Fotografiile pro si cresterea incasarilor!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

GlamourFoto scrie:
Va fi o prezentare live cu exemple practice etc etc
ce intentionez sa prezint acolo s-ar transpune destul de greu in scris intr-un articol de genul celor deja scrise de mine si ca durata de timp ar fi wow ... cred ca ar fi cel mai lung articol scris pana acum de mine mi-ar lua cam 2 saptamani full sa il compun redactez scriu etc etc, Nu prea dispun de timpul respectiv
Dar oricum ma voi mai gandi la asta in viitor dupa summit daca voi fi mai liber cine stie nu promit nimic.

Daca ai orice intrebare concreta ma poti contacta si daca am timp voi incerca sa te lamuresc.

Spor acolo
Multumesc si asa voi face :wink:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Eram sigur ca asa se va intampla, fetele vorbeau era totul fun aici pana am aparut noi, eu(adrian) tu(winXp) si googlefun si sa stricat distractia fetele sau retras si din cate imi dau seama o sa ajungem sa vorbim singuri.
WinXPfather scrie:Vindem Adi! Eu le facusem sa le dau moca dar daca exista cerere vindem!! :) Orice pentru cascaval.

Iti dau contactele celor care au intebat de tine ? app printre ei este si Andrew ...
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

SFG2707 scrie:
Multumesc si asa voi face :wink:
Cu plăcere dar eu încă nu am apucat sa fac nimic, în aceasta privinta.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Asa este . Si i-mi cer scuze eu, daca asta e motivul retragerii fetelor.Sa speram ca ele vor reveni :) Eu doar am punctat cateva aspecte, de fotograf de weekend ,dar care a vazut si cum arata si cat ar conta niste photo like a pro . Eu chiar sa-mi permit niste photo pro, momentan nu am nici forma fizica si nici netul de cea mai buna calitate si cum spuneam nici asa nu e ok , ca pozele sa faca nota discordanta cu ce/cum se vede in video .
Si asa, aveam cate unii care se uitau in arhiva (poze HD , dar modeste dpdv tehnic/artistic ) , unde nu prea erau poze cu fata ...si veneau in video si cica "nu sunt pozele tale :D " .Abia dupa ce ma ridicam in picioare si pozam exact ca in pics ...cica "aaa, sorry tu esti si in poze :D " .
Asta pt ca si eu ma chinuiam cu veioze /becuri/umbre / etc etc pt poze ..dar in video numai eram cu toate alea dupa mine + ca in arhiva eram cam fara fata si in video stau numai cu fata .
Daca as avea in momentul de fata poze pro, cred ca s-ar duce direct la suport sa zica ca le-am luat de pe google :D .
Dar sunt multe modele care au imagine perfecta in video /net super /forma fizica exact ca in poze si pentru ele e pacat sa nu profite de un "ambalaj" (imagine) care sa vanda ! Ca doar asta si facem :vindem niste "imagini" .
Ca in orice afacere ,tot cei care au bani de investit vor castiga mai mult .Si este normal sa fie asa !
:arrow: Simplu : daca ai doar 2 lei in buzunar nu-ti permiti decat o cola la doza (330 ml) .Daca ai 5 lei ...iei o sticla de 2000 ml :D .Nu e cel mai relevant exemplu..(pt ca oricum e mai buna la doza :)) ,dar ca idee .
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

googlefun scrie:Asa este . Si i-mi cer scuze eu, daca asta e motivul retragerii fetelor.Sa speram ca ele vor reveni :)
Daca nu facem nimic ele nu o sa revina (cel putin asa am auzit ca functioneaza) hai sa facem ceva atunci ...

Sa fim ontopic, eu nu pot sa arat poze ca nu imi sta bine parul, WinXp trimite doar in Pm pe cascaval asa ca ai ramas tu googlefun.... pune neste poze cu tine sa vedem poate poate ... starnim interesul.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

GlamourFoto scrie:
googlefun scrie:Asa este . Si i-mi cer scuze eu, daca asta e motivul retragerii fetelor.Sa speram ca ele vor reveni :)
Daca nu facem nimic ele nu o sa revina (cel putin asa am auzit ca functioneaza) hai sa facem ceva atunci ...

Sa fim ontopic, eu nu pot sa arat poze ca nu imi sta bine parul, WinXp trimite doar in Pm pe cascaval asa ca ai ramas tu googlefun.... pune neste poze cu tine sa vedem poate poate ... starnim interesul.
hehe Glamour....
Daca aveam poze facute la tine in studio ..le-as fi pus ! Dar ti-am zis ca nu am poze pro !!! :D
Dar stai asa , ca veni vorba .... :wink:
Poate asa ma trezesc cu o oferta de la tine : un set de 40(patruzeci )de poze :D promotional de la GlamourFoto :D ?
Deal ? :wink:
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

googlefun scrie: Daca aveam poze facute la tine in studio ..le-as fi pus ! Dar ti-am zis ca nu am poze pro !!! :D
Hai nu fi modest acum unul trebuie sa se sacrifice, plus ca nu a spus nimeni de poze pro daca imi amintesc bine tu ai mentionat ca nu ar fi ok sa existe discrepanta intre poza si realitate, asa ca merge si mai homemade mai natural ca doar nu suntem pe sesiune aici
googlefun scrie: Si asa, aveam cate unii care se uitau in arhiva (poze HD , dar modeste dpdv tehnic/artistic ) , unde nu prea erau poze cu fata ...si veneau in video si cica "nu sunt pozele tale :D " .Abia dupa ce ma ridicam in picioare si pozam exact ca in pics ...cica "aaa, sorry tu esti si in poze :D " .
Deci iti dai seama ca ai starnit curiozitatea tuturor cititoarelor si cititorilor, nu imi explic retinerea ta ... :twisted:

:idea: eu cred ca nu vrei sa ii strici combinatia lui WinXp cu pozele in pm si pe cascaval ...
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Glamour ... :D
.....Tot incerci tu sa ne imbarligi(si sa schimbi vorba ) , ba pe mine ..ba pe Win :D poate ..poate :)
Fetele, plecate cu parul fluturand in vant si praf in urma lor ...nu le intorci pe topic , cu una cu doua ... :lol:
:arrow: Mai bine zi :facem deal-ul ? :shock: :shock: :D
Daca raspunsul tau e DA :D ..sa vezi buluceala aici :Fetele plecate se vor intoarce tot cu parul falfaind in vant strigand VREAU SI EU !


PS: Corect, mi s-ar parea ca macar eu si dulcyka ( 500 km distanta,remember ?) ...sa fim beneficiarii unei asa promotii :D .Ce ar fi pt tine un set de vreo 80 poze (de caciula :lol: ) facute cu titlu' de promotie ?
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Hai ca ati facut topicul varza:)))Au fugit si fetele si baietii si moderatorii,fuge toata lumea :lol:
Oameni seriosi sunteti voi :roll:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

pocahontas scrie:Hai ca ati facut topicul varza:)))Au fugit si fetele si baietii si moderatorii,fuge toata lumea :lol:
Oameni seriosi sunteti voi :roll:
Mai glumeam si noi ,ca baietii ! Gata ! Redevenim seriosi :!: :shock:
Au inceput sa apara fetele :)
snake4cs
Mesaje: 8
Membru din: 06 Mai 2014, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

googlefun , da-mi un contact , te rog.
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

GlamourFoto scrie: Cu plăcere dar eu încă nu am apucat sa fac nimic, în aceasta privinta.

Spor acolo
Ti-am multumit pentru oferta unei eventuale disponibilitati in cazul in care as avea intrebari.

Cat despre participarea la discutia iscata intre voi, baietii, si retragerea fetelor, eu traversez o perioada in care mi-e greu si sa pretind ca as fi interesata :| Sunt atat de suparata pe mine incat v-as face o nedreptate neputandu-va aprecia calitatile asa cum o meritati. Când imi mai trece supararea pe mine, vin si va laud "cu surle si trambite" :wink:

Numai bine!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

snake4cs scrie:googlefun , da-mi un contact , te rog.
Ti-am dat PM , numai ca mi-am adus aminte ca nu ai cum sa vezi si nici sa trimiti .Nu stiu prea bine regulamentul , dar am citit pe aici cum ca ar trebui sa ai 10 postari .
Spune aici , daca nu este ceva top secret :lol:
Te avertizez totusi ca orice vei spune , poate fi folosit impotriva ta ! :lol: :lol: (glumesc )
Salutare .
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

googlefun scrie:
snake4cs scrie:googlefun , da-mi un contact , te rog.
Spune aici , daca nu este ceva top secret :lol:
Incet incet se merge pe sistemul adoptat de WinXp adica totul in PM, googlefun sa nu uiti ca pozele indecente pe cascaval se dau nu asa oricum.

In rest asteptam cu interes ce ne spune snake si totodata reintoarcerea fetelor "plecate cu parul in vant"

P.S. Cred ca sectiunea de matrimoniale ar prinde tare bine fetele nu ar mai fugi baieteii nu ar mai fi tristi, daca Sad aproba categoria facem poze matrimoniale, Googlefun ai sa fi primul care beneficiaza de poze matrimoniale.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

GlamourFoto scrie:
googlefun scrie:
snake4cs scrie:googlefun , da-mi un contact , te rog.
Spune aici , daca nu este ceva top secret :lol:
Incet incet se merge pe sistemul adoptat de WinXp adica totul in PM, googlefun sa nu uiti ca pozele indecente pe cascaval se dau nu asa oricum.

In rest asteptam cu interes ce ne spune snake si totodata reintoarcerea fetelor "plecate cu parul in vant"

P.S. Cred ca sectiunea de matrimoniale ar prinde tare bine fetele nu ar mai fugi baieteii nu ar mai fi tristi, daca Sad aproba categoria facem poze matrimoniale, Googlefun ai sa fi primul care beneficiaza de poze matrimoniale.
In primul rand scuze de intarziere , citisem dar nu am avut timp sa raspund .Nici mie nu-mi plac cei care scriu/intreaba/cer ceva/ si apoi dispar in ceata gen snake /trandafir etc etc .Acum inteleg de ce unii useri noi posteaza ceva si nimeni nu le raspunde si se mai si mira ca nu primesc raspuns :wink:
Sigur, cei harsiti de pe forum, au facut destula risipa de talent in decursul anilor si s-au invatat minte ! Lasa-i frate sa scrie , e liber scrisul ...si asa ai convingerea ca nu are temperament de meteorit respectivul :oops:
Si acum sa revenim Glamour :D ....
1. Eu solicitam in gluma un set de 80 poze (se intelege ca moca :D ) , dar intr-o sala (sau 2-3 locatii diferite ) :D , dar vad ca Glamour vorbeste serios si vrea cu tot dinadinsul intr-o biserica !!.Binenteles ca ,banuieste ca SAD nu o sa aprobe prea curand sectiunea , de aici si graba cu promotia pt mine :lol: :lol: .
Spirit de businessman , ce sa-i faci !
2.Multumesc de oferta , totusi as putea sa cedez locul meu celui/celei de pe locul 2 ? Am asa niste vagi banuieli ca sunt ceva clienti :lol: ...vreo 2-3 ii stiu eu de pe aici :roll:
Bafta acolo Glamour .
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

snake4cs scrie:googlefun , da-mi un contact , te rog.
L-ai avut ..nu l-ai folosit .
Acum nu-l mai ai ...si asa nu-ti folosea :P .Trebuia luat ca un privilegiu , nu ca un drept .
Acum ai ramas singurel : tu si cele 3 postari ale tale cu care ai reusit totusi , sa consumi si tu un pic din internetul global .Cativa biti tot ai rontait :) :) .
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

googlefun scrie:.Binenteles ca ,banuieste ca SAD nu o sa aprobe prea curand sectiunea , de aici si graba cu promotia pt mine :lol: :lol: .
Ai tu motivele tale bine intemeiate de nu te-ai aratat entuziasmat de categoria Matrimoniale, sa stii ca suntem mai aproape ca niciodata de realizarea ei. Dar tu ai refuzat... acum fiecare intelege ce vrea, eu cred ca esti timid, fetele o sa spuna ca esti indisponibil si tot asa...

Sa fim un pic ontopic.

Ce sanse mai are un model acum pe livejasmin daca nu are un profil bine pus la punct cel putin din punct de vedere al fotografiilor?

Modele se plang de faptul ca sunt "presate" de suport sa imbunatateasca, ca sunt defavorizate pe site daca nu se incadreaza noilor cerinte si o parte din ele cred ca este ceva personal.

O sa existe revolta pe jasmin ?
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Modele se plang de faptul ca sunt "presate" de suport sa imbunatateasca, ca sunt defavorizate pe site daca nu se incadreaza noilor cerinte si o parte din ele cred ca este ceva personal."

Exact asta am patit eu azi :/ sunt noua am 2 luni pe lj dar de cand am intrat am fost numai in top in awards pana azi cand ..surpriza BAN :/ serioss??? motivul: my background is not professional :/ aaa pai sunt in baie ce background as putea avea ...si m-am pus pe uitat la alte poze doar din awards am gasit 7 repede asa poze identice cu ale mele :/ plain background :/ dar numai eu am ban :/ altele arata nude in free si sunt in awards si eu doar ca background nu este nu stiu cum :/ cum sa nu o iau personal :)

Asta este acum astept pana ajung la glamour pentru poze :) nu este crima ca sunt out din awards dar ma deranjeaza ca nu sunt singura cu asa poze :) si ele totusi sunt in awards :) SUPERRR
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

JustMee scrie: Exact asta am patit eu azi :/ sunt noua am 2 luni pe lj dar de cand am intrat am fost numai in top in awards pana azi cand ..surpriza BAN :/ serioss??? motivul: my background is not professional :/ aaa pai sunt in baie ce background as putea avea ...si m-am pus pe uitat la alte poze doar din awards am gasit 7 repede asa poze identice cu ale mele :/ plain background :/ dar numai eu am ban :/ altele arata nude in free si sunt in awards si eu doar ca background nu este nu stiu cum :/ cum sa nu o iau personal :)

Asta este acum astept pana ajung la glamour pentru poze :) nu este crima ca sunt out din awards dar ma deranjeaza ca nu sunt singura cu asa poze :) si ele totusi sunt in awards :) SUPERRR
Off am auzit de nenumarate ori situatii asemanatoare sau identice cu aceasta, cel putin in ultima perioada deci nu esti un caz izolat.

Cei care fac selectia sunt oameni si cu siguranta pot sa mai greseasca, asta totusi nu ii absolva de "vina"

Imi pare rau sa aud ca ai fost "nedreptatita" important este sa nu te lasi afectata foarte mult de aceasta decizie, poti merge mai departe si sa faci banuti in continuare, sau poti sa stai pe capul lor sa ii freci la muzicuta poate poate ridica acel ban, pe motiv ca este nedrept.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Imagine
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Multumim de atentionare Glamour .
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

googlefun scrie:Multumim de atentionare Glamour .

Era necesara avertizarea GoogleFun, nu mi se pare deloc amuzant si chiar daca aparent am fost "nepasator" am sa iau atitudine daca lumea continua cu practici de acest gen.

Spor acolo.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”