Un nou inceput?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
BlackDahlia
Mesaje: 3
Membru din: 18 Apr 2013, 20:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bine v-am gasit! In primul rand am deschis acest topic fara a fi sigura de ceea ce intentionez sa fac in ceea cea priveste cariera mea in videochat, pentru asta apelez la voi, modele intependente si owneri de studio, am intrebat persoanele apropiate mie si care stiu cu ce ma ocup dar care din pacate nu ma pot ajuta sa iau o decizie, spun ceva de genul "Faci cum crezi" sau "Tu stii mai bine" :? , decizia despre care vorbesc este aceea de a lucra intr-un studio sau sa continui de acasa, ca sa va faceti o idee despre mine si de ce vreau sa fac o schimbare o sa va povestesc cate ceva..

O sa incep cu experienta mea in videochat de aproape 3 ani, timp in care am incercat diferite siteuri si din nefericire m-am oprit la siteurile gen mfc, chaturbate. De ce ? Pentru ca ma bucura ideea de castig rapid, total aiurea nu? Problema mea cea mai mare este programul, nu ma pot tine de un program si daca o saptamana intru zilnic si imi vad de treaba urmatoare saptamana nu mai intru deloc, de inceput am inceput ca majoritatea modelelor si anume intr-un studio, asta se intampla intr-o perioada in care eram noua in tot ce se putea, despre calculator stiam decat cum se aprinde , engleza o stiam doar din filme, de machiat nu ma machiam pentru nu imi placea , credeam ca arat mai bine naturala :mrgreen: , evident am cautat in ziar mai multe anunturi am sunat si m-am program la cateva interviuri asta dupa ce o lunga perioada de timp am ocolit toate anunturile care contineau cuvantul videochat, insa in naivitatea mea m-am oprit la primul studio, de ce? Imi placea pentru ca de el se ocupa un cuplu tanar si mi-au inspirat incredere , habar nu aveam eu de decoruri, camera buna sau sa am macar idee cum arata un studio de videochat, privind inapoi acel studio era un fel de n-ar mai fi.

Prima zi la munca a fost ciudata, in drum spre studio imi faceam cruce si ma rugam la Dumnezeu sa ma ierte ca sunt pacatoasa :mrgreen: acum mi se pare ceva hilar dar atunci imi era rusine si ma simteam "murdara" pentru ceea ce fac :oops: , toate astea fiind din cauza educatiei primite, eu eram o fata timida, cuminte, care nu frecventa dicotecile, nu fuma, nu bea, nu pierdea noptile etc. de fapt si acum sunt la fel, exceptie facand partea cu timiditatea :twisted:
Deci prima zi de lucru s-a desfasurat in felul urmator, a venit tipa mi-a deschis sesiunile , mi-a zis ca daca aud nu stiu ce sunet inseamna ca sunt in privat si sa ma dezbrac cat mai repede :o , a fost oribil, niste reflectoare puternice care imi scoteau ochii, transpiram maxim pentru ca era vara si nu exista aer conditionat, desi nu am facut engleza ma intelegeam cat de cat cu membrii mai greu era cu partea in care mi se cereau lucruri care nu le inveti prin filme sau prin carti, fisting, squirt etc. era greu si cu tastatul , pana gaseam literele pe tastura imi ieseau ochii din cap , am incheiat ziua cu 8$ am plecat suparata, stresata dar nu m-am lasat si am contiunat sa merg la studio mai ales ca aveam nevoie de bani, prima perioada am facut in jur de 700$ pe jasmin si vreo 4-500 euro pe xlove, stateam cam 9-10 ore online si invatam singura ce si cum pentru ca ii multumesc lui Dumnezeu creierasul meu functioneaza la cote maxime :mrgreen: , din pacate din banuti facuti in prima perioada nu m-am ales decat cu vreo 10 milioane , mi s-a promis ca voi primii restul banilor perioada urmatoare asa ca am continuat si am facut mai multi bani ca in prima perioada dar iar mi-am luat-o in freza si mi-au scos ochii cu vreo 15 mil si aceasi poveste ca primesc banii perioada urmatoare, nu stiu de fapt ce au vrut sa faca , probabil ca se gandeau la un fel de asigurare ca sa nu plec sau chiar nu stiu,dar evident ca exact lucrul asta m-a facut sa plec.
Cu banuti luati mi-am luat un calc si o camera vai mama lor dar din pacate nu imi permiteam mai mult , am inceput sa caut informatii pe net si dupa vreo 2 zile de citit :shock: mi-am inchis conturile vechi,mi-am deschis conturi noi si m-am apucat de treaba, banii castigati dupa i-am investit mi-am cumparat calc performant, webcam bun, outfituri etc. si treaba chiar a mers dar ceva pe undeva s-a pierdut , niciodata nu am reusit sa muncesc constant, sa am castiguri constante pentru ca din pacate asa cum am spus nu am reusit sa imi pun la punct un program si sa il respect, am vrut de mai multe ori sa incerc la studio dar mereu am dat inapoi , pentru ca si de acasa castig bani frumosi , cel mai mult am castigat intr-o luna 5000$ cu un program de 5-6 ore pe zi, evident luna urmatoare iar am dat-o in bara si am facut decat 2000$ .

Care este nemultumirea mea? Mi-as dori sa am un castig constant sa nu fac perioada asta 2-3k si perioada urmatoare abia sa ating 1k sau mai grav sa nu lucrez deloc . Nu stiu , chiar nu stiu unde e problema, dar este ceva de genul lasa ca si maine este o zi. De asemenea sunt nemultumita si de stilul de lucru, m-am saturat fake orgasm, de oil show, strip show si alte showuri cum se fac pe un site gen mfc, ca si bani nu ma pot plange dar m-am saturat asa ca daca stiti vreo alternativa fiti buni si impartasiti-mi si mie :? . Ca si o medie castigurilor din ultimele luni vine ca 3k lunar iar ca si timp online, mie rusine sa o spun dar e sub 60 de ore lunar :oops: . Poate va ganditi ca sunt lenesa dar lenea nu este ceva care ma caracterizeaza avand in vedere ca am muncit in viata mea foarte mult in conditii mult mai grele pe un salariu de nimic.

Tot ce am scris sus este asa ca sa va faceti un pic de idee despre mine, cum am inceput, cam cati bani pot face, in ceea ce priveste varsta ma declar ca am 24 de ani :mrgreen: iar ca si fizic sunt bine proportionata, nu am burta sau sunci, nu sunt pitica, am si "airbaguri" dar de alea naturale ca la mama acasa :mrgreen: acum serios vorbind , sunt buna rau :mrgreen: sunt deschisa sa invat lucruri noi, pe camera am o atitudine cam superioara dar ma pot schimba daca e nevoie, in privaturi pot vorbi si cate o ora fara sa ma opresc sau sa ma blochez, ca si show sunt buna si din punctul asta de vedere pot sa fiu senzuala sau "bitchy" :mrgreen:
Nu ma cunosteti dar credeti ca avand in vedere tot ce am scris mai sus as putea sa fac mai multi bani la un studio? Eu sunt constienta ca pot face multi bani si de acasa dar totusi daca in 3 ani nu am facut-o, nu am ajuns in niciun top, mie greu sa cred ca o voi face de acum inainte si sincer m-am saturat sa pierd timpul , mai ales ca nu mai am 21 ca atunci cand m-am apucat ci am deja 24.

Am lucrat o perioada pe categoria non-adult si chiar mergea binisor dar na am fugit dupa cai verzi pe pereti, mai merge categoria respectiva? Stiu ca probabil voua va suna cam aiurea, vreau si bani multi, vreau sa tin si hainele pe mine, ei bine nu este chiar asa, as vrea ca macar sa renunt la toys, am incercat de multe ori sa renunt dar na ca tot acolo am ajuns si sincer organismul meu refuza cu incapatanare sa mai accepte asa ceva, deci ceva intre ar fi perfect pentru mine, ca si banuti m-as multumi daca as face mai mult de 4-5k partea mea lunar, pentru inceput ma multumesc si cu mai putin pentru ca sunt constienta de faptul ca am nevoie de regulari, voturi sau eu stiu cum mai merge treaba pe alte siteuri.
Mai pe scurt ,ca v-am bagat de tot in ceata ceea ce as vrea sa schimb site si stil de lucru dar sunt constienta ca nu o pot face de acasa,am incercat si nu am putut , tot acolo am ajuns pe faimosul mfc, am nevoie de un ochi profesionist sa imi arate unde gresesc pentru ca sunt constienta ca mai am multe de invatat, in acelasi timp mie frica sa fac schimbarea din cauza castigurilor, nu as vrea sa merg la studio si sa constat ca fac aceasi bani care ii fac si acasa dar trebuie sa muncesc triplu pentru ei ca apoi sa ma intorc inapoi acasa cu coada intre picioare si eventual cu cateva injuraturi din partea studioului. :?
Sper ca m-ati inteles si sper din tot sufletul ca sa primesc ceva raspunsuri si indrumari, tot ce am scris sus este absolut sincer, fara nici un fel de exagerari si nu am nici un fel de intentii rele, ma macina acest gand de vreo 2 luni si nu am ajuns la niciun rezultat, poate cu ajutorul vostru o sa ajung in sfarsit sa iau o decizie ,ma voi multumi cu ceea ce fac si castig acum sau voi decide sa intorc foaia si sa incep un nou capitol. :)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Buna BlackDahlia, interesant post si subiect si cu siguranta ca sunt multe modele intr-o situatie de genul acesta, poate nu indentica dar asemanatoare.
Este foarte bine ca ai constientizat si este bine ca vrei mai mult, in urma acestui topic, este posibil sa primesti cam 2 tipuri de raspunsuri:
- owneri de studio sa zica, du-te (hai) la studio
- performeri independenti sa zica ambitioneaza-te si ramai acasa,

Teoretic alegerea ar trebui sa fie una simpla, unde ai sanse sa-ti indeplinesti dorinta de a face mai mult?
- la studio unde primesti 50%?
- acasa unde incasezi 100% dar nu lucrezi?
Cred ca partea a doua deja ai experimentat-o in ultimii 2-3 ani ar fi cazul sa acorzi o sansa si primei variante,

Iti dau acest raspuns neavand nimic de ascuns sau de castigat nu detin studio de Vchat si alte chestii de genul.

Continuarea sfatului meu este acesta: ai grija la ce studio te duci... tu ai nevoie nu de echipament ci de indrumare, un program stabil si un training adecvat.
De aceea alegerea colaboratorile va trebui sa se faca la modul acesta, discutat intrebat sistem de lucru pe ce se bazeaza (with without toys, spui ca organismul nu mai vrea etc) intrebat sumele reale la care ajung modelele din studio. Am mentionat reale pt ca na...
Daca au amabilitatea sa-ti arate printscreenuri de la $ la cateva modele diferite ( nu de la acelasi model ca poate au un singur model care are super lipici etc) care au incasari de genul celor care te intereseaza pe tine , intrebi programul intrebi in cat timp cred ei ca poti tu sa ajungi la rezultatele respective si cu maxim de seriozitate te bagi la treaba.
Din cele spuse mai sus intelegi ca trebuie sa acorzi o atentie sporita selectiei studioului la care ajungi, pentru ca este posibil ca nu la orice studio sa ai rezultatele pe care le doresti tu.

Alternativa ar fi sa incerci sa te mobilizezi .. pui program pe hartie 8 ore ca orice job normal de la ora X la ora Y 5 zile pe saptamana asta inseamna 40 de ore pe saptamana ai WE liber ai timp de distractie daca inmultesti respecivele ore cu 4 cate saptamani sunt intr-o luna rezulta 160 de ore ...
Probabil ca ai nevoie de un stimul o motivare, ai nevoie de un tel, un scop pune-ti in minte sa-ti cumperi o masina, sa-ti faci o vacanta intr-un loc exotic, sa-ti cumperi o casa, orice vrei tu dar care sa implice o suma destul de mare astfel incat sa ai un scop un motiv pentru care sa tragi.
Si foarte important, adica cel mai important aspect, daca intr-o zi nu ai stat numarul de ore stabilit pe program, a doua zi recuperezi orele respective, daca o zi nu intri in urmatoarele 2-3 zilede lucru recuperezi orele neintrate. ( o zi nelucrata inseamna 8 ore in minus, ori stai urmatoarele 2 zile cate 12 ore online sa recuperezi ori stai urmatoarele 3 zile cate 11 ore online )
Facand acest lucru ai sa vezi ca nu o sa mai lipsesti ai sa stai online cum trebuie,
De ce am dat exemplu si am spus neaparat 8 ore??? pentru ca orice job normal este de 8 ore... lasi Televizor FB Youtube si orice alta forma de distragere a atentiei si te axezi pe work.
Poti sa faci show si sa castigi $$ si fara toys .. Dar ai nevoie de TIMP PETRECUT ONLINE, ai nevoie de respectivul timp pentru a gasi clientii consumatori de show mai soft, cat despre tinutul hainelor pe tine e un pic mai greu.

Uite daca ai nevoie eu pot sa-ti sugerez 2 studiouri ii cunosc personal si cred te-ar putea ajuta sa-ti atingi scopul. Nu am sa fac public numele respectivelor studiouri pentru a nu se intelege ca am scris postul special pt acest lucru. Unul cu siguranta este no toys and big $$ (daca te si duce un pic capul) dar si ei la randul lor sunt selectivi si e posibil sa nu aibe locuri disponibile. Celalalt are incasari destul de ok nu stiu despre toys, asta doar daca crezi ca ti-ar prinde bine.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

viata omului nu incepe si nu se termina cu videochatul lol.

sunt resorturi intime care te fac sa fii asa, analizeaza-te si vezi DE CE ai putea "ceva" si totusi nu poti.

poate nu ai un scop clar, poate nu ti-ai gasit "directia" .

un singur lucru trebuie sa inveti din videochat si anume : de ce sa platesc pentru ceva cand as putea sa incasez ?

de exemplu, fa un curs de administrator de retele in calculatoare ( avizat de ministerul muncii) dupa care ...imbarca-te pe un vapor, adica ia-ti o vacanta de vreo 8 luni cu un salariu de 2-3-4 mii de dolari si cazarea asigurata, sau fa ceva care sa te si distreze si sa-ti aduca si bani in acelasi timp, sau fa o facultate, sau fa-ti un site si lasa videochatul ca plan secundar .

psihologii spun ca o data la 5 ani trebuie sa schimbam CEVA in viata noastra: casa, masina, serviciul, barbatul, etc. ca fiecare dintre noi traim in "cutia" noastra si periodic trebuie ori sa deschidem capacul la cutie ori sa sarim afara din ea, altfel ne vine nebuneala si vrem s-o spargem (cutia).

e o mare diferenta intre a face ceva fiindca "trebuie facut" sau a-l face cu drag, caute ce anume ti-ar place in aceasta perioada a vietii, poate peste 5 ani te apuci de altceva...nu insista la nesfarsit in lucruri care provoaca paguba sau depresie fiindca duc la autodistrugere, schimbarile in viata oricui sunt perfect NORMALE.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Depinde foarte mult de oamenii care se ocupa de studio. Daca "rezonezi" ok cu ei vei face bani frumosi intotdeauna si te vei simti ok, vei gasi tot timpul pe cineva care sa te sustina si sa te "remonteze" cand esti cu moralul la pamant. Iar situri ... ai tit timpul colege care iti vor spune unde se mai fac banuti :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Iti inteleg problema fiind host activ mai mult de 9 ani,stiu ce inseamna sa te tii de un program,sa-ti pierzi legaturile cu realitatea ,sa ajungi la saturatie facand /spunand aceleasi lucruri zilnic.Nu stiu daca un studio te-ar putea ajuta,cred ca este mai mult o problema de ordin interior.Majoritatea spun ca videochatul este fun,distractie ,aduce beneficii financiare( pe care evident nu le pot nega) dar pentru cine ia lucrul asta in serios este o munca f grea,obositoare din punct de vedere psihic cat si fizic,evident ca sunt persoane care rezista presiunii si persoane care nu fac fata si atunci incepe uzura de toate felurile descrise mai sus.
Din ce am citit pretentiile tale ca si payment sunt destul de mari,deci munca trebuie sa fie pe masura,orele state ,etc.In videochat sunt 2 feluri de hosti,fetele care se multumesc cu putin (care de fapt nu este chiar putin in Romania) si care nu se streseaza foarte tare,stau online2-3 zile pe sapt si cat fac sunt multumite ca au mult timp liber si mai fac si altceva pe langa videochat,pe care eu sincer le invidiez pentru ca nu am putut fi asa si fetele care isi pun in cap sa traga cativa ani cat pot de mult,au rabdare sau isi forteaza limitele ca sa stranga cati mai multi bani pentru viitor sau atingerea unor scopuri,ddorinte,capricii,etc.
Eu cred ca ai ajuns la acea ''lehamite'' si asa cum ti-a recomndat si Andromaca ti-as sugera o vacanta si o pauza,totodata o recalculare a prioritatilor si analizarea starii interioare ca pe urma sa iei cea mai buna decizie in functie de cat de dispusa esti sa mai continui,de ce nu chiar o reorientare daca se impune.
In cazul tau ,avand in vedere ca ai ceva ani de chat,iti va fi f greu sa te adaptezi regulilor unui studio,impartirea banilor,munca dubla pentru aceasi bani pe care-i puteai face acasa si din cate spui nu erau sume de ignorat .Nu este imposibil sa atingi acele sume si la un studio dar munca va fi dubla evident iar oboseala si uzura la fel.O problema de genul asta nu dispare pur si simplu inlocuind-o cu alta,trebuie tratata serios si analizata in amanunt.Am avut fete care au cedat dupa 1-2 ani ,au luat pauza si au revenit dupa o anumita perioada deci tot o pauza si o analiza se impune si in cazul tau.
Eu iti doresc succes,liniste si intelepciune in decizia pe care o vei lua pentru ca pana la urma oricat de multe sfaturi ai primi tu esti singura care poti decide si care cunosti situatia cel mai bine.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
BlackDahlia
Mesaje: 3
Membru din: 18 Apr 2013, 20:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc pentru raspunsurile primite! Am incercat in anii astia un program si o perioada , o saptamana ma tin de el si dupa aia BAM! Din pacate sa fac o schimbare in viata mea nu pot, nu pot pentru ca am cheltuieli lunare foarte mari, imi intretin si famila in acelasi timp, teluri am foarte multe din punct de vedere material, nu duc lipsa de asa ceva , dar din pacate nu ma ajuta prea tare acest lucru. Atunci cand lucrez nu imi ocup timpul cu altceva, nu yahoo, facebook nici macar nu am cont , ma concentrez pe munca si atunci cand muncesc chiar o fac bine de tot si exact lucrul asta ma macina, eu cred ca am potential si pot mai mult, de fapt sunt sigura ca pot mai mult. Aveti dreptate cam in tot ce ati scris, in ceea ce priveste pauza, am luat destule pauze, si nu o saptamana ci o luna, doua dar am constatat ca mai rau mi-a facut , trebuia sa recuperez tot ce am pierdut in pauza respectiva si rabdare sa stau online nu mai aveam asa ca trebuia sa o recuperez si pe aia. :|
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Citind asta parca as gasi motivatia sa deschid repede studio sa iau scurt aproape degeaba juma de cascaval:). Poca are dreptate ... motivatia la tine trebuie sa o gasesti. Nu exista boss de studio mai motivant decat banii insasi. Din ce zici pe acolo pare ca nu ai avea nevoia de a gasi calea spre bani... Chiar se poate autodepasirea dar trebuie sa o vrei cu adevarat si sa si faci eforturi sacrificii pentru asta.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna !
Sunt host independent de cand am inceput ,asta ar fi de vreo 5 ani!nu am mers la un studio never ,nu pentru k nu as respecta studiorile decente ci pentru k nu am cautat unul ,din n motive ,care si cum ar fi k in 2008 eram suficient de naiva sa cred k nu m-as simti confortabil intr-un studio si mai ales pentru ambitia k pot si singura !sunt ambitioasa de fel ,asa k am tras singura avand la indemana doar forumul asta k sa ma prind cu ce se papa vdch!
Acum cat despre programul meu (nesanotos din multe puncte de vedere) e cam asa work almost everyday !adik in ultimi 2 ani de zile ,cred k nu mi-am luat mai mult de 5 zile libere pt mine,restul zilelor libere au fost k am avut musafiri sau k a trebuit sa fac vizite ,nu spun k tre sa faci k mine !nu e f sanatos ce fac ,sunt singuratica,nu am prieteni ,dar sincer nici nu cred prea mult in prietenia din vremea noastra ,nu ies suficient de des,nu fac lucruri pe care majoritatea de varsta mea le fac ,dar again eu de fel sunt o ciudata ,nu imi plac cluburile,nu imi plac iesirile la iarbe verde si gratare,hmmm nu imi place sa socializez doar de dragul de a socializa,asa k am devenit selectiva and guess what sunt destul demultumita de mine insa-mi !
Acum trecand strict la subiect ,cum ma motivez,hmmmm paima motiveaza ce pot sa fac cu bani si ce ma consoleaza ,hmmmm pai ma consoleaza faptul k daca nu as face vdch,as avea mult mai putini bani si mult mai mult stres,un boss si hmmmm o viata normala !nu imi place normalitatea !
personal am o lista ,pe care o updatez perodic cu scopurile mele financiare !
Lucrurile care imi plac ,nu sunt gratis,si nu ma refer aici lla haine si spa-uri !not my taste ,asa k ce imi place cu adevarat ma motiveaza!poate te intrebi ce imi place ,hmm drugs ?nope ,sau le poti spune drugs ,imi ajut familia,bani sa plec chiar si o zi sa vad roma,paris,barcelona,si desigur bani sa am o locuinta a mea ,dar si bani sa pot iesi din asta inainte de varsta pensionari ,nu prea as vrea sa fiu bunicuta hot online !poate k nu asta te motiveaza pe tine ,dar sunt sigura k ai lucruri care te motiveaza,by the way ,nu musc haleala k bani nu sunt totul in lumea asta ,hmmm poate nu sunt ,dar cu siguranta nu se invarte nimik fara ei !asa k eu zic k daca sapi adang o sa gasesti motivatie de ordin finaciar !plus ,daca ai avea un regular job,nu cred k ai avea si luxul sa nu mergi la work o saptamana,nici macar a day !aici nu ai boss,asa k tre sa fie ur own boss(eu sunt cel mai rau sef ,ce l-am avut vreodata )pentru k fiecare zi a ei ,isi are propira rasplata !pe vremea cand aveam un regular job ,un sef imi spunea ,toti iubim jobul o zi pe luna ,ziua in care luam bani !ei eu am posibilitatea sa i-au bani zilnic ,la modul k every day counts !Nu spun sa faci k mine ,pt k am ajuns si eu la saturatie ,incat am cedat ,dar am gasit resurse sa ma ridic ,si sa o iau de la capat !am cedat si cand aveam un regular job,doar k nu am mai gasit motivatie sa o iau de la capat !aici gasesc ..
Deci fa o lista cu ce iti doresti ,stabileste un nr de ore online in fiecare zi ,o suma de bani pe care o vrei ,ia 2 zile libere pe sapt ,munceste 5 zile pe sapt k la un regular job,poate mai putine de 8 online si tot esti in castig!
Dar motivatia gaseste-o singura ,pentru k nu o gaseste un studio pentru tine !
Plus k daca nu ai motivatie o sa pleci destul de repede si la studio ,pentru k nu ai o motivatie sa stai !
Bafta!
Scuze pentru eventualele greseli ,dar abia m-m trezit !
sweetangel2000
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ah si cum putem spune k domeniul nostru e sales ,e bine stiut ca totul in sales e motivat de targets si plans!Asa k nu e foarte greu sa aplicam si pe noi insine aceiasi strategie pe care o aplica fiecare companie si anume stimulare finaciara!Ce vreau sa spun ,sunt raru cei care au on job de care sa fie pasionati ,si putini cei care au macar un job intr-un domniu ce le place ,asa k toti gasim motivatia de ordin finaciar !
Ca un sfat ,cauta sa stai online la aceiasi ora cu cineva din breasla ,e metoda de stimulare ,si ajuta ,ati putea sa va ajuati reciproc !
sweetangel2000
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Apropo de acest subiect, am avut si eu o discutie similara cu un host independent. Insa ca sa nu povestesc din amintiri, o sa postez conversatia aici, poate te ajuta:
Host_Independent scrie:
Show Recent Messages (F3)

XXXXXXXXXXXXXX is not in your contacts
Be careful when corresponding with people you don't know. Never share private information with them.
Options...Report as Spam

XXXXXXXXXXXXXX : buna ziua
Host_Independent has signed out. (14/04/2013 18:16)

studiochatlive: buna Host_Independent
Host_Independent: am citit pe un site despre studio dumneavoastra
Host_Independent: mi se pare destul de interesant
Host_Independent: eu fac de acasa
Host_Independent: cam de 1 an si jumatate
studiochatlive: spune-mi te rog, cu ce informatii ai dori sa te ajut
Host_Independent: si nu sunt multumita de suma pe care o fac
studiochatlive: cam in jurul a ce sume te invarti?
studiochatlive: pe luna?
Host_Independent: o sa va zic pe ora online
Host_Independent: e ok asa?
studiochatlive: sigur
Host_Independent: 80-100 dolari p ora
studiochatlive: si esti nemultumita ?
studiochatlive: adica imi zici ca faci in jur de 400$ la 5 ore ?
Host_Independent: cam da
Host_Independent: ieri de exemplu 516 in 4 h 40
studiochatlive: e f bine, e chair f bine... putine fete fac atatia bani
studiochatlive: din pacate, iti va fi inconvenabil sa te muti la oricare studio din Romania
Host_Independent: ideea e ca eu raman doar cu 75, 25 dau cuiva care are grija de conturi si promovare.
Host_Independent: si dupa 2 luni de cand am inceput am facut asa sume
studiochatlive: ok... si ce promovare iti face acel cineva (daca nu-s indiscret) ?
Host_Independent: nu stiu , nu spune la nimeni
studiochatlive: anyway
studiochatlive: eu nu prea stiu ce sa iti zic
studiochatlive: sfatul meu este ca la orice studio din iasi / romania NU o sa faci mai mult de-atat, ba inca o sa te jupuiasca oamenii
Host_Independent: vreau sa spun k el imi face orice de la a la z : lumini , decor, calc, camere , etc
Host_Independent: plus promovare, conturi
Host_Independent: deci ma sfatuiesti sa raman asa?
studiochatlive: mai... eu n-am de unde sa stiu daca ma minti in ceea ce priveste acele sume sau nu
studiochatlive: daca le faci in acest moment, si cu ajutorul unui intermediar... singurul avantaj de a lucra la un studio ar fi doar legalitatea.. .atat, in rest se pare ca ai de toate
studiochatlive: ba inca... pierzi doar 25%
Host_Independent: eu nu te mint , dar stiu fete care fac si 20000 p luna la studio, 50 le raman ( adica 10000)
studiochatlive: da, corect... insa depinde f mult de persoana, de tipurile de show pe care le fac, etc
Host_Independent: inteleg
studiochatlive: noi personal suntem cu cartile pe fata
studiochatlive: eu sincer nu vreau sa te mint... sa-ti spun ca vai doamne da... vino la noi ca la noi o sa faci 20k pe luna
studiochatlive: ca suntem smecheri sau mai stiu eu ce
studiochatlive: asta 1 la mana
studiochatlive: doi ... in acest moment nu esti decat un user pe yahoo adica de bine de rau... despre mine stii ca reprezint un studio, insa tu esti doar un user
studiochatlive: nu o lua ca jignire
studiochatlive: adica... nu stiu daca esti baiat de exemplu care face... research... sau mai stiu eu ce
studiochatlive: insa sfatul meu e ca, daca intr-adevar faci aceste sume... stai de acasa intrucat e f bine
studiochatlive: daca vrei, putem sa ne intalnim la o cafea ceva, sa ne cunoastem si, in urma discutiilor, sa-ti pot da vreun sfat
studiochatlive: care sa-ti fie constructiv
studiochatlive: dar asta... pro-bono ... fara "asteptari" sau taxe sau mai stiu eu ce
studiochatlive: si trei la mana...
studiochatlive: ca sa te duci la un studio ... o s-o iei de la zero cu alte conturi
studiochatlive: si-o sa-ti fie din nou greu... 1-2 luni ... pana o sa ti se ridice iar conturile
studiochatlive: pana o sa devii din nou cunoscuta, etc
studiochatlive: si... stii bine prin ce-ai trecut in primele 2 luni
Host_Independent: da, multumesc mult pentru sfaturi
Host_Independent: o sa ma gandesc
studiochatlive: sper ca apreciezi ca suntem corecti si ca-ti pun cartile direct pe masa
Host_Independent: si o sa te contactez daca o sa vreau o colaborare.
studiochatlive: sigur
Host_Independent: si stai linistit ca nu cautam sa imi zici nici o metoda de promovare sau ceva
studiochatlive: eu sunt linistit... insa nu-mi place sa profit de pe urma altora, sincer
Host_Independent: vroaim sa stiu un singur lucru : la voi se lucreaza cu moderator sau nu
studiochatlive: nu, fara
Host_Independent: ok , perfect
Host_Independent: multumesc si o zi placuta
studiochatlive: nu avem nici admin sau altele in gen
Host_Independent: multumesc mult pt sfat
Host_Independent is typing...
Host_Independent: staturi*
studiochatlive: cu placere, ai grija de tine
Sfatul meu este fix acelasi ca al celor de mai sus, fix cum am spus-o si fetei (sau baiatului... naiba stie) din conversatia ce am postat-o.

Din ce-am citit din reply-ul tau un singur lucru iti lipseste: tarie de caracter. Esti naiva, slaba... nu iti respecti cuvantul. Lucreaza la acest asepct si nu vei avea decat de castigat.

Ca sa dau un exemplu si mai concret, situatia ta este exact identica cu a acelor persoane care, din diverse motive:
* vor sa se lase de fumat, dar nu stiu cum s-o faca (solutia: fara vointa, nu reusesti niciodata)
* vor sa se lase de baut, dar nu stiu cum (idem)
* vor sa slabeasca, dar fara efort, fara sport, fara nitel regim alimentar (come oon... imposibil fara acestea)

Noh... succese. May God enlighten you, and give you strength to move on!
BlackDahlia
Mesaje: 3
Membru din: 18 Apr 2013, 20:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Va multumesc din suflet pentru raspunsuri! Nu ma asteptam la atatea mesaje si la atatea incurajari, voi incerca sa imi fac un program si sa il respect cat de cat, Sweetangel si eu sunt la fel ca tine, exceptie facand partea cu muncitul. Ma gandeam zilele astea la un fost job , un job care necesita trezitul de dimineata , cam pe la 3 dimineata nu conta vremea, ploaie sau zapada trebuia sa plec , tremuram ca un caine in statie si apoi eram printre primele persoane care asteptau la metrou, era un chin pentru mine, mai ales ca dupa amiaza cand ajungeam acasa nu puteam sa dorm din cauza mai multor motive, cateodata luam tura dubla de dragul banutilor in plus sau pur si simplu cautam sa fiu mai mult timp plecata din casa unde locuiam la vremea aceea , ma refugiam in munca, ma trezeam la 3 si ajungeam la 10 seara acasa ca apoi sa ma trezesc din nou la 3, de asta spun ca stiu ce inseamna munca grea, atunci singurul lucru care mi-l doream era sa dorm, as fi dormit cu zilele, acum asta este cel mai mare rasfat al meu , imi place sa dorm, imi place sa ma trezesc cand vreau si este fantastic, cand am deschis acest topic eram determinata sa schimb foaia aveam nevoie doar de un impuls dar aveti dreptate, daca as avea mai multa ambitie as ajunge departe si chiar am ambitie dar se pierde cam repede , de obicei cand imi pun un target in cap , fac acel target, dar de la un timp nu mi-am mai facut targeturi, nu mi-am mai facut planuri, s-au intamplat si niste lucruri in ultimul timp care m-au cam descurajat, sper sa pot trece cu brio peste tot si sa gasesc acel chef nebun de munca care il aveam atunci cand am inceput , inca o data va multumesc din suflet ca v-ati rupt din timp ca sa imi raspundeti si credeti-ma ca apreciez foarte mult toate raspunsurile.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

BlackDahlia, in opinia mea nu exista studiouri minune care doar te duci la ele si gata castigi peste noapte cat altii intr-un an. Ori acasa ori al studio tot in tine sta baza, adica ambitia de a face mai mult....Problema ta in opinia mea este ca nu reusesti sa respecti un program fix si din cauza asta nu ajungi al castiguri fenomenale ca sa zic asa. Daca ne uitam pe livejamsin sa zicem LItlleRed...; pai fata asta sta si 12 ore pe zi ca sa faca banii aia deci in spate pana la urma nu sta studiul x sau y ci tot munca si ambitia ta. Ca studioul te ajuta nu zic NU, dar nu-ti pune in traista.Asa ca daca vrei mai mult, tu singura trebuie sa te ambitionezi si sa faci mai mult. ce vroiam sa te intrbe este modul tau d elucru in sensul urmator/ lucrezi pe mai multe siteuri concomitent sau doar pe unul singur? De obicie modelele de top se concentreaza pe un singur site....
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

blackdalia de ce nu poti fii fericita asa? doar cu ce ai ,poate ca asta e maximul tau de randament ,sa nu uitam ca in acest job tre sa ai si timp liber si bani asta e satisfactia adevarata ,ca sa-ti permiti timp liber e un lux bucura-te si profita la maxim ,nu doar munca si banuti ca aia nu e viata !!!!

daca faci 4-5 intr o luna ce ti mai trebuie??? hai sa nu uitam ca maj traiesc cu 1000 ron lunar si pe noi nu ne mai bucura si satură nimik aici e un mare semn al intrebarii ...

,iti permiti sa stai ca smechera 2 sapt sa te plimbi fara sa ti para rau ???tocmai asta e avantaju acestui job.....

nici nu mi as dori sa fiu littlered ,sincer ,o admir ca e in top dar pe de alta parte mi se pare un robot care se invarte non stop ,cand intru la ea in room ma ia ameteala si oboseala ,mi se pare tare obositor ce exchibitii face ea acolo pt ce???

off topic apropo ca mereu tre sa aducem ceva nou sa fim pe val chiar nu inteleg cum nu s-a plictisit lumea de iepuras ca aceleasi melodii aceleasi giumblusucuri ,paharu pe cur decor la fel,aceleasi cearceafuri grena ,deja stiu dinainte ce va face ce va zice ... in fine,cateodata nu mai inteleg nimic...

nu intelegeti gresit admir pe redbunny ca a adus ceva nou munceste dar pe mine personal ma ia oboseala cand o vad mereu invartindu se in patu ala parca e o papusa dezmembrata zici ca e din twin peaks ......... mi-e mila de ea...


sa nu uitam de milla toti banii pt ce ?? ce s a ales de ea si de toata munca ei ????????hai sa ne mai traim si viata ,bineinteles sa fie un echilibru in toate ! :wink: si sa ne bucuram de ce avem acum !
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

sweetgirl scrie: ... sa nu uitam de milla toti banii pt ce ?? ce s a ales de ea si de toata munca ei ???????? ....
Mila a iesit dupa 10 zile si isi vede de "treaba" ... Cica toate acuzatiile au fost retrase sau sunt pe punctul de a fi retrase.
Sunt convinsa ca a pierdut ceva bani dar nah ... asta e ... bine macar ca a iesit si poate sa le fie de ajutor copiilor daca tot i-a adus pe lume.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

SFG2707 scrie:
sweetgirl scrie: ... sa nu uitam de milla toti banii pt ce ?? ce s a ales de ea si de toata munca ei ???????? ....
Mila a iesit dupa 10 zile si isi vede de "treaba" ... Cica toate acuzatiile au fost retrase sau sunt pe punctul de a fi retrase.
Sunt convinsa ca a pierdut ceva bani dar nah ... asta e ... bine macar ca a iesit si poate sa le fie de ajutor copiilor daca tot i-a adus pe lume.

ma bucur ca s-a terminat cu bine...sau totu o fi fost reclama lol daca da important e ca publicitatea a fost cu happy end loool...copiii cresc foarte frumos si fara zeci de mii de euroi lunar ...mai degraba cu mamika langa ei... :D
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

sweetgirl zici de red ca se repeta pai tu ca daca ai descoperi o chesti care merge de fiecare data si lumea nu se plictiseste nu ai repeta-o?Daca un truc/o reteta merge de ce sa o schimbi? E vorba de business aici....Asa si pe xlove sunt modele care in fiecare zi au acelasi maieu si fac aceeasi chestie si acealeasi replici si? Atata timp cat replica merge chiar daca e invechita de zeci de ani bravo lor, de ce sa o schimbe?
Vorba nu tre sa ne placa noua ce face fiecare model, trebuie sa le placa clientilor....asa lista ar putea continua, cred ca fiecare dintre noi se repeta la un moment dat, vrand nevrand asta e un job repetitiv, in marea lui parte
Avatar utilizator
SmartGirl
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 131
Membru din: 29 Feb 2012, 20:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna BlackDahlia ,

Oarecum m-am regasit in topicul tau, iar ce pot sa spun este ca, problema ta defapt este de ordin interior, si anume ca tu te defapt te saturi sa auzi "n" cereri de la oameni bolnavi psihic (sa fim sinceri majoritatea ii consider asa), sa fii happy mereu cand tu defapt nu esti si binenteles sa faci niste shows super cool...

Iar ca advices iti pot recomanda urmatoarele:

1. in zilele cand nu mai poti hard shows, iti recomand sa lucrezi pe varianta non nudity, unde poti face super $$$ si acolo, de genul 50$-100$ la zi, eu una personal cam asa fac, deoarece si eu cand simt ca sunt pana la refull satula de toti nebunii trec pe non nudity shows, glam , sex and mariage... si stiu ca acele zile nu sunt pierdute... si plus ca tu chiar poti avea super fun cu ei... vorbesti despre viata.... tampeniii... de care pana si tu te miri...:))...

2.Cand simti ca nici non nudity nu poti oferi, sfatul meu este ca in acele zile cand nu vrei sa faci shows, sa faci exact ce iti place : sala, shopping, o iesire la munte, cu prietenii, sa socializezi, sa iti oxigenezi creieri ;)).... deoarece si acest job al nostru este foarte periculos... si trebuie cumva sa pastram contactul cu realitatea... eu una personal de curand am facut a doua sedinta foto ;))... care mi-a prins super bine... si abia astept sa intru in forta la munca... intre timp... pana imi primesc noile poze lucrez la categoria non nudity ;))... unde am super fun cu ei...

3 Daca simti ca nu poti face nici una din acestea ar fi cazul sa te reorientezi... sau sa te gandesti ca nici un alt job nu iti va oferi aceste oportunitati si numai gandul ca vei sclavul patronului... no offense... te va face sa revii la job in forta...
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

trompi scrie:sweetgirl zici de red ca se repeta pai tu ca daca ai descoperi o chesti care merge de fiecare data si lumea nu se plictiseste nu ai repeta-o?Daca un truc/o reteta merge de ce sa o schimbi? E vorba de business aici....Asa si pe xlove sunt modele care in fiecare zi au acelasi maieu si fac aceeasi chestie si acealeasi replici si? Atata timp cat replica merge chiar daca e invechita de zeci de ani bravo lor, de ce sa o schimbe?
Vorba nu tre sa ne placa noua ce face fiecare model, trebuie sa le placa clientilor....asa lista ar putea continua, cred ca fiecare dintre noi se repeta la un moment dat, vrand nevrand asta e un job repetitiv, in marea lui parte

trompi daca as gasi rețeta miracol parca la un timp de tot as mai schimba ceva ...sincer m-as plictisi de mine la un moment dat...si nu se stie niciodata oricand e loc de mai bine nu mai tre sa stai trejdemii de ore online ca sa atingi targetu ......dar in fine nu pe ea o plang sau sa -i dau sfaturi din partea mea poate sa ramana asa inca 20 de ani de acu -ncolo ...oricum nu as vrea sa fiu in locu ei fata munceste ca titanu nu am mai vazut asa ceva chiar isi merita banii poate chiar mai i mult....aa sau da sa fiu in locu ei dar sa prestez 3-4 ore zilnic ,fara sa misc nimik ahahahahah tare nu???? :mrgreen:


o lasam pe red deoparte acolo in top

on topic scopu meu e sa reduc cat mai mult timpu de munca,de ex la mine a reusit de la 6 -8 ore ,in3- 4 ore imi ating targetu si inca vreau si mai compact , voi umbla ff mult la decor ,studiez piata dupa paste schimb radical ,nu ma hotarasc inca mobilier alb albastru inchis patinat old style sau wenge..voi vedea ..dar sa nu uitam timpu nostru e fff pretios ..cat mai mult timp liber fetelor !!!
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

personal nici nu imi doresc sa fiu in locul lui red, tin prea mult la timpul meu ca sa-l dedic in intrgeime unui site....sunt lucruri mai importante decat banii
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BlackDahlia ti-am trimis un pm ,astept raspunsul tau :)pup
coco_ch
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 28 Aug 2010, 21:02
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mie una imi place sa aud povesti d'astea ... adica nu vreau sa incep sa ma gandesc ca toate fetele sunt motivate, constincioase, harnice, dornice sa ajunga prin topuri etc... Ar fi teribil! :):)
in order to be irriplaceable, one must always be different
andreea11
Mesaje: 20
Membru din: 11 Aug 2012, 07:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si eu ma regasesc in povestea ta, doar ca mie nu imi merge deloc bine, adica nu am aceleasi castiguri, sunt mult mai mici, dar ma ajuta si pe mine sfaturile voastre... :D
dupa 5 zile cand incepe sa imi mearga bine, iau 10 zile pauza, ca intervin atatea lucruri
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”