URGENT! Oare poate boss sa si dea seama?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
andra21
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 01 Noi 2010, 13:02
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca am deja un cont de studio pe LJ, si vreau sa mi fac si unul independent pt a primi cardul PAYONEER, poate boss sa si dea seama? Ii apare lui ceva la stud, cum ca am mai creat un cont pe acelasi nume? MS!
SoulCams Models Studios wanted
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Avatar utilizator
andra21
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 01 Noi 2010, 13:02
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ce sa inteleg din asta?
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

United probabil ca a vrut sa te intrebe daca te pregatesti sa speli putina?
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Ca eu, personal, in calitate de "sefu' ", nu iti voi da nicio informatie in cazul asta.

As prefera ca modelul X sa vina sa imi zica pe fata ca vrea sa plece, sa lucreze de acasa.

Nu sa se ascunda, nu sa se dea bolnava in ultima perioada, de frica ca nu isi primeste ultimul payment, etc.

Asa ca, nu te pot ajuta cu informatii in acest domeniu. Pentru ca nu imi place abordarea ta.
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andra21 scrie:Daca am deja un cont de studio pe LJ, si vreau sa mi fac si unul independent pt a primi cardul PAYONEER, poate boss sa si dea seama? Ii apare lui ceva la stud, cum ca am mai creat un cont pe acelasi nume? MS!
buna andra!nu mai tin minte pe livejasmin,dar eu ,de ex mi-am facut cont pe adultwork,cu toate ca aveam si cont de studio,(si nu a fost anuntat studioul)oricum dupa ce am inceput sa lucrez ca model independent pe adultwork,am anuntat administratorul,sa imi inchida contul de studio,mentionez ca nu am lucrat pe conturile mele atata timp cat am mai ramas sa lucrez la studio,oricum din cate stiu pe livejasmin ai voie la conturi multiple,si mai este o treaba,nu e greu si nici nu dureaza mult sa iti faci un cont,de ce nu inchei contractul la studio si dupa ce pleci iti rezolvi cu,conturile tale,stiu ca pe site-urile gen,xlove,eurolive,anunta studioul,pt ca au un contract de confidentialitate,ceva de genul,si modelele isi pot face un alt cont doar dupa 3 luni,in rest site-uri gen livejasmin,nu au aceasta clauza
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

United Studios scrie:Ca eu, personal, in calitate de "sefu' ", nu iti voi da nicio informatie in cazul asta.

As prefera ca modelul X sa vina sa imi zica pe fata ca vrea sa plece, sa lucreze de acasa.

Nu sa se ascunda, nu sa se dea bolnava in ultima perioada, de frica ca nu isi primeste ultimul payment, etc.

Asa ca, nu te pot ajuta cu informatii in acest domeniu. Pentru ca nu imi place abordarea ta.
nu toti united studio sunt corecti,eu una am lucrat cam jumatate de an la un studio(si nu oricare-chipurile unul renumit ,serios-dar doar la aparente),si lucram si in ziua de azi,poate,daca nu vedeam cum ma furau pe fata :lol: ,le-am si dat demisia,preaviz cu 2 saptamani inainte,am crezut ca daca eu sunt corecta or sa fie si ei...de unde.. :lol: ,dupa ce am plecat,a trecut o luna sa imi dea banutii,si asta prin amenintari,si multe altele,ca mi-a zis clar ,in fata ca nu imi mai da nici un ban,si a trebuit sa ajung la niste treburi,care in mod normal nu ar fi trebuit sa isi aiba locul,dar in fine,a meritat pt ca nenorocitul sa nu ramana cu banii munciti de mine
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Este uimitor cat efort depun unii dintre noi pentru a fi incorecti, cand e atat de simplu si profitabil sa fi corect ...
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Avatar utilizator
KittenS
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 147
Membru din: 03 Sep 2010, 11:19
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

foarte urat ai abordat problema corect ar fi fost sa inchei colaborarea dragutz si sa iti incepi singura activitatea nu sa te ascunzi ca pana la urma BOSS te-a invatat sa faci bani si de la boss stii ce stii . nu pe jasmine nu are cum sa isi dea seama pt ca siteul nu da astfel de informatii si nici nu interzice fol mai multor conturi . aaa si inca ceva daca te ascunzi si vrei sa il pacalesti pe boss e posibil sa te ascunzi degeaba ca s-ar putea sa te vada online cu un alt cont si atunci s-ar putea sa nu mai fie asa dragutz .
Avatar utilizator
andra21
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 01 Noi 2010, 13:02
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mai oameni buni, activitatea mea se incheie la sfarsitul acestei luni...intrebarea mea, era daca boss isi da seama ca eu imi voi face cont nou pe lj? normal ca ei au incercat sa ma convinga sa prelungesc, dar am zis ca nu mai doresc! si acum, sa ma vada iar pe site uri?! asta era ideea! nu sariti cu incorectitudinea :)) si btw, nu am invatat nimic de la boss! nu am fost invatata nimic acolo! tot ce fac, fac pt ca asa am crezut de cuviinta ;) nu pt ca ofera ei mare training ;) multumesc!
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

draga mea, chiar daca pe boss nu il anunta site-ul ca ti-ai facut un alt cont,tot va afla boss,ca te vede online,si degeaba iti blochez tu romania ca daca boss vrea,tot va intra :D imi aduc aminte dupa ce am plecat de la studio am asteptat 3 luni sa imi pot face cont pe xlove,si in prima zi in care am fost online pe xlove mi-a intrat boss in free sa ma intrebe :"da au trecut alea 3 luni,de lucrezi pe site?" loll :lol: :lol: :lol: iti dai seama cat timp m-a cautat boss :D
Avatar utilizator
Ken
Veteran
Veteran
Mesaje: 533
Membru din: 06 Ian 2010, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andra21 scrie: nu sariti cu incorectitudinea :))
Marea majoritate a userilor de aici sunt owneri de studio :) .. ...

Da, poate afla Boss ca ai facut alt cont chiar daca pui poze fara fata si stai in free fara cap pana la urma tot se afla .
Ideea e sa spui verde-n fata .

Succes
Avatar utilizator
cris_france
User Junior
User Junior
Mesaje: 55
Membru din: 31 Oct 2008, 01:43
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

daca intri online pe noul tau cont, atunci e posibil sa te gaseasca si sa te recunoasca :lol: altfel nimeni de la jasmin nu o sa-l anunte pe el personal ca tu ti-ai deschis alt cont. Dar daca tu ai anuntat ca vrei sa pleci, nu vad unde este problema :)
Personal, cunosc fete care au bagat preaviz, timp in care si-au deschis conturi singure, au inceput sa lucreze de acasa si nu mai faceau nici pe jumatate cat faceau la studio :lol:
Mult succes!!
Avatar utilizator
chat_fete
User Activ
User Activ
Mesaje: 207
Membru din: 21 Sep 2009, 15:13
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Daca nu-ti convin conditiile de la acel studio...mai bine schimba-l...dar nu lucra de acasa parerea mea. Nu-ti inchipuii ca toate studiourile sunt la fel daca nu te-ai simtit u bine la cel studio!
Missy Studio, Videochat profesional in Bucuresti. Angajam doar fete in Bucuresti.
http://www.studiovideochatbucuresti.net
Avatar utilizator
mdk
Mesaje: 27
Membru din: 02 Noi 2009, 01:16
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Are dreptate colegul nostru Chat_fete, schimba studioul !
darksins
Mesaje: 32
Membru din: 04 Feb 2011, 09:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

KittenS scrie:foarte urat ai abordat problema corect ar fi fost sa inchei colaborarea dragutz si sa iti incepi singura activitatea nu sa te ascunzi ca pana la urma BOSS te-a invatat sa faci bani si de la boss stii ce stii . nu pe jasmine nu are cum sa isi dea seama pt ca siteul nu da astfel de informatii si nici nu interzice fol mai multor conturi . aaa si inca ceva daca te ascunzi si vrei sa il pacalesti pe boss e posibil sa te ascunzi degeaba ca s-ar putea sa te vada online cu un alt cont si atunci s-ar putea sa nu mai fie asa dragutz .
Aham sa inteleg ca Boss si-a deschis sesiunea personala si a spus te uiti la mine si faci ca mine nu? Probabil i-a mai pasat si cativa membri de-ai lui si i-a imprumutat vibratorul :wink: .
Am invatat de-a lungul anilor ca in videochat esti ca intr-o jungla.Daca nu iti vezi propriul interes asa zisii bossi te iau drept de fraiera.Sa mai povestesc si de siteurile unde anumiti bossi dau ordin ca X sa fie data afara? Halal seriozitate si profesionalism.

Ii urez succes domnisoareai.A facut foarte bine ca a plecat in acest mod.
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Un sfat! cand plecati de la un studio si vreti sa lucrati pe cont propiu; asigurati-va ca aveti TOT ceea ce trebuie pentru a face videochat, incepand de la PC personalizat pentru videochat,pana la uploadul necesar de internet,lumini si decor, asigurati-va, ca stiti sa va deschideti singure/singuri un cont, ca va-ti INSUSIT regulile interne ale acelui studio si le veti aplica si acasa inclusiv timpul alocat sesiunilor,exact ca la STUDIO!!! fara aceste lucruri,videochatul de acasa se va numi un mare fassssssss si veti cauta un alt studio ca sa o luati de la capat,intrebandu-va,oare ce nu a mers? dar nestiind raspunsul corect, care de fapt tot timpul era in fata voastra.
Succes!
darksins
Mesaje: 32
Membru din: 04 Feb 2011, 09:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Skins scrie:Un sfat! cand plecati de la un studio si vreti sa lucrati pe cont propiu; asigurati-va ca aveti TOT ceea ce trebuie pentru a face videochat, incepand de la PC personalizat pentru videochat,pana la uploadul necesar de internet,lumini si decor, asigurati-va, ca stiti sa va deschideti singure/singuri un cont, ca va-ti INSUSIT regulile interne ale acelui studio si le veti aplica si acasa inclusiv timpul alocat sesiunilor,exact ca la STUDIO!!! fara aceste lucruri,videochatul de acasa se va numi un mare fassssssss si veti cauta un alt studio ca sa o luati de la capat,intrebandu-va,oare ce nu a mers? dar nestiind raspunsul corect, care de fapt tot timpul era in fata voastra.
Succes!

Eu deschid sesiunea de la mine din dormitor, ma plimb prin casa cu laptopul prin bucatarie, baie eta .. iar membri sunt incantati sa vada ceva real.Tot ce iti trebuie este carisma, conexiune buna de internet si cam atat :D...O alta obtiune este sa iti aduci membrii pe yahoo/skype/msn etc si ii taxezi prin paypal direct pe contul tau fara implicarea unui boss/site.
respect
VIP
VIP
Mesaje: 255
Membru din: 06 Iun 2005, 11:17
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

darksins scrie:Aham sa inteleg ca Boss si-a deschis sesiunea personala si a spus te uiti la mine si faci ca mine nu? Probabil i-a mai pasat si cativa membri de-ai lui si i-a imprumutat vibratorul :wink: .
Am invatat de-a lungul anilor ca in videochat esti ca intr-o jungla.Daca nu iti vezi propriul interes asa zisii bossi te iau drept de fraiera.Sa mai povestesc si de siteurile unde anumiti bossi dau ordin ca X sa fie data afara? Halal seriozitate si profesionalism.
Ii urez succes domnisoareai.A facut foarte bine ca a plecat in acest mod.
Dont get me started .....
darksins scrie:asa zisii bossi te iau drept de fraiera
Ok U just did :)

Orice generalizare este falsa, inclusiv aceasta!

Ce te faci daca Boss-ul chiar a stat luni de zile cot la cot cu ea si a simtit fiecare minut din fiecare privat? a luat pauza cand ea isi lua pauza, a soptit sute de conversatii pe seara, conversatii nu tocmai placute pt. un barbat, mai ales boss sa le compuna in detaliu si soptite pe litereeeeeee, a invatat-o sa vb engleza cand ea nici bine '' sa vorbeste '' romaneste nu stia. Boss care se bucura cand privatele fetei sunt mai dese si mai lungi, si crede-ma nu se gandeste la cei 50% ai lui in acele momente.
Ce te faci cand boss-ul a investit in ea Timp ( luni intregi de lectii de engleza, despre cum sa se poarte ca o femeie, machiaj, fake-uri, tips and tricks ), Bani ( jucarii, constume, platit traineri non stop, siteuri proprii, promovare, conturi de membrii si sute de euro cheltuiti pe site pt a mari camscore - ca tot esti obisnuita cu termenul asta, sau ratinguri platite pentru a inclina balanta ...... ca ea sa doarma....e stresata ...... trage la jug in cele 7-8 ore de munca din care 5-6 se lucreaza efectiv, are nevoie de concediu din 2 in 2 saptamani si cand se intoarce din concediu are de primit si bani pt. perioada lipsa, ca deh boss-ul a fost baiat bun si a invatat-o sa faca bani si dormind.

Boss-ul e absent ??????

Nu.. Boss-ul nu e absent, boss-ul are griji, cum sa plateasca facturile, darile catre stat, cat sa mai investeasca in decor, in calculatoare, in sony evi care sa se miste in locul lor, cum sa faca sa uite ca stie ca fata vinde chilotii folositi pe site la membrii pt. cateva zeci de $, boss-ul isi face griji de cei care au intrat peste ea si familia ei in casa ca fratele ei avea datorii la jocuri de noroc, si ghici... tot boss-ul plateste, tot boss-ul le ia batute de la iubiti si tot boss-ul le duce inapoi vindecate, tot boss-ul trebuie sa ignore ca fata ce in urma cu cateva luni a lucrat pe 8 milioane pe luna de pleca cu picioarele umflate acasa, acum primeste mici atentii cum ar fi ipad-uri, laptopuri etc. asta pe langa zecile de milioane care le ia salariu garantat.
Boss-ul are griji cum sa rezolve mici probleme cum ar fi executarea silita pe bunurile imobile din urma unor tzepe din trecut ca nu s-a uitat la ce a semnat, sau al consumului de etnobotanice cu iubitul ei, tratamente, care intotdeauna sfarsesc prin drumuri la spitale, sau mai grav, grija ca poate nu s-a vindecat ba chiar agravat si maine poimaine lesina prin studio si cu te miri ce substante prin geanta de toata legalitatea din Romania din videochat nu te scapa.

O dau usor usor in lucruri de viata, pe care sunt convins ca nu le intelegi, ba mai mult sunt convins ca sotul/prietenul ei/ familia ei/ preotul din localitatea / prea fericitul parinte teoctist nu ar fi facut pt ea ca OM ce a facut boss-ul pt. ea.

Daca as intra in detalii si in povestiri un lucru iti spun sigur, mai repede te-as face pe tine sa iti renegi provenienta feminina decat m-ai putea tu pe mine sa ma faci sa ma simt prost ca majoritatea patronilor de studio sunt neseriosi si neprofesionalisti..... dar asta ar insemna sa generalizez....

Ai dreptate lucratul in studio e ca o jungla,ca un safari... insa ma intreb ... cine e pradatorul ? si cine e vanatul ?

Q.E.D.
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

darksins scrie:
Skins scrie:Un sfat! cand plecati de la un studio si vreti sa lucrati pe cont propiu; asigurati-va ca aveti TOT ceea ce trebuie pentru a face videochat, incepand de la PC personalizat pentru videochat,pana la uploadul necesar de internet,lumini si decor, asigurati-va, ca stiti sa va deschideti singure/singuri un cont, ca va-ti INSUSIT regulile interne ale acelui studio si le veti aplica si acasa inclusiv timpul alocat sesiunilor,exact ca la STUDIO!!! fara aceste lucruri,videochatul de acasa se va numi un mare fassssssss si veti cauta un alt studio ca sa o luati de la capat,intrebandu-va,oare ce nu a mers? dar nestiind raspunsul corect, care de fapt tot timpul era in fata voastra.
Succes!

Eu deschid sesiunea de la mine din dormitor, ma plimb prin casa cu laptopul prin bucatarie, baie eta .. iar membri sunt incantati sa vada ceva real.Tot ce iti trebuie este carisma, conexiune buna de internet si cam atat :D...O alta obtiune este sa iti aduci membrii pe yahoo/skype/msn etc si ii taxezi prin paypal direct pe contul tau fara implicarea unui boss/site.

Total gresit ceea ce spui, mai putin faza cu, carisma si plimbatul prin casa,dar...succes, vei vedea ce frumos va fi peste ceva timp,nu sunt impotriva muncii de acasa, dar....vei vedea in timp ce si cum, crezi ca, la studio degeaba sunt acele reguli idioate , crezi ca, degeaba se insista sa fi online atatea ore pe zi cu 100% buna dispozitie? crezi ca e aiurea sa iti fie interzis fumatul in fata camerei? vei vedea, membrii sunt ca niste "copii" cand se satura de jucarie,isi aleg o alta.
Succes.

PS! regulile nu au fost create pentru modele, regulile au fost create pentru un venit consistent in $$$ , venit ce intra si in buzunarul modelelor!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Respect, pe mine m-a fct sa rad postul domnisoarei,inclin sa cred ca e ''little fake'' postul,dar asta e numai parerea mea:)
Nice to see u again pe aici ,sincer nu cred ca merita acest post atata atentie,de la atata plimbat prin casa s-ar putea sa o doara genunchii :lol:
In atatia ani de vchat am vzt atata porcarie cat pentru 7 vieti,nimic din ce mi-ar putea arata un om ,cat poate el de jos sa coboare la nivel uman ,nu m-ar surprinde ,am vazut mereu ''si mai rau''.
As putea sa spun multe dar again ,nu merita osteneala :wink:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Incep sa cred ca, in viata, fiecare primeste ceea ce ofera. Cu un plus sau minus de intensitate.

Cred ca, desi exista si owneri non-profi, sunt si multi owneri ca cei descrisi de respect (a propos: bine ai revenit!).

Sfat pentru modelele care vor sa lucreze de acasa: in afara de ce v-a recomandat Skins, apucati-va de acasa numai daca aveti o puternica auto-disciplina. Altfel, lasati-o balta.

Daca stiti ca dimineata, in zilele libere, nu aveti chef sa coborati din pat cu una-cu doua, ramaneti la studio. Acolo, macar jena sau teama va vor mobiliza. De acasa, toate zilele sunt libere. Si mereu veti lucra "maine".

Deasemenea, daca mizai pe ajutorul ownerului pana acum, nu uita ca tot restul problemelor pe care ti le rezolva el...de acum sunt in sarcina ta. Da, multi owneri acorda sprijin modelelor, in afara studioului, in viata de zi cu zi. O fac atat pentru a nu lasa modelul sa se incarce cu probleme care sa o faca ineficienta in fata camerei, cat si pentru ca, lucrand zi de zi alaturi de niste oameni, incepi sa ii indragesti. Si incepi sa te implici in viata lor, ceea ce cred ca e o greseala. Aaaaa...si eu fac la fel. Insa sunt momente in care jur in barba ca nu voi mai face asa ceva. Si stiti voi cand...:)

Dar sa nu deviez. Am sustinut de multe ori: lucrul (eficient) de acasa este rezervat doar putinor modele, si anume acelea care au niste abilitati pro-munca deosebite. Marii majoritati le trebuie inregimentarea in regulamentul unui studio, in sistemul acestuia.
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”