Posibile probleme pt unii, pe LiveJasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

N-am idee cata lume a observat, insa se anunta zile mai grele pt hostii independenti si pt studio-urile ilegale din Romania (si nu numai) care lucreaza cu site-ul LiveJasmin.

Incepand de pe 7 Martie 2013 (parca) cei de la LiveJasmin au inceput sa emita FACTURI inca din luna Noiembrie 2012, catre ownerul contului. Si anume:
* daca esti model independent, ti se vor emite pe numele si CNP-ul tau facturi in fiecare luna, ba inca din Noiembrie 2012
* daca ai cont de Master, dar este facut pe persoana fizica, se vor emite facturi catre acea persoana fizica.

Problema care se isca este aceea ca, la un moment dat (daca nu faceti o miscare inteligenta anyway) o sa aveti de platit impozit statului Roman, chit ca primiti banii prin payoneer sau alta forma. Problema e aceea ca facturile au fost emise de Jasmin catre voi, iar atunci cand se regleaza "conturile" europene (cand se disputa la nivel UE ceea ce a fost intracomunitar, etc), va veti gasi buni de plata pt serviciile pe care le-ati oferit site-ului LiveJasmin.

Aveti grija cum procedati. Pt a vedea facturile astea, accesati din sectiunea Payments tab-ul "Periodical Self-Invoices", sau accesati acest link: http://registration.livejasmin.com/self_invoice.php
SoulCams Models Studios wanted
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Zile grele pentru cei ce au tinut ascuns faptul ca, au avut anumite extra venituri , cine a declarat venitul anual si a platit impozit sta relaxat , problema mare este la studiourile mari si ff. mari care au niste declaratii de te doare capul :mrgreen: daca luati la puricat un studio renumit si il cautati la fisc sa vedeti ce a declarat....va apuca ameteala :mrgreen: nici macar cat castiga o amarata de gogoserie , acum a sosit si timpul lor sa vada...gogoasa infuriata :mrgreen: .
visualpleasure
Mesaje: 13
Membru din: 02 Mar 2013, 21:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pumpy scrie:Zile grele pentru cei ce au tinut ascuns faptul ca, au avut anumite extra venituri , cine a declarat venitul anual si a platit impozit sta relaxat , problema mare este la studiourile mari si ff. mari care au niste declaratii de te doare capul :mrgreen: daca luati la puricat un studio renumit si il cautati la fisc sa vedeti ce a declarat....va apuca ameteala :mrgreen: nici macar cat castiga o amarata de gogoserie , acum a sosit si timpul lor sa vada...gogoasa infuriata :mrgreen: .
Asa frate sa moara si capra vecinului ca prea s-a ingrasat si prea nu a platit taxe la statul roman care ajuta foarte mult mediul economic din Romania.
Eu zic sa faci si un denunt la autoritati sa ii prinda mai repede pe "nemernici" sa fie bucuria ta si mai mare.
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ai inteles gresit! eu nu ma bucur la nimic si la nimeni , eu doar am subliniat un simplu fapt si atat , cine a platit sa fie sanatos , cine nu... problema lui , probabil esti intr-o astfel de situatie de neplata si de aici frustrarea si nemultumirea ta, deh...16% impozit pe venit este al dracu de greu de platit .....
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Dupa cum bine se stie, compania care este in spatele sitelui a avut control masiv anul trecut, a fost stire in toate ziarele importante din Ungaria, s-a discutat inclusiv aici pe forum... in conditiile astea era si normal sa se puna in regula cu tot ce se poate.. din punctul meu de vedere aceasta optiune ofera o inlesnire celor care isi declara veniturile, pentru ca era mai greu inainte..
Sunt situri europene care ofera invoice din 2006, si nu am vazut coada la finante..

Din punctul meu de vedere, omul de rand nu ar trebui sa isi plateasca impozitul de FRICA, ar trebui sa il plateasca din respect fata de stat si persoana proprie, iar statul ar trebui sa ofere ce trebuie in schimbul acestor taxe...

Problema evaziunii fiscale este la nivel global in Romania, nu tine doar de video chat, este prezenta in absolut toate domeniile de activitate, si nu se va rezolva cu JAPCA, omul trebuie educat si omul trebuie sa vada ca banii lui nu sunt risipiti aiurea, reforme stricte etc..

Cand omul se duce la finante si vede ca fiind corect, este F**** de 10 ori mai rau decat omul care sta la cutie, incepe sa se gandeasca de 2 ori... e normal sau sau?

Iar omul care sta la cutie, probabil si-a asumat riscurile.. mai ales cand vede in media destule cazuri de evaziune mare unde evazionistul scapa destul de ieftin..

Daca as fi in locul statului roman... ipotetic vorbind... as elimina total pedepsele penale pentru evaziune (pentru cazurile in care omul face bani CORECT din munca diversa, dar nu declara).. in schimb cand ii prind.. i-as pune sa munceasca GRATIS pentru STAT (implicit pentru omul de rand) pana isi achita datoriile, in cazul in care nu vor sa munceasca, atunci da... dosar penal etc.. (se intampla deja intr-o anumita masura, dar legea e facuta ca sa te caci pe tine de frica.. cum draq sa iei 15 ani chiar mai mult pentru ca nu iti platesti taxele, sunt oameni ce au comis CRIME multiple si nu au luat atat). Ce rost are sa ii bag la puscarie si statul si ceilalti sa ramana cu paguba... in plus sa mai si cheltuiesc banii celorlalti sa ii tin la puscarie.. ii pun nene sa munceasca pentru STAT part time.. pana la adanci batraneti.. pentru ca daca ala a fost atat de destept sa fenteze zeci/sute de milioane de Euro, va fi destul de destept sa ajute si STATUL.. sa contribuie pentru societate etc.. nu e un criminal, un violator, etc.. Repet asta atat timp cat nu a facut si alte chestii mai grave...

E diferenta mare intre un evazionist care fura din stanga si din dreapta, si unul care sta 10 ore pe zi si munceste de rupe CORECT, fara sa afecteze direct alt om (el afecteaza la nivel global, dar ca sa il faci sa realizeze nu il faci cu JAPCA il faci cu EDUCATIA, il iei de mic si ii explici, bai nene, daca tu nu platesti impozit, noi nu mai avem suficienti bani pentru scoli, splitale, drumuri etc.. si cand vei fi batran vei avea 3 mil pensie si vei muri de foame).

As reduce impozitul pe profit pentru cei mici.. sa inceapa de undeva de la 5% si sa creasca gradat in functie de cat de mare este profitul, raportat la venituri.. pentru a da sansa si celor mici sa creasca si sa traiasca decent.. plus ca oamenii de rand nu se vor mai risca pentru 5%

As inlesni plata acestor impozite... nu e normal sa iti dai masteratul ca firma, pfa sau persoana fizica atunci cand vrei sa iti platesti impozitul... totul ar trebui sa fie simplu de completat, declarat, in maxim 1 ora sa termini.. nu saptamani de munca asa cum se intampla la noi...
As educa omul inca din scoala.. despre avantajele platii impozitelor si cum ar trebui sa fie relatia Om/Stat

Sincer eu unul m-am saturat sa vad oameni care ani de zile au mers pe burta.. si de ceva timp au o forma de legalitate mai mult sau mai putin ok, care in continuare nu declara tot etc.. (dar declara ceva)... ca se "roaga" zilnic sa intre fiscul peste ceilalti.. fie studiouri fie modele independente.. nu gasesc un cuvant potrivit sa definesc genul asta de a fi... poate ma vor ajuta alti utilizatori...
Inima imi spune ca nu e in regula, genul asta de gandire.. indiferent prin cate probleme a trecut un om sau altul pentru a intra in legalitate..

Vrei sa schimbi ceva? Solutia este asta... te opresti din a te ruga sa vina "bau bau" peste alti oameni ca si tine, si te apuci sa ajuti cum poti... faci tutoriale despre intrarea in legalitate, despre procedura de plata a impozitului, pasi care trebuiesc urmati atat pentru firme cat si pentru pfa si persoana fizica... si te vei ajuta mult mai mult pe viitor.. pentru ca elimini "concurenta neloiala" mult mai eficient si prin masuri pozitive nu negative.. in schimb daca ti doar pentru tine :)) nu faci decat sa o incurajezi si sa iti innegresti sufletul... singur singurel iti pui bete in roate sperand ca "statul" sa urce 20 de mil de oameni in duba... daca 10 studiouri puternice.. s-ar uni.. si ar face promovare intensa la legalizare si avantajele ei.. totul se va schimba in industrie in mai putin de 3 ani..

Pentru cei care sunt 100% legali din prima zi de activitate si declara 100% pana la ultimul cent.. tot respectul.. sunt singurii care daca vor au tot dreptul sa arunce cu noroi in ceilalti, problema este ca nu stiu daca sunt 1000 de insi in tara asta care sa faca acest lucru... restul, fenteaza mai mult sau mai putin, pentru ca altfel ar muri de foame.. sau cel putin asta gandesc...s-ar considera prostii pamantului.. etc..

Direct sau Indirect tot ce s-a facut in materie de legi dupa revolutie a incurajat evaziunea, la fel si inainte de revolutie.. nu poti schimba mentalitatea unei natii peste noapte, asa cum nu poti schimba nici mentalitatea oamenilor din politica peste noapte.. De fiecare data cand cineva a incercat sa faca ceva util peste tara, ceilalti i-au "taiat picioarele" ... faci ca noi sau dispari.. apar dosare etc.. in conditiile astea nu vad cum ar putea sa se schimbe lucrurile foarte curand.. trebuie un "soc" puternic.. ideal fara violente.. pentru a trezi atat clasa politica cat si omul de rand..

Cu privire la parerile mele.. repet.. sunt strict personale... nu am incurajat si nu voi incuraja niciodata evaziunea fiscala.. deasemenea sunt 0 barat in materie de legi si politica.. posibil ca tot ce am zis sa fie aberatii etc.. spun doar ce simt.. concluzionand ca un om de rand ce vad in jurul meu...

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

No comment!
Codul fiscal a fost modificat prin OG nr. 8/2013, publicata in Monitorul Oficial nr. 54 din 23 ianuarie 2013.

Actul normativ obliga toate firmele care realizeaza venituri sub 65.000 de euro, indiferent de numarul de salariati, sa plateasca impozit pe veniturile microintreprinderilor incepand de la 1 februarie 2013, chiar daca pana acum ele erau platitoare de impozit pe profit. Practic, de la 1 februarie, nicio societate privata cu venituri sub plafonul amintit sau nou-infiintata nu mai poate plati 16% impozit pe profit, ci este obligata sa aplice regimul fiscal al microintreprinderilor, care presupune plata unui impozit de 3% pe veniturile realizate.

Plafonul de 65.000 de euro se calculeaza din insumarea veniturilor din orice sursa din care se scad:

veniturile aferente costurilor stocurilor produse;
veniturile aferente costurilor serviciilor in curs de executie;
veniturile din productia de imobilizari corporale si necorporale;
veniturile din subventii de exploatare;
veniturile din provizioane si ajustari pentru depreciere sau pierdere de valoare;
veniturile rezultate din restituirea sau anularea unor dobanzi si/sau penalitati de intarziere care au fost cheltuieli nedeductibile la calculul profitului impozabil;
veniturile realizate din despagubiri, de la societatile de asigurare/reasigurare, pentru pagubele produse bunurilor de natura stocurilor sau a activelor corporale proprii.
Detaliat aici:

http://www.avocatnet.ro/content/article ... z2NJzsVUOk

Pentru persoanele fizice ramane 16% impozit pe venit!
Avatar utilizator
VideoModeling
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 12 Noi 2012, 17:29
Localitate: Cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Problema cu LiveJasmin e ca ei vor sa iti factureze venitul ca persoana fizica, indiferent ca esti persoana juridica (firma, PFA) sau persoana fizica (model independent).

Acum din punct de vedere al unui studio, LJ iti factureaza plata ca persoana fizica, tu declari incasarile ca venit independent, ca altfel nu ai cum sa il declari din cauza facturii emise de LJ iar statul iti ia 16% din acei bani. Bun, se pune problema cum bagi banii ramasi in firma, in mod legal?! Sa zicem ca ai gasit cum sa ii bagi (cont bancar pe firma), dar odata ce banii au intrat in firma, statul iti mai ia o tura de impozite pe ei.

Tinand cont de acest aspect, acum cateva zile am intrebat LJ-ul daca pot sa modifice contul de master de pe persoana fizica pe firma, sau macar sa modifice persoana care e facturata din persoana fizica in societate comerciala. Suportul spune ca nu se poate, astept acum raspuns oficial de la management.
VideoModeling - Studio legal de videochat din Cluj | Angajari videochat Cluj
Facebook: VideoModeling
roxana2011
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 11 Noi 2011, 13:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu as plati impozit.dar unde?si cum ?ce fac ma duc cu factura aia de la jasmin la fisc?am incercat sa vb cu un contabil si mi-a spus ca mai bine raman asa,decat sa ma trezesc acasa cu controale aiurea.asta e marea problema la noi in romania,nu stim cum sa procedam pt k nimeni nu vrea sa ne spuna cum sa porcedam.,dak ne ducem noi acoloo,se uita urat p noi k facem videochat... va rog dak aveti sfaturi ar fi binevenite.multumesc
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si totusi....eu am o mare nedumerire:

(3) Obligatia calcularii, retinerii si virarii impozitului revine platitorilor de venituri.

http://www.taxonline.ro/ro/pages/romani ... ice-108#36
Avatar utilizator
VideoModeling
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 12 Noi 2012, 17:29
Localitate: Cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

roxana2011 scrie:eu as plati impozit.dar unde?si cum ?ce fac ma duc cu factura aia de la jasmin la fisc?am incercat sa vb cu un contabil si mi-a spus ca mai bine raman asa,decat sa ma trezesc acasa cu controale aiurea.asta e marea problema la noi in romania,nu stim cum sa procedam pt k nimeni nu vrea sa ne spuna cum sa porcedam.,dak ne ducem noi acoloo,se uita urat p noi k facem videochat... va rog dak aveti sfaturi ar fi binevenite.multumesc
Trebuie sa depui declaratia 220 la administratia financiara de care apartii: http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/fo ... 0_2012.pdf

Daca nu esti angajata deja in alta parte, trebuie sa platesti si CAS la venitul independent realizat:
http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/fo ... 0_2012.pdf

La administratia financiara gasesti ambele formulare, si tot acolo poti primi indrumari cum trebuie completate (sunt si exemple completate ale declaratiilor la unele administratii financiare).
roxana2011 scrie:am incercat sa vb cu un contabil si mi-a spus ca mai bine raman asa,decat sa ma trezesc acasa cu controale aiurea.
Dar ti-a spus contabilul si care sunt riscurile daca faci evaziune fiscala? Ca mai nou pe la noi evaziunea fiscala se pedepseste mai ceva ca talharia. Incearca sa te consulti cu alt contabil, cauta un contabil cu recomandari bune sau daca nu gasesti pe nimeni dute si discuta cu o firma mai serioasa de contabilitate, care are un portofoliu de clienti medii si mari. O ora de consultanta fiscala la o astfel de firma costa maxim $100, dar daca pui intrebarile potrivite, te poate scuti pe viitor de multe probleme.
VideoModeling - Studio legal de videochat din Cluj | Angajari videochat Cluj
Facebook: VideoModeling
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

in declaratia de venit 220 la obiectul principal de activitate ce trecem videochat? ce cod caen este pentru videochat? de ce nu se fac legile clar sa existe vdc ca orice alta meserie si sa ne putem plati linistiti taxele ? ca model independent daca treci acolo la obiectul activitatii operator pc sau altceva te ia dupa aia ca nu corespunde cu activitatea ta fals in declaratii sau mai stiu eu ce minuni ca sunt in stare...

stim toti ca tre sa platim dar nimeni nu zice clar cum ,consulta avocati contabili fa pfa ,dute cu factura jasmin la fisc ,da delaratie de venit ,mergi colo dute dincoace ,stai ca nu e asa ,e invers ,ar fi mai bine asa dar totusi hai sa incercam si varianta asta pai ce e asta ? ,nu stiu eu daca as afla calea corecta as expune-o pas cu pas ca sa stie t lumea ce si cum ,ce mare secret ,care vor sa fie in ordine bine care nu-nu

toata lumea aveti grija cum procedati ,cred ca stiti cum se pedepseste evaziunea,se anunta zile negre,sper ca stiti legile ,poate aveti la cunostinta ce implica neplata taxelor ,deci numai ''amenintari'' din astea dar nimeni frate sa se aseze frumos si sa stea la taclale uite tre sa mergi colo dincolo,deci ceva constructiv

stim si noi ff bine ce inseamna si sunt sigura ca multi vor sa fie in ordine si nu stiu cum !! :!:
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

si inca ceva cand am facut contul pe lj ,adminu mi -a sugerat sa fac si cont de master nu imi mai aduc aminte exact de ce ,oare asa e corect ca independenta sa ai si cont master? voi fetelor (cele independente)la fel aveti ?
roxana2011
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 11 Noi 2011, 13:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da, in caz k vroiai sa-ti mai deschizi conturi p numele tau.si stai linistita k totul este ok.am vb cu adminul si mi-a spus k nimic nu se va schimba in legatura cu platile si vor pastra in continuare confidentialitatea noastra.nimic nu se schimb doar k legea de la ei din tara le cere sa trimita facturile,dar nu le vom primii acasa,ci doar online....sincer nu are rost sa iti faci griji.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

ok roxy mersi frumos .
roxana2011
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 11 Noi 2011, 13:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sincer nu ai pt ce.doar nu te necaji k nu ai dc:pupici si spor la banutzi:)
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da nexistand lege clara care sa stipuleze ce si cum poti trece ce consideri , servicii web , operator calculator etc , dar daca vine Garda poate tu ca model independent nu ai posib sa tragi sforaraie pe care o trage un studiou si ti-o iei , ca never ever oricat de corect ai fii Garda nu te gaseste in regula

ei vin la colectat amenzi din start ;bine astea sunt aspecte care nu-s asa frumos de expus ca deh trebuie sa fim in trend si sa pozam in legali :x
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cat despre lupta anti evaziune io chiar astept sa vad cati ani de parnaie isi ia tov Randi , chiarr sunt curioasa sa vad , ce lupta anti evaziunea fiscala se face .....
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Michelle123
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 15 Noi 2011, 23:29
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Mie sincer mi se pare mult prea complicat ca statul sa ia la puricat zecile de mii de modele independente ca sa nu mai vorbesc de studiouri...Dc nu au luat masuri timp de 12-13 ani si ar lua tocmai acum?Dar na ...totul e posibil in tara asta de r...t.
Avatar utilizator
VideoModeling
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 12 Noi 2012, 17:29
Localitate: Cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sweetgirl scrie:in declaratia de venit 220 la obiectul principal de activitate ce trecem videochat? ce cod caen este pentru videochat?
Un exemplu teoretic:
Categorie de venit: drepturi de proprietate intelectuala
Obiectul principal de activitate: Creatie si interpretare artistica si literara (cod CAEN: 9231) sau Activitati de creatie artistica (CAEN: 9003)

Mai e o chestie importanta de mentionat pentru cei care se gandesc sa declare venitul: conform legii (art. 152, alin. (6) din Codul Fiscal si O.M.E.F. nr. 262/2007) persoana fizica care obtine venituri in cursul unui an fiscal ce depaseste plafonul de 65.000 euro (a fost modificat recent, inainte era 35000 euro) sau 220.000 lei are obligatia de a se inregistra ca platitor de TVA (declaratia 020). Cei care depasesc acest plafon, trebuie sa se inregistreze ca platitori de TVA in termen de 10 zile de la sfarsitul lunii in care s-a atins sau depasit plafonul.
Michelle123 scrie:Mie sincer mi se pare mult prea complicat ca statul sa ia la puricat zecile de mii de modele independente ca sa nu mai vorbesc de studiouri...Dc nu au luat masuri timp de 12-13 ani si ar lua tocmai acum?Dar na ...totul e posibil in tara asta de r...t.
Depinde de interese, de ce guvern e la putere, de cum bate vantu de la Bruxelles, de ce idei mai au cei de la FMI, etc.

Vremurile se schimba, nu mai e ca acum 10 ani cand nu te cauta nici dracu oricati bani faceai si spargeai. Acum incet incet, de voie, de nevoie, impins de la spate de altii, statul roman incepe sa isi mareasca rata de colectare a impozitelor.

La evaziunea din fotbal au inchis ochii 20 de ani ... si apoi au dat cate 7-8 ani! Ia de exemplu o nisa de business care pare banala: comertul cu fructe, legume, cereale ... de curand statu a inceput sa le puna sub lupa ca si-au dat seama ca se fac bani grei si negrii pe acolo. Cine ar fi crezut ca poti face milioane din usturoi :))

Si vorba lui Sad, au inceput astia sa dea la infractiuni economice pedepse mai mari ca la crima, un exemplu recent (dar extrem): Samir Sprinceana, a luat 18 ani de închisoare pentru rambursari ilegale de TVA, lua mai putin si daca facea 2 crime. Nu e exemplul obisnuit la ce s-ar putea intampla aici, vroiam doar sa subliniez inasprirea recenta si exagerata a pedepselor pentru infractiunile financiare. Pedepasa pentru evaziunea fiscala / spalare de bani ar fi undeva intre 2 si 4 ani, cu sau fara suspendare, in functie de circumstantele fiecarui caz.
VideoModeling - Studio legal de videochat din Cluj | Angajari videochat Cluj
Facebook: VideoModeling
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

VideoModeling scrie:
sweetgirl scrie:in declaratia de venit 220 la obiectul principal de activitate ce trecem videochat? ce cod caen este pentru videochat?
Un exemplu teoretic:
Categorie de venit: drepturi de proprietate intelectuala
Obiectul principal de activitate: Creatie si interpretare artistica si literara (cod CAEN: 9231) sau Activitati de creatie artistica (CAEN: 9003)
. Pedepasa pentru evaziunea fiscala / spalare de bani ar fi undeva intre 2 si 4 ani, cu sau fara suspendare, in functie de circumstantele fiecarui caz.


cum interpretare artistica si literara lol eu arat pussy si alte alea si ma dau poeta ,scriu poezii,de unde atata arta si creatii artistice ???loool

daca sunt doar 2 sau 4 ani nu ma sperie trec ca si cand nu au fost LMFAO :twisted:
Avatar utilizator
VideoModeling
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 12 Noi 2012, 17:29
Localitate: Cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sweetgirl scrie:
VideoModeling scrie:
sweetgirl scrie:in declaratia de venit 220 la obiectul principal de activitate ce trecem videochat? ce cod caen este pentru videochat?
Un exemplu teoretic:
Categorie de venit: drepturi de proprietate intelectuala
Obiectul principal de activitate: Creatie si interpretare artistica si literara (cod CAEN: 9231) sau Activitati de creatie artistica (CAEN: 9003)
. Pedepasa pentru evaziunea fiscala / spalare de bani ar fi undeva intre 2 si 4 ani, cu sau fara suspendare, in functie de circumstantele fiecarui caz.


cum interpretare artistica si literara lol eu arat pussy si alte alea si ma dau poeta ,scriu poezii,de unde atata arta si creatii artistice ???loool

daca sunt doar 2 sau 4 ani nu ma sperie trec ca si cand nu au fost LMFAO :twisted:
Eu incerc sa te indrum intr-o directie zic eu buna, tu o iei in ras. Nu-i nimic ca nu ma supar, vorba ta:
sweetgirl scrie:daca sunt doar 2 sau 4 ani nu ma sperie trec ca si cand nu au fost LMFAO :twisted:
VideoModeling - Studio legal de videochat din Cluj | Angajari videochat Cluj
Facebook: VideoModeling
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

nu iau in ras deloc dar deh stii cum e faci haz de necaz...

faza cu interpretare literara si artistica am crezut ca glumesti ,chiar nu intelg cum literara daca lucram pe situri xxx?

nu ar fi mai potrivit servicii de emitere electronica sau ceva de genul? zic si eu ca asta vad si pe self invoices asa e descrierea serviciului primit de jasmin....
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”