LiveJasmin si traficul mort

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

chiar vroiam si eu sa intreb daca folosit lj.com daca il aveti activat si daca e bien sa il avem activat...
SoulCams Models Studios wanted
sexydolllili
Mesaje: 8
Membru din: 07 Noi 2013, 22:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Maine imi voi activa al doilea cont pe lj si voi intra iar la promotia de 4 ore...ceva sfaturi si la acest capitol?
Multam din nou si sper sa imi raspundeti si mie la posturi:)
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Buna sexydolllili, am evitat sa iti raspund pentru ca ai specificat la sfarsitul postului ca doresti sfaturi doar de la persoane care practiva videochat si cum eu nu stau online pe siteuri...

Daca iti faci inca un cont este foarte posibil ca promotia de 4 ore cea cu 0.99 sa nu se mai aplice pentru ca tu nu mai esti model nou in site, ai un cont nou dar nu esti model nou.

Trompi sunt modele care il folosesc sunt modele care nu il folosesc:
- il folosesc in speranta sa mai atraga 1-2 membrii , doresc sa devina mai populare,
- nu il folosesc deoarece e time consuming (prefera sa stea online) / ponderea de membri platitori este foarte mica si marea majoritatea a "userilor" (ca nu le poti spune membrii fara un cent in cont) ingroasa randul beggarilor din free in unele cazuri chiar ii intrec pe cei care isi fac veacul in mod normal in camera modelului.

Teoretic orice forma si metota de promovare este buna, acum depinde si de model pentru un model la inceput la inceput ar fi bun, pentru un model care nu are timp de pierdut ca este pe val ....

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
sexydolllili
Mesaje: 8
Membru din: 07 Noi 2013, 22:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Off,am primit un mesaj privat de la sugarPink cu ceva sfaturi (merci sugarPink) dar nu il pot vedea imi spune ca nu sunt autorizata sa pot citi mesajele private...stie cineva de ce?

Cod: Selectaţi tot

Utilizatorii care au sub 10 posturi scrise nu pot primi sau trimite PM - moderator 
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

glamour eu am dat accept la lj.com pt mai multa promovar si cum cand ma loghez din softul de la live jasmin imi scrie ca sunt pe lj.com....acum eu ce sa inteleg sunt online sau nu? and nu dadusem accept aveam multi mai multi vizitatori nu inteleg de unde vine buba...si nu stiu cum sa dezactivez optiunea asta lj sa revin inapoi...am sa scriu la support
sexydolllili
Mesaje: 8
Membru din: 07 Noi 2013, 22:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lasa te rog un mesaj pe forum sa stim si noi ce este cu tv ala:)multam.
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

trompi scrie:glamour eu am dat accept la lj.com pt mai multa promovar si cum cand ma loghez din softul de la live jasmin imi scrie ca sunt pe lj.com....acum eu ce sa inteleg sunt online sau nu? and nu dadusem accept aveam multi mai multi vizitatori nu inteleg de unde vine buba...si nu stiu cum sa dezactivez optiunea asta lj sa revin inapoi...am sa scriu la support

nu are nicio legatura faptul ca nu ai vizitatori cu faptul ca esti si pe lj.com, din contra, ar trebui sa ai mai multi :)
sugarpink.models@yahoo.com - 0757 240 508
..you don't have to see the whole staircase ..
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sexydolllili scrie:Off,am primit un mesaj privat de la sugarPink cu ceva sfaturi (merci sugarPink) dar nu il pot vedea imi spune ca nu sunt autorizata sa pot citi mesajele private...stie cineva de ce?

Cod: Selectaţi tot

Utilizatorii care au sub 10 posturi scrise nu pot primi sau trimite PM - moderator 
iti spuneam ca sfaturi concrete nu stiu sigur daca o sa primesti, pentru ca fiecare model trebuie indrumat in functie de personalitatea ei (de la decorul care il adopta pana la pozitiile care ar avantaja-o in free) de ex:
-un bust generos merita toata atenti
-un chip frumos merita toata atentia
(nu ai una, pariezi pe alta)
-solduri prea late ..nu merita toata atentia, asa ca pozitionezi camera pe chip
-daca esti micuta de statura, nu-ti pozitiona camera in asa fel incat se te "i-a" din varful degetelor pana in varful capului .. pune-o undeva in fata ta (din pozitia intinsa pe pat/canapea de ex) automat eliminand defectul si in acelasi simp scotand in evidenta un chip frumos sau un decolteu adanc :)
....sper ca intelegi unde bat, acestea pot fi combinate intr-o tona de moduri

bun, astea sunt lucruri de baza, 0.01% din ce trebuie sa inveti legat strict de munca online dar urmeaza partea tehnica - statie buna, configurata corect, lumini bine pozitionate, decor atractiv in functie de personalitatea ta (de ex daca esti genul de persoana mai "serioasa" iti trebuie ceva "clasic", daca esti genul jucausa ar fi super un decor cu mult "pink, futurasi, foricele" :))

sfatul meu - macar pentru inceput colaboreaza cu un studio, timpul care il pierzi pana sa iti dai seama de tot ce inseamna vdc, ti-ar putea fi platit in $ de un studio ;), chiar si timpul care ti-a luat citind postul meu putea fi platit deja :))

in oricare din cazuri, multa bafta!
sugarpink.models@yahoo.com - 0757 240 508
..you don't have to see the whole staircase ..
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sexydolllili scrie:Maine imi voi activa al doilea cont pe lj si voi intra iar la promotia de 4 ore...ceva sfaturi si la acest capitol?
Multam din nou si sper sa imi raspundeti si mie la posturi:)
:)
nu vei intra iar la promotie ..fiecare model de pe lj beneficiaza doar o data de acea perioada, indiferent ca is face al doilea cont.

asta nu stiai si probabil in timpul care il foloseai sa cauti pe forum "de ce nu am beneficiat de ..", erai in pvt deja intru-un studio, cu un stream bine pus la punct si o promovare excelenta.


(asta ca sa intelegi si postarile mele de mai sus) no offense:)
sugarpink.models@yahoo.com - 0757 240 508
..you don't have to see the whole staircase ..
sexydolllili
Mesaje: 8
Membru din: 07 Noi 2013, 22:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da...cam ai dreptate cu studioul dar nu am timp deloc...eu stau pana seara tarziu si mai si muncesc in alta parte (job diferit care din pacate nu imi aduce venituri decat minime) 8 ore iar daca m-as duce la un studio nu stiu daca a-s face fata programului cu 2 joburi.
Si in plus de asta nu cunosc nici un studio serios car sa se asigure ca fac treaba buna=sa ma indrume si invete,poate imi poti recomanda unul?tu ai lucrat la un studio?cum ti-a fost in prima perioada cand ai facut prima oara vc?castigai ceva banuti sau mai mult zero dar te-ai ambitionat?
Multumesc de raspunsuri.
A si apropo este obligatoriu o sedinta foto profesionala?
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nu este obligatoriu sedinta foto profi ..este obligatoriu sedinta foto "naughty" ;)
sugarpink.models@yahoo.com - 0757 240 508
..you don't have to see the whole staircase ..
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fara nici o suparare sexydolli insa vdc ul este un job destul de complicat , nu merge sa fie part time impreuna cu alt job , vdc ul cere fff multa dedicatie ca sa ajungi la incasari care sa merite

ca si part time job nu o sa reusesti sa faci decat sa te dezamagesti si sa ajungi la concluzia ca vdc ul nu merita ca deh ,, nu mai merge ca pe vremuri ,,

bafta
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
sexydolllili
Mesaje: 8
Membru din: 07 Noi 2013, 22:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fetish scrie:fara nici o suparare sexydolli insa vdc ul este un job destul de complicat , nu merge sa fie part time impreuna cu alt job , vdc ul cere fff multa dedicatie ca sa ajungi la incasari care sa merite

ca si part time job nu o sa reusesti sa faci decat sa te dezamagesti si sa ajungi la concluzia ca vdc ul nu merita ca deh ,, nu mai merge ca pe vremuri ,,

bafta
Multam de raspuns fetish.
Crede-ma ca vdc ma atrage si este un job part time caruia incerc sa ii dau foarte multa atentie de aceea incerc sa obtin sfaturi cat mai bune de lapersoane care stiu cu ce se mananca felul acesta de mancare.
Part time-ul asta este doar pana am sa pricep eu cat de cat care este treaba cu vdc,apoi va fi un job full time.
Nu vreau sa ma descurajez si nu am sa o fac pentru ca am invatat la cei 25 de ani ai mei 2 lucruri majore printre altele:
1. Daca te dai batut/a de la inceput inseamna ca nici nu ai incercat.
2. Daca iti doresti cu adevarat ceva,il poti obtine.

Imi cer scuze daca am fost rautacioasa cu replayul.
Multam inca o data de raspuns.
Isabel69
Mesaje: 37
Membru din: 12 Noi 2013, 14:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Fac pe jasmin d 2 luni. mi-a mers fff bine ! in jur d 1600-2000$ pe perioada. Eee d vreo 5 zile nu stiu frate ce are, merge prost prost prost , nu am schimbat nimik, aceleasi setari etc. debea sar pe 1000$ pe perioada. Am vb si cu alti performeri care si ei se plangeau .. acum eu stiu :-?? ce sa zic

Sfaturi? Pareri? :-s
Avatar utilizator
lulu23
Mesaje: 23
Membru din: 22 Dec 2012, 21:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Isabel constanta se dobandeste in timp,din pacate nu poti avea aceleasi venituri la inceput,cel mai important este sa nu incepi sa autoinduci in continuare ideea ca nu iti mai merge si sa incerci s anu te gandesti la pvt-uri.
Exista perioade,intotdeauna cauta solutii pozitive,nu te gandi de ce nu merge..Gandeste-te ce poti imbunatati tu,si o faci asa mai citind un post motivant aici pe forum,ca sunt suficiente,mai un machiaj nou,si tot asa mai mult zambet si pasiune si o sa i-si revina ..
Plus ca a fost Black Friday,dar sper ca ti-au revenit veniturile
spor
“If you want something you’ve never had, you must be willing to do something you’ve never done.”


― Thomas Jefferson
Isabel69
Mesaje: 37
Membru din: 12 Noi 2013, 14:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da.. ai dreptate, si-a mai revenit. oricum trebuie sa folosesc si eu un splitter sa stua pe mai multe sit-uri,mai ales cand nu merge pe unu deloc.
amalia2013
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2014, 04:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna seara ...am si eu cont pe lj de cateva zile si stau cam in medie de 5/6 ore noaptea dupa ora 23...am incercat o zi si de la 10 la 15 si dupa trei zile de munca nu am nici 100$ incep sa imi pierd rabdarea...dansez zambesc ...sunt chiar si draguta..am toate argumentele ...dar...???ce se intampla? am luat legatura cu suportul si imi zic chiar ca sunt bine vazuta prin pagina 9/11 sa am rabdare...sa aspet ce si cat???
va multumesc anticipat
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

engleza stii?incearca sa vorbesti la microfon, vei trage mult mai multi clienti asa :P
amalia2013
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2014, 04:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stiu cat de cat!Ma descurc chiar dar nu asta ar fi problema sincer in conditiile in care nu am decat 10/20 de useri...aici e problema ,am vb cu ei imi zic ca sunt setarile ok dar trificul e mort.Acum intr-o seara am luat legatura cu suportul si i-am amenintat ca imi inchid definitiv contul si instantaneu in acea seara mi-a crescut traficul la 300 useri...dar nu a durat mult ca ascazut la 10 si e bun scazut. la audio si video am good dar fara trafic..ma puteti ajuta??mai sunt ceva setari importante care imi scapa? ?
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna..verificate si online in timpul lucrului pe vers veche, old version lj, vezi daac ai inclusiv hd icon...
ai protection activat acel badge verde? ai inclusiv si selction activat tot badge?
daca nu, mergi pe suport si spunele sati dea selection, sper ca ai un decor decent incat sa til aprobe, un make up destul de ok pt o fata ingrijita..daca ai astea, nu ar fi motiv sa iti refuze selection..depinde si de pozitia ta in webcam..stai tolanita pe burta? schimbo, baga fata si sanii la inaintare, zambeste mereu, non stop, nu doar cand cineva iti scrie, sau intreaba daac vrei pvt...
stai doar 6 ore? incearca 8 ore pana te ridici putin pe site
ai 16:9 activat? daca nu, downloadeaza visit x splitter, resolution 864*480, si va fi ok
vorbeste mult cu clientii, fa glume, razi, fii activa si vesela...cata vechime ai? pe lj?
sper ca sfaturile mele te vor ajuta bafta acolo
Imagine
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ohh acum am citit mai bine, ai doar cateva zile sa inteleg? ok deci fa asa
full poze free chat si member area..schimba poza de profil, incearca una cat mai sexy, care sa atraga trafic..de preferat tot corpul, sau afta si sanii...nu stiu comformatia corpului tau inca sa iti zic cam ce si cum...ai poze neclare? schimbale fa poze noi..incearca in fiecare zi inainte de munca, 2 3 4 5 poze in album, si le schimbi odata pe saptamana, cu 2 3 poze noi...
nu dansa f mult, nuti consuma toata energia doar in free, in pvt nu vei fi in stare de nimic dupa 4 ore de munca in free...fi calma, zambeste mult, vb cu toti clientii, mai arata corpul din cand in cand, fii tu insati, machiazate dragut si sexy in acelasi timp, poarta diferite outfituri, schimba hainutele de cel putin 3 4 ori pe perioada lucrului, dupa pvturi...
nu sta nude in free chat si camera doar pe fata, mai bine pui o hainuta sexy, si se vede tot...
dupa ceva timp de activitate, vei putea cere si acel selection de care am mentionat..
bafta multa..ai id la profil daca mai vrei ceva sfaturi...
Imagine
crystal90
Mesaje: 1
Membru din: 27 Ian 2014, 23:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Parerea mea ets eca poti face ce vrei pur si simplu asa este la inceput dureaza o luna doua trei pana te ridici si incep membrii sa te cunoasca.

La fel am patit si eu...stateam si cate 14 ore.....faceam abia 30 de dolari pe seara si aia dupa 5 dimineata pana la 7.......oribil a fost...
Dupa 3 luni am inceput sa fac suta pe zi...
dci rabdare multa!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”