Cat de stresant este pentru voi acest job?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
SmartGirl
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 131
Membru din: 29 Feb 2012, 20:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

De curand am gasit pe net un video despre un model faimos,nu am putut sa cred ochilor cand am vazut ca tipa e cu nervii la pamant, ea care innainte era o dominatoare, o tipa sigura pe ea si care pe deasupra castiga super multi bani.Voi ce parere aveti? Oare se poate ajunge atat de departe?

http://www.liveleak.com/view?i=90e_1344466741
SoulCams Models Studios wanted
coco_ch
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 28 Aug 2010, 21:02
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

din pc meu de vedere si-a gresit cariera... ar fi fost o actrita desavarsita :) de la mine .. un oscar :)
in order to be irriplaceable, one must always be different
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

HAHAHA super funny :)). E incredibil! Nu-mi vine sa cred ce a ajuns, vai!

Totusi ceva tot mai domina... propriul trup cu hamburgeri :)

Hai sa nu mai fim cu capul in nori si sa calcam mai apasat la figurat Terra cum ea o face si la propriu...:)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da faci cumva un studiu ? de ai postat pe ambele forumuri ? sau ai u alte polite de platit ....
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
sunflower
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 15 Sep 2008, 19:16
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Ea mistreatza? Pfff... Ce face ea acolo e circ. O fi avand ceva probleme, dar nu era nevoie sa zbiere in felul ala.
Hai sa nu exageram.
O vorba de spirit, oricat de stralucitoare, isi are si ea mormantul. In urechile prostului.
Avatar utilizator
SmartGirl
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 131
Membru din: 29 Feb 2012, 20:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fetish scrie:da faci cumva un studiu ? de ai postat pe ambele forumuri ? sau ai u alte polite de platit ....
Nu inteleg unde incerci sa bati.... din punctul meu de vedere sunt libera sa postez unde vreau..... si NU, nu fac niciun stiu, eram doar curioasa....
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Stiu povestea,lucrurile ajung destul de departe din punt de vedere emotional daca lasi acest job sa te acapareze iar americancele sunt f implicate pentru ca ele chiar daca fac asta pentru bani ,unele pun si mult suflet si ajung sa traiasca efectiv online ,exact ca si membrii.....trist dar adevarat.Vezi si cazul Sandysquirt.
God bless her :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Nephthys
User Activ
User Activ
Mesaje: 370
Membru din: 25 Mar 2008, 20:34
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai, in realitate, acest job nu-i mai stresant decat sunetu' de fundal urban cu care ne trezim dimineata. Cine zice ca nu-i asa, n-a avut niciodata un alt job. Futaiu' de sef sau de deadline, nu se va compara in veci cu futaiu' din partea unor oligofreni virtuali. Acest job e cel mult obositor, atat.
Problema e ca 90% dintre cei/cele care practica acest job, au un intelect atat de redus, incat respira numa' pe gura. Restu' de 10% stiu sa se distreze, sa se joace, sa gaseasca provocari in acest job (nu ma refer la fistingu' anal aici) - si prin urmare, nici vorba de stres, doar oboseala.
Aia nu e stresata de job. Pur si simplu, oamenii pe care i-a intalnit la "job" au tratat-o ca pe un sac de rahat, fiindca le-a permis; in cele din urma, madam a explodat. Da' nu jobul e de vina...
Asta e genu' de maimuta indoctrinata care se autosatisface intelectual cu carti destre "personal growth" si "gandire pozitiva", in care investeste o gramada de bani, pe care, daca ar face parte din ai' 10% practicanti ai acestui job, i-ar cheltui pe un abonament la sala.
Faptu' ca ea incearca sa se convinga zi de zi ca nu are o problema, doar pentru ca odata ajunsa la "job", sa i se reaminteasca fix contrariul, nu inseamna ca are un job stresant, ci ca e o maimuta indoctrinata care deep down inside, stie ca nu-i deloc speciala.
Tortura! Intotdeauna o solutie pentru oamenii civilizati.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Nephthys, esti prea profunda :). Lucrurile sunt mult mai simple. Avea glicemia scazuta si era inchis McDonalds-ul...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
whiteangel
Mesaje: 27
Membru din: 25 Iun 2012, 18:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Super raspuns WinXPfather :)))) mi-a placut maxim. :lol:
Nephthys scrie: Pur si simplu, oamenii pe care i-a intalnit la "job" au tratat-o ca pe un sac de rahat, fiindca le-a permis;
Pe principiul cu tii educi asa ii ai! Ii educi ca esti acolo numai pentru zambete, dezbracare si bagare de lucruri asta vor vrea de la tine. Ii educi si le arati ca mai ai si ceva prin capsor mai merge si intervine si o discutie, o gluma si ajungand sa te cunoasca mai mult iti permiti sa ai si sesiuni de lucru, eu le numesc "la misto", adica hai sa intram, sa vb, sa zambim si cam atat ca n-am chef azi sa va fac show sau n-am chef de private. Ajungand sa te apropii de 1-2-3 vei scapa si de cretinii care vin si pun mai multe intrebari decat au minute de privat si care fug cand un regular le pune o intrebare mai rasarita.

On topic: Cu siguranta toti avem momente cand ne vine sa inchidem toate conturile si sa aruncam camera cu tot cu laptop/pc pe geam. De multe ori eu inchid totul si ma uit la un film sau incerc sa dorm, asta daca pot pentru ca uneori sunt atat de stressata incat nu pot nici sa dorm. Nu dorm > logic ca nu ma odihnesc > logic ca nu pot sa muncesc cum as munci odihnita > evident NO MONEY.
I live for myself and I answer at nobody.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Smart asami sa parut atta tot , nah poate m- am inselat ;cat despre polite ,,credeam ca esti vre-o tanti care nu o inghiti pe respectiva si naha te ai gandit sa-i faci o reclama intr-un mod inedit

revenind la ontopicc : am o mare nedumerire de ce romanu considera ca a avea sef e o chestie nasoala , explicati-mi si mie ca io nu inteleg neam

ba din contra mi se pare mult mai ok sa ai un sef care taie, spunzura isi ia suturi in popou in locul tau , face pe dracu ghem sa-ti plateasca salariu , iti da liber cand ai si cand nu ai u chef (da e obligat sa-ti dea deci ti -l da )te acopera cand u ai ni stiu ce probl presanta care treb rez azi la ora 10 nu maine la ora 17 si in genere isi pune creierii pe frigarui si -i prajeste la foc mic ca sa-i mearga in continuare afacerea si tu sa ai de unde sa iei un ban ;discutam ofcourse despreun job normal si de bun simt , nu muncitor in constructii sau de lucrator la gogoserie
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
Nephthys
User Activ
User Activ
Mesaje: 370
Membru din: 25 Mar 2008, 20:34
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Apăi cine a zis că-i nasol? Sfinte căcat, a avea şef e foarte mişto. Io chiar ştiu, că am. Nu unu, îs chiar mai mulţ`.
Nu e nasol. Da` stresant. Despre stres era vorba, nu despre cât de nasol e sau nu un şef.
Acu`, drept e că nu ştiu despre ce fel de job vorbeşti. Io, dacă am de predat ceva azi la ora 10 (prin absurd, că la 10 de-abia plec de acasă, adică nu toate joburile îs chiar de căcat, aviz trolilor), şefu mă regulează până predau, nu o să aştepte o echipa întreaga plus un client să se scarpine prinţesa în cur pâna vine inspiraţia.
Acolo intervine stresu`. Că nu pot să iau pauză oricând mi se scoală, sau să dau ignore unor proşti. Sau să mă scarpin in cur. Sau să mă pălească inspiraţia la comandă. Spre deosebire de un job in vchat, adică. Unde poti să eviti stresu` 100%.
Nu pot nici să mă consider indispensabilă, afacerea merge la fel, cu sau fără mine. E simplu să fiu înlocuită, zilnic plouă cu CVuri la HR. Adică, un job normal şi de bun simţ se păstrează daca NU o freci, şi dacă şefu pune o dată curu lui preţios la bătaie pentru tine, îs şanse mari să zbori la a doua abatere.
Da` e cool. Şi satisfăcător.
Tortura! Intotdeauna o solutie pentru oamenii civilizati.
Adely
Mesaje: 8
Membru din: 22 Aug 2012, 11:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mie, personal, nu mi se pare deloc stresant, si in nici un caz nu intr-atat de stresant incat sa ajungi la psihiatru din cauza lui. Acum depinde si cat de mult te implici emotional. Da, ma implic sa dau tot ce-i mai bun din mine, ma stresez cand nu-mi iese machiajul cum am vrut, cand imi sta o suvita de par aiurea, ca nu mi-a iesit floricica de pe unghie la fel ca ultima data :D , dar niciodata nu voi face prea mare caz din asta. In plus, probleme avem cu totii, dar in momentul in care intru online problemele raman la usa camerei din care lucrez (lucrez de acasa), si invers, in momentul in care am inchis pc-ul, "micile probleme" de la job, raman acolo, in memoria pc-ului. Uneori chiar si sotul ma acuza in trecut ca ma detasez prea usor de problemele zilnice, ca par sa nu mai fiu afectata de nimic atunci cand lucrez, dar consider ca e foarte important sa stii sa pui bariera intre job (oricare ar fi el) si viata personala. Ca uneori trebuie sa para ca te implici mai mult in acest job, e alta, nu poti sa pari indiferenta si sa-i razi in fata membrului care-ti intra pe site plangand, povestind cum l-a parasit prietena in urma cu cateva zile, dar fiecare situatie diferita cere si un comportament adecvat ei.
Si revenind la stress, cred ca singurele situatii care ma streseaza cu adevarat sunt cele in care am probleme tehnice legate de pc, net, web, etc, si carora nu le gasesc o rezolvare imediata, dar norocul meu e ca nu sunt decat foarte rare.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da pai mie nu mi se pare super mare stres ca nu pot lua pauza cand vreau io sau ca treb sa ajung la ora x sau ca nu sta jumatae din birou in fund cand intru io pe usa .... mda nah viziuni diferite
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 03 Feb 2011, 11:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Mie mi sa parut asa teatru ieftin ce a facut respectiva acolo , da cat de proasta poti sa fii sa faci circul ala online cand puteai frumos sa ii dai un ban respectivului si sa i-ti continuii munca bine mersi , eventual luai o pauza de cafea sau o vacanta de 3 zile , chiar nu era nevoie sa se ajuga la vaicareli de genul "am asteptat 12 ani un barbat sa ma iubeasca "LOL atepti para malaiata in gura lu natafleata
Eu zic ca a fost regizat si premeditat totul .
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

TwistedAngel scrie:Eu zic ca a fost regizat si premeditat totul .
Da, hoax... am zis din primul post sa nu mai puneti usor botu' la orice, si coco_ch o descopera ca fiind o buna actrita.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
cookie.monster
Mesaje: 14
Membru din: 30 Aug 2012, 08:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SmartGirl scrie:De curand am gasit pe net un video despre un model faimos,nu am putut sa cred ochilor cand am vazut ca tipa e cu nervii la pamant, ea care innainte era o dominatoare, o tipa sigura pe ea si care pe deasupra castiga super multi bani.Voi ce parere aveti? Oare se poate ajunge atat de departe?

http://www.liveleak.com/view?i=90e_1344466741
wooow issuuuesssss! :)))))
whiteangel
Mesaje: 27
Membru din: 25 Iun 2012, 18:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca m-as enerva si eu ca asta la cate joculetze am incercat sa fac cu ei, cu baloane, cu biletzele, cu tabla cu magneti...numa' timpul pierdut cat fac biletzele, o data am stat si 2 ore sa fac o tabla cu bilete si sa umflu baloare si tot nu au apreciat macar efortu'. Au ei impresia ca daca pussy nu e on cam nu e funny...marsh mah jegurilor! Mai bine stau cu 20 de membrii in room si-mi fac banii decat sa am sute si sa mor de draci ca mai toti se uita moca.
I live for myself and I answer at nobody.
Avatar utilizator
ashtarte
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 16 Feb 2008, 03:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Biata femeie! :shock: Oare de ce nu a dat logout...?
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu dau ignor imediat si ban daca se insista....
genul de useri cu open vagina au ban fara drept de apel, membrul care vb prea mult la fel are kick odata , daca revine si deschide gura inca odata, pe urma se invata si tace. Nu tace ia ban
Showul in conduc tot timpul eu si daca este unul de asta cu googogooo, camon , si incepe si aia si aia la 5 secunde ii spun sa taca din gura sau sa iasa
Se calmeaza imediat !!!, tine doar de voi cat de stresant va faceti jobul....nu uitati ca voi sunteti seful iar barbatii pot fi usor condusi .....
Nu intru niciodata daca sunt obosita sau plictisita pentru ca ma afecteaza ....
Avatar utilizator
ashtarte
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 16 Feb 2008, 03:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nici eu nu intru cand sunt stresata, ca nu-si doreste nimeni sa plateasca o acritura...
Dar poti sa intri in cea mai buna dispozitie si sa iesi plina de draci...adica mie mi se intampla frecvent, pana mi-am dat seama ca o iau razna si ca nu merita atata atentie
Avatar utilizator
aaresis
User Junior
User Junior
Mesaje: 85
Membru din: 25 Iun 2006, 23:30
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Pentru mine a fost asa de stresant si de obositor ca am ajuns la divort..
S-a lucrat haotic de la inceput .. fara un program..
Timpul alocat familiei a disparut..Eram mai mereu obositi , nu mai aveam timp de noi.... timpul de recuperare era prea mare..
Am incercat sa remediem aceasta problema..pana ne-a remediat ea de tot...si acum sotia este in Anglia cu un fost membru...

Deci aviz amatorilor..
Daca nu va organizati ..si nu aveti un program bine stabilit..incet incet se distruge viatza familiara...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”