XCAM a dat drumul la FREE

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
INVAIN
Mesaje: 44
Membru din: 29 Mai 2008, 01:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am testat situl de cateva zile de cand a avut loc schimbarea aceasca, pur si simplu mi-am debifat free-ul si mi-am vazut de treaba. Singura schimbare pe care am vazut-o a fost ca traficul din Franta a scazut drastic.. presupun eu au probleme tehnice, deoarece inainte intrau mult mai multi, iar acum foarte putini, cei vorbitori de limba franceza fiind din Belgia. Sper sa remedieze detaliul asta, in rest e ok, membrii din Olanda de exemplu habar nu au de free inca :mrgreen:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

subscriu subscriu subscriu subscriu pana lesin in puii mei si te si bat :mrgreen: la fundul gol::))
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

mediachatstudio scrie:subscriu subscriu subscriu subscriu pana lesin in puii mei si te si bat :mrgreen: la fundul gol::))
Mai, voi doua va iubiti!!! chiar si cu free chat la xcam :)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

mediachatstudio scrie:subscriu subscriu subscriu subscriu pana lesin in puii mei si te si bat :mrgreen: la fundul gol::))
da...esti dusa :)) m-am lamurit si de tine :mrgreen:
Avatar utilizator
BABE
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 06 Oct 2009, 01:40
Localitate: bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Offff...da nu e un capat de tzara domne....atata lesina ca s a bagat freechat...ok...si??? il debifezi si gata...eu nu vad nicio schimbare la incasari sau trafic....si nu stau in free...pur si simplu l am debifat....
Oricum se pot face bani f frumosi p el...contrar a ceea c spun unele persoane....dar mi a fost invatatura d minte si incepand d azi revin la marea iubire a vietii mele AW, pe langa xcams si gata...vb lu' Fetish nu mi mai tin toate ouale intr un singur cos...
Deci nu mai face o asemenea tragedie din free ul ala ca oricum te agiti degeaba ...nu ai cu cine....
Sper sa te calmezi ,sa te ridici. sa te scuturi si sa vezi partea plina a paharului....adik,,,dc ai facut performanta in xcams , inseamna ca poti face oriunde...
Bafta :wink:
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

BABE scrie:Offff...da nu e un capat de tzara domne....atata lesina ca s a bagat freechat...ok...si??? il debifezi si gata...eu nu vad nicio schimbare la incasari sau trafic....si nu stau in free...pur si simplu l am debifat....
Oricum se pot face bani f frumosi p el...contrar a ceea c spun unele persoane....dar mi a fost invatatura d minte si incepand d azi revin la marea iubire a vietii mele AW, pe langa xcams si gata...vb lu' Fetish nu mi mai tin toate ouale intr un singur cos...
Deci nu mai face o asemenea tragedie din free ul ala ca oricum te agiti degeaba ...nu ai cu cine....
Sper sa te calmezi ,sa te ridici. sa te scuturi si sa vezi partea plina a paharului....adik,,,dc ai facut performanta in xcams , inseamna ca poti face oriunde...
Bafta :wink:
bla bla bla bla oricum nu intelege "e" gigi contra
SUBSCRIU LOL
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

mireya_sb scrie:
mediachatstudio scrie:subscriu subscriu subscriu subscriu pana lesin in puii mei si te si bat :mrgreen: la fundul gol::))
da...esti dusa :)) m-am lamurit si de tine :mrgreen:
fii antena
azi am implinit 30 de ani
trist!
depressing!
deci clar sunt dusa :mrgreen: :roll:
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

mediachatstudio scrie:
mireya_sb scrie:
mediachatstudio scrie:subscriu subscriu subscriu subscriu pana lesin in puii mei si te si bat :mrgreen: la fundul gol::))
da...esti dusa :)) m-am lamurit si de tine :mrgreen:
fii antena
azi am implinit 30 de ani
trist!
depressing!
deci clar sunt dusa :mrgreen: :roll:
,, trist...depressing....bla bla bla........eu mai am 4 luni si implinesc 37, ar trebui sa lesin de pe acum????????? LA MULTI ANI ,, babo,, si cat mai multe pvt :D . Cred ca o sa luam cat de curand picioare in fund ca am facut varza subiectul. Stai in banca ta si nu ma mai provoca :mrgreen:
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Scuze tuturor ptr off-topicuri !!!! sau topice? LOL
am bazdacii de ziua mea!
si multumesc Mire ! de azi esti baba mea favorita 8)
mult succes urez tuturor la $$$
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

P.S. Sunt cuminte gata :mrgreen:
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

WinXPfather scrie:
mediachatstudio scrie:subscriu subscriu subscriu subscriu pana lesin in puii mei si te si bat :mrgreen: la fundul gol::))
Mai, voi doua va iubiti!!! chiar si cu free chat la xcam :)
life is beautiful Win ! 8)
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
loveish
Mesaje: 17
Membru din: 24 Ian 2012, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ideea era ca un model care a juca corect, nu a stat pe mai multe siteuri deodata..isi vede de treaba, nu am dat mailuri etc si-o ia direct in freza.
E clar ca unele dintre voi isi merita soarta..Daca voua va convine sa va rugati cu orele de memebri pentru un privat de 18 centi nu toata lumea isi valorifica timpul asa si nu toate modelele sunt de top.
Cat despre corectitudinea mea, da am fost un model corect.Siteul plateste prea prost ca sa aduci un membru pe skype unde tariful este mai mare. Nu am de ce sa trag in piept un site care imi aduce clienti obisnuiti sa platesca putin si btw clientii nu se gasesc nu numai pe siteuri de videochat.Cand spui videochat se traduce prin video + text.Nu se traduce prin site+studio+video+text.
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

N-ai dat mailuri...ti-ai vazut de treaba..etc...dar totusi stii ca pe Skype tariful e mai mare, hmmmmmmm..........Mai fatuca dragalasha, vezi-ti tu de treaba si nu mai veni aici sa ne predai corectitudinea. ,, Unele din voi isi merita soarta,, iar ai dat cu bata-n balta.........iar stii tu ce soarta au unele din noi. Daca ai fi citit cu atentie macar jumatate din ce ti-au scris toate, ai fi realizat ca soarta noastra........ e foarte relaxata . In toate posturile te plangi, ne.ai innebunit de cap, eu toata noaptea am visat ca m-au platit cu 0,18 centi lol , bafta tutror$$$$
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

loveish esti fantastica ! incet incet iti dai arama pe fatza.... :lol:


chiar ca ne-a inebunit cu aia 18 centi -dar lasa -ne in pace draga puneti tarifu de 10 $ min cine nu te lasa
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

ohhh loveish
si suntem toate numai modele de TOP aici la naiba
nu ne mai suportam....scuza-ne ca ne bagam in seama cu tine..... :mrgreen:
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

love sa mi dai domle adresa xcam ului sa i trimit o coroana de flori atat doliu pt niste nenorociti de centi ...

nu ti fa griji ca las instructiuni sa ti trimita tie coroana in caz ca nu le place vb aiai o dai la sh de vanzare si din banii aia iti faci u singurica un site fara free chat

p.s:azi pe xcam pe cammers se vindeau prezervative 3 prezervative la 2 lei fatuca respectiva avea vreo 10 cutii deci disperarea e mare :!:
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

fereasca sfantu'! bisnitare mai sunt acolo fetele! :)
jebyby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 168
Membru din: 15 Dec 2007, 23:41
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu mai fiti rautaciosi! Haideti sa incercam sa respectam parerile tuturor aici. Fata are ce are cu site-ul xcams...Pana la urma o inteleg pt ca era site-ul ei de baza,desi....sunt putin in ceata avand in vedere afirmatia ei "am fost model de top pe myfreecams,dar am renuntat". Model de top pe myfreecams inseamna un model care castiga minim cateva mii de $ pe luna. Nu inteleg cum ai putut sa renunti la cateva mii de $ pe luna,ca sa faci pe xcams 8000 de minute pe luna,ceea ce inseamna aprox 1500-1600 euro/luna. Mi se pare mare totusi diferenta de castig,iar singura mea explicatie este,avand in vedere si problema ta insirata in acest topic, ca tu chiar AI DUSMANIE PE FREE CHAT! :))

Bafta in continuare, iar celorlalti le urez de asemenea mult succes...si lasati-o sa zica ce vrea,atat pe ea cat si pe ceilalti care vor mai aparea.In fond,nu ne obliga nimeni sa raspundem. Fiecare face cum poate si cum il taie capul. Oare ce s-ar intampla daca toate modelele ar fi la fel ???

Va pup,o zi placuta sa aveti!
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sunt f multe afirmatii care se bat cap in cap :
-cea semnalata de jeby
-faptul ca eu lucrez pe xcam si nu am auzit inca de un model cu vechime de 7 ani pe xcam , din cun mele fetle cu vechime mare au undeva 4 - 6 ani
-faptul ca nu stiu exact cand a aparut site ul , pe pagina lor ei zic over 6 years of ....,dara acelasi text era si anul trecut tot cu over 6 years ,deci si aici scartaie un pic
-e un model de top ca face 8 mii de minute ?pe xcam din cunostintele mele cele care s modele de top pe xcam fac undeva in jur de cel putin 12 mii de minute astfel incat sa le revina in mana intre 2 si 4 mii lunar (sunt niste praguri de min cand le depasesti toate minutele sunt calculate un picut mai mult )
-unde era cand mai aveau fetle probl cu xcam ul , Babe a avut un topic pe tema asta , nu s-a obosit sa raspunda,desi da senzatia ca , cunoaste acest site cum nici mama site ului nu l cunoaste

deci o multime de chestii care se bat cap in cap si care ma conving ca undeva ceva scartaie .....
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
BABE
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 06 Oct 2009, 01:40
Localitate: bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

fetish scrie:sunt f multe afirmatii care se bat cap in cap :
-cea semnalata de jeby
-faptul ca eu lucrez pe xcam si nu am auzit inca de un model cu vechime de 7 ani pe xcam , din cun mele fetle cu vechime mare au undeva 4 - 6 ani
-faptul ca nu stiu exact cand a aparut site ul , pe pagina lor ei zic over 6 years of ....,dara acelasi text era si anul trecut tot cu over 6 years ,deci si aici scartaie un pic
-e un model de top ca face 8 mii de minute ?pe xcam din cunostintele mele cele care s modele de top pe xcam fac undeva in jur de cel putin 12 mii de minute astfel incat sa le revina in mana intre 2 si 4 mii lunar (sunt niste praguri de min cand le depasesti toate minutele sunt calculate un picut mai mult )
-unde era cand mai aveau fetle probl cu xcam ul , Babe a avut un topic pe tema asta , nu s-a obosit sa raspunda,desi da senzatia ca , cunoaste acest site cum nici mama site ului nu l cunoaste

deci o multime de chestii care se bat cap in cap si care ma conving ca undeva ceva scartaie .....
Pai de ce ar ajuta.....eu cand am deschis topicul in afara de tine si inca o persoana nu mi a raspuns nimeni...si se pare ca sunt o gramada care cunosc sitele.....si acum domnisoara are pretentia sa fie inteleasa si ajutata dupa ce vine si ne ia pe toti de sus de parca ea ar face mii de euro si noi am starnge ce ramane de la ea.......Welll...nu merge asa ...
Si eu am dat mail la site ...mailuri chiar...dar trebuie sa fii mult prea naiv sa crezi ca te poti lupta si castiga in situatia asta...si sincer te lupti singura ca tot ei castiga....
Eu zic ca daca ai facut performanta pe xcams...poti face opriunde......
Si faza ai cu va meritati soarta...pai lasa ma sa ti zic ca tu chiar iti meriti soarta,,,,nimeni niciodata in niciun loc nu te va ajuta daca esti cu nasu p sus si vb de sus la toata lumea...asa ca eu iti doresc succes ,,,desi cu atitudinea asta ....sunt convinsa ca nu veu ajunge foarte departe....
si cu greva modelelor...pai hai sa zicem ca nu intram noi romancele...da ce te faci cu celelalte nationalitai de pe site????? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ahahahahahahah
Trebuie putin creier ce i drept...stiu ca cer cam mult...dar nah am incercat si io
Avatar utilizator
INVAIN
Mesaje: 44
Membru din: 29 Mai 2008, 01:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vesti bune!

2012-02-01 Free chat extension to Switzerland and England


Hello everyone,


As first tests of the free chat are working technically fine, we are going to extend the system to other countries.


We activate today Switzerland and England, and we should activate other European countries by the end of the week. There are no plans to open the Free Chat in the Netherlands and Belgium, where camsites users are not used to free chat.

The number of free chat visitors should begin to increase during the month of February. Since only a portion of the free visitors finally pay, our goal is to bring you many free visitors, so you can make more minutes than before the free mode.


Cheers

The Xmodels Team
Avatar utilizator
windfucker
Mesaje: 20
Membru din: 27 Mai 2010, 04:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai de ce ar ajuta.....eu cand am deschis topicul in afara de tine si inca o persoana nu mi a raspuns nimeni...si se pare ca sunt o gramada care cunosc sitele.....si acum domnisoara are pretentia sa fie inteleasa si ajutata dupa ce vine si ne ia pe toti de sus de parca ea ar face mii de euro si noi am starnge ce ramane de la ea.......Welll...nu merge asa ...
Si eu am dat mail la site ...mailuri chiar...dar trebuie sa fii mult prea naiv sa crezi ca te poti lupta si castiga in situatia asta...si sincer te lupti singura ca tot ei castiga....
Eu zic ca daca ai facut performanta pe xcams...poti face opriunde......
Si faza ai cu va meritati soarta...pai lasa ma sa ti zic ca tu chiar iti meriti soarta,,,,nimeni niciodata in niciun loc nu te va ajuta daca esti cu nasu p sus si vb de sus la toata lumea...asa ca eu iti doresc succes ,,,desi cu atitudinea asta ....sunt convinsa ca nu veu ajunge foarte departe....
si cu greva modelelor...pai hai sa zicem ca nu intram noi romancele...da ce te faci cu celelalte nationalitai de pe site????? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ahahahahahahah
Trebuie putin creier ce i drept...stiu ca cer cam mult...dar nah am incercat si io
Ma Bebisor....nu atitudinea lui FETISH e gresita aici.cunosc site-ul.am stat pe el.mi se rupe sincer ca e cu free sau nu.atitudinea unora fata de cei 0.18 centi este poate mult mai justificata decat ceea ce numesti tu performanta pe acel site.sunt fete care fac mii de dolari si nu pe site-uri cu free si nu pe site-uri cu centi si nu cu atitudinea de "pupincurista"-ca apropos mergea pe la inceputurile videochat-ului prin romania acum vreo 10-11 ani.Tu crezi ca daca ai facut performanta pe XCAMS vei face pe orice site?poate ca da.poate ca nu!aititudinea este importanta si majoritatea banilor se fac in ultimul timp tocmai din "privitul de sus" nu ala de jos.da am stat pe xcams,dar am renuntat la el nu pentru ca nu faceam bani ci pentru ca banii pe care ii faceam acolo puteau fi facuti pe alte site-uri mult mai usor si fara sa ma vada toata lumea pe live moments-uri cum ma scarpin in nas in fata camerei cand luau poza la minut,sau sa te vada tot satul cate gauri si ce dimensiuni au asa pe free-chiar daca e o poza.
Mai bine decat atata agitatie mai bine cautati site-uri bine platite si nu iti mai freci pasarica pana te apuca toate usturimile pe 0.18 centi.problema este ca in momentul in care pe un site tariful este mai mare si membrii sunt mai selectivi si nu vin la gramada pentru un amarat de show-fie el si de 100 de minute pe xcams.
Problema este ca nimeni nu este atotstiutor si sunt putine fete care intradevar pot da lectii sau sfaturi despre atitudinea fata de site-le de videochat pe acest forum.Iar FETISH-si nu o cunosc nu am nimic de impartit cu ea s-ar putea sa iti dea lectii din mers.Daca nu iti place atitudinea altora este doar diferenta de experienta si perceptie.....bafta la centi....i'm out:)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”