Norocul, Munca si Video Chatul!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Corect, stau si ma intreb la baieti cum merge , are cineva iubiti, prieteni sau soti care fac asta si daca ne poate spune cum se misca pentru ei .....Avand in vedere ca la noi e asa si asa
SoulCams Models Studios wanted
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

feelfree scrie: 22 Aug 2015, 19:38
In jobul asta conteaza mult sa investesti , daca vrei sa faci bani , in primul rand in timp , timp de stat online ; daca stai 6 -7 ore online este greu sa treci de anumite sume ,trebuie sa fii dispusa sa stai minim 9-10 ore pe zi si macar 5 zile pe saptamana si sa nu vorbim de weekend si turele de noapte . Trebuie sa mai investeti in imaginea ta , nu toate modelele de top sunt frumoase dar sunt aranjate din cap pana in picioare si tot la imagine intra si faza cu pozele si in ultima vreme in filme , nu poti sta cu pozele de acum 5 ani cand aveai alta culoare in cap erai mai slaba sau mai grasa .

E mai ok cu poze photoshopate hardcore cu diferenta de la cer la pamant intre modelul din poza si cel care apare live? Am vazut ca asta e tendinta acum. Nenumarate modele de la studiouri diferite au poze photoshopate hardcore in decoruri identice - banuiesc ca sunt facute in acelasi studio foto!!

Numai mie mi se pare ca pozele oricum nu prea au au efect? Si nici outfit-urile exagerat de scumpe..? Eu am seturi de poze cu tinute fetish de aproape 1k in fiecare set si n-am vazut cine stie ce diferente la incasari... Eventual mi s-a cerut de cateva ori ce port in poze sa port si in pvt si cam atat... Majoritatea membrilor nu fac diferenta intre piele naturala / piele ecologica (mult mai ieftina), latex / pvc/ vinyl.

feelfree scrie: 22 Aug 2015, 19:38 Iar ceea ce tine de noroc si asta tine de munca , sa dea norocul peste tine sa vina un membru sa te tina cu orele in pvt trebuie sa te promovezi sa fii vizibila , daca esti ultima pe site cam greu ajunge si norocul ala la tine .
Ca in orice job daca vrei sa faci performanta trebuie sa te implici , sa tragi de tine sa iti depasesti limitele , sa iti stabilesti targeturi si sa te tii de ele fie ca lucrezi de la studio sau de acasa .

O zi buna .
Promovarea se presupune ca o fac site-urile, doar de aia opresc procente enorme. Sau se va ajunge la punctul in care modelul sa faca tot ce tine de propria imagine si pe deasupra sa mai aduca si trafic din surse proprii (la fel ca pe onlyfans) si site-urile doar sa ofere o interfata pe care sa stea online si pentru asta sa opresca 70%!! Numai mie nu mi se pare normal?
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Opresc exagerat de mult 70% ! dk primesti surpriza de 1000$ iti revin doar 300, restu 700 merg la site... si ca sa ajungi la macar 60% este munca titanica in conditiile in care stai ca proasta cu orele si abia faci amarati de 50 este inadmisibil mai ales ca unele mai avem si treaba pe acasa nu poti sta 10h ca nu suntem zombi viata e scurta mai trebuie sa ne bucuram si de viata .de exemplu ..e imposibil sa ai o relatie dk stai 10h zilnic sau cand e frumos afara tu sa stai 10 h inchisa intre pereti in fata calculatorului cu toti obsedatii! E foarte greu cine spune ca aceasta meserie e usoara nu stie ce vb i as invita sa faca sa se convinga ! Este un chin
Avatar utilizator
games4camming
Mesaje: 2
Membru din: 14 Aug 2023, 09:53
Localitate: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut tuturor! Sunt o camgirl și întotdeauna m-a interesat cum să câștig pe site-ul meu fără să mă epuizez emoțional. Este posibil să creez un joc care să funcționeze 24/24 și 7/7 și să genereze venituri în plus față de câștigurile mele principale. Și cum pot aduna toți clienții mei într-un loc, chiar și pe cei care au doar 10 jetoni, și să creez un joc în care "băieții" mei să-mi apere locul sub soare.

Prietenul meu este programator și a oferit o soluție:

"Tu te relaxezi, iar banii intră în contul tău! 24/24, 7/7!"
"Sprinter Stayers Roulette" este un joc multiplayer în care jucătorii (pană la 1000 simultan) cumpără bilete pentru a se alătura.

Fiecare bilet contribuie la banca de sfaturi, care reprezintă jetoanele colectate de toți jucătorii.

Într-o cameră cu 25 de jetoane și 1000 de jucători, banca de sfaturi va avea 25.000 de jetoane.

Jetoanele sunt redistribuite astfel: 10% sistemului, 10% pentru recomandări (de obicei, modelelor de pe web) și 80% pentru clienții reali ai jocului, câștigătorilor.

În modul "Sprinter", câștigătorul își ia TOATE jetoanele din banca de sfaturi.

În modul "Stayers", există TREI câștigători cu distribuții procentuale diferite.

Dacă un jucător are o favorită (MODELUL PREFERAT), modelul primește ÎNTREG CÂȘTIGUL.

Jucătorii au posibilitatea să joace cu modelul preferat sau fără el.

Fiecare joc durează în medie 15 minute, permițând desfășurarea a aproximativ patru jocuri pe oră.

https://money-maker-machine.com/games4camming/index.php

Nu uitați să spuneți fanilor dvs. să menționeze numele dvs. la înregistrare. 10% reprezintă bonusul dvs. garantat + 80% dacă sunteți modelul lor preferat în joc.

Ce părere aveți despre această idee? Și ce alte idei mai aveți?
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Hey -ce faceti?
Ma confrunt cu o problema la cardul Cosmo .
Incerc sa scot bani sau sa platesc cu el, pun pinul corect si imi spune ca nu ma recunoaste sau ceva de genul .
Ce s-a intamplat?Aveti idee?A mai patit cineva asa ceva?
multumesc
Avatar utilizator
MariaBoroghina
Mesaje: 10
Membru din: 17 Iul 2018, 15:43
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Expresia 'Noi modelele' este ceva pe care o folosesc frecvent în interviuri, summituri și live-urile mele de pe TikTok. Cu toate acestea, trebuie să recunosc adevărul: deși mereu afirm că doresc să fac pași reali pentru a schimba percepția lumii despre industria videochat-ului și că sunt implicată în dezvoltarea acesteia, realitatea este că nu sunt.

Am realizat că îmi concentrez eforturile asupra dezvoltării studioului și a câtorva seminarii de la summituri, ceea ce înseamnă că informația mea ajunge doar la aproximativ 1% dintre modelele din industrie, iar restul sunt în mare parte neglijate. Am conștientizat acest lucru în momentul în care am început să fiu mai activă pe rețelele de socializare. Au fost câteva fete care m-au abordat pentru ajutor, și de fiecare dată am auzit aceeași frază: 'Ai putea să mă ajuți cu ceva, DAR nu vreau să vin la voi la studio.'

DA pot sa ajut modelele independente fara sa le conditionez de o colaborarea cu noi. Spre fericirea mea am libertaea de a face asta, Acesta a fost un proiect sugerat de ownerul studioului de mult timp, să creez clipuri explicative pe canalul nostru de YouTube, dar nu am găsit inspirația de a le realiza (o modalitatea frumoasa de as spune nu mi se parea interesant :blush: ) , mereu mi-a placut interactiunea mai directa.

Acum am găsit acea inspirație: un grup de Telegram, o comunitate unde ne putem ajuta în timp real
Grupul de Telegram SecreteleMariei- stiu ca suna a titlu de teleneovele dar altul mai bun nu am gasit
Fiecare membru al grupului ajuta si este ajutat, topicurile le-am facut si le dezvoltam la cerere:
Suport emoțional
Tinute de lucru
Promovare
Echipament tehnic
Cereri de analize
Aspecte legale și fiscale
Idei pentru sesiuni foto
Modelul freemium
Modelul premium
OnlyFans
Săptămânal, în fiecare miercuri, organizăm seminarii live pe diverse teme, iar începând cu această săptămână,am reusist sa conving si site-urile, să avem traininguri live cu:
Flirt4Free - Lucie
Stripchat - Andra
Bongacams - Anastasia
Streamate - Irina

Încă așteptăm răspuns de la Jasmin și Xlove.
Cine vrea sa isi aduca contributia, sa ajute va asteptam pe :
https://t.me/SfaturileMariei1
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”