Videochatul si banuielile iubitului

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Ohkit » 26 Noi 2016, 20:48

Buna tuturor. Nu am fost activa pe forum, insa l am urmarit mereu cu interes si placere. Nu am vrut sa fac spam cu intrebari inutile, insa de data asta chiar am nevoie de un sfat, de o parere, de un gand... Sunt impreuna cu iubitul de ani buni, imi ofera o viata buna, ne intelegem perfect, il iubesc si nu vreau pe altcineva in viata mea. Doar ca el are idei preconcepute despre videochat si nu o sa le schimbe niciodata, il stiu prea bine. Are cateva idei fixe, asta e singurul lui defect si nu am ce-i face. Videochatul e unul dintre ele. Eu m am apucat serios de vc de o luna, dupa o tentativa esuata de acum un an. Inca nu stiu daca o sa fac performanta, inca nu stiu daca o sa raman in acest domeniu, sunt abia la inceput. Azi cand am ajuns acasa, iubitul meu era abatut si suparat. L -am descusut si mi a spus ca eu i-as ascunde ceva deoarece m am retinut de cateva ori dupa job. Nu pot sa i-o bag pe asta cu "uite ca nu avem bani, de aia fac videochat". El imi ofera o viata frumoasa, insa eu vreau sa realizez ceva pe cont propriu, vreau sa am banii mei si din pacate, facultatea pe care am terminat-o nu imi ofera aceasta posibilitate. Videochatul, insa, ar putea. Cum sa procedez cu iubitul, mai ales ca sunt abia la inceput in vc si nu stiu inca daca o sa imi mearga f bine? Daca i spun adevarul acum, risc sa l pierd si pe el( si nu mi doresc asta!), si nici in vc sa nu reusesc vreo performanta? Stiu ce o sa spuna Isa (si nu doar ea:) ; daca el nu vrea sa inteleaga motivele mele, nu merita sa stau alaturi de el. E adevarat, insa nu toata lumea e fully open-minded, iar la el calitatile sunt mult mai multe decat defectele. Si oricum sunt prea la inceput in videochat ca sa risc sa pierd persoana pe care o iubesc. Ce imi recomandati sa fac? Cum as putea impaca "si capra si varza", macar pana ma dezmeticesc cu jobul? Multumesc anticipat si va pup pe toti!
Ohkit

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 27 Noi 2016, 02:47

Personal am fost si voi fi mereu de parerea ca oamenii sunt mai pretiosi decat banii , si anume sunt unici.

Banii sunt ca apa la ghiveciul de pe pervaz, banii vin si se duc, intretin viata.
Oamenii fac banii si nu invers.
Banii trebuie sa slujeasca viata si nu trebuie viata sa fie dedicata banilor.
Numai oamenii saraci sau defecti psiho-emotional, cultural, educational vad banii ca fiind unicul lor scop in viata.
Practic, cat omul e mai incult cu atat are mai multe turnulete la palat.

Cu putina imaginatie sunt sigura ca ai putea gasi cai de a te intretine si fara videochat, nu este videochatul buricul universului, chiar nu este.
Poti sa-ti construiesti propriul tau canal pe youtube despre un anumit subiect si sa traiesti din reclame, de exemplu sa faci reportaje din satele patriei, ca un reporter privat al niciunei televiziuni.
Poti sa te apuci de pictat pereti sau podele sau geci de piele sau genti sau pantofi.
Poti sa functionezi ca agent de export pentru mobila romaneasca, ca si PFA, te sui in avion si te duci paipai la bogatanii din HongKong sau teleleu.
Poti sa functionezi ca agent de export pentru mierea romaneasca sau pentru orice de papica, mancarea romaneasca este exportabila in draci. La fel si lana de oaie pe care astazi ciobanii o ingroapa, o arunca, ii dau foc.
Poti sa-ti faci o fundatie pentru "ceva" si sa ceri sponsorizari de la marii jucatori economici, de exemplu pentru reimpaduriri sa ceri bani de la Petrom , sa repare austriecii ce-au stricat austriecii :))))))))))))
Poti sa inchiriezi periodic o anumita sala de expozitii (indiferent de cartier) si sa o faci de renume national aducand lansari de caricatura politica si pamflet.
Poti sa faci o a doua facultate care sa aibe o mai buna acoperire pe piata muncii, de exemplu o mare necesitate va fi in domeniul limbilor arabe si a limbii ruse :))))
...........sau cel mai sigur poti sa il ajuti pe EL , in ceea ce face EL, in loc sa-l sabotezi .........
Adica o relatie, o familie, functionala inseamna sinergia tuturor participantilor si nu centrifugarea lor.

Videochatul este masiv overrated de catre niste reporteri tineri si debusolati care pentru o ciorba ar canta orice melodie.
Are avantajele lui dar are si limitele lui, deci depinde ce iti propui sa devii in vietisoara ta .

Ca sa-ti dau un exemplu de succes neconventional , in SUA, patru baieti mai asa cam la 35 de anisori , "muncitori" adica fara scoala, fara facultati , FARA FITZE, s-au unit sa faca un atelier de ..... fierarie ..... in speta , fac sabii.... in cativa ani au ajuns sa fie milionari, toata lumea vrea sabii pe perete in sofragerie sa fie ca in Game of Thrones, sunt sufocati de comenzi desi sabiile lor costa multe mii de dolari bucata.

Citeam acum doua zile ca doar in SUA (fara Europa-India-China-Japonia-America de Sud) sunt inregistrati la Fisc peste noua milioane de locuitori cu venitul personal anual mai mare de un milion de dolari, este EVIDENT ca site-urile de videochat ori nu-si fac publicitate unde trebuie ori nu sunt de interes pentru acestia , intrucat colecteaza mai mult pleava societatii in loc de middle class sau upper class... in schimb, baietii cu sabiile absolventi de zece clase au fost inventivi si au contruit un brand pentru acesti noua milioane de cetateni ....

Deci stai de vorba cu tine, raspunde-ti de ce fiind intr-o relatie te gandesti la un viitor individualizat si nu in doi, si la ce fel de viitor (conventional sau neconventional, creativ sau de executant) ... raspunsurile sunt la tine.
Este greu sa iti gasesti "calea" mai ales cand parintii si societatea nu te incurajeaza sa iti cauti calea si te imping sa devii o oaie in sistem.... exista si cabinete specializate de ORIENTARE VOCATIONALA, respectiv psihoterapeuti care storc din tine raspunsurile la toate cele de mai sus.

Am un baiat de varsta +18, dupa terminarea liceului i-am dat un an totally free, un an de "vacanta" in care 24 de ore pe zi sa caute sa se inteleaga pe el insusi, sa afle unde vrea sa ajunga iar apoi impreuna sa gasim si caile pentru a atinge TINTA odata identificata.... Pe principiul ca mai bine un an "pierdut" la tinerete decat 12-15 ani irositi pe o directie gresita si o viata ratata la 40 de ani cand sa o ia de la inceput in alt domeniu.... Ca urmare, s-a inscris la o anumita facultate unde este primul pe toata promotia, alearga pana la scoala, ii scanteiaza ochii de fericire ca face ceea ce el a hotarat. El.

Iti doresc sa iti gasesti CALEA.
Insusi faptul ca iti cauti calea este ceva deosebit, mult succes si sa ai incredere in tine, detii absolut toate raspunsurile si talentele si vointa de care vei avea nevoie.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 27 Noi 2016, 14:00

Isa poate ar fi spus ceva inainte,cea de acum nu-ti poate da nici un sfat.In ultimul an am invatat ca nu este bine sa te bagi in vietile oamenilor,fiecare dintre noi avem dreptul la propriile decizii,asumarea esecurilor,invatarea din ele ,etc,doar atunci vom fi 100% siguri ca a fost decizia noastra si nu influentata de cineva pe care nici macar nu-l cunosti,nu-ti cunoaste viata,aspiratiile,problemele si nici viitorul:)

Bafta in orice decizie vei lua,indiferent ca este buna sau rea va fi a ta si vei invata cu siguranta ceva din ea:)
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde alexalex101 » 27 Noi 2016, 21:40

Dacă consideri ca percepția lui în ceea ce privește aceasta activitate este una puternic negativa și nu poate fi schimbata nu vei reuși sa împaci și capra și varza. Pana la urma este un job atipic și relația ar putea sa se erodeze în timp chiar dacă aparent va accepta.

Este adevărat ca unele facultăți nu oferă niște posibilități fabuloase de dezvoltare pe plan material, dar cred ca indiferent ce facultate ai terminat îți poți găsi un job care sa îți ofere un venit decent care sa fie al tău.

Andromaca ți-a dat niște idei interesante. Majoritatea necesita multa implicare și munca, unele necesita și un capital important, altele necesita și mai mult de atat.

Un lucru e cert și anume: Nu e ok sa minți persoana iubita în legătură cu activitățile tale zilnice.
alexalex101
User Junior
User Junior

Mesajde BlackSwan26 » 28 Noi 2016, 04:46

Dupa parerea mea ,sa impaci si capra si varza inseamna sa il faci sa inteleaga si sa accepte job-ul asta,ca de mintit nu ai cum sa il minti intr-una.Dar cum bine ai spus ca nu prea se poate asta si e de inteles,o mentalitate nu se schimba peste noapte,ci prin experientele prin care treci,risti sa pierzi si capra si varza.Daca ai sa te bagi mai adanc in munca si ai aspiratii financiare,trebuie sa fii total zen,sa te dedici cu placere,nu sa fii stresata mereu ca ai putea sa iti pierzi iubitul.
Cand vine vorba de iubitii nostrii,sotii,sau partenerii,eu ii categorisesc asa si nu vreau sa jignesc pe nimeni,e doar opinia mea:
E iubi open minded sau sotul care te sustine si care nu are nicio problema cu asta pentru ca are incredere in tine si vrea sa construiti ceva impreuna din asta si te respecta ca atare.
Iubi caruia nu ii pasa de tine ,te trage in jos,iti distrage atentia de la munca si iti mai cheltuie si banii,in general pare ca e ok si nu il deranjeaza ce faci,dar mai scoate cate o vorba gen" mai muncesti pana ne luam aia si apoi iesi din rahatul asta"(scuze de expresie)
Si iubi care nu va accepta niciodata ca femeia de langa el sa se expuna,sa se "preteze" la genul asta de munca din diverse considerente,fie gelozie,fie taboo-uri,fie frustrare ca o sa fii peste el la incasari si el ca barbat nu iti poate oferi mai mult,probabil crescut intr-o familie traditionala in care sotii aveau sarcinile impartite clasic.Nu comentam caracterele,nu judecam oameni.Pana la urma nu putem fi toti la fel.Dar daca tu ai un iubit modelul 3 este foarte greu sa accepte situatia cu inima si mintea deschisa,ceea ce va crea tensiuni in relatie. Tu stii cat ai investit in relatie,ce planuri de viitor aveti,cum iti vezi viata peste 10 ani,ce asteptari ai ca individ de la viata. Nu va putea nimeni sa iti dea un sfat concret,nu e o reteta cand vorbesti de sentimente si dileme,Personal,iti spun doar ca nimic nu e garantat in viata,nici relatiile macar,indiferent de implicatii. Orice decizie vei lua,eu iti doresc sa fie cea mai buna pentru tine:)
BlackSwan26

Mesajde Sebas » 29 Noi 2016, 17:24

Hey !Parerea mea e ca ar trebui sa ti gasesti pe altcineva! SOrry to say this ,dar cam asta e "crudul adevar". Cine are idei preconcepute despre activitatea de videochat ...nu prea traieste in secolul potrivit!
Sebas

Mesajde wrongturn2020 » 30 Noi 2016, 07:15

Adevarul e ca ar trebui sa vedem chatul ca pe un job respectabil cu care sa ne mandrim....nu va fi niciodata chatul asa ceva...sa te masturbezi la camera suna si arata la fel indiferent cum ai privi-o.99% dintre cei care fac asta s-au apucat din nevoia de bani.Si eu sunt model, nu vorbesc in nestiinta de cauza.Dar eu consider ca daca omul de langa tine e o persoana ce merita pastrata iar tu nu ai nevoie urgenta de bani...poti sa traiesti bine si din alt job, depinde ce studii ai, ce experienta, cum esti ca persoana.Hai totusi sa fim realisti,najoritatea care fac chat uita ca exista si alte meserii,tot timpul aud "mai bine videochat decat vanzatoare"..pai stai draga,daca atata poti atata faci.Ce-ar fi sa faci tu dreptul si sa devii avocata?ah, e greu?e țara de cacat?scuza-ma dar nu e problema țării. Daca vrei sa evoluezi ca om si sa fii independenta sunt si alte cai.Hai sa fim putin open mind.De exemplu poti lucra la banca,iti poti construi o cariera.Cred ca in felul asta iubitul tau te va sprijini si va fi mandru de tine la cum il descrii.
wrongturn2020

Mesajde wrongturn2020 » 30 Noi 2016, 11:50

andromaca_mulge_vaca scrie:Personal am fost si voi fi mereu de parerea ca oamenii sunt mai pretiosi decat banii , si anume sunt unici.

Banii sunt ca apa la ghiveciul de pe pervaz, banii vin si se duc, intretin viata.
Oamenii fac banii si nu invers.
Banii trebuie sa slujeasca viata si nu trebuie viata sa fie dedicata banilor.
Numai oamenii saraci sau defecti psiho-emotional, cultural, educational vad banii ca fiind unicul lor scop in viata.
Practic, cat omul e mai incult cu atat are mai multe turnulete la palat.

Cu putina imaginatie sunt sigura ca ai putea gasi cai de a te intretine si fara videochat, nu este videochatul buricul universului, chiar nu este.
Poti sa-ti construiesti propriul tau canal pe youtube despre un anumit subiect si sa traiesti din reclame, de exemplu sa faci reportaje din satele patriei, ca un reporter privat al niciunei televiziuni.
Poti sa te apuci de pictat pereti sau podele sau geci de piele sau genti sau pantofi.
Poti sa functionezi ca agent de export pentru mobila romaneasca, ca si PFA, te sui in avion si te duci paipai la bogatanii din HongKong sau teleleu.
Poti sa functionezi ca agent de export pentru mierea romaneasca sau pentru orice de papica, mancarea romaneasca este exportabila in draci. La fel si lana de oaie pe care astazi ciobanii o ingroapa, o arunca, ii dau foc.
Poti sa-ti faci o fundatie pentru "ceva" si sa ceri sponsorizari de la marii jucatori economici, de exemplu pentru reimpaduriri sa ceri bani de la Petrom , sa repare austriecii ce-au stricat austriecii :))))))))))))
Poti sa inchiriezi periodic o anumita sala de expozitii (indiferent de cartier) si sa o faci de renume national aducand lansari de caricatura politica si pamflet.
Poti sa faci o a doua facultate care sa aibe o mai buna acoperire pe piata muncii, de exemplu o mare necesitate va fi in domeniul limbilor arabe si a limbii ruse :))))
...........sau cel mai sigur poti sa il ajuti pe EL , in ceea ce face EL, in loc sa-l sabotezi .........
Adica o relatie, o familie, functionala inseamna sinergia tuturor participantilor si nu centrifugarea lor.

Videochatul este masiv overrated de catre niste reporteri tineri si debusolati care pentru o ciorba ar canta orice melodie.
Are avantajele lui dar are si limitele lui, deci depinde ce iti propui sa devii in vietisoara ta .

Ca sa-ti dau un exemplu de succes neconventional , in SUA, patru baieti mai asa cam la 35 de anisori , "muncitori" adica fara scoala, fara facultati , FARA FITZE, s-au unit sa faca un atelier de ..... fierarie ..... in speta , fac sabii.... in cativa ani au ajuns sa fie milionari, toata lumea vrea sabii pe perete in sofragerie sa fie ca in Game of Thrones, sunt sufocati de comenzi desi sabiile lor costa multe mii de dolari bucata.

Citeam acum doua zile ca doar in SUA (fara Europa-India-China-Japonia-America de Sud) sunt inregistrati la Fisc peste noua milioane de locuitori cu venitul personal anual mai mare de un milion de dolari, este EVIDENT ca site-urile de videochat ori nu-si fac publicitate unde trebuie ori nu sunt de interes pentru acestia , intrucat colecteaza mai mult pleava societatii in loc de middle class sau upper class... in schimb, baietii cu sabiile absolventi de zece clase au fost inventivi si au contruit un brand pentru acesti noua milioane de cetateni ....

Deci stai de vorba cu tine, raspunde-ti de ce fiind intr-o relatie te gandesti la un viitor individualizat si nu in doi, si la ce fel de viitor (conventional sau neconventional, creativ sau de executant) ... raspunsurile sunt la tine.
Este greu sa iti gasesti "calea" mai ales cand parintii si societatea nu te incurajeaza sa iti cauti calea si te imping sa devii o oaie in sistem.... exista si cabinete specializate de ORIENTARE VOCATIONALA, respectiv psihoterapeuti care storc din tine raspunsurile la toate cele de mai sus.

Am un baiat de varsta +18, dupa terminarea liceului i-am dat un an totally free, un an de "vacanta" in care 24 de ore pe zi sa caute sa se inteleaga pe el insusi, sa afle unde vrea sa ajunga iar apoi impreuna sa gasim si caile pentru a atinge TINTA odata identificata.... Pe principiul ca mai bine un an "pierdut" la tinerete decat 12-15 ani irositi pe o directie gresita si o viata ratata la 40 de ani cand sa o ia de la inceput in alt domeniu.... Ca urmare, s-a inscris la o anumita facultate unde este primul pe toata promotia, alearga pana la scoala, ii scanteiaza ochii de fericire ca face ceea ce el a hotarat. El.

Iti doresc sa iti gasesti CALEA.
Insusi faptul ca iti cauti calea este ceva deosebit, mult succes si sa ai incredere in tine, detii absolut toate raspunsurile si talentele si vointa de care vei avea nevoie.

Andro ireproșabil ca de obicei.Cam asta inseamma sa fii o persoana cu viziune.Jos palaria!
wrongturn2020

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj