Fotografiile pro si cresterea incasarilor!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
justme2015
Mesaje: 23
Membru din: 08 Mar 2015, 00:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dupa doua sedinte foto cu un fotograf, am hotarat o schimbare si anume: GLAMOUR FOTO. REZULTATUL: BUBUIE CHATUL.
Iti multumesc eu Adrian in numele modelului si sa speram ca urmatoarea sedintza va fi mai usoara pentru tine.


Cu respect,
Marian
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

justme2015 scrie:Dupa doua sedinte foto cu un fotograf, am hotarat o schimbare si anume: GLAMOUR FOTO. REZULTATUL: BUBUIE CHATUL.
Iti multumesc eu Adrian in numele modelului si sa speram ca urmatoarea sedintza va fi mai usoara pentru tine.


Cu respect,
Marian

Salut Marian, multumesc pentru feedback nu pot decat sa ma bucur ca este totul in regula si ca rezultatele nu s-au lasat asteptate, imi pare rau totusi ca s-a pierdut atata timp si bani.
S-au pierdut banuti in 2 moduri
- platile facute pt servicii indoielnice ( si nu au fost putini )
- banutii pe care ii putea face modelul in tot acest timp, (care inseamna ceva ...)

Oricum bravo si felicitari pentru efortul depus, investitie si implicare foarte mare din partea voastra era si normal sa se vada rezultatele si ma bucur ca am putut sa va ajut, cu siguranta acum se evidentiaza de restul modelelor.

Spor acolo si respect
Adrian
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Imagine

Mesajele de acest gen ma fac sa continuii cu tot ceea ce fac.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GlamourFoto scrie:Imagine

Mesajele de acest gen ma fac sa continuii cu tot ceea ce fac.

Felicitari, GlamourFoto pentru ceea ce faci... Jos palaria!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

BlondeGirl scrie:
GlamourFoto scrie: Mesajele de acest gen ma fac sa continuii cu tot ceea ce fac.

Felicitari, GlamourFoto pentru ceea ce faci... Jos palaria!
Multumesc de apreciere, totusi ajutorul pe care il ofer acum este foarte selectiv, robinetul este de mult strans, asta datorita anumitor persoane care au tinut mortis sa imi demonstreze cum ca "facerea de bine = futere de mama" si nu sunt singurul care am concluzionat acest lucru.

Dar din cand in cand mai fac cate o exceptie si ajut la un anumit nivel sau altul ( si prin ajutor nu inteleg producerea de materiale pt chat ).

Chiar m-am amuzat cand un prieten ma intreaba daca mi-am deschis brutarie :) Thx for fun :))

Pe aceasta cale vreau sa multumesc celui/lor care isi iroseste timp pretios incercand sa .... astfel imi demonstreaza cum ca sunt cineva si acest lucru ma determina sa dau inainte.
(persoanele apropiate stiu de ce am facut aceasta afirmatie)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
EmyFetish
Mesaje: 12
Membru din: 27 Iul 2015, 23:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stiu ca pozele profesionale te ajuta, mai ales pe Jasmin. Dar am vazut foarte multe fete cu poze profesionale fara nici un defect si in realitate cu alunite si alte semne. Nu este asta o problema? Nu-i deranjeaza pe membrii? Ca una esti in poza si alta in realitate??
Avatar utilizator
WebModelMedia
User Junior
User Junior
Mesaje: 84
Membru din: 04 Aug 2015, 23:41
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Hello,

Pe site-uri mari unde imaginea conteaza, gen Jasmin, e bine sa ai poze profesionale si nu facute cu telefonul mobil sau un aparat point and shoot.

Legat de editarea pozelor, noi recomandam sa se pastreze un look cat mai aproape de natural. Daca va uitati pe Jasmin sunt multe modele care au un set de poze in care arata superb dar cand intri la ea in camera realitatea este mai "urata" ca sa zic asa.

Adrian, tu ce parere ai? e bine sa super-editezi pozele sau sa le dai un look cat mai natural si cat mai aproape de realitate dar sa pastrezi totusi o imagine profi.
Ne adresam modelelor independente, care vor avantajele unui studio, in confortul propriei case. http://webmodelmedia.com/
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Faza cu supra-editarea mi se pare defect profesional la fotografi, mai ales in domeniul asta unde realitatea este la cu click distanta. Eu cel putin la inceput cand descopeream lightroom si photoshop ma lua valul si cand vedeam produsul final imi dadeam seama ca am uitat sa ma opresc...si bineinteles ca dadeam reset la tot si o luam de la capat. Ce am remarcat in multe cazuri este ca se pune mai putin accent pe fotografiere si mai mult pe editare...la modul vine fotograful..pune 2 flash-uri...face baie de lumina..trage cadrele si dupa se duce acasa si se apuca de tencuit in photoshop fara nici o remuscare. Una este sa creezi o umbra misto direct din aparat si alta este cu pensula in photoshop...dar fiecare face cu stie, cum crede, cum doreste....

P.S. Chestia e ca multe modele incurajeaza treaba asta...gen: fa-mi si mie sanii mai mari...mai taie din burta...si fotograful pe sistemul "clientul nostru, stapanul nostru" satisface dorinta clientului...Rezultatul se vede pe site-uri...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Nici eu nu sunt de acord cu supra-editarea, dar sunt de acord cu high end retouch, sper că nu la asta vă referiți prin supra-editare. Eu prin supra editare înțeleg că s-au modificat mult elemente şi trăsături astfel încât modelul e de nerecunoscut.
Cât despre look-ul natural şi editarea în proporții decente, modelele, şi nu numai, nu primesc bucuroase acest gen de editare, de ce am mai dat bani pe poze profi dacă arăt aproape ca în realitate? they ask. E des întâlnit mirajul ăsta, că te duci la un fotograf/ photo editor ca să te scoată mai frumoasă, mai slabă, mai tânără, mai bronzată, cu sânii mai mari, cu fundul mai mic, etc. Oamenii cer asta - iar dacă nu le oferi, nu o dată mi-a fost dat să întâlnesc modele care dupa ce şi-au luat pozele editate de la fotograf s-au apucat să le editeze ele, în cine ştie ce progrămele dubioase online, rezultatul final fiind ceva la limita horror-ului, bronzul mult dorit a devenit un filtru de saturation aplicat din exces pe toată fotografia de la galben maroniu la portocaliu extrem, iar intenția de a netezi riduri de expresie a dus la pierdea nasului :D stop doing this, people, please!
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Alexandra eu am intalnit de-a lungul timpului multe situatii care mai de care mai ciudate, as putea scrie cu lejeritate o carte, in tot acest timp am invatat sa fiu direct si sa refuz tot ce nu este ok pentru ca din pacate nu ai cum sa schimbi mentalitatea anumitor persoane.

Zilelele trecute am fost intrebat de catre un model daca am un aparat bun cu care sa fac pozele si daca am si un blit ceva ... acest lucru sincer m-a uimit un pic, bine am mai fost intrebat daca am echipament bun dar sa fiu intrebat daca am un blitz nu ma asteptam.( detin 7 blituri profesionale , 4 Hensel, 3 Elinchrom + cele mici ... deci da am ceva de genul ala) Dupa stilul caracteristic am spus ca echipamentul este ultimul lucru pe care il aduc in discutie pentru ca se pot face kkt-uri foarte mari cu echipament profesional. Daca cineva promoveaza ca lucreaza cu y sau cu y si nu ce poate face cu respectivul echipament ar trebui sa dea de gandit.

Ca sa linistesc pe toata lumea pot spune ca detin suficient echipament incat sa poata lucra cateva persoane in acelasi timp fara rabat de la calitate, adica mai mult echipament decat pot sa folosesc eu la o lucrare. Pentru cine nu crede pot sa atasez urmatoarele imagini in care este prezentat o parte din echipamentul cu care lucrez, am "cam tot" ce imi trebuie. Spun "cam tot" pentru ca sunt un maniac (prietenii stiu de ce) si eu tot timpul mai vreau cate ceva, chiar daca am mai mult decat folosesc.

Imagine
Imagine
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
missblue
Mesaje: 20
Membru din: 23 Apr 2015, 03:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

glamourfoto ai niste poze extraordinar de reusite .O singura intrebare am sedintele foto se fac doar in bucuresti? :D bafta in continuare
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

missblue scrie:glamourfoto ai niste poze extraordinar de reusite .O singura intrebare am sedintele foto se fac doar in bucuresti? :D bafta in continuare

Buna missblue, fotografiile respective sunt vechi, asta inseamna ca la ora actuala nivelul la care se lucreaza este mult mai ridicat, efectiv acele fotografii sunt de mult depasite, din pacate nu am apucat sa fac un update sa schimb galeria pe site.

De obicei sedintele se fac in bucuresti, in anumite contitii ne deplasam si in alte localitati... dar de cele mai multe ori au venit modelele aici pentru a putea lucra cu noi.

Multumesc pt apreciere, spor in tot ce faci acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
missblue
Mesaje: 20
Membru din: 23 Apr 2015, 03:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc Adrian,mult succes in continuare!!!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

missblue scrie:Multumesc Adrian,mult succes in continuare!!!

Mulțumesc, Spor si tie in continuare in tot ce faci :)

Cu aceasta ocazie urez si un calduros:

La multi ani!!! cu întârziere pt toată lumea

( fiind cu gandurile in alta parte nu mi-a ars de urari si felicitari )
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Dupa o indelungata pauza echipa GlamourFoto.ro se intregeste si revine cu aceleasi Standarde cu care ati fost obisnuiti :)

Pentru informatii suplimentare vizitati siteul http://www.glamourfoto.ro sau apelati cu incredere

Adrian
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
EvellineClaire
Mesaje: 4
Membru din: 03 Iul 2019, 14:38
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Intr-adeva pozele conteaza foarte mult. Consider ca orice studio care se respecta isi permite un fotograf si un videograf bun. Ultima mea sedinta a fost in parc si au iesit super pozele.
These users thanked the author EvellineClaire for the post:
SAD^^EYES (20 Iul 2019, 03:34)
NataliaSynn
Mesaje: 4
Membru din: 04 Iul 2019, 14:08
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Salut! Si eu sunt de parere ca fotografiile profesionale sunt extrem de importante. Un rabat de la calitatea lor va influenta clar incasarile, intr-un sens negativ si nu ne dorim asa ceva, nu-i asa? :yum:
Avatar utilizator
EsmeeCharm
Mesaje: 9
Membru din: 04 Iul 2019, 11:49
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Sunt de acord ca fotografiile sunt super importante in cresterea incasarilor. Mai ales daca te implici si faci ceva fain, care sa nu fie vechea si rasuflata" fata sta in pat imbracata in lenjerie"

Dar cred ca pozele si video-urile sunt bune si pentru a te ajuta pe tine sa iti urmaresti evolutia. La mine cel putin cand ma uit la pozele vechi, vad cat de mult m-am schimbat. Nu numai fizic ci si psihic. De la inceput si pana acum am devenit mult mai increzatoare si creativa. E super importanat pentru mine sa vad cat de mult am crescut si cum pot mai bine decat vizual?

Recomand tuturor fetelor care vor sa devina model, fie ca fac la studio, fie ca fac de acasa sa isi gaseasca pe cineva care sa le faca niste poze profesioniste.Le vor ajuta sa fie mai vizibile pe site-ul pe care lucreaza si mai mult, vor vedea si ele cat de mult se pot schimba in timp.
These users thanked the author EsmeeCharm for the post:
SAD^^EYES (20 Iul 2019, 03:34)
allicemelody
Mesaje: 1
Membru din: 21 Sep 2019, 14:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mai stie cineva ceva de Adrian? As vrea sa dau de el, dar nu prea stiu cum. M-ar interesa o colaborare cu el. Multumesc!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

allicemelody scrie: 23 Oct 2019, 19:34 Mai stie cineva ceva de Adrian? As vrea sa dau de el, dar nu prea stiu cum. M-ar interesa o colaborare cu el. Multumesc!
Pt ca detii un cont nou pe forum ( sub 3 postari / momentan ai doar 1 postare) nu poti trimite PM ( mesaj privat ). Pana atunci imi poti scrie pe skype pe userul: glamourfoto.ro ca sa iti fac o recomandare.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Adania
Mesaje: 13
Membru din: 04 Iul 2019, 11:26
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Contact:

Am citit si incercat efectul fotografiilor pro. Da, nici eu nu sunt pentru editarea lor excesiva, dar asa cum o fotgrafie frumoasa te scoate in evidenta pe FB, o fotografie frumoasa iti poate aduce membri in camera. Da, am vazut si cazuri in care poza "batea" realitatea, dar pana la urma, e alegerea fiecaruia daca vrea sau nu sa ramana in camera ta. Poate ca ai o personalitate super misto care il atrage, ii transmiti un vibe bun si il determini sa ramana la tine in camera.
Cu stima,
Adania
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”