Xlovecam premii - webcam Logitech BCC950

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
crazyone
Mesaje: 11
Membru din: 21 Ian 2013, 03:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stefania scrie:la mn nu a fsot chiar usor cu webu asta...am scris la suport vreo cateva mailuri, am vb cu suportul online de 3 ori.. prima data mi au sp dupa data de 15-16 o sa fiu contactata, nu retin exact.

nu a fost asa asa ca am scris iar la suport, dupa iar am intrat online si mi au sp ca sa le dau emailul meu ca o sa ma contacteze webmasterul.. am stat eu o zi, 2.. nu m a contactat nimeni.. dupa am intrat iar online cu suportul si iar le am dat emailul ca cica o sa mi scrie webmaserull si mia dat si emailul webmasterului sa ii scriu sa ii sp situatia- si am scris.. si de data asta webmasterul a raspuns... am dat adresa.. mi a scris ca tb sa ii dau si nr de tel pt dhl . i am dat.. si acu sa vedem....astept

da a fost nevoie de multa insistenta din partea mea.. deci aviz fetelor in situatia mea... insistati...

va tin la curent dc am si primit webu pana la urma :wink:

Eu am sunat azi la dhl,bineinteles nici un colet pe numele meu,ieri am dat mail la webmaster,nici un raspuns...wtf??poate a fost vreo teapa nu m-as mira,eu una nici nu mai stiu ce sa cred sunt maxim de neseriosi,voi ati primit?:d
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Nu se trimit sute de camere batand din palme, aveti rabdare si nu mai stresati supportul ca stiu ce au de facut. Pana la sf saptamanii viitoare ar trebui sa le primiti marea majoritate, si in maxim 2 sapt sa ajunga la toate modelele. Daca pana pe 10 feb nu primiti, mergeti atunci la support si intrebati.

A durat mai mult decat s-au asteptat pentru ca foarte multe modele au trebuit sa confirme adresa, sa dea adresa noua pentru ca cea din cont nu mai era valabila etc.. in plus nu au specificat o data exacta au zis "cat mai repede dupa sarbatori", mai repede de atat nu s-a putut, ce este asa greu de inteles?
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Eu nu inteleg de ce va stresati atat pentru nici 400 dolari,este un webcam nu un panamera sa zici ca merita efortul....Le vor trimite daca au promis,fiind f multe camere probabill le este si lor greu sa gaseasca stoc asa mare si mai dureaza ceva pana fac listele cu cine primeste cam,unde si ce fel.
Stiu ca o sa ma injurati dar suna as cheap toata agitatia asta pentru un rahat de webcam pe care si-l permite orice host.Vortrimite, la toata lumea odata, nu in functie de cate emailuri a dat fiecare.

Doamne ,da-ne intelepciune la toti...



P.S.Am scris postul in acelasi timp cu tine Sad,daca stiam ca postezi nu mai scriam:)))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

nu este niciodata prea scump sa cumperi a suta pereche de pantofi de 650 de dolari, nu este niciodata prea scump sa dai asa, pe o seara din club un 300 de dolari plus 400 pe rochia nou noutza luata de la nafnaf, pentru ca iute, e brand. Cind vine vorba de investitie.,....eeee....dap ce-mi trebuie ca si asa merge bine! Plus la asta, ce romin nu iubeste promotiile!
eu am luat camera ca un bonus, plus la ceea ce am cistigat. Daca imi vine, m-as bucura si ar fi o surpriza placuta, daca nu, pai gasesc de unde sa iau acei 400 de dolari din 2000 euro per perioada, ca sa nu imi pis ochii, ca uite, draga doamne, m-au luat de fraiera si m-au impus sa fac cel putin 500 de euro per perioada. Nu au nimic simtz, webmasterii de la xlove))))
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Pentru modelele cu stresul in sange :) ultima stire publicata azi pe Xlovecam
Delivery of HD Webcam + Light Bulb - 30-01-2013
We would like to inform you that we started to deliver the BCC950 HD Webcam + Light Bulb to all our independent models that qualified for the prize in December. Expect to receive the package in 2 weeks. We use DHL for delivery it, should be faster than 2 weeks for European countrys but just to be sure.
If you don't receive your package by the end of February please contact us.

For the BCC950 HD Webcam, make sure you install the latest drivers available on Logitech Website, to have the best quality (with the plug&play drivers from Windows OS the webcam won't have max quality)
http://www.logitech.com/en-us/support/C ... m?crid=637
(Check Downloads Tab, download the driver install it - additionally but not mandatory you can install also the software available for C920 webcam, most of the features will work also for BCC950).
http://www.logitech.com/en-us/support/h ... 0?crid=405

For the Light Bulb, make sure you check our Guide to better understand the lights setup.
http://model.xlovecam.com/?p=xguide

Congratulations to all.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
isti
Mesaje: 48
Membru din: 05 Dec 2008, 21:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

A venit camera YEEEEEY!!!!! :P E SUPER!!!!!!
Avatar utilizator
RuxyDoll
Mesaje: 17
Membru din: 31 Ian 2013, 03:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu apar ca model de studio desi lucrez de acasa ufff mie nu mi-au dat web. Nu e corect! Vreau si eu :( :(
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

isti , te-au sunat inainte? a venit la usa pachetul? si din ce zona esti daca poti sa spui ? :)
alexia_petite
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 14 Oct 2009, 20:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ieri am primit si eu ,m-au sunat ei si am mers la sediul lor sa ridic pachetul(Pitesti)
Avatar utilizator
diva
Mesaje: 14
Membru din: 15 Noi 2007, 02:53
Localitate: heaven
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am primit si eu camera. :D
diva
Avatar utilizator
isti
Mesaje: 48
Membru din: 05 Dec 2008, 21:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mimy scrie:isti , te-au sunat inainte? a venit la usa pachetul? si din ce zona esti daca poti sa spui ? :)
A venit prin Dhl..... si m-a sunat inainte sa ma intrebe daca sunt acasa..... sunt din Bucuresti:))
Avatar utilizator
pucca
Mesaje: 23
Membru din: 28 Noi 2008, 19:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Felicitari, fetelor! Si eu am primit-o azi, e grozava!
Avatar utilizator
stefania
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 196
Membru din: 19 Oct 2008, 11:40
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

pe mine m a sunat.. dormeam si nu am raspuns.. mi a scris sms cine e si ce vrea si dupa am sunat si in 2 minute a venit (curierul nu gasea adresa mea- da era pe strada mea). sunt din bv
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pe mine m-au sunat astia de la dhl sa-mi spuna ca au un pachet pe numele meu dar ca nu mi-l pot da pt ca au primit instructiuni ca trebuie sa ajunga pe adresa specificata , timisoara, italia :)) si ca vor trimite pachetul in italia. am stat o jumatate de zi la telefon si cu suportul online sa pot remedia greseala facuta de ei. o sa o primesc si eu luni.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

mimy scrie:pe mine m-au sunat astia de la dhl sa-mi spuna ca au un pachet pe numele meu dar ca nu mi-l pot da pt ca au primit instructiuni ca trebuie sa ajunga pe adresa specificata , timisoara, italia :)) si ca vor trimite pachetul in italia. am stat o jumatate de zi la telefon si cu suportul online sa pot remedia greseala facuta de ei. o sa o primesc si eu luni.
E bine ca ai rezolvat, se misca repede DHL si daca se ducea in italia, tot o primeai pana la sf sapt viitoare.

Sa nu uitati sa puneti ultimul driver, cititi stirile de la ei.
Softul de la C920 e optional, daca il instalati si va face figuri etc.. il scoateti.. dar eu pana acum am testat pe cateva calculatoare si este in regula, mai face mici figuri la zoom la astea (practic ai 2 zoomuri cel din soft + cel din driver - telecomanda)
Cu zoomul si pantiltul cele care sunt invatate cu camerele video.. pe camera asta.. apasari scurte si repetate pe butoanele la telecomanda, nu tineti apasat pe ea ca se duce 90 de grade :)

Daca vreti sa accesati rezolutii mai mari la camera pentru poze etc.. Webcamsplitter ..

Vedeti ca in softul nou (Soft New) au bagat un feature nou "Webcam Preview" foarte bun pentru a putea vedea exact cum apareti pe site, daca se misca bine camera, calitatea etc..

Pentru a scoate tot ce e mai bun din camera asta..recomand 800x600 intre 20 si 24 fps intre 1.2 si 2mbs setari la soft.. Daca va face Flux Manager figuri, puteti sta si pe H264 tot high quality este ... dar atentie ca trebuie si calculator puternic pentru streaming high quality, la fel si banda de internet.

Daca intampinati vreo problema cu camera etc.. intrebati si aici.. va ajut in functie de timpul liber.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

voi cum ati reusit sa instalati ultimul soft de la camera ? eu il instalez si imi spune ca softul s-a instalat dar nu arata procesul de instalare, si bineinteles niciun shortcut pe desktop sa pot deschide camera. cu softul de la c920 nu e compatibil , si intr-adevar chiar daca dau install anyway, nu apar multe optiuni sa pot lucra cu ea. ce pot face?:-s
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

mimy scrie:voi cum ati reusit sa instalati ultimul soft de la camera ? eu il instalez si imi spune ca softul s-a instalat dar nu arata procesul de instalare, si bineinteles niciun shortcut pe desktop sa pot deschide camera. cu softul de la c920 nu e compatibil , si intr-adevar chiar daca dau install anyway, nu apar multe optiuni sa pot lucra cu ea. ce pot face?:-s
Webcamsplitter am si zis mai sus... Splitcamera daca ai calc destul de puternic.. etc.. dar si din softul C920 ar trebui sa poti accesa ADVANCED SETTINGS din webcam control .. ca practic tie setarile iti trebuiesc sa reglezi camera. Bafta
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da , multumesc, mi-am dat intr-un final seama ca nu pot modifica direct din soft si am instalat softul celuilalt logitech. oricum, pot misca camera doar din telecomanda , nu si din soft direct, aici sta incompatibilitatea, dar ma descurc si asa, important e ca se vede o diferenta enorma de calitate, nu ma mai vad pixelata deloc pe justcam it , si asta e foarte bine :) multumesc, xlovecam :p
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

mimy scrie:da , multumesc, mi-am dat intr-un final seama ca nu pot modifica direct din soft si am instalat softul celuilalt logitech. oricum, pot misca camera doar din telecomanda , nu si din soft direct, aici sta incompatibilitatea, dar ma descurc si asa, important e ca se vede o diferenta enorma de calitate, nu ma mai vad pixelata deloc pe justcam it , si asta e foarte bine :) multumesc, xlovecam :p
Merge si din soft, dar trebuie sa dai la clickuri de faci scurta la degete :)) nu au scos inca soft pentru ea, e un device unde s-a presupus ca nu are nevoie de soft .. plug&play dar probabil vor scoate daca vor vedea ca se vinde bine si la consumer.. sau macar un update de driver sa o faca compatibila..

Ce nu am incercat si voi incerca.. Este sa instalez ultimele drivere de la quickcam ORBIT AF pentru ca si ea are pan tilt.. :) s-ar putea sa mearga.. o sa testez cand pot
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am testat eu cu orbit af, asta foloseam inainte, si pe siteul oficial e acelasi soft ca la c920, deci nu este nicio diferenta...
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

a venit si la mine, m-a anuntat taicamio prin telefon :D ce mai bucurie pe site lol:))Dar camdeodata trebuie sa mai faca un drum, ca am lasat vechea adresa..... :roll:
Vroiam sa va intreb fetelor pana ce apuc sa o vad si eu, voi ati pus si becul ala recomandat de ei si daca da cum se vede? Sau mergeti pe sistemele d elumini pe care le aveti in continuare?
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am preferat sa-mi pastrez luminile mele , dar setarile imi dau mari batai de cap... culorile sunt f spalacite daca nu instalez si alt soft, dar cum niciunul nu e compatibil, nu reusesc sa le fac cum trebuie si cum imi place . gainul tot o ia la vale singur, indiferent ce fac si cate softuri dferite instalez, cu noile softuri culorile nu sunt nici naturale , nici spalacite , ori bate prea mult in mov , in verde sau albastru, si cel mai naspa , dupa ce ma chinui cate 2 ori sa fac setarile necesare, de fiecare data cand inchid camera se restarteaza totul....e jale. Cpu ajunge pana la 90% si pe site ma vad cam in reluare, doar pe justcam it ma vad ok , cine a reusit sa o dea la capat cu camera si sa fie 100% multumita de ea poate spune si mie ce soft a instalat si ce a facut? ca simt ca-mi ies peri albi deja...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”