Payoneer card

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
OneSecret
Mesaje: 35
Membru din: 24 Sep 2010, 18:22
Localitate: One(top)Secret, Romania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 0
Contact:

Cateodata, cand anume?
Sweet taste of freedom!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
OneSecret
Mesaje: 35
Membru din: 24 Sep 2010, 18:22
Localitate: One(top)Secret, Romania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 0
Contact:

Nu stiu cum e pt alte site-uri, dar cine l-a facut prin lj are scris pe el payoneer, cine l-a comandat prin iml, are numele bancii pe el. De ce, nu stiu. Poate e cineva mai luminat care stie.
Sweet taste of freedom!
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cardul e activat, pe imlive scrie k s-au trimis banii , pe payoneer scrie 0. Ce se intampla?Nu se lucreaza sambata si duminica???

Thanks
Nu spune lumii ceea ce stii sa faci, fa-o si gata.
( Riccardo Oda)
Avatar utilizator
BENGSTYLE
Mesaje: 27
Membru din: 20 Noi 2009, 23:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

OneSecret scrie:Nu stiu cum e pt alte site-uri, dar cine l-a facut prin lj are scris pe el payoneer, cine l-a comandat prin iml, are numele bancii pe el. De ce, nu stiu. Poate e cineva mai luminat care stie.
CHIAR NU CONTEAZA CE SCRIE PE EL...E DOAR O POZA ....E ACELASI CARD PAYONEER.IAR FAZA CU LJ SA IML NU E VALABILA....AU INCEPUT DUPA UN TIMP IN CARE AU AVUT PLANGERII CA NU ARE "POZA" DE PAYONEER... :lol: SA MULTUMEASCA SI POPORUL...SUNT SIGURA CA DE EX LJ LA TINE A VENIT DUPA IML...CORECT?BAFTA LA TOTI SA INEBUNEASCA CARDUL SI "POZA" DE PE EL:))...POATE O SA APARA $$$ IN LOC DE PAYONEER:)
Avatar utilizator
OneSecret
Mesaje: 35
Membru din: 24 Sep 2010, 18:22
Localitate: One(top)Secret, Romania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 0
Contact:

:)) da, dupa trei zile!
Sweet taste of freedom!
Cafelutza
Mesaje: 6
Membru din: 19 Oct 2010, 18:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor .. Am citit cam tot ce scrie despre pyoneer ... dar eu sunt pe zi ce trece tot mai ingrijorata ... N`am luat bani de 2 luni din cauza eppasporte`ului .. Acum astept cardul de la pyoneer . A fost aprobat in 23 sept .. au trecut cele 25 de zile .. am scris si eu email la pyoner ( bineinteles fara sa primesc vre`un raspuns ) ... si asta dupa ce am asteptat aproape o luna sa fie aprobat .. cu mailuri trimise si la pyoneer si la lj .... Nu stiu unde sa mai intreb daca voi mai primi cardul asta sau nu ....
Cafelutza
Mesaje: 6
Membru din: 19 Oct 2010, 18:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

geovi24 scrie:Mie astazi mi-a ajuns cardul prin DHL.Voi l-ati primit?

A trebuit sa platesti pt livrarea cardului prin DHL ? daca da .... cat ?
Eu n`am primit nici acum cardul ... si a trecut o luna ... am sunat la payoneer si mi`au zis ca il trimite luna viitoare prin DHL .. Sunt disperata ... de 2 luni n`am mai luat bani ...site`ul mi`a trimis banii pe payoneer dar eu nu pot sa ii ridic ca nu am cardul
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna! eu l-am primit in aproximativ 2 saptamani,in cutia postala. Din cate am vazut ,se retrage la prima intrebuintare ,o suma in valoare de 24 de dolari..probabil contravaloare cardului..[/url]
Cafelutza
Mesaje: 6
Membru din: 19 Oct 2010, 18:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lovejuice scrie:buna! eu l-am primit in aproximativ 2 saptamani,in cutia postala. Din cate am vazut ,se retrage la prima intrebuintare ,o suma in valoare de 24 de dolari..probabil contravaloare cardului..[/url]

Esti o norocoasa :) ... eu am deja o luna jumatate de cand a fost aprobat si inca nu l`am primit :) . Nici nu mai muncesc .... ca nu stiu daca vreodata am sa intru in posesia banilor mei care stau bine merci in contul de payoneer :)
Avatar utilizator
ContSters04
User Activ
User Activ
Mesaje: 351
Membru din: 29 Ian 2008, 17:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cafelutza scrie:
geovi24 scrie:Mie astazi mi-a ajuns cardul prin DHL.Voi l-ati primit?

A trebuit sa platesti pt livrarea cardului prin DHL ? daca da .... cat ?
Eu n`am primit nici acum cardul ... si a trecut o luna ... am sunat la payoneer si mi`au zis ca il trimite luna viitoare prin DHL .. Sunt disperata ... de 2 luni n`am mai luat bani ...site`ul mi`a trimis banii pe payoneer dar eu nu pot sa ii ridic ca nu am cardul
E 85$ livrarea cardului prin dhl !
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

e curios...''cafelutza'' nush ce sa zis nu am avut probleme nici cu epassporte la vremea lui ,dar voi prin ce site ati facut payonerul?eu prin adultwork,ca am vazut ca depinde si de asta,sau cel putin asa cred... iar in privinta banilor:alta metota de plata nu este decat payoner,pe site-urile pe care lucrati? spor la $$$
Cafelutza
Mesaje: 6
Membru din: 19 Oct 2010, 18:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cu eppasportul nici eu n`am avut nici o problema ... dar acu vad ca am cu payoneer ... eu l`am facut de pe LJ ... dar indiferent unde l`am facut ... atata timp cat ei imi tin banii si eu nu pot intra in posesia lor consider ca e de datoria lor sa faca ceva pentru mine .... Nu`i treaba mea cum au trimis ei cardul .. eu deja am fost platita de 3 ori pe payoneer ... si ma uit la bani ca nu am alta posibilitate sa ii scot. Lj da vina pe payoneer ... la payoneer nu raspunde nimeni la sutele de emailuri ... si nici nu stiu unde naiba sa ma mai plang . Nici macar nu pot transfera banii din contul de payoneer pe cardul unei prietene care are deja cardul ... Nu pot face nimic pana nu e activat cardu .. si asta nu pot s`o fac decat cand voi avea cardul in mana ... card care habar nu am unde naiba e ... si banuiesc ca nici ei ( de la payoneer ) nu prea au habar . Sunt prea multe probleme cu payoneer asta ... Alte optiuni de plata ?? e wire transfer .. dar o data ce lj mi`a trimis banii in payoneer .. nu`i mai poate lua inapoi sa mi trimita prin wire transfer
Simt ca turbez de furie ... ca de 2 luni numai eu stiu cum m`am descurcat cu banii ... Ma gandeam sa caut sa fac o plangere la OPC in New York .. dar nu stiu daca e ok sau nu .. ma intreb daca o sa rezolv ceva.

Oricum .. merci tuturor pentru raspuns .


PS .. pana si cu dhl`ul ala .. de unde dracu sa le platesc eu daca toti banii mei sunt la ei in cont ... ?? LOL
Avatar utilizator
ContSters04
User Activ
User Activ
Mesaje: 351
Membru din: 29 Ian 2008, 17:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cafelutza poti sa trimiti tu email la payoneer pana ti se face rau ca nu raspund ! nu raspund si gata ! eu dupa 23 zile de asteptare i-am sunat , la telefon mi-au spus "cardul iti va ajunge in 15 zile din cauza numarului mare de cereri bla bla)" ok spun vreau dhl (in toti nervii cu epass cazut atunci , nu selectasem dhl cand facusem contu payoneer) asta a fost intr-o vineri , si martea aveam deja cardul , cei 85$ mi-au fost retrasi din cont in momentul activarii cardului , 2 ore mai traziu am scos banii !
Deci pune mana pe telefon si suna-i cere sa ti se trimita prin dhl cardul !
Cafelutza
Mesaje: 6
Membru din: 19 Oct 2010, 18:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

coffeegirl scrie:
Cafelutza scrie:
geovi24 scrie:Mie astazi mi-a ajuns cardul prin DHL.Voi l-ati primit?

A trebuit sa platesti pt livrarea cardului prin DHL ? daca da .... cat ?
Eu n`am primit nici acum cardul ... si a trecut o luna ... am sunat la payoneer si mi`au zis ca il trimite luna viitoare prin DHL .. Sunt disperata ... de 2 luni n`am mai luat bani ...site`ul mi`a trimis banii pe payoneer dar eu nu pot sa ii ridic ca nu am cardul
E 85$ livrarea cardului prin dhl !
Si unde ai platit ? ca dhl-ul a spus ca nu accepta nimic cu plata ramburs ... lol
Cafelutza
Mesaje: 6
Membru din: 19 Oct 2010, 18:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

coffeegirl scrie:Cafelutza poti sa trimiti tu email la payoneer pana ti se face rau ca nu raspund ! nu raspund si gata ! eu dupa 23 zile de asteptare i-am sunat , la telefon mi-au spus "cardul iti va ajunge in 15 zile din cauza numarului mare de cereri bla bla)" ok spun vreau dhl (in toti nervii cu epass cazut atunci , nu selectasem dhl cand facusem contu payoneer) asta a fost intr-o vineri , si martea aveam deja cardul , cei 85$ mi-au fost retrasi din cont in momentul activarii cardului , 2 ore mai traziu am scos banii !
Deci pune mana pe telefon si suna-i cere sa ti se trimita prin dhl cardul !
ahhh .. sarumana pt informatie .. Asta o sa fac azi ...
Avatar utilizator
blondyna
Mesaje: 11
Membru din: 07 Oct 2009, 14:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

offfff deabea azi am primit si eu cardul.....care este limita de ridicare de la un atm ?? va pop....spor la banuti
Avatar utilizator
cincipatru
Mesaje: 6
Membru din: 04 Ian 2011, 21:28
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vreau si eu sa incep sa lucrez de acasa.. pe site-uri imi pot face cont cu permisul de conducere? nu vreau sa imi fac publica adresa de pe buletin pentru ca ai mei au ramas acasa acolo..

oh, si la payoneer imi pot pune doar adresa unde locuiesc in acest moment?
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Iti trebuie si un ID card,daca nu vrei cu buletinul poti folosi pasaportul!
videochat4
User Junior
User Junior
Mesaje: 85
Membru din: 13 Apr 2011, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cincipatru scrie:vreau si eu sa incep sa lucrez de acasa.. pe site-uri imi pot face cont cu permisul de conducere? nu vreau sa imi fac publica adresa de pe buletin pentru ca ai mei au ramas acasa acolo..

oh, si la payoneer imi pot pune doar adresa unde locuiesc in acest moment?
Nu iti faci publica adresa,ramane in arhivele lor sau ce-or fi alea ,si poti sa alegi shipping adress diferit de cel din buletin la orice primesti prin posta/curier etc.
Imagine
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Skins scrie:Iti trebuie si un ID card,daca nu vrei cu buletinul poti folosi pasaportul!
ID card = buletinul
passport = pasaportul
Nu spune lumii ceea ce stii sa faci, fa-o si gata.
( Riccardo Oda)
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

De unde scoteti banii de pe card? Eu am vrut sa ii scot de la Raiffeisen si cursul la bancomat era mult mai mic decat cursul la casa, eu pana acum ii primeam prin wire transfer da ma bucur ca pe payoneer intra mai repede indiferent daca e weekend sau nu...Am incercat sa retrag mai mult de 4000 si am vazut ca nu merge, depinde de bancomat sau asa este setat cardul? Am intrebat la mai multe banci da nu au stiut ce sa imi raspunda vizavi de cursul afisat la banca si cursul de la bancomat :roll: Voi de unde ii scoateti?
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu unul intru aici:

http://www.banknews.ro/curs_valutar_banci/

Vad ce banci sunt aproape de mine vad cursul lor si il aleg pe cel mai potrivit, de obicei scot de la BRD.

Cursul la bancomat este o idee mai mic fata de cel de la ghiseu. ideal este sa tragi sume sub 3000 si sa faci 2 trageri daca vrei sa scoti mai mult, in general bancomatele sunt setate pentru o suma maxima trasa prima data,cel mai bine faci 2 trageri si va fi ok.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”