Top Webcams 2012-2024

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

astept cu nerabdare comantariile modelelor care au camera BCC950. O vreaaaau dar nu stiu daca merita, si daca e intradevar asa buna cum o vad.
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
SoulCams Models Studios wanted
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ESTE cam acelasi lucru cu c920 in afara de mobilitate, si c920 daca se monteaza pe un trepied si este destul de aproape de tine la 1 30 se poate manevra foarte usor
Singurul inconvenient la trepied este ca ai tendinta de te uita in monitor si nu in camera adica direct spre cel care plateste lucru care are un efect maxim
Consider ca in acest moment camera ce detine locul 1 nu se merita din pct de vedere al pretului fata de c920,,poate gresesc ...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Am luat-o de pe Amazon mai ieftin decat din Ro,(oricum nu o are nimeni pe stoc prin tara momentan)astept sa vina sapt viitoare sa vedem ce face de banii astia.Mie nu mi-a mai placut nici o camera de la intel,cu nici un fel de lumina si nimic,am vzt cam asta la o prietena americanca si mi se par cul. f frumoase fata de 920.Va spun eu sapt viitoare cand o sa dau cu ea pe geam:)))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Zinia
User Junior
User Junior
Mesaje: 74
Membru din: 01 Oct 2012, 02:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am asa, logitech c920 cu trepied.

Iar ca lumina, am 2 trepiede cu umbrele difuzie puse una in stanga, alta in dreapta patului, ridicate la 1,90m, fiecare umbrela avand bec economic de 45W cu lumina daylight 5500k. Pe langa umbrele mai am un trepied mai mic cu bec tot de 45W 5500k, care l-am pus in lateral pt. estomparea umbrelor. E ok cum am procedat?

p.s: incaperea e de 3x6x3
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Consider ca in acest moment camera ce detine locul 1 nu se merita din pct de vedere al pretului fata de c920,,poate gresesc ...
Depinde de stilul de lucru, pentru multe modele se merita tocmai datorita mobilitatii.. la C920 chiar daca ii iei trepied + pan tilt - zoom si control audio tot din mouse trebuie facut...
Pentru cine nu are deja pan tilt, un C920 = 4mil + pan tilt vreo 5-6mil + trepied 1mil... tot la pretul ala se ajunge..

Sunt multe modele care nu concep videochatul fara mobilitate (sa poata controla camera pan-tilt/zoom etc din telecomanda) ... la fel de multe sunt si cele care s-au obisnuit sa mute cu mana webcamul, si sa controleze ce poate din mouse.. pentru ele probabil nu e big deal.. acum fiecare se decide cum e mai bine pentru situatia lor
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Zinia scrie:eu am asa, logitech c920 cu trepied.

Iar ca lumina, am 2 trepiede cu umbrele difuzie puse una in stanga, alta in dreapta patului, ridicate la 1,90m, fiecare umbrela avand bec economic de 45W cu lumina daylight 5500k. Pe langa umbrele mai am un trepied mai mic cu bec tot de 45W 5500k, care l-am pus in lateral pt. estomparea umbrelor. E ok cum am procedat?

p.s: incaperea e de 3x6x3
Buna, pune camera pe setarile auto din softul logitech (dai Reset to defaults la tot), si pune un printscreen doar cu setarile avansate (advanced settings)
Apoi iti reglezi camera cu setarile tale manuale, faci iar printscreen si pui pe forum. Iti pot spune apoi daca ai lumina optima pentru ea.
Din descrierea ta daca becul are 45W reali.. ar trebui sa fie echivalent a 200W incandescent.. daca ai 3 de genul, sunt vreo 600W, ar trebui sa fie suficient... dar pe setarile auto se vede mai bine..

Daca webcamul se vede sticla in softul logitech in 1280x720, foarte clar, fara noise pe fundal, imaginea ta se misca super bine ca la tv (nu slow).. atunci e bine.

Daca Expunerea sare de 70-75% pe auto, sau daca trebuie sa dai tu expunerea mult spre dreapta pentru a te vedea mai luminata.. atunci nu e bine.. la fel si pentru gain

Daca lumina e cat de cat ok, expunerea si gainul nu vor sari de 50%

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Zinia
User Junior
User Junior
Mesaje: 74
Membru din: 01 Oct 2012, 02:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc de raspuns!

Am facut schema in photoshop, nu a iesit cine stie ce dar e ok pt. a se vedea in mare :mrgreen:

Imagine

e ok cu becurile de 5500k? mi-ai recomanda ceva modificari?
p.s: as putea pune si in tavan pe mijloc un bec de 75w economic? deasemenea m-am gandit sa pun si un corp neon de 2x18W exact sub monitor, merita? sau e indeajuns?
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

este ok schema ta,
ai incercat sa vezi daca nu cumva se vede la fel de bine si doar cu 1 singura umbrela dar cu acelai bec
eu recunosc ca nu folosesc c920 pe setari auto ci merg pe right light,
daca mai sunt ceva adjustari la lumina le fac din split, si mi se pare ca se vede bine
am sa incerc sa fac si eu setarile pe manual sa vedem daca am rabdare:)
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Imagine
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

salutare ! am gasit un c910 ,nu stiu ce sa aleg ,c920 oare este mai bun? am citit topicu respectiv dar parerile sunt impartite ..

este o ocazie ,avand in vedere ca 910 nu prea se mai gaseste si pt 1 mil diferenta as dori sa fac alegerea buna. multumesc
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

c920 ca se poate pozitiona pe trepied
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

am achizitionat un c920 e cea mai proasta camera posibila ,cu toate ca pro 9000 e editie mai veche o face la culori iar la claritate nu vad nici o diferenta ,culori reci ,false ,incerc sa inregistrez teaser video pe lj si imaginea e ca dracu ,la rezolutie large sunt ascutita alungita ,pe small se vede sters si sunt incadrata de 2 benzi late negre ,am lumini peste tot ,am setat culorile de m a luat dracu ,din experienta nu dati banii pe asa ceva daca aveti pro 9000 nu se merita ,bani aruncati in vant ,cand nu ai ce face cu banii asa se intampla! :evil:


face si niste valuri ,in fundal ,daca ar fi dupa mine ,as arunnca o la gunoi ,si as trece pro 9000 pe primu loc(intre cele doua)
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Sweetgirl, citeste topicul cu atentie, inclusiv setarile, daca nu iti iese, roaga pe cineva sa te ajute pe partea de tehnic... camera daca este setata bine, se vede sticla.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

intradevar pe software imaginea e sticla dar de ex pe lj , pozele care mi le fac membrii (paying snapshots ) sunt socata d ece vad ,imagine cu purici ,stearsa fara contur ,insa pe softu camerei daca inregistrez video din acelasi unghi e oglinda ...nu inteleg acasa e super imaginea dar pe site la poze la teaser video (dupa approval) e murdara !

am sa ma mai documentez ,multumesc .
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bcc950 are culori vii gen pro9000???? am facut greseala de a imi cumpara c910 si are culori slabe si sterse in comparatie cu pro9000. la care m-am si intors :)
Sunt interesata sa cumpar bcc950 ,pe ebay se gaseste la 200$ fata de 1200 lei in Ro ...
PS: La multi ani pe 2013 !!! sa avem parte de sanatate si mult noroc!
Nu spune lumii ceea ce stii sa faci, fa-o si gata.
( Riccardo Oda)
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Dupa lupte seculare am reusit sa instalez camera si pot sa spun ca imi place like no other.Parerea mea este ca, nu se compara cu 910,920 nu am avut dar fata de 910 este mult mai buna.Eu am 4 spoturi albe pe tavan, in spate, pe semi rotund,am fct exact setarile pe care le-a pus sad eyes si se vede lacrima,culorile vii avand in vedere ca eu am camera destul de terna la cap culoare(nu am roz,mov,rosu dar am pus diverse obiecte in cul astea si se vad f bine).Pan-til destul de greoi,zoom f bun,clar, pentru un webcam,overall o pun in top webcams pe micuta logitch bcc.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Lady Bee
Mesaje: 33
Membru din: 15 Noi 2010, 12:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Great news :) Abia asteptam sa spui despre ea.
Whooteva`.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Eu inca nu am avut placerea sa ma joc cu un Bcc950 dar acum sunt foarte curios, nu de alta dar incet incet se pare ca aceste noi camere web pot sa inlocuiasca cu brio camerele video+ placa captura+pantilt fara penalitati foarte mari la calitate.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

poca, ai luat o din rominia sau de undeva din europa?
Vreaaaaau si eeeeeeu!
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

JustModel scrie:poca, ai luat o din rominia sau de undeva din europa?
Vreaaaaau si eeeeeeu!
Se gaseste in multe magazine din romania pret undeva la 1200 ron
http://www.price.ro/preturi_logitech_bc ... 637118.htm

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

apare la garaj in stoc la furnizor , o poti gasi pe ebay.de insa la 147 euro si te mai costa transportul vreo 40 adica o poti avea cu 900 ron ( se merita)
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pe amazon este si mai ieftina si ajunge in fix 10 zile lucratoare:

Price: $187.00 + 35$ transport + 45 ron alte taxe

Imagine

http://www.amazon.com/Logitech-960-0008 ... B0083I7Y8W
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”