Videochat de acasa

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Lina » 21 Apr 2016, 23:03

Videochat de acasa!
Hello all !! Sunt noua, numele meu este Lina si ma bate gândul sa ma apuc de videochat . Am 27 de ani nu am mai muncit niciodată in acest domeniu dar citind ,cam de vreo 6 luni pe forumuri si multe altele mi-am îmbogățit cunoștințele (nu știu cam in ce măsura ) . Am muncit cam 5 ani dansatoare si mereu am avut contact (verbal) cu diferiți domni , deci la 'papagal' ma pricep . Engleză vorbesc si scriu perfect . Cu pc'ul sunt destul de priceputa sa zicem un 7 pe o scara de la 1/10. Locuiesc intr-un apartament foarte luxos ,deci de locație nu se pune problema, laptop performant am, dar si ceva camere performante una din ele fiind 'logitech hd ' cumpărată acum 1 an tot in dorința de a practica videochat , dorința abandonată din cauza unor probleme .... Anyway.. Am 1.70 silicoane , posterior mărit , buze etc .... Blonda ... Costumații foarte multe din vremea cand dansam care au costat o avere (Nu vreau sa ma laud ) dar vreau sa știu câte șanse am sa practic aceasta meserie de ACASA e foarte important pentru mine ! Ma pot dedica intru totul meseriei minim 7-8 ore pe zi nu e problema . Va mulțumesc si sper sa primesc si ceva răspunsuri ! Scuzați daca am facut unele greșeli dar tastez repede pe telefon . Va pup si o zi/seara buna tuturor ! God Bless you all!
Lina

Mesajde Studio20 » 22 Apr 2016, 11:53

Buna Lina si bine ai venit printre noi.

Intrebare: de ce acasa? Atentie, nu judec si nu cotest in nici un fel dorinta ta, doar ma intreb care sunt motivele care te fac sa iti doresti sa incepi acasa si nu intr-un studio.
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde wrongturn2020 » 22 Apr 2016, 14:15

E simplu:100% profit(ma rog,84% daca isi plateste impozitele)...daca are tot ce ii trebuie de acasa si e perseverenta de ce s-ar apuca la studio?sunt atatea modele care au invatat pe cont propriu si s-au ridicat singure...pe cand la studio ar lucra pe procent de 35%legal...sau chiar mai putin,cine stie...Lina ai sanse sa faci foarte multi bani daca esti serioasa si stai online...cam la ce castiguri te astepti?
wrongturn2020

Mesajde angeline » 22 Apr 2016, 16:48

Daca tu consideri ca esti suficient de documentata incat sa iti incepi activitatea pe cont propriu de ce nu ?! Sansele sunt de 100% atata timp cat vei avea un program fix si esti suficient de motivata sa te tii de treaba . Am vazut si multe cazuri in care fetele care au inceput sa faca asta de acasa nu au tinut cont de un program fix , tentatiile sunt multe cand lucrezi de acasa , ba nu ai chef , ba nu ai starea necesara , ba te-au sunat prietenii si mai bine alegi sa faci o ieseala etc etc .Lucrand de acasa esti propriul tau sef ,deci totul depinde doar de tine si de cat de organizata poti fi plus cat de informata esti in ceea ce presupune acest job .Si inca un aspect legat de "papagal" cum ii spui tu ,e destul de mare diferenta in a avea un contact verbal face to face si in avea un contact verbal online si doar online ;) E parerea mea pur personala , asta o sa vezi singurica si o sa tragi tu concluzia . God bless you too :)))
angeline
User Junior+
User Junior+

Mesajde Lvvtm » 22 Apr 2016, 19:39

Bafta maxima Lina!! Si eu am aceleasi intentii si momentan inca studiez terenul:) deocandata mi am facut doar cont payoneer, astept cardul.
Lvvtm

Mesajde Lvvtm » 22 Apr 2016, 19:50

Si pt ca studiez terenul mai ales citind ce postati voi, va multumesc mult mult tuturor. Va rupeti din timp ca sa aiba incepatorii de unde sa invete❤️❤️ In alte joburi nu face nimeni asa cva..din contra.
Lvvtm

Mesajde MichelleM » 22 Apr 2016, 22:59

De ce nu ramai la meseria ta veche?
Cred ca se castiga destul de bine si oportunitati 1000 ,right?
MichelleM
User Junior
User Junior

Mesajde IsaGlamChat » 22 Apr 2016, 23:38

Lina scrie:Videochat de acasa!
Hello all !! Sunt noua, numele meu este Lina si ma bate gândul sa ma apuc de videochat . Am 27 de ani nu am mai muncit niciodată in acest domeniu dar citind ,cam de vreo 6 luni pe forumuri si multe altele mi-am îmbogățit cunoștințele (nu știu cam in ce măsura ) . Am muncit cam 5 ani dansatoare si mereu am avut contact (verbal) cu diferiți domni , deci la 'papagal' ma pricep . Engleză vorbesc si scriu perfect . Cu pc'ul sunt destul de priceputa sa zicem un 7 pe o scara de la 1/10. Locuiesc intr-un apartament foarte luxos ,deci de locație nu se pune problema, laptop performant am, dar si ceva camere performante una din ele fiind 'logitech hd ' cumpărată acum 1 an tot in dorința de a practica videochat , dorința abandonată din cauza unor probleme .... Anyway.. Am 1.70 silicoane , posterior mărit , buze etc .... Blonda ... Costumații foarte multe din vremea cand dansam care au costat o avere (Nu vreau sa ma laud ) dar vreau sa știu câte șanse am sa practic aceasta meserie de ACASA e foarte important pentru mine ! Ma pot dedica intru totul meseriei minim 7-8 ore pe zi nu e problema . Va mulțumesc si sper sa primesc si ceva răspunsuri ! Scuzați daca am facut unele greșeli dar tastez repede pe telefon . Va pup si o zi/seara buna tuturor ! God Bless you all!

Foarte multe sanse,daca faci tot ce ai spus in privinta respectarii programului,cu ce spui ca deja ai,aspect,engleza buna,outfituri si atitudine sexy care nu ma indoiesc ca iti lipseste dupa 5 ani ca dansatoare chiar ai toate sansele ca model independent.Barbatii intodeauna vor prefera o femeie ca tine in detrimentul unei femei normale/banale( no matter what they say:))) cel putin cand vine vorba de sex daca mai ai si ceva in cap pe langa frumusete atunci sansele sunt maxime.
Sper sa nu-ti lipseasca rabdarea,daca ai si asta o sa faci bani cu siguranta.

Succes!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde justme2015 » 23 Apr 2016, 01:18

Mda. Pot spune decat atat: Nota 10 Isa. Mai rar owneri care sa nu spuna vino la mine ca vei face bani multi, de acasa nu ai sanse.
justme2015

Mesajde ladyinblack21 » 23 Apr 2016, 06:10

Buna Lina,din toate punctele de vedere se pare ca stai bine,o sa ai succes de acasa doar ca acei 100% pot insemna mai putin decat 50% oferit de un studio,indiferent de calitatiile tale,pentru ca inceputul in videochat e greu,greu din prisma faptului ca poate te astepti la sume,iar ele vor aparea dupa ce vei depune efort,in timp...rabdarea asa cum spune isa e cel mai mare atuu:) Eu sincer,cred ca un studio bun plus calitatiile tale ar reusii sa te ajute sa iti descoperi stilul si sa te puna "sus" mai repede decat ai face`o tu singura,dar repet intr`un studio bun,renumit,cu rezultate. Poti lucra 6 luni pana prinzi incredere in tine si cunostiinte si apoi sa te muti acasa fara nicio problema:)

Iti doresc mult succes indiferent de varianta aleasa:)

P.s : sunt independenta ,deci nu promovez niciun studio,e doar parerea mea personala:)
ladyinblack21
User Junior
User Junior

Mesajde IsaGlamChat » 23 Apr 2016, 10:43

ladyinblack21 scrie:Buna Lina,din toate punctele de vedere se pare ca stai bine,o sa ai succes de acasa doar ca acei 100% pot insemna mai putin decat 50% oferit de un studio,indiferent de calitatiile tale,pentru ca inceputul in videochat e greu,greu din prisma faptului ca poate te astepti la sume,iar ele vor aparea dupa ce vei depune efort,in timp...rabdarea asa cum spune isa e cel mai mare atuu:) Eu sincer,cred ca un studio bun plus calitatiile tale ar reusii sa te ajute sa iti descoperi stilul si sa te puna "sus" mai repede decat ai face`o tu singura,dar repet intr`un studio bun,renumit,cu rezultate. Poti lucra 6 luni pana prinzi incredere in tine si cunostiinte si apoi sa te muti acasa fara nicio problema:)

Iti doresc mult succes indiferent de varianta aleasa:)

P.s : sunt independenta ,deci nu promovez niciun studio,e doar parerea mea personala:)

Lady,6 luni intr-un studio pot insemna si probleme mai multe pe urma,schimbarea screenului in principal care in momentul actual chiar conteaza.Parerea mea este ca nu are nevoie de nici un studio,ce face ea mai departe e strict problema personala:)
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde Lina » 23 Apr 2016, 17:33

Va mulțumesc tuturor pentru încurajări . E mult mai simplu pentru mine de acasa cu toate ca am studiouri in oraș .Si de ce as merge la Ele cand pot depune mai mult efort de acasa si in timp sa văd rezultatele . Ma gândeam sa incep pe livejasmin , cam o saptamana si după pe inca 1-2 , ma puteri sfătui pe care ? Si in legătura cu plata , exista si alte modalități inafara de payoneer ? :roll:
Lina

Mesajde alexalex101 » 23 Apr 2016, 18:59

Cea mai simpla si putin costisitoare: transferul bancar. Cat despre sites poti alege din multe ... Streamate, ImLive, Streamray, Flirt4Free ... bla bla bla, le gasesti pe forum pe toate.
alexalex101
User Junior
User Junior

Mesajde WebModelMedia » 13 Mai 2016, 18:16

Buna Lina,

Ca sa-ti dai seama care din site-urile de videochat ti se potrivesc cel mai bine, ar fi sa intri pe ele si sa vezi cum lucreaza si cum interactioneaza modelele cu userii si invers. Pe MFC si Chaturbate metodele de interactiune/abordare difera fata de LiveJasmin si ImLIVE, de exemplu.

Daca vrei sa incepi pe un site pretentios cum este LiveJasminul te sfatuiesc sa-ti faci o sedinta foto profesionala pentru a avea activ macar canalul de Free.

O zi placuta si multa bafta.
WebModelMedia
User Junior
User Junior

Mesajde BTCmaster » 08 Iul 2016, 19:03

[url][/url]
Lina scrie:ma puteri sfătui pe care ? Si in legătura cu plata , exista si alte modalități inafara de payoneer ? :roll:

Buna Lina.

Iti recomand sa incerci Xotika.TV este o platforma NEW bazata pe noua modalitate de plata BITCOIN, care iti ofera retrageri instante dupa fiecare show, fara chargeback. Pentru mai multe informati acceseaza pagina lor de Wiki: https://www.reddit.com/r/XotikaTV/wiki/index
BTCmaster

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj