Ma vad cu zoom pe streamate

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde elizee » 21 Sep 2014, 22:14

stie cineva cum pot sa nu ma mai vad cu zoom in encoderul de la streamate?pe alte site-uri ma vad normal,numai la ei ma vad cu zoom ceea ce e foarte enrvant.trebuie sa stau departe ca sa ma vad toata.
Folosesc bcc950 cu webcamsplitter setat ca default la rezolutia de 1280*720.In encoder am 640*480 la input size iar la output size am 640*360.Camera e pe rezolutia ei maxima adica 800*600.
Multumesc
elizee
User Junior
User Junior

Mesajde Maleficent » 22 Sep 2014, 08:26

si eu patesc la fel,daca pe celelalte site-uri mi se vede toata fata,pe streamate se vede imaginea de la barba in jos si exact cum zici tu,cu zoom in...credeam ca e ceva de la mine
Maleficent
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 22 Sep 2014, 15:28

este din cauza diferentei de "normativ" , rezolutia 640x480 inseamna o rezolutie de 4:3 (adica multiplu de 4 si de 3) pe toate site-urile in timp ce pe Streamate streamingul este de 16:9 , asa numitul wide-screen...resemnati-va ca nu aveti ce face....

wide-screen avantajeaza modelele care performeaza intinse ca la plaja, in timp ce rezolutia standard 4:3 avantajeaza modelele care au o aparitie mai degraba pe verticala decat pe orizontala: pe scaun, pe fotoliu, etc.

a fost decizia site-ului sa fie ei altfel decat toata lumea asa ca luati-o ca atare, adaptati-va.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde SummerHill » 24 Sep 2014, 23:07

Daca tot s-a vorbit de streamate as vrea sa adaug si eu o intrebare...Ce parere aveti de traficul din saptamana asta? E chiar asa mort cum e la mine ca deja ma dispera...Vin, stau cate 10 secunde, nici hi, nici du-te la naiba si pleaca. Sunt numai eu muma padurii sau si voi aveti aceeasi problema...De regula traficul pana saptamana asta a fost cat se poate de bunicel, sunt host din ianuarie anu asta si nu m-am plans de el pana acum...Sau mi-a venit timpul sa ma duc la fund si membrii sa se duca la prospaturi? Ceva idei, multumesc.
SummerHill

Mesajde elizee » 25 Sep 2014, 11:34

Si la mine a fost slab.In weekend merge mult mai bine.Eu cred ca vechimea e un plus nu un minus.Sunt modele care lucreaza de 5,6 ani si le merge foarte bine.Daca tu simti ca s-au plictisit de tine(desi nu cred) poti schimba ceva(coafura,culoare par,o tinuta noua) ca in orice relatie cand lucrurile scartzaie:P
Si mie cand imi merge prost am tendinta sa cred ca e ceva in neregula cu mine.E aproape de sfarsitul lunii.Poate or fi saracit.Asteapta sfarsitul de luna sa ia banii.
elizee
User Junior
User Junior

Mesajde elizee » 25 Sep 2014, 11:35

Multumesc andromaca pentru raspuns.O sa ma adaptez.
elizee
User Junior
User Junior

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 28 Sep 2014, 08:41

am intrat pe streamate si bag seama ca s-a reparat streamingul 4:3, adica nu te mai vad membrii turtita cu imaginea labartata.... deci din SETTINGS va alegeti orice tip de streaming care NU are cuvantul wide si ar trebui sa fie ok, succesuri.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj