Xlovecam premii - webcam Logitech BCC950

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut tuturor,

Xlovecam ofera un webcam de top Logitech BCC950 + lumina aferenta tuturor modelelor independente care vor reusi sa treaca de 500 de euro in perioada 16-31 decembrie. Momentan pun stirea cum e publicata pe site, si voi incerca sa vin si cu ceva sfaturi despre cum se poate depasi suma respectiva pe Xlovecam.

Imagine
For the second period of December we would like to reward ALL our hard working independent models that manage to generate more than 500€ between 16-31 December 2012, by giving out as prize a top quality HD Webcam Logitech BCC950.

This offer doesn't apply to the Studio Models, as we think that studios already should have good streaming equipment.

BCC950 is the latest Logitech HD Webcam, featuring outstanding image quality (for a webcam), pan&tilt (you can move the camera up/down/left/right with the mouse or remote control), digital zoom up to 5x (it can be more if you use the C920 software and drivers), high quality incorporated microphone and also it comes with a remote control that makes possible to control the camera pan&tilt, zoom, audio volume/disable audio etc, without the need of mouse.
We tested this webcam and we were impressed by it's quality, we can say that the overall image quality is even better than a camcorder connected via an analog capture card, with the exception of zoom maybe, a digital zoom can't compare with an optical one, but still it does a great job for the first 2-3 zoom steps.
This webcam can perform well also in low lighting conditions, but to get the most out it, a clear crystal image and good colors, you need optimal lighting conditions, this is why, beside the webcam, we will send also an energy saving powerful light bulb, to ensure that you will have proper light for the webcam. We will also assist you via teamviewer, if necessary, to perfectly adjust the webcam settings.

All you have to do in order to be one of the winners, is to be online as much as you can during 16-31 December in order to be able to generate more than 500€. We will send the prize soon after New Year Holidays.
Bafta tuturor.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
andra21
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 01 Noi 2010, 13:02
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Astept sa revii cu sfaturi :D e singurul site pe care lucrez si mi ar prinde bine ceva ponturi :)
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

SAD am postat si eu un anunt pe celalt forum eu am vb cu supportul si m-am interesat si la desteptaciunea lor stii ce mi-au raspuns? ca de fapt nu ofera, ca e pentru incurajarea modelelor! cand le-am explicat sa citeasca ce au postat in engleza mi-au zis sa le fac copy paste la ce au scris(parca ei nu stiu ceea ce au scris)am ramas masca! eu am vrut sa-i intreb daca ofera la toate modelele pt ca sunt foarte multe care depasesc 500 euro.....acum sincer m-am descurajat...Nu zic sa ofere la toate (mi se pare imposibil) dar macar sa zica negru pe alb primele trei in oridnea incasarilor castiga o camera...I\Cei care lucrati pe xlove vb cu supportul si intrebati-i si voi poate eu am fost mai proasta cate camere ofera daca ofera, poate nu o sa va raspunda cum mi-au raspuns mie :(
Avatar utilizator
pucca
Mesaje: 23
Membru din: 28 Noi 2008, 19:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna!

OK, am vazut postarea ta, am vorbit cu suportul acum 2 minute si...
Vestea buna este ca acest premiu se acorda oricarui model independent care realizeaza peste 500 euro in perioada specificata.
Succes tuturor!!

P.S. Nu exista nicio veste rea, am formulat eu gresit enuntul :)
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Trompi,

Eu am vorbit inainte sa public, direct cu Managementul, (dupa ce am vazut topicul tau de pe celalalt forum) oferta este reala, au scris mesaj si pe adultwebcamstars, dar nu a aparut inca, probabil asteapta aprobarea.

Ce s-a intamplat la tine.. ai fost prea rapida :).. te-ai dus la suport inainte sa fie informati de Management despre oferta, si ei saracii ce sa iti zica daca nu stiau nimic... problema de comunicare intre departamente la ei.. se mai intampla..

Toate modelele independente (nu si cele care lucreaza prin studio) care vor sari de 500 de euro in perioada 16-31 dec, vor primi camera + becul.. poti merge iar la suport sa intrebi :) sa vezi ca este ok.

Bafta acolo si nu mai fi patimasa, chiar daca suportul nu poate ajuta intotdeauna, crede-ma ca este mai bine cu suport live decat deloc si doar email... sunt situri destul de mari fara suport live, unde modelul la o problema mai serioasa asteapta raspuns la email cu saptamanile.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ei ce sa-i faci asa-s eu ma aprind repede daca asa mi-i caracterul:))))Faza dura ca tot aici postasem tot eu despre aceeasi camera pentru ca vroiam sa mi-o cumpar si ar pica numai bine ^^bafta tuturor!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Faza dura ca tot aici postasem tot eu despre aceeasi camera pentru ca vroiam sa mi-o cumpar si ar pica numai bine ^^bafta tuturor!
Poate nu a fost chiar asa de "dura", poate ce ai postat tu a fost luat in seama...de unul sau altul...
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Am zis ca revin cu sfaturi.

Am avut ocazia sa vorbesc si sa ajut in ultimii ani mai multe modele care lucrau si pe Xlovecam, la mai toate am vazut greseli de abordare a sitelui, dar si mai grav greseli la modul de abordare a activitii – grav la modul ca isi puneau bete in roate singure din cauza anumitor idei preconcepute.

Prima greseala comuna la foarte multe modele independente – este ca nu fac pasul spre tehnologie – inca folosesc softuri foarte vechi, fie soft de split fie softul de la site, din diverse motive de multe ori nejustificate refuza sa faca pasul spre ultimele versiuni ale softurilor, fie de frica, fie din obisnuinta.

A doua greseala este ca nu fac pasul spre calitate, se multumesc cu 320x240, 10-15fps, maxim 500kbs, in conditiile in care calitate in ziua de azi inseamna minim 640x480 15 sau 20 fps intre 800 si 1000kbs, la unele din modele este justificat pentru ca au calculatoare foarte slabe (dar nici nu investesc in ceva mai performant pentru a putea oferi calitate)

A treia greseala comuna este lumina la webcam sau camcorder, daca in cazul camcorderelor lumina afecteaza doar calitatea imaginii fara sa afecteze fps (imagini transmise pe secunda), la webcamuri situatia e diferita, am vazut chestia asta la toate webcamurile Logitech, si foarte multe modele chiar studiouri cu experienta stateau cu problema de luni/ani de zile..
La webcamuri se intampla urmatorul fenomen, daca nu ii dai lumina suficienta, va incerca sa compenseze din soft, RightLight ca exemplu pentru Logitech, cu cat compenseaza mai mult din soft (mai ales la Expunere) cu atat scade mai mult numarul de frameuri pe secunda pe care il transmite camera, am vazut situatii cand se ajungea si la 5fps chiar daca webcamul se vedea relativ decent.
In situatia asta poti avea super calculator, super internet, pe site te vei misca sacadat, din cauza ca webcamul nu trimite mai mult de 5 imagini pe secunda chiar daca modelul seteaza in softul siteului mai mult..
Rezolvarea e simpla, mai multa lumina in tavan.. si niciodata sa nu lasati setarile pe Auto, se fac setarile initial pe auto, apoi se debifeaza tot ce tine de auto, si se mai fac ajustari manuale doar unde e nevoie si doar daca este nevoie.. si mare atentie ca nivelul la Exposure sa nu sara de 75%, daca sare deja camera in loc 30fps trimite doar 20fps and so on.. cu cat e mai mare expunerea cu atat trimite mai putine...Daca ai lumina buna in camera, expunerea pe auto nu va sari de jumatea nivelului.


Foarte multe modele inca stau pe softul vechi, din x motive nu trec pe softul nou, si iar multe din ele nejustificat, desi au calc puternic, internet puternic, nu vor sa faca pasul spre calitate, iar cele care au diverse probleme tehnice cu softul nou, nu stiu sau nu se zbat sa le rezolve, cele mai multe nici macar nu incearca.

Softul nou pe langa setarile mai avansate de streaming pe care le ofera, are si avantajul unor optiuni utile modelului cum ar fi translatorul, istoricul la clienti, banii care ii faci in privat, forced private etc..
Este adevarat ca poate consuma ceva mai mult.. dar cine are calculator cat de cat puternic nu are motiv sa nu treaca pe softul nou.. asta doar daca lucreaza pe multe siteuri etc.. iar cand lucrezi pe multe siteuri e greu sa te ridici, vei face bani in toate cate putin, dar va fi foarte greu sa ajungi la realizari mari pe vreunu din ele.

Alta chestie tehnica, foarte multe modele care isi solicita calculatorul prea mult, vad ca se misca ca naiba dar continuua sa lucreze pe 2-3-4-5 siteuri chiar daca vad clar ca pc nu poate, tin procesorul in 90-100%, multe din ele nici nu il verifica, si atunci cand procesor sare de 90% se vad varza in toate siteurile, cum sa faci bani.. in conditiile astea? Cine sa intre la un model care se misca greu pe site si se vede foarte pixelat..

Foarte des am intalnit calculatoare necuratate de praf, procesoare care mai aveau un pic si se topeau, in special la laptopuri (dar au fost cazuri si la desktopuri), am vazut calculatoare cu procesoare de ultima generatie care mergeau ca naiba, temperatura sarea de 80 C in idle (adica fara nici o aplicatie solicitanta deschisa) nu puteau tine nici macar 2 siteuri in high quality, ca se “topea” calculatorul, cand ala era procesor care racit cum trebuie tinea 5-6 siteuri..


Foarte multe din modele nu se informeaza, nu citesc, nu incearca sa descopere siteul pe care lucreaza, am vazut n cazuri de modele care aveau 1-2-3 ani vechime pe Xlovecam, care nici macar nu stiau ca exista Ghid in Xlovecam, daramite sa il mai citeasca, iar cele care il citesc, maxim 10% aplica ce citesc acolo, si sa zic un maxim de 20-30% aplica asa pe sarite, superficial.

Vad multe critici pe forumuri la adresa siteurilor de video chat, inclusiv Xlovecam, ba supportul, ba softul, ba siteul.. dar nu am vazut un singur model sa intrebe “Bai nene zice-ti si mie cum sa setez flux manager sa ma vad cat mai bine pe site?”, “Am calculatorul asta, cu ce soft si ce setari e mai bine sa intru pe Xlovecam?”

Foarte multe modele se plang de cat de scurte sunt privaturile, si de cat de “perversi” sunt clientii francezi, dar nimeni nu a intrebat de tehnici de abordare a clientului pentru a il tine mai mult in privat.. pana la urma tot oameni sunt.. cum educi clientul asa il ai.. la fel ca pe orice alt site.. si clientii francezi... multi din ei.. la unele modele stau 30 de min, 1 ora.. sau mai mult.. la altele doar 1 min sau mai putin.. Eu spun la toate modelele ca si pe Xlovecam sunt o gramada care stau mult in privat, dar trebuie sa sti cum sa abordezi clientul, nu merge cu toti, dar clar daca incerci asa cum trebuie, daca vei incerca sa intelegi psihologia barbatului, vei reusi in timp sa ii ti mai mult pe majoritatea din ei.

Foarte multe modele nu lucreaza legat, inchid prea des xlovecam si taie comunicarea cu free chatul, rupi comunicarea sansele de privat scad semnificativ.
De asta ziceam mai sus de softul nou, care iti permite sa te duci in Forced Private, si poti sta cu Xlovecam deschis si cand esti in privat pe altul.. si sunt sanse reale sa intre si pe xlovecam in privat..
(Asta pentru cine lucreaza cu mai multe siteuri)

Mod de lucru gresit la iesirea din privat, foarte multe modele dupa privat stau pe bara intre 5 si 15 min, pana se imbraca, pana se spala, pana fumeaza o tigare etc.. din acest motiv din alea 8 sau 10 ore care cred ele ca au stat pe site, defapt sunt doar vreo 4-5 maxim, restul sunt pauze.
Eu mereu le sfatuiesc, daca tot ai facut show, profita de moment si mergi inapoi in free imediat dupa show ca poate asteapta altul sa intre, poti sa te duci chiar asa mai sumar si te imbraci direct pe site (fara sa se vada nuditate), poti chiar sa le zici ca a fost super etc.. in foarte multe cazuri se intampla sa nu te lase sa termini imbracatul ca intra altul.. si tot asa.. Daca e nevoie sa te speli, dupa un show cu crema, ulei etc.. tot e recomandat sa te duci in free prima data, daca tot esti plina de creme, stai pe acolo 5-10 min poate vrea sa intre si altul si apoi daca nu intra te duci si te speli.. ca asa daca te speli dupa fiecare privat, ce faci? 10 min privat 10 min spalare de crema, iar privat iar spalare etc..


Am vazut si multe cazuri de modele cu foarte mult potential, care stiau sa lucreze, dar din cauza la problemele tehnice mentionate mai sus, nu faceau bani, degeaba lucrau ca la carte daca pe site se miscau in reluare, se vedeau pixelat etc..


Setari recomandate pentru Flux Manager:
Seteaza Custom, pentru ca va consuma softul ceva mai putin, pe Soft New, Settings HD, Flux Manger se alege Custom Settings la banda (Profil), si se fac setari optime de genul:

Resolution: 640x480
Fps: 15 sau 20 de fps (daca ai calc mai slab si vezi ca se ridica procesor foarte mult pe 20 fps – reduci la 15 fps)
apoi de la Video Encode se seteaza Datarate (bps) la 950 000 sau 800 000

Daca modelul are calculator mai puternic, atunci se poate duce si in 800x600 20fps 120000 bps (1.2mbs) in setari.
Oricum astea se testeaza... fiecare ar trebui sa testeze si sa gaseasca calitatea optima pentru calculatorul si netul lor.. dar clar daca este un calc foarte vechi, trebuie investit, pentru ca toate siteurile au inceput sa puna accent pe calitate.. pentru ca si clientii o cer.. si cheltuiesc mai mult unde exista si calitate.

Splittere care sunt ok pe Flux Manager, cel putin ce am testat eu... ar trebui sa mearga toate cele cunoscute, figuri apar pe versiuni de 64bit, cu Splitcamera, la modul ca nu detecteaza softul deviceul cum trebuie..dar sunt altele care merg.. Webcamsplitter, ManyCam etc.. aveti toate softurile de split pe forum in sectiune separata..


Daca PC nu face fata la flux manager, testezi si versiunea H264 consuma mai putin, calitatea si fluiditatea camerei parca e ceva mai redusa in comparatie cu flux manager, dar nu mult, 10% ceva de genul. La h264 setari pentru calitate optima sunt cam la fel 640x480 15 sau 20 fps , banda 800 sau 950kbs, Quality lasati la 90 (85, 80 daca vrei sa mai reduceti putin din consum).

Nu reusesti sa faci sa mearga, te duci si terorizezi suportul pana iti intra pe pc cu teamviewer si vede ce se intampla, asa o sa poata da si sfaturi, sau vi pe forum si intrebi, ce se poate face sa ai calitate super.

Tot timpul iti intrebi membrii fideli (daca ai) cum se vede / cum se misca video, si le specifici clar sa fie cat mai drastici (ca multi zic ok de dragul modelului)... dar in principiu... daca procesor la calc nu sare de 80%, daca ai internetul ok, lumina suficienta in camera de lucru, asa cum te vezi in softul de split, te vei vedea la fel si pe site cu setarile ce am zis mai sus.


Am vazut multe modele care nu schimba nimic, zilnic le vad in aceeasi pozitie, in acelasi decor, pana si aceeasi imbracaminte la unele...daca iti merge asa... ok, dar daca vezi ca nu merge, de ce se continuua la fel? De ce nu iti pui intrebari simple “Bai frate eu daca m-as uita la un film care e la fel din primul pana in ultimul minut, oare nu m-as plictisi?”


Probleme mari de MORAL la foarte multe modele, se deprima usor din chestii banale, se enerveaza si mai usor din lucruri si mai banale. Am vazut multe modele deprimate, nervoase etc.. la toate nivelurile, adica si in randul celor care fac bani putini, si in randul celor care fac bani multi – fiecare se vaita, ba de bani (unele ca nu fac deloc, altele ca fac prea putini, altele ca nu fac asa de multi cum faceau inainte)
Toti nervii astia, deprimarea, demoralizarea se rasfrang in activitatea pe site, nu lucrezi cu chef, nu faci bani in cele mai multe cazuri, mai bine iesi afara te plimbi un pic sa te calmezi si intri iar cu bateriile incarcate.


Cand nu merge treaba, modelul in general tinde sa dea vina pe toata lumea, mai putin pe ea sau aparatura sa.. ba e criza, ba nu stiu ce sarbatoare la clienti, ba are siteul probleme, etc.
Da sunt si cazuri cand siteurile au probleme, DAR SUNT RARE, pentru ca aia nu isi permit sa stea pe bara prea mult timp ca se duc in cap, ei au tot interesul sa rezolve repede, daca tu ca model vezi ca stai de saptamani intregi cu probleme, nu mai arunca vina unde nu trebuie si ia masuri sa rezolvi... verifica calculator, intenet, camera, etc etc etc, daca nu sti cum sa o faci, plateste pe cineva, roaga un prieten, invata sa faci singura etc..


Concluzie
- Verificati sa nu aveti probleme tehnice
- Oferiti calitate pe site VIDEO + AUDIO (nu doar video)
- Folositi flux manager sau H264 daca aveti calculatoare bune (cu setarile optime, cele scrise mai sus)
- Organizati programul cum trebuie, lucrati legat fara pauze mari intre privaturi
- Intrati zilnic la aceleasi ore, stati pe site macar 6 ore cu pauze cat mai mici, incercati si alte intervale orare.
- Fi-ti active in free chat, nu mai stati cu orele in aceleasi pozitii
- Nu lucrati pe o gramada de siteuri... in speranta ca ve-ti face bani mai multi, in cele mai multe cazuri e taman invers, doar cei care stau foarte bine din punct de vedere tehnic si aleg pachetul de siteuri bine, pot face bani frumosi in sisteme de acest tip. Modelele independente cele care fac bani foarte multi, toate se axeaza pe 1 site de baza unde fac grosul, si maxim 1 sau 2 de backup, dar atentia maxima este in ala principal.
- Participati la Topless party, mai ales daca nu aveti privaturi multe. Sunt modele cum e Trompi care nu au nevoie de reclama suplimentara pentru ca fac bani multi zilnic, pentru ele normal ca Topless party, nu prezinta interes prea mare, dar cand vezi ca nu ai popularitate, nu faci privaturi etc, Topless party te poate ajuta sa cresti popularitatea si implicit sansele de privat.
- Ai voie la Bonus primit sa arati sanii maxim 3 min, si de asta te poti folosi sa faci atmosfera mai interesanta la tine in free chat.
- Cititi Ghidul des, mai ales partile non tehnice – ajuta la MORAL
- Renuntati la idei preconcepute.. daca nu ai mintea deschisa in activitatea asta.. e greu
- Incercati sa mariti timpul privatului prin comunicare si mod de abordare a clientului, schimbati pozitiile in timpul showului cu cei grabiti ca sa nu ajunga la orgasm la fel de repede ca inainte.


Repet. Daca esti model in Xlovecam (si nu numai – e valabil si in alte siteuri) si ai privaturi majoritare scurte, si foarte foarte foarte foarte rar privat peste 30 de min, si problema persista de luni de zile, E VINA TA, pentru ca fie ai probleme tehnice, fie oferi calitate jalnica, fie nu sti cum sa abordezi clientul in privat.. nu e un capat de lume, toate se invata, daca vrei.. dar aici e cheia TREBUIE SA VREI, sa nu il mai iei tot timpul pe NU in brate cand ai atatea exemple de success plus informatie garla pe net...


Chiar daca pare ca ma adresez unui model anume... nu... eu vorbesc la general, va rog nu luati in nume personal chiar daca unele chestii sunt spuse mai dur asa, sunt menite sa ajute, nu sa critice.

Clar este ca se pot face relativ usor 500euro, si nu e vorba sa ii faci doar pentru a lua o camera free, pentru ca atunci cand iti deschizi mintea si faci pasul spre realizari mai mari, iti poti cumpara si singura.

Pe celalat forum spunea un model ca oferta asta este cumva sa le prosteasca pe modele sa stea de sarbatori online... raman stana de piatra uneori cand vad asemenea interpretari... Foarte multe modele, in special cele bune, lucreaza de rup de sarbatori, fara sa le ofere vreun site ceva, vedem asta an de an, pentru ca se fac bani foarte multi in zilele alea, siteul nu pierde pentru ca au clientii unde sa cheltuiasca banii...

Motivul pentru care Xlovecam ofera webcamurile e simplu – un numar mare de modele independente au potential sa castige mult mai mult decat o fac acum, dar sunt limitate tehnic, ofera calitate mult sub cerintele actuale ale clientilor, multe ignora pentru ca se gandesc ca fac destui bani, dar nu le trece prin cap ca pot face dublu sau triplu cand te vezi super pe site.

Este un gest frumos, un cadou de sarbatori pentru toate modelele independente care vor sa isi depaseasca limitele, si in acelasi timp pe termen lung este o investitie, va creste calitatea globala a sitului, celelalte modele vor vrea si ele calitate mai buna, clientii vor fi atrasi mai usor, cei atrasi deja vor cheltui mai mult etc.. toti au castigat – modele, membri, webmasteri, cam site.


Pragul de 500Euro este unul mediu, realizabil de oricine care acorda atentia cuvenita siteului, Trompi stie si va poate explica mai bine, pentru ea e chiar prea jos pragul :)) probabil il atinge in maxim 3-4 zile, asta e valabil pentru destule modele, in acelasi timp e un prag foarte greu de atins pentru multe alte modele, dar asta doar pentru ca nu vor sa inteleaga chestii simple de baza, multe dintre ele explicate in acest post, deasemenea explicate pe forum in nenumarate articole din ultimii ani.

Chestii utile si softuri:
- Pentru verificat temperaturi la procesor si placa video - SpeedFan - daca sare temperatura de 70-80C cand lucrati pe siteuri, trebuie curatat de praf in special cooler de la procesor.. uns cooler cu ulei de mecanisme fine sau ulei de masina de tuns (gasiti tutoriale pe youtube - daca nu vreti sa il duceti la curatat)
- Pentru curatat pc - Ccleaner - rulat macar 1 data la 2-3 zile
- Pentru defragmentare - Deffragler - rulat macar 1 data pe luna
- Pentru verificat fps ce le trimite webcamul - Webcamsplitter pro, si versiunea trial e ok daca il tineti doar pentru verificat de fps, iti arata in fereastra de OutputSettings, in paranteze numarul de fps ce il primeste de la webcam (daca ai sub 30fps, fie ai lumina slaba, fie nu ai facut setarile optime la webcam, sau ai webcamul bagat prin hub usb, sau ai multe dispozitive usb conectate - mai scoate din ele si vezi daca e ok)
- Daca ai webcam logitech, sa faci setarile doar din webcam controller, nu mai bagi culori din burta si din Splitter ca rupi procesorul mai ales la rezolutii mari - nu ai nevoie de setari din splitter daca le faci bine din softul camerei.
- Pune ultima versiune de flash player, verifica mereu sa fie updatat, doar in caz de probleme, treci pe o versiune anterioara asta dupa ce in prealabil te informezi la support sau pe forumuri.
- Nu lucra pe mai multe siteuri concomitent din acelasi browser, daca lucrezi pe 2 siteuri de exemplu ambele cu soft de browser, unul il ti pe Firefox, altul pe Chrome etc.. pentru ca sunt situatii cand flash playerul poate deveni supra solicitat si iti afecteaza consumul de resurse, iti da crashuri des, se misca video greu etc.. chestii care se intampla mai rar cand se folosesc browsere diferite.
- Daca ai calc mediu ca putere, nu mai tine youtube deschis sa rupa si ala resurse si flash playerul, daca vezi ca e procesor solicitat la greu etc.. inchide youtube.. pune muzica de la tv, sau radio online care consuma mult mai putin.


Daca o mai fi ceva, mai adaug, ar fi super sa mai adauge si alti utlizatori sfaturi din experienta proprie, dar utile, pozitive.. nu doar negativism, ca astea le auzim zi de zi...

Bafta acolo tuturor.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
andra21
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 01 Noi 2010, 13:02
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumim de sfaturi, SAD!! :) apropo de xlove, nu stiu ce se intampla cam de o ora, imi scoate toti membri din pv dupa 1 min!! :( N am patit niciodata, desi am mai citit pe aici diferite intamplari....a mai intampinat cineva asemenea probleme de curand? O seara buna si spor la banuti!!
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

am o intrebare, avand in vedere ca eu folosesc show normal/basic si nu show new, utilizez flux manager sau nu? Flux Managerul e doar atunci cand utilizez Show New?
Ca specificatii am la calculator:
Computer Intel core (TM) i3 CPU
2.93 Ghz, 1.93 GB of RAM
folosesc windows xp iar camera video e sony evi d 100
am o placa video NVIDIA GeForce 8800 GTS 512
Nu lucrez pe mai mult de doua siteuri deodata. vroiam sa stiu cam ce configuratie as putea sa-i fac sa mearga mai bien, la mien toate sutn setate din default si de asta intreb pt ca nu stiu daca la show clasic trebuie sa fac si acolo setari sau aceste setari de care ai amintit Sad se fac daor daca folosesti acest Show New unde iti apar optiunile alea de care spui tu. La mien show new am probleme in sensul ca de exemplu clientii imi apara duap un minut, imi apara unul peste altul in lco sa apara unul sub altul, cateodata mi se intampla sa fie deconectati din privat si se intorc inapoi si ma intreaba ce s-a intamplat...plsu ca mi se pare ca la show normal imi apar mult mai repede clientii si culmea parca sunt mai multi....In rets nu am probleme cu inghetarea imagini etc, nu ma vede lumea sacadat sau alte pr.
Avatar utilizator
northface78
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 24 Noi 2011, 16:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca folosesti interfata veche, cea cu Show, Flux Manager se foloseste doar daca la Information - Private Profile, ai editat partea de Video Encoder si in loc de Standard folosesti Flux Manager, unde se poate edita ceea ce a scris mai sus Sad.

trompi scrie:am o intrebare, avand in vedere ca eu folosesc show normal/basic si nu show new, utilizez flux manager sau nu? Flux Managerul e doar atunci cand utilizez Show New?
Ca specificatii am la calculator:
Computer Intel core (TM) i3 CPU
2.93 Ghz, 1.93 GB of RAM
folosesc windows xp iar camera video e sony evi d 100
am o placa video NVIDIA GeForce 8800 GTS 512
Nu lucrez pe mai mult de doua siteuri deodata. vroiam sa stiu cam ce configuratie as putea sa-i fac sa mearga mai bien, la mien toate sutn setate din default si de asta intreb pt ca nu stiu daca la show clasic trebuie sa fac si acolo setari sau aceste setari de care ai amintit Sad se fac daor daca folosesti acest Show New unde iti apar optiunile alea de care spui tu. La mien show new am probleme in sensul ca de exemplu clientii imi apara duap un minut, imi apara unul peste altul in lco sa apara unul sub altul, cateodata mi se intampla sa fie deconectati din privat si se intorc inapoi si ma intreaba ce s-a intamplat...plsu ca mi se pare ca la show normal imi apar mult mai repede clientii si culmea parca sunt mai multi....In rets nu am probleme cu inghetarea imagini etc, nu ma vede lumea sacadat sau alte pr.
I am a puzzle that needs some figuring out.
https://www.youtube.com/watch?v=6NP7lbW4SZ0
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Trompi,

Ai mai jos in poza - setarile optime de calitate pentru softul vechi (se acceseaza de unde ti-a zis northface78)

Imagine

Problema cu setarile la softul vechi, este ca la rezolutia de 640x480 si 20fps, banda de 650kbs e prea mica pentru a te vedea super clar pe site, te vezi decent dar nu super clar, mai ales la miscare, pentru ca e compresata imaginea prea mult pentru a se incadra in banda respectiva, iar urmatorul pas 2500kbs e prea mare. Nu sunt alte valori intermediare. Poti testa si cu 2500kbs eu din ce stiu softul nu va lua atat, va lua cat va fi nevoie, se adapteaza in functie de consum (cum te misti, cat de repede te misti etc.. de ex.. daca stai mai mult statica softul va lua poate doar 300kbs, daca incepi sa faci miscare in fata camerei va lua 900kps sau cat are nevoie pentru a pastra calitatea perfecta pe site - eu asa stiu - deci chiar daca pui 2500kbs, softul pus in 640x480 20fps foarte rar va depasi 1mbps (1000kbs) consum. Pentru tine care are ai calculator decent, si lucrezi doar in xlovecam chiar e ok sa pui 2500kbs in loc de 650kbs cat am pus eu in poza de mai sus.(asta daca ai un net decent cu peste 2mbs banda de upload)
Clientii vor aprecia calitatea superioara, mai ales daca iti reglezi si webcamul cum trebuie (lumina suplimentara daca e nevoie, pentru a evita ce am zis in postul lung)


Acum, pentru setarile custom de la softul nou, cele optime pentru calitate sunt reprezentate mai jos:

Click pe poze pentru a le vedea la marimea originala:

Imagine
Imagine

Pentru modelele care au calculatoare mai slabe (i3 nu e slab) daca pe softul nou se duce procesor peste 80% atunci e ok sa stati pe softul vechi, DAR PE FLUX MANAGER pentru a avea calitate buna pe site.
Daca nu ai calculator slab, atunci nu vor fi probleme cu softul nou prin FLUX Manager.

Ce am zis mai sus despre banda (datarate, bps) se aplica si aici, chiar daca puneti banda mai mare, softul va consuma cat are nevoie la rezolutia si fps date, in 640x480 20fps foarte rar va sari consumul de banda de 1mbs, in 800x600 20fps se poate duce pana in 1500kbs si tot asa.. cu cat folosesti rezolutie mai mare si mai multe frameuri pe secunda cu atat creste consumul de banda de internet (upload) cat si loadul la procesor.

Pentru tine trompi, nu vad motiv serios pentru care sa nu treci la softul nou, singurul care sa zic ca poate fi cat de cat justificat este faptul ca in softul nou pe Flux Manager, nu poti ajusta nivelul audio la microfon direct din soft cand esti online. Alt motiv serios nu vad, pentru ca softul nou il poti aseza cum vrei pe ecran etc.. il poti face sa arate ca cel vechi etc.. plus o gramada de chestii utile in el (daca nu le vrei, le minimizezi si gata). Cat despre volumul la microfon, il poti regla din calculator, direct din windows, il ti tot timpul pe ecran si ajustezi, il dai pe mute etc.. cand ai nevoie

Pentru problemele de mai sus exprimate de tine, softul nou sufera actualizari constant, updateuri, chiar acum 2 sapt a fost actualizat, dai sansa iar ca s-ar putea sa nu mai ai problemele de mai sus. Pentru a fi mai ok lista de clienti, apasa butonul ala de Hide Visitors, sa iti ascunda guestii etc.
Restul ti-am zis, sunt doar idei preconcepute, se poate intampla sa fie problema de la site, dar iti dai seama ca se rezolva repede, daca o gramada de clienti ar fi deconectati aiurea din privat, iti dai seama ca se duc buluc la support etc..

De fiecare data cand un site scoate un soft nou, pot aparea probleme in anumite situatii, dar siteul actualizeaza etc.. si rezolva pe rand problema cu problema.. la xlovecam softul nou are deja peste 1 an cred daca nu si mai bine. iti dai seama ca in anul asta s-au rezolvat multe...La jasmin cu softul hd a fost la fel, au facut peste 30 de actualizari in interval de cateva luni, pana a ajuns la forma finala stabila.

E bine sa va adaptati la schimbari din timp...


Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Trompi, nu ai specificat ce placa de captura sau tvtuner folosesti pentru evi D100 si daca o conectezi direct sau prin splitter , daca e prin splitter, ce soft folosesti si ce setari ai la el?
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ca placa de captura folosesc easycap si utilizes superwebcam.... :roll: Stiu ac e mai indicat un tv tunenr dar pt mine a fost mai simplu s aisntalez easycap...am cumparat de pe internet un alt progrma de split recomandat aici dar acolo imi apare alta problema: de exemplu atunci cand contectez camer ala acel split, cand ma uit fereastra de split apar mai mica(sau mai mare nu mai tin minte) decat imaginea care se vede in fereastra de pe site...Ca sa ma exprim mai bine sa zicem ca intind mana dreapta, ei bine pe fereastra din split imi apara toata mana pe cand pe fereastra de pe site imi apare doar o parte din mana...Mi-ati sugerat sa folosesc butoanele alea up down zoom( din programul de split respectiv) sa le reglez dar unele pur si simplu nu mergeau :roll: Alta problema care s epunea este ca atunci cand incercam sa schimb rezolutiile din respectivul split imi apareau tot felul de dungi negre de diferite dimensiuni in dreapta sau in stanga probabil camera mea incerca sa se incadreze in rezolutia respectiva :shock:
Plus ca de cand m-am mutat din Romania, am si problema cu internetul, nu depasesc 1 mega de upload si asta e naspa....Am vrut sa schimb abonamentul dar pur si simplu pe strada care stau nu este inca fibra optica iar tot cee ace ofera operatorii pt client normal si nu office, maximul e 1 mega de upload(ORIBIL). Si asta la toate firmele de internet la care am intrebat. Intentionez sa ma mut dar mai prin vara intr-o zona care ofera fibra optica si atunci o sa fie ok.
La viteza pe care o am de upload nu stiu sincer daca pot face schimbarile pe care mi le-ai recomandat. In orice caz multumesc tuturor pentru sfaturi.
In privinta sunetului stiu s aumblu la setarile alea, nu-i bai, cred ca am reusit sa-i dau de capat intrucat aveam un driver neinstalat, l-am cautat apoi pe internet si l-am instalat. Ideea e ca scadea brusc intensitatea suentului.....Ca microfon folosesc Logitech USB tot voi mi l-ati recomandat si merge foarte bine.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ps: ce cumparasem eu in 2011 ca progrma d esplit si am renuntat la el era dvdriver, am precizat probleme intr-un topic nu ma repet, in orice caz daca ar fi un spliter mai bun sutn dispusa sa-l cumpar 20 euro nu e un capata de tara
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna, daca ai 1mbs ar trebui sa mearga fara probleme setarile ce ti-am zis mai sus pentru softul nou, chiar si pentru softul vechi atat timp cat stai doar pe xlovecam si nu mai mult de 640x480

Deci poti incerca 640x480 15fps 2500kbs pe softul vechi
Si 640x480 15fps 950 000 bps pe softul nou

Cat despre softul de split incercat, cel mai probabil nu l-ai setat cum trebuie..
Am vazut ca jasminul recomanda si ultima versiune de la splitcamera (pe langa e2esoft), ai putea sa incerci, ca e free, sa vezi daca ai calitate mai buna decat pe superwebcam (nu de alta, dar superwebcam e foarte vechi, siteul nu mai exista etc), poti tine si superwebcam pe pc, ca nu se incurca unul pe altul, doar sa fi tu atenta sa alegi device care trebuie.
Soft bun cu bani este si webcamsplitter sau webcamsplitter pro.
Si dvdriver este bun, daca ii inveti setarile (ce pateai tu era de la setari), dar e ceva mai problematic in prezent din alte motive - nu toate siteurile il detecteaza cum trebuie etc... si nu a mai primit actualizari de ceva vreme.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SAD^^EYES mai socat cu acel tutorial. Suntem in 2012 ce draq, forumul e plin de aceste informatii, sfaturi si deranjamente.

Acum sa fim sinceri, cine vrea sa faca, FACE!, citeste, se informeaza, mananca pe paine forumul/internetul, cine nu... pune o intrebare si asteapta un raspuns, si daca nu ii place ce li se raspunde tot ele sunt cele deranjate si ofensate! Si chiar dupa, tot nu va face bani, doar pentru simplu fapt ca nu au vointa, nici macar sa citeasca cateva informatii pe net. Prioritatea lor sunt pagini gen, FACEBOOK, FARMVILLE & CO, iuby ala nou cu bemvew de pe MESS (care ia promis ca o duce pe luna) sunt mult mai importante! Apoi se plang FATA nu merge deloc, la tine cum merge? vai FATA dar aseara am intrat 10minute si am iesit ca ma suparat unu, dar ce eu ii arat sanii in freee cum vrea el, ia mai da-l in colo ca intru eu maineseara si rup tot!!!!!!!!

Aseara pe xlove erau 1din3 in pv. Deci nu cred ca nu se poate, nu se vrea sa se poata!

Bafta la webcam tuturor modelelor independente!


{OFFTOPIC] Nustiu de ce, dar din ianuarie numai Logitech BCC o sa vedem pe OKAZII!!!!!
Avatar utilizator
isti
Mesaje: 48
Membru din: 05 Dec 2008, 21:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna Fetelor

Mare dreptate a avut Sad in topicul de mai sus. Am avut toate problemele mentionate de el si intr-adevar singurul lucru care a dat rezultate a fost urmarirea fiecaror pasi indicati mai sus.Si eu ii consideram pe francezi niste adevarati ''jegosi zgarciti" car vroiau doar sex anal si ala facut in 10 sec.Ei bine nu e chiar asa.Intr-adevar aveam si probleme tehnice, imaginea se vedea sacadat (lucru de care mi-am dat seama foarte tarziu), iar asta nu a facut decat sa-i puna pe fuga.Ce sa mai stea sa ma intrebe ce mai fac si cum ma numesc,daca eu ma miscam super lent cum de altfel.. cata rabdare sa aiba bietul om sa-mi urmaresca showul daca imaginea ingheta.M-a uimit cel mai tare faptul ca intrau in pvt, si nu cred ca trecea 1 min si ei plecau:(( ce mai disperare mare!!!!
Deci a trebuit sa fac ceva.... si primul lucru am cumpara becuri de lumina rece de 400W si un cooler.Nici nu stiti cat de importanta este lumina.DIn cauza lipsei de lumina imaginea mea se vedea sacadat, dar 2 becuri ambele cumuland 400W gasite la Hornbach au schimbat situatia.Cooler-ul a fost necesar din cauza ca procesorul meu sarea de 70... ce mai inca putin si se topea si mentionez am un i7 turbo boost. Cooler puteti gasi la orice magazin de calculatoare eu mi-am luat un Logiteq 100Ron ... mi s-a parut ca difuzeaza aerul intr-un mod mai inteligent adica pe toata lungimea suprafetei laptop-ului si in plus are si o forma ergonomica ,dar puteti gasi si mai ieftine.
Si nu in ultimul rand am schimbat si modul de a lucra . Incerc sa stau online cat mai multe ore dar acele ore sa fie state consecutiv, fara pauze, fara inchiderea site-ului dupa terminarea pvt.
Poate multe dintre voi vor considera banala experienta in sine dar va pot asigura ca suma facuta zilnic pe xlove este de-a dreptul incomparabila cu cea pe care o faceam inainte de toate aceste "schimbari".
Si ca sa fiu On toppic acum pot spune ca am sanse sa ma numar si eu printre castigatorii camerei dar asta depinde numai de mine,de cate ore voi petrece online.

Multumesc tuturor celor care au venit pe forum si au ajutat cu sfaturi, idei si nu in ultimul rand lui Ionut o minunatie de om, poate singurul pe care l-am intalnit :wink:
Asadar multa bafta si in ianuarie sa incercam Logitech-ul BCC950 :shock:
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

NutuRody, setarile referitoare la flux manager sa stii ca nu au mai fost aduse in discutie in forum pana acum , cel putin asa detaliat cum le-a prezentat Sad aici, explicand fiecare setare in detaliu ba chair adaugand si poze. In privinta modelelor pe xlove care erau una din trie in privat sa stii ca acets lucru este de cand au introdus force privat sua privat direct, inainte erau in proportie de 10% in privat in genral, vreo 5% dimineata si hai 20% seara. In situatia de fata tu ai ajusn sa vezi 1 din 3 modele in privat, cand de fapt sa stii ca macar jumatate sunt in privat fortat, adica asteapta clientul in loc sa fie cu el.....
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

subscriu celor spuse de trompi, sad_eyes, un mare multumesc din partea mea. Eu personal citesc de fiecare data tutorialele de pe situri, dar problema e ca xlove imi facea probleme de cite ori incercam sa fac ceva, de aia nici n-am mai incercat sa mai schimb nimic, din frica.
Acum vreau sa zic ca merge perfect, plus, vad si pe acei care imi trimit loves, si timpul pentrecut in pvt. Plus. super e si optiunea de pvt fortzat, doar ca problema e faptul ca atunci cind membru iese, pvt se deconecteaza si treb sa revii iar in pvt, daca pe alt site privatul continua. Inca un minus, destul de mare, este faptul ca trebuie sa apesi de citeva ori ca sa intri din nou in free chat dupa deconectare. Speram si asta curind sa se schimbe.
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

deci am revenit cuceva probleme....am facut niste schimbari am trecut pe ultima versiuen de splitcam am trecut pe o linis sdsl care imi asigura 3 mega dowload si 3 de upload, am incercat flux manager cu 15 fps si 800000 si clientii imi spun ca apar pixeli cand ma misc iar eu in fereastra de la site vad niste dungulite albe cand ma misc am bifat deinterlace si tot la fel e am verificat procesorul si sare peste 80 chiar 85 in conditiile in care eu lucrez doar pe xlove si am doar winapul deschis nimic mai mul....oare ce sa fie??? cand trec inapoi pe basic procesur scade la 70 75 si nu mai apar liniile alea in concluzie ce sa fac sa mearga bien pe flux manager???
Avatar utilizator
northface78
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 24 Noi 2011, 16:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

La ce configuratie ai, e ciudat ca procesorul iti sta in 70-75% cand lucrezi in Basic pe Xlove.
In primul rand ar trebui sa verifici care este temperatura procesorului in BIOS(poate fi unul din motive), caci e posibil sa nu se raceasca bine procesorul. In mod normal, ar trebui sa fie pana in 50 de grade. Daca trece de temperatura asta, ori cooler-ul nu mai ventileaza bine, ori radiatorulul cooler-ului s-a umplut de praf si PC-ul trebuie desfacut si curatat.
Alta idee, incearca sa faci update la driverele de placa video si flash player, e posibil sa fie si din software problema, insa sincer, ma cam indoiesc.
trompi scrie:deci am revenit cuceva probleme....am facut niste schimbari am trecut pe ultima versiuen de splitcam am trecut pe o linis sdsl care imi asigura 3 mega dowload si 3 de upload, am incercat flux manager cu 15 fps si 800000 si clientii imi spun ca apar pixeli cand ma misc iar eu in fereastra de la site vad niste dungulite albe cand ma misc am bifat deinterlace si tot la fel e am verificat procesorul si sare peste 80 chiar 85 in conditiile in care eu lucrez doar pe xlove si am doar winapul deschis nimic mai mul....oare ce sa fie??? cand trec inapoi pe basic procesur scade la 70 75 si nu mai apar liniile alea in concluzie ce sa fac sa mearga bien pe flux manager???
I am a puzzle that needs some figuring out.
https://www.youtube.com/watch?v=6NP7lbW4SZ0
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”