Videochat-ul, industria care oferă PLĂCERE pe bani.

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde dragica1 » 23 Noi 2016, 16:25

Videochat-ul, industria care oferă PLĂCERE pe bani. Câți bani câștigă fetele angajate și cât fac proprietarii. Sumele sunt AMEȚITOARE

Videochatul a devenit o adevarata industrie din care se scot profituri uriase, atat pentru proprietarii site-urilor cat si pentru fetele angajate
În ultimii ani, în România, videochat-ul a devenit o afacere, profitabilă, de sute de milioane de euro.
„Estimăm că numărul persoanelor care fac videochat se apropie de 100.000. Iar ca încasări, pe întreg teritoriul țării, undeva la peste 100 de milioane de euro”, a spus Robert Vanderty, managerul unui studio de videochat.

Atraşi de oportunitatea de a câştiga mulţi bani, într-un timp foarte scurt, zeci de mii de tineri se îmbracă provocator şi discută cu străini bogaţi, în faţă camerelor video. În marile oraşe s-au înfiinţat sute de studiouri care sunt, permanent, în căutare de angajaţi, mai ales în rândurile studenţilor.

http://infoalert.ro/2016/11/23/videocha ... metitoare/
dragica1
User Junior
User Junior

Mesajde googlefun » 23 Noi 2016, 17:58

http://www.timesnewroman.ro/monden/5318 ... -videochat

P.S Nu-i mai ajung banii de pe meditatiile la matematica si de la Oriflame ! In fine , la ea chiar nu ma asteptam ! Pfff
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde alexalex101 » 23 Noi 2016, 20:47

Groteasca "reclama" din Piata Romana ...
alexalex101
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 23 Noi 2016, 22:00

Ce reclama e in Piata Romana?
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde eldiablo » 23 Noi 2016, 22:04

Asta e unul din articolele unde i-as da 2 sfaturi domnului MF proprietarul studioului unde "activeaza" atat managerul cat si modelul mebtionate in articol :

1.roaga-i pe cei 2 sa actioneze in instanta entitatea care a publicat articolul SAU
2.concediaza managerul ( ocup eu postul cu 50% din salariu si garantez 101% rezultate financiare ) si penalizeaza modelul cu 12501$ ( poti oprii penaluzarea in 10 rate )

Am fost si sunt un admirator/sustinator al brandului in sine si al proprietarului in particular DAR .....

Just my 2 cents ...in continuare o sa respect si recomand ideea
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde eldiablo » 23 Noi 2016, 22:05

Imi asum cele x greseli de exprimare :) scuze
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde WinXPfather » 23 Noi 2016, 22:09

Dar si niste argumente pentru care sustii cele de mai sus, eldiablo? Chiar sunt curios.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Smart » 23 Noi 2016, 22:57

Nestiind care e Piata Romana banuiesc ca este vorba de fatucile care au pe el case si masini... Este o varianta si mai horror la acea reclama...
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde IsaGlamChat » 23 Noi 2016, 23:05

Voi aici vorbiti de 3 studiouri diferite..
Primul articol nu are ce sa dea in judecata ca e facut tocmai de studio:)Si este facut bine,chiar foarte bine.Nu are ce concedia,penaliza,modelul a spus ce trebuia sa spuna,am apreciat si faptul ca nu a promovat vulgaritatea.

Al doilea articol nu are legatura cu primul si nu stiu cine sunt persoanele in cauza iar reclama din piata Romana targheteaza exact ce se vrea,naive cu ganduri de imbogatire rapida,este plina industria nici o noutate.

Eldiablo la cat de bun manager pretinzi ca esti nu stiu cum naiba dar nu ai un studio cu niste rezultate remarcabile sau macar niste rezultate ca cele afisate de studio 20...hai sa ne vedem totusi barna din ochiul nostru,indiferent ca este reclama este o reclama facuta cu cap si tot ce trebuie.Ori ai amestecat articolelele intre ele ori nu stiu ce ai gandit,poate ne spui mai pe larg sa ne luminam si noi.
Sau poate vroiai ca modelul sa spuna ca membri intra si cer ''open chest'',dar ea poate nu are genul asta de membri,sau cer 7 jucarii si in gauri inexistente dar ea poate nu are parte de asa ceva sau poate inversul adica minciuna suprema ca membri intra sa stea doar de vorba ca pe facebook in timp ce modelele se uita pe Netflix?
In industria asta exista si modele care nu s-au dezbracat niciodata in viata lor si sunt si modele care-si baga frigiderul,fiecare isi spune punctul de vedere prin prisma a ce face nu generalizam de dragul aberatiei.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde eldiablo » 24 Noi 2016, 14:17

Bun ...acum pe principiul "trebuie sa-mi asum ce-am spus" vreau sa fac niste precizari pentru ca postarea mea "putin sarcastica si glumeata" a fost oarecum gresit interpretata :

- am fost "deranjat" de anumite detalii din articol pe care eu le-am vazut ca exagerari inutile ( cele 100.000 modele , sutele de studiouri din orasele mari , faptul ca majoritatea modelelor sunt studente asta ca sa le evidentiez pe cele care "m-au deranjat cel mai mult" ) din partea managerului si despre anumite "pasaje" povestite de unul din modele ( ma refer strict la cel in care povestea despre acei membrii "money slave" - "control my life" sau cum se numesc ei de fapt - PENTRU NISTE PERSOANE OBISNUITE CU DOMENIUL sunt niste "banalitati" - pentru publicul larg sunt niste detalii care pot fi cu usurinta intelese gresit si ca urmare persoane noi pot "intra" in domeniu plecand de la niste premise gresite )
- acum ...propunerile mele au fost 100% glume ... si ma mir ca au fost luate "in serios" dar raspund ca sa nu mai fie loc de confuzie :

1.NU AM SI NU AM AVUT calitati de manager ( spre amuzamentul meu personal chiar am fost refuzat la un interviu exact la studioul despre care vorbim ) iar acest lucru este pentru mine o certitudine .... am incercat sa fiu managerul propriei afaceri si am constatat niste rezultate nesatisfacatoare chiar si pt mine asa ca am decis sa imi recunosc acest lucru si sa-mi indrept energia si timpul spre lucruri pe care le fac mai bine .Isa ...barna din ochiul meu pe care mi-o asum e ca ma bag ca musca in lapte si spun pe fata ( de cele mai multe ori glumind ) atunci cand cineva exagereaza ...mi-o asum si ca de obicei imi cer si scuze daca am deranjat
2.As fi vrut ca modelul sa spuna ca banii se castiga in functie de cat de mult un model poate intretine discutii private cu membrii site-urilor - exact cum spuneai si tu ...fara a generaliza sau oferii detalii despre ce se intampla in timpul acelor discutii private

In postarea mea precum si in aceasta postare am facut trimitere doar catre articolul de pe infoalert ...celalalt ...e altceva +
De-a lungul timpului am apreciat dezvoltarea studioului mentionat in articol , ii respect pentru profesionalismul lor , ii recomand cand am cui si de ce .... atata tot ca in gluma "i-am penalizat" pentru exagerarile observate de mine ..... tin sa precizez inca odata ca nu am precizat niciodata ca sunt un manager bun SI MAI ALES nu am vb serios despre concedierea unui manager sau penalizarea vreunui model ( managerul respectiv chiar este manager la una din cele mai bune companii din domeniu iar cu penalizarea modelelor n-am fost niciodata de acord )

Spor in tot la toti si inca odata scuze daca am ofensat sau suparat pe cineva

Win ... argumentele pentru "postarea mea glumeata" sunt exagerarile mentionate mai sus
Isa ....sper ca am explicat pe larg si imi accepti asumarea barnei aferente ( faptul ca ma bag ca musca in lapte cateodata ) DAR recunosc ca mi-ar fi placut asa ca om sa am un studio cu rezultate remarcabile :)
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde MARKUS » 24 Noi 2016, 15:14

eldiablo scrie:Asta e unul din articolele unde i-as da 2 sfaturi domnului MF proprietarul studioului unde "activeaza" atat managerul cat si modelul mebtionate in articol :

1.roaga-i pe cei 2 sa actioneze in instanta entitatea care a publicat articolul SAU
2.concediaza managerul ( ocup eu postul cu 50% din salariu si garantez 101% rezultate financiare ) si penalizeaza modelul cu 12501$ ( poti oprii penaluzarea in 10 rate )

Am fost si sunt un admirator/sustinator al brandului in sine si al proprietarului in particular DAR .....

Nu e manager, e ''propietarul'' francizelor din Bucuresti si administratorul firmelor (cel care raspunde juridic) :))))) Deci, ma indoiesc ca ai vrea sa ii iei locul :))))))))))))))

Da si eu sunt dezamagit de toate exagerarile si calitatea slaba a acelui reportaj. Insa fiecare isi face marketingul cum considera.
Citeam zilele trecute, pe un site, o descriere a ''unui'' owner de studio, care incerca sa minta "dragut". -M-am distrat copios cum unii nu au simtul penibilului si cum se ridiculizeaza singuri:
''16 years, over 5000 models, 100 models over 20k a month, 5 brands ''
MARKUS
User Activ
User Activ

Mesajde Studio20 » 24 Noi 2016, 15:54

eldiablo scrie:Asta e unul din articolele unde i-as da 2 sfaturi domnului MF proprietarul studioului unde "activeaza" atat managerul cat si modelul mebtionate in articol :

Multumim eldiablo pentru sugestie,

Asta e mass-media zilelor noastre, in Romania si oriunde in lume. Este un stil jurnalistic deja consacrat sa induci in eroare pe cei intervievati despre adevaratele tale intentii, sa amesteci fraze decupate de la diversi interlocutori si actiuni/oameni/firme fara legatura si asa mai departe. Nu are sens sa dam pe nimeni in judecata, ca filozofie de viata si de business noi ne-am propus inca de la inceput sa fim si sa ramanem pozitivi, orientati spre constructie si innovatie si se pare ca am facut alegerea corecta. Cei care au decis sa isi dedice viata incercarii de a face rau si de a sabota pe altii sunt din ce in ce mai tristi si frustrati, poate intr-o zi isi vor reevalua decizia.

Iar colegii din echipa 20 care apar in articol s-au prezentat mai mult decat onorabil. Si, in pofida mizeriilor din articol, am sesizat o crestere cu 20% a volumului de aplicatii din toata tara in primele 3 zile din saptamana asta deci ... e de bine :)

Cat despre propunerea ta de a lucra impreuna ... te asteptam oricand sa o dezvoltam, valoarea unui business este data de valoarea oamenilor care il compun si de sinergia lor ca echipa.
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 24 Noi 2016, 22:13

Si mi se spunea mie si lui google de sarcasm, glume, caterinca. Acum am convingerea ca avem intelegere complet diferita a termenilor. Macar m-am convins ca nu gresesc.

Din punctul meu de vedere reportajul nu e deloc rau. Chiar daca se observa clar "deviatia", reportajul nu a iesit naspa. Sa te iei de pr-ul lui Mugur e ca si cum te-ai lua de Usain Bolt ca alearga proba de 100m.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde alexiss » 24 Noi 2016, 23:39

In stilul meu caracteristic ... vad altceva . Oameni care fac ... asa cum o fi , bine - rau , si oameni care isi dau cu parerea (de regula) .
Mie mi se pare un reportaj destul de echilibrat . Cu unele foarte mici deviatii cred ca se prezinta o realitate generala a pietii . Din pacate piata nu inseamna 4-5 branduri romanesti cunoscute la nivel international , plus alte cateva respectabile . Piata e mult mai mare decat laptele si mierea despre care am vrea sa se vorbeasca .

Vad ca oricum starneste mai mult interes si se fac mai multe comentarii decat pe cazuri care afecteaza grav imaginea industriei , gen descinderi cu mascati . Astea au fost multe in istoria comunitatii noastre . Mie mi se pare cel putin geniala interpretarea asta a oamenilor .
alexiss
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj