Rusinica Live Jasmin !!!!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Încuiat
Avatar utilizator
crixy69
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 03 Iul 2005, 03:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

sa vedeti faza !!!!

imi intra un membru pe jasmin ( unul vechi.. pe care il stiu) imi sta 40 minute..... si jasmin nu imi da banii.. nici macar nu apare ca membrul asta ar fi fost la mine in privat...
le-am trimis mail , dar degeaba .. zici ca nici nu exist...
si ma intreb de cate ori or fi facut asta... ca la asta mi-am dat seama ca mi-e stat mult dar altii care sta mai putin si nu i-am luat in seama.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
nmkrxr
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 103
Membru din: 15 Iul 2005, 00:38
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si mie mi sa intamplat acelasi lucru.acum 4 zile.pentru 14 dolari ..tot la fel ca nu este inregistrat nici un membru cu acest nume etc..sau bulangit ..
Avatar utilizator
Marlboro
User Activ
User Activ
Mesaje: 223
Membru din: 01 Iul 2005, 09:53
Localitate: Neighborhood
Has thanked: 0
Been thanked: 0

E posibil sa fie vorba despre niste hackeri priceputi... Who knows!!!
Ma indoiesc ca jasminu se preteaza la asa gesturi de sustragere de $$$ din cont.
Avatar utilizator
crixy69
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 03 Iul 2005, 03:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

membrul asta imi vine de un an de zile.
chiar nu cred ca e hacker ... imi da si cam mereu.. si daca era hacker le-a luat cam mult sa isi dea seama.
Avatar utilizator
Marlboro
User Activ
User Activ
Mesaje: 223
Membru din: 01 Iul 2005, 09:53
Localitate: Neighborhood
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ti s-a adresat ca un vechi membru al tau sau i-ai cunoscut doar nick-ul si ai tras tu concluzia ca este intradevar acel membru vechi al tau.
Te intreb pt ca au aparut shmecheri care se dau drept admini de site al jasminului si trimit emailuri gen xxx[at]livejasmin.com in care cer numele de utilizatori si parolele membrilor si chiar performerilor pe motiv ca au pierdut baza lor de date.
De aici poti trage si tu concluzia...
Daca primesti un astfel de email de preferat este sa-l raportezi imediat la support[at]jasminmodels.com
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2712
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 83 times
Contact:

sa vedeti faza !!!!

imi intra un membru pe jasmin ( unul vechi.. pe care il stiu) imi sta 40 minute..... si jasmin nu imi da banii.. nici macar nu apare ca membrul asta ar fi fost la mine in privat...
le-am trimis mail , dar degeaba .. zici ca nici nu exist...
si ma intreb de cate ori or fi facut asta... ca la asta mi-am dat seama ca mi-e stat mult dar altii care sta mai putin si nu i-am luat in seama.
Exista un "bug" in sistemul de la Jasmin, sunt 50% sanse ca in momentul cand pica Jasminul sau va pica voua netul, sa nu il taxeze pe clientul care a fost in privat. Jasminul stie de acest "bug" si exista o procedura standard pentru a rezolva acest lucru.

Daca sunteti in privat si brusc pica siteul sau conexiunea voastra, imediat ce isi revine, mergeti in statistici si verificati daca l-a taxat pe client. In cazul in care nu a fost taxat, se trimite un mail tip catre support[at]jasminmodels.com. Atentie!!! mailul trebuie trimis din emailul de la jasmin, de preferat cel de master (xxxxx_studio[at]jasminmodels.com)

Exemplu mail:

"Hi,

My name is XXXX YYYY, I am the holder of Livejasmin "zzzzzzz"
master account, a member was not charged when he left the private.
During one of my shows, the site was down and the member was not charged.

Here are the details:

master account: zzzzzzzzzz
model account: Modelnick
member username: Membernick
private time: ~ 30 min
date: luna/zi/an
price per min: 1.99

Thank you very much.

Best Regards
XXXXX YYYYYY"

Daca procedati asa privatul va fi adaugat manual in maxim 5 zile din momentul sesizarii, deasemenea o sa va trimita confirmare si scuzele de rigoare.

Pentru ca aceasta procedura poate fi interpretata de unii in alt mod, va sfatuiesc sa nu exagerati cu mailuri aiurea, se tine evidenta la toate privaturile adaugate manual, iar daca sunteti prinsi ca sesizati un privat inexistent, va alegeti cu BAN

Nu exista alta metoda de detectare a privaturilor care nu apar in statistici, de aceea daca nu le scrieti nu pot adauga privatul in lista realizarilor. Deasemenea daca numele membrului este gresit, sau nu l-ati retinut nu vor putea executa procedura (se va motiva cu:numele clientului nu exista in baza de date)

Este bine ca modelul sa verifice cat se poate de des pagina de statistici si mai ales dupa privaturile lungi, in acest mod puteti evita eventualele neplaceri.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2712
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 83 times
Contact:

Marlboro scrie:E posibil sa fie vorba despre niste hackeri priceputi... Who knows!!!
Ma indoiesc ca jasminu se preteaza la asa gesturi de sustragere de $$$ din cont.
Nu mai speria modelele degeaba, nu era vorba despre asta, citeste cu atentie subiectul, NIMENI nici macar livejasmin nu poate modifica statisticile, NU LE PERMITE SISTEMUL. Deasemenea livejasmin nu tine datele finaciare ale membrilor, ele sunt tinute de procesorul de plati.
Ti s-a adresat ca un vechi membru al tau sau i-ai cunoscut doar nick-ul si ai tras tu concluzia ca este intradevar acel membru vechi al tau.
Te intreb pt ca au aparut shmecheri care se dau drept admini de site al jasminului si trimit emailuri gen xxx[at]livejasmin.com in care cer numele de utilizatori si parolele membrilor si chiar performerilor pe motiv ca au pierdut baza lor de date.
De aici poti trage si tu concluzia...
Daca primesti un astfel de email de preferat este sa-l raportezi imediat la support[at]jasminmodels.com
Este o regula generala in majoritatea siteurilor, adminii de la site nu vor cere niciodata date personale despre model sau date de cont, pentru ca ei le au deja. Este valabil si in chat si prin mail. ESTE CLAR CA SE INCEARCA O FRAUDA CAND UN INDIVID PROCEDEAZA ASA.
Jasminul a avertizat in nenumarate randuri ca sunt persoane care incearca sa descopere parolele de la conturi profitand de naivitatea modelelor. VERIFICATI MAILUL DE LA JASMIN cel putin odata la 2-3 zile.

Suportul siteului si/sau Adminul, SysAdminul vor veni doar in privat daca au sa va transmita ceva, niciodata ei nu vorbesc in free. Cand intra in privat numele lui apare in prima casuta din dreapta a softului, chiar sub numele dumneavoastra de model.

NICIODATA Adminii sau Suportii nu vor cere modelelor sa faca show in FREE sau alte tampenii. Cea mai buna metoda sa scapati de cei care incearca sa profite de naivitatea modelelor in FREE CHAT (nu email) este sa faceti glume pe seama lui. Va pleca singur!!!

Deasemenea puteti contribui la curatirea sistemului prin raportarea acestor indivizi. Apasati Whois, ii luati adresa de ip, va duceti la suportul online si ii spuneti ce a facut individul respectiv si ii dati lui ipul. El are posibilitatea sa il baneze permanent si va fi mai mult decat bucuros sa faca acest lucru.

Daca toti ar proceda asa, va garantez ca in maxim 2 luni FREE CHATUL din Jasmin ar devenii mult mai curat si mai civilizat.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Marlboro
User Activ
User Activ
Mesaje: 223
Membru din: 01 Iul 2005, 09:53
Localitate: Neighborhood
Has thanked: 0
Been thanked: 0

E posibil sa nu ma fi facut inteles SAD^^EYES.
In nici un caz nu m-am referit la faptul ca Jasminul ar face asa ceva (adica sa sustraga din incasari), ci din contra.
Iar la faza cu shmecherii te rog sa ma crezi ca am dreptate... Daca lucrezi cu Jasminu te rog sa-ti verifici emailul de master.
Acolo este dat un avertisment in legatura cu acest fapt.
Avatar utilizator
crixy69
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 03 Iul 2005, 03:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

hai ca treb sa imi cer scuze..... ca am gandit asa rau despre ei...
se pare ca au avut ei ceva probleme....


Hello,

We will add the missing money manually. It will appear as
"compensation" in your stats.
Sorry for the inconvenience.


--
Best regards,
LiveJasmin Team
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2712
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 83 times
Contact:

Marlboro scrie:E posibil sa nu ma fi facut inteles SAD^^EYES.
In nici un caz nu m-am referit la faptul ca Jasminul ar face asa ceva (adica sa sustraga din incasari), ci din contra.
Iar la faza cu shmecherii te rog sa ma crezi ca am dreptate... Daca lucrezi cu Jasminu te rog sa-ti verifici emailul de master.
Acolo este dat un avertisment in legatura cu acest fapt.
Stiu ca ai dreptate Marlboro, citeste cu atentie raspunsul meu. Eu doar ti-am reprosat ca nu ai citit cu atentie problema prezentata de crixy69 si ai dat un raspuns care putea sa o deruteze.
Ea intreaba "de ce nu mi-a taxat clientul" si tu ii spui de "smecherii din free chat" unde este vorba de altceva.
Si subiectul asta al "smecherilor" poate fi interesant dar e cu totul alta problema.
Daca lucrezi cu Jasminu te rog sa-ti verifici emailul de master.
Citeste cu atentie raspunsul meu de mai sus :)

Peace
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2712
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 83 times
Contact:

crixy69 scrie:hai ca treb sa imi cer scuze..... ca am gandit asa rau despre ei...
se pare ca au avut ei ceva probleme....


Hello,

We will add the missing money manually. It will appear as
"compensation" in your stats.
Sorry for the inconvenience.


--
Best regards,
LiveJasmin Team
:) Ma bucur ca ai rezolvat, sa te obisnuiesti sa verifici daca a taxat clientul de fiecare data cand pica siteul si te prinde in privat, ti-am spus in 50% din aceste cazuri nu ii taxeaza si trebuie sa le trimiti mail. In rest totul e OK cu sistemul jasmin.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Încuiat

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”