Epassporte probleme cu VISA!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

From: Christopher Mallick, Owner, ePassporte.com <http>



Dear ePassporte Account Holders,

Please be advised that, at 12:00 PM PDT today, September 2, 2010, we were notified that effective immediately, Visa International has suspended our banking partner's (St. Kitts Nevis Anguilla National Bank) ePassporte Visa program. The ePassporte e-Wallet program continues to be up and running, except funds cannot be transferred between your Visa Account and your e-Wallet. At this time ePassporte can no longer issue Visa Cards, and the ability for our Account Holders to make point of sale purchases and withdraw funds from ATMs has also been suspended.

At this time we do not know why this drastic action was taken by Visa. To us, it is unconscionable that such action would be taken without the opportunity for ePassporte to fully understand Visa's reasons and to be able to take all steps necessary to keep our program running the way it has so successfully done for over 7 years. But that is what Visa has done.

As soon as we have more information we will be in contact with you.

In the meantime please be assured that your funds are safe.

We are very sorry for the short notice and apologize for any inconvenience this may cause. The ePassporte team is working diligently to rectify this situation.

We kindly ask you to bear with us while we work through this issue.

Please feel free to contact us via the message center or at our call center, should you have any questions, comments or concerns.

Thank You,


Christopher Mallick
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Pentru cei care primesc banii prin epassporte, urmariti cu atentie evolutia situatiei si este indicat sa va pregatiti din timp pentru medota alternativa de plata (wire transfer, cec, payoneer etc) in caz ca nu vor reusi sa rezolve problema - probabil va vor anunta si siteurile de aceasta situatie.
Cei care au fonduri in contul epass Virtual Visa, momentan acei bani sunt blocati nu pot fi scosi de la bancomat si nici nu se pot transfera intr-un cont bancar.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
R1V3R
User Junior
User Junior
Mesaje: 82
Membru din: 04 Feb 2010, 20:49
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumim SAD EYES pentru informatie , sper sa o remedieze cat repede posibil , vezi daia nu tine Jiji banii in banca :D
http://www.youtube.com/watch?v=Q8BUYs522iw
Avatar utilizator
Nicky
Veteran
Veteran
Mesaje: 605
Membru din: 24 Aug 2005, 16:18
Localitate: USA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

omg ce e de facut???
eu personal mai am de scos o gramada... nu-mi vine sa cred!!!!
oare sa ii bombardam cu emailuri sa rezolve mai repede???
credeti ca vor rezolva?? sunt pur si simplu devastata in momentul asta:((
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

OMG!!! deci nu imi vine sa cred asa ceva...daca nu rezolva problema va fi furt PE FATA....va fin o TAPA de milioane bune probabil....si noi vom fi singurii care vom avea de suferit...eu personal am FOARTE multi bani de scos si chiar nu am nici un ban momentan....Va fi ceva mai mare ca FNI-ul.....Vai de mama noastra
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

sperand ca nu sunt cobe: cred ca cei de la Epass stiu f. bine de ce i-a blocat Visa. Inainte de faza asta, aseara am primit urmatorul mesaj:

Dear Account Holder,

In an effort to comply with Visa's new ATM limit requirements, Please be advised your Visa Electron Card ATM withdrawal limits have been changed to $1020 USD per day and a maximum of 10 transactions per day. The maximum amount you may withdraw within a 24 hour period is $1020 USD. We apologize for the inconvenience and short notice. Should you have additional questions or concerns, please send a message to Account Holder Services via the message center.

De aici deduc ca fusesera niste discutii pe tema asta cu cei de la Visa, asadar nu sunt chiar floare de crin cei de la Epass

Trecand insa peste asta, inclin sa cred ca vom intampina probleme in urmatoarea perioada, in ce priveste banii care vin.
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

United nu inteleg ce vrei sa spui...adica cei de la Visa au vrut sa ridice limita la 1020$ pe zi si cei de la epass nu au vrut??....bun daca nu vroiau puteau sa zica ca renunta la Visa sau ceva...Sau vroiai sa spui ca ei au ridicat limita fara acordul celor de la Visa si in consecinta cei de la Visa au suspendat conturile??
Avatar utilizator
geovi24
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 137
Membru din: 15 Apr 2008, 14:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Da,groaznic!Eu una am ramas afis cand am citit notificarea.Nu stiu ce se va intampla,dar eu una sincer nu cred k vom mai putea primi banii pe epassporte.O alta alternativs e payoneer?
Nu renunta niciodata la optimism pentru a deveni cel mai bun!
Avatar utilizator
geovi24
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 137
Membru din: 15 Apr 2008, 14:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Azi am primit paymentul de la cams.Bineinteles k nu ii pot scoate.Ce ramane de facut?
Nu renunta niciodata la optimism pentru a deveni cel mai bun!
Avatar utilizator
geovi24
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 137
Membru din: 15 Apr 2008, 14:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am sunat la epassporte si nu mi s-a raspuns.Am incercat la cams si mi s-a spus sa contactez un alt departament in aproximativ 8 ore.Voi ati primit plata de la cams?
Nu renunta niciodata la optimism pentru a deveni cel mai bun!
georgemic
Mesaje: 45
Membru din: 05 Feb 2008, 09:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da am primit plata de la cams, dar banii raman blocati pe epass!!!! nasol rau!!
Avatar utilizator
geovi24
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 137
Membru din: 15 Apr 2008, 14:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am reusit sa vb cu cei de la epasporte si mi s-a spus ca echipa tehnica lucreaza la aceasta problema.Cand am intrebat in aproximativ cat timp o sa remedieze problema(sau daca e iremediabila) mi-a raspuns "nu stiu"
Nu renunta niciodata la optimism pentru a deveni cel mai bun!
baddboy
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 26 Sep 2008, 00:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da am primit plata de la cams.aceeasi problema banii nu pot fi scosi.ce este de facut acum?
Avatar utilizator
ContSters04
User Activ
User Activ
Mesaje: 351
Membru din: 29 Ian 2008, 17:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai e 3 oct tocmai ce s-au primit banii de pe pp-ul trecut e naspha rau pentru toti ... grrr
baddboy
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 26 Sep 2008, 00:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

coffeegirl scrie:pai e 3 oct tocmai ce s-au primit banii de pe pp-ul trecut e naspha rau pentru toti ... grrr
intr adevar este nasol pentru toti dar e 3 sept nu 3 oct :)))))
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

geovi24 scrie:Da,groaznic!Eu una am ramas afis cand am citit notificarea.Nu stiu ce se va intampla,dar eu una sincer nu cred k vom mai putea primi banii pe epassporte.O alta alternativs e payoneer?
o alta alternativa este doar cand este oferita de catre site, adica site-ul trebuie sa faca contract cu "o alta alternativa" de genul epass, nu noi.
site-ul este o platforma care ne ofera noua aia-aia-aia si servicii financiare online prin epass sau "o alta alternativa" cu care site-ul are contract (daca are)

in afara de a ne seta platile prin bank-wire sau CEC nu avem ce sa facem. iar daca nu ne mai primim banii niciodata ... iarasi nu avem ce sa facem...
din experientele noastre romanesti stim ca marile firme ( Caritas, Sov, Bancorex, Banca Religiilor, Banca turco-romana,etc.) dispar in eter in 24 de ore, si parca cineva pe-aici s-a gandit la asta inca de cand avea wulpita treijdemii in stoc?

probabil ca va apare o noua firma similara dar "mai serioasa", sincer nu cred ca banii mai apar, sa dea Domnul sa gresesc ! deasemenea nu suntem noi singurii loviti, epass facea plati si la altii nu numai in videochat, sunt sume mari "in cyberspace" si "ale nimanui" la ora asta.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

geovi24 scrie:Da,groaznic!Eu una am ramas afis cand am citit notificarea.Nu stiu ce se va intampla,dar eu una sincer nu cred k vom mai putea primi banii pe epassporte.O alta alternativs e payoneer?
o alta alternativa este doar cand este oferita de catre site, adica site-ul trebuie sa faca contract cu "o alta alternativa" de genul epass, nu noi.
site-ul este o platforma care ne ofera noua aia-aia-aia si servicii financiare online prin epass sau "o alta alternativa" cu care site-ul are contract (daca are)

in afara de a ne seta platile prin bank-wire sau CEC nu avem ce sa facem. iar daca nu ne mai primim banii niciodata ... iarasi nu avem ce sa facem...
din experientele noastre romanesti stim ca marile firme ( Caritas, Sov, Bancorex, Banca Religiilor, Banca turco-romana,etc.) dispar in eter in 24 de ore, si parca cineva pe-aici s-a gandit la asta inca de cand avea wulpita treijdemii in stoc?

probabil ca va apare o noua firma similara dar "mai serioasa", sincer nu cred ca banii mai apar, sa dea Domnul sa gresesc ! deasemenea nu suntem noi singurii loviti, epass facea plati si la altii nu numai in videochat, sunt sume mari "in cyberspace" si "ale nimanui" la ora asta.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
BestXXXHub
Mesaje: 9
Membru din: 27 Feb 2010, 03:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

am solutia dupa ce se pot transfera banii in wallet
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Pai azi ar trebui sa vina banii de pe streamate...oare ei mai pot face platile??ce se intampla cu banii aia?ar trebui sa ne schimbam deja metodele de plata sau sa mai asteptam???CE SA FACEM???aaa si luni vin si banii de pe camcontacts!!!
georgemic
Mesaje: 45
Membru din: 05 Feb 2008, 09:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BestXXXHub scrie:am solutia dupa ce se pot transfera banii in wallet
care e solutia?
Avatar utilizator
rebeka
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 173
Membru din: 12 Iul 2005, 20:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cred ca suna ca fiind cea mai mare TEAPA din industria videochatului si eu una t9ind sa cred ca nu vom mai vedea banutii la culoare de pe epass,iar daca ma insel,dau o sticla de whiskey.
Bafta all :roll:
rebeka
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Hai sa nu ne panicam ca nu avem ce sa facem,
cel mai bine ar fi sa fim optimisti si sa incercam sa gasim Alternative,

Prima ar fi modificare metodei de plata pe siteuri nu?
Consider ca fiecare care activeaza in industrie detine un cont bancar activ.

Sau contactati siteurile si explicati ca exista o problema cu contul epass si sa amane efectuarea platilor pe Epass pana la rezolvarea problemei.
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”