De la ce banca pot scoate banii de pe payoneer?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
josephine_love
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 24 Sep 2010, 15:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ok, deci am primit cardul, am primit bani in contul payoneer, am dat load pe card, s-au incarcat banii pe card, am fost jos sa scot banii si la Alpha Bank unde am incercat prima data am cerut interogare sold si imi spune ca am 0 RON, iar la BRD imi spune ca am USD 800 exact cat trebuia sa am. Nu am incercat sa-i scot de la BRD pentru ca eram un pic nelamurita. La epassport imi afisa direct suma in RON. La payoneer cum e? Nu inteleg de ce la Alpha bank mi-a aparut 0 RON si la BRD suma exacta in $? Pana la urma eu ce trebuie sa fac? Sa socotesc eu in RON la un curs, care curs cat vin cei $ 800 transformati in RON?

Mersi
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu scot doar de la BRD,pentru fiecare 1000$,scot 2900 RON,pentru ca 100 RON raman la comision.Am dat sa scot odata la Transilvania,am avut neplaceri si nu mai fac.In genere cauti si tu cursul valutar al BNR ,inmultesti cu 800($) si scoti.
The only way top deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existance is an act of rebellion.(A.C.
josephine_love
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 24 Sep 2010, 15:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ok. Am reusit. Mersi Lady
alecsandra
Mesaje: 37
Membru din: 02 Noi 2010, 19:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am si eu o nelamurire.am dat aseara load la banuti,spune pe payoneer ca est load la 11 pm.ora lor banuiesc...am fost azi pe la 2 la toate bancomatele si nu am reusit la niciunu,imi spune tranzactia nu a putut fi procesata va rugam contactati banca dvv...am intrebat si in banca si niciun raspuns...a mai patit cineva asa?am incercat brd,bcr,ing,raiffeisen,tot
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

LadyAttitude scrie:Eu scot doar de la BRD,pentru fiecare 1000$,scot 2900 RON,pentru ca 100 RON raman la comision.Am dat sa scot odata la Transilvania,am avut neplaceri si nu mai fac.In genere cauti si tu cursul valutar al BNR ,inmultesti cu 800($) si scoti.
cum la 1000 $ scoti 2900roni ??!!! pai daca cursu $ e de 3 ron sa spunem, de ce tu scoti mai putin cu 100 roni ,de ce nu scoti 1000$-5$ comisionu care opreste banca la tranzactie adica 995$ inmultit cu 3 ron fac exact 2985 roni ??? !!! auzi te taxeaza banca cu 100 roni adica tu vrei sa spui ca pierzi cate 100 roni la fiecare retragere de 1000$??????bai oameni buni vorbiti vorbe clare si nu mai vorbiti asa in dodii! pai si eu scot de la brd sau alte banci dar nici o banca nu opreste comision 100 roni sau nu stiu ce sume !!! se opresc doar 5 $ comision la tranzactie ! poate nu am inteles eu bine ce a vrut sa spuna lady cu astia 100 roni pierduti la fiecare retragere...
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai si comisionul bancomatului nu l mai pui? comisionul bancomatului este o anume parte din suma care este extrasa total separata de cei 5$ cat platesti la payoneeer apoi mia este vb si de curs valutar
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[at] sweetgirl:Calm..am zis :" eu asa procedez",nu stau cu laptopul langa mine sa scot si ultimul $,dar ma feresc astfel de taxarea pentru ''fonduri insuficiente''...nu pierd nimic,diferenta dintre 100Ron si taxa perceputa ramane in card.Cu 10$-12$ pe card sau in buzunar...tot aia e,pentru mine.
The only way top deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existance is an act of rebellion.(A.C.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

LadyAttitude scrie:[at] sweetgirl:Calm..am zis :" eu asa procedez",nu stau cu laptopul langa mine sa scot si ultimul $,dar ma feresc astfel de taxarea pentru ''fonduri insuficiente''...nu pierd nimic,diferenta dintre 100Ron si taxa perceputa ramane in card.Cu 10$-12$ pe card sau in buzunar...tot aia e,pentru mine.

aaa pai spune asa lady ca ii lasi tu pe card si nu scoti pana la ultimii 10 sau 20 $ ,eu credeam ca incerci sa spui ca pierzi cate 100 roni la fiecare mie de dolari ! mersi de raspuns

apropo cineva mai sus spunea ca se pierde si pe schimbu valutar ! aloo si altii mai scot o mie de $ de la bancomate mai stim si noi ce e aia mia de dolari si de aia ma miram cum pierde lady 100 roni ! nu vad ce s-ar pierde pe schimb valutar atata timp cat inmultesti suma cu cursu dolarului in acea zi -5$ la extragere ! sa spunem acum $ =3,18 ,normal rotunjim inmultim cu 3,1 RONI -5$ comision la extragere ! nu vad ce e de pierdut ! bancomatul nu opreste nici un comision la extragere in afara celor 5$ ! lady spunea ca la mia de dolari scoate 2900 ,cu 100 roni mai putin ,dolarul nu mai e demult 2,9 roni si de aia ma intreabm cum pierde lady 100 roni la extragerea 1000$ ! ca scadeam din 1000$-5$ comisionu de extragere =995 $am inmultit cu 3,0 roni si nu vedeam unde ii zboara lu lady aia 100 roni ! dar e clar nu pierde nimic ,prefera sa nu se incurce cu maruntisu ala de 80 roni si ii lasa pe card ,ok !
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

fetish :''comisionul bancomatului este o anume parte din suma care este extrasa total separata de cei 5$ cat platesti la payoneeer''


eu ma crucesc si ma minunez ! cum poti darga sa susti asa ceva in fata cuiva care scoate si foloseste payoneer de asemenea ?! nu te gandesti mai departe ca mai folosim si noi payoneer si stim si noi mersu???eu raman perplexa ! asa iti opreste tie draga bancomatele?? cred ca bancomatele alea au ceva personal cu tine ,imi pare rau ! OAMENI BUNI CARE SUNTEI NOI CU PAYONEER BANCOMATELE BRD (CEL PUTIN ASTA AM FOLOSIT SI STIU) OPRESC LA FIECARE EXTRAGERE 5 $ SI ATAT ! NICI UN ALT FEL DE COMISION !
Avatar utilizator
Sins-Shop
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 29 Mar 2010, 19:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

PUSSYCASH ( IML )

http://i56.tinypic.com/69eux0.jpg


AWEMPIRE ( LJ )

http://i53.tinypic.com/35by0lg.jpg


Atentie la steluta .

* For purchase transactions and cash withdrawals, up to 3% above market rate will be assessed based on current foreign exchange and cross border rates.

Dar evident tu draga sweetgirl ai alt tip de card cu Cash withdrawal fee $5 .
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

sinshop iar ai inceput cu linkuri lol ! pt mine lucrurile sunt fff simple ,am card payoneer scot din bancomat cu 5$ mai putin ,taxa de retragere si atat ! nu cred ca din alea 2 exemple ce le dai tu se pierd la vreo tranzactie de 1000$ ,100 roni ! despre asta era vorba in topic ,de pierderea a 100 roni la o tranzactie de 1000$ ceea ce nu cred ca e posibil la nici un card de debit de pe care se scoate cash de la bancomat !!!!!! ceea ce lady a si confirmat ca nu pierde 100 roni ,s-a inteles gresit , ce ramane maruntis ii lasa pe card
Avatar utilizator
Sins-Shop
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 29 Mar 2010, 19:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am vrut sa subliniez ca exista diferente de taxe in functie de programul prin care fiecare a solicitat si obtinut cardul payoneer asa ca nu are rost o discutie in contradictoriu intre persoane care este posibil sa foloseasca carduri obtinute prin programe diferite .

Daca la cardul tau payoneer taxa de retragere ATM este $5 usd la alte carduri emise tot de payoneer este $2 , la altele 3 etc .


Mult zgomot pentru nimic oricum :)
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

sisnshop de acord exista diferente de taxe in functie de programul prin fiecare a comandat cardul ! dar ce nu intelegi tu este ca aici a fost o neintelegere si altul era subiectul si anume am crezut ca lady pierde 100 roni la 1000 $ extrasi ceea ce nu e posibil cu nici un fel de card ,fie ca are 3 sau 5 $ taxa de extragere si mai era vorba ca cineva a spus ca pe langa 5$ bancomatul =banca respectiva mai opreste si alte comisioane la extragere ceea ce mie nu mi s-a intamplat cu payoneer ! dar s-a lamurit totul .lady a spus ca ii lasa pe card nu ii pierde !asta era discutia de ce te faci ca nu pricepi si o ti pe a ta inainte cu taxa de 3 si 5 $?? ! vezi ca geanta aia din imagine e albastra nu verde ,lol !
Avatar utilizator
BENGSTYLE
Mesaje: 27
Membru din: 20 Noi 2009, 23:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"""lady pierde 100 roni la 1000 $ extrasi ceea ce nu e posibil cu nici un fel de card """
E POSIBIL,DE FAPT E LOGIC.DE OBICEI ORICE BANCOMAT ITI IA 3% DIN SUMA.ADICA LA 1000$ CAM 100 RON :idea: WOW CUM DRACU SE POATE ASA CEVA IN TARA ASTA ...SWEET ASA-I? :evil: :shock: =)))))))
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ma tem ca sweet a facut o fixatie in a-mi corecta reply-urile si ma simt magulita.Nu intru in detalii din obisnuinta,dar pe alocuri sunt necesare :se percepe taxa de conversie in lei plus taxa de retragere,la BRD se retrag maximum 2000Ron per tragere si poti verifica suma de bani de pe cont,la Transilvania de ex poti retrage 4000 insa nu poti accesa fondurile.Avantaje si dezavantaje peste tot-nu i-am pus fetei la tampla pistolul sa se duca la BRD...am incercat sa ajut.Acum ca altii pot veni cu sfaturi mai bune ca ale mele?!No problem,ego ul meu nu sufera din atat.Din contra ,ma bucur ca inca mai am de la cine invata,la randul meu.
The only way top deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existance is an act of rebellion.(A.C.
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Si eu tot de la BRD scot banii dar am scos si 3000 Ron...

BRD permite utilizatorilor cardurilor Mastercard Standard si Visa Classic sa scoata pana la 7.000 lei pe zi si maximum 10 tranzactii, in timp ce la Volksbank, plafonul zilnic maxim admis pentru retragerile de la bancomate este de 3.500 lei pentru cardul de debit Visa Classic, iar clientilor le este permisa o singura retragere de numerar zilnica.

sursa : http://www.ziare.com/articole/bancomate+brd
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2000 Ron au fost mereu acceptati in cazul meu,am depasit suma asta de 2 ori la BRD ,odata am cerut 4000,alta data 2500 si mi-au dat reject.Plus operatiunile cu rezultat abort/retry se pot lasa cu sechele,un mic error si tai-tai..astepti pana ma max 160 zile sa ti-i returneze.
The only way top deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existance is an act of rebellion.(A.C.
Half&Half
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 12 Ian 2011, 22:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Of of cum ne incurca pe noi sistemele astea bancare d-le. Fiecare banca are un comision la extragere de pe alte bancomate care e treaba lor cum si-l impart bancile intre ele, avand in vedere ca nu e bancomatul bancii detinatoare contului tau. Deci, daca scrie acolo ca ei iau 5$ la tranzactie, e incheiat subiectul, indiferent de suma extrasa. Another lesson learned, we're getting wiser :)
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

LadyAttitude scrie:2000 Ron au fost mereu acceptati in cazul meu,am depasit suma asta de 2 ori la BRD ,odata am cerut 4000,alta data 2500 si mi-au dat reject.Plus operatiunile cu rezultat abort/retry se pot lasa cu sechele,un mic error si tai-tai..astepti pana ma max 160 zile sa ti-i returneze.
Nu vreau sa ma contrazic sau sa intram in polemici anapoda...dar eu am scos si 4000 de la Brd.
Tin minte ca odata am incercat sa scot si nu ma lasat...am incercat din nou dupa cateva zile si mia dat.
Cele de la care am reusit sa scot 4000 sunt BRD si Banca Transilvania....de la care stiu sigur ca nu merge sun Tiriac,Bancpost...si Raiffeisen parca...in rest nu am incercat

Bafta va doresc
Avatar utilizator
SunStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Dec 2010, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cursul care se aplica la retragile din Payoneer este cursul Reuters, curs care nu are nici o legatura cu cele afisate de banci si care de regula este mai mic sau cel mult egal. Acest lucru se intampla datorita faptului ca se face o conversie valutara dubla de la momentul creditarii contului si pana la retragerea sumei din ATM. Aceste informatii nu sunt furnizate de oricine, ci de directoarea unei banci destul de bune, despre care imi place sa cred ca stie ce vorbeste.
Nu incercati sa va duceti in banci sa intrebati personalul de acolo pt ca or sa se uite la voi precum curca-n lemn. Si daca reusiti, bravo voua.
Solutia pentru noi este ING-ul, limitele sunt mai mari, iar in cazul nostru personalul este ceva mai instruit si profesionist. Comisioanele de retragere din ATM nu se aplica si puteti urmari acest lucru din sectiunea "View Transactions" din contul de Payoneer.
http://www.videochat-sunmodels.ro Everything is possible, impossible just takes longer.
Avatar utilizator
SunStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Dec 2010, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Vreau sa revin cu o completare la postul anterior. Sub nici o forma nu fac reclama la ING , angajatii de acolo sunt la fel de incompetenti si la fel de lipsiti de raspuns cand a venit vorba de cursul Reuters. Sunt ceva mai in cunostinta de cauza cand a venit vorba de informatii privitoare la conturile societatii si problemele regulate. Iar in ceea ce priveste comisionul de retragere de la ATM ca nu apare, este valabil pentru retragerile de la Credit Europe Bank si ING, din ceea ce am verificat pana in momentul de fata.

Multumesc.
http://www.videochat-sunmodels.ro Everything is possible, impossible just takes longer.
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Imagine poate va ajuta cu ceva ...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”