Videochat de acasa :)

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde meme » 27 Noi 2014, 16:02

Buna tuturor ,

Poate ma pute-ti ajuta si pe mne cu niste raspunsuri pt ca sunt intr-o mare dilema.. tot citesc de ceva timp, cum ca vdc independent functioneaza :) eu luc la un studio de 3 ani , fac de acasa, aparatura si absoult tot este suportat de mine! sudioul doar isi ia procentul si atat practic nu ma ajuta in nici un fel! :oops: ce parare aveti as putea incerca pe cont propriu ? desigur, orele de stat online nu se vor modifica chiar daca voi lucra independent! :mrgreen: volumul de munka va fi la fel , incerc doar sa imi dau seama daca intradevar vva functiona si daka ma poate ajuta cineva ar fi super :) multumesc
meme

Mesajde googlefun » 27 Noi 2014, 16:49

NU ! Nu va functiona ...
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde solveit_girl » 27 Noi 2014, 17:03

Stai sa inteleg?Lucrezi la studio de 3 ani dar de acasa?Adica ei cu ce au contribuit? Doar ti-au facut conturile si ATAT??????
solveit_girl
User Junior
User Junior

Mesajde googlefun » 27 Noi 2014, 17:12

solveit_girl scrie:Stai sa inteleg?Lucrezi la studio de 3 ani dar de acasa?Adica ei cu ce au contribuit? Doar ti-au facut conturile si ATAT??????

E succinta si suficient de alambicata descrierea ....sa lasam sa mai evolueze .Vom afla lucruri interesante ...sau poate nu .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde meme » 27 Noi 2014, 17:20

Googlefun imi poti spune dc? nu stiu cum de te lasa astia pe aiki sa dai niste rasp ca astea.. ar trebuii sa vii si cu niste argumente daka nu abtine-te!

cam asa ceva solveit_girl ..

solveit_girl scrie:Stai sa inteleg?Lucrezi la studio de 3 ani dar de acasa?Adica ei cu ce au contribuit? Doar ti-au facut conturile si ATAT??????

da :(
meme

Mesajde IsaGlamChat » 27 Noi 2014, 18:26

Eu am inteles doar ca cineva sau ceva pute:)))Mai departe a raspuns Marius la intrebarea mea'' de ce unele modele dau procent unor studiouri virtuale aka paraziti care nu fac nimic pentru ele?'' raspunsul fiind ''grad de retard''.

P.S.Acum m-am convins ca are dreptate.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 27 Noi 2014, 18:53

pocahontas scrie:Eu am inteles doar ca cineva sau ceva pute:)))Mai departe a raspuns Marius la intrebarea mea'' de ce unele modele dau procent unor studiouri virtuale aka paraziti care nu fac nimic pentru ele?'' raspunsul fiind ''grad de retard''.

poca@ ai dreptate cineva sau ceva cam pute ....
Unele retarde/i i-si fac conturi multiple pe aici . Unele rezista mai multe postari , altele de la prima postare i-si dau arama de bastarde forever ....pe fata :wink:
1.Sunt aceleasi retarde care habar nu au pe ce lume traiesc .

2.Sunt aceleasi retarde care nu aveau habar de nimic ( nu-i problema, ca nici acum nu au ) , cineva le-a facut conturi cand erau proaste gramada ajutandu-le sa faca un ban cat de cat si acum li se pare lor ca sunt suficient de destepte sa-si faca singure cont si nu stiu cum sa scape de aia cu conturile ,ceea ce nu ar fi chiar de condamnat daca ar veni din partea unor persoane oneste , ca sa merite sa le ajutam !
Dar macar nu sunt sincere in ce declara .Barem o spuneau pe aia dreapta , nu eram nevoiti sa inghitim povestioarele lor lacrimogene de 2 lei ..

3.Sunt aceleasi retarde care au si ceva probleme la mansarda , fara pic de caracter -care in final - datorita tot aceluiasi retard mental devin agresive verbal .

4.Sunt aceleasi retarde care nu ar merita mai mult , ba din contra ar merita ca parazitii aia sa le opreasca 80% si sa le dea doar 20% .Sau mai degraba ar merita sa le inchida de tot conturile, pe viata!

I-mi pare rau sa spun asta , inca nu sunt sigur ca userul de mai sus se incadreaza 100% in banuiala mea ...dar daca vrei i-ti dau exemple de useri "diferiti "cu care te-ai "certat" si tu si Win si care in cele din urma au reactionat violent verbal luandu-se fara explicatii de tine sau de el . Si ce crezi ? 'Userii " aia erau una si aceeasi persoana, venea cu alta povestioara de fiecare data !Cand era luat din scurt cum ca vorbeste prostii reactiona violent verbal. Nu prea ai ce sa le faci se pare ...tot apar .

Sunt cazuri si cazuri de persoane care au inceput la un studio fizic sau la unul virtual , nu generalizez si nu spun ca nu merita o sansa .Dar sunt si canalii .Canalii care oriunde ar munci pana la urma si-ar da arama pe fata .Au un stil aparte , usor de recunoscut .
Uita-te la ce mi-a raspuns mie , la a 2 a postare din viata ei :lol: cand eu doar am spus ca e succinta si alambicata povestea ei . Asta ca sa fiu elegant....
Putea veni cu explicatii mai ample la ceea ce doreste si care e situatia de fapt ...

P.S De ce useri mai vechi sau mai noi care au doar interese de a ajuta sau a se informa pe forum nu reactioneza ca cei sub acoperire ? Lipsa retard , nu ?
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde meme » 28 Noi 2014, 23:27

googlefun scrie:
pocahontas scrie:Eu am inteles doar ca cineva sau ceva pute:)))Mai departe a raspuns Marius la intrebarea mea'' de ce unele modele dau procent unor studiouri virtuale aka paraziti care nu fac nimic pentru ele?'' raspunsul fiind ''grad de retard''.

poca@ ai dreptate cineva sau ceva cam pute ....
Unele retarde/i i-si fac conturi multiple pe aici . Unele rezista mai multe postari , altele de la prima postare i-si dau arama de bastarde forever ....pe fata :wink:
1.Sunt aceleasi retarde care habar nu au pe ce lume traiesc .

2.Sunt aceleasi retarde care nu aveau habar de nimic ( nu-i problema, ca nici acum nu au ) , cineva le-a facut conturi cand erau proaste gramada ajutandu-le sa faca un ban cat de cat si acum li se pare lor ca sunt suficient de destepte sa-si faca singure cont si nu stiu cum sa scape de aia cu conturile ,ceea ce nu ar fi chiar de condamnat daca ar veni din partea unor persoane oneste , ca sa merite sa le ajutam !
Dar macar nu sunt sincere in ce declara .Barem o spuneau pe aia dreapta , nu eram nevoiti sa inghitim povestioarele lor lacrimogene de 2 lei ..

3.Sunt aceleasi retarde care au si ceva probleme la mansarda , fara pic de caracter -care in final - datorita tot aceluiasi retard mental devin agresive verbal .

4.Sunt aceleasi retarde care nu ar merita mai mult , ba din contra ar merita ca parazitii aia sa le opreasca 80% si sa le dea doar 20% .Sau mai degraba ar merita sa le inchida de tot conturile, pe viata!

I-mi pare rau sa spun asta , inca nu sunt sigur ca userul de mai sus se incadreaza 100% in banuiala mea ...dar daca vrei i-ti dau exemple de useri "diferiti "cu care te-ai "certat" si tu si Win si care in cele din urma au reactionat violent verbal luandu-se fara explicatii de tine sau de el . Si ce crezi ? 'Userii " aia erau una si aceeasi persoana, venea cu alta povestioara de fiecare data !Cand era luat din scurt cum ca vorbeste prostii reactiona violent verbal. Nu prea ai ce sa le faci se pare ...tot apar .

Sunt cazuri si cazuri de persoane care au inceput la un studio fizic sau la unul virtual , nu generalizez si nu spun ca nu merita o sansa .Dar sunt si canalii .Canalii care oriunde ar munci pana la urma si-ar da arama pe fata .Au un stil aparte , usor de recunoscut .
Uita-te la ce mi-a raspuns mie , la a 2 a postare din viata ei :lol: cand eu doar am spus ca e succinta si alambicata povestea ei . Asta ca sa fiu elegant....
Putea veni cu explicatii mai ample la ceea ce doreste si care e situatia de fapt ...

P.S De ce useri mai vechi sau mai noi care au doar interese de a ajuta sau a se informa pe forum nu reactioneza ca cei sub acoperire ? Lipsa retard , nu ?

In primul rand nu inteleg de ce vorbesti asa, iar in al dilea rand daca esti sictirit nu mai raspunde! da am dat al doilea mesaj asa deorece raspunsul tau este ... de mai bine numai este :) nu te mai deranja sa scrii oricum iti multumesc vad ca inka mai exista retarzii pe cale de dispariti
meme

Mesajde alexandra85 » 30 Noi 2014, 20:32

Hello!

Am lucrat cu un studio (jos palaria oameni foarte ok!) aproape un an dar in urma unei probleme de sanatate cu cel mic nu am putut sa mai merg, oamenii au fost intelegatori. Ma gandeam sa revin insa nu voi putea respecta turele de acolo iar treaba cu "iti faci tu programul" nu prea merge dar e de inteles. :)

Asadar as vrea sa reincep de acasa. Stie cineva cat timp raman acele conturi (de studio) active? In cat timp pot incepe ca model independent? Ultima oara am fost in septembrie.

Managerul de acolo a zis ca sunt site-uri care inchid conturile dupa 3 luni de inactivitate altele 6 luni altele doar le ingheata. Ma intereseaza in mod deosebit streamray si streamate, poate si ImLive pe MFC am resit sa fac.

Multumesc!

O seara frumoasa!
alexandra85

Mesajde LolaHighClass » 01 Dec 2014, 15:59

Si acum rad singura prin casa, vreau buton de like. La acelasi lucru m-am gandit si eu cand am inceput sa citesc postarea. E greu prin Romania noastra... :)
LolaHighClass
User Junior
User Junior

Mesajde Svideo » 01 Dec 2014, 16:52

meme scrie:Buna tuturor ,

Poate ma pute-ti ajuta si pe mne cu niste raspunsuri pt ca sunt intr-o mare dilema.. tot citesc de ceva timp, cum ca vdc independent functioneaza :) eu luc la un studio de 3 ani , fac de acasa, aparatura si absoult tot este suportat de mine! sudioul doar isi ia procentul si atat practic nu ma ajuta in nici un fel! :oops: ce parare aveti as putea incerca pe cont propriu ? desigur, orele de stat online nu se vor modifica chiar daca voi lucra independent! :mrgreen: volumul de munka va fi la fel , incerc doar sa imi dau seama daca intradevar vva functiona si daka ma poate ajuta cineva ar fi super :) multumesc

Buna meme,

Raspunsul la intrebarea ta comporta mai multe variante, in fuctie de mai multe intrebari.

1. Care este procentul pe care il primesti acum de la studio si cum esti platita. Daca procentul este suficient de mare si esti platita legal 100%, atunci s-ar putea ca lucrand de acasa (tot legal 100% ca nu vrei sa iti asumi brusc riscuri inutile) sa ramai cu aproximativ aceiasi bani de fapt, deci schimbarea nu te ajuta cu nimic. Daca nu sau nu la cele 2 intrebari, atunci schimbarea merita facuta.
2. Ce fel de persoana esti tu. Daca esti auto-motivata si oricum te logai serios si pana acum fara sa te controleze studioul, atunci din nou schimbarea merita facuta. Daca exista riscul sa inlocuiesti munca serioasa cu un pic de jocuri, facebook sau TV ... nu.
3. Pe ce site lucrezi si ce relatie ai cu membrii. In functie de asta cat de usor sau greu iti va fi sa ridici un nou cont in locul celui pe care lucrezi deja. Sunt situri pe care vechimea si rezultatele contului conteza mult si unde o schimbare de cont iti poate strica veniturile pe multe luni.
4. Cati bani faci pe perioada. Daca vorbim de o medie sub 1000$, recomandarea mea e sa te muti sa lucrezi din studio pana ajungi la 3000$ cel putin. Daca media este intre 1000 si 3000$, atunci as spune ca e o zona neutra, decizia fiind mai mult la "feeling-ul" tau. Daca media este peste 3000$, din nou, schimbarea cu lucrul de acasa independent se merita.
5. Care este relatia ta contractuala cu studioul, daca exista clauze contractuale clare pentru o asemenea despartire si ce spun ele. De principiu, iti recomand sa inchizi relatia corect, atat contractual cat si moral. Evident, daca si studioul este unul corect si de bun simt.

Spor!
Svideo
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj