar asa omenirea poate evolua, daca am sti tot, la ce pula mea am mai trai? Universul e facut de asa natura, ca sa nu stim niciodata tot, pentru a putea evolua.. cu cat vom crede ca stim mai multe.. cu atat vom realiza ca nu stim mai nimic.. pentru ca mereu se naste cate un nebun ca mine.. care va zice.. pai x chestie nu am facut inca.. hai sa facem.. Limita e doar imaginatia noastra.. iti imaginezi ca exista porci zburatori.. vor exista.. mai intai in carti, apoi in filme, apoi in jocuri video, apoi spatiu virtual poate.. si undeva in viitor vor putea exista si in REALITATE. Dar daca esti incuiat si vezi doar bani, bani, bani, sex, sex, sex, e aproape imposibil sa te prinzi de ceea ce vrea sa zica Blaga si vei rade de el ca un prost, pentru ca mintea ta e la nivel de Primata. Cam asa radeam si eu in Liceu cand ma obliga profa sa invat poezia, Lucian Bleaga, Bleaga, Bleaga, hahaha hahaah hahaha si peste 10 ani o sugi in sistemul romanesc, cam asta e smenu', pe urma cand iti moare cate o ruda prin spitale, cand te loveste traznetul sau mai stiu eu ce.. cam iti piere zambetul dupa buze si incepi sa te trezesti.. si vei intelege de ce nu trebuie sa DISTRUGI COROLA DE MINUNI A LUMII... in pula mea.
căci eu iubesc
şi flori şi ochi şi buze şi morminte.
De asta Lucian Blaga la vremea lui incerca sa iubeasca tot, pentru a putea intelege cat mai mult din lumea asta, pentru a se putea pastra open-minded, pentru a nu deveni un INCUIAT MENTAL. Ca si mine el a facut eforturi supraomenesti sa inteleaga atat intelectualii cat si analfabetii vremii lui, sa inteleaga natura, animalele, oamenii, universul, viata dupa moarte etc.. Normal ca nu putea fi in viata reala la fel ca si in poezia lui, dar macar el incerca.. si nu doar ca incerca.. dar ne-a si lasat ceva din experienta lui.. dar daca noi suntem tampiti si ne uitam ca vitelul la poarta noua la ce vrea el sa zica...ce vina poarta Lucian Blaga?

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:



SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Pentru cei care inca nu pot intelege de ce folosesc jargon... va explic prin povestea de mai jos.. doar sa aveti rabdare sa cititi.. din aceleasi motive eu ascult cu drag muzica unde se foloseste foarte mult jargon, atat timp cat acel jargon prezinta ceva realitati ale vietii.

Povestea Pulei de Ion Creanga
Amu cică era într-un sat un ţăran. Si ţăranul acela a iesit odată în ţarină să samene niste păpusoi. Si cum semăna el, tocmai atunci s-a nimerit să treacă pe-acolo Hristos si cu Sfântul Petrea. Hristos să nu tace molcum si să-si caute de drum?
- Da ce semeni acolo, om bun? întrebă el.
- Ia, niste pule semăn, răspunse ţăranul cu obrăznicie.
- Pule ai zis că semeni, pule să dea Dumnezeu să se facă, zise Hristos, blagoslovind semănătura din treacăt cu amândouă mâinile, si apoi se tot duse în drumul său cu Sf. Petrea, care nu-si putea stăpâni mierarea de cuvintele ce auzise că au esit din gura lui Hristos, pentru că niciodată nu mai vorbise Mântuitorul asa de buruenos.

Ţăranul, după ce mântui de semănat se întoarse acasă. Apoi, la vremea prăsitului a venit de a prăsit păpusoii după rânduială si iar s-a întors acasă. Dar când vine la cules, ce să vadă? În loc de păpusoi, de fiecare strujan erau câte trei-patru drăgălete de pule, care-de-care mai îmbojorate, mai dârze si mai răsbelite!
- Ptiu! drace, iaca ce s-au ales de muncusoara mea de toată vara, zice ţăranul, scărpinându-se în cap si trântind cusma de pământ cât ce putu. Asta n-am pătit-o de când m-a făcut mama... 'tu-i matele aerului! - Ei, ei! Amu ce-i de făcut? - 'Tu-i-as descântecul celui cu blagoslovenia, că pocit a mai fost la gură.
Si cum sedea ţăranul uimit, numai iacă ce trecea pe-acolo un potâng de babă.
- Bună-vremea, om bun, zise ea.
- Să-mi bag genunchiul in vâjoiul cui stiu eu, mătusă, zise ţăranul îndrăcit de năcaz...
- Dar ce, Doamne iartă-mă esti asa măshcărăgios, măi omule, zise baba posomorâtă. Nu ti-i oarecum să vorbesti asa, de fată cu o bătrână ca mine?
- D-apoi cum să mai vorbesc si eu, mătusă, când vezi cum s-a făcut Dumnezeu râs de muncusoara mea. Da’, la sărăciea în care mă găsesc, pule-mi trebuiesc mie? Uite colo pe ogor, s-apoi mai zi si dumneata dacă ai ce...
Când se uită baba pe ogor, îsi pune mâinile în cap de ce vede... pule si iar pule, belite si răsbelite , în toate părtile.
- Vai de mine si de mine, nepoate! Asta încă-i una.
- Ba dac-ar fi numai una, ce ti-ar fi, mătusă! Dar asa sunt sute si mii de mii, în cur să le tii!.. 'Tu-i asa si pe dincolo că nu stiu ce să mai fac. Îmi vine să mă spânzur, nu altceva.
- Ia las', nepoate, zise baba uitându-se cu jale la pule… De unde stii c-aista nu-i un noroc de la Dumnezeu pentru dumneata?
- Norocul aista să nu-l mai dea Dumnezeu nici dusmanilor mei, mătusă, dar unde s-a mai auzit o chiznovătie ca asta - să mănânci pule în loc de păpusoi! Ia învată-mă si dumneata ce sa fac? căci pe mine nu mă mai ajunge capul.

Stă ea baba oleacă pe gânduri si apoi zice:
- Nepoate, eu te-as învăta ce să faci ca să te desfaci de dânsele răpede - răpede si să scoti bani înzăcit si însutit decât pe păpusoi, dar ce mi-i da?
- Ce spui, mătusă? Învată-mă, că t-oiu da ce mi-i cere si un vrav de pule pe deasupra...
Când a auzit baba de pule, i-a zvâcnit inima... căci îi curgea ochii după dânsele, când le vedea asa de zdravene si bârzoete...
- Apoi eaca ce să faci, nepoate: încarcă-le în car si le du la târg că ai sa le vânzi ca chiperiul. Dar mânca-te-ar norocul să te mănânce, acum trebue sa las rusinea laoparte si să te învăt cum ai să înveti pe cumpărători a le întrebuinta.
- Că bine zici, mătusă, ia spune-mi, rogu-te!
- Când a fi să le vie dor de pulă, s-o shuere cum shueri oile la strunga… si atunci, numai să-ti poată curul... Iară când s-ar sătura de ea, să zicăs ho! ho! haram nesătios. Si atunci pe loc se moae si te descotorosesti de dânsa.
Si drept dovadă, baba îsi înfăshcă o mătrăgană, care era mai mare, de pe un strujan, si începe s-o pue în lucrare cum se cade… Ţăranul a încremenit, când a mai văzut si asta...
- Dar de unde ai aflat mestesugul ista? mătusă, zise el cu mierare.
- Hei, hei! nepoate, pe unde culege dracul surcelele, eu am tăiat lemne… Nu mă mai întreba cum, si zi bogdaproshti că t-am deschis ochii ce să faci...

Ţăranului atâta i-a trebuit. Da babei ce-i făgăduise, apoi se duce acasă, îsi pune scoartele la car si-l înfundă bine, înjugă boii, se întoarce la ogor încarcă un car zdravăn de pule - si la târg, băete, cu dânsele la vânzare.
- Hai la pule, hai la pule! Pule zdravene si tari pentru jupânese mari...
O cucoană văduvă, auzind asa vorbe din gura ţăranului, trimite o slujnică să-l cheme la dânsa ca să-i dea un colb...
Slujnica se duce si cheamă pe ţăran. Si cum vine ţăranul, cucoana îl si ia la trei parale, zicând:
- Dar bine, măi ţărane, ce porcării spui pe lângă cerdacul meu, că te mănâncă mama dracului! Acus te pun la scară si-ti trag o bătae, de te-or duce cu cerga acasă... Înteles-ai?
- Apoi, da’, milostivă cucoană, zise ţăranul scărpinându-se în cap. Să ierte cinstita fata dumneavoastră, ce sa facem? Ia niste pule ni-a dat Dumnezeu si le-am adus si noi la târg, să vedem, ne-om pute prinde ceva parale pe dânsele, că ne mănâncă si pe noi o multime de angării si de nevoi de tot felul...
- Măi, ţărane, esti nebun, ori cum esti, de vorbesti pleve de fată cu mine?
- Ba ferească Dumnezeu, cinstită cucoană, vorbesc vorbe sănătoase, săracul de mine! Iacă să vă aduc una ca s-o vedeti, dacă nu mă credeti..."Tu-i-as praznicul cui le-a plămădit, că m-a făcut să intru în dihonii cu lumea din pricina lor. Încaltea dacă-ar fi de partea femeească, le-as tine pentru mine, dar asa..."
Si odată se duce la car si alege un stiulete de puloiu, care era mai mare, si cu dânsa deadreptul în casă la cucoană.
- Iacă, cucoană, sagă-ti pare dumitale asta? acum pe ce s-a dus munculita mea de toata vara? S-apoi dumneata mă mai înghii si cu bătae, că pesemne nu-s eu destul de bătut de Dumnezeu! "Tu-i-as patruzecile cui stiu eu să-i fut, că au început a mă lua lumea de nebun..."
Cucoana vedea acum că ţăranul are dreptate, si se face a se uita într-o parte, dar tot trăgea cu coada ochiului si la cinstita pulă din când în când.
- Bată-te focul să te bata, măi ţărane, că ticălos mai esti!… S-apoi cum s-ar face ca s-o poată cineva întrebuinta, când ar vre? Nu-i vorbă, că mie una nu-mi face trebuintă. Dar tare mă mier si eu de asa comedie!
- Cum să se face, cucoană! Să ierte cinstita fată a dumneavoastră ia, când vine cuiva pofta de dânsa, o shueri de câteva ori, cum shueram noi oile la shtrungă, s-apoi atunci, tine-te la frecus - cât ce-i pute, că las' dacă m-a da de rusine. Iară când te-i multimi si-i vrea sa te lese de frecus, să strigi la dânsas ho! ho! Haram nesătios!
Si atunci îndată numai ce-o vezi că se trage înapoi frumos, ca serpele la lapte dulce… Si pe urmă, de câte ori ti se scoală... tot asa să faci. Si dacă nu te-i multămi, atunci să mă blastemi pe mine.
- Bată-te pustiea sa te bată, mojic măscărăgios, c-al dracului mai esti, zise cucoana, care începuse a se mai deprinde cu vorbe de masa... Ia iesi oleacă afară din odae, s-apoi te-oiu chema eu acus, că avem oleacă treabă.

Ţăranul tace molcum si ese. Iară cucoana, drept cercare, începe a suera nătărânga, si atunci cinstita pulă face zbârc! în pizda cucoanei! Vorba ceea: găina bătrână nu se spărie de pula groasă.
Sedea, sărmana, cum sede mielul la tâta oaei, până ce se satură de supt. Cucoana era de cele mai tartose!

Strâmtă-n pizdă, tare-n sele,
Crască pula din măsele,
Că-i cam iute la otele!

În sfârsit după ce s-a săturat cucoana bine, apoi zice încetisor: ho! ho! haram nesătios! pula atunci pe loc s-a muiet si foflenchiu! cade jos... Cucoana îndată o rădică cu mare sfintenie si o pupă drept în bot... Apoi strigă pe ţăran în casă si luându-l cam pe departe, zice:
- Si cam cum s-a întâmplat de ai tu blăstămătii de-aiste, măi ţărane?
- Cum să se-ntâmple, cucoană? Ia mai astă primăvară, sămănând păpusoi în tarină, a adus dracul - că mai bine n-oiu zice - doi oameni pe acolo. Si unul din ei m-a întrebat ce semăn? Eu nu-mi stăpânesc gura? M-a împins păcatul să răspund în ciudă că pule semăn, să iertati dumneavoastră! Si atunci el pocit la gură sau naiba îl mai stie cum a fost, a blagoslovit cu amândouă mânile spre ogorul meu din treacăt, zicânds "Pule să dea Dumnezeu să se facă". Si cum vedeti dumneavoastră, pule s-au făcut, fără stirea lui Dumnezeu. Si pula mea si trei bani, s-o cărută de jidani, să ierte cinstita fata dumneavoastră.
- Dar bine le mai zici pe nume, manca-lea-ai pe ceea lume!
- Apoi, da, cucoana, dac-asa le cheamă, cum hastă pulă sa le mai zicem?
- Măi omule, oare nu cumva acela a fost Hristos si cu Sfântul Petru? Că numai ei sunt asa făcători de minuni...
- D-apoi, da, cucoană, mai stiu eu cine să fi fost? Dumnezeu ori dracul, să-i bag in pchizda mâne-sa, că mai bine nu le-oiu zice, să ierte cinstita fata dumneavoastră, că stiu ca mi-a făcut-o bună...
- Dacă-i asa cum spui tu, măi ţărane, apoi eu cred ca tot Hristos a fost. Si de-aceea, hai să-ti cumpăr si eu una, spre aducere aminte de anul când s-au făcut pe ogoară de cele care spui tu... că după mine aista-i semn de belsug.
- Pule, vrei să zici, cucoană.
- De-acelea, mânca-le-ai să le mănânci, că mult le mai porti prin gură.
- Apoi da, dac-asa ni-i deprinsă gura, ce să facem? Iertati si dumneavoastră! Dar si dac-a fi după vorba dumitale, cucoană, apoi mult stau eu si mă mier de Dumnezeu. Ce dracul? N-are el altă treaba decât numai se-apuce de făcut pule pe ogoarele oamenilor! Doamne, iartă-mă, dar pulos trebuie să mai fie si Dumnezeu acela, de-i plac asa de mult pulele! Însă mai stii păcatul? Oiu face si eu ca dumneata, cucoană. Poate a vrut Dumnezeu să se cace cu bani în punga mea, că de mult sade pustie - frantă de para n-am la sufletul meu.
- Ei, ce zici, cucoană, iei-ti una ori ba? - că mă prea întârziu cu iarmarocul.
- Apoi ce mi-i cere tu pe scârnăvia asta, zise cucoana, facându-se că i-i greată oarecum... Vorba ceea: dee-mi-o Dumnezeu, dar nu-mi trebueste.
- Apoi ce să-ti cer, cinstită cucoană! Ca să nu ne sbatem, mi-i da cinci sute de lei în capăt si pace bună.
- Ce-ai spus? Cinci sute de lei? Dar stii că esti de duh, măi ţărane!
- Apoi, da, cucoană, mult mi-au asudat si mie coaele, pân-am prăsit atât amar de pule, si le-am adus în halul ista, cum le vezi… si dacă de la una ca dumneata nu m-oiu chiaburi, apoi de la ţărance de-a noastre ti-ai găsit sa mă pricopsesc? Că ele ar voi să le dai cate-o teshtea de pule de-o para si câte-un vraf pe deasupra... Asa-i la noi la ţărani, băga-mi-as, Doamne iartă-mă, să-mi bag! Să iertati de vorba ceea proastă!
- Măi, ţărane, dar trei sute de lei nu ti-i deajuns?
- Nici o letcae mai putin, cucoană.
- Patru sute, măi.
- Nu se poate, cucoană.
- Nici 450?
- Ba nici 499 de lei si 39 parale. Nu te mai pune si dumneata, cucoană, pentru 50 de lei. Fă-mi încaltea o saftea să nu mai stea c-ai să ai bunătate de pulă, de mi-I pomeni, si mi-i îndrepta si la alte cucoane de-a dumneavoastră.
- Hai, na-ti 500 de lei, zice cucoana. Dar nu cumva să te obrăznicesti să spui cuiva că mi-ai vândut mascarale de-aiestea, c-apoi al tău e dracul. Înteles-ai?
- A... da! cucoană, d-apoi eu grija asta o am, păcatele mele?

În sfârsit, cucoana dă 500 de lei, îsi ie pula - si ţăranului pe ici i-i drumul, se duce-n treaba lui să vândă cum a puté si pe celelalte pule. Dar pule de-ar avé, despre asta nu se mai plânge el acum. Vorba ceea: calul bun din grajdiu se întreabă.

Dar ce mai atâta vorbă. Cum s-a dus ţăranul, cucoana cea pashnită si spăshită face o cutie de argint poleită cu aur, împodoleshte sfânta pulă în bumbac, stropit cu arome, o asază sh-o încue în cutie ca pe un odor nepretuit, ia cheea la sine, si când îi venea haghitele se aseza gospodăreste pe treabă, îsi astâmpăra pofta, si ca mai ba să-i duca dorul, sau să umble pe apucate, ca până atunci. Se închipuluise biata cucoană câte se poate de bine pentru bătrânete.

Amu, într-una din zile, iaca ce vine popa de pe mosia cucoanei s-o roagă de toti Dumnezeii să-i boteze un copil. Cucoana, ca să nu strice hatârul popei, pune caii la cărută si se duce cu dânsul în sat să-i boteze. Si după ce-i botează copilul, rămâne la popa la masă în acea zi. Si la masă luă si cucoana mai mult un păhărut două de vin, cum îi treaba oamenilor: ba ia poftim luati-l măcar până la brâul preotesei, ba, atâta rău sa fie! Pe cucoană o ia vinul de cap, si pe loc îi si vine pofta de pulă… Ei! Ei! ce-i de făcut? Da cucoana să se ducă acasă, popa si cu preoteasa n-o lasă.
- Ai să mâi la noi în astă noapte, cumătrită, ziseră ei, că doar nu-ti plâng copiii acasă.
În sfârsit, cucoana scăpără de dor de pulă...
- Cumătre părinte, zise ea de la o vreme, dacă nu mă lăsati să mă duc, tine cheea asta, si fă bine sfintia ta de te du acasă la mine, deschide lădoiul de lângă patul unde dorm eu, scoate de-acolo o cutie de argint si mi-o adă-ncoace, că-mi trebuie ceva dintr-însa: chitibusuri de-a noastre, stii, cum îi treaba femeilor...
Popa, chitind că-s niste daruri pentru preuteasa, pe dată si porneste călare.
Si ajungând pe la amează, în mijlocul verii, si da inima din popa de caldură. Când pe la mijlocul drumului, trecând prin marginea unei păduri, sta la umbra unui copac pletos să se răcorească oleacă. Si cum sta de se răcorea, îi dă dracul în gând să umble în cutie si să vadă ce-i acolo? Suceste el cutiea, o învârteste si nu stiu cum face c-o deschide. Si când se uită înăuntru, ce să vadă? Vede coscogemite mascara, învelită în bumbac stropit cu aromate... Atunci popa cuprins de mierare, începe a suera. Si cum se mira el suerând, pula face zmârc! în curul popei... Popa atunci începe a răcni si zice: Doamne, izbăveste-mă de vrăjmas! Nu lăsa pre robul tău de batjocora diavolului! Că tie unuia am slujit si afară de tine pre altul nu stiu. Dar toate erau în zadar. În sfârsit, dacă vede popa si vede ca nu mai este scăpare, scoate bârnetul de la izmene si cu un capăt îl leagă de copac, iar cu celalalt capăt de bârnet, leagă pula cum poate, si unde nu începe popa a se smuci si a cotigi în toate părtile, cum se smucesc boii la tânjală, când trag ceva din greu, dar nu era chip… Se roagă el popa, răcneste el popa, cârneste el, popa, dar nu-i nădejde de scăpare, c-o dat peste pulă mare.

În sfârsit oleacă de nu era să iasă sufletul din popa; când noroc de la Dumnezeu, eaca o vacă, pe care o pălise strechia, cât pe ce erea sa dee peste dânsul să-l zdrobească. Atunci popa, de spaimă, începe a striga desnădăjduits ho! ho! haram, mânca-te-ar lupchii să te mănânce! Vaca dă în lături si atunci numai eaca si pula ese din curul popei!... Si când se vede popa scăpat, o si croieste la fugă prin pădure ca un nebun, lasând si cal si cutie si bârnet si preuteasă si cucoană si tot, si se va mai duce în toată lumea. Si dus a rămas si până în ziulica de astăzi.
O fi anticipat si Creanga viitorul acum vreo 135-136 de ani? existau dildo pe atunci? se vand la sex shop dildouri si multe alte jucarii erotice in 2013? Intelegeti acum de ce nu a putut ramane preot? Intelegeti acum cat de important e sexul asta? cat de importanta e pana si masturbarea? Poate intelegeti de ce modelul de video chat ar trebui sa puna si pasiune in meseria asta, sa nu o faca doar pentru bani... si daca tot o face pentru bani, macar sa o faca serios, nu cu frici tampite... ca viata trece.. tic tac tic tac.. :) of of of

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Cateva din operele mai porno ale lui Mihai Eminescu:
"Ah cum nu-i aicea nime
Să mă scap de mâncărime
Să storc boţul între craci
Să-i sug măduva din saci"

"Punctul de gravitaţie al iubirii e în inimă. Când pula se scoală, punctul de gravitaţie se mută în alt loc".

"Fute o muiere, comunici direcţia ta de mişcare în infinit. Nemurirea ta consistă în viaţa şi figurile de procreaţiune a copiilor tăi".

"Pula 'naintează cum se mişcă două puncte în sens invers. Înaintând în sus, retragere în jos. Şira spinării - mişcare în sus a punctului de gravitaţie. Picioarele corespund cu rădăcinile copacilor. Pula - cu ciotul de unire. Nada curului - punctul unde se uneşte rădăcina cu trunchiul".
"Nu te las fetiţo, te mai fut un pic
C-a s-o simţi intrată până la buric
Acum saltă curu' şi te încovoaie -
Ca să intre pula, până şi cu coaie.
Stai fetiţa taicăi, dar rabdă o clipă,
Nu mişca din cur, simt că mă furnică.
Prea te-ndeşi în pula, dă din cur uşor
Ţine pizda-n pula, nu mişca că mor
Simt că mă furnică; of, m-am slobozit!"
Sursa: http://old.bihoreanul.ro/articol/ziar/o ... ilor/8837/

Cand tu treci

"Cand tu treci atuncea murul
Fura-n umbra ta conturul,
Ah, cum nu sunt eu copilul
Tineretii tale, purul.
Mai putin platonic poate,
Ti-as musca cu dulce nurul
Pe genunchi te-as pune calare
Ti-as salta in sus eu curul
Deschizand din sponci corsetul
Eu i-as suge gurii nurul
Buburuzei tatei tale
I-as cata apoi cusurul

Sa pun sulita-mi aprinsa
Unde crapa-n doua curul"

Vin la neica

"Vin la neica ca sa-ti prinda
Roza ta pe-un fir de ghinda
Si sa-ti gadile-ncet negul
Cand ti l-a baga pe-ntregul"

Ia te-ntinde

"Ia te-ntinde draga-n tinda
Si izmana ti-o desprinda
Mainile-mpreuna in cap
De cracana sa incap

Dar asa, cu socoteala
Sa-ti scot pizda la iveala"

In batjocura lautarilor

"Tot as fute, si-as fute, si-as fute
Ce n-am parale marunte
Asteapta pan ce-oi schimba
Si te-oi fute pan ce-i crapa".

Nunta lui Pepelea

"Demna-i de poetici pene
Dezlegarea de izmene.
Vrei sa scrii un bun roman?
Pula-ti scoate la meidan.
Are scriere vioaie?
Scriitorul are coaie,
C-un cuvant, fara de-aceste,
Scriitorul prost imi este."
Sursa: http://stirile.rol.ro/Eminescu-necenzurat-29794.html


Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

http://carti.digitalarena.ro/eminescu-i ... -politica/

Mesaj de la Eminescu prin lucrarile altora.. pagina: 33 dreapta sus :)

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Szabolcs Cseh ( Szobi Cseh ) 33 de ani 1975
În 1975 a devenit coordonator al școlii de cascadori din Germania, unde a colaborat cu Peter Fogel, regizor de acțiune și cascador la 11 filme produse de studiourile DEFA Berlin și Tele München (până în anul 1986).
„La începutul carierei mă antrenam la circul din București ca să-mi îmbunătățesc exercițiile la trapez. Dar tatăl meu, care era directorul singurei bănci din Brașov, nu voia să se știe ca eu sunt un circar, așa că ziua mă duceam la cursuri și noaptea mă antrenam să devin cel mai bun zburător din Europa [1].”
—Szobi Cseh
Szabolcs Cseh este autorul a numeroase invenții care au dus la dezvoltarea tehnicii și metodologiilor din domeniul cascadoriei, nu doar în România, ci la nivel internațional. Exemple:

trambulina elastică, utilizată prima oară în redarea efectului de zbor al personajului în urma unei explozii (1967)
trăgătoarea, folosită pentru prima oară în lume, în căderile cu calul, făcându-le mai spectaculoase și mai sigure atât pentru cascador, cât și pentru cal (1970)
țarcul pentru aglomerarea cailor în filmarea secvențelor de luptă călare, covorul mișcător pentru căderile simultane ale cailor (1970)
bătuta, dispozitiv de aruncare a oamenilor, cailor etc. din poziții statice (1972)
utilizarea cablurilor, pentru prima oară în România, în redarea cât mai spectaculoasă a efectelor de împușcături, explozii, lovituri (1974)

Printre casacadele executate de Szabi Cseh se numără unele deosebit de spectaculoase, mai ales pentru epoca în care au fost realizate, și nerepetate de altcineva până în prezent. Exemple:

În anul 1966, în filmul “Dacii”, a promovat pentru prima dată în România căzăturile de la înălțime și căzăturile cu calul.
În anul 1971, în filmul “Mihai Viteazul”, depășește recordul mondial executând o cădere de la 13 m fără protecție la aterizare.
În 1976, execută o cădere de la 37 metri cu spatele în jos, la furnalul de la Copșa Mică.
În 1984, realizează o săritură de 80 metri cu mașina în Marea Nordului.
În anul 1985, face o săritură cu un microbuz deasupra unui lac, scufundat la 20 m, la Magdeburg. În timpul zborului, a declanșat explozia microbuzului încărcat cu trotil.
Printre cascadele cele mai cunoscute se numără o serie de cascade-unicat aparținând personajului Buză de Iepure din filmele cu Mărgelatu (1980-1986). Câteva din acestea sunt considerate premiere sau recorduri mondiale: săritură cu calul prin geam, cădere cu calul din cabrare, prin rostogolirea pe spate a calului și călărețului, pe versant muntos pe o înălțime de 70 m.

În anul 1985, revista vest-germană “Bunte Illustrierte” l-a desemnat cel mai bun cascador din Europa.
„Cel mai teamă îmi este de ziua de mâine. În cascadorie, te simți mai aproape de Dumnezeu, fiindcă trebuie să gândești din multe puncte de vedere - ești aproape un savant, trebuie să reziști fizic și psihic, lucrul cel mai important! Atunci vezi cât de frumoasă este viața [4].”
—Szobi Cseh


http://ro.wikipedia.org/wiki/Szabolcs_Cseh

Multumesc Szobi
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Bagati bine ochiu la video asta..realitate din ROMANIA

http://www.vplay.ro/watch/2beiamgu/

Cam asta se intampla cand iti ti creierul neantrenat, needucat, cam de asta atat Educatia cat si Auto-Educatia are super super super rol, pentru ca fara ea, omul nu e capabil sa evolueaze.. sa isi antreneze creierul.
La orice nivel de educatie ai fi, aproape intotdeauna vine alt om din urma care te poate face zob cu intelectul lui.. la orice nivel de incultura ai fi, daca incepi usor 1-2-3 ore pe zi sa iti antrenezi creierul, sa incepi sa urmaresti filme de calitate, emisiuni de calitate, sa citesti articole de calitate dupa internet, usor usor in timp.. creierul tau incepe sa fie folosit la adevarata lui valoare.. si in timp vei realiza ca nu Basescu e de vina si nici Ponta ci doar tu.. pentru ca daca iti antrenai creierul era imposibil sa nu gasesti ceva de facut.

Pentru astia cu 2 facultati care plang ca nu gasesc de munca.. nu gasiti din cauza orgoliului prostesc fratilor... si viata trece tic tac tic tac.. pui mana frumos te duci la brutarie.. asa cum si eu m-am dus barman cand nu am avut ce sa fac.. tragi tare sa ajungi cel mai tare brutar.. apoi iti iei la revedere respectuos, cu banii stransi te muti intr-un oras mai mare.. cu mai multe posibilitati.. iar gasesti o slujba ce se poate.. iar bagi ca berila.. tot timpul asta cauti si alte oportunitati.. socializezi, iti faci prieteni.. si mai devreme sau mai tarziu efortul asta te va rasplati. Intotdeauna lasi loc de buna ziua pe unde treci.. ca niciodata nu sti ce si cum.. Daca tu stai si iti plangi de mila, nu ai coaie sa iti asumi riscuri, orgoliul tau de om cu 2 facultati nu iti permite sa te umilesti intr-un job mai prost platit etc.. ce vina poarta Basescu? Au si politicienii bubele lor, dar daca stai in baza lor.. te apuca batranetile somer fratele meu...

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Imi las un semn pentru momentul cand intru iar in transa :) pentru a studia mai mult

Imagine

http://scriffon.com/Maccabaeus/The_Numb ... _it%27s_33
33 is not on­ly a nu­mer­i­cal rep­re­sen­ta­tion of “the Star of David,” but al­so the nu­mer­i­cal equiv­a­lent of AMEN: 1+13+5+14=33.

- 33 (num­ber), Wikipedia

It’s fair­ly sim­ple rea­son­ing why the prop­er nu­mer­i­cal des­ig­na­tion for Six-point­ed Hex­a­gram com­mon­ly knows as the Star of David hap­pens to be the num­ber 33. It is the to­tal num­ber of years King David ruled all of Is­rael from Jerusalem. Since the Bib­li­cal tra­di­tion cred­its him with be­ing the first Mes­si­ah (anoint­ed king in He­brew), it is on­ly log­i­cal to con­nect the years of his reign to the ac­tu­al sym­bol David chose for his roy­al in­signia (Star of David). In­ter­est­ing­ly enough, the Star it­self looks a lot like the num­ber 33 in terms of its geo­met­ric form. How so? Well, it is a per­fect­ly sym­met­ri­cal sym­bol in the sense that if you flip it up­side down it looks ex­act­ly the same no mat­ter how mat­ter times you ac­tu­al­ly flip it. Thus one one could claim that just as the num­ber 33 is still 33 when writ­ten back­wards, so too is the Star of David the same when turned up­side down. There is al­so the ob­vi­ous un­der­stand­ing that 33 seems the per­fect num­ber to rep­re­sent the 6 to­tal points on ex­te­ri­or of the hex­a­gram (3 points up + 3 point down = the Six-point­ed Star of David).

David reigned in Jerusalem thir­ty-three years.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Tot asa imi las mesaje ca sa nu uit subiectele





SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Fabian Thylmann 33 de ani 2011

http://www.xbiz.com/news/news_piece.php?id=170250
Fabian Thylmann Sells Stake in Manwin to Company Management
Manwin, the largest adult entertainment operator globally, owns Brazzers, Twistys, YouPorn, Spankwire, RedTube, Webcams Tube8, ExtremeTube, KeezMovies, Mofos, ExtremeTube, JuicyBoys and PornHub, as well as Playboy Plus, Digital Playground and Reality Kings.

Manwin is based in Luxembourg with offices in Burbank, Calif., Montreal, London, Dublin, Hamburg and Nicosia.
http://en.wikipedia.org/wiki/Fabian_Thylmann
He has only ever given one press interview, to the German edition of the Financial Times at a pornography trade fair in Las Vegas in 2011, which described him as 'The King of Porn'. At the time he welcomed the chance to "clear up rumours" and "dispel conspiracy theories" about his identity. "NATS was very easy to use and could do what the others couldn't. Our objective is actually rather banal, we want to create as many opportunities as possible for people to spend money."[this quote needs a citation] He has not spoken publicly since.

Germany's Focus magazine claimed that he has revolutionised the business of pornography consumption by allowing the free viewing of pornographic video clips, while being paid for advertising pay-for-view pornographic sites.[full citation needed] His success has led to claims[by whom?] that he has crippled the traditional porn industry.

In December 2012, he was extradited from Belgium to Germany on suspicion of tax evasion on the estimated £60 million annual profits his company allegedly makes. Thylmann did not contest the extradition order.[3]
Thanks Fabian
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

barcelona scrie:

Salut Barcelona,

Multumesc de piesa, am ascultat Cedry2k, e geniu al hip-hop, invarte cuvintele foarte bine. Din ce am gasit pe net, pare sa fie nascut in acelasi an ca mine 1980, deci are tot 33 de ani.. sunt curios ce va face de acum incolo si cum suna piesele scoase anul asta.

Am facut si eu in trecut la nivel amator cateva piese hip-hop, din pacate s-au dus.. nu le mai gasesc.. dar nu e problema, cand voi avea timp, incerc iar.. cu siguranta vor fi slabe.. dar macar fac ceva.. misc ceva.. nu frec timpul aiurea..

Am scris cateva rime.. poate nu suna asa bine.. dar daca esti pasionat ca mine.. le poti lua pentru tine.. sa le pui pe bit mai bine...

In Romaniaaaaa, In Romania m-am nascut,
M-am zbatut, m-am futut.
Iubesc tot, mai putin pe mine.
Stau ghemuit pe vine
Si mintea-mi urla de uimire.
Te uiti la mine, plangi in tine
Nu intelegi ce vine
Te iert, "crestine"...

Iti spun ca va fi bine,
Tu-mi bagi pastile.
Iti dau semne fine,
Tu iar imi bagi pastile
Te iert "crestine" si pe toti ca tine.

Dau in tine,
Cu rime din popor,
Culese bine, fara pastile.
Fara figuri de stil si metafore fine!
Baga-mi-as tot in toate,
Inca mai dau din coate!
Sugi pixu' cu care ma judeci,
Cumva te-ai tras cu mine de maneci?
Te iert cretine, Te iert "crestine"
Nu-mi trebuiesc pastile...

M-am saturat, am explodat,
Tine-te bine, ca vine.
Te-am avertizat,
Cu emotie in cap, ti-am dat.
Am luptat ca David cu Goliat.
Frica am invins,
Suferinta am biruit.
In prastie am pus,
Doar cuvinte.
Cuvinte din popor,
Fara sa te omor.

Nu uita locul de unde ai plecat...
Praful ce l-ai respirat,
Oamenii ce te-au respectat,
Familia ce te-a protejat.
Romania ti-a dat o paine de mancat,
Nu te-a lasat, nu te-a ignorat.
E doar iluzia ca te-a tradat.

Crezi in ce vrei,
Eu cred in mine si in tine.
Cred in noi!
Poti sa imi sugi si-un coi,
Nu dau inapoi, putem fi amandoi.
O dam parte in parte,
Si ne imbratisam apoi.
Crezi in noi... Crezi in noi...

P.S. Vedeti ca am trimis versurile si pe situl oficial B.U.G Mafia, asa ca ala care se grabeste.. o scoate primul... al doilea va intra probabil la plagiat :)


Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Alex de la adultwebcamstars.com 33 de ani 1980

Te-am judecat,
Am regretat,
Te-am iertat.
M-ai iertat.
M-am iertat,
Inapoi am dat..
Cu respect,
Te-am tratat.
Respect am luat.
Dai inainte, ca e bine.
Sper ca in viitor,
Drumurile noastre
Sa se intersecteze, din nou
Sa "rupem" tot,
Prin creatie de calitate.
Pentru ca se poate.

Multumesc pentru tot.

Bafta acolo bro.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

O suită de rime?!?

Nu te lua după aparenţe,
Priveşte bine, la ce a făcut,
La ce a vorbit, prin ce a trecut.
Deschide toţi ochii,
Întreabă pe tine şi pe el.
Cât mai diplomat,
Cât mai curat.
Pentru ce îţi e ruşine?
Îţi e frică că dă-n tine?
Nu gândeşti bine,
Eşti prea închis în tine.
Eşti manipulat,
Eşti frustrat.
Poţi înţelege,
Poţi fi înţeles,
Doar dacă te exprimi,
Cât mai bine!
Cuvinte fine.
Simple, alese cu Inima.
Pentru a fi înţeles,
De toţi.
Nu doar de “netoţi”.
Învaţă să iubeşti,
Aşa cum eu, Te Iubesc pe tine.
Aşa cum EL şi EI,
Ne iubesc pe noi.
Există!
Mereu A Existat.
E în noi toţi,
Dar rar simţim.
Decât dacă vrem
Sau daca vrea!
Nu plânge,
Nu dispera;
Decât de fericire.
Viaţa te căleşte,
Te pregăteşte,
EL Te Iubeşte.
Iţi dă şanse,
Iţi dă oportunitaţi.
Zi de Zi!
Mereu iţi dă,
Dar tu îl ignori.
Uiţi să îl invoci,
Pentru că ţi-e bine
Sau NU!
Când e suferinţa,
Te gândeşti la EL.
Poţi regreta,
Sau îl poţi înjura.
Spune DA!
Nu te mai mira!
EL tot te iubeşte
Şi te aşteaptă,
Să te trezeşti!
Să înveţi,
Să iubeşti,
TOT!

Daca poti sa imi reciti poezia in 33 de secunde trangand aer doar o data in piept.. esti tare.. eu nu pot.. am plamanii prea imbacsiti de tutun...

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Keith Urban 33 de ani 2000-2001
Keith Lionel Urban (born 26 October 1967) is a New Zealand-born and Australian-raised country music musician, songwriter, guitarist, and television music competition judge. When he was 2 years old, his parents moved the family to Australia, where his career eventually began. In 1991, he released a self-titled debut album, and charted four singles in Australia before moving to the United States in 1992. Eventually, he found work as a session guitarist before starting a band known as The Ranch, which recorded one studio album on Capitol Records and charted two singles on the Billboard Hot Country Songs chart.
2000–2001: Keith Urban

In Nashville, Urban became a frequent user of cocaine.[13] After reaching a personal nadir in 1998, he became determined to give up the habit and checked into Cumberland Heights, a treatment center in Nashville. After cleaning up, Urban released his self-titled American debut in 1999 under the production of session pianist Matt Rollings. It was led off by the number 18 single "It's a Love Thing", followed by the number 4 "Your Everything", which made him the first male New Zealand performer to reach the top 10 on the U.S. country chart.[14] The follow-up, "But for the Grace of God", written by Charlotte Caffey and Jane Wiedlin of The Go-Go's, became his first number 1 on the country charts. Then "Where the Blacktop Ends", written by Steve Wariner and Allen Shamblin, went to number 3. He won Top New Male Vocalist Award at the 2001 Academy of Country Music Awards and the 2001 Country Music Association's Horizon Award. Allmusic's Thom Jurek described the first and third singles favorably, and praised the instrumental track "Rollercoaster" by saying that Urban was "flat picking his Stratocaster like it was another extremity he was born with." He thought that those songs "balance the slick and sometimes too-soft production on the record".[15]
http://en.wikipedia.org/wiki/Keith_Urban



Happy Birthday Keith and thank you
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Nicole Kidman 33 de ani 2000-2001
Nicole Mary Kidman, AC (born 20 June 1967) is an Australian actress, singer and film producer.[2] Kidman's film career began in 1983. She starred in various Australian film and television productions until her breakthrough in the 1989 thriller Dead Calm. Following several films over the early 1990s, she came to worldwide recognition for her performances in Days of Thunder (1990), Far and Away (1992), and Batman Forever (1995). She followed these with other successful films in the late 1990s. Her performance in the musical, Moulin Rouge! (2001) earned her second Golden Globe Award and first Academy Award nomination for Best Actress. Her performance as Virginia Woolf in the drama film The Hours (2002) received critical acclaim and earned Kidman the Academy Award for Best Actress.

Kidman's other notable films include To Die For (1995), Eyes Wide Shut (1999), The Others (2001), Cold Mountain (2003), The Interpreter (2005) and Australia (2008). Her performance in 2010's Rabbit Hole (which she also produced) earned Kidman further accolades, including a third Academy Award nomination for Best Actress. In 2012, she earned her first Primetime Emmy Award nomination for Outstanding Lead Actress in a Miniseries or a Movie for her role in Hemingway & Gellhorn.
Filmul The Others m-a marcat pe viata.. mi-a luat vreo 2 luni sa imi revin din emotie.. atat de mult m-a impresionat.. il recomand celor cu inima tare..

Thanks Nicole
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”