LiveJasmin si traficul mort

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

si eu zic ca e foarte ciudat.la mine exact acelasi lucru.imi scrie cate un membru ceva si dupa aia iese brusc de parca l am batut.azi noapte am facut fabuloasa suma de 10$.cu un singur membru.atat.pe ambele conturi guestii scriu super putin.daca sunt 10 intr o seara care sa scrie e lucru mare.de obicei sunt ore intregi in care nimeni nu spune absolut nimic.nici un "show aia,ailalta".stau pur si simplu degeaba(si culmea e ca numarul e constant in jur de 150-300).intr-o seara unul din regularii mei mi a spus ca el crede ca eu primesc mesajele lui cu intarziere mare.eu folosesc aplicatia lor LiveJasminHd varianta aia un pic mai veche pt ca ailalta imi consuma banda in draci.si am cpu ussage la 80%.am incercat si pe mozilla.e cam la fel.uneori se intampla sa intre cate 3 sau 4 membri deodata in room si dispar toti la putin timp.prima data am crezut ca sunt eu in neregula.dar chiar mi am dat silinta.iar suportul zice ca totul e ok.ca el a intrat si totul e ok.si eu am intrat si parea ok.dar nu m am verificat non stop.el zicea ca cica sa vb cu guestii mai mult.dar nu mi scrie decat cate un guest amarat din cand in cand.in rest total mort.crazyareola iti multumesc mult pt mesaj.acum stiu sigur ca nu e o problema legata de mine.o sa i stresez pe suporti pana cand ma vor ajuta...desi nu trag sperante prea mari.ei iti raspund frumos ca totul e ok.nu e nimic in neregula.contul de master nu cred ca am cum sa l inchid pt ca mai am bani blocati pe conturi.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
justmeandmycam
Mesaje: 15
Membru din: 19 Mar 2012, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Elizee, si noi avem exact aceeasi problema!
Tocmai am vorbit cu adminii site-ului Livejasmin.com si le-am explicat situatia. (EXACT aceleasi probleme care le ai si tu). Raspunsul care l-am primit de la ei a fost urmatorul: Atunci cand intrati pe site va rugam sa deschideti o alta pagina in care sa vorbiti cu noi si sa va asistam online - sa vedem ce probleme intampinati si din ce motive mebrii va ies imediat dupa ce au tastat "hi".
Noi asta avem de gand sa facem in seara asta si te sfatuiesc si pe tine sa faci acelasi lucru. (Pana nu se conving ei ca ai dreptate, degeaba stai si le explici care este probema deoarece pt ei totul pare pefrect iar problemele sunt de la tine).

Problemele care noi le intampinam sunt urmatoarele:
- dupa ce vorbim cu un membru (conversatie in care ne familiarizam unul cu celalat) iese BRUSC
- in privat atunci cand stam cu (membii vechi) li se intrerupe conexiunea la fel de BRUSC si ne ies
- atunci cand cineva vrea sa ne intre in privat este redirectionat pe pagina principala ca si cum noi nu am fi online
- membrii ne scriu iar noi nu vedem ce scriu
alessia
Mesaje: 23
Membru din: 15 Iun 2011, 08:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Problemele care noi le intampinam sunt urmatoarele:
- dupa ce vorbim cu un membru (conversatie in care ne familiarizam unul cu celalat) iese BRUSC
- in privat atunci cand stam cu (membii vechi) li se intrerupe conexiunea la fel de BRUSC si ne ies
- atunci cand cineva vrea sa ne intre in privat este redirectionat pe pagina principala ca si cum noi nu am fi online
- membrii ne scriu iar noi nu vedem ce scriu
subscriu
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

justmeandmycam scrie:Elizee, si noi avem exact aceeasi problema!
Tocmai am vorbit cu adminii site-ului Livejasmin.com si le-am explicat situatia. (EXACT aceleasi probleme care le ai si tu). Raspunsul care l-am primit de la ei a fost urmatorul: Atunci cand intrati pe site va rugam sa deschideti o alta pagina in care sa vorbiti cu noi si sa va asistam online - sa vedem ce probleme intampinati si din ce motive mebrii va ies imediat dupa ce au tastat "hi".
Noi asta avem de gand sa facem in seara asta si te sfatuiesc si pe tine sa faci acelasi lucru. (Pana nu se conving ei ca ai dreptate, degeaba stai si le explici care este probema deoarece pt ei totul pare pefrect iar problemele sunt de la tine).

Problemele care noi le intampinam sunt urmatoarele:
- dupa ce vorbim cu un membru (conversatie in care ne familiarizam unul cu celalat) iese BRUSC
- in privat atunci cand stam cu (membii vechi) li se intrerupe conexiunea la fel de BRUSC si ne ies
- atunci cand cineva vrea sa ne intre in privat este redirectionat pe pagina principala ca si cum noi nu am fi online
- membrii ne scriu iar noi nu vedem ce scriu
Si ati rezolvat ceva intrand la admini????? Ca eu de acolo vin acum si cum am intrat la fel am iesit. Aceleasi probleme le-am expus, am asteptat sa verifice si mi-a spus ca am o gramada de membrii unu peste altu in pagina....eu vedeam doar 3 si cand i-am spus adminului asta , raspunsul a fost '' iesi si intra iar'' :) E una cand ai membrii in pagina si nu-ti intra in pvt, dar e total ciudat sa nu-mi intre nimeni in free!!!!! Mereu verific, imi intru cu cont de membru si surpiza: apaream offline, bineinteles ca mi-a spus ca nu e adevarat. Daca nu-mi spune sa ies si sa reintru..cealalta replica e ''desinstaleaza si reinstaleaza flash player'' :)) ce e de facut?? spor $$
alessia
Mesaje: 23
Membru din: 15 Iun 2011, 08:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si la mine raspunsurile au fost aceleasi. eu m-am plans si ca varianta asta noua a lor imi mananca mult din cpu si mi-au zis sa stau doar pe asta si sa nu mai deschid altceva. mam enervat si am inchis. :(
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

si la mine a fost dezastru ieri 1-2 membrii in free,am incercat sa intru ca membru la mine sa vad ce se intampla ,si surprizaaa ,eram redirectionata pe pagina de girls ,abia la a doua a treia incercare reuseam sa intru ! la fel unii membrii ma pierd din pvt sunt scosi afara ,ca am regulari care vin inapoi si imi zic...aia noi dzeu cu mila dusi sunt...

am incercat sa mai intru si pe la alte modele si la fel sunt redirectionata pe prima pagina de girls !!!!
Avatar utilizator
justmeandmycam
Mesaje: 15
Membru din: 19 Mar 2012, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Scuze de intarzierea raspunsului dar am fost cam ocupati in ultima vreme
Raspunsul lor a fost unul sec si simplu: "Aveti multi membrii in chatroom. Va rugam sa va reinstalati Adobe Flash Player".
Ce sa vezi ?!? L-am reinstalat si acum nu numai ca nu mai vedem ce ne scriu membrii dar nu mai putem nici sa vedem (uneori) ce scriem noi iar unii membrii ne scriu (sunt in chatroom) dar nu-i vedem...

"Supportul" lor lasa de dorit... :roll:

(o parere personala: mai bine angajau niste maturatori de pe strada la raspunsurile si ajutorul care-l ofera pt ca si aceia erau in stare sa dea un astfel de raspuns sec)

PS: In legatura cu traficul de pe LiveJasmin, a inceput sa miste de vre-o 3 zile (cel putin la noi - la cuplu) :D
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

da da exact.am vorbit cu vreo 3 suporti.raspunsurile au fost mereu la fel."noi am intrat la tine si totul pare ok.ai membri pe pagina.interactioneaza mai mult cu guestii"(numai un guest imi scria).apoi au inceput cu instaleaza flash player iar,sau incearca cu firefox sau cu aplicatia lor super greoaie hd sau cu alta.le am trimis si email la care n au raspuns nici pana azi.lor li se pare minunat.si da.si eu am intrat la mine si eram redirectionata la pagina de start.am renuntat la lj deocamdata pt ca imi consuma inutil resursele.si e pacat ca am blocati 80 de dolari pe unul din conturi.mai scrieti daca ati rezolvat pana la urma cu ei.o sa mai incerc si eu sa i bat la cap.nu mi se pare corect.unele au super trafic si fac o gramada de bani in timp ce la altele bate vantul/au probleme tehnice.
Avatar utilizator
justmeandmycam
Mesaje: 15
Membru din: 19 Mar 2012, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Elizee, ca idee eu folosesc aplicatia lor "greoaie" si mi se intampla asta.
Cred ca ei nu stiu ce scuza sa mai bage ca sa te determine sa crezi ca este din cauza ta... :|

Eu am reinstalat Windows-ul (am bagat XP PRO SP3) pe desktop pt ca pana acum am rulat pe Windows 7 Ultimate iar pe laptop am ramas pe windows 7. Am luat webcamsplitter v 1.3.1 si imi merge SUPER (nu-mi mai consuma multe resurse/CPU). Azi vreau sa intru si sa vad daca am aceleasi probleme. In cazul in care vad vre-o schimbare (in bine) o sa postez aici (cu toate ca nu cred ca este irelevant faptul ca nu sunt membrii in chat room cu formatarea si reinstalarea tuturor aplicatiilor care sunt necesare in VC)

Programe instalate:

- adobe reader
- adobe flash media live encoder 3.2
- adobe shockwave player
- adobe flash player
- adobe air
- Java
- WebCam Splitter v1.3.1
- JasminHD_V1076
- Google Chrome
- Mozilla Firefox 11.0

OFFTOPIC: Folosesc aplicatia lor pentru ca pe Chrome si Firefox (am incercat si versiunile vechi) nu-mi merge webcam-ul (cu serarile facute corect - zic eu) cu toate ca am facut foarte multe verificari. ---> Sunt dispus daca are cineva bunavointa de a ma ajuta (prin Team Viewer) sa intru oricand (Dar sa fie F. bun cunoscator pt ca sunt satul de cei care zic ca te ajuta si de fapt nu-ti mai merge nimic la sfarsit).
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ma bag si eu in seama...am renuntat de mult la acest site pt ca nu faceam nimic.Ieri m-a convins o prietena sa-mi fac cont nou ca te promoveaza site-ul ca bla bla.am stat ieri alea cateva ore pe 0.98$ si am dat in benga,m-au disperat milogii si labarii cu "show titts"de cum intrau.Membri in disperare,pvt-uri la greu.Cand am terminat periada aia cu 0.98 gata,s-a rupt vraja,nu am mai facut un cent.azi la fel.La ce aveam in room ieri cand eram "cheap"si la ce liniste e acum...lasa de dorit.Nu stiu ce naiba sa mai cred.Credeam ca e mai ok acum dar vad ca pt mine acest site e mort.Nu zic ca vreau minuni inca din prima zi dar totusi,de la cate 15-20 de membri odata in chat room la 0 e ceva diferenta.A...si fake admini din aia in disperare,deja imi vine sa le zic tot ce-mi vine la gura...
morandy33
Mesaje: 1
Membru din: 02 Apr 2012, 11:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

justmeandmycam scrie:Elizee, ca idee eu folosesc aplicatia lor "greoaie" si mi se intampla asta.
Cred ca ei nu stiu ce scuza sa mai bage ca sa te determine sa crezi ca este din cauza ta... :|

Eu am reinstalat Windows-ul (am bagat XP PRO SP3) pe desktop pt ca pana acum am rulat pe Windows 7 Ultimate iar pe laptop am ramas pe windows 7. Am luat webcamsplitter v 1.3.1 si imi merge SUPER (nu-mi mai consuma multe resurse/CPU). Azi vreau sa intru si sa vad daca am aceleasi probleme. In cazul in care vad vre-o schimbare (in bine) o sa postez aici (cu toate ca nu cred ca este irelevant faptul ca nu sunt membrii in chat room cu formatarea si reinstalarea tuturor aplicatiilor care sunt necesare in VC)

Programe instalate:

- adobe reader
- adobe flash media live encoder 3.2
- adobe shockwave player
- adobe flash player
- adobe air
- Java
- WebCam Splitter v1.3.1
- JasminHD_V1076
- Google Chrome
- Mozilla Firefox 11.0

OFFTOPIC: Folosesc aplicatia lor pentru ca pe Chrome si Firefox (am incercat si versiunile vechi) nu-mi merge webcam-ul (cu serarile facute corect - zic eu) cu toate ca am facut foarte multe verificari. ---> Sunt dispus daca are cineva bunavointa de a ma ajuta (prin Team Viewer) sa intru oricand (Dar sa fie F. bun cunoscator pt ca sunt satul de cei care zic ca te ajuta si de fapt nu-ti mai merge nimic la sfarsit).
te pot ajuta eu sa ti mearga mozilla si explorer fara a mai folosii soft ul lor care consuma foarte mult din resurse mai ales daca mai ai si vre un split deschis , am si eu o intrebare .. cum va mers pe LJ perioada ce a trecut ...as vrea sa stiu asta, de la mature in special
Avatar utilizator
justmeandmycam
Mesaje: 15
Membru din: 19 Mar 2012, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Merci morandy33!
Ti-am trimis un mesaj.
sexydolllili
Mesaje: 8
Membru din: 07 Noi 2013, 22:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna.
Incep prin a va spune ca si eu fac videochat.
M-am apucat de meseria asta de 1 saptamana si pot spune ca nu imi merge mai deloc,adica deocamdata am facut in 1 saptamana doar 100$ si asta pentru faptul ca am un membru care mi-a dat privat de vreo 4 ori pana acum ca altfel dupa prima zi aceea cu 4 ore de promotie nu am mai avut nici un privat..iar atunci am facut vreo 30$.
Am observat in aceasta seara ca aveam doar30-35 guest in camera si m-am gandit sa schimb pozitia in una in care sa se poata vedea in spatele meu ceva mai atragator si surpriza:am avut la un moment dat si 300 de guest in camera.Deci acum stiu cu trebuie sa pozitionez atat camera cat si pe mine pentru a fii cat mai atragatoare atat eu cat si backround-ul.Mentionez ca site-ul este LiveJasmin.
Aveti ceva sfaturi pentru mine?Poate cineva cu experienta care chiar face chat si care la inceput nu a facut $$ (ca si mine de altfel)?
Credeti ca a-r trebui sa renunt tinant cont de faptul ca am facut doar 100$ in o saptamana?
Nu sunt extrem de frumoasa dar nici extrem de urata,sunt o persoana normala.am un corp destul de bine definit si chiar nu stiu de ce nu imi merge pe LJ.
Nu ma intelegeti gresit,nu tin neaparat sa fac bani din prima dar nici sa pierd timpul de pomana.
Inca nu cred asta si din acest motiv va rog sa imi raspundeti si mie daca si cand aveti timp cu ceva sugestii si sfaturi.
Stiu ca internetul este plin de forumuri pentru acest tip de job dar nu stiu cat de adevarate sunt postarile celor ce nu au facut sau fac videochat si de aceea a-s dorii daca se poate sa imi raspunda cineva care a facut sau face videochat.
Multumesc anticipat de raspunsuri.
sexydolllili
Mesaje: 8
Membru din: 07 Noi 2013, 22:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

A si inca ceva:voi folositi LiveJasmin TV ?Adica a-ti activat LiveJasmin TV?Daca da,va merge mai bine cu el activat?
Multumesc din nou.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

chiar vroiam si eu sa intreb daca folosit lj.com daca il aveti activat si daca e bien sa il avem activat...
sexydolllili
Mesaje: 8
Membru din: 07 Noi 2013, 22:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Maine imi voi activa al doilea cont pe lj si voi intra iar la promotia de 4 ore...ceva sfaturi si la acest capitol?
Multam din nou si sper sa imi raspundeti si mie la posturi:)
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Buna sexydolllili, am evitat sa iti raspund pentru ca ai specificat la sfarsitul postului ca doresti sfaturi doar de la persoane care practiva videochat si cum eu nu stau online pe siteuri...

Daca iti faci inca un cont este foarte posibil ca promotia de 4 ore cea cu 0.99 sa nu se mai aplice pentru ca tu nu mai esti model nou in site, ai un cont nou dar nu esti model nou.

Trompi sunt modele care il folosesc sunt modele care nu il folosesc:
- il folosesc in speranta sa mai atraga 1-2 membrii , doresc sa devina mai populare,
- nu il folosesc deoarece e time consuming (prefera sa stea online) / ponderea de membri platitori este foarte mica si marea majoritatea a "userilor" (ca nu le poti spune membrii fara un cent in cont) ingroasa randul beggarilor din free in unele cazuri chiar ii intrec pe cei care isi fac veacul in mod normal in camera modelului.

Teoretic orice forma si metota de promovare este buna, acum depinde si de model pentru un model la inceput la inceput ar fi bun, pentru un model care nu are timp de pierdut ca este pe val ....

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
sexydolllili
Mesaje: 8
Membru din: 07 Noi 2013, 22:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Off,am primit un mesaj privat de la sugarPink cu ceva sfaturi (merci sugarPink) dar nu il pot vedea imi spune ca nu sunt autorizata sa pot citi mesajele private...stie cineva de ce?

Cod: Selectaţi tot

Utilizatorii care au sub 10 posturi scrise nu pot primi sau trimite PM - moderator 
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

glamour eu am dat accept la lj.com pt mai multa promovar si cum cand ma loghez din softul de la live jasmin imi scrie ca sunt pe lj.com....acum eu ce sa inteleg sunt online sau nu? and nu dadusem accept aveam multi mai multi vizitatori nu inteleg de unde vine buba...si nu stiu cum sa dezactivez optiunea asta lj sa revin inapoi...am sa scriu la support
sexydolllili
Mesaje: 8
Membru din: 07 Noi 2013, 22:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lasa te rog un mesaj pe forum sa stim si noi ce este cu tv ala:)multam.
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

trompi scrie:glamour eu am dat accept la lj.com pt mai multa promovar si cum cand ma loghez din softul de la live jasmin imi scrie ca sunt pe lj.com....acum eu ce sa inteleg sunt online sau nu? and nu dadusem accept aveam multi mai multi vizitatori nu inteleg de unde vine buba...si nu stiu cum sa dezactivez optiunea asta lj sa revin inapoi...am sa scriu la support

nu are nicio legatura faptul ca nu ai vizitatori cu faptul ca esti si pe lj.com, din contra, ar trebui sa ai mai multi :)
sugarpink.models@yahoo.com - 0757 240 508
..you don't have to see the whole staircase ..
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sexydolllili scrie:Off,am primit un mesaj privat de la sugarPink cu ceva sfaturi (merci sugarPink) dar nu il pot vedea imi spune ca nu sunt autorizata sa pot citi mesajele private...stie cineva de ce?

Cod: Selectaţi tot

Utilizatorii care au sub 10 posturi scrise nu pot primi sau trimite PM - moderator 
iti spuneam ca sfaturi concrete nu stiu sigur daca o sa primesti, pentru ca fiecare model trebuie indrumat in functie de personalitatea ei (de la decorul care il adopta pana la pozitiile care ar avantaja-o in free) de ex:
-un bust generos merita toata atenti
-un chip frumos merita toata atentia
(nu ai una, pariezi pe alta)
-solduri prea late ..nu merita toata atentia, asa ca pozitionezi camera pe chip
-daca esti micuta de statura, nu-ti pozitiona camera in asa fel incat se te "i-a" din varful degetelor pana in varful capului .. pune-o undeva in fata ta (din pozitia intinsa pe pat/canapea de ex) automat eliminand defectul si in acelasi simp scotand in evidenta un chip frumos sau un decolteu adanc :)
....sper ca intelegi unde bat, acestea pot fi combinate intr-o tona de moduri

bun, astea sunt lucruri de baza, 0.01% din ce trebuie sa inveti legat strict de munca online dar urmeaza partea tehnica - statie buna, configurata corect, lumini bine pozitionate, decor atractiv in functie de personalitatea ta (de ex daca esti genul de persoana mai "serioasa" iti trebuie ceva "clasic", daca esti genul jucausa ar fi super un decor cu mult "pink, futurasi, foricele" :))

sfatul meu - macar pentru inceput colaboreaza cu un studio, timpul care il pierzi pana sa iti dai seama de tot ce inseamna vdc, ti-ar putea fi platit in $ de un studio ;), chiar si timpul care ti-a luat citind postul meu putea fi platit deja :))

in oricare din cazuri, multa bafta!
sugarpink.models@yahoo.com - 0757 240 508
..you don't have to see the whole staircase ..
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”