Articol importanta calitatii HD pe siteuri!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
cosminbr
Mesaje: 38
Membru din: 10 Sep 2014, 14:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut, pentru un webcam c920, intr-o camera de 3 X 3 m, ce fel de lumina imi recomandati? Multumesc anticipat.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

cosminbr scrie:Salut, pentru un webcam c920, intr-o camera de 3 X 3 m, ce fel de lumina imi recomandati? Multumesc anticipat.

Pentru scheme de lumina recomand sa citesti urmatorul topic:

articol-detaliat-despre-setarile-lumina ... 13055.html

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
cosminbr
Mesaje: 38
Membru din: 10 Sep 2014, 14:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

L-am citit pe ala de doua ori:). Am mai dat de un topic si dupa ce l-am citit si pe ala m-am bagat de tot in ceata....nu mai stiu ce sa cred.

Prima data am citit topicul ta....eram convins ca schema cu un bec in tavan de 45 w si 5500 k + o veioza/lampadar cu reglare de intensitate a luminii era varianta ok pentru ce vreau eu sa fac, dar pe urma am citit de becuri de 150w (600 w ) plus alte nu stiu cate becuri ....si sunt total nedumerit.

Sa merg pe varianta pe care am mentionat-o? Da-mi un sfat te rog! Mersi!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

cosminbr scrie:L-am citit pe ala de doua ori:). Am mai dat de un topic si dupa ce l-am citit si pe ala m-am bagat de tot in ceata....nu mai stiu ce sa cred.

Prima data am citit topicul ta....eram convins ca schema cu un bec in tavan de 45 w si 5500 k + o veioza/lampadar cu reglare de intensitate a luminii era varianta ok pentru ce vreau eu sa fac, dar pe urma am citit de becuri de 150w (600 w ) plus alte nu stiu cate becuri ....si sunt total nedumerit.

Sa merg pe varianta pe care am mentionat-o? Da-mi un sfat te rog! Mersi!
Da am vazut ai citit si topicul top webcams ... nu era nevoie de scrii doua posturi cu subiect asemanator dupa regulament unul din ele se sterge,

Schema perfecta este cea care te multumeste pe tine, si de cele mai multe ori lumea nu este multumita de prima data! Recomand sa aplici prima schema care da o lumina buna si nici nu este asa de complicata, adica bec mare in tavan si compensezi in fata cu veioza sau alta sursa de lumina, daca nu te multumeste poti sa modifici lumina din fata That's all !

Trebuie sa fii tu multumit ! dar fara sa incerci/testezi nu se va intampla niciodata, oricum este posibil sa fii multumit de prima data.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
cosminbr
Mesaje: 38
Membru din: 10 Sep 2014, 14:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mersi de sfat! Ma duc azi sa iau un bec de 45w si aia e. Weekend placut !
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

cosminbr scrie:Mersi de sfat! Ma duc azi sa iau un bec de 45w si aia e. Weekend placut !
Sa ne tii la curent cu ce ai rezolvat, daca esti multumit sau daca mai este nevoie de "ajustari"

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
cosminbr
Mesaje: 38
Membru din: 10 Sep 2014, 14:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sigur, va tin la curent pentru ca poate e cineva in situatia mea si citeste pe-aici. Maine trebuie sa-mi vina becul, nu am avut nicio sansa sa gasesc la dedeman, brico, etc. Am comandat unul de 45 w cu 5500k(temp culoare) si o sa incerc sa mai ajustez cu ceva lumina din fata daca mai e nevoie cu bec ceva mai mic 20w si 6500k. Cel mai probabil la inceputul lunii intram in paine. Numai bine !
Shavoo
Mesaje: 12
Membru din: 30 Mar 2014, 23:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cosminbr scrie:Sigur, va tin la curent pentru ca poate e cineva in situatia mea si citeste pe-aici. Maine trebuie sa-mi vina becul, nu am avut nicio sansa sa gasesc la dedeman, brico, etc. Am comandat unul de 45 w cu 5500k(temp culoare) si o sa incerc sa mai ajustez cu ceva lumina din fata daca mai e nevoie cu bec ceva mai mic 20w si 6500k. Cel mai probabil la inceputul lunii intram in paine. Numai bine !
Salut, sfatul meu e sa inlocuiesti veioza cu umbrela de difuzie.. cu doua becuri de 45W.. Iar sus 2 becuri de 32w lumina rece iar unul lumina calda( ma refer la cele economice) Becuri gasesti la Auchan fara probleme. Umbrela gasesti aici: - Fasung http://www.f64.ro/hakutatz-20972-suport ... g-e27.html
- Umbrela http://www.f64.ro/products/description/ ... index.html

-Stativ http://www.f64.ro/products/description/ ... index.html
Sper ca am ajutat. Bafta !
cosminbr
Mesaje: 38
Membru din: 10 Sep 2014, 14:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut! Am intrat aseara cu schema : bec 45w 5500k in tavan si un bec ajutator de la un lampadar de 20w 6500k. Functioneaza schema (webcam c920). Mersi mult de tot.
Avatar utilizator
nikoleboss
Mesaje: 46
Membru din: 12 Dec 2008, 17:59
Localitate: timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tot o asfel de combinatie am folosit si eu lampa plus bec sus la camera logitech c920 plus in timpul zilei am si lumina naturala care bate chiar pe mine....m-am uitat la mine cu cont de membru de pe tel...imaginea arata foarte bine clara luminile se vad si camera pt pretul care il are focuseaza bine.
din pacate doar contul de single a luat rating good pe livejasmin contul de cuplu rating bad cu aceleasi echipamente.
recomand incepatorilor/incepatoarelor nu investiti sume mari in instalatia de lumina...suporturi de lumina mai profi luati pe parcurs...restul siteurilor in primul rand nu au cerintele astronomice ale jasminului...si dc nimeriti niste admini dificile va mancati nervii cu ei si o sa fi-ti demoralizati..
FreePlayCams
Mesaje: 3
Membru din: 12 Mar 2015, 23:57
Localitate: Worldwide
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Very good post. This is extremely true for models to follow and try nd get into the routine of using HD. It will definitely help make more profits for you and the website you work for.
Imagine
FREE LIVE SEX WEBCAMS AND CAM GIRLS
EMAIL: Support@FreePlayCams.com
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

nikoleboss scrie: recomand incepatorilor/incepatoarelor nu investiti sume mari in instalatia de lumina...suporturi de lumina mai profi luati pe parcurs...restul siteurilor in primul rand nu au cerintele astronomice ale jasminului...si dc nimeriti niste admini dificile va mancati nervii cu ei si o sa fi-ti demoralizati..

Chiar daca alte situri nu au cerinte asa mari ca si jasminul, este vorba de cum te prezinti tu ca si model in fata membrilor.

Si este indicat sa te prezinti cat mai bine cu putinta pentru a avea de castigat.

Spor acolo
These users thanked the author Adrian for the post:
Bfx (31 Oct 2021, 06:26)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Bfx
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 18 Sep 2015, 21:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Pot avea si lumina naturala in camera? Pe langa schema de lumini va rog?
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”