Videochat si real life

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde ana8989 » 18 Dec 2012, 19:54

Cum impacati problemele din viata de zi cu zi cu videochatul?avand in vedere ca e o munca unde tre sa apari fresh si naturala fara nervi sau dezamagiri in dragoste.Eu recent m-am despartit de prietenul meu am fost sedusa si abandonata cand am avut mai multe probleme si imi vine sa innebunesc nu mai am chef de munca de nimic,simt ca cad in depresie,nu am pe nimeni aproape.no familyy,no friends.
ana8989

Mesajde fetish » 19 Dec 2012, 03:20

pai in primul rand imi pare rau ca treci printr - o pasa proasta , e si un sezon propice depresiilor , cand toti se bucura , pleaca acasa , au familii , relatii , plus toata valva datorata Zavorancei , cum sa nu te ia depresia

in al doilea rand , poti incerca f mult sa socializezi , un club , un film , in fine stii u , apoi plimba -te cat poti chiar si asa prin zloata si frig , ia-ti un animalut , asta ca prime sfaturi sa nu te prinda depresia din urma

cat despre job , mmmmhhh , eu am prostul obicei sa ma retrag in munca , de cate ori am avut probleme si chiar grave pt mine munca e o salvare , apoi gandeste - te asa , nu ai chef , nu muncesti , situatia nu se rez si mai ajungi si in div probleme fara bani

in genere munca ajuta sa treci peste situatii nasoale te face sa te simti util , iti da o stare de bine , banii pe care o sa-i castigi ii poti investi in ceva fain , timp liber , in fien ce paasiuni ai u

cauta-ti hobby uri sau redescopere-le pe cele vechi , o carte buna, o baie cu spume , un cd cu muzica de calitate , o masa deosebita o sa te faca sa vezi mai in roz lucrurile

ah si nu uita de ciocolata , care sigur iti va mai aduce o raza de bucurie :wink:

ah si mereu inceraca sa vezi partea plina a a paharului , stiu ca e greu da crede-ma ca mereu exista mai rau
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 19 Dec 2012, 13:09

cred ca daca stai sa te gandesti ca altii au o viata si tu nu, mai rau faci.

mai bine dedica-te altcuiva pana uiti de tine, dar in loc sa o faci pentru un nou iubit fa-o pentru...un copil.

intereseaza-te direct la un Centru de Plasament, exista posibilitatea de adoptie "la distanta" adica sa iei un copil acasa doar in weekend ( copilul il alegi tu) , asta te va face sa-ti restructurezi viata din temelii si sa insemni enorm pentru cineva cu adevarat lipsit de noroc...cu siguranta de data asta dragostea iti va fi recunoscuta de catre "destinatar".

stiu....suna total nebuneste... dar poate fi nemaipomenit , un copil poate absorbi oricata dragoste iar senzatia ca esti Mos Craciun si Zana Maseluta tot anul este indescriptibila :)
nu astepta sa-ti faca altii o viata ci fa-ti-o tu insati, din cer prea rar pica vreo pleasca asa ca nu-ti pierde timpul asteptand-o .

http://www.paginiaurii.ro/cauta/BUCURE% ... ament.html
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde Humbert » 19 Dec 2012, 14:55

Andromaca, asta ar fi o solutie un pic prea extrema pentru depresie.In centrele de plasament de la noi-exista o adevarata fauna, material genetic amestecat de romi/betivi/mame retardate/criminali/hoti and so on. Intr-adevar, produsele imperecherii acestora sunt defavorizate, abandonate,fara sansa la dragoste, grija unei familii, compasiune-de multe ori abuzati chiar de catre cei platiti de stat sa le poarte de grija.
Cred ca niste vizite acolo every now and then, donatii, ar fi suficiente pentru inceput.Daca tot e sa te inhami the hard way la ceva, trebuie sa ai idee despre acel ceva.Sponsorizeaza pt. inceput un copil talentat-cate nulitati nu fac scoala in strainatate doar fiindca parintii isi permit asta(nu fiindca ar fi si peste medie de inteligenti sau talentati).Iar altul doar fiindca sta intr-un sat uitat de lume e condamnat la uitare si la o viata petrecuta in saracie si mediocritate?????Acolo, chiar si avc ar fi o sansa nesperata, din pacate imposibila pt. multi din cauza conditiilor precare in care sunt condamnati sa traiasca.
Adoptia unui animal abandonat(si NU cumpararea lui, ceea ce e inuman si egoist) este mai potrivita pentru inceput-esti in stare de asta, vei fi in stare de mult mai mult in viitor.
Nu cred in cei care sustin ca iubesc oamenii dar urasc cainii/pisicile-singurele mamifere domesticite pana in prezent.

Si pana la urma drama este doar in capul nostru-te-a parasit????Whateva.Este singurul???Cel mai frumos,extraordinar si inteligent????Nu cred.Banuiesc ca nici nu empatizati prea bine.Iar fluturii din stomac dispar dupa maxim 3 luni.

Succesuri.
Humbert
User Junior
User Junior

Mesajde Maleficent » 19 Dec 2012, 19:15

hmmmmmm,humbert,crezi ca e corect sa cataloghezi un copil doar pt ca provine dintr-o astfel de familie?Hai sa fim seriosi...si ce daca are parinti betivi,drogati,hoti,etc?daca copilul are norocul sa nimereasca intr-o familie buna si sa primeasca o educatie pe masura crezi ca mai conteaza ce fel de parinti i-au dat viata?
Cred ca fata are nevoie de sustinere si trebuie intai sa se adune si sa aiba puterea sa mearga mai departe decat sa-si dedice timpul unor copii(chiar daca e un gest foarte frumos)..referitor la ce a zis andromaca.
Maleficent
VETERAN
VETERAN

Mesajde Humbert » 19 Dec 2012, 21:11

Hei, Balki, nu cataloghez nimic in nici un fel, dar mostenirea genetica isi pune amprenta a ceea ce vom fi in viitor( viitor criminal, viitoare isterica, etc).
Poate unii intr-un mediu familial adecvat is vor depasi tarele, dar altii sigur nu.Sa iei acasa un copil si dupa aia sa ai surprize neplacute in legatura cu el, si sa renunti-ii va creea acestuia o trauma la modul sigur(copii se ataseaza, isi pun speranta ca cel care le ofera atentie,afectiune, ii baga fie si doar week-endurile in casa lor, vor fi viitorii lui parinti).
Eu am spus la fel ca tine, da actiunile caritabile te distrag, vezi un alt tip de suferinta, dragostea vine si trece nu e asta va fi altul si tot asa,dar daca faci ceva si pentru altul mai amarat/nefericit ca tine,si scopul tau in viata nu sunt doar masina/vila si silicoanele-esti cu adevarat om.

Ce rost are sa ii spunem fetei ca nenea ala era nesimtit??Poate nici nu era-doar ca evident ei 2 au fost incompatibili.
Humbert
User Junior
User Junior

Mesajde JustModel » 19 Dec 2012, 21:24

in primul rind tin sa te felicit ca ai scapat de un dobitoc.
in al doilea rind nu face sa cazi in depresie ci sa te bucuri ca ai scapat usor si nu au trecut n ani ca sa ramii cu trei copii si fars job pentru ca el nu-ti permitea sa iesi din casa pentru ca nu cumva sa se uite manageru mai lung la tine.
in al treilea rind, daca nu poti altfel, incearca sa lucrezi din ambitie. Demonstreaza-ti tie in primul rind ca nu merita nici unghia de la degetul mic si imagineaza ti ca peste n luni te vede intr o blana frumoasa, cu parul aranjat, asa frumoasa ca iesi dintr-o masina nou noutza si asa tzup tzup pe tocuri innnalte spre cel mai scump spa din oras....te incalzeste idea, asa? Pai pentru asta, draga, treb sa muncesi...uite si motivatia.
cit depspre cum reusim sa impartim viatza....de asta suntem o bucatica de actrise. o parte a zilei suntem femei reale, cu griji reale, si a doua parte sexy and ready for fun. profesorii cum predau lectii la scoala? Frezerii cum ne fac coafura si mai schimba doua trei vorbe cu noi, din politete? Nu am auzit pe nimeni din profesionisti sa zica ca nu imi vinde azi pantofii pentru ca i-a murit pisica si nu are chef sa ma deserveasca....
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde JustModel » 19 Dec 2012, 21:28

oooo, diabia acum am observat ca practic in fiecare post amintesc despre pisici, :roll:
cer scuze, imi doresc mult de tot un ghem pufos, da Mos Craciun o zis ca nu o sa am timp pentru ea la anu, asa ca ma ling pe bot si incerc sa fiu mai atenta in alte posturi)))
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde Maleficent » 20 Dec 2012, 14:28

tind sa te contrazic humbert dar fiecare cu parerea lui.Eu sunt ferm convinsa ca,atata timp cat copilul nu stie cine si ce i-au fost parintii adevarati nu are de ce sa-i mosteneasca,sa le mosteneasca comportamentele.Sunt copii care provin din super familii,care au parte de super educatie si ajung niste depravati.Aici tot gena e de vina?Eu tot insist ca educatia care o primesti de la parinti conteaza cel mai mult...pana intervine anturajul,care din pacate poate influenta copilul intr-un mode negativ(aici depinde de taria de caracter si de personalitatea lui)..Fiecare are dreptul la o sansa in viata,mai ales copii abandonati care din pacate nu ei au ales sa se nasca si nu ei si-au ales familiile.
Dar am cam deviat de la subiect :oops:
Maleficent
VETERAN
VETERAN

Mesajde anyaa » 21 Dec 2012, 06:13

Ca sa nu cazi in depresie fa-ti noi prieteni sunt sigura ca aici sunt foarte multe persoane gata sa te ajute cu un sfat si o vorba buna.Eu una sunt dispusa sa te ascult si sa fiu alaturi de tine cu o vorba dar trebuie sa nu te mai gandesti la acel baiat.Gandeste-te ca nu a fost sa fie si vor venii multe alte lucruri frumoase in viata ta .Trust me nu merita
anyaa

Mesajde anyaa » 21 Dec 2012, 06:21

Dar cum este cu Familiile de Intelectuali care au 2 copii unul super cuminte isi vede de treaba lui de scoala etc si celalat un depravat ,un drogat care fuge de acasa doare prin canale etc
NU face parte din aceelasi Adn ca si celalt ? Nu au primit aceeasi educatie?
Eu cred ca nu conteaza "'aluatul '' din care faci parte cum ai mentionat( betivi/hoti /mame depravate s.a.s.m.d conteaza cum esti tu ca si om .
Sunt de parere ca fiecare avem un omulet bun si un omulet rau in noi.Depinde care invinge care este mai puternic si apropos toti avem gena criminala in noi doar ca la unii este mai dezvoltata si la altii nu
Prin urmare suntem toti egali si exact la fel
anyaa

Mesajde www » 22 Dec 2012, 01:20

Ana, eu acum sunt in pauza munca din acelasi motiv-emotional vraiste. Imi moare pet-ul. Da, suna banal. Dar prefer sa traiesc emotiile decat sa le ignor. Cand cauti evadare in alte lucruri doar asta obtii de obicei-o pauza. Unii dintre noi reusesc sa treaca easy peste un moment emotional puternic, altii nu atat de easy. Doar TU poti intelege ce te ajuta mai bine.

P.S.: Balky, totusi temperamentul este mostenit genetic. Mediul de crestere si alti factori intervin dupa in formarea personalitatii. No doubt ca fiecare are dreptul la o sansa. Chiar si mai multe:-)
User Activ
User Activ

Mesajde Humbert » 22 Dec 2012, 13:18

Annya-nu fa confuzii-viciile se educa, nu se mostenesc.Circumstantele adecvate fac ca unii dintr noi sa nu is manifeste niciodata adevarata personalitate.Ce zici despre criminalii despre are toti vecinii se jura ca era "un om linistit, familist convins" sau hotii nativi-proveniti din familii instarite, si care nu au dus lipsa in copilarie de nimic?????Sau isteria/paranoia/etc...nemanifestate in public nu inseamna ca nu exista-fiindca oamenii sunt prosti si nu stiu sa citeasca printre randuri si nici prea grozavi nu sunt in a citi asa numitul body-language-culmea animalele nu si-au pierdut acest al saselea simt-de asta ei simt omul cum este el nu cum vrea sa para ca este.
WWW imi pare rau de animalutul tau.Si eu sunt dog-lover/rescuer stiu cum este.
Fii tare.
Humbert
User Junior
User Junior

Mesajde coco_ch » 23 Dec 2012, 20:22

aany ... ala era cancerul , nu gena criminala ))
coco_ch
User Junior+
User Junior+

Mesajde alexandra1234 » 23 Dec 2012, 22:04

sunteti pe langa subiect de ceva vreme
pe mine chiar ma interesa povestea si sfaturile
am ajuns la adn acum..wtf..
alexandra1234
User Activ
User Activ

Mesajde ana8989 » 24 Dec 2012, 22:09

MULTUMESC TUTUROR PT IINCURAJARE!SARBATORI FERICITE VA UREZ SI UN AN NOU FERICIT PLIN DE IMPLINIRI!
ana8989

Mesajde Studio20 » 27 Dec 2012, 14:38

Sarbatori fericite tuturor! :)
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde Rami » 05 Ian 2013, 19:49

ana8989 scrie:Cum impacati problemele din viata de zi cu zi cu videochatul?avand in vedere ca e o munca unde tre sa apari fresh si naturala fara nervi sau dezamagiri in dragoste.Eu recent m-am despartit de prietenul meu am fost sedusa si abandonata cand am avut mai multe probleme si imi vine sa innebunesc nu mai am chef de munca de nimic,simt ca cad in depresie,nu am pe nimeni aproape.no familyy,no friends.

Gandete-te la avc ca la un terapeut.
In timp ce in viata reala un domn bou m-a sedus si m-a abandonat, in lumea avc mii de barbati ma admira :D
Rami
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj