XCAM a dat drumul la FREE

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
loveish
Mesaje: 17
Membru din: 24 Ian 2012, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu stiu daca a postat cineva asta inaintea mea insa am ramas pe langa socata si cu un gust amar de atitudinea celor de la xcam.Mai intai sa explic despre ce este vorba.Acum vreo 7 ani am fost abordat de un tip si am ajuns sa lucrez pe acest site.Promisiunea celor de la xcam a fost ca este un site cu intrare directa si nimeni nu te poate vedea daca nu plateste ceea ce mi-a conferit si un confort psihic.
In aceasta dimineata sesizez acest topic pe pagina de News.

Today we have the honour of announcing a major development in the Xmodels platform, which will provide you with more visitors and thus also more takings!

Until today, visitors could only see your show if they paid, unlike many other webcam sites offering a free chat to attract more people. However, we want to become the largest platform so we decided to also develop this option and thus convince even more visitors!

As of tomorrow, your visitors will first be able to talk to you in a free chat. This way, they can get to know our platform before they commence a paid chat. We are convinced that many more visitors will test our platform so you will have the opportunity to get more loyal visitors.

The system was developed in such a way that it really forms a genuine advantage for you. You will only be available for a free chat if you have no paying visitor. Rather than not having any visitors at all, you will then have the opportunity to convince visitors free of charge to commence a private one2one chat!

How does it work?

Very specifically, you will see a new block in your interface to indicate which type of chat you are:


Free chat: free chat with two or more visitors
$$ Group chat: paid chat at the basic rate with one or more visitors
$$ Private chat: a visitor has started a private one2one chat with rate x2, x3 or x4.

The free visitors who want an erotic show will immediately go to a private chat with a one2one rate; at the rate you have chosen (x2, x3, x4).

You can always choose whether or not you want to be shown for the free chat by indicating this in your interface.

If you are in a free chat with a visitor, then there are several options:


As soon as a paying visitor enters at the normal 'group chat' rate, all free visitors are removed. They have to pay to regain access.
As soon as you have a paying visitor in a private one2one chat, all free visitors are removed and have to pay to enter as a voyeur.
If you turn off the ‘free chat’, all visitors are removed from the free chat.

If you are in Group or Private one2one chat, no visitors can enter for free.

How to make maximum use of the system?

Leaving the free chat on only offers you benefits. It increases the chance of getting a paid visitor!

In the free chat we recommend you to be sexy, but not to show too much, or just briefly in order to convince visitors to pay. And especially, do not forget that people in a Group or Private one2one chat pay a high price and therefore want an unforgettable show ;-).




Great, when will this commence?

The free chat is a major change. We will therefore start using it gradually; to be sure that everything works properly. As of tomorrow, only French visitors will start to use free chat. The others will follow over the next few weeks/months.

We are very excited about this development and we are convinced more than ever that Xmodels will strengthen its position as most important webcam platform in and even outside Europe!


Do not hesitate to ask Asma any questions you have about this free chat. She is there to help by e-mail or phone.


I-am abordat si le-am spus ca sunt model al acestui site de 7 ani cel putin.Nici nu deschid alt site daca sunt conectat la ei.Le-am mentionat ca daca acesta situatie continua voi fi nevoita sa ii pararesc pentru ca mi se pare inuman sa te rogi un membru sa iti intre in privat pentru 0.18 centi.

Raspunsul lor final a fost "[6:34:52 PM] Xmodels Support: as told you are always free to do what you want
[6:35:03 PM] Xmodels Support: if you want to stop working with us because of a new option we give than that is your choise."

Am deschis acest topic la exemple negative pentru ca nu mi se pare nesimtit sa ii spui unui model care a avut 8000 de minute luna trecuta ca daca nu ii convine sa isi ia boceluta.Nesimtit pentru ca si-au format clientii cu ajutorul nostru.Repet lucrez pe acest site de cand eram 15 fete online si o data nu am dat o adresa de email sau sa imi deschid 100 de siteuri pe langa.Nesimtit pentru ca doresc sa ne vada fundul in free pentru 18 centi in privat.Mai bine fac show pe moca pe mfc si tot adun mai mult de 18 centi pe minut daca e sa lucrez la Free.Nesimtita atitudine si nesimtita politica.Nu mai vorbesc de incalcarea promisiunilor pe care le-a facut compania pentru a ii ajuta sa cresca atunci cand nimeni nu stia de ei.Sunt cine sunt acum pentru ca au exista modele ca noi care si-au dat sufletul pe site ca sa mi se raspunda acum in acest mod.NESMITITI!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna,

Eu din cate vad din anunt free chatul este optional, nu cred ca te obliga nimeni sa il ti deschis, poti lucra in continuare ca si pana acum.

Poate acum la cald ti se pare un capat de lume, dar nu e asa... free chatul exista de mai bine de 10 ani in industrie si toate siteurile mari l-au implementat din simplul motiv ca este mult mai puternic in a converti un vizitator in client.. ceea ce inseamna mai multi clienti pentru modele... probabil fiind obisnuita de atatia ani sa lucrezi doar in member area, free chatul este un mare bau bau pentru tine.. dar o sa vezi ca nu e chiar asa, daca sti sa profiti de el mai ales ca ai avantajul de a fi un model vechi in sistem, iti poate aduce incasari mai mari, mai ales in showurile one2one unde poti mari pretul din ce am vazut in anuntul postat de tine.

Pretul mic pe minut este deasemenea un avantaj pentru clienti, nu stiu exact cat plateste un client dar banuiesc ca mai putin decat pe alte siteuri - si acest aspect iar ajuta la o mai buna conversie a vizitatorilor in clienti. Pentru tine ca model poate e un mare impediment, dar tu stiai din prima luna de lucru comisionul platit de site si totusi nu te-a impiedicat sa lucrezi 7 ani, de ce te-ar impiedica acum? Daca au clienti multi, pretul mic nu va fi un impediment nici de acum inainte, mai ales ca tu oricum stai in privat aproape non-stop la 8000 de minute, sunt cel putin 4 ore de privat zilnic, asa ca si cu free chatul nu vad cum te afecteaza din moment ce tu esti aproape mereu in privat, din contra s-ar putea sa faci si mai multe minute de privat pe luna...

Daca tu te duci nervoasa la suport si probabil le-ai vorbit pe acelasi ton ca aici, ca te lasi de site daca baga free chat, ei ce puteau sa raspunda? Raspunsul lor mi se pare cat se poate de civilizat, daca asta e optiunea ta...

Nu uita insa ca timp de 7 ani, si tu ai facut bani (nu doar ei) - pentru ca trafficul banuiesc ca ei l-au adus, nu a picat din cer, era mai corecta afirmatia ta, daca tu te ocupai de tot, tehnologie, servere, reclama, traffic, sistem de plata, si luai doar 20% din incasari - dar nu este cazul

Sper sa te calmezi si sa incerci sa vezi lucrurile mai obiectiv, va fi in avantajul tau, nu cred ca vei putea renunta asa usor dupa 7 ani, va fi un chin pentru tine alt sistem (cel putin la inceput), mai indicat ar fi sa te adaptezi situatiei, ai multe avantaje de partea ta in comparatie cu alte modele, vechimea pe site, popularitatea, experienta etc.. cat de confortul psihic, dupa cum am zis, in continuare nu te poate vedea nimeni daca nu activezi optiunea de free chat, si chiar cu ea activata riscul sa te gaseasca cineva cunoscut e foarte foarte mic, banuiesc ca va fi posibil sa blochezi si anumite tari, precum Romania (daca nu va fi blocata automat din free chat) etc.. ceea ce reduce riscul si mai mult.


Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

exact,asa cum a spus si sad,ai optiunea de a lucra ca si pana acum,free chatul este optional,deci nu mai fi asa socata :D
Din punctul meu de vedere optiunea de free chat mi se pare ok,si in plus nu te obliga nimeni sa iti arati fundul pe 0.18 centi,ti-l poti arata pana la de 4 ori mai mare(ca si pret eu zic ca este rezonabil),deci nu mi se pare deloc o nesimtire din partea lor ca au bagat si free chat
bafta,
loveish
Mesaje: 17
Membru din: 24 Ian 2012, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ma afecteaza pentru ca privatul nu consta in plimbat vibratorul dintr-o gaura in alta ci si in conversatie.Eu lucrez si pe partea de fetish, aici ma refer la "conversatie".Acest "obtional" va disparea in curand...asta este doar o incalzire psihica.Daca se doreste a fi un site cu Free macar sa plateasca precum un site cu Free nu cu centi.Acesta este primul pas in a ne milogi pentru un privat de 18 centi iar in acest caz prefer sa ma milogic pe un site unde chiar se merita sa faci asta.

Pentru infomatia ta Sad am fost si model de top pe MFC, sunt capabila sa lucrez si pe Free insa atunci cand se merita.Intrarea directa in privat scuza plata mica.Inteleg sa se cheltuiasca multi bani pe promovare atunci cand ai intrare directa.Atat timp cat se implimenteaza ideea de Free promovarea este facuta practic de catre model.

Pentru ca exista modele ca voi care se "adapteaza" siteuri ajung sa platesca cu praf un model.Cand am inceput sa lucrez pe acest site practic se rugau de noi si acum ca le-a ajuns ciolanul gros iti dau cu sutul.Daca toate modelele ar reactiona si nu ar mai accepta acesta nesimtire situatia ar sta diferit.
exunknown23
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 186
Membru din: 01 Ian 2012, 19:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

gezus krist and virgin marry!! asta e inceputul sfarsitului !!!
Avatar utilizator
INVAIN
Mesaje: 44
Membru din: 29 Mai 2008, 01:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si eu sunt dezamagita de decizia asta a lor, desi e posibil sa creasca oarecum traficul sau sa se schimbe situatia. Eu de 6 ani lucrez pe sistemul asta, si am incercat bineinteles multe situri cu free chat, unde pur si simplu nu m-am adaptat. Va fi mult mai stresant acum. Cat despre one2one, putini sunt cei care intra in one2one, pentru ce sa plateasca de 4 ori mai mult cand pot vedea acelasi lucru la tarif normal... Va fi optiunea noastra sa nu intram pe free chat, exact cum este si pe jasmin "member chat"... insa si traficul evident va fi foarte scazut.

Si uite asa pentru prima data m-am ingrijorat cu privire la jobul asta, poate vad situatia prea dramatic, insa nu sunt singura :roll:
loveish
Mesaje: 17
Membru din: 24 Ian 2012, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tine de noi insa ce sa spui de modelele care stau goale in free.Am urmarit o discutie astazi pe cammers cu o tipa care spunea ca ea sta pe burta goala in FREE....Xcam era unul din putinele siteuri care imi oferea siguranta ca nimeni nu triseaza.Sa vezi de acum..buci, sani..la moca.Nici aia 18 centi nu ii mai iei.Oricum pentru un site cu obtiunea de Free sa platesti 18 centi mi se pare jenant.De ONE2ONE nu mai spun, un alt topic spunea sa nu presam membrii sa intre in one2one.Deci cu alte cuvinte..spuse frumos evident.Avem FREE, one2one mai subtire iar pe mine nu ma incalzeste cu nimic traficul.Daca doream sa am un bou care sa se zgaiasca la mine moca dechideam camera pe yahoo.Aveam un trafic mama-mama.
Si sa nu se aduca in discutie ideea ca vezi domane vor intra mai multi pentru ca asta nu iti garanteaza nimeni.Si pe MFC daca intri sunt camere cu sute de memebri asta nu inseamna ca intra toti in privat.Majoritatea o ard la vrajeala asa cum probabil se va intampla si aici.
Am facut un calcul 0.18 centi inseamna 0.78 Ron ...Adica modelul va fi novoit sa se milogesaca pentru un privat in care primeste 0.78 ron pe minut.Cine nu gaseste asta jenant inseamna ca are probleme la cap.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Tu ai o stare de nervozitate ridicata acum, o simt pur si simplu din modul tau de a scrie, eu te invit la calm si la o discutie amicala, chiar daca avem pareri diferite nu vad de ce ti-ai varsa nervii si pe noi, nu?

Unele afirmatii le faci cu aer de superioritate, esti convinsa probabil ca opiniile tale sunt adevarul absolut iar restul lumii ori sunt prosti ori lipsiti de experienta. Acest tip de comportament este tipic in general multor modele cu experienta indelungata pe un singur sistem de lucru... s-au obisnuit asa, le merge, este comod etc. dar cand intervine o schimbare simt pur si simplu ca a venit sfarsitul lumii, cum este si cazul tau.

Cand cineva iti spune ca defapt nu este sfarsitul lumii si ai sute de oportunitati in fata tu invoci motive care tradeaza si mai mult lipsa de experienta sau ignoranta fata de alt mod de lucru.
Spui ca „privatul nu consta in plimbat vibratorul dintr-o gaura in alta ci si in conversatie” prima afirmatie care iti tradeaza lipsa de cunoastere in profunzime a altor sisteme de lucru, mai mult de atat o spui ca si cum ai fi convinsa ca eu si alti vizitatori ai forumului suntem modele care stam cu vibratorul infipt in gauri non stop.

In primul rand eu nu sunt model, nici studio, nici site de video chat, dar forumul si experientele cu oamenii din acest domeniu, m-au ajutat sa vad activitatea din toate laturile posibile, deasemenea sunt capabil zic eu sa vad lucrurile dintr-o perspectiva neutra, ceea ce tie iti este aproape imposibil, traind doar experienta de model si aprofundata in proportie de 90% doar pe un anumit sistem de lucru.
Aproape in toate siteurile de video chat, inclusiv cele cu “free chat” inclusiv cele care permit nuditatea in “free chat” exista modele care au in privat mult mai multa conversatie decat show, eu am intalnit modele capabile sa faca ce faci tu (conversatie), cam pe toate siteurile mari: livejasmin, myfreecams, streamate, xlovecam, cams.com, etc etc etc – mai mult decat atat, nici macar nu erau la Fetish unde e mult mai usor sa manipulezi sclavii, ca sa nu fie nevoie sa te dezbraci, mult mai usor ca la Girls unde 90% din membrii iti cer sa te dezbraci, si cu toate astea faceau fata cu brio, de multe ori stand doar cu fata in camera. Ce sa mai vorbesc despre categoriile non-adult, unde nici nu ai voie sa arati ceva...
In concluzie ceea ce vroiam sa iti spun, este ca “free chatul” nu a impiedicat vreun model sa fie asa cum vrea ea, daca si-a schimbat modul de a fi, este doar datorita ei, nu neaparat datorita schimbarilor din site. Din moment ce in siteuri ca livejasmin care are “free chat” din prima zi in care s-a deschis, exista sute de modele care pun accent pe conversatie si mai putin pe show iar aceste modele au fost capabile sa convietuiasca ani de zile cu modele care au alt mod de lucru, nu inteleg de ce pe Xcams ar fi diferit. Chiar si pe Xcams sunt mult mai multe modele care se bazeaza pe show, decat cele care se bazeaza pe conversatie (ca in orice site adult de video chat dealtfel) – cu toate asta vad ca ai facut fata cu brio timp de 7 ani, nu vad de ce nu ar fi la fel sau mai bine pentru tine si de acum incolo.
Pentru mine si alti useri mai vechi ai forumului, schimbarile astea in siteuri si reactii de acest tip din partea anumitor modele, sunt déjà-vu, le-am vazut de multe ori pana acum pe parcursul timpului si in toate cazurile… a fost multa agitatie pentru nimic…
Cand au aparut primele siteuri cu free chat, foarte multe modele din ifriends sau imlive de exemplu, blamau siteurile sau modelele care lucrau pe streamray sau livejasmin, si multi anuntau “sfarsitul lumii” – tot asa dadeau vina pe altii ca se “adapteaza” ca fac praf siteurile etc.. blamau pe altii pentru neputinta lor sau conservatorism dus la extrem. Ifriends inca exista dupa 10 ani, Imlive la fel, in continuare in ambele platforme sunt modele care fac o caruta de bani.
Cand imlive a anuntat Free Chat acum cativa ani, la fel, au fost cateva modele care au anuntat “sfarsitul lumii”… iar multa agitatie pentru nimic
Deasemenea cunosc sute de cazuri de modele care au blamat la inceput livejasminul si modelele de acolo, iar mai tarziu au devenit modele de top in livejasmin, unele din ele mai lucreaza si in prezent.

Cand a aparut Myfreecams care lasa nuditate in free, majoritatea modelele din siteurile cu free chat normal (care la randul lor fusesera blamate de cele din siteurile doar cu member area) au inceput sa blameze myfreecams si modelele care lucreaza acolo, anuntand “sfarsitul lumii” si implicit al video chatului, in prezent Myfreecams este unul din cele mai mari siteuri de video chat din lume, iar multe din modelele care judecau pe cele care lucrau acolo, sunt acum in top in myfreecams generand mii de $ pe luna (unele chiar zeci de mii) – includ aici si studiouri, multi dintre ei care se speriasera de bau bau Myfreecams, castiga acum grosul banilor acolo.

Afirmi ca “acest "obtional" va disparea in curand...asta este doar o incalzire psihica.” – din punctul meu de vedere Xcams urmeaza sablonul castigator al altor siteuri mari, iar “optionalul” va ramane acolo cel putin 5 ani de acum inainte, asa cum aproape toate siteurile mari au si free chat si member area iar modelul poate alege unde vrea sa performeze.
Mai spui ca “Atat timp cat se implimenteaza ideea de Free promovarea este facuta practic de catre model.” – dar ar fi real ce spui, atunci nimic nu te impiedica sa iti deschizi site personal de video chat si sa iei aproape tot ce cheltuiesc clientii cu tine (mai putin comisionul procesatorului de plati) – din moment ce promovarea tine doar te model.. nu vad ce anume te-ar impiedica.
In realitate in sistemele “Free Chat” mari sunt mii de oameni responsabili de promovare, de aducerea trafficului (vizitatorilor) catre site, tu crezi ca acei clienti vin din aer? 99.9% din trafficul unui site mare este adus de site in sine si de afiliatii acelui site, restul de 0.1% de modele care plimba clientii de pe un site pe altul. Rolul modelului este sa converteasca acest traffic in clienti platitori pe sistemul cu free chat, si unele modele se pricep mai bine in a converti, altele nu, dar asta nu are nici cea mai mica legatura cu promovarea pentru traffic, sunt chestii total diferite.

Ai spus ca datorita modelelor care se adapteaza, siturile ajung sa plateasca cu praf in ochi modelele, iar o afirmatie care tradeaza faptul ca nu esti la curent cu ce se intampla in industrie. Sunt foarte multe siteuri care ofera modelelor comision urias, poti ajunge chiar si la peste 100% partea ta, in unele scenarii, inclusiv siteuri mari precum livejasmin, au marit comisionul recent in functie de performanta, xlovecam la fel a marit comisionul pentru clientii adusi de tine in sistem, poti lua 65-70% de la un client adus de tine, si alti 20% din tot ce cheltuieste cu alte modele, si multe multe alte siteuri au comision si oportunitati extra, mai mult decat decente.
Deci, care praf in ochi? Ca in majoritatea siturilor modelul ia grosul comisionului de la un client, restul grosului il iau afiliatii, o parte se duce si la sistemul de plata, si din ce ramane trebuiesc platite taxe, salarii, servere, banda de net, promovare… nu ca ii vait eu pe ei, ca automat si 5-10% daca ramane de la fiecare client, daca sunt sute de mii de clienti in site, se castiga bine, plus ca daca aduc ei clientul din promovarea lor ramane mai mult comision la site.. dar in general vorbind, in foarte multe siteuri comisionul care il ia un model de la un client e mai mare decat ce ii ramane siteului la sfarsit de la acel client. Cat ar trebui sa iti ofere siteul ca sa fi multumita? Vrei 100% sau mai mult? Vrei sa faci bani si cand dormi sau esti in vacanta? Sunt solutii pe piata cu gramada, trebuie doar sa le studiezi si sa le aplici.

La fel ca si in viata de zi cu zi, toate vietuitoarele care nu s-au putut adapta anumitor schimbari din natura, au pierit, altele s-au adaptat, au evoluat, chiar prosperat - in lumea video chatului lucrurile sunt similare, cu deosebirea ca in video chat ai mult mai multe optiuni, oportunitati sau portite de a iesi dintr-o situatie sau alta, daca vrei sa ramai un “dinozaur” e optiunea ta, daca vrei sa evoluezi iar e alegerea ta (cu diferenta ca dinozaurii nu prea au avut optiuni la vremea respectiva)
Am resimtit in cuvintele tale si un fel de dezamagire, ca si cum siteul nu ti-ar aprecia la adevarata valoare efortul depus atata amar de vreme, am resimtit si eu genul asta de sentimente in trecut, dar mi-a trecut dupa ce am acumulat mai multa experienta.. sfatul meu pentru orice model este ca nu ar trebui sa se astepte ca siteul sa le ridice statuie, pentru ca munciti in primul rand pentru voi, nu pentru site, si aveti libertatea oricand sa evoluati, depinde doar de voi.

Intotdeauna inainte sa afirmi ceva la nervi, poate e bine sa te pui putin si in locul celuilalt, sa vezi lucrurile si din alta perspectiva.. pe mine de exemplu, m-a deranjat usurinta cu care i-ai facut “nesimtiti” desi timp de 7 ani ai afirmat ca ai facut bani buni cu ei, e chestie mai mult de respect, puteai cel mult sa spui ca din punctul tau de vedere este o decizie gresita a sitului. Puteai sa te gandesti un pic si la motivele pentru care au luat aceasta decizie din punctul lor de vedere, nu ca eu as sti prea bine aceste motive, dar intuiesc ca s-au saturat sa le ia fata siteuri noi venite din spate, si vor si ei sa treaca la alt nivel, sa creasca trafficul, numarul de modele etc… iar este vorba de evolutie… daca au luat o decizie gresita, timpul o va spune, dar din moment ce alte siteuri mari au luat decizia asta cu mult timp inainte si nu s-au dus in cap, sincer cred ca nici Xcams nu va avea asemenea soarta – ba din contra – la ora la care scriu acum sunt 173 de modele online – daca vor tine free chatul si traficul va creste, sa va uitati peste un an la aceeasi ora ar trebuie sa fie peste 300 de modele online.

Posibil sa te plictisesc cu texte foarte lungi, imi pare rau, dar daca vei gandi la rece, cu siguranta te pot ajuta vorbele mele in prezent sau pe viitor, sau daca nu pe tine, poate pe altii.

Bafta acolo si indiferent ce alegi sa faci mai departe, iti urez mult succes.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
exunknown23
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 186
Membru din: 01 Ian 2012, 19:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tocmai am terminat de muncit... si am deschis bineinteles si xcams.. am vazut noua obtiune. Am debifat free chat.. si am asteptat... pot sa zic ca INCA nu am vazut o mare diferenta intre zilele trecute si azi...site.ul mi s-a parut cam la fel... oricum nu e site.ul meu de baza, il tin doar sa mai ciupesc un 700-1000 E pe luna . Asteptam sa vedem cum evolueaza.
Avatar utilizator
Maddy
User Activ
User Activ
Mesaje: 237
Membru din: 28 Sep 2005, 13:51
Localitate: Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Ce pacat ca nu exista buton de LIKE ca pe facebook sa dau like la tot ce spune Sad . Si eu am experienta multa in domeniu , dar nici nu ma pot compara cu nivelul de intelegere a fenomenului videochat al lui Sad . O sa uploadez un filmuletz cu standing ovation in fata pc-ului :) , din partea mea are tot respectul .
loveish
Mesaje: 17
Membru din: 24 Ian 2012, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cum poti sa compari MFC cu XCAM? Sunt 2 chesti total diferite.Ideea este ca acest site s-a ridicat prin modele, modele ca noi.Cand ne-am angajat la acest site s-au facut niste promisiuni.Promisiuni nerespectate.Cand eram 15 fete online si lucram la program ca mereu sa fie cineva online cum era? Acum cand au ciolanul gros iti dau cu fss.Despre asta este vorba.Si repet daca tot s-a implementat Free mode macar sa platesca decent .Pe Mfc poti sa ceri orce suma pentru orice doresti.Pe xcam nici one2one nu poti sa ceri pentru ca siteul iti spune ca trebuie sa fi dispusa sa te penetrezi si pe 0.18.Exista topic clar pentru acest one2one in care iti spune ca nu ai voie sa contrangi memebri sa intre in one2one.Si ne intorcem la cei 18 centi.Un pret sa spunem acceptabil pentru un site cu intrare directa.Acest site nu se mai afla in categoria celor cu intreare directa pentru ca a aparut acest FREE.Deci sa te milogesti la un privat im care esti platit cu 70 de bani pe minut este inuman.

.
Problema mea este ca si-au incalcat promisiuniile, cand s-au vazut cu sacii in caruta au dat cu sutul.Si eu am castigat bani insa puteam sa castig mai multi bani si sa imi fie si respectata munca.
Problema nr.2.Afirmatia lor cand prezentau acest tarif era ca este un site cu intreare directa.Acesta intreare directa nu mai exista iar tarifele nu au urcat.

In conditiile in care nu ai voie sa spui eu fac show doar in one2one si esti limitat la cei 18 centi invit modelele sa faca minunata conversie de 0.18 euro in Ron.Daca tie ti se pare ok ca un model sa fie platit cu 70 de bani in situatia in care ea trebuie sa duca munca de convingere pentru acel privat inseamna ca probabil esti barbat si nu sti ce inseamna sa fi de partea acelei baricade.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Maddy scrie:Ce pacat ca nu exista buton de LIKE ca pe facebook sa dau like la tot ce spune Sad.
Subscriu!

LIKE
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Maddy
User Activ
User Activ
Mesaje: 237
Membru din: 28 Sep 2005, 13:51
Localitate: Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Pot sa spun cu mana pe inima ca sunt cel mai vechi de pe xcams , o pot dovedi cu un printscreen , dar habar nu am de ce promisiuni vorbeste fata , normal ca ei au fost recunoscatori cu primii chathosti din afara Benelux , si chiar au oferit avantaje mari ( exclusivitate la studiouri samd... ) dar cu siguranta nu au promis nimic : ca nu o sa fie cu free , ca o sa ne dea chei la casa si masina , ca ....
Odessum
Mesaje: 20
Membru din: 06 Feb 2009, 23:57
Localitate: Ukraine
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

The oldest on Xcams ?

If you tell us your accountnumber, I can tell you from when you work there...
(excpet if you already have other account of course...but maybe you remember your eldest accountnumber ? c..... ?)

My first girl on xcams for example had account c0087
I think that one is hard to beat...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Odessum scrie:The oldest on Xcams ?

If you tell us your accountnumber, I can tell you from when you work there...
(excpet if you already have other account of course...but maybe you remember your eldest accountnumber ? c..... ?)

My first girl on xcams for example had account c0087
I think that one is hard to beat...
It was not a contest in here about who were older on xcams...and i had account c0001,can u beat that? Kidding:))

On topic:Ca pe orice site,iti convine ramai,nu,gasesti alt site,nu v-ati convins inca, poti sa fii si no1 in orice site, nu vor da doi bani pe tine in momentul in care te ridici cu pretentii sau nu faci ce spun ei,nu inteleg de ce va mai obositi pe forum.Toate siteurile fac asta,te aliniezi la reguli si conditii sau zbori,E f simplu.Pleaca un host si in loc vin 20-30,asa ca nu-i doare nici la basca de noi.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Parerea mea e ca un adevarat model de vch trebuie sa se adapteze oricarei schimbari pe care sistemul o implementeaza si daca chiar e un adevarat model cu experienta si vechime in domeniu (site) trebuie sa faca bani oricum si oricand si in orice fel! Si eu am vechime pe streamray de pe vremea cand eram doar 20 de fete online( mai exact 2002) vreme cand ei trimiteau 50% ! Doamne ce vremuri! Si cand au redus procentul crede cineva ca pe mine m- au intrebat? Lol they don't give a shit! Dar m- am adaptat :D , si fac 90% din bani din conversatii si da stau in freechat si da inca merge si chiar foarte bine! Ideea e sa vrei sa muncesti! Fara ambitie si perseverenta nu faci nimic. Succes tuturor!
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
Lady Bee
Mesaje: 33
Membru din: 15 Noi 2010, 12:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Le-am trimis un mail si mi-au raspuns in felul urmator:
"Dear,

We will collect all arguments of the models and the studios that are against the evolution of the free chat. After a few months we will do an evaluation of this change and we will take in consideration all the given feedback.

But for the moment we want to give it a try. If the models don't like it and prefer to work as before, it's possible. They are not obligated to put on the option of the free chat. The choice is up too the model.

Thank you for the feedback and the comprehension.



Kind regards,

the Xmodels-team"
Whooteva`.
jebyby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 168
Membru din: 15 Dec 2007, 23:41
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Si daca au dat drumul la free, ce-i cu asta? Nu intrati in panica! Ne adaptam si continuam. Sa fim seriosi...,chiar daca o sa avem free chat (optional) si in ciuda comisionului mic,putem compara vreodata membrii xcams cu cei de pe livejasmin? Xcams au membri super respectuosi, in timp ce pe livejasmin sunt niste obraznici. Dupa parerea mea, o s-o scoatem la capat intr-un final,mai ales ca eu nu cred ca e site-ul de baza al niciunuia dintre noi, e acolo de "ciuguleala", sa avem de buzunar :)
Va urez succes,oricum,tuturor si adaptare usoara ! :)
Avatar utilizator
BABE
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 06 Oct 2009, 01:40
Localitate: bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Mullti nu intelegeti schimbarea asta pentru ca probabil nu lucrati pe site....si eu sunt foarte dezamagita de free.....si ma gandesc foarte serios sa renunt la site , pentru ca ei au bagat free dar nu au anuntat nici un stimulent pentru modele ca sa stea in free....ei vor sa le convertim guestii in membrii platitori dar gratis, noi tot aia 0,20 sa ii luam(pt ca francezii atata platesc si fre ul deocamdata este numai pentru francezi ).
Nu mi se pare normal sa ma milogesc de un bou in free ca sa l convertesc in memebru platitor si cand l am convertit mie poate mi intra odata si cheltuie cu mine 10 euro...pe cand pe site va cheltui mult mai mult...si atunci care este castigul meu???? Sau il conving vine in grup la 0,20 si i ceri webcam...si inta direct cu ea in mana pus pe labareala CA DOAR PLATESTE NU?
Asta nu era un site unde sa se bage free....puteti spune voi ce vreti si sa veniti cu argumente de care vreti....atata timp cat nu lucrati pe site nu aveti de unde sa il cunoasteti.....si nu cred ca va exista vreun model caruia sa i convina sa se milogeasca la unu 3 ore in free ca sa vina ala pt 3 mionute in pvt si sa i lase 0,20 /minut....daca spune cineva ca ar face asa asta chiar e rautate si habar n are despre videochat....
Iar pentru cei care nu au inteles cum functioneaza sitele, ma rog cum functiona , va explic eu.....acel 0,20 tine locul unui free chat, cel putin pt mine , dar cred ca majoritatea modelelor de top pe acest site fac asa. Si in momentul in care mi a intrat membrul in 0,20 am inceput sa ne cunoastem putin mai bine...diverse discutii ca sa aflii mai multe despre el....cand ai aflat ce vrea respectivul...daca vrea show il inviti frumos in one2one care by the way la mine a fost de la inceput pe x4 si as ava ramane. Daca vrea taclale il tii in regular la 0,20..asta dc nu cumva vrea el sa stea la taclale in one2one.....
De aceea se face tam tam cu free ul asta...pentru ca ce facem noi in xcmas cu un membru pe 0.20 alte modele fac in fre pe gratis.
Si la ultimele fraze nu pot fi contrazisa pt ca 99% din modelele de calitate din xcams asa lucreaza .
exunknown23
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 186
Membru din: 01 Ian 2012, 19:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Babe a punctat f bine... si chiar daca site-ul e de ciuguleala... eu nu am sa investesc atata munca, ba chiar am sa pun bete in roate site.ului meu de baza pt 20 de centi. Sa fim seriosi..
si eu iau in comparatie a renunta la site, daca modifica tariful poate se merita...asa nu.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

parerea mea strict personala etse ca sa facut intentionat aceasta miscare tocmia pt a ,,obliga,, cumva modelele sa renunte la site , pt ca sunt prea multe modele on / versuus numarul de membrii

ei s au lacomit cand au deschis portile pt ormanii , s-au gandit ac o sa afaca averi da uite ca nu e asa , ba din contra ,au dat de caeleasi habarniste ca re populeaza si alte site uri , au aparut on si modele bune insa infinit mai putine

iata insa inca o dovada c anu e bine sa tii toate oule in acelais cos , stiu e mult mai comod si ami lejer insa lucrurile se pot schimba iremdiabil in orice moment si atunci pierzi imens ....
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
BABE
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 06 Oct 2009, 01:40
Localitate: bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

fetish scrie:parerea mea strict personala etse ca sa facut intentionat aceasta miscare tocmia pt a ,,obliga,, cumva modelele sa renunte la site , pt ca sunt prea multe modele on / versuus numarul de membrii

ei s au lacomit cand au deschis portile pt ormanii , s-au gandit ac o sa afaca averi da uite ca nu e asa , ba din contra ,au dat de caeleasi habarniste ca re populeaza si alte site uri , au aparut on si modele bune insa infinit mai putine

iata insa inca o dovada c anu e bine sa tii toate oule in acelais cos , stiu e mult mai comod si ami lejer insa lucrurile se pot schimba iremdiabil in orice moment si atunci pierzi imens ....
Sa stii ca si eu m am gandit la asta imediat cum au inceput sa faca chimbari...ca tu stii depre ce vb,,,,,ca de cateva luni tot fac schimbari si merge din c in ce mei greu..
Sunt total de acord cu tine si la faza cu ouale in acelasi cos...uite ca eu mi le cam tin...si din cate vad nu prea am facut bine.....Acum cred ca cei mai buni vor rezista ...iar eu nu am de gand sa renunt :lol: :lol: :lol: :lol:
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”