Epassporte probleme cu VISA!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Pai credeti ca numai in Romania exista tepe? Numai romanii au pe unu ca Vantu ? :)) Aiurea... Sa vedem de acum inainte cum va descurcati cu banii la vedere...
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
eve
Mesaje: 8
Membru din: 04 Sep 2009, 02:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

grumette40 scrie:
United Studios scrie:ca sa nu piarda ei bani...simplu
Pai ei nu pierdeau bani, ce bani sa piarda?...eventual comisionul de retragere de la bancomat pe care l-am fi platit noi.
O banca nu se poate socoti ca a pierdut niste bani pentru ca tu te hotarasti sa nu depui banii la acea banca si sa ii tii la saltea sau la alta banca.
Dar in cazul de fata...ei raman cu niste bani care nu le apartin practic. Oare asta sa fi fost intentia lor? Asta deja e frauda.
Epass-ul inseamna FRAUDA si EVAZIUNE FISCALA prin def...in fine nu cred ca sa fii vrut a fi o "tzapa"...sper doar ca site-urile in situatia de fata sa gaseasca si alte metode de plata,avand in vedere ca epass-ul si-a pierdut credibiliatea de tot cu aceasta mica pb a lor...iar eu una am emotii si in cazul in care se rezolva aceasta pb momentan...
Avatar utilizator
grumette40
User Activ
User Activ
Mesaje: 250
Membru din: 23 Oct 2004, 02:20
Localitate: nowhere
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Exista vreo posibilitate sa transferam noi insine banii din contul epassport intr-un cont bancar? Stie cineva?
Nu prea m-au interasat ,,feautures'' de genul asta pe epaas pana acum.
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

nu
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Avatar utilizator
Elvie
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 14 Dec 2009, 07:35
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu am sunat la ei si bineinteles acelasi raspuns "nu stim cand se va remedia problema" cu cardurile VISA insa banii pot fi retrasi prin transferul catre un card de debit MasterCard, ce trebuie inregistrat pe epassporte.com

Puteti citi acelasi lucru si in contul epassporte...Withdraw Money-Personal Credit/Debit Card. La telefon m -au asigurat ca pot retrage banii prin metoda asta....acu nush ce sa zic...merita incercat totusi!
Elvie
Avatar utilizator
Elvie
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 14 Dec 2009, 07:35
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Exista vreo posibilitate sa transferam noi insine banii din contul epassport intr-un cont bancar? Stie cineva?

Nu intr un cont bancar outside USA!
Elvie
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

grumette40 scrie:
United Studios scrie:ca sa nu piarda ei bani...simplu
Pai ei nu pierdeau bani, ce bani sa piarda?...eventual comisionul de retragere de la bancomat pe care l-am fi platit noi.
O banca nu se poate socoti ca a pierdut niste bani pentru ca tu te hotarasti sa nu depui banii la acea banca si sa ii tii la saltea sau la alta banca.
Dar in cazul de fata...ei raman cu niste bani care nu le apartin practic. Oare asta sa fi fost intentia lor? Asta deja e frauda.
adevaratii bani ai acestei firme (ca nu este o banca ci este un srl) sunt sumele care traverseaza firma.
adica: ei iau bani din stanga si ii dau in dreapta, dar nu simple liste ci bani reali.
iau sa zicem 10 milioane si ii platesc catre destinatarul final contra unei taxe de 2-5$ per retragere la un ATM.
acuma, cum sa zic , io daca as avea cate 10-100-1000 de milioane la dispozitia MEA cate 24 de ore, as face si io niste speculatii pe piata ca oameni suntem, eh?
epass-ul "deservea" videochatul, pokerul si niste site-uri de vanzari trafic. adica sume barosane ii traversau de mai multe ori pe luna.

daca ar avea interesul sa se "redreseze" ar schimba VISA cu Mastercard sau cu alt operator international.
intrucat nu cunoastem ce s-a intamplat cu adevarat, habar n-avem ce urmeaza.
oricum ciolanul acestei firme a fost foarte dulce si inteligent construit asa ca de aceasta situatie vor incerca sa profite ... altii... fie va aparea o alta firma similara sa-si ofere serviciile catre clientii epass, fie chiar unele dintre site-urile noastre isi vor emite propriul card cu orice banca
( la fel cum a facut iFriends) ca sa aibe siguranta stabilitate si o bruma de profit suplimentar din rularea propriilor venituri (de ce sa ruleze altii veniturile lor ba sa le mai faca si disparute cu totul?)
singurul lucru care il putem face NOI este setarea de a primi banii altfel decat prin epass deocamdata, logic situatia se va limpezi CUMVA si intrucat "obiectul muncii" la epassporte a fost mult prea destept cu siguranta el va reapare pe piata nu peste mult timp.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
grumette40
User Activ
User Activ
Mesaje: 250
Membru din: 23 Oct 2004, 02:20
Localitate: nowhere
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="United Studios"]nu[/quote]

Eu totusi am gasit chestia asta:

Din contul de epassport - click withdraw money, apoi click personal credit or debit card, apoi click add a new personal debit/credit card si apoi trebuie sa introduci numarul uni card VISA sau Mastercard (eu personal am MASTERCARD) si sa astepti pana la maxim 5 zile zic ei ca sa se efctueze transferul dupa care scoti bani de pe acel card contra unui comision de $5 sau 1%din suma.

Ce ziceti, oi functiona metoda asta? A incercat carev?
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Asta am vazut si eu grummette...ma gandeam ca este cineva care foloseste aceasta metoda sa ne lumineze si pe noi:D....am citit cu ceva timp in urma ca sunt care folosesc acesta metoda...
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

de incercat nu am incercat, insa, daca iti iese, anunta-ne, te rog.
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
ZuzaTicaloasa
Mesaje: 7
Membru din: 28 Iul 2006, 12:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

mai nou pe contul meu apare chestia asta "For security purposes your Account has been placed in a temporary fund protection mode.

For more information and further instructions please contact our Account Holder Services Department at your earliest convenience.

We apologize in advance for any inconvenience this may cause.
"

Mai apare chestia asta la cineva??
Avatar utilizator
helenne
Mesaje: 14
Membru din: 07 Dec 2008, 14:25
Localitate: iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu am incercat un astfel de transfer pe un card emis de brd acum vreo jumatate de an si pe langa faptul ca banii nu au intrat am pierdut si 50 dolari comision de transfer.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Mai ,mai ,ce de lume ,cum apare ceva naspa cum ne aducem aminte de AVC.La dat cu presupusul suntem cei mai buni ,ca e teapa ca nu ,asteptam si o sa vedem,pana la urma nu e asta prima teapa si nici ultima pe care o sa ne-o luam in viata.Sincer imi pare rau de hostii independenti pentru ca studiourile banuiesc ca intodeauna vor avea un stoc de urgenta in caz de tepusa.Pana la urma sunt banii pe 2 sapt ,asta e ,mergem mai departe.Poate totusi vor tine cont ca si asa si-au pierdut credibilitatea si vor reglementa treaba sau vor da o mare teapa si in locul lor vor aparea alti lupi in aceasi blanita de oita lol

E cu va urma...
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
geovi24
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 137
Membru din: 15 Apr 2008, 14:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu am aplicat pentru cardul payoneer pt livejasmin.Sincer,nu mai am incredere in epassporte si nu voi mai avea vreodata.Din cate am vazut imlive-ul are ca metoda de plata epassporte sau cec.Cams-ul epassporte,cec sau transfer bancar.Eu le-am trimis emailuri iar acum astept raspunsurile lor.Ca metoda de plata era foarte ok..pana sa se intample asta.Plata prin cecuri sau wire transfer e destul de costisitoare,parerea mea.Sper ca siteurile sa gaseasca o alta optiune si o metoda de plata asemanatoare cu epassporte.
Nu renunta niciodata la optimism pentru a deveni cel mai bun!
georgemic
Mesaje: 45
Membru din: 05 Feb 2008, 09:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am trimis un email la PR de la VISA ROMANIA, email: , mi-a raspuns ca o sa verifice problema si revine cu un raspuns, poate daca ii trimitem mai multi email o sa obtinem un raspuns mai rapid.
vcstudio
Mesaje: 1
Membru din: 03 Sep 2010, 15:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu poti face transfer bancar sau transfer catre credit card decat daca banii tai din contul epassport se afla in portofelul ePassporte ( ePassporte Wallet ) .
Asa ca pentru cei ce au uitat sa seteze ca banii sa intre automat in "wallet" aceasta optiune nu exista .
Orice suma care se afla in contul virtual visa nu se poate retrage si de asemenea nu se pot face tranzactii intre "wallet" si contul visa virtual ....
Avatar utilizator
KittenS
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 147
Membru din: 03 Sep 2010, 11:19
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pana la un raspuns concret de la cei de la epassporte nu putem face decat presupuneri.nu vreau sa par naiva nu sunt de azi de ieri in videochat dar totusi de ce toata lumea vorbeste despre tzepe si frauda si gata banii nostri si gata munca si tot ...de unde atata pesimism sincer eu ca model sunt optimista asta ma ajuta sa fac banii usor.asta e cel putin parerea mea ..nush ma gandesc si la o alta varianta daca epassporte avea de platit niste coomisioane catre visa si nu le-au achitat si ei au intrerupt colaborarea cu epassu ? poate exista si varianta asta nu ? pentru orice serviciu se plateste nu platesti ti se intrerupe furnizarea serviciului . plus ca acolo scrie e suspendata colaborarea nu ca s-a incheiat de tot .si eu sunt un pic panicata dar totusi putin optimism nu strica nu?
BestXXXHub
Mesaje: 9
Membru din: 27 Feb 2010, 03:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

grumette40 scrie:
United Studios scrie:ca sa nu piarda ei bani...simplu
daca ar avea interesul sa se "redreseze" ar schimba VISA cu Mastercard sau cu alt operator international.
intrucat nu cunoastem ce s-a intamplat cu adevarat, habar n-avem ce urmeaza.
mastercard nu va semna niciodata cu epassporte si vice versa...
e ca si cum ai spune ca vodafone o sa vanda lui orange...

oricum aceste este inceputul sfarsitului lui epassporte
Avatar utilizator
Mihai78
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 192
Membru din: 25 Oct 2005, 16:39
Localitate: Europe
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pana Marti nu se va rezolva nimic.

Nu se poate discuta in weekend cu cei de la Visa, ei au program de Luni-Vineri, dar luni nush ce sarbatoare au si abia pe Marti este programata o discutie.

O parere personala.. Banca din Rep dominicana a fost notificat in prealabil, si sigur si epassporte a stiut de ce urma sa se intample, dar nu au spus nimic.

In momentuld e fata sunt 2 variante, sa schimbe banca si sa se reinoiasca toate cardurile sau sa ne luam o teapa de zile mari.

La cum au decurs lucrurile ma astept la ce e mai rau.

O problema asemanatoare au avut si Payoneer acum ceva timp in urma dar ei au notificat toti posesorii de card Payoneer ca vor schimba banca si trebuie sa schimbe cardurile si totul a decurs normal.
We build the future...
Avatar utilizator
Mihai78
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 192
Membru din: 25 Oct 2005, 16:39
Localitate: Europe
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

grumette40 scrie:
United Studios scrie:nu
Eu totusi am gasit chestia asta:

Din contul de epassport - click withdraw money, apoi click personal credit or debit card, apoi click add a new personal debit/credit card si apoi trebuie sa introduci numarul uni card VISA sau Mastercard (eu personal am MASTERCARD) si sa astepti pana la maxim 5 zile zic ei ca sa se efctueze transferul dupa care scoti bani de pe acel card contra unui comision de $5 sau 1%din suma.

Ce ziceti, oi functiona metoda asta? A incercat carev?

Merge daca ai banii in Virtual Wallet altfel nu va merge.
We build the future...
Avatar utilizator
sexybabe
Veteran
Veteran
Mesaje: 691
Membru din: 03 Noi 2007, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O alternativa buna este alertpay, dar trebuie si situl sa trimita banii astfel. Costuri mici si odata ajunsi in contul virtual se pot transfera pe orice card sau cont bancar.
Avatar utilizator
KittenS
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 147
Membru din: 03 Sep 2010, 11:19
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mihai78 scrie:
grumette40 scrie:
United Studios scrie:nu
Eu totusi am gasit chestia asta:

Din contul de epassport - click withdraw money, apoi click personal credit or debit card, apoi click add a new personal debit/credit card si apoi trebuie sa introduci numarul uni card VISA sau Mastercard (eu personal am MASTERCARD) si sa astepti pana la maxim 5 zile zic ei ca sa se efctueze transferul dupa care scoti bani de pe acel card contra unui comision de $5 sau 1%din suma.

Ce ziceti, oi functiona metoda asta? A incercat carev?



eu am sunat la ei am vorbit cu o doamna la telefon pe care am intreabato daca imi pot transfera baniii... mi-a spus asa ca se poate nu mi-a mentionat nimic de wallet say nu ca dureaza pana la 10 zile transferul sica problema lor cu visa nu se stie sigur cand se va rezolva ca se lucreaza :( asta este ce mi s-a zis mie desi eu stiu ca nu se pot transfera decat din wallet ea nu a mentionat asta a zis doar ca imi va trimite un formular .

Merge daca ai banii in Virtual Wallet altfel nu va merge.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”