LiveJasmin si traficul mort

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ohh acum am citit mai bine, ai doar cateva zile sa inteleg? ok deci fa asa
full poze free chat si member area..schimba poza de profil, incearca una cat mai sexy, care sa atraga trafic..de preferat tot corpul, sau afta si sanii...nu stiu comformatia corpului tau inca sa iti zic cam ce si cum...ai poze neclare? schimbale fa poze noi..incearca in fiecare zi inainte de munca, 2 3 4 5 poze in album, si le schimbi odata pe saptamana, cu 2 3 poze noi...
nu dansa f mult, nuti consuma toata energia doar in free, in pvt nu vei fi in stare de nimic dupa 4 ore de munca in free...fi calma, zambeste mult, vb cu toti clientii, mai arata corpul din cand in cand, fii tu insati, machiazate dragut si sexy in acelasi timp, poarta diferite outfituri, schimba hainutele de cel putin 3 4 ori pe perioada lucrului, dupa pvturi...
nu sta nude in free chat si camera doar pe fata, mai bine pui o hainuta sexy, si se vede tot...
dupa ceva timp de activitate, vei putea cere si acel selection de care am mentionat..
bafta multa..ai id la profil daca mai vrei ceva sfaturi...
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
crystal90
Mesaje: 1
Membru din: 27 Ian 2014, 23:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Parerea mea ets eca poti face ce vrei pur si simplu asa este la inceput dureaza o luna doua trei pana te ridici si incep membrii sa te cunoasca.

La fel am patit si eu...stateam si cate 14 ore.....faceam abia 30 de dolari pe seara si aia dupa 5 dimineata pana la 7.......oribil a fost...
Dupa 3 luni am inceput sa fac suta pe zi...
dci rabdare multa!
amalia2013
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2014, 04:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna seara !!! Fetelor ...am schimbat si decor si foto ...si am tot zapacit si suportul ca nu am trafic,dar fara rezultat. Cred ca o sa-mi fac un cont de membru sa vad cum sunt vazuta ,redirectionata absolut tot ca deja imi pierd rabdarea sincer am stat 8 ore rezultatul 15 $ ...mai nou de 2 zile nu imi mai scriu nici membri nici guesti imi arata cate 2/3 guesti 2/3 membri care ma au la favoriti si atat!!! Cum pot vedea si eu in ce pagina sunt stiti sau doar daca am cont de membru?? va multumesc pentru amabilitate si inca sper ca va fi bine...speranta moare ultima:))
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da cu cont de membru te poti verifica oricand vrei tu, dar sa ai debanat romania si inclusiv orasul tau, altfel nu vei aparea nicaieri....pe lj nou, inclusiv versiunea veche, la vers veche, scrii numele tau la cautare, si vezi daca ai iconita HD...apoi te cauti pe pagini inclusiv vers veche+ nou....per asta e cam moarta peste tot, nu doar pe jasmin...:P...
bafta
Imagine
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

amalia2013 scrie:Cum pot vedea si eu in ce pagina sunt stiti sau doar daca am cont de membru??
Debanezi romania din cont si te uiti dupa tine pe site, dupa ce te lamuresti sa nu uiti sa banezi romania din nou.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
juanvaldino
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 121
Membru din: 26 Iun 2008, 03:37
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da dar daca debanezi ai mai multe optiuni recommanded for you, most popular, my rating, etc.. alegi most popular sa vezi pe pagina apari ? in versiunea veche ma refer
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

daca ai vechime multa, si esti populara, da, alegi most popular...poti alege si recommended for you, si atunci compari paginile de la most popular la recommended si vezi ce diferenta e....
Imagine
juanvaldino
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 121
Membru din: 26 Iun 2008, 03:37
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

atunci e bine apar pe pagina 2 la most popular si cateodata si pe 1 depinde .. si la classic view lafel, la recommended for u pe pag 4 .. si cu toate astea traficul e mort in fine probabil o sesiune proasta isi revine el
Avatar utilizator
SummerHill
Mesaje: 38
Membru din: 29 Noi 2013, 17:57
Localitate: London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu din pacate nu stau pe Livejasmin ca voi dar in schimb eu am o problema cu site-ul meu de baza...CamContacts...de 2 saptamani aproximativ 3 am un traffic de tot shit-ul si ma omoara cu zilele, o zi merge si 3 zile imi fac nervi...Sincer mai am nitel si-mi smulg parul din cap...Din pacate nu am prea multe de schimbat pe CC ptr ca nu stau in free si poze fac dar cate poti face saptamanal, doar nu zilnic.De 2 saptamani am inceput sa stau si pe Streamate, nu stiu ce sa zic de el, am ceva traffic dar banuiesc ca din cauza faptului ca sunt noua...Sa vad cat ma tine si pe asta :)))
Avatar utilizator
SmartGirl
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 131
Membru din: 29 Feb 2012, 20:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Uitati ce zicea @fetish anul trecut pe vremea asta, si tind sa ii dau mare dreptate, videochatul este foarte, foarte previzibil, daca stau bine si ma gandesc in fiecare an in perioada 15 ianuarie-15 februarie, suntem toti/toate panicati.... si ne punem intrebarea " gata cu videochatul?... se duce dracu si asta?... si uite asa am facut o sapatura in trecut pe acest minunat forum... pt lunile ianuarie si februarie... si exact ce se posteaza azi ca si intrebari si raspunsuri, s-au postat si in trecut....... iar @fetish a dat fix aceleasi raspunsuri, ca si azi... le-a dat si anul trecut si acum multi ani in urma:

Apropo @fetish:Sper ca te-ai distrat maxim in vacanta :)! si daca revii pe baricade... iti urez mult succes! La anul iti voi urma exemplul :)

"Re: LiveJasmin si traficul mort
Mesajde fetish » 24 Ian 2012, 20:28

pt mine februarie a fost ani multi vreo 4 sau 5 la rand luna cu cele mai proaste incasari pana m am prins si imi luam liber in febr , asta pana anul trecut cand nu s au primit aprobarile de concediu al timp si iata ma online a fost o luan ff buna

ianuarie intotdeauna , in fiecare an a scartait , era salvat doar de cateva zile mai bune dar in genere nu scoateam mai mult de 3 sfterturi din cat scot intr o lluna buna

decembrie pt mine ca si aprilie si august este creme de la creme , cred ca , conteaza f mult timpul stat online , tipul de model daca te axezi pe regulari vei suferi cat ei vor suferi , vei trai in huzur cand au ei bani de aruncat

cred ca depinde f mult de tine ca si model , ce schimbari ai putea face ,schimba profil , poze , show , abordrae , ai grija is fii atent ca in lunile cu gauri s aai site uri noi pe care sa stai sa ai o parte din luna acoperita eventual din bani facuti pe site uri ce platesc la interval mare de timp , schimba intervalul orara online , stati mia mult online

o chetie care te va scoate din multe probleme in vdc este daca ai detsula rabdare sa iinveti sa anticipezi momentele nasolae nu mereu macar in 30 la suta din cazuri"
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

oliooo pai ce faceti voi aici in lipsa mea , cititi din clasici in viata , o sa ajung similar cu Tutankamon , daca nu am ajuns deja :lol: :lol: :lol:

oho in vacantza fuse super , zilnic cluburi baruri , party uri , ca in studentie , fara griji , fara gateala , numai ne mutam de la hotel la club la bar in vizita pe la cineva

oricum eu am ramas vesnic indragostita de Cluj si de Sighisoara si de Bucovina si de Maramures , ce draci nu or fi mai aproape si ele :roll: :roll:

de intors la munca ma intorc pe 1 febr azi am sesiune foto :mrgreen:
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
amalia2013
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2014, 04:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

va multumesc tuturor pentru sfaturi in special tie dulcyka_sexy si incep sa pun in aplicare sa vedem ce iese .va pup spor la $$$
amalia2013
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2014, 04:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am vorbit cu suportul si imi spune ca trebuie sa am cel putin 2 luni ca sa imi dea selection badge si protection si sa nu am nici o penalizare stiti ceva??eu in prima zi am lasat putin camera singura 2 sec ca m-am ridicat sa iau ceva m-au vazut si imediat penalizare...eu parca nu am citi conditia asta in regulament ....stiti ceva?? va multumesc
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da este adevarat in regulament se specifica sa nu lasam camera goala...
pentru protection il poti primi imediat, daca, doua perioade una dupa alta, ai facut minim 300$...exemplu...perioada 1-15 ianuarie ai facut 302$..perioada 16-31 ian ai facut 305$...primesti automat protection...daca o perioada ai facut 300$, si una nu, atunci mai ai de asteptat 2 perioade in care sa faci minim 300$..
pt selection, trebuie cel putin 1 luna, decor pus la punct, make up intodeauna, stil, rafinament, penalizari daca se poate deloc, si vei avea si selction..
bafta acolo....

hai sati enumar cateva reguli..restul mai citesti tu:P
nui voie nud in free nici macar o parte a zonelor intime cum ar fi sanii, pussy, or asshole....deci ass da, in schimb daca stai in doggie, si nu ai chilotei mare grija la gaurica vesela :lol:
nai voie sa mananci, dormi, nui voie sa apara alte persoane in webcam, nici minore nici majore, doar, tu si atat, sa nu apara inclusiv pisica, catelul, purcelul, etc, adica animale de oricare ar fi ele
nu ai voie sa te masturbezi in free, nai voie sa se vada sange, de la nas, deget, pussy
inclusiv...sangele nici in pvt nui voie, daca esti pe stop, mare grija
nai voie sa lipsesti din webcam, nici o sec macar..
mai este interzisa folosirea telefonului, a webcamului fara imagine, black image de exemplu...setarile le faci inainte sa intri online
este interzis schimbul de date personale yahoo, skype, etc, inclusiv nr de telefon
nu poti promova alte siteuri, unde mai ai conturi, in caz ca te intreaba cineva, ii zici doar lj...

si cam atatttt...tinele minte si iti va fi usor sa nu primesti penalizari...bafta acolo



PS: yuppp am gasit si regula care zici ca nai vazut-o.. e a 6 a :lol:
citez: "Este interzis Performerilor părăsirea camerei atât timp cât sunt online, şi în acelaşi timp trebuie să fie vizibili în toate domeniile de Chat. Vă rugăm să reţineţi: în cazul în care mai multe persoane (de exemplu: conturi de Cuplu, Lesbiene, de Grup, etc) sunt înregistrate, toţi Performerii trebuie să fie în faţa camerei. Pentru informaţii detaliate vă rugăm să verificaţi ghidul nostru ilustrat de încălcarea regulilor aici or check our Wiki. " :)
Imagine
Avatar utilizator
BABE
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 06 Oct 2009, 01:40
Localitate: bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Hello to all.
aceeasi problema de trafic o am si eu....numai ca eu am facut un an pauza ...nu am mai lucrat deloc ...si de aproximativ doua saptamani am incercat sa revin...dar dezastru total pe lj....
Sa incep cu inceputul ...in 2012 de revelio am lucrat...pe lj...am reusit in noaptea de rev si pe 1 ianuarie sa adun voturi vreo 100 am facut si banuti ...si dupa pe 2 ianuarie mi s a pus pata si mi am luat vacanta ...si am stat pana acum ...
Dupa cum spuneam de doua saptamani incerc sa revin....lucrez cu xcams si cu jasmin...daca pe xcams incep usor si frumos sa mi revin ...lj e dezastru....
Am luat postul lui SAD si am scris pe o foaie tot ce a zis el cu liniuta de la capat ..lol.:))))....am aplicat cam tot ce scrie acolo...poze...video....pc f bun...procesor in 25-30% cu xcams si lj in HD amandoua...camera logitech c920...lumini la fel am facut totul cum zicea Glamour in postul lui ...imaginea este foarte buna...ratingul Good....astazi am fost la support ca nu mai suportam sa am 16 guesti in camera...si mi au activat badge ul acela de selection....acela d eprotection nu pot decat sa visez a el cu 5 $ ai mei pe seara :))))) lol....
Nu sunt urata ....outfituri am 2 saci :))))))....nu stiu ce sa mai fac.....
Am uitat sa spun ca duminica aveam in camera 200-300 de guesti....acum am15-20.....nu inteleg ce se intampla....
Stau online fix ca proasta ca nu este nimeni...degeaba vreau eu...dc nu am cu cine....sunt in maxim pagina 10 ...am vazut ca ma invart undeva intre paginile 7-10 .....
Va rog mult ajutati ma cu niste sfaturi....orice idee este binevenita.....
Sper sa aiba cineva rabdare sa citeasca ce am scris lol
Pupici
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna, dupa cum s-a tot povestit pe aici zilele astea, asta e o perioada proasta pt fiecare, cei vechi cei noi sufera la incasari in egala masura...mai ai rabdare...stai online macar 8 ore pe zi, fa glume in free, fa-i sa rada, sa-ti dea voturi, fii happy, iar cand isi vor reveni, cu sigranta nu te vor uita....pune-te in situatia lor, au cheltuit toti banii cu sarbatorile pt chat+viata privata... tu...daca ai fi in locu lor... ai mai intra in pvt acum cand stii ca poate mai ai 100$ doar? lasa-le timp sa isi revina, sunt sigura ca din febr va fi alta poveste... bafta acolo...si da, avem rabdare sa citim de la cele mai scurte posturi la cele mai lungi....cum sunt si ale mele lol :lol:
Imagine
Avatar utilizator
BABE
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 06 Oct 2009, 01:40
Localitate: bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

dulcyka_sexy scrie:buna, dupa cum s-a tot povestit pe aici zilele astea, asta e o perioada proasta pt fiecare, cei vechi cei noi sufera la incasari in egala masura...mai ai rabdare...stai online macar 8 ore pe zi, fa glume in free, fa-i sa rada, sa-ti dea voturi, fii happy, iar cand isi vor reveni, cu sigranta nu te vor uita....pune-te in situatia lor, au cheltuit toti banii cu sarbatorile pt chat+viata privata... tu...daca ai fi in locu lor... ai mai intra in pvt acum cand stii ca poate mai ai 100$ doar? lasa-le timp sa isi revina, sunt sigura ca din febr va fi alta poveste... bafta acolo...si da, avem rabdare sa citim de la cele mai scurte posturi la cele mai lungi....cum sunt si ale mele lol :lol:

Merci mult pt raspund dulcyka.
Stiu ca este o perioada mai aiurea....dar sa nu am nici macar guesti in camera? mi se pare f ciudat....am doar cate 10-20 maxim ...
Stau 8 ore pe zi online chiar si mai mult ....si as face glume dar n am cu cine :)))))))))))))))))))))) lol ...
Merci pt incurajari...sa speram ca din februarie va incepe sa si revina ....
Spor la banuti
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Poate simti nevoia de o confirmare ca nu esti singura in barca! :D nu doar LJ merge prost in perioada asta! Eu mi-am pierdut rabdarea online desi pe site ul unde lucrez trafic este , insa doar de freeloaders :lol: si cum m-am saturat sa vb singurica, am zis sa profit de moment si sa lucrez putin la profil! sigur ma va ajuta mult in perioada in care vor lua si ei salariile! :wink:
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Noutăţi LiveJasmin

Increasing traffic from the 1st of February
31.01.2014 LiveJasmin Team

Dear Partners,

Let us proudly inform you, that from the 1st of February you may expect an exponential traffic increase, compared to your last few periods, thanks to the hard work of our Marketing team.

You may use this great opportunity to seduce more Members into your private rooms and Guests into becoming paying Members of our site.

Do not miss the chance to increase your income and create yourself a stable customer base!

In case you have any questions, please feel free to visit us at Online Support Chat.


ce v-am zis eu? :D :D :D :D :D
Imagine
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eh si voi chair stati sa ii credeti ? din gura toata lumea poate promite uite eu ofer cate un ferarri pt fiecare blonda cu ochii verzi de pe site

stati intai sa vedeti traficul in incasari si apoi bucurati-va !
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
marty
Mesaje: 20
Membru din: 12 Apr 2013, 10:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

bune fetelor!

la mine merge binisor,am avut un privat de o ora de cum am intrat..ori am intrat eu foarte bine dispusa cu autosugestia implementata de mesajul lor,ori chiar e adevarat :mrgreen:
doamne ajuta la mai mare!
back to work now!:)


succes tuturor si spor la $$
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

intra-devar a crescut traficul bine... daca toti am fi pesimisti ca fetish, pffff.... :D
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”