Educatia Sexuala in Romania si influenta asupra activitatii

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Educatia Sexuala in Romania si influenta asupra activitatii de video chat

Un subiect care pe parcursul anilor a fost discutat foarte putin pe acest forum, desi foarte multe aspecte ale activitatii unui model sunt interconectate cu Educatia Sexuala.

Nu voi scrie zeci de pagini, pentru ca informatia exista deja pe internet, dar inca sunt foarte putini cei care realizeaza cat de important este in video chat sa iti cunosti propriul corp, propria sexualitate.

Cum bine a spus un prieten bun al meu „suntem o generatie foarte norocoasa, contemporani cu Internetul, revolutia IT, care deja a schimbat multe si probabil va schimba totul intr-o perioada foarte scurta”, in concluzie accesul la orice tip de informatie este extrem de facil si in Romania inca de acum multi ani, dar cu toate acestea, foarte multi romani au ramas extrem de INCUIATI si dezinformati. Mai grav este faptul ca desi, teoretic, cei care activeaza in domeniul video chat ar trebui sa fie mult mai deschisi (open minded) fata de restul societatii, majoritatea sunt la fel de incuiati. Dovada destul de clara din punctul meu de vedere este faptul ca in continuare, la romani, media castigurilor din aceasta activitate este undeva sub 1000$ lunar.


Pe netul romanesc, cele mai multe articole se refera la Educatia Sexuala la adolescenti, dar din ce vad zi de zi in jurul meu, cred ca toate articolele ar trebui sa aiba titluri de genul „Educatia Sexuala la Romani”. Pana si in cuvintele a multora din cei care concep aceste tipuri de articole se simte inhibarea pe plan sexual.

Voi incerca sa limitez topicul doar la aspectele care din punctul meu de vedere, afecteaza munca si viata personala a unui model.

Inainte de a incepe as dori sa adresez niste intrebari utilizatorilor Adultvideochat.ro

Pentru modele:

- Cat de bine iti cunosti propriul corp?
- Cat de bine te simti in timpul actului sexual cu partenerul din viata reala? Faci anumite chestii doar pentru ca el iti cere, sa fie el fericit, sau o faci pentru ca iti place si tie? Daca tie nu iti place, te-ai intrebat vreodata de ce? Ai luat masuri? Sau doar te resemnezi atat verbal cat si fizic?
Pentru femeile mai dominante, cat de des refuzi invitatia la sex a partenerului? Cate din doleantele lui le-ai refuzat si inca le mai refuzi? Care sunt motivele reale? Cate certuri au fost in relatiile voastre cu diversi parteneri cauzate de subiectul SEX?
- Cat de des iti dezinfectezi mainile, jucariile, tastatura si mouse atunci cand lucrezi?
- Cat de des mergi la medicul ginecolog si cat de sincera esti cu el/ea?
- Cate privaturi ai pierdut datorita inhibitiilor pe plan sexual?
- Cat de des ai orgasm cu partenerul din viata reala si cat de des cu cei din viata virtuala?
- Faci sex in timpul ciclului menstrual? Intri la munca in aceste zile? Daca nu, de ce?


Pentru patronii de Studiouri:

- Stiti sa raspundeti la intrebarile de mai sus?
- Vorbiti modelelor despre subiectele de mai sus?
- Realizati cat de mult va afecteaza businessul aspectele de mai sus?


Ultima intrebare la general:

Care este principalul motiv pentru care modelele din tari precum USA, Canada, Germania, Olanda etc castiga mult mai bine decat romanii?



Eu in anii astia de forum am citit mii de pareri, deasemenea vorbesc aproape zilnic (si in functie de timpul meu liber) cu modele. Am initiat acest topic pentru ca nu mi se pare normal ca in anul 2013, ca barbat, sa stiu mai multe decat 90% dintre femeile cu care vorbesc despre chestii ce tin strict de treburi femeiesti. Ca barbat, m-as fi asteptat ca ele sa ma EDUCE pe mine, si nu invers...

Nu o zic cu rautate, desi cei care se vor simti cu musca pe caciula, posibil sa ma blesteme. Ca de obicei, eu doar impartasesc din experientele personale, in incercarea de a ii face si pe ceilati sa deschida ochii asupra unui aspect sau altul.

Multi poate vor rade de ceea ce urmeaza sa zic, dar va avertizez ca peste 95% dintre voi inca nu cunoasteti foarte multe aspecte legate de subiectul asta, pentru ca daca le stiati, media generala a castigurilor din activitatea de video chat ar fi fost MULT mai mare.

- Nu mi se pare normal sa explic unei femei, ce se va intampla cu organismul ei daca isi suprasolicita prea mult „pussy”
- Nu mi se pare normal sa explic eu unei femei metode de igiena intima
- Nu mi se pare normal sa explic unei femei care este diferenta intre tampon si absorbant
- Nu mi se pare normal sa explic unei femei ca sexul anal + oral + fantezii + comunicare + protectie ii pot salva atat viata personala cat si cea virtuala, isi poate proteja pussy mai mult, vor face si partenerul si clientii mai fericiti, ea va rezista mai mult pe site, va fi mai putin obosita, mai sanatoasa etc
- Nu este normal ca eu sa invat o femeie cat de des ar trebui sa mearga la ginecolog
- Nu mi se pare normal ca eu sa invat o femeie cum se poate simti mult mai bine in zilele sensibile (MENSTRUATIE), cum sa scape sau sa reduca cu metode NATURALE, migrenele, durerile, starea de oboseala, anxietatea etc, si tot eu sa le explic ca daca vor continuua sa bage padudene, modafene, nurofene cu „pumnul” nu vor face decat sa se distruga si mai mult.
- Nu mi se pare normal sa explic unei femei ca sexul anal/oral poate fi foarte placut si pentru ea, daca il face cum trebuie si daca isi educa si partenerul (daca are parte de unu mai neexperimentat). Ca in viata virtuala sexul anal/oral ii va proteja pussy si ii poate aduce realizari mai mari pe termen lung.
- Nu mi se pare normal sa explic unei femei ca a avea orgasm cu partenerul real sau virtual este un lucru cat se poate de normal si necesar pentru organism, si faptul ca il reprima des si ca nu isi educa partenerul sa ii ofere si ei orgasmul, sa nu se mai gandeasca doar la el, ii va afecta atat viata personala cat si activitatea.
- Nu mi se pare normal sa explic chestii de logica elementara, cum ar fi faptul ca daca nu te doare anusul cand te duci la WC zilnic si torni un excrement gros de cel putin 2 degete, nu te va durea nici cand infigi in el o jucarie groasa cat 1 deget... atat timp cat studiezi pe net pasii corecti inainte de a incerca sexul anal, si ca nu e obligatoriu sa iti placa, desi toate femeile care l-au facut corect au spus ca orgasmul provenit din sexul anal e mult mult mai intens decat cel normal, dar macar sa testezi sa vezi daca si pentru tine e la fel sau nu.. dar inainte de a face pasul... stai si informeaza-te... ca acum ai NETUL plin de informatie.. acum 10-15-20 de ani nu aveai.
- Nu mi se pare normal sa explic unei femei ce fel de creme si lubrefianti sa foloseasca pentru pussy, ce este mai optim de folosit pentru igiena jucariilor si a mainilor
- Nu mi se pare normal sa explic unei femei ca masturbarea pana la orgasm este un proces fiziologic normal si sanatos, care te poate ajuta sa eliberezi tensiunea/stresul acumulat in organism si te poate ajuta sa te cunosti mai bine. In continuare sunt mii (poate zeci de mii) de modele din Romania care nu au avut nici macar 1 orgasm in timpul lucrului.



Neintelegand aceste aspecte despre viata sexuala, nu aveti cum sa intelegeti niciodata clientii si multe dintre voi nici macar partenerul de viata. Din acelasi motiv, niciodata nu veti intelege colegele de breasla care sunt mai dezinhibate.

Iar patronii de studio, marea lor majoritate, nu vor reusi niciodata sa tina modelele mai mult de cateva luni in studio, daca nu le face si Educatie Sexuala ca la carte... dar pentru a putea fi capabil sa educi pe cineva.. fie trebuie sa te educi pe tine sau sa platesti pe cineva cu experienta care sa faca acest lucru. Atat timp cat aveti in cap doar banii din activitate si nu va ganditi si la multe alte aspecte, niciodata activitatea nu va fi roza, tot timpul veti plange in stanga si in dreapta ca va pleaca modelele.... (mai mult despre subiectul asta cu plecatul modelelor voi scrie in alt topic).



Pe final spun un lucru pe care l-am spus multor modele in discutii private... ”Daca tot ai ales o activitate adult vazuta oricum rau de societate, fie ca esti non-adult fie ca esti adult, tot „curva virtuala” vei fi in ochii majoritatii, daca tot stai cu frica in san zi de zi sa nu te vada x sau y, daca tot faci o gramada de chestii care nu le faceai inainte, de ce draq nu incerci sa te cunosti la maxim? Sa te dezinhibi total, mai ales cand deja acum se stie clar ca activitatea iti poate aduce sume mult mai mari decat faci acum cu toate inhibitiile astea prostesti... Preferi sa faci in 10 ani sau mai mult (cele care au vechime) banii care ii poti face in maxim 1 an daca ai avea mintea deschisa, si apoi sa folosesti cei 9 ani salvati fie pentru a face si mai multi bani, fie pentru a incepe ceva in mainstream”


Aproape zilnic, vorbesc cu modele care dupa 2-3-4-5-10 ani de activitate, se vaita de bani, stau cu chirie, sunt stresate la maxim, au o viata extrem de monotona, sunt nefericite, sunt obosite, nu ies din casa, nu fac miscare, nu se informeaza, au niste conceptii despre munca lor si a colegilor de breasla de ti se face pielea gainii cand le auzi, nu au mai avut orgasm de luni de zile etc etc etc. Intr-un cuvant cat se poate de romanesc, un mare procent din modelele din Romania sunt „NEFUTUTE”, sau mai clar, nu sunt FUTUTE bine, si toata tampenia asta pleaca de la EDUCATIA SEXUALA a intregii societati romanesti.

Nu imi luati in nume de rau limbajul obscen, motivul pentru care il folosesc este ca am invatat in timp ca acest limbaj este una din metodele eficiente care pot trezi din somn anumiti ROMANI, carora daca le vorbesti doar cu cuvinte decente, vor interpreta sfaturile date din suflet, drept „vrajeala” .


Sper ca subiectul sa va placa si sa dezvoltam ceva frumos, pozitiv, cu argumente solide pro si contra, fara cearta, fara jigniri intre utilizatori etc

Orice link catre articole de calitate despre Educatia Sexuala, este bine primit in acest topic, dar atentie, am zis CALITATE, daca faceti doar copy/paste fara le cititi/intelegeti (gen metoda Pumpy, Ivayne etc), linkurile vor fi scoase.

Deasemenea daca sti ca esti genul de om, care nu poate sa isi pastreze calmul in discutii, mai ales ca forumul este moderat, mai bine te abti de la comentarii pe acest subiect.

Repet, orice feedback, parere, POZITIVA sau NEGATIVA, chiar si intr-un limbaj colorat, este bine primit de mine si moderatori atat timp cat se face cu principiul celor „7 ani de acasa” in minte.

Bafta acolo tuturor.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sad Eyes , in Romania din nefericire , femeiele fac sex dintr-o anume necesitate , de a face copii , de a fii nevasta , sau pur si simplu ca vrea barbatul , mai rar sa gasesti femei care sa faca sex diin placere

eu cunosc zeci de femei anorgasmice , si care refuza vehement un mers la pshilog , sexolog sau ceva de genul , sexul este pt multe o corvoada , iar mentalitatea romaneasca e simpla , ai facut copii ce nevoie mai ai de sex ?

lipsa educatiei sexuale deja este o mare problema in societatea romaneasca , mult timp am trait cu imptresia ca oamenii vor evolua , spre stupoarea mea , tinerii din zille noastre sunt sub orice forma de evolutie , adolescentii si tienrii de acum 12-15 ani erau mult mai evoluati decat azi ; acu hat ani femeile visau al libertate , la emancipare , la o cariere sau un job bun , la o scoala , acum de la 16 ani copilul e deja in carti

mi se pare oripilant sa faci sex si sa te reproduci exact ca un animal , fara nici o urma de mustrare de constiinta , fara analize facute ianinte , fara un palning familial , asa tac pac gata iese plodul

a devenit o mandrie parac sa afci un copil cat ami repde eventual 12-14 ani daca se poate ca deja pe la 17 esti chiar f batrana :( ;daca ai gene bune e ideal ca la 23 sa ai deja 2 sau 3 copii ca nah e bine sa-i faci ; nu sunt pro avort da nici sa te impuiezi pe unde poti si cum poti , cu sarcini fara o ecografie , fara doctor care sa urmareasca sarcina , cu nascut la urgente , ca deh nasterea costa si nah la 15 ani de unde bani de nastere :( ;o sa ajunga naibii unele sa ansca online , nu e normla ca in 7-9 luni tu sa stai cocosata sa chinui fatul ca deh trebuie sa faci abni cat ami multi , stat in pozitii incomode ore in sir , e pur si simplu inconstienta

de asta exista concediu maternal pt a proteja sarcina , nu ca sa ne aratam noi muschii cum dam la sapa in luna 9 a


eu pot sa zic ca-s o tipa destul de libertina in gandire , dar m -am oprit din a-mi exprima parerile cand am obs ca devine rusinos intr-un mediu civilizat sa afirmi ca faci sex din placere , nu mai zic ca daca mai e si oral sau anal deja ti-a pus lumea eticheta total

sincer prefer sa fiu vazuta ca o ,, curva ,, decat ca o ,, nefututa,, care nu are altceva mai bun de facut decat sa fie ferm convinsa ca barbatii sunt misogini si porci si care sa ajunga la 60 de ani plina de frustrari si de neimpliniri

in viata e important sa faci cam tot ce vrei nu sa regreti apoi ca nu ai facut
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Felicitari pentru initiativa, sa specam ca cei care trebuie vor intelege intentia si adevarul din spatele celor spuse de tine in acest articol.

Din pacate nu pot contribui la acest subiect ... poate in viitor
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

revin :

-nu e normal sa faci sex fara protetie , de care ar fi aia , prezervativ , anticonceptionale , metoda calendarului etc
-avortul NU este o metoda contraceptiva , este o metoda la care apelezi in caz de extrema urgenta , nu te bati in avorturi ca numar cu Zina Dumitrescu , care a uitat sa mai numere dupa al 20 lea si , dar deh erau alte timpuri
-anticonceptionalele au o serie intreaga de efecte adverse , le puteti citi , pe propsect , dar NU ingrasa , in genral te ingrasi pt ca ai o problema hormonala sau manaci mult nu de la anticonceptionale
-megeti al un cabinet de planing family pt orice alta metoda contraceptiva
-faceti analize inainte sa concepeti un copil , bolile gentice nu se vad uneori cu ochiu liber si pot afecta si a 4 a 5 a generatie
-nu concepeti un copil in stare de ebrietate , e ok sa te sexezi baut da nu cu alcool la bord faci copii , pot aparea f multe disfunctii
-neaparat sarcina sa fie supervizata de un medic , nu exista mama , bunica nu a fost la un medic si ce , pot aparea n probleme ;in Romania asistenta medicala este gratuita pt femeile gravide
-nu suprasolicitati organismul in lunile 7-9 de sarcina chiar daca va simitit bine , totusi sunteti gravide , mai putina munca onlien , stat in pozitii defectuoase
-nu mai afceti sex din luna 7 a , sperma poate provoca contractii
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
ivyane
Mesaje: 35
Membru din: 22 Feb 2013, 17:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Din pacate nu ai cu cine discuta acest subiect , 90% din femeile romance habar nu au despre igiena propie si despre sex , ele stiu un singur lucru dupa cum a subliniat si fetish:
Sad Eyes , in Romania din nefericire , femeiele fac sex dintr-o anume necesitate , de a face copii , de a fii nevasta , sau pur si simplu ca vrea barbatul , mai rar sa gasesti femei care sa faca sex diin placere
restul este can-can!
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Problema mare este ca inca suntem post comunisti. Imi aduc si eu aminte ca prin clasa a XII-a (clasa de selectie in liceu) nu stia nici o fata din cele 22 pe care le aveam in clasa ce este ala un clitoris. De lindic auzisera ce-i drept, dar de clitoris nu auzise nimeni. Si erau si fete de doctori in acea clasa.

Traim intr-o lume in care efectele comunismului inca se resimt. Nu e un acelasi nivel, insa practica este fix aceeasi: "ma abtin din a zice X sau Y ca sa nu rada lumea de mine sau sa ma creada nu stiu cum".

Fix acest stil comportamental este cel eronat, pentru ca atat timp cat de obosesti sa tragi concluzii singur si/sau sa te bazezi doar pe ce reclame vezi pe la TV, esti distrus.
Or intr-o societate in care ar fi promovte discutiile libere ar avea de castigat. Deoarece apar disputele constructive, argumentarile, etc.

Insa in ziua de azi, intr-un cerc de 5 fete, daca vreuna din ele se scapa si spune ca ii place analul, 2 din celelalte 4 (practicante si acestea de anal) vor sari cu gura ca nu e bine, ca doare, ca etc ca bla bla bla.. chit ca in sinea lor stiu ca au incercat, ca le place sau nu, etc. Insa este vorba strict de protejarea aparentelor. Ca vezi doamne... or sa creada astea despre mine ca-s curva penala daca ma ard in tub.

Eu personal sunt de parere ca fiecare e liber sa faca ceea ce ii place in relatia cu partenerul real, atat timp si mai ales daca se face din placere, si nu din obligatie. Cat despre domeniul virtual... aici treburile sunt mai simple un pic, dar in acelasi timp mai complicate. Si spun asta deoarece se paote face fake relativ usor la aproape orice parte a actului sexual, insa e mai dificil sa-l faci sa para intr-adevar real, intrucat lipsesc emotiile si... hormonii.

Oricum Sad... ai spus ca nu stii cate femei care fac videochat au avut un orgasm pe bune. Hai 1 pe saptamana, pe luna... sa zicem ca se mai poate, si numai atunci cand au parte si de un client pe masura. Insa e al naibii de dificil pentru femeie sa-i provoace cea mai mica forma de placere un libidinos de exemplu... ca marea majoritate asta sunt... niste "gretosi" ca sa spun asa.

Ce vreau eu sa subliniez (ca am spus-o si la inceput): e bine sa fie totul frumos atat timp cat limitele sunt decente. Par example, o femeie nu poate simti cine stie ce placere atunci cand partenerul ei virtual tocmai mananca din bana pe care abia si-a scos-o din anus, savy? Adica nah... parerea mea.


Oricum, cert e ca femeile ar trebui sa citeasca si sa afle mai multe despre corpul lor. Dar stim prea bine ca hilizeala si abrfa au tot timpul prioritate :)

P.S. Respect pt topic
Avatar utilizator
Humbert
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 103
Membru din: 16 Iun 2010, 21:52
Localitate: whatever
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sad, suna un pic cam dramatic postul asta.Adica, c'mon.Nu or fi toate femeile din Romania de la coada vacii+inhibate post-comuniste-LOL.Eu nici nu ma pot uita la saraciile alea de fete de prin Phillipine,de ex.asa amarate, rau traite si cu carpe in fereastra-mi se strange inima, parca ar fi abuzate sa faca asta.

Oricat chef de sex ai avea, daca ar trebui sa o faci ca job, nu stiu cate ore pe zi,crede-ma ca iti va trece instant.VDC e pacaleala si nu viata reala.In plus,daca lucri pe o categorie care implica tot felul de ciudati si fantezii bizare- nici nu se pune problema sa te apuce vreul elan muncitoresc sex-wise!! :lol:
Din pct. meu de vedere,asta si ar trebui sa fie vdc-fantezie, nu orgasm real.Ca atunci ai fi membru si nu model.
Crede-ma ca ma cunosc pe mine ff bine, si ff bine cunosc si mintea unui barbat.
Fazele cu igiena tin de bun simt si nu de educatia sexuala- e cam neverosimil sa te speli pe dinti de exemplu dar nu in alte zone??????

DAMN!!!! :wink:
God shave the queen!!!!!!!!:O)
Avatar utilizator
Humbert
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 103
Membru din: 16 Iun 2010, 21:52
Localitate: whatever
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Raspunsul la a 2a intrebare-de ce fac modelele din USA/Canada/Europa de vest mai multi bani:
E ff simplu.Mentalitatea lor e complet diferita de a noastra.E normal ca ele se contecteaza din multe pdv mult mai repede si mai usor cu membrii-atata timp cat majoritatea celor platitori sunt din aceste tari.
Ei sunt crescuti intr-o atmosfera diferita atat in familie-cat si mai tarziu in scoala.Au acces la droguri,calatorii, experiente de viata pe care cei din est nu si le permit-sau familiile lor sunt restrictive si nu le permit tot felul de chestii.
Cati parinti romani vorbesc liber cu copiii lor despre sexualitate??
Cati parinti accepta ca au copii homosexuali???
Cati se plimba goi in fata copiilor( in Ro asa ceva e considerat pervers sau scarbos-dar obsesiile raman-atatea cazuri de violatori de copii la sate etc..).
Sexul este vazut aici ca o unealta de a produce copii sau a tine intr-o relatie un barbat, nu conteaza ca le place nu le place mimezeaza si sexul si relatia.Din cauza economiei precare, femeile de aici sunt nevoite sa faca chestiile astea de compromis, dintr-un salar nu se poate tine un copil in cazul familiilor monoparentale.
Cate fete de aici, chiar daca au avut multi parteneri sexuali vor vb deschis despre asta???Asta fiindca si romanii in general au mentalitatea de 2 centi-femeia cu multi parteneri e curva iar barbatul asisderea e crai.
Pietrele din acest punct de vedere se arunca DOAR in femei (de catre femei si barbati deopotriva).
Cati dintre masculii din Ro se simt bine sa fie abordati de o femeie,folositi pt sex doar si adio???Pe sistemul wine me, dine me 69 me??
Pe cati dintre ei ii stiti sa nu se laude in urma diverselor experiente sexuale(versiunea clasica fiind ca ea e o coarda,i-a facut x si y,etc,etc-deci nici el nu pare a se fi simtit chiar bine, doar a bifat niste casute pe o lista!!)

Mentalitatea post comunista e adanc inradacinata aici atat la femei cat si la barbati.Dar ce putem sa facem???
Asta suntem.
Niste tzarani.

:twisted:
God shave the queen!!!!!!!!:O)
Avatar utilizator
Humbert
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 103
Membru din: 16 Iun 2010, 21:52
Localitate: whatever
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

PS:*mimeaza
God shave the queen!!!!!!!!:O)
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ioi io iar ma recunosc , cand am zis ca eu am tratat toata viata barbatii ca pe posete , si i-am schimbat dupa anotimp , asta pana m -am indragostit , am fost atentionata discret , ca nu e prea bine

asta vb de mentalitati , numai barbatii au voie sa fie aiba asemena mentalitati , femeia un penis pe viata eventual sa fie si prinsa in lanturi de el :roll:

nu cred ca o sa intalnim in vitaa asta in Romania femei prea multe sa agate un tip din pura placere a sexului , adica , doamne fereste , cum sa afci sex din placere :evil:

adica voi chiar nu realizati ca vb din carti ???? in tara noastra ,, scumpa ,, o femeie e curva si daca poarta tocuri cui si fusta scurta sau daca are unghii false sau par blond , da pai sa o fereasca Dumnezeu sa discute despre sex

nu pot sa nu observ ca -s numai 2 femei participante la discutie , eu , nah v -ati obsinuit revolutionara forumului si Humbert , care din pacate activeaza mai rar in ultimul timp , presupun ca discutiile despre sex nu sunt asa confortabile :(

cred ca de fapt problema este mult mai complexa , nu se limiteaza numai la lipsa educatiei sexuale , societatii din zilele noastre , ,, fara printipuri ,, de altfel ,, ii lipsesc multe alte lucruri , oamenii se nasc incorsetati , nu mai stiu sa se bucure de viata , sexul este o parte dintr-o viata traita frumos , armonios , deosebit , parca e o mandrie la noi sa traiesti prost si cat mai complicat , chiar daca ai o viata buna iti e si rusine sa vb datorita multitudinii de ,, nefutute ,, care in afara de a se plange in culcare si sculare , altceva habar nu au

mai nu e buan viata ta , fa ceva si schimb -o da nu le strica altora buan dispozitie plangandu-te mereu

pe mine sincer ma obosesc maxim , oamenii care se plang si atat , si in genral daca stai un pic si reusesti sa ii cunostii , vezi ca de fapt ei singuri singurei si-au format viata pe care o au , ei cu manutele lor au pus fiecare caramida , ei si-au anulat sansa la o viata mai buna , ei au fost prea ocupati ca sa faca concesii pt persoana iubita si asa mai departe

si tot noi trebuie sa le plangem de mila ......


o povestioara in incheiere :cunosc de cativa ani o zuza care ma uimeste prin obtuzenia de care da dovada , pt ea o fata care se duce la un party si bea e curva , e curva si aia care poarta fusta scurta , si aia care e mai tanara decat ea si implicit arata mai bine , o pastrez in lista de mesenger ca pe un aniamlut de care ma amuz periodic , ea considerandu-se la 32 de ani o femeie la locul ei , cu o relatie pe branci , din cauza ca barbatii e porci

bun , ghici , ghicitoarea mea , cine a ramas gravida , cu dobitocul de barbate -su , nu e casatorita si de fapt nici nu stie daca ala din cauza ca e porc o va lua de nevasta , ea spera da deja e cam in 5 luni asa lejer , sa speram ca dupa ce naste da nu e sigur

asta e definitia clasica a societatii romanesti , ipocrizia , barfa , arataul cu degetul , viata personala facuta praf , familia careia nu i se acorda nici o importanta , facutul de plozi pe unde apucam si mai ales cu cine apucam , taman bine ca peste niste ani sa mai si divortam ca sa nu ne plictisim nu de alta si eternele si nesafrasitele drame :(
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
Humbert
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 103
Membru din: 16 Iun 2010, 21:52
Localitate: whatever
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

:lol: Romania te iubesc!!!Fetish-esti geniala :!:
Pai la asa mentalitati-in viata reala, cum vrei sa se adapteze la viata virtuala,cand patratelul si limitele unei astfel de persoane nu-s decat extrem de limitate?? Adica ea mizeaza totul doar pe o carte si mai ales pe cea gresita-looks cat timp e draguta si nu grasa sau mai stiu eu ce, dupa aia unfel de santaj emotional, ca deh, X va fi tata se simte obligat prin urmare sa o ia de nevasta???
In virtual in afara de "pvt BB, ohhh I horny"-ce vrei sa mai scoata???
In afara de looks,daca in domeniul asta creier nu e-nimic nu e...
God shave the queen!!!!!!!!:O)
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2 femei zici hai ca ma adaug si eu la lista :) suntem 3 acum , nu pot sa nu imi spun si eu parerea cel putin in ceea ce ma priveste , de exemplu am tot citit netul in lung si in lat forumuri si pagini asa zise de specialitate cu privire la sexulitate , mai nou la mamici , toate forumurile de exemplu vuiesc de faptul ca vezi domle daca ai nascut si esti mama viata sa inchis , numai ai viata privata cu partenerul nu mai ai chef de sex, nu mai te ingrijesti ca nu mai ai timp etc, eu sunt mamica de 3 luni si pot sa spun ca sunt mandra ca am reusit sa arat la fel cum aratam inainte de a fi gravida poate chiar si mai bine fiindca am avut vointa sa arat bine pentru a ma simti bine , mam intors in activitate de vdc chiar dupa 1 luna de la nastere si viata sexuala e mai mult decat ok , acum alta chestie eu sincer nu am inhibitii si intr-un final lam gasit pe actualul meu sot cu care pot sa fac orice si ma satisface din toate punctele de vedere , inainte de asta am mai avut relatii una chiar de 4 ani si sincer cu mana pe suflet va zic ca mai multe orgasme le aveam cand eram on decat cu el pur si simplu nu era deschis sa invete sa ii arat ceva si efectiv mam conformat intr-un final a fost unul din lucrurile care neau despartit ca nu se mai putea asa , sunt barbati care chiar nu vor sa invete sunt rusinosi , mi sa intamplat sa ma imbrac mai sexy mai provocatoare sa organizez o noapte si am primit o intrebare de genul " la ce teai imbract asa ca tot te dezbraci " :)))) pai super mentalitate , acum despre vdc ca spuneati voi ca americancele si canadiencele fac bani in afara de faptul ca vb fluent engleza la mic ele chiar fac orice sunt in stare sa isi bage si cate 2 dildo in cur si in pussy pentru bani pai eu fac vdc sau imi distrug corpul ?? bag 2 dildo si cand ma duc la barbatamiu in dormitor sunt galeata asta pentru cateva sute in plusss?? nu merci prefer anal oral pussy dar in limita bunului simt sincer nu ma simt ok sa fac exact ce fac cu sotul meu in pat adica sunt dezinhibata dar in viata personala , off sunt multe de zis si sunt inca tanara si sunt curioasa daca la 40 de ani o sa avem apetit tot asa unul pentru altul :D cat despre igiena tine foarte mult de fiecare femeie in parte am cunoscut femei care nu stiau care e clitorisul pai daca tu nu stii unde este unde se afla cum ai sti sa te speli :)))) lol multe multe de zis dar mai revin si in alta zi ca e super tare subiectul

like like like :D
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

acum ca ma retrag la somn ( cat ma va lasa buburuza:)) miam adus aminte app de igiena anul trecut prin august statea cu inca un cuplu intr-un duplex am locuit impreuna tipa prietena de a mea vroia sa ea sa lucreze laptopul ei nu tinea sesiune hd si lucra de pe al meu nu pot sa va explic in ce hal aratau toate dupa ce termina de stat on , si in perioada aia eram si gravida si stergeam alea in urma ei de innebuneam pana intr-o zi cand mam enervat si iam zis verde in fata , ea nu avea nici bunul simt sa isi stranga tampoanele ob din baie ca aveam la etaj baie care o folosea si sotul meu din cand in cand si cand sa dus sa isi faca nevoile era cata frumusetea de ob pe capacul de la wc :)))) deci exista :))))
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Imi e greu sa cred ca generatia tanara ( ma refer la cea de 20-25 ani) ar fi chiar asa incuiata. Pana si fiul meu de 15 ani stie tot ce trebuie , am avut grija incepand cu varsta de 8-9 ani sa-l informez. Da stiu nu multi sunt parintii care vorbesc deschis cu copii lor dar totusi in ziua de azi cand ai la dispozitie internetul............ Ma uimeste faptul ca subiectul este despre femei, de ce doar despre ele se crede ca ar fi incuiate??? Sunt sigura ca sunt femei care au intalnit barbati care habar nu aveau de ce au prelungirea aia intre picioare :) Trist. Cum sa fi open mind cand nu ai cu cine? Unde mai exista placerea cand ii spui ca tare mult ti-ar place sa te linga si dansul iti spune '' ai innebunit femeie? eu nu pun gura acolo ca e scarbos'' Pai luate-ar nevoia dar prelungirea ta nu e scarboasa??? Asta e unul din modivele pt care am divortat, acum pot sa ma f.....cu cine vreau, cand vreau si cel mai important cum vreau :) iar de gura lumii nu imi pasa .
Iar igiena corporala ....asta depinde cat de mult s-a educat fiecare in timp..parintii iti spun cand esti copil '' spala-te'' ....la o varsta inaintata ar trebui sa fie din reflex, dar aici cum am spus depinde de fiecare
E cam tarziu, nu stiu cat de clara am fost :)
bafta tuturor$$$
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

nu cred ca lumea la noi e asa incuiata in ce priveste sexul ...daca intalnesti partenerul care ti place si bineinteles viceversa cred ca toate vin d ela sine...dar cand nu e ''potrivire '' -nu e...e vorba de chimie..si atunci nu dumnealui gaseste motive cum sex zilnic i se pare strigator la cer cine stie ce fantezie...dar cand e sa fie atractia aia fizica ehehehe alta poveste o faci peste tot oriunde si fara reclamatii lol....valabil in orice colt al lumii...

si eu cred 100 % ca locuiesti in vest sau usa si recunosti da imi place sa o sug de mor sau fac anal etc tot asa te catalogheaza ca asa e lumea peste tot ! intotdeauna si in orice parte a lumii am trai ca femeie nu e niciodata o lauda ,poate pe moment discuti razi impartasesti experiente dar sunt sigura ca creierasele merg proceseaza si la o adik tot ca pe o mica curvuliță te catalogheaza...fie ca esti in germania sau africa..

si nu sunt mai sexy femeile care nu recunosc ca le place dar le face ???lol :mrgreen:
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mireya_sb scrie:Imi e greu sa cred ca generatia tanara ( ma refer la cea de 20-25 ani) ar fi chiar asa incuiata. Pana si fiul meu de 15 ani stie tot ce trebuie , am avut grija incepand cu varsta de 8-9 ani sa-l informez. Da stiu nu multi sunt parintii care vorbesc deschis cu copii lor dar totusi in ziua de azi cand ai la dispozitie internetul............ Ma uimeste faptul ca subiectul este despre femei, de ce doar despre ele se crede ca ar fi incuiate??? Sunt sigura ca sunt femei care au intalnit barbati care habar nu aveau de ce au prelungirea aia intre picioare :) Trist. Cum sa fi open mind cand nu ai cu cine? Unde mai exista placerea cand ii spui ca tare mult ti-ar place sa te linga si dansul iti spune '' ai innebunit femeie? eu nu pun gura acolo ca e scarbos'' Pai luate-ar nevoia dar prelungirea ta nu e scarboasa??? Asta e unul din modivele pt care am divortat, acum pot sa ma f.....cu cine vreau, cand vreau si cel mai important cum vreau :) iar de gura lumii nu imi pasa .
Iar igiena corporala ....asta depinde cat de mult s-a educat fiecare in timp..parintii iti spun cand esti copil '' spala-te'' ....la o varsta inaintata ar trebui sa fie din reflex, dar aici cum am spus depinde de fiecare
E cam tarziu, nu stiu cat de clara am fost :)
bafta tuturor$$$
exact bine zis parintii te invata daca nu faci din lucrurile astea un reflex mai tarziu doar ele /ei sunt de vina , ma bucur ca nu sunt singura care a intalnit barbati incuiati ca daca asculti gura lumii ai sa vezi ca toata lumea sau majoritatea pun problema ca barbati inseala ca vezi domle nu gasesc acasa ce au nevoie sunt si cazuri adevarate dar in foarte multe cazuri de fapt ei sunt problema ca nu cer femeilor din viata lor le este rusine sau pui mei nush ce or avea si tot ei se plang dupa :))) astia sunt cu astia defilam :) e admirabil ca poti sa vb cu baitul tau asa deschis de obicei asta e "treaba" de barbat :) a btw chestia cu parinti te invata anul trecut inainte de sarcina vb cu maicamea si ii spuneam ca vreau sa ma duc sa imi fac un papanic si ma intrebat da ce mama te doare ceva , pai uite alte conceptii romanesti si invechite da tre sa te doara sa te duci ??? off doamne
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweetgirl scrie:nu cred ca lumea la noi e asa incuiata in ce priveste sexul ...daca intalnesti partenerul care ti place si bineinteles viceversa cred ca toate vin d ela sine...dar cand nu e ''potrivire '' -nu e...e vorba de chimie..si atunci nu dumnealui gaseste motive cum sex zilnic i se pare strigator la cer cine stie ce fantezie...dar cand e sa fie atractia aia fizica ehehehe alta poveste....valabil in orice colt al lumii...

si eu cred 100 % ca locuiesti in vest sau usa si recunosti da imi place sa o sug de mor sau fac anal etc tot asa te catalogheaza ca asa e lumea peste tot ! intotdeauna si in orice parte a lumii am trai ca femeie nu e niciodata o lauda ,poate pe moment discuti razi impartasesti experiente dar sunt sigura ca creierasele merg proceseaza si la o adik tot ca pe o mica curvuliță te catalogheaza...fie ca esti in germania sau africa..

si nu sunt mai sexy femeile care nu recunosc ca le place dar le face ???lol :mrgreen:
intrebare : te referi ca recunosc unde?? in piata publica sau in pat cu iubitul ? adica iubitul ma vede ca o curvulita daca ii spun ca imi place sa io sug ?

fiindca eu cred ca oricarui barbat ii place sa auda asta my opinion :)
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

eu cred ca si saracia face ca lumea sa nu mai stea cu gandu la sex ,fantezii erotice sau rafinament sexual nici vorba...

lipsurile blocheaza simturile,inhiba si din cauza asta nu vom avea niciodata libertatea de exprimare a vesticilor sau americanilor...
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

AnAngel4You scrie:
sweetgirl scrie:nu cred ca lumea la noi e asa incuiata in ce priveste sexul ...daca intalnesti partenerul care ti place si bineinteles viceversa cred ca toate vin d ela sine...dar cand nu e ''potrivire '' -nu e...e vorba de chimie..si atunci nu dumnealui gaseste motive cum sex zilnic i se pare strigator la cer cine stie ce fantezie...dar cand e sa fie atractia aia fizica ehehehe alta poveste....valabil in orice colt al lumii...

si eu cred 100 % ca locuiesti in vest sau usa si recunosti da imi place sa o sug de mor sau fac anal etc tot asa te catalogheaza ca asa e lumea peste tot ! intotdeauna si in orice parte a lumii am trai ca femeie nu e niciodata o lauda ,poate pe moment discuti razi impartasesti experiente dar sunt sigura ca creierasele merg proceseaza si la o adik tot ca pe o mica curvuliță te catalogheaza...fie ca esti in germania sau africa..

si nu sunt mai sexy femeile care nu recunosc ca le place dar le face ???lol :mrgreen:
intrebare : te referi ca recunosc unde?? in piata publica sau in pat cu iubitul ? adica iubitul ma vede ca o curvulita daca ii spun ca imi place sa io sug ?

fiindca eu cred ca oricarui barbat ii place sa auda asta my opinion :)
nu stiu e o parere personala ...daca mie mi-ar spune iubitul de fiecare data ce mai imi place sa te ling,vreau sa te ling,ahhh ce bine e cand ti-o ling ,devine libidinos ...pentru mine ...deci inca o data e opinia mea..
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweetgirl scrie:
AnAngel4You scrie:
sweetgirl scrie:nu cred ca lumea la noi e asa incuiata in ce priveste sexul ...daca intalnesti partenerul care ti place si bineinteles viceversa cred ca toate vin d ela sine...dar cand nu e ''potrivire '' -nu e...e vorba de chimie..si atunci nu dumnealui gaseste motive cum sex zilnic i se pare strigator la cer cine stie ce fantezie...dar cand e sa fie atractia aia fizica ehehehe alta poveste....valabil in orice colt al lumii...

si eu cred 100 % ca locuiesti in vest sau usa si recunosti da imi place sa o sug de mor sau fac anal etc tot asa te catalogheaza ca asa e lumea peste tot ! intotdeauna si in orice parte a lumii am trai ca femeie nu e niciodata o lauda ,poate pe moment discuti razi impartasesti experiente dar sunt sigura ca creierasele merg proceseaza si la o adik tot ca pe o mica curvuliță te catalogheaza...fie ca esti in germania sau africa..

si nu sunt mai sexy femeile care nu recunosc ca le place dar le face ???lol :mrgreen:
intrebare : te referi ca recunosc unde?? in piata publica sau in pat cu iubitul ? adica iubitul ma vede ca o curvulita daca ii spun ca imi place sa io sug ?

fiindca eu cred ca oricarui barbat ii place sa auda asta my opinion :)
nu stiu e o parere personala ...daca mie mi-ar spune iubitul de fiecare data ce mai imi place sa te ling,vreau sa te ling,ahhh ce bine e cand ti-o ling ,devine libidinos ...pentru mine ...deci inca o data e opinia mea..

da adevarul e ca e libidinos din partea unui barbat daca insista dar eu mam referit asa cateodata ca nu mereu sunt in dipozitia "naughty " si atunci ne mai permitem cate o vorba asa mai dirty :D ca e misto suna fain suna altfel decat sa imi zica doar dulcegarii :))) dar poate asat e doar parerea mea , adica eu am mers pe teoria ca pentru barbat trebuie sa stii sa fii si sotie , si amanta, si prietena , si pe ei de multe ori ii excita lucrurile dirty chiar si cel mai rafinat educat si romantic tip i se imoaie balamalele la o partida dirty cateodata , dar sunt pareri si pareri :)
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

angel da inteleg ce vrei sa spui nu e rau deloc lol, asa spuneam si eu cu frana ,adik mai rarutz ca-i mai dragutz :lol:
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweetgirl scrie:angel da inteleg ce vrei sa spui nu e rau deloc lol, asa spuneam si eu cu frana ,adik mai rarutz ca-i mai dragutz :lol:
iarta-ma daca sunt aberanta :))) deja cele 20 de ore treaza imi mananca fiecare urma de neuron :)))))
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”