Norocul, Munca si Video Chatul!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salutare tuturor,


Articolul asta il scriu pentru modelele si studiourile care inca mai cred ca pentru a ajunge la sume mari, peste 5 mii spre 20 de mii pe luna sau mai mult ai nevoie de NOROC.

Tot asa ca un sfat, din experienta va explic ce si cum, apoi fiecare decide dupa cum doreste inimioara lui.

Norocul nu are nici o legatura cu video chatul, daca stiti cum sa interpretati lucrurile.

Cum am spus si in alte topicuri de genul, cred ca am auzit cuvantul NOROC de mii de ori in diferite forme “aia face bani ca are noroc”, “eu nu pot sa fac bani ca sunt grasa, aia face bani ca s-a nascut norocoasa”, “eu nu am noroc sa gasesc modele, toate sunt pramatii, eu muncesc ele pleaca” etc etc etc

Eu va spun ca nimic nu tine de NOROC, nici macar punerea la loto, ala care castiga a iesit castigator pentru ca s-a dus sa puna biletul, a facut o actiune, in urma careia a iesit castigator. Bineinteles ca exemplul cu LOTO nu e prea potrivit,dar m-am dus in extrem pentru a va pregati pentru ce urmeaza sa scriu.

Urmatoarele lucruri ii impiedica pe majoritatea Romanilor sa ajunga la sume mari

LENEA – se munceste haotic, cu multe pauze, orientatul la munca e sport national in toata tara, la toate joburile normale din viata reala. In video chat e si mai rau, mai ales pentru modelele de acasa si pentru studiourile care nu tin statistici cu timpul lucrat efectiv pe site de model si orele la care intra online. Atat timp cat munca e haos total, lipsa de organizare, pa pa bani multi.
V-am spus in trecut ca am ajutat personal peste 1 mie de modele, atat cat lucram la studio cat si apoi, la peste 95% din ele asta treaba cu MUNCA era problema principala. Din 7 ore cat trebuia sa lucreze, sa fie online (aveau 8 dar 1 ora era pauza de masa, relax etc), ele erau pe site maxim 5 ore, unele chiar mai putin.. DE CE ? Pentru ca erau prea multe pauze de tigari, pipi, caca, telefon and so on, pentru ca deconectau softul prea des.. pentru ca pregatirea pentru free chat dupa privat dura prea mult, pentru ca machiatul, pieptanatul dura prea mult etc...

Eu ca trainer am avut rezultate foarte foarte bune cu peste 80% din modele, chiar si cu cele mai dificile personalitati umane.

Eu am cateva sfaturi mai universale asa cam 90% si 10% sunt personalizate in functie de caracterul modelului.
  • - Daca tu ca model te chinui in free chat sa aduci traffic si apoi le inchizi siteul in fatza, nu e logic ca ai muncit degeaba 1-2 ore in free chat.. poate cand ai inchis chiar atunci se pregatea sa vina cineva.. dupa pauza de 15-30 de minute.. nu e logic ca iar va trebui sa ii strangi in free chat...
  • - Dupa privat, in loc sa pierzi timpul cu imbracatul, dai camera pe fatza repede, si te duci in free si le zici ca esti dezbracata dupa ce se strang cativa, le spui ca ai avut un privat frumos si ca astepti si pe altul sa te vada ca vrei si tu sa iti dai drumu.. daca in 10 min nu vine nimeni, te apuci si te imbraci direct in free chat.. dar fara sa se vada nuditate... lasi sa se vada cat sa fi safe cu regulile la siteul respectiv.
  • - Daca vezi ca nu ai traffic, de ce nu fortezi, de ce stai pe loc si nu iei masuri... incepi sa faci teasing, pune muzica de calitate si baga dans, strip, arata corpul, joaca-te.... ca sa atragi trafficul la tine in camera... daca stai degeaba.. cine sa intre la tine?
  • - Cand nu ai chef.. il aduci singura... tot asa incepi sa te bagi in lumea ta...pui o muzica de data asta care te unge pe tine la suflet, incepi sa o fredonezi in free, sa ti se ridice stamina si sa iti ridici moralul.. faci concursuri cu cei din free... le zici ca le trimiti pupic sau le arati un doggy sau orice iti trece tie prin cap.. daca ei iti spun glume ca sa te faca sa zambesti.. ala care te face sa razi devine castigator si il premiezi...
  • - Zi de zi, faceti poze... macar 5-10 poze pe zi... sunt foarte importante.. foarte multe modele cu care am vorbit.. nu fac poze.. au si astea rolul lor... va explic in alt episod... dar cel mai important este ca va ajuta sa deveniti experte in pozitii de stat in camera.. cu cat faci mai multe poze.. cu atat inveti sa dai mai bine in camera.. ceea ce te va ajuta si la munca din free chat... si la profil.. si la fan club.
  • - Umple 2-3 plase mari cu lenjerie si heels ce iti trebuie pe acolo... si le pui langa pat.. ca sa nu trebuiasca sa te mai deconectezi atunci cand un client din free chat cere ceva anume ca si outfit.. iei plasa si incepi sa cauti... sa vada si restul ce scoti de acolo.. ca poate altuia ii place altceva.. si il atragi si pe ala daca vede ca ai si stockings rosii ca si un exemplu din mii de exemple posibile.
  • - Nu va mai feriti de guesti, pentru ca toti membrii au fost guesti la inceput, plus ca printre aia sunt multi clienti care nu s-au logat inca.. aia de afara nu au tara blocata cum o avem noi... si multi intai prefera sa gaseasca un model ca si guest.. si abia apoi intra in cont si pac privat... dar daca voi tratati guestii ca pe niste gunoaie, cum naibii sa ii convertesti sau sa determini un membru sa se logheze si sa te ia in privat.
  • - Nu inchide niciodata softul fara sa anunti la general in free chat.. si cu text si cu audio... ca sa stie lumea sa te astepte.
  • - Motivul pentru care este necesar sa intri la ore fixe, este pentru ca si majoritatea membrilor intra la anumite ore, si ei daca te vad azi, te vad maine etc.. pana la urma intra si la tine in privat.. dar daca tu ca model intri haotic la ore diferite... ala care ar fi vrut sa intre cu tine in pvt.. nu te mai gaseste si se duce la altcineva in privat... si tu pierzi..
Mai vin cu sfaturi, dar ajunge momentan, tot ce trebuie sa stiti este ca NOROCUL nu are treaba cu meseria asta de model video chat.. totul este stiinta si informatie + talent, Norocul e doar la loto si nici acolo nu e 100% noroc.

Eu cunosc modele de 200kg care fac mai multi bani decat papusile de 50kg, deasemenea cunosc femei de peste 50 de ani care tot asa fac cateva mii lunar, valabil si pentru baieti.. si ei pot daca isi dau interesul, am vazut model cu picior taiat de la genunchi in jos.. care tot asa facea bani garla..

Bafta tuturor, astept feedback, daca mai poate cineva sa mai completeze ce am zis, e bine venit.

Cu stima, Ionut
These users thanked the author SAD^^EYES for the post:
AdrianAsist (15 Feb 2024, 12:38)
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Cata dreptate ai !!! Dar ce faci cand cineva isi da seama de toate astea si nu face mai nimic sa corecteze ? Eu ma regasesc in cateva din paragrafele de mai sus, pana de curand am dat vina pe probleme tehnice......care defapt exista doar in capul meu . As putea spune '' stii Ionut , tu vezi din punctul tau de vedere iar noi cele care stam acolo din punctul nostru de vedere....'' dar n-o sa spun pt ca ai dreptate si orice scuze as gasi au sa para fara noima.
Imi place sa cred ca totusi am rezolvat cat de cat partea cu un program constant dar nu pe deplin.....dar mai am mult de lucru la atitudine, doamne sunt atat de acra.....
Eu nu pot decat sa-ti multumesc pentru posturile tale si pentru ca ne faci sa vedem altfel jobul acesta, cel putin pe mine ma ajuta enorm

Multa bafta in tot ce faci
coco_ch
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 28 Aug 2010, 21:02
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Norocul si-l face omul cu mana lui :)
in order to be irriplaceable, one must always be different
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Parerea mea personala e ca norocul (in videochat sau orice alt job) este una si aceeasi unealta invizibila ca si motivarea. Si sa va dau cateva exemple:

* Zidar in... Israel sa presupunem, platit cu 3$ ora. Ce-i peste 8 ore de munca se plateste cu 3,5$ ora. Va trage si va munci 10-12-14 ore pe zi ca sa adune cat mai multi bani intr-un timp cat mai scurt... sa puna de-o temelie la casa, etc. Zidarul e multumit ca aduna bani, constructorul e multumit ca termina lucrarea repede si prinde alt contract, alti bani, etc. Insa atunci cand motivatia dispare (sa presupunem ca acel constructor nu plateste pt 2 sapt, sau decide sa nu mai dea 3,5/ora ci tot 3/ora), peste 50% din forta de munca nu va mai fi motivata si se vor multumi doar cu banii de pe cele 8 ore obligatorii.

* Programator la firme din Romania. Sa presupunem cazul in care prinde contract cu 1500 euro/luna cu promisiune de re-evaluare a muncii la fiecare 6 luni, cu posibilitate de marire a salariului, in functie de review. Programatorul respectiv va trage tare 6 luni, sa dea bine la primul review. La primul review va primi o marire de 100 ron (30 euro). La al doilea review (dupa 1 an) va primi vestea ca lumea intreaga e in colaps economic si ca toate salariile scad de fapt cu 10%. Dar el afla ca firma unde lucreaza tocmai ce-a cumparat o alta firma falimentara cu 100 milioane euro. Si hopa uite-asa incepe demoralizarea si dispare motivul. Si incepe s-o frece la rece, etc... dispare motivul - dispare si dorinta de munca.

* Videochat - aici nu va dau exemple deoarece suntem in domeniu si le stiti.

Asta-i opinia mea, sincer. E drept ca am cunoscut persoane care, desi munceau foarte mult, nu aveau rezultatele pe care si le-ar fi dorit. Insa nu e vorba de noroc/ghinion in aceste cazuri (sau nah, poate putin). Insa cert e ca a fost vina noastra ca nu am reusit sa le indrumam cum trebuie si partial vina lor ca n-au stiut sa asculte sfaturile asa cum trebuie.
Avatar utilizator
ashtarte
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 16 Feb 2008, 03:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Demoralizarea se vindeca prin motivatie.

Un calcul simplu al venitului si datoriilor ma face mereu sa-mi revin la realitate. Un job normal cu colectiv sictirit si remuneratie de criza nu vor mai fi niciodata o alternativa. Din pacate (sau din fericire), in momentul in care am ales sa fac videochat, am ales cel putin pentru un deceniu.

Pentru reveneala dupa stat in free neproductiv recomand masaj viguros la pometi, un push-up sanatos cu sarme, un par un pic mai ciufulit si dermatograf proaspat, plus sloganul care la mine functioneaza mereu: "hai, ca merge!"
andreea11
Mesaje: 20
Membru din: 11 Aug 2012, 07:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ce mult ma regasesc in asta...si eu cred ca la mine problema e haosul, lipsa programului regulat, exact la concluzia asta am ajuns si eu dupa multe intrebari puse de ce nu reusesc sa ajung la mai mult...sper ca pe parcurs sa reusesc sa rezolv aceasta problema la mine in totalitate
Avatar utilizator
isti
Mesaje: 48
Membru din: 05 Dec 2008, 21:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nope.... aici nu e cu norocul. Asa credeam si eu si 4 ani am muncit fara a simtii satisfatia banului. Daca respecti cu sfintienie ce e mentionat mai sus nu ai cum sa nu devii populara, sa ai pvt lungi si implicit la sarsitul perioadei sa fi multumit. Atata vreme cat activitatea de vdch e luata ca un job normal de 8 ore si mai bagam atitudine pozitiva..rezultatele nu vor intarzia sa apara.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

fac poze la greu si in afara ca vin toti labagii in free cu complimente vaaaaai ce set de poze superbe ,sexy nemaipomenite nu ma aleg cu nimik ,ma mai obosesc ca fraiera sa le si multumesc in rest nici un avantaj ,cel putin la mine !! nu vad nici o crestere nicaieri ,sunt exact aceiasi :lol:

in schimb sunt unele cu aceleasi poze de ani de zile si nu au nici o apasare la fel le merge,mai baga o poza la misto si gata ,deci....concluzia....eu cred ca ar fi prea simplu si frumos sa umpli pagina de poze mishto si gata sa mearga rotile ca unse...

nu mai pun la socoteala cata munca si deranj pt niste poze!!!!!

aa nu mai zic de lenjerii machiaje bine de astea nu mi pare rau imi place s aport dar cateodata te gandesti ca nu se merita sa le terfelești online ,chiar vroiam s ainvestesc cateva zeci de mil in heels ,dar nu cred ca am s o fac ,pur si simplu nu se merita pe prafu asta .. toace nu prea port in real life so ,pt ce?????!!ca sa primesc complimente ??!!!!!sunt satula pana n gat de lingai

cred ca toata treaba e sa stai online pana te uita dzeu 8-10 ore zilnic si sa faci treburi kinky sau sa arati intrun mare fel , ceva tre sa ai sau sa faci la superlativ :wink
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sau sa ai noroc sweet , stiu ca o sa imi sara in cap multa lume la ceea ce o sa zic , dar asta este opinia mea pur personala , si da ce ai zis tu in mare parte am scris eu intr-un alt fel la pozivism celalat topic, alte persoane in aceeasta industrie nu dau 2 lei pe poze pe lumina pe imbracaminte , merg pe premiza natural all way , si ca sa argumentez de ce cred in acest noroc pai sa vedem cunosc cazuri care stateau cu zilele in free 8 10 ore pe zi fara un pvt sau poate 20 $ amarati , si hop vine printul calare pe un cal alb , azi 60 de min de pvt maine 100 , poimaine tipsuri generoase care automat te ridica , ridicandute el te vad si alti intervine curiozitatea , de ce sta tipa asa mult in pvt si de acolo popularitatea ce urmeaza si $$$ , dar initial tipa nu facea 3 lei pe site pur si simplu nu ii mergea , si pe mine de cate ori nu cadeam in rating si ma ridicau regulari care initial au fost asa zisi loveri care mau descoperit si mau urcat in topuri acum ceva ani , da trebuie sa ai si un pic de noroc in industrie , am 2 exemple clare foarte apropiate mie amandoua arata super mult mai bine si ca mine pot sa recunosc , una lucra pe aceasi camera ca si a mea adica claritate , haine faine, make up lumini poze la zi etc , una lucra pe o camera canyon ceva de genul groaznica calitate un singur bec in tavan topuri de toate culorile pe care le schimba mereu si nu arat nimic in free i se fede doar fata si un pic bustul , diferenta :D enormaaaaa la paymenturi ceea cu canyon face bani stand de vorba si cam atat si cand zic bani ma refer mii , iar cealalta nu sarea de 300 pe cec , ee acum spuneti voi parerea , concluzia mea in acesti ani : da trebuie sa ai si ceva noroc in industrie + tipsurile scrise pe aici = multi $$$$ la sf perioadei :D
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

nu stiu eu cred ca daca ar fi o schema strict de respectat ar fi muuult prea simplu adik stat online intrat ore fixe poze oufituri etc o poate face oricine nu e imposibil de urmat ,si deci ar fi ff simplu tt lumea ar intoarce malaiu cu lopata !!!


frate da cate lenjerii sa mai cumpar deja am tone,pai la mintea labagiilor tre sa cumpar zilnic ceva nou,pe piata gasesti o lae ,numai chinezarii nu am corp perfect s ami pice bine orice ,,deci m am plictisit ue de mine cand imi vad moaca pe cam dar ei??

pai cate bodyuri mi-ar trebui mie vreo 30 modele diferite lunar unde gasesc???sa am una pe zi luna urmatoare alte 30 si tot asa, ,piera scoate 1 -2modele pe an nu lear fi rusine ,jolidon la fel,nu toate imi vin bine ,triumph si aia scot cateva si nu gasesti ,eu cu lenjeria ma afirm nu mi bag nu scot la greu,mare tare in conversatie nu sunt asta e te nasti cu asa ceva ce sa fac sa dau la litere ca sa am ce conversa cu labele??nu sunt vreo piatra rara in frumusete ,deci..

aa si inca ceva d ece stau mai mult online daia se plictisesc mai repede labele !!! la mine mere tocmai invers mai raruț ca e mai draguț
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

cu cat vb mai dragut cu domnii membrii si fac pe lady daia se lungesc mai mult in free,pana nu i injur putin nu se simt bine,ceea ce imi displace dar n am ce face,fara injuraturi nu se misca rotitele asa e la mine...pai daca stau asa draguta ,pana se misca mortaciunile ,tre sa ai nervi tari
Avatar utilizator
SmartGirl
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 131
Membru din: 29 Feb 2012, 20:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna fetelor,

Bine punctat John, dar eu cumva nu intru la categoria Free, acum ceva ani, faceam banuti stand pe un numar X de siteuri cu Free si cateva fara Free, si faceam doar minimul pe luna cerut de site, era clar ca greseam foarte mult... in fine.... anii au trecut.... eu am invatat mult mai bine ce si cum sta treaba in acest domeniu.... dar am eliminat total FREE area.... si am trecut doar pe Members ONLY... siteuri direct cu Private sau chiar Offline cam sites... mi-am creat chiar si propriul meu site... site pe care il promovez foarte mult...de unde obtin castiguri de 95%, procentual vorbind... cei 5% care ii pierd se duc la procesatorul de plata... ideea este urmatoarea... acum deoarece nu mai lucrez cu free chat area... incerc sa am un profil IMBECABIL... unde membrii pot cunoaste foarte multe despre mine si showurile mele... nu este membru care sa nu aprecieze calitatea profilului... deasemeni... incepand cu luna martie a acestui an ... am inceput sa fac si poze profesionale... chiar am postat pe forum... ca am facut de curand acest lucru... iar de cand am pozele profesionale... situatia s-a imbunatatit 1000%... si nu exagerez deloc spunand acest lucru....
Concluzia este urmatoarea... un profil 100% profy... poze super profesionale... este cheia succesului.. dupa parerea mea... deoarece innainte cand aveam poze home made si descrieri f bune... faceam suma x... dar acum de cand am noile poze deja castig pe zi cat castigam innainte pe o saptamana.. :)... si asta spune multe.
Eu una nu vreau sa ma opresc aici.. de aceea la luna sau la 2 luni... fac seturi noi de poze... in locatii noi... teme noi... iar castigurile cresc din ce in ce... calitatea membrilor este mai buna:)... iar lista poate continua... de exemplu dupa a doua sedinta castigurile mi s-au dublat fata de ce obtinusem dupa prima sedinta...iar pentru acest lucru nu ramane decat sa ii multumesc lui Ady ( alias Glamourfoto)... i-am multumit personal de multe ori.. si am sa ii multumesc ori de cate ori am ocazia :)
Deasemeni de cand castigurile s-au imbunatatit... imi acord mai multa atentie... am inceput sa imi aranjez parul la salon... la 2 zile... antrenor personal... dieta... masaj... cu alte cvuvinte ... un stil de viata SANATOS... si deasemeni intru la munca dupa un program fix... iar de cand castigurile s-au marit nu mai CHIULESC DE LA MUNCA!!! YAY... innainte poate chiuleam si o saptamana.. ca ziceam .. "eh si ce daca lipsesc ... tot banii aia ii fac"... acum nu mai trage inima sa lipsesc :)...muncesc zilnic 12 ore.... intru la aceeasi ora... ies la aceeasi ora... pauze... fac .. dar foarte scurte... si in timp ce imi astept clientii... imi promovez siteul personal :)... ceea ce este mai mult ca perfect :)....
ideea este urmatoarea: ca fata de anul trecut ... simt ca am evoluat foarte mult ca stil de viata si mod de lucru :) si cu asta cred ca am spus cam tot, si sunt foarte multumita.. ma simt implinita ca si mod de viata si job...

Succes acolo!
Avatar utilizator
danger21
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 144
Membru din: 11 Iun 2006, 20:43
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asa este in legatura cu pozele. De cativa ani fac poze ca lumea, insemnand camera foarte buna, lumini pe masura, locatii etc. Rezultatele sunt pe masura. Mmebrii vechi vin mai des, apar si cei noi.

Se imbunatateste stilul de viata, si atunci se imbunatatesc si veniturile, pentru ca atunci cand esti bine dispusa, multumita de viata ta se vede si pe camera. Ai subiecte noi de conversatie, poate locuri noi ce se vad in poze, si asta atrage membrii sa vina sa vb despre asta. De exemplu acum cativa ani am facut poze intr-un hotel scump in Austria, iar anul acesta am re folosit setul de poze pe un alt site pe care stau, si imediat a venit un membru sa-mi zica ca e hotelul sau preferat, si a inceput un chat frumos.

Din excursii, vacante iti poti face poze frumoase, si iti poti scoate cheltuielile integral din chaturile care se aduna de pe urma pozelor. La fel si orice lucru in care investesti. Mergand la sala poti atrage membri carora le plac fetele cu muschi. Mergand intr-un restaurant nou poti avea dupa un subiect nou de conversatie despre o mancare noua. Viata privata daca e diversificata, cu hobiuri si lucruri care ti fac placere, o poti folosi in chat.

E adevarat ca pozele ajuta sa aduci membrul in chat, iar buna ta dispozitie ajuta sa il tii acolo. Iar ce spune Sad e si mai complet, avand un program fix de ore, un numar fix de zile imbunatateste enorm munca. Daca programul de munca e stabil, si sustinut de o stare cat mai buna si de poze bune nu are cum sa mearga. Norocul este dat de aciunea ta. Totul este o chestie de alegere.
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

i've been there girls:) cu 12 ore stat online eu va intreb altceva , in afara de vdc 12 ore ce mai faceti voi zilnic? adica 12 ore online , plus 8 dormite , cu 4 ore cam ce poti sa faci ? o sa vedeti dupa una an 2 urmand programul asta online 12 ore all day , si eu faceam asta inainte , si mam lasat de 12 ore stat online pentru cateva mii in plus , sanatatea nu tio cumpara toti bani din lume , ganditiva la asta , vb lui ionut regula 8 e perfect 8 on , 8 somn e ok , eu numai pot asa ca am copilul mult prea mic , sunt de acord cu pozele , dar pentru alte fete , hmmm nu dai 2 bani , si de ce ca merg pe ideea stii eu fac 3 4 mii pe luna pe care nu ias castiga never in romania , stau on cateva ore , zilnic , tease nebunii , cateva webcam photo , si gata si credetima ca sunt multe care gandesc asa, de ce ar alege sa isi distruga viata ?? ffindca numai e viata stiu ce vb ca vb din propia exp munceam 12 ore , chiar 14 , dormeam din ce in ce mai mult ca la un moment dat oboseala te rapune de vezi stele verzi in fata , in stilul asta nu iti permiti sa ai mese regulate ca fii macar alimentat sanatos , PTR CE ?? pentru cateva mii in plus ?? nu ms am renuntat la asta si prefer sa fiu considerata model de mana a doua cu 3 4 k pe care ii fac decat sa ma distrug tot odata distrugandumi casnicia , si sanatatea ca sa am multi bani , ca sa imi iau posete gucci sau masina bmw , prefer s stau o viata in chirie , dar nu distrug nimik in mine in jurul meu , cu 3 4 k poti sa te ducio la salon poti sa duci o viata mai mult decat decenta in romania , o sa spuneti a pai lucrezi 5 zile 2 iti iei liber am facut si asta , si dupa 5 in stilul asta tot ce imi doream era somn , ca ma simteam lipsita de viata cu tot cu vitamine si mancat foarte bine si consistent, deci cele care vin si citesc ganditiva bine inainte de a va avanta in statul cu orele on ca zici ca iti iei casa intrun an masina in 3 luni , lucrurile astea nu o sa compenseze cu nimic daca o sa cadeti psihic si fizic ( pentru cele care stau slab la cap asta) , u program mai mult decat ok este 7 8 ore on 8 cel putin de somn , iar cat despre profile imi pastrez opinia imi pare rau ca nu pot da un exemplu clar de pe cams , care habar nu are nici macar limba engleza numai zic cum arata ca iar imi sare ionut in cap :D si lumini jalnic si profil 0 si luna de luna este in top monthly winners si acolo nu ajungi usor asa batand din palme cu 100 de coco facuti zilnic tre sa faci cel putin 200 , iar pozitia pe care o are in top e destul de high deci face undeva pe la 300 400 , sunt exemple pe care le stiu personal si nu numai deci imi mentin parerea , cat faci acum ? 3 4 mii ok poze plus coafor plus gym plus another stuff cat scosi peste ink 3k ? care 1 k sau 2 le cheltui pe outfituri pe coafor , pe gym diete si alte chestii so profitul ar fi poate 1 k peste ce faci acum , pe bune ????
imi mentin parerea
p.s vb din propie exp
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

nu stiu eu cred ca daca ar fi o schema strict de respectat ar fi muuult prea simplu adik stat online intrat ore fixe poze oufituri etc o poate face oricine nu e imposibil de urmat ,si deci ar fi ff simplu tt lumea ar intoarce malaiu cu lopata !!!
Lucrurile foarte simple sunt cel mai greu de vazut de majoritate, cred ca asa am fost creeati, un fel de gluma a Creatorului, dar o gluma frumoasa totusi pentru ca te ajuta la purificare...
Omul mereu a avut un talent fantastic sa interpreteze exact pe dos, mesajele cele mai importante si super simple... de exemplu chestia cu "iubeste si vei fi iubit" sau "intoarce si celalalt obraz" sau "spiritul va supravitui" "2013 un nou ciclu important" etc...

Pe toti ii intreb,, de cate ori a-ti cautat ceva care era chiar in fata voastra, direct in ochii vostrii... chestii de genul, imi cautam cheile si erau pe masa in fata mea, imi cautam ochelarii si erau la ochi, imi cautam banii si erau in buzunar... pana si savantii singuri isi complica viata... raspunsurile sunt mai mereu simple dar greu de vazut... si sunt putini (in ultimul timp mai multi) care ajung sa realizeze chestiile astea pe forte proprii sau prin informare (citit,gandit, aplicat).

Bafta acolo.
Cu stima, Ionut

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

SAD^^EYES scrie:
nu stiu eu cred ca daca ar fi o schema strict de respectat ar fi muuult prea simplu adik stat online intrat ore fixe poze oufituri etc o poate face oricine nu e imposibil de urmat ,si deci ar fi ff simplu tt lumea ar intoarce malaiu cu lopata !!!
Lucrurile foarte simple sunt cel mai greu de vazut de majoritate, cred ca asa am fost creeati, un fel de gluma a Creatorului, dar o gluma frumoasa totusi pentru ca te ajuta la purificare...
Omul mereu a avut un talent fantastic sa interpreteze exact pe dos, mesajele cele mai importante si super simple... de exemplu chestia cu "iubeste si vei fi iubit" sau "intoarce si celalalt obraz" sau "spiritul va supravitui" "2013 un nou ciclu important" etc...

Pe toti ii intreb,, de cate ori a-ti cautat ceva care era chiar in fata voastra, direct in ochii vostrii... chestii de genul, imi cautam cheile si erau pe masa in fata mea, imi cautam ochelarii si erau la ochi, imi cautam banii si erau in buzunar... pana si savantii singuri isi complica viata... raspunsurile sunt mai mereu simple dar greu de vazut... si sunt putini (in ultimul timp mai multi) care ajung sa realizeze chestiile astea pe forte proprii sau prin informare (citit,gandit, aplicat).

Bafta acolo.
Cu stima, Ionut

Bafta acolo.
da asa e ,asta e adevarul , noi oamenii in general complicam lucrurile ..

oricum fara munca si iar munca nu se poate realiza nimic....

multumesc pt gandurile bune
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

cu adevarat "Norocul, Munca si VideoChatul" :

se estimeaza ca in vara aceasta numarul europenilor care vor pleca in concedii va fi la jumatate fata de normal, deci din cauza crizei videochatul ramane printre cele mai IEFTINE distractii, daca nu cumva CEA MAI accesibila distractie aducatoare de fericire imediata.

o situatie similara ar trebui sa fie si in SUA, dar ca de obicei , nu ni se spune cat de dramatica a ajuns acolo criza, acolo adica acasa la "jandarmul mondial" ca sa nu i se stirbeasca renumele, brandul de "prima putere a lumii", evident nu se poate spune ca prima putere a lumii e pe butuci sau ca jandarmul lumii e o pisica lesinata.

deci, la treaba fetelor .... sa aducem bani acasa, ca posetele lui Udrea au fost scumpe.

https://ro.stiri.yahoo.com/jum%C4%83tat ... 07584.html

get dressed for succes, vorba aia...
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
mary19
Mesaje: 1
Membru din: 30 Iun 2013, 16:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ,sa va spun cum am inceput eu aceasta munca in urma cu 2 luni,si de ce consider ca este vorba mai degraba in mare parte de noroc.Desigur si munca are un rol important,whatever.Deci in prima perioada cand am inceput,inca din primele zile,faceam cel putin 150 $ pe seara,insa luna aceasta nu stiu ce s-a intamplat,nu reusesc sa fac nici macar 10$ pe zi.Eu nu stiu ce s-a intamplat,sunt aceeasi fata,muncesc regullat.dar simt ca disper,vreau sa ma las de acest job,dupa ce perioada aceasta ma chinuii sa scot 100 $ .lolll...SUNT INTR-O SITUATIE PENIBILA! VA ROG,DATI-MI CATEVA SFATURI,SIMT CA CEDEZ NERVOS.Am vaga impresie ca nimeni nu s-a confruntat cu ceea ce mi se intampla!!!! :? :!:
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mary daca tu dupa 2 luni vrei sa te lasi de vdc inseamna ca nu ai inteles despre ce este vorba sau pur si simplu nu este de tine.Nu ai cum sa faci totul asa cum trebuie si sa nu mearga...Exista intr-adevar la un moment dat o 'black hole' sa-i zicem asa , o depresie si un dezgust pt vdc,dar asta se intampla dupa cativa ani si de regula trece repede;) Daca citesti acest forum o sa depistezi singura ce nu faci bine si o sa inceapa sa mearga din nou ,trebuie doar sa vrei..si asta numai tu stii ! Eu am 12 ani de vdc si tot nu vreau sa ma las...:)
Avatar utilizator
ashtarte
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 16 Feb 2008, 03:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mary19 scrie:Buna ,sa va spun cum am inceput eu aceasta munca in urma cu 2 luni,si de ce consider ca este vorba mai degraba in mare parte de noroc.Desigur si munca are un rol important,whatever.Deci in prima perioada cand am inceput,inca din primele zile,faceam cel putin 150 $ pe seara,insa luna aceasta nu stiu ce s-a intamplat,nu reusesc sa fac nici macar 10$ pe zi.Eu nu stiu ce s-a intamplat,sunt aceeasi fata,muncesc regullat.dar simt ca disper,vreau sa ma las de acest job,dupa ce perioada aceasta ma chinuii sa scot 100 $ .lolll...SUNT INTR-O SITUATIE PENIBILA! VA ROG,DATI-MI CATEVA SFATURI,SIMT CA CEDEZ NERVOS.Am vaga impresie ca nimeni nu s-a confruntat cu ceea ce mi se intampla!!!! :? :!:

Eu cred ca fiecare dintre noi s-a lovit de situatia asta, macar o data! La inceput, ca model incepator, esti promovat ca "prospatura". In timpul promovarii trebuie sa fii atenta sa-ti cladesti o baza de clienti. Carora sa nu le dai atentie doar in one-on-one, ci mereu, chiar si dupa ce ai inchis sesiunea (aici ma refer la mailuri si diverse chestii care i-ar putea incanta, cum ar fi o poza simpatica etc.). Daca ai neglijat aspectul asta, acum va trebui sa muncesti putin mai mult, dar cu siguranta vei reusi. Rabdarea este cheia. Si daca simti ca te apuca disperarea, ar fi bine s-o calmezi/ camuflezi, pentru ca este simtita de membrii si asta nu are cum sa te ajute.

Succes si la o cat mai grabnica revenire!
Velvet Studio
Mesaje: 2
Membru din: 05 Aug 2014, 11:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pana la urma modelele care doresc sa lucreze si sa isi realizeze visele fac tot posibilul si nu iau mii de pauze. Cei care ofera training modelelor ar trebui sa puna mare accent pe organizarea timpului de lucru si pe responsabilizarea modelelor. In videochaturile moderne, probeleme tehnice au disparut de mult, deoarece echipamentul tehnic este d eultima generatie, iar echipa tehnica se ocupa in permanenta de buna functionare a siteurilor si a calculatorului. Scuyele sunt pentru fetele care nu iau acest job in serios si care nu vor sa munceasca cu adevarat.
Traxdata
Mesaje: 20
Membru din: 05 Ian 2015, 02:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sunt intr-adevar multe trucuri pentru a face sume frumusele. Chiar am vazut zilele trecute o fata pe CB care avea 74000 de followers si facuse in doar cateva ore aproape 5000 de tokeni, adica echivalentul a aproape 250 de dolari! In doar cateva ore... mi s-a parut incredibil!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”