Schimbari LiveJasmin incepand cu 1 septembrie 2020

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Intrebare tot pentru JASMINUL ACESTA
Cum se mai face plata , am facut 100 de exemplu , imi iau banii la 100 sau trebuie sa fac 250 pe perioada ca sa imi iau banii?cum e?
SoulCams Models Studios wanted
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

100 $ .. tocmai am verificat dar daca chiar faci doar 100 si ii converteste in euro prin conversie va rezulta sub 100 euro ca euro e mai scump ca dolaru deci nu stiu ce se va intampla in acest caz, daca mai trimite sau nu.

Perioadele de 14 zile banuiesc ca au fost facute ca sa fie egale ca si durata de timp pentru ca unele perioade durau cu o zi mai mult in lunile cu 31 de zile si nu prea era echitabil pentru ca in aceste perioade existau sanse mai mari sa se ajunga la anumite sume decat in cele mai scurte cu o zi, in fine..

btw au facut pretul minim de 2.49, mai bine il faceau de 2.99 ca m-am saturat de idioti care se plang ca e prea scump la 2.99 in conditiile in care sunt o gramada care stau cu 3.99 chiar 4.99 si ei vin si se plang la mine cu 2.99 lol
Avatar utilizator
shadowgrl
Mesaje: 21
Membru din: 10 Mar 2020, 11:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Partea rea e ca nu poti sincroniza ciclul cu acele zile.De parca s-ar gandi vrun site ca modelele au menstruatie. ':)
Cat despre schimbari, fiecare site are parti bune si parti rele ca si oamenii de altfel.Mie schimbarile nu mi se par chiar asa o mare tragedie.
Poate ei vor ca modelele sa creasca preturile? Asa se vor obisnui si membrii cu preturi mari.Nu or sa mai caute modele de 2 $.
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Am primit banii la 100 minim , deci e ok -
Partea buna la noile tarife e ca la 2.49$ pe min, cu camera si audio ai cam 4.49$ pe min si se aduna f repede. e un minim pentru un membru care isi doreste pvt cu audio si camera :grin:
NeicaNimeni
Mesaje: 1
Membru din: 13 Oct 2020, 01:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dragi Studiouri mari,

Eu sunt de acord cu ceea spuneti, dar am si eu o intrebare: pe dumeavoastra nu va deranjeaza faptul ca in ultimele doua luni site-ul este in cadere continua? Si inainte de a-mi raspunde ca nu depun ore si efort spuneti-mi cum se face ca incasarile majoritatii modelelor au scazut cu aproximativ 10% fapt dovedit chiar de catre un site afiliat lor pe care exista statistici clare cu numarul de ore si procentajul petrecut fie in Free, Members sau Privat.

Modelele dumeavoastra sunt constiente ca nu sunt vizibile pe site asa cum ar trebui? As dori sa va explic aceasta intrebare in detaliu: modelele sunt online dar deseori apar fie offline, fie disponibile pentru video-call sau (preferata mea) membrul vede pagina indisponibila si este redirectionat in alta camera (si nu, nu se intampla doar cu VPN-ul).

O alta intrabare pentru dumeavoastra. Daca lucrurile merg atat de bine acum de ce se observa o scadere a preturilor modelelor in speranta ca vor reusi sa prinda private?

Unde este excelenta pe care site-ul o cere de la noi? De cand urmaresc site-ul nu am vazut intr-o seara de Duminica logate doar putin peste 1200 de fete si undeva la 300 de private dintre care majoritatea au fost scurte.

Poate dumeavoastra ati putea sa ma lamuriti pentru am vazut ca ati aparat site-ul cu atata vehementa. Sa nu ma intelegeti gresit, exact, este decizia fiecaruia de a ramane sau nu insa pentru investitia depusa cred in naivitatea mea, ca site-ul o sa isi revina.

A da si inca ceva, pe dumneavoastra stimati colegi Romani, nu va deranjeaza ca noi Romancele, care sa fim seriosi sustinem acest site, nu primim nici un bonus in momentul in care ne inregistram dar persoanele din SUA si Canada primesc?

Cu stima si respect,
Neica Nimeni :*
Avatar utilizator
shadowgrl
Mesaje: 21
Membru din: 10 Mar 2020, 11:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Se pare ca so far acest thread numai reprezinta interes.Lumea e ocupata sa faca bani,NeicaNimeni.
Si mie mi s-a intamplat de multe ori sa apar offline sau membrii sa fie redirectionati.Uneori sunt scosi si din privat si cand vor sa se intoarca le apare ca esti offline.Se pare ca explicatia cea mai buna e ca "au probleme cu internetul".
In fine,nu ma plang ci era o confirmare la ceea ce ai spus.
Eu am renuntat sa ma lupt cu astfel de nereguli.Important e sa imi mearga bine si sa fiu linistita cu sau fara aceste probleme.La inceput e frustrant dar te adaptezi si treci mai departe.Cred ca nereguli sunt pe orice site.
Avatar utilizator
MariaBoroghina
Mesaje: 10
Membru din: 17 Iul 2018, 15:43
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times
Contact:

NeicaNimeni scrie: 13 Oct 2020, 02:22 Eu sunt de acord cu ceea spuneti, dar am si eu o intrebare: pe dumeavoastra nu va deranjeaza faptul ca in ultimele doua luni site-ul este in cadere continua? Si inainte de a-mi raspunde ca nu depun ore si efort spuneti-mi cum se face ca incasarile majoritatii modelelor au scazut cu aproximativ 10% fapt dovedit chiar de catre un site afiliat lor pe care exista statistici clare cu numarul de ore si procentajul petrecut fie in Free, Members sau Privat.

Poate dumeavoastra ati putea sa ma lamuriti pentru am vazut ca ati aparat site-ul cu atata vehementa. Sa nu ma intelegeti gresit, exact, este decizia fiecaruia de a ramane sau nu insa pentru investitia depusa cred in naivitatea mea, ca site-ul o sa isi revina.
Atat de frumoasa ar fi viata daca am avea doar crestere intr-un business, daca evolutia ar fi continua si ar depinde doar de actiunile proprii. Experienta este diferita si noi alegem sa privim atat detaliile cat si the big picture.
    Tinem cont de tendintele economice si sociale, care influenteaza direct videochatul. Sa ne amintim ca incasarile in pandemia din primavara au crescut rapid, foarte mult. Membrii au fost mai prezenti pe site si au investit cu mult peste o perioada obisnuita. Apoi membrii au revenit la job, au putut sa-si reia o parte din viata sociala in vara si pur si simplu au devenit mai atenti la cum isi cheltuiesc veniturile si economiile. Per total, nici LiveJasmin nu poate sustine la nesfarsit promotiile catre membrii (vezi LuckyWheel). Dupa o perioada de boom, urmeaza o coborare. Am mai trecut prin asta, vom trece si de data asta.
      La nivel de detalii, luam in considerare firea umana care de obicei ne impinge sa rezistam schimbarilor. Cand se majoreaza tariful unui model, incasarile scad si apoi revin. Foarte rar am vazut instant beneficiile cresterii tarifului in total incasari. Doar ca acum discutam despre un segment de piata si realinierea se realizeaza mai lent fata de o situatie punctuala.

      Ne-am asumat plusurile si minusurile atunci cand am decis sa lucram cu LiveJasmin. Da, exista aceste schimbari care ne afecteaza in acest moment. Primele efecte nu sunt incantatoare, dar nici de speriat. Si aveti dreptate: fiecare model si studio are libertatea de a-si lua propriile decizii. Noi alegem sa continuam cu LiveJasmin.
      Avatar utilizator
      MariaBoroghina
      Mesaje: 10
      Membru din: 17 Iul 2018, 15:43
      Localitate: Bucuresti
      Has thanked: 14 times
      Been thanked: 4 times
      Contact:

      NeicaNimeni scrie: 13 Oct 2020, 02:22 Modelele dumeavoastra sunt constiente ca nu sunt vizibile pe site asa cum ar trebui? As dori sa va explic aceasta intrebare in detaliu: modelele sunt online dar deseori apar fie offline, fie disponibile pentru video-call sau (preferata mea) membrul vede pagina indisponibila si este redirectionat in alta camera (si nu, nu se intampla doar cu VPN-ul).

      O alta intrabare pentru dumeavoastra. Daca lucrurile merg atat de bine acum de ce se observa o scadere a preturilor modelelor in speranta ca vor reusi sa prinda private?

      Unde este excelenta pe care site-ul o cere de la noi? De cand urmaresc site-ul nu am vazut intr-o seara de Duminica logate doar putin peste 1200 de fete si undeva la 300 de private dintre care majoritatea au fost scurte.

      A da si inca ceva, pe dumneavoastra stimati colegi Romani, nu va deranjeaza ca noi Romancele, care sa fim seriosi sustinem acest site, nu primim nici un bonus in momentul in care ne inregistram dar persoanele din SUA si Canada primesc?
      Toate site-urile au bug-uri, IT-istii sunt recunoscuti ca testeaza si optimizeaza constant solutiile dezvoltate. Ce pot sa spun este ca cei de la LiveJasmin au rezolvat bug-urile de fiecare data cand le-am raportat. Daca nu le raportam, ei au impresia ca totul merge bine.

      Din pacate nu putem urmari in mod generalizat tot ce se intampla pe site si ne focusam pe propriile modele. Legat de reducerea tarifelor modelelor si de programul de lucru, ne bucura ca avem fiecare libertate de alegere. Noi nu am luat in considerare scaderea tarifelor si avem o strategie proprie cu privire la cat si cand lucreaza modelele noastre.

      Puteti da un exemplu concret de bonusuri acordate doar modelelor din anumite tari? As vrea sa verific la ce va referiti.
      MichelleM
      User Activ
      User Activ
      Mesaje: 236
      Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
      Has thanked: 0
      Been thanked: 5 times

      Sa inteleg ca si la voi fetelor a scazut traficul de pe site-uri ?Mie cel putin de 1 saptamana parca nu imi mai intra nimeni pe nici un site ...:) e gol mai mereu ...unde s-o fi dus sau ce fac membrii?
      Avatar utilizator
      Mery24
      VIP
      VIP
      Mesaje: 474
      Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
      Has thanked: 98 times
      Been thanked: 135 times

      :writing_hand:
      MariaBest scrie: 22 Oct 2020, 11:30
      Puteti da un exemplu concret de bonusuri acordate doar modelelor din anumite tari? As vrea sa verific la ce va referiti.
      Cel mai probabil s-a referit la asta:

      Imagine
      Salutând nemurirea printre muritori...
      MichelleM
      User Activ
      User Activ
      Mesaje: 236
      Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
      Has thanked: 0
      Been thanked: 5 times

      De ce doar USA or Canadian ID?
      Avatar utilizator
      Mery24
      VIP
      VIP
      Mesaje: 474
      Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
      Has thanked: 98 times
      Been thanked: 135 times

      :writing_hand:
      MichelleM scrie: 25 Oct 2020, 07:22 De ce doar USA or Canadian ID?
      Tu, MichelleM, de ce crezi că doar ID de USA sau Canada?

      Dar voi, ceilalți colegi, de ce credeți că doar USA și/sau Canada? Haideți să facem un exercițiu! Este foarte important să știm ce cred membrii acestei minunate comunități, în speță AdultVideoChat.ro!

      Vă mulțumim anticipat!


      Cu alese gânduri și deosebită considerație,

      Mery24
      Salutând nemurirea printre muritori...
      Avatar utilizator
      MariaBoroghina
      Mesaje: 10
      Membru din: 17 Iul 2018, 15:43
      Localitate: Bucuresti
      Has thanked: 14 times
      Been thanked: 4 times
      Contact:

      Mery24 scrie: 23 Oct 2020, 20:45 :writing_hand:
      MariaBest scrie: 22 Oct 2020, 11:30
      Puteti da un exemplu concret de bonusuri acordate doar modelelor din anumite tari? As vrea sa verific la ce va referiti.
      Cel mai probabil s-a referit la asta:

      Imagine
      Am verificat cu LiveJasmin si, da, au introdus o strategie de a atrage modele noi diferentiata in functie de regiuni. Modelele din fiecare regiune beneficiaza de bonusuri diferite. Modelele noi din Romania au bonus legat de incasarile din primele doua perioade.

      Pe de o parte exista acest program nou cu bonusuri fixe pentru modelele din US si Canada, valabil doar in prima perioada. Pe de alta parte, modelele din cele doua tari nu beneficiaza de programul pentru alte regiuni, inclusiv Romania. Am inclus in articol detalii despre bonusul pentru modelele noi care primesc +30%, respectiv +50%, din incasari in primele doua perioade.
      Scrie răspuns

      Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”