LAPTOP SAU PC?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Michelle123
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 15 Noi 2011, 23:29
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Sfatuiti-ma ce sa fac...Am un pc vechi de cam 3 ani...Ma gandeam sa imi iau un laptop...Insa nu stiu daca e mai bine sa lucrez de pe laptop...sau sa imbunatatesc pc si sa lucrez in continuare pe el...Cine lucreaza de pe laptop poate ma poate sfatui...Nu as vrea sa investesc banii aiurea...Multumesc mult!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Laptopul are avantajele lui - cum ar fi portabilitatea,
Desktopul are avantajele lui - e mai acesibil la pret poti face upgrade mai usor, se incalzeste mai greu, poti utiliza tvtuner intern etc

Trebuie sa raspunzi pentru tine la intrebarea urmatoare: care este stilul tau de lucru? esti o persoana mobila cand lucrezi? sau modul de lucru este mai static? daca este static recomand desktop daca e mobil laptop,
Michelle123 scrie:Nu as vrea sa investesc banii aiurea...Multumesc mult!
Nu cred ca poti sa asociezi cuvantul investitie cu aruncatul $$$, investitia are un rol foarte important in orice domeniu in care activezi, investitia poate sa diversifice serviciile oferite poate sa creasca nivelul serviciilor actuale, etc, astfel incat o investitie in aria de activitate in care lucrezi te poate ajuta sa te mentii sau sa cresti nivelul incasarilor.

Daca tu consideri ca este cazul / timpul pentru un upgrade ( de la desktop - laptop sau upgrade la componentele Pcului actual) nu ezita si investeste pentru ca timpul trece si orice zi in care tu lucrezi cu un handicap tehnic e o pierdere pe care o suferi tu din pct de vedere financiar.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Eu fac videochat de mai mult de 3 ani, in primul an am lucrat de pe pc pana s-a dus procesorul si atunci sotul a zis hai sa luam un laptop, eu m-am opus vroiam tot pc fiind chiar perioda cand incepusem la single si mi se parea ciudat sa lucrez pe laptop, acum pot sa spun ca nici daca crapa cerul in doua nu as mai putea sa lucrez de pe pc. Eu sunt o persoana mobila si ma pot muta unde vrea membru canapea, pat, baie in doar cateva secunde sau ma mut in functie de starea care am ,mi-am luat laptopul si am plecat :mrgreen: trebuie sa recunosc ca la inceput mi s-a parut ciudat dar acum sunt dependenta de el, insa mie imi este mai usor pentru ca lucrez pe un singur site, pentru cine sta pe mai multe siteuri 3-4 cred ca mai potrivit ar fi un pc, am dat acum 2 ani pe laptop ceva mai mult de 2500 ron dar si-a scos banii inzecit chiar mult mai mult, acum vreau sa il schimb ca l-am mai lovit, scapat, i-am dat sa bea coca cola :lol:
Glamour a evidentiat foarte bine avantajele si dezavantajele lui iar cu investitul banilor cred ca orice investitie menita sa ne aduca mai multi $$ e bine venita dar bineinteles alegerea este a ta. BAFTA!
bezercu
Mesaje: 8
Membru din: 26 Mar 2012, 15:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cel mai bun este un pc cu un procesor i3-i5 si o placa de baza noua bineintels :) laptop nu te sfatuesc este pentru fitza nu munca :S
jebyby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 168
Membru din: 15 Dec 2007, 23:41
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Parerea mea : PC Desktop! Eu personal folosesc o camera Sony de ultima generatie, care,pt a functiona ca web, am introdus o placa de captura in calculator, ceea ce in laptop nu puteam sa fac...
Am si laptop, dar pentru activitatea asta, nu pot sa ma descurc deloc pe el..., dupa o ora ma dor toate oasele si ochii....
Succes acolo !
superlifting
Mesaje: 13
Membru din: 15 Apr 2012, 18:14
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Prefer laptop-ul oricand in fata unui desktop.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”