Mai multe IP-uri?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
Rami
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 120
Membru din: 18 Feb 2012, 09:30
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ruru scrie:De accord cu tine Rami... ..Si asa ma enerveaza oamenii care habar n-au de nimic dar se apuca de videochat ca se fac bani.
Tocmai despre acea categorie vorbeam.
Am vazut zeci de anunturi ale acestor oameni care au auzit si ei ca daca cumpara 5 PC-uri si 5 camere, or sa se imbogateasca. Si acum se vand studiourile.
Tomorrow is another day ( S. O'Hara)
SoulCams Models Studios wanted
digitalsin
Mesaje: 40
Membru din: 17 Feb 2012, 01:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vreau sa stiu de exemplu am 8 IP-uri si 12 modele noi.Cum ar fi ideal sa procedez?Trebuie creat un Studio pt fiecare IP?
Multumesc

defapt un ip de acces la internet si restul sunt routate oricum ar fi e prea tare faza :)))))
iti recomand totusi sa angajezi o persoana care se pricepe la PCuri & Internet (pe zona videochat)
fara suparare!
Avatar utilizator
Rami
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 120
Membru din: 18 Feb 2012, 09:30
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mireya_sb scrie:Sunt convinsa ca si tu la randul tau ca multi altii , ai stiut f putin in momentul cand ai inceput sa faci acest job, sunt convinsa si de faptul ca ti-ai pus intrebari aiurea ca si fata aceasta.....

Bafta
Stii cum a fost la mine ?
Cand m-am angajat la primul studio , m-am trezit cu PC-ul in fata, cu lista de user/pass pentru 5 site-uri, cu ele deschise si cu :" spor la bani " .
Cam atat.
Tomorrow is another day ( S. O'Hara)
constantina
User Junior
User Junior
Mesaje: 75
Membru din: 11 Apr 2012, 17:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Rami, se pare ca esti un guru pe forum pe auci. Dar de ce nu explici oamenilor de unde ai invatat tu totul, chiar daca de multe ori iti dai cu parerea doar din auzite ?
Succesuri acolo :)
bumboxss
Mesaje: 8
Membru din: 23 Mar 2012, 03:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dati sa pun si a mele trii capiisi. :D
Mai pe scurt, n-am inteles nisi o boaba si-i cu 8 ip-uri si 12 PC, dar daca, totusi, ai in vedere 8 conexiuni internet pentru un studiou in care ai 12 PC si ai scopul de a uni aceste 12 PC la interneturi cu banda impartita egal la toate, apu iti trebu un router hitru, CISCO, Mikrotik, care are functia Multi Wan.
Mai mult aici http://farolan.blogspot.com/2009/03/how ... teros.html si aici http://www.mikrotik-routeros.com/2012/0 ... -ccr-1036/ .
Dar, mai simplu e de tras inca 4 conexiuni ))
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”