Fotografiile pro si cresterea incasarilor!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Sophiee
Mesaje: 5
Membru din: 17 Iun 2014, 12:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

googlefun scrie:Salutari Sophiee
"Salut din nou! Multumesc pt sfaturi ..sunt destul de dezamagita de oferta ardelenilor...din pacate nu am gasit pe nimeni inca la Cluj care sa faca asa poze frumoase....de fapt ce se cere pe Jasmin ... "
Departe de mine sa fac antireclama lui GlamourFoto ...dar cum zicea si el cateodata recomanda sa se caute ceva local daca distanta o impunea , asa ca nu stiu cat de dezamagita esti de "oferta ardelenilor " ...dar am gast eu ceva pt tine chiar in cluj . Nu o sa scriu aici numele firmei dar ei spun :"Ne gasesti in Cluj-Napoca, judetul Cluj, in piata 1 Mai ...."
Acum eu ce sa zic , apeland la serviciile lor vad 2 probleme care nu stiu cat te deranjeaza :
-1. Fiind din acelasi oras cu tine nu stiu cat pot pastra ei confidentialitatea ...
-2.Ei nu au habar de videochat (nici nu e necesar :) ) si inafara de intrebari incomode /curiozitate din partea lor ...in cazul Glamour, el colaborand cu atatea modele independente/ studiouri ,se intelege ca nu se mai pune aceasta problema + ca poate sa-ti dea (si ) sfaturi pertinente despre poze/lumini /setari pt acasa ,el testand si multe camere web/video .
Cei de la tine din Cluj nici ieftini nu sunt , asa ca-ti mai ramane doar costul deplasarii in Bucuresti .
Si fara multe explicatii , ve-ti vorbi pe aceeasi limba : tu o sa stii ce sa-i ceri si el stie cum trebuie facut :) .Ma refer si la confortul psihic ...
Bafta acolo .


Multumesc de feedback googlefun .....la mine idea este urmatoarea: am avut deja 2 experiente in trecut cu fotografi profesionisti la mine la Cluj....majoritatea sunt axati pe poze de/pt nunti, etc... rezultatul nu a fost f satisfacator, plus multa energie consumata din partea mea in a explica ce vreau de fapt, curiozitatea din partea lor...de confidentialite nu mai vb...am trecut si prin experienta "job la studio", am trecut la a fi model independent, la momentul actual este cea mai buna decizie pe care am luat-o. Am investit timp, energie, bani si imi doresc sa iasa lucrurile la modul cel mai profesionist posibil...avand in vedere ca am renuntat la conturi la care am muncit si la care am avut rezultate bune ..asta este ... Multumesc all de advices :) am sa dau un search la ce mi-ai propus tu
Spor la toti si Thanks again !
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
beyou-studio
Mesaje: 21
Membru din: 04 Ian 2014, 10:52
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

salutare Adrian si merci pentru recomandarea facuta .......stiu ca a trecut ceva timp ,dar daca iti aduci aminte timpul a fost marele nostru inconvenient

recomand cu incredere ,pozele au avut succes
bafta si ne mai auzim pe viitor
belive in
yourself


http://www.beyou-studio.ro/
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

googlefun scrie:...in cazul Glamour, el colaborand cu atatea modele independente/ studiouri ,se intelege ca nu se mai pune aceasta problema + ca poate sa-ti dea (si ) sfaturi pertinente despre poze/lumini /setari pt acasa ,el testand si multe camere web/video . .
Salutare googlefun, mersi pentru interventia pe forum si pentru ajutorul dat modelului care avea respectiva problema, pe care sper sa o poate rezolva in cel mai bun mod.
beyou-studio scrie:salutare Adrian si merci pentru recomandarea facuta .......stiu ca a trecut ceva timp ,dar daca iti aduci aminte timpul a fost marele nostru inconvenient

recomand cu incredere ,pozele au avut succes
bafta si ne mai auzim pe viitor


Salut, ma bucur ca am putut fi de folos intr-un final chiar daca timpul nu a fost de partea noastra.

Spor acolo la treaba.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Datorita schimbarilor realizate de catre websiteul livejasmin referitoare la cerintele galeriei foto vin cu acest post in care voi sublinia importanta locatiei in care se desfasoara fotografiile.

Imagine

Necesitatea si nevoia decorului luxos/frumos este un must dupa cum este mentionat pe Wiki, in special daca dorim ca fotografiile respective sa fie acceptate la categoria glamour pe livejasmin.com.

De aceea locatia destinata fotografiilor trebuie sa fie cat mai frumoasa / eleganta si cat mai deosebita, am sa mentionez mai jos care sunt alternativele daca nu dispunem de o locatie eleganta.

Modelele care apeleaza la noi sunt intr-un raport covarsitor fara experienta in fata aparatului foto, unele din ele au “experienta” fotografierii practicata de anumite studiouri de videochat dar puse fata in fata cu noi sunt la fel ca un model incepator.

Un décor luxos elegant contribuie foarte mult la rezultatul final al fotografiei, el ajuta un model “stresat” sa se acomodeze mai repede totodata sa dea mai bine in imagine. Un model “stresat” fotografiat pe un fundal alb de hartie si acelasi model fotografiat intr-un décor de lux o sa aibe rezultate mai bune atunci cand este fotografiat in decorul de lux, cel putin imaginea finala o sa arate mai bine in decorul elegant.

Ce alternative au persoanele care nu dispun de locatie eleganta :

- Apartamentele in regim hotelier sunt cele mai accesibile din pct de vedere financiar, sunt suficient de multe oferte de acest gen pentru a gasi ceva ce v-ar satisface. Plus ca intr-un apartament in regim hotelier se pot realiza fotografii atat in living cat si in bedroom.
- Hotelurile sunt un pic mai scumpe dar unele din ele sunt mai elegante decat apartamentele in regim hotelier, partea negativa este ca hotelul in cele mai multe cazuri are o singura camera, in care se realizeaza fotografiile, exceptand cazul in care se inchiriaza un apartament sau o suita.
- Orice alta locatie care sa intruneasca cerintele lor de calitate gen: pub, cafenea etc etc si pe care sa o poti inchiria pe durata realizarii sedintei foto.

Daca avem grija la acest aspect (impreuna cu celelalte cerinte ) nu vor exista problema cu acceptarea fotografiilor in categoria glamour pe websiteul livejasmin.com

Spor acolo.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Sophiee
Mesaje: 5
Membru din: 17 Iun 2014, 12:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut tuturor din nou :) Sophie aici :P
Am revenit la subiectul fotografiilor pt Jasmin.( in mod special pentru categoria Glamour )..nu sunt si nu am fost eu foarte activa pe forum, dar am avut onoarea sa il urmaresc de mai bine de un an si am numai cuvinte de lauda pt toata lumea ! felicitari inca o data pentru sfaturi si seriozitatea de care dati dovada !
Revenind la foto, vreau sa dau un sfat fetele care zic ca nu le merge : puneti-va gagici profilele la punct ! pentru mine ultimele 2 luni au fost o adevarata provocare ... dar nu m-am dat batuta si am reusit ! Fotografiile conteaza ! si mai mult decat imi imaginam eu ...Mi-as fi dorit sa am ocazia sa imi fac pozele la GlamourFoto dar din pacate distanta si timpul nu mi-au permis, asta este, poate in viitor.
Toate informatiile de aici m-au ajutat foarte mult! Am gasit alternativa singura si sunt mandra sa spun ca mi-a iesit totul f bine .... Am ajuns sa am incasari intr-o zi de lucru cat intr-o saptamana....singurul meu regret este de ce nu am facut-o mai rpd... :) dar din greseli invatam :twisted:
Anyway...vroiam doar sa salut si sa imi exprim si eu mandria si fericirea :)) caci cu cine sa o fac daca nu cu voi ?:)) Thanks again :*:*:*:
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Sophiee scrie: Fotografiile conteaza ! si mai mult decat imi imaginam eu ...Mi-as fi dorit sa am ocazia sa imi fac pozele la GlamourFoto dar din pacate distanta si timpul nu mi-au permis, asta este, poate in viitor.
.... Am ajuns sa am incasari intr-o zi de lucru cat intr-o saptamana....singurul meu regret este de ce nu am facut-o mai rpd... :) dar din greseli invatam :twisted:
Foarte bine ai facut Sophie,

Bravo ma bucur mult ca ai reusit, ca esti satisfacuta de rezultat si ca se vede deja la incasari!
Recomand totusi dupa un anumit timp (cat consideri tu) sa faci un efort si sa improspatezi galeria, dar nu cu fotografii mai slabe decat cele folosite in acest moment.

Eu de mult timp tot insist si spun ca fotografiile pozele pentru videochat sunt forte importante pentru ca este cartea de vizita a modelului de videochat! Si fac aceasta completare nu pentru ca eu ofer acest gen de servicii ci pentru ca acesta este adevarul!
Pana acum doar modelele ambitioase dornice sa avanseze erau interesate de fotografii, se pare ca cei de la Jasmin au observat cat de bine vinde un model cu imagine glamour si oarecum "forteaza" toate modelele sa se alinieze la noul lor standard.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Sunt cateva luni de cand intentionez sa scriu acest post dar am tot amanat zicand ca a fost cate un caz izolat, acum ma vad fortat sa il scriu si sa il public.

GlamourFoto.ro NU pune la dispozitia modelelor garderoba / outfituri / hainutele pentru sedinta foto

Sunt cateva motive care m-au impiedicat sa fac acest lucru si anume sa nu comand 2-3 saci de haine din china si sa imbrac modelele:

- igiena... IGIENA nu as putea purta chilotii purtati de altcineva !
- ar trebuie depozitul unui magazin ca sa satisfaci toate gusturile si pretentiile (pe marimi si culori)
- nu este normal ca modelul sa nu aibe la dispozitie tinuta in care a fost fotografiata si sa nu o poata purta cand intra online.

Nu este normal ca un model de videochat in anul 2014 sa nu aibe o bluza o rochie ceva o chestie mai interesanta in care sa faca cateva fotografii! Modelele care au cat de cat pretentii investesc in outfituri imagine si rezultatele sa vad!

Sper ca prin acest post sa nu jignesc pe nimeni dar dragelor nu este normal si nici logic sa nu aveti grija de voi si de cum intrati online. Este jobul vostru imaginea vinde si daca tu ca model vrei cat de cat sa ai rezultate sunt anumite aspecte care nu trebuiesc neglijate deloc.

Spor acolo!
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am citit postul tau glamour , si desi nu ma mai mira aproape nimic, dupa atatia ani , am ramas cam :shock: citind ce ai scris tu . Daca sunt fete care cer garderoba pentru poze inseamna ca inca mai am multe de vazut :)) Urat , penibil ... Eu , care credeam ca orice femeie , fie ca face sau nu chat , are macar o lenjerie sexy , ceva acolo , in caz de orice:)) se pare ca m-am inselat :)
Suntem ceea ce gandim!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

angeline scrie:Am citit postul tau glamour , si desi nu ma mai mira aproape nimic, dupa atatia ani , am ramas cam :shock: citind ce ai scris tu . Daca sunt fete care cer garderoba pentru poze inseamna ca inca mai am multe de vazut :)) Urat , penibil ... Eu , care credeam ca orice femeie , fie ca face sau nu chat , are macar o lenjerie sexy , ceva acolo , in caz de orice:)) se pare ca m-am inselat :)

Nu am dorit sa jignesc pe nimeni prin postul anterior, chiar am stat in dubii, daca sa il scriu daca sa nu il scriu ....

Eu am fost socat cand am fost prima data intrebat, cum ziceam am considerat ca este un caz izolat si am trecut cu vederea dar la scurt timp am fost intrebat inca o data si inca o data...

Am postat chiar in paginile siteului la FAQ / interebari cum ca nu oferim hainute ! Deci este pe bune!

Si da este grav trist pentru ca respectivele modele efectiv se faulteaza singure, isi limiteaza sansele la castig!

Daca nu investiti in voi sansele de castig sunt foarte foarte mici si este pacat!
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
ChameoGirl
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Glamour chiar vroiam sa iti spun de mult ca mereu cand ma uit pe LJ imi dau seama de la o posta ce modele au galeria foto realizata de tine.Super profesional, chiar ceva deosebit. Doar ca am ceva de mentionat, nu vreau sa jignesc pe nimeni dar de multe ori pozele sunt WOW iar modelul pe camera e la polul opus. Dar asta e valabil in general, nu doar in cazul modelelor cu pozele realizate de tine. Sa fiu sincera si mie mi se pare uneori ca sunt diferita pe camera, imi e imposibil sa obtin aceleasi lumini/culori ca in poza de profil.
Isabel69
Mesaje: 37
Membru din: 12 Noi 2013, 14:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Glamour esti din Bucuresti din cate am vazut, pacat vroiam si eu. In constanta stie ceva ceva de genu profesional ?
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am si eu o nelamurire,poate e "stupida"dar,chiar toate modelele au poze profesionale pe jasmin?
Adica nici o poza nu e facuta de cineva cunoscut cu un aparat profesional?nu aruncati cu pietre,doar sunt curioasa(deoarece nu toate pozele de la profil arata ca si cum ar fi facute de un profesionist..opinia mea).
Ideea este urmatoarea,am facut poze cu 3 aparate diferite,pe un cont sunt aprobate,pe al 2 lea cont,aceleasi poze sunt refuzate mereu,care e ideea?pe ce criterii se accepta pozele?
Personal nu am timp sa merg la o sedinta foto,chiar nu am cum sa ajung si sa stau cateva ore.Atunci ce-mi ramane de facut?
Azi am achizitionat un nou aparat foto,mai performant zic eu(la cat ma pricep),mie mi se pare ca pozele arata ok( nu sunt perfecte dar se vad clar si ok zic eu).
revenind la nelamurirea mea?daca nu-mi vor accepta pozele ce ramane de facut?mi se va inchide contul?voi fi penalizata mereu?sau?
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

@Maleficent ... Hai ca incerc sa te lamuresc eu...In primul rand nu poti pune aceleasi poze pe doua conturi diferite...trebuie pe fiecare cont sa ai alte poze. In legatura cu aparatul...trecand peste aspectul ca poti sa iti iei si mama aparatului daca nu stii ce sa faci cu el...nu e chiar atat de simplu pe cat pare...De exemplu in mini-studioul foto pe care il avem noi, sunt investite multe mii de euro si chiar si asa tot ne lipsesc multe chestii si nu putem nici pe departe sa ne comparam cu un studio foto dedicat si cu adevarat profesionit...E vorba de aparat..obiectiv...lumini...modificatoare de lumini...etc etc etc...si mai ales de persoana care apasa butonul si prelucreaza fotografia. Acum curiozitatea mea este alta: Nu ai timp sa te duci sa iti faci un shooting dar timp de stat online ai nu?..Hai sa facem un calcul: Sa zicem ca tu faci 200$ pe zi, 20 de zile pe luna = 4000$...daca intr-o luna iti vei dedica o zi pentru shooting si dupa asta incasarile tale vor creste cu 10% de ex...vei avea 220$ x 19 zile = 4190$...adica practic vei castiga aceaasi bani...vei plati si o mare parte din pretul shootingului si vei ramane si cu fotografiile ok care iti vor permite sa cresti in continuare....Ce zici...acum iti gasesti niste timp? :)
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

P.S. Gandestete si asa...daca la un moment dat, cum tu nu ai timp sa te duci sa faci un shooting...nici membrii nu vor mai avea timp sa vina la tine?...nici site-ul nu va mai avea timp sa te promoveze...traim intro lume in care timpul este pretios, dar e bine sa ne punem prioritatile in ordin...

P.S.2 Glamour..scuze ca mam bagat peste topicul tau dar am zis sa mai scriu si eu cate ceva pe aici pe forum :))
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

smart,eu sunt de acord cu ce spui tu dar daca te uiti la ora la care am postat iti vei da seama ca atunci stau online,in concluzie:nu ma pot duce sa fac poze dupa h 23 cand intru eu online nu?sau se pot face poze si noaptea?ma gandesc ca exista si acolo un program.Calculele tale poate sunt ok,poate nu,depinde de fiecare.
Eu am intrebat doar care e ideea cu "pozele de calitate "si daca chiar toate modelele au astfel de poze...si am specificat clar ca nu ma pricep.in fine!cert e ca nu prea m-ai lamurit:(,ai postat doar sa-mi explici chipurile in ce consta un studio poto,asta banuiam deja.Eu vroiam sa stiu printre altele ce se intampla daca nu reusesc sa uploadez pozele care se cer.Crezi ca imi poti raspunde la ce am intrebat eu sau vrei doar sa raspunzi pur si simplu( scuze ) .
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Mai zic doar un singur lucru: "Fotografiile pro si cresterea incasarilor!" daca citesti titlul topicului...deja nu cred ca ar mai trebui sa mai fie nici o neclaritate :)
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc smart,mi-ai raspuns la toate intrebarile,ce ma faceam daca nu raspundeai tu?
Again:ce intreb eu si ce insisti tu sa raspunzi,pe bune,lasa-i si pe ceilalti sa dea cu pietre,numai tu,numai tu.
Eu am inteles care e ideea cu pozele dar aveam si alte nelamuriri la care tu nu ai un raspuns dar totusi insisti sa raspunzi incercand sa demonstrezi cat esti de priceput.Citeste iar ce am postat,daca ma poti ajuta cu ceva concret,iti multumesc,daca nu,te rog nu mai incerca sa ma convingi de .....nimic .ori sunt eu retard(desi nu e cazul),ori nu ma exprim pe intelesul tau(asta nu am de unde sa stiu),ori ...nu mai am si varianta c.
Imi cer scuze pt.sarcasm dar ma intereseaza si alte aspecte ale acestui subiect ,cum ar fi:ce se poate intampla daca.......?
Am inteles ca pozele te ridica,sunt total de acord,imaginea vinde,logic...si rosia din piata se vinde doar daca e aratoasa desi nu are nici un gust,deci totul tine de imagine,ambalaj,etc.(cu riscul dea repeta,poate nu toti putem sa facem acele poze,asta este,pierderea e de partea mea).
Daca nu mi se poate raspunde la ce am intrebat de fapt,atunci il rog pe admin sa-mi stearga ultimele postari.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Smart scrie:Mai zic doar un singur lucru: "Fotografiile pro si cresterea incasarilor!" daca citesti titlul topicului...deja nu cred ca ar mai trebui sa mai fie nici o neclaritate :)
Corect Smart@
Deci Maleficent@ , puteai posta in alta parte .Aici e clar despre ce e vorba .
E vorba doar de fotografii professionale si discutia daca ajuta intradevar pe cineva sau sunt un mare bullshit !
Atata tot .
Ca pozele facute cu telefonul , facute cu bricheta (unele au si cam foto ) nu sunt aprobate sau rade lumea de ele ar trebui sa fie alta discutie .
Fara suparare , dar cineva pe aici ti-a explicat si cum e faza cu lipsa timpului pt a merge la un studio care e in stare sa faca asa ceva .Toti muncim , dar totusi o zi pierduta din cauza asta nu cred ca va aduce un val de sinucideri inexplicabile ca nu esti tu , online .
Daca ai scule pt asa ceva numai spune ca timpul e problema .Poti spune ca nu-ti ies, nu e nici o rusine .
Ce, eu daca i-mi iau un Ferrari , trebuie sa ma supar ca nu pilotez cum o facea Schumacher ?
Eu cred ca Nu ! Mai bine as recunoste ca nu stiu nici sa deschid usa ! De plecat de pe loc ...nici nu poate fi vorba :D !! Asa si tu ...
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Maleficent scrie: revenind la nelamurirea mea?daca nu-mi vor accepta pozele ce ramane de facut?mi se va inchide contul?voi fi penalizata mereu?sau?
Multumesc googlefun,eu am zis clar ca am aparat dar nu ma pricep,n-am sustinut ca-s vreun mare fotograf,altfel clar nu aveam de ce sa postez aici.se pare ca nu ma fac inteleasa pentru ca de la ce am intrebat eu si pana la ce ati raspuns voi e cale lunga,dar prefer sa imi "inchid gura" aici pentru ca vorbesc singura.
multumesc pentru timpul pe care l-ati pierdut sa imi raspundezi.
O zi buna!
Avatar utilizator
pinkyrose
Mesaje: 15
Membru din: 26 Iun 2014, 16:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Haideti sa vorbim despre poze glamour dar sa VORBIM DREPT. Eu as incepe aceasta discutie in felul urmator: ce are de glamour cand un user intra in privatul tau si iti spune: ''pune-ti o jucarie in c*r''. Tot glamourul pe care ai vrut sa-l arati se duce pe apa sambetei. Adevarul este ca tu cand vrei sa iti faci o poza glamour, mai apoi comportamentul tau trebuie sa sustina pana la final acest look (fotomodele de top din reviste, modele de lenjerie Victoria's Secret etc) spre exemplu. Isi fac poze glamour, insa comportamentul lor este unul pe masura pana la final. In cazul modelelor de videochat, tot ce ai pregatit pentru acest eveniment, background, haine, se face praf in momentul in care iti intra userul si iti cere sa-ti bagi ceva in....
In al doilea rand, voi vorbiti doar de cum arata decorul, daca hainele sunt de firma, daca luminile sunt puse cum trebuie, dar nu spuneti ce este cu adevarat important: CORPUL SI FATA MODELULUI. Observ ca le retuseaza pielea, le scot toate defectele, le vezi si par papusi cu photoshopul. Dar trist este ca atunci cand membrul intra in sala live a modelului, PAMM surprise o vad cum arata cu adevarat, cu grasime, cosuri, SI IES. Se vor intreba unde este fata din poza? Ce am vazut e FAKE.
Atunci nu spuneti ca niste poze glamour o sa mareasca veniturile unui model. Adevaratele ingrediente pentru succes sunt CORPUL, FATA SI ATITUDINEA. O fata care arata bine ( si nu ma refer la silicoane sau botox ci la multa gimnastica si binenteles la factorii genetici), se pot pune orice haine ieftine si ii vor sta frumos oricum, iar membrii vor ramane in sala ei si multi dintre ei o vor lua in privat. Membrii vor sa vada ceva diferit, o fata ingrijita, aranjata, cu un corp lucrat si bine proportionat pentru ca de gras* si ur*te s-au saturat avandu-le pe sotiile lor asa.

Hasta la vista baby
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Pinky...ai exact gandirea unui model ( nu e un repros sau ceva de genul ), si de asta banuiesc ca nu te intereseaza cum se promoveaza jasmin-ul...de unde vine traficul....dar totusi gandestete la treaba asta: promovarea se face cu show-urile facute in privat sau cu galeria foto/teasere?...Sper ca ti-ai facut o idee de ce are nevoie jasmin de poze/videos foarte bune...

P.S. mai e o chestie care o observ foarte des...mentalitatea aia gen: de ce trebuie sa imi o camera mai buna?..de ce trebuie a imi schimb decorul?...de ce trebuiesc poze profi...toata lumea vrea bani mai multi dar nimeni nu vrea sa faca nimic ca sa "creasca nivelul"...

P.S.2 googlefun...o singura completare: o zi dedicata unei sedinte foto este o zi castigata nu una pierduta
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Maleficent, daca ai nevoie de indrumare, daca nu te descurci cu aparatul, ma poti contacta si in limita timpului disponibil voi incerca sa iti dau 2-3 indicatii ca fotografiile facute de tine sa fie aprobate ;) sau macar sa isi sporeasca sansele de acceptare.

Smart nici o problema, este un forum, esti liber sa raspunzi unde vrei tu, ma poti contazice daca este cazul nu este nici o problema, dar pana atunci vreau sa iti multumesc pentru intentia si dorinta de a explica anumite lucruri persoanelor care vor sa inteleaga.
Eu am urmarit topicul dar nu am avut timp sa raspund, thx

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”