Upload speed low, help cu o parere! ! !

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde danezuL » 13 Noi 2015, 00:18

Buna tuturor.
Locuiesc in strainatate, intr-un sat mai exact.
Vreau sa ma apuc de treaba, mai exact pe Live-Jasmin, am lucrat pe el si mai demult, si m-am obisnuit cu el.
Problema e in felul urmator, in zona asta, limita de internet este de 10mb, iar la viteza respectiva upload speed-ul este de doar 0.65kbps, adica foarte scazut!
Si as vrea sa stiu, este de ajuns aceasta viteza pentru streaming HD pe livejasmin? Din cate am inteles din recomandarile lor, este necesar un minim de 1000kbps upload speed, dar va intreb pe voi, poate v-ati mai intalnit cu asemenea cazuri, sau poate chiar voi ati trecut prin asta, se poate lucra fara sa primesc BAD Video sau Audio?

In cazul in care nu se poate, v-as ruga sa-mi spuneti niste site-uri bune care nu cer un upload speed atat de mare.

Va Multumesc!
danezuL

Mesajde YZF » 13 Noi 2015, 09:51

Salut,

Voi presupune ca te referi ca ai 650kbps upload.

Clar nu e suficient pt HD, dar ce poti face este sa selectezi o rezolutie mai mica cu bitrate mai mic.
Important e ca macar sa nu-ti iei bad, iar pt asta, intra cu rezolutie mai mica, bitrate mai mic, ca macar in ce rezolutie vei emite, sa emiti stabil. Astfel, cand face suportul verificarea, da, nu o sa-ti dea HD badge, dar macar nu iti va da BAD (pt ca asa cum emiti, emiti stabil).

Ia in calcul ca prin acea "teava" mica de 650kbps o sa treaca tot ce face PC-ul tau, deci limiteaza orice poate sa o consume (tine deschis doar strictul necesar, dezactiveaza windows update si fa-le cand nu esti online, etc).

Site-urile trebuie sa le alegi functie de profilul tau/vostru/lor, dar ai grija ca daca esti pe un continent, si trebuie sa ajungi pe altul (US) banda ta se subtiaza si mai mult (teoretic nu, dar practic da), deci incearca site-uri aproape de tine sau macar pe acelasi continent.

Zi buna,
YZF
YZF

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj