Top Webcams 2012-2024

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
deliahp
Mesaje: 4
Membru din: 06 Mar 2013, 23:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna
Am o mare intrebare .Pt un logitech Conference e ok daca iau softul asta ?http://www.logitech.com/en-us/support/h ... =14&bit=64 .Ideea e ca l-am luat DAR nu am optiune de right light DELOC e cu totul altfel.Am mai luat si lws240c920 si e fix la fel doar ca la cel din urma mentionat am mai multe optiuni la rezolutie iar la primul decat 3 :(
Ca sa fiu mai exacta care anume soft din acest tabel imi trebuie daca fol winds 7 pe 64 ?
Ps.Softul imi vede camera dar splitul ,desi o vede ca si sursa ,nu o ia, gen se vede all black .:(
“Love is the answer, but while you are waiting for the answer, sex raises some pretty good questions.”
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
deliahp
Mesaje: 4
Membru din: 06 Mar 2013, 23:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In mare, am rezolvat ,dar ramane o singura problema :)
Softul nu-mi da decat 3 optiuni de rezolutie pt camera pana la 800/600 :(
Sa fie din cauza winds 7 pe 64 ?Daca da,ce se poate face ?
Thx.
“Love is the answer, but while you are waiting for the answer, sex raises some pretty good questions.”
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

deliahp scrie:In mare, am rezolvat ,dar ramane o singura problema :)
Softul nu-mi da decat 3 optiuni de rezolutie pt camera pana la 800/600 :(
Sa fie din cauza winds 7 pe 64 ?Daca da,ce se poate face ?
Thx.
Nu faci nimic, folosesti softul de split pentru a ii folosi rezolutiile mari daca ai nevoie pentru poze, etc... webcamsplitter poate face poze, splitcamera la fel si multe altele.. BCC950 nu vine cu soft, vine fara... deci singura alternativa rapida pentru rezolutii mari.. este sa folosesti alt soft.. si pe cel de la logitech care a fost conceput pentru alte camere, il poti folosi doar pentru rezolutiile alea.. de ex.. faci videos etc

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
deliahp
Mesaje: 4
Membru din: 06 Mar 2013, 23:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Merci :)Will do .Thx.
“Love is the answer, but while you are waiting for the answer, sex raises some pretty good questions.”
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Imagine

Se pare ca cei de la logitech nu stau cu mainile in san si uite ca astfel avem 2 noi produse de la ei.

Logitech C930e din specificatii suna destul de bine mie personal mi-au atras atentia:

-First 1080p HD webcam to support H.264 with Scalable Video Coding and UVC 1.5 encoding technologyFrees up PC bandwidth by putting video processing within the camera, adjusting dynamically to the available bitstream. The result is a smoother video stream in applications like.
-Enjoy an extended view – 90 degrees – perfect for presenting using a whiteboard or doing product demos.
- Logitech RightLight™ 2 technology and autofocus
Webcam intelligently adjusts to improve visual quality in low light at multiple distances.


Chiar sunt curios sa vad daca sunt imbunatatiri majore la functia RightLight 2
Pentru mai multe informatii referitoare la noul webcam de la logitech c930e accesati urmatorul link:
http://www.logitech.com/assets/47868/lo ... -sheet.pdf
Sunt mari sanse ca logitech C930e sa se descurce mai bine ca fratele mai mic c920.


Logitech C920-C Webcam Cateva informatii tehnice referitoare la c920-c care a fost creata special ca sa functioneze cu Cisco Jabber si Webex, gasiti Aici
This camera has been designed or certified to work with Cisco Jabber and Webex. More technical information: H.264 video compression, 20-step autofocus, built-in dual stereo mics with automatic noise reduction, automatic low-light correction, Hi-Speed USB 2.0 certified (USB 3.0 ready) and Tripod-ready universal clip fits laptops, LCD or CRT monitors.


Astept sa apara in magazine sa facem testele de rigoare - fac referirein special la webcamul C930e.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

c930e costa cam 178 de euro si nu este disponibila pentru europa inca
3 saptamani pe baza de comanda.
o cauta inca de ieri prin toate magazinele din berlin si nimic:)
o sa merg astazi sa imi cumpar un alt c920 caci ce am eu a murit
intr-adevar din specificatii pare sa fie mult mai smechera
ma intreb daca cei de la logitech pot s aimi dea c930e in loc de alt c920 nou
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Pricing and Availability

The Logitech Webcam C930e – compatible with Windows 7, Windows 8 and Mac OS X 10.7 or higher – is expected to be available worldwide in May 2013 for a suggested price of $129.99

Cei de la Logitech mentioneaza PAN-TILT -ZOOM digital si nu dau mai multe informatii,
Tind sa cred ca este un trick de marketing din cate i-mi dau seama camera web nu este capabila de acel pan-tilt pe care il stim cu toti( cum e BCC950), ci efectiv dupa ce dai zoom in imagine poti sa muti partea cu zoom de la stanga la dreapta sau sus jos astfel realizandu-se un fel de pan tilt ( sper sa nu ma insel oricum nu exista video cu respectivul webcam si mai multe informatii nu sunt facute publice )

Asteptam sa vedem cand apare la vanzare ;)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
starstudio82
Mesaje: 5
Membru din: 05 Apr 2013, 18:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Thank you for this forum topic, it is a very useful one. Please share if you have any experience with c930e or with c920c. Thank you!
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

buna
am si eu o intrebare, chiar sunt curioasa sa aud pareri despre C910 si C 920.
Eu, personal consider ca C10 e mult mai buna decit 920. Tin sa zic ca m-am jucat cu albele destul de mult timp si din experientza pot sa zic ca C920 cedeaza. De ce atunci mamamasii lor, livejasminu baga pe git acest C920?
asta asa...abatere lirica, dar chiar m-am erevat azi sa aud din nou suportul cum ridica in slavi acest 920 si splitcamul lor de doi bani.
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

JustModel scrie:buna
am si eu o intrebare, chiar sunt curioasa sa aud pareri despre C910 si C 920.
Eu, personal consider ca C10 e mult mai buna decit 920. Tin sa zic ca m-am jucat cu albele destul de mult timp si din experientza pot sa zic ca C920 cedeaza. De ce atunci mamamasii lor, livejasminu baga pe git acest C920?
asta asa...abatere lirica, dar chiar m-am erevat azi sa aud din nou suportul cum ridica in slavi acest 920 si splitcamul lor de doi bani.
Pererile sunt impartite in functie de experienta si in functie de cat timp sau folosit respectivele camere, referitor la curiozitatea despre jasmin crede-ma si eu m-am intrebat de cateva ori si intr-un final am gasit raspunsul.

Cred ca au luat hotararea datorita faptului ca c920 este mai noua si teoretic este o camera superioara datorita specificatiilor si al doilea aspect cel mai important zic eu C910 nu se mai fabrica si daca nu se mai fabrica ... nu poate fi recomandat pentru ca modelele nu au de unde sa o procure.
Imagine

Astept cu interes ca c930 sa apara in magazine sper sa fie peste c920 in anumite privinte.

Spor acolo.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

glamour, draga, as intege daca eu m as adresa la site si as intreba, uite, vreu sa-mi iau o camera da nu stiu de care, si ei sa-mi raspunda recomandarea la C920. Eu, de exemplu am C 910. Am si 920 daruita de cineva, dar nu o pot inghiti si gata. Nu-mi place. Pai eu doar vreau sa mi se explice, de ce avind o camera buna, care dpdv tehnic (citim instructia) nu se deosebeste de C910, imi este bagata pe git. Sunt incapatinata la ale mele si tot timpul sap pina nu aflu rasunsul. De ce si prin ce C920 e mai buna decit C910? De ce trebuie sa arunc camera care imi place si sa fug sa cumpar C920 daca nu mi se explica pin ce ea este mai buna.
deci am ajuns iar la calitate. Suportul imi zice, tu ai C910 de aia scade calitatea. OK. de ce atunci cind pun 920, sunt momente cind tot scade, atunci sunt sigura ca deja o sa-mi zica de verysoft ca nu e ok. Si sa-mi pun spliter care e mult mai aiurea decit verysoft....ma rog...
asta e viatza si tne acomodam cum putem. Astept cu nerabdare veselia cea mare cind jasminul isi va introduce wilde screen. Deja ma apuca fiorii.
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Justamodel,

Eu in decursul timpului am intalnit multe situatii si probleme care mai de care mai complicate si mai incalcite si incercand sa le rezolv ajungeam in momente in care efectiv imi venea sa-mi smulg parul din cap nereusind sa ii dau de cap, ca rezolvam ca nu rezolvam pana la urma chiar nu mai conteaza.

Conteaza doar ca anumite situatii astfel de probleme pun o presiune asupra noastra si ca trebuie sa ne ferim de asa ceva, in special modelele de chat care tot timpul sunt supuse unui stres ( vorbind cu toti membrii ... modelul e uzat psihic) ele nu mai au nevoie de inca un stres ca nu o sa mai poata lucra.

Eu nu zic acum sa nu te bagi si sa nu cercetezi sa incerci sa descoperi sa rezolvi... Dar trebuie sa fi constienta de un lucru, dupa ce pierzi 2-3 saptamani incercand sa clarifici si zici doamne am termina in sfarsit e totul in regula, hop vine un update si vezi ca nu mai e bine.. si o iei de la capat... si unde se ajunge atunci ? iar stress iar timp pierdut in rezolvarea problemelor.
Cei de la jasmin sunt cunoscuti pentru milionul de schimbari updateuri pe care le-au facut in decursul timpului, in incercarea lor de a oferi o calitate mai buna de a gasi solutia optima au schimbat multe softuri de la la optimum starhD performepro sau beta pro, etc, de fiecare data au fost zeci de conflicte si probleme si cu fiecare update modelele si studio owneri au mai albit un pic... crezi ca e bine? Iti spun eu ca nu este dar nu ai ce sa faci de aceea ne adaptam.

Personal recomandarea mea este asta daca poti sa te indepartezi de situatia asta sa nu mai fi asa de afectata de ce aia si de ce nu aialalta, foloseste strict ce te multumeste pe tine si ignora restul:
- ca folosesti recomandarea lor c920 e ok
- ca folosesti ce-ti place tie c910 iar e ok ... important e sa nu mai ai stress, sa nu mai stai incercand si gandindu-te la toate posibilitatile ca e timp pierdut sper ca ma poti intelege.

Eu cand am reusit sa trec peste aceasta stare cand am reusit sa ma scutur de asa zisele "probleme" sa ma pot focusa pe CE E CU ADEVARAT IMPORTANT am rupt, scurt si cuprinzator.

Fara stresul ( pus de tine asupra ta, ) ai mari sanse sa faci mai multe rezultatele sa fie mai bune, stii tu vorba aia ca oameni care gandesc mai putin sunt mai fericiti... incearca sa aplici chestia asta aici referitor la problema ta tehnica.

Gandeste-te te chinui ok, bravo gasesti solutia, ura... se schimba sistemul poc te-ai lovit de un zid si o iei de la capat,
Pe partea cealalata daca ignori un pic... iei decizia care e cea mai ok pt tine e totul "acceptabil" in regula nu esti singurul model care a luat decizia aia, nu esti printe cele 10 modele care folosesc sistemul ala ci esti unul din cele 500 de modele care fac asa deci este totul in regula,
Iar cand vine schimbarea la sistem, relax zambind zici ok si acum ce e de facut .. X sau Y, ... y sa fie ok si ii dai drumul la treaba stiind ca esti in grafic, este totul in regula, fara griji si fara stres.

Stiu ca nu este rezolvarea la problema dar este un mod propriu de abordare in anumite momente care la mine chiar functioneaza.

Si sunt persoane aici dragi mie care au vazut de-a lungul timpului cum ma misc cand sunt stresat si cum am inceput sa ma misc si ce am reusit sa fac cand NU SUNT STRESAT, si colaboratori mei ( cei apropiati de care ma leaga mai multe decat jobul ) au inceput sa ma simta ma vad cand sunt cu stress si cand sunt fara stress, :) ca eu reusesc sa fac aceeasi treaba asta e alta poveste dar o fac mai lejer cand e fara stres.

Asta ti-as dori si tie sa te poti elibera de aceasta povara sa zambesti stiind in mintea ta ca ai luat cea mai buna decizie si un viitor update sa nu te sperie ci sa il tratezi ca atare, adica ceva de facut nimic extraordinar de grav sau imposibil.

Spor acolo.

P.S. scuze eventualele greseli de scriere redactare formulare nu am timp sa recitesc si sa corectez.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
StudioFetish
Mesaje: 3
Membru din: 24 Mai 2013, 17:55
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Logitech BCC950 ConferenceCam Cea Mai Mare Dezamagire....Fara Splitter este No1....cum este bagata in splitter....lasa de dorit
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

da merci, glamour, eu chiar ma las dusa de val cind cind in cind. Stii vorba aia, capul nebun nu da pace picioarelor)))
studiofetish, vezi ceva la setari, la mine arata super bine camera)
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu folosesc c910 ..pe jasmin daca intru direct co logitech imi da streaming very bad,intru prin splitcam si am automat streaming quality good chiar si cu inca 2 sessiuni cc deschise .In concluzie c910 se comporta la fel ca si c920 ,numai ca daca ii intrebi pe ei ..nu ai cam suficient de buna:)
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

JustModel scrie:da merci, glamour, eu chiar ma las dusa de val cind cind in cind. Stii vorba aia, capul nebun nu da pace picioarelor)))
Pentru nimic just model, crede-ma ca si eu am patit asa de multe ori pana cand am realizat ca Nu e cea mai buna abordare. Cand m-am trezit am avut grija sa-mi impun sa nu ma mai las dus de val decat atunci cand e cu adevarat necesar.
Citeste din nou postul meu si pune-l pe cat se poate in aplicare si vorbim dupa cateva saptamani de asa zisa: "indiferenta" fata de chestiile de genul.

Spor acolo.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

nu stiu eu intru cu c920 fara spltcam sau ceva de genu,nu am folosit niciodata si am avut mereu streaming quality good,cum se poate nu stiu ,poate din cauza ca nu deschid mai multe situri?
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mi-am cumparat BCC950 ,am instalat softul de la c920 si tot nu e ok.Adica,calitatea lasa de dorit ..imaginea nu este clara ( am lumina suficienta,pereti albi ) ,culorile nu sunt vii asa cum sunt cu 910 iar pt poze rezolutia maxima este 800x600 . Pan-tilt se misca foarte greu ..
Ionut scriai intr-un post referitor la BCC950 ca a mers mult mai bine dupa ce ai instalat un plug in pt skype..l-am tot cautat dar nu-l gasesc :( Sper sa reusesc pana la urma sa am o calitate satisfacatoare cu webcamul asta daca nu back to c910 ..ufff
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

kharma13 scrie: Ionut scriai intr-un post referitor la BCC950 ca a mers mult mai bine dupa ce ai instalat un plug in pt skype..l-am tot cautat dar nu-l gasesc :( Sper sa reusesc pana la urma sa am o calitate satisfacatoare cu webcamul asta daca nu back to c910 ..ufff

Pluginul pentru skype se gaseste in urmatorul link:

http://www.logitech.com/en-us/support/c ... =14&bit=64

Spor acolo.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Kharma,

Aici gasesti driverul si pluginul.. cu driverul ei ziceam ca parca se vede mai bine:
http://www.logitech.com/en-us/support/c ... =14&bit=64
pluginul de skype are rol mai mult pentru butoanele dupa ea.. scrie pe site

Incearca sa reinstalezi driverul ei.. peste softul de la C920.. cu telecomanda.. apasari scurte.. nu lungi ca se duce foarte mult

Pentru poze mari, poti folosi webcamsplitter.. ii schimbi rezolutia pe 1920x1080 si faci poze de acolo

Ca orice device nou.. posibil sa te dispere un pic pana ii gasesti setarile care trebuie.. si lumina conteaza si setarile.. si driverul..

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc frumos GlamourFoto si Ionut ....am instalat driverul si plug-in si da parca se misca putin mai bine pan-tilt acum .Dar mai trebuie bibilita ca tot nu se vede clar.O sa incerc cu mai multa lumina ,altceva nu mai stiu ce sa-i fac ..
O zi productiva va doresc si fara batai de cap !!!:)
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

help pls ce sa fac cu topu ăsta de web c920 va rog ca nu mai am sunet? deci e pe mute total ,pe jasmin ma aud doar cu conexant , sa fiu sigura am inregistrat video e mut total .deci sa se fi defectat microfonu ,nu vad de ce,asa dintr o data ?ca am umblat atent ,fara bruscari ,curatata de praf etc
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”