Ce se intampla cu traficul de pe Jasmin?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Anomis
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 104
Membru din: 17 Noi 2009, 02:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ce se intampla cu traficul de pe Jasmin? Numarul de guesti a scazut drastic, asa dintr-o data si mi se pare foarte ciudat. Am zis ca poate am eu ceva, ca poate sunt prea multe fete si de aia, dar traficul e la fel de jalnic chiar daca sunt 1000 + sau doar 500 de fete! Plus ca am observat ca fete care stateau non-stop in pvt acum stau mai mult in free chat bosumflate! Din fericire mie imi merge ca de obicei, desi nu ma incanta deloc situatia asta cu traficul devenit asa low dintr-o data! Chiar nu inteleg cum unui site asa de mare ca Jasminul ii poate scadea traficul in halul asta de la o zi la alta! Oare or avea probleme tehnice? Voi ce credeti?
Join the dark side .... we have cookiez !
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Ken
Veteran
Veteran
Mesaje: 533
Membru din: 06 Ian 2010, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anomis scrie:Din fericire mie imi merge ca de obicei, desi nu ma incanta deloc situatia asta cu traficul devenit asa low dintr-o data!
Hahahaha ... chiar nu stiu ... poate au o defectiune sau poate ai tu sau poate ai avut mereu sau poate au scazut nr guestilor si a crescut nr membrilor sau poate..... fain este cum ai pus tu problema .. te vaiti ca nu ai dar de fapt ai .... tre misto .....

Eu dau la zapada .. voi?
Avatar utilizator
1ilusion
User Junior
User Junior
Mesaje: 72
Membru din: 28 Sep 2009, 11:42
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mda.... Lj sucks de la un timp.. :( nici regularii nu-i mai am ....

grr.. Insa slava Domnului cu IMlIVE si CC.... merg brici :wink:

spor!
A bad workman always blames his tools! ;)
liviu202
Mesaje: 29
Membru din: 04 Noi 2009, 17:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu ia scazut traficul. Are probleme tehnice. Membri nu se pot conecta,serverele merg foarte greu. Sper sa se rezolve repede ca e enervant:D
Avatar utilizator
aditza
Mesaje: 29
Membru din: 08 Feb 2010, 01:10
Localitate: Heaven
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Anomis scrie:Ce se intampla cu traficul de pe Jasmin? Numarul de guesti a scazut drastic, asa dintr-o data si mi se pare foarte ciudat. Am zis ca poate am eu ceva, ca poate sunt prea multe fete si de aia, dar traficul e la fel de jalnic chiar daca sunt 1000 + sau doar 500 de fete! Plus ca am observat ca fete care stateau non-stop in pvt acum stau mai mult in free chat bosumflate! Din fericire mie imi merge ca de obicei, desi nu ma incanta deloc situatia asta cu traficul devenit asa low dintr-o data! Chiar nu inteleg cum unui site asa de mare ca Jasminul ii poate scadea traficul in halul asta de la o zi la alta! Oare or avea probleme tehnice? Voi ce credeti?
Buna!am un sfat sa-ti dau pe care nu stiu sigur daca il stii.cand sunt multi performeri online,incerca sa iesi si sa te reconectezi cel mult la o jumatate de ora pentru a schimba pozitia pe pagina!nu cunosc prea multi care au aceeasi problema ca si tine.depinde si cu ce echipament lucrezi.oricum sper sa te ajute sfatul ce ti l-am dat.

SUCCES!
http://www.videochatworldforum.com/
gabriel
Mesaje: 7
Membru din: 26 Ian 2010, 23:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am stat in seara asta cam 2-3 ore, membri au venit au iesit dar nu inteleg un lucru. Mai dau exit si start ca sa apar pe prima pagina, fiind la gay e usor sa stai pe prima pagina daca te plimbi putin, ce am observat eu e ca deodata veneau guesti in valuri, am avut 350 de guesti la un moment dat, uneori aveam 2-3 dadeam exit enter inapoi iar veneau valuri.. si vorbareti frate nu gluma.. Dar nu in guesti ma masor ci in membri care da, au cam disparut putin..
Avatar utilizator
Video-Angels
Mesaje: 24
Membru din: 30 Dec 2009, 13:00
Localitate: Bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu stiu daca are legatura cu traficul, insa noi am fost nevoiti sa nu ne mai bazam pe LJ in ultima luna.
Daca anul trecut modelele aveau incasari in medie de peste 100 pe zi pe LJ, acum abia daca trec de 20 USD.
Privatul de peste o ora a devenit raritate, media cred ca este sub 10 minute.
Nici un membru de anul trecut nu a revenit in 2010, nu imi imaginez care sa fie motivul.
Calitatea imaginii este foarte slaba, am sesizat asta de la jumatatea lunii ianuarie.
Cu acelasi echipamente suntem online si pe alte site-uri si imaginea este foarte buna acolo ( HD ).
Si mai ciudat este ca alte site-uri merg foarte bine.

In 2010 a aparut o noua criza si noi nu stim ?
Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Avatar utilizator
Lolly19
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 134
Membru din: 26 Apr 2007, 23:06
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Am observat ca daca folosesc software manual cel care se deschide din pagina de model nu mai apar in prima pagina, apoi am incercat softul cel nou performer PRO si nu imi merge decat o varianta 3.1.10 care nu are audio desi audio este selectat, cu acesta apar in prima pagina si am f bun traffic dar toti cei care ma stiu ma intreaba de ce nu am audio. celelalte variante cred ca nu merg cu split pt ca scrie connecting.... si nu imi apare camera deloc
ati patit si voi la fel??
Lolly
flavyusik
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Oct 2007, 09:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Si care ar fi celelalte site-uri .... pentru ca eu pe jasmin daca mai fac 100 $, cu toate ca era favoritul meu acum este foarte slab.... da , a spus cineva ... am multi prieteni cu care am privat ... si se intorceau regulat , iar acum nici urma de ei ... oare ce se intampla ?
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jasmin a avut astfel de crize si in trecut eu m am desprins de jasmin acum vreo 4 ani tot datorita unei astfel de crize care a adurat undeva in jur de maxim 2 saptamani

cred ca de vina nu e atat criza economica (ce se pare ca a luat iar amploare in 2010 ,vedeti tari bine stabilite finanaciare cum ar fi belgia , portugalia au mari probleme)ci managementul prost al site ului ;presupun ca from time 2time nu se mai investe in trafic asa mult cine are noroc sa profite de traficul existent este ok cine nu dumnezeu cu mila

este un proverb englezesc care cred eu ar trebui sa stea al baza vdc ului :nu tine toate ouale in acelasi cos!

multa bafta celor care sunt in continuare pe jasmin si nu uitatai daca va calca pe coada un site gasiti un altul :un performr bun va face intotdeuna bani!
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Video-Angels scrie:In 2010 a aparut o noua criza si noi nu stim ?
Probabil ca este tot aceea din 2009 care nu a trecut...

global in orice Domeniu au scazut realizarile...
Daca membrul primeste cu 30-40% mai putini $$$.. si normal ca prima oara se va ocupa de nevoile de subzistenta si mai apoi din ce ii ramane va baga pe site pt altfel de nevoi...

Aceasta este situatia si trebuie sa ne adaptam, cum spunea si fetish.
Nu e bine sa tii toate ouale intr-un cos...

Spor si succes la toata lumea...
Imagine
gabriel
Mesaje: 7
Membru din: 26 Ian 2010, 23:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lolly19 scrie:Am observat ca daca folosesc software manual cel care se deschide din pagina de model nu mai apar in prima pagina, apoi am incercat softul cel nou performer PRO si nu imi merge decat o varianta 3.1.10 care nu are audio desi audio este selectat, cu acesta apar in prima pagina si am f bun traffic dar toti cei care ma stiu ma intreaba de ce nu am audio. celelalte variante cred ca nu merg cu split pt ca scrie connecting.... si nu imi apare camera deloc
ati patit si voi la fel??

am avut si eu o problema asemanatoare, am intrat la suport pe jasmin si mi-au spus sa fac downgrade la moziila. Pune versiunea 3.5.7 si nu ai sa mai ai probleme, eu am facut update automat si mi-a facut numai probleme dar cu cea veche nu imi face. Succes
Avatar utilizator
camcam
VIP
VIP
Mesaje: 313
Membru din: 19 Mai 2006, 19:35
Localitate: Between 2 lips
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Prostii...LJ inca are trafic bun. Dar se duce doar la modelele la care trebuie.
www.campot.com - there are money to be made with this site as camgirl
Avatar utilizator
Anomis
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 104
Membru din: 17 Noi 2009, 02:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

camcam scrie:Prostii...LJ inca are trafic bun. Dar se duce doar la modelele la care trebuie.
:wink: Daca eu de obicei n-as fi avut trafic nu cred ca mai sesizam problema asta, ba din contra mi s-ar fi parut ceva normal sa am doar 30-40 de guesti in room....dar acum 2 saptamani aveam minim 100 mai tot timpul. Am vazut ca inca mai misca ceva la alea care isi baga toyul sau tocul de la pantof in free ( am vazut pe una afisata in primul rand pe prima pagina facand asta in free ) Sa fie astea "modelele la care trebuie" ?
Join the dark side .... we have cookiez !
Avatar utilizator
PinkStar
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 14 Oct 2009, 19:06
Localitate: boulevard of broken dreams
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cred ca e mai important sa ai membri nu guesti...nu?si da guestii sunt in numar f mare la cei sau cele care fac free show....si din pacate sunt f multi... :( :( :( ma iau toate crizele knd vine cate un membru si mi zice show for free eu ii zic k nu si mi zice eh ma duc la altii k altii arata... :( :( :(
God created man then He had a better idea.
Avatar utilizator
Video-Angels
Mesaje: 24
Membru din: 30 Dec 2009, 13:00
Localitate: Bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Intr-adevar , problema traficului pe LJ se pare ca s-a rezolvat, insa ramane calitatea slaba a imaginii fata de alte siteuri si disparitia unor membri vechi.
Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Avatar utilizator
Lolly19
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 134
Membru din: 26 Apr 2007, 23:06
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

gabriel scrie:
Lolly19 scrie:Am observat ca daca folosesc software manual cel care se deschide din pagina de model nu mai apar in prima pagina, apoi am incercat softul cel nou performer PRO si nu imi merge decat o varianta 3.1.10 care nu are audio desi audio este selectat, cu acesta apar in prima pagina si am f bun traffic dar toti cei care ma stiu ma intreaba de ce nu am audio. celelalte variante cred ca nu merg cu split pt ca scrie connecting.... si nu imi apare camera deloc
ati patit si voi la fel??
pai ce legatura are mozzila daca eu deschid softul de pe desktop nu din pagina de model, eu nu vorbeam de softul manual ci de cel instalat in calc.


am avut si eu o problema asemanatoare, am intrat la suport pe jasmin si mi-au spus sa fac downgrade la moziila. Pune versiunea 3.5.7 si nu ai sa mai ai probleme, eu am facut update automat si mi-a facut numai probleme dar cu cea veche nu imi face. Succes
Lolly
Avatar utilizator
camcam
VIP
VIP
Mesaje: 313
Membru din: 19 Mai 2006, 19:35
Localitate: Between 2 lips
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu are legatura cu faptul ca modelul e sau nu in "curu gol" in free.

Anomis scrie:
camcam scrie:Prostii...LJ inca are trafic bun. Dar se duce doar la modelele la care trebuie.
:wink: Daca eu de obicei n-as fi avut trafic nu cred ca mai sesizam problema asta, ba din contra mi s-ar fi parut ceva normal sa am doar 30-40 de guesti in room....dar acum 2 saptamani aveam minim 100 mai tot timpul. Am vazut ca inca mai misca ceva la alea care isi baga toyul sau tocul de la pantof in free ( am vazut pe una afisata in primul rand pe prima pagina facand asta in free ) Sa fie astea "modelele la care trebuie" ?
www.campot.com - there are money to be made with this site as camgirl
cannystudio
Mesaje: 3
Membru din: 14 Feb 2010, 11:49
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Jasminul nu e un site constant, are fluctuatii, iar in al doilea rand e vorba si de financiarul clientilor.
www.cannystudio.ro
Avatar utilizator
Cinnamon
Mesaje: 3
Membru din: 14 Feb 2010, 15:29
Localitate: Never Land
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu lucrez pe jasmin in schimb am si eu un cont acolo de cativa ani ...ma exaspereaza romanii care vin in free chat si incearca sa imi ocupe timpul chiar si cu romania blocata...am incercat sa stau din nou pe el acum 2 saptamani dar nervii nu m-au tinut mai mult de 2 zile. In 2 zile de stat pe jasmin pot spune ca traficul este fenomenal iar pvt-e destul de dese la un tarif de 2.99/min.
Inca o data ajung la concluzia ca bani sunt dar trebuie timp si nervi de otel.
Pe mine m-au lasat bateriile de mult ...batranetea isi spune cuvantul :)
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu lucred de 3 ani pe jasmin dar nu am vorbit niciodata in romana chiar daca multi romani vin si ma injura in free si ma fac in toate felurile, ii ignor si daca ei vad ca nu le dau atentie pleaca , nu banez sau dau kick in free nici chiar la cei care sunt membrii si vorbesc romana , le cer sa vorbeasca in engleza , unii o fac altii pleaca mai departe , cei care vin sa ma injure ma gandesc doar ca sunt alti hosti invidiosi si asta ma face sa ma simt mai bine :twisted: , daca imi vine in pvt unul care vorbeste romana il intreb de engleza mai stau cateva secunde si ies din pvt ( nu vreu sa am surprize )
pentru mine jasminul merge f bine , nu fac show in free , cand vad ca e slow fac un pic de tease in restul timpului stau doar cu fatza in camera , zambesc tot timpul , glumesc cu toata lumea si totul e ok , mi am facut foarte multi regulars de a lungul timpului si asta ma salveaza in zilele slow .
bafta

:) :)
Avatar utilizator
chat_fete
User Activ
User Activ
Mesaje: 207
Membru din: 21 Sep 2009, 15:13
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

si eu sunt de parere ca jasmin sufera din cauza crizei din america...nu cred ca a trecut k`lumea + ca tind sa cred ca si siteul are ceva probleme in ultimul timp...pt ca prea brusc s-a prostit nu avea cum. sa speram ca-si revine!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”