Ce trebuie sa am in vedere cand hotarasc sa maresc pretul?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde wildcouple20 » 05 Aug 2015, 07:39

Salut tuturor!Am si eu o mica intrebare pentru cei care s-au mai confruntat cu astfel de situatii pe LJ...sunt model din septembrie 2014si am fost tot timpul pe 2,49...in ultimul timp am adus privatul la 60% si am decis sa trec pe 3,49...nu pentru a castiga mai mult,ci pentru a scapa de cheap members care pentru mine reprezinta o mare frustrare.Toate bune si frumoase in primele zile,eram la 45-5% privat...pana aseara cand am avut doua ore in free si m-a facut sa ma gandesc de 2 ori inainte de a mentine sau nu pretul...mentionez ca am un decor ok(nu lux,camera de adolescenta mai mult),lucrez exclusiv pe jasmin,vorbesc bine engleza,glumesc cu membrii cat se poate..problema e ca daca vad ca am stat prea mult in free ma deloghez,ma demoralizez,se acumuleaza frustrari,etc...citeam intr-un topic mai sus ca mai bine 100$ cu 1,99 decat 20 cu 4,99...intrebarea mea este daca potrivit experientei vostre considerati ca ar trebui sa raman la 3,49 sau sa mai scad..in seara asta ma gandeam sa intru cu 2,99...si in principiu cam care ar fi pretul corect?cum imi dau seama daca am stabilit pretul corect?Multumesc si o zi frumoasa :)
wildcouple20
User Junior
User Junior

Mesajde Smart » 05 Aug 2015, 14:00

Eu iti spun o singura chestie: Exista si zile proaste. Asteapta sfarsitul perioadei...trage linie si vezi atunci...
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde Ceecee » 05 Aug 2015, 14:07

Nu exista pret corect. Exista pret pe care tu il consideri corect pentru tine. In legatura cu cheap members, fac parte din aceasta meserie,dar eu te sfatuiesc sa privesti putin situatia din alt punct de vedere: in loc sa vrei sa scapi de ei, sa ii transformi in regulari. Asa cum ti s-a spus si mai sus, testeaza pretul asta o perioada si dupa iti poti forma o concluzie.

Bafta!
Ceecee
User Junior+
User Junior+

Mesajde BrattyPrincess » 05 Aug 2015, 14:26

Nu îți poate spune nimeni de aici care ar fi cel mai bun preț pentru tine, tot ce putem face e să îți sugerăm variante din propria experiență, care se pot aplica în cazul tău sau nu.

După părerea mea, ce trebuie să ai în vedere este creşterea şi evoluția ta o dată cu prețul, creşterea calității serviciului oferit, că e show, că e chit-chat, nu contează, calitatea să fie pe acelaşi curent ascendent. Nu mări prețul dacă nu simți că ai evoluat sau dacă nu ți-ai îmbunătățit prestația considerabil, fată de începuturi.

Ca să îți dau un exemplu, cunosc fete care fac chat de 8-9 ani şi au rămas la stadiul hello bb hru şi cam atât, apoi chiloțăreala de rutina, fără a oferi ceva special, e normal să nu îşi poată mări considerabil prețul din moment ce nu au evoluat în timp spre alt gen de abordare, nu şi-au personalizat show-ul, etc. De cele mai multe ori astea sunt dictate de experiență iar la unele persoane vin de la sine în timp, la altele deloc.

Cât despre cheap members sunt de acord cu Ceecee, lucrează să îi fidelizezi, nu să îi îndepărtezi.

Spor!
BrattyPrincess
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 05 Aug 2015, 15:12

Ceecee scrie: In legatura cu cheap members, fac parte din aceasta meserie,dar eu te sfatuiesc sa privesti putin situatia din alt punct de vedere: in loc sa vrei sa scapi de ei, sa ii transformi in regulari.

Corect , asta cu cheap members .Si eu am cativa , carora li se parea enorm 3.49/min .M-am riscat doar prima data cu unul din ei , cand i-am lasat la 1.49/min cu promisiunea ca va sta o ora .A stat 1 ora si 30 min ! Nu ca nu are bani , dar vrea sa petreca mai mult timp cu hostul lui preferat , cica .Binenteles ca i-am reamintit ca e special pentru el acest pret , motiv pentru care l-am rugat o data sa aleaga o sesiune exclusiva (coborata si aia , doar pentru sa nu ma vada si altcineva ) .A spus ca nu poate fiind pe mobil sau pe tableta , nu mai retin .

Nu insistam ,dar aveam programata chiar atunci o sesiune video cu altcineva , care oricum statea 2 ore la 3.49 fara sa comenteze si nu vroiam sa intre amandoi la 1.49 , sa-mi stric singur tariful , nemaipunand la socoteala ca erau temperamente diferite . Clar e ca , cel care cerea reducere la 1.49 pentru minim o ora , a plecat dupa 4-5 minute( la 3.49) de negociere si explicatii cum ca daca nu poate exclusive , eu nu risc sa ma vada altcineva la acel pret . Culmea e ca .....nici cel asteptat nu a mai venit !!!!!! Fuck !

Pana la urma i-am reglat . Ala cu 1.49 a stat si peste 2 ore fericit de tarif , cel cu 3.49 fericit si el , tot cu ale lui 2 ore si cu tariful "lui" :))

Regularii sunt greu de facut si mai ales de pastrat , dar te salveaza de perioadele caniculare .... :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde DarkBOO » 05 Aug 2015, 17:33

wildcouple20 scrie:Salut tuturor!Am si eu o mica intrebare pentru cei care s-au mai confruntat cu astfel de situatii pe LJ...sunt model din septembrie 2014si am fost tot timpul pe 2,49...in ultimul timp am adus privatul la 60% si am decis sa trec pe 3,49...nu pentru a castiga mai mult,ci pentru a scapa de cheap members care pentru mine reprezinta o mare frustrare.Toate bune si frumoase in primele zile,eram la 45-5% privat...pana aseara cand am avut doua ore in free si m-a facut sa ma gandesc de 2 ori inainte de a mentine sau nu pretul...mentionez ca am un decor ok(nu lux,camera de adolescenta mai mult),lucrez exclusiv pe jasmin,vorbesc bine engleza,glumesc cu membrii cat se poate..problema e ca daca vad ca am stat prea mult in free ma deloghez,ma demoralizez,se acumuleaza frustrari,etc...citeam intr-un topic mai sus ca mai bine 100$ cu 1,99 decat 20 cu 4,99...intrebarea mea este daca potrivit experientei vostre considerati ca ar trebui sa raman la 3,49 sau sa mai scad..in seara asta ma gandeam sa intru cu 2,99...si in principiu cam care ar fi pretul corect?cum imi dau seama daca am stabilit pretul corect?Multumesc si o zi frumoasa :)

60% privat nu mi se pare atat de mult incat asta sa fie motivul pentru care sa te hotaresti la marire de pret.... Daca ziceai 75%-80% da, as fi inteles....
Pretul corect nu cred ca exista, dar poate exista atata timp cat modelul petrece mai mult decat cele 8 ore aferente, are deja un nume pe site, cred ca si un model cu 4,99 pe minut la inceput lucrand foarte mult va fi acolo unde trebuie pentru ca Jasmin are grija de modelele cu adevarat muncitoare! Muncesti mai mult, dai calitate, esti calitate, ai ''calitate'' in portofel :mrgreen: haha my opinion :oops: :oops: :oops: :oops:
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde wildcouple20 » 05 Aug 2015, 18:00

Multumesc pentru raspunsuri....din punctul meu de vedere eu cred ca am evoluat,machiaj mai de calitate,hainele arata mai bine,vorbesc cu membrii..folosesc cuvinte intregi,niciodata nu am folosit fraze gen:I'm horny bb lets go pvt...nu le cer sa intre in privat,incerc mai tot timpul sa pastrez o atmosfera comica in room...dar serios,cum poti sa iti formezi un regular cand omu' intra si acriveaza cam2cam,e deja pe treaba si vine cu o fraza gen:get naked,show pussy...sincer pentru mine e cel mai mare turn off,nu suport chestia asta..si de obicei ma enervez,probabil ca se observa si pe fata mea...cat despre pret...recunosc ca am si o mica problema cu statul online...probabil daca as sta 10 ore pe zi lucrurile ar sta la fel
wildcouple20
User Junior
User Junior

Mesajde DarkBOO » 05 Aug 2015, 18:57

wildcouple20 scrie:Multumesc pentru raspunsuri....din punctul meu de vedere eu cred ca am evoluat,machiaj mai de calitate,hainele arata mai bine,vorbesc cu membrii..folosesc cuvinte intregi,niciodata nu am folosit fraze gen:I'm horny bb lets go pvt...nu le cer sa intre in privat,incerc mai tot timpul sa pastrez o atmosfera comica in room...dar serios,cum poti sa iti formezi un regular cand omu' intra si acriveaza cam2cam,e deja pe treaba si vine cu o fraza gen:get naked,show pussy...sincer pentru mine e cel mai mare turn off,nu suport chestia asta..si de obicei ma enervez,probabil ca se observa si pe fata mea...cat despre pret...recunosc ca am si o mica problema cu statul online...probabil daca as sta 10 ore pe zi lucrurile ar sta la fel

Vezi... Despre ce vorbim? Uite si nesuferitii aia cu "show me pussy'' din prima secunda pot fi o surpriza, niciodata nu stii unde va ajunge privatul ala, daca pe tine te vede deja schimbata la fata, clar si atitudine, pai atunci nu te astepta sa fie si el vreun diferit.... In domeniul asta fara RABDARE nu se poate, problema noastra este ca noi vrem PREA MULT si oferim prea putin... Ei nu vin sa se insoare, unii sunt frustrati si chiar cauta sa iti faca nervi, totul depinde numai si numai de tine sa ii schimbi PENTRU CA-MODELUL EDUCA MEMBRII!!! Si da, si problema cu statul online poate fi motivul cheap-membears-ilor in room-ul tau...
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde WebModelMedia » 07 Aug 2015, 22:51

WildCouple,

Sfatul nostru este ca ar trebui sa urci pretul treptat daca consideri ca show-ul pe care il oferi merita un pret mai mare decat cel pe care l-ai practicat.
Daca e sa faci un mic calcul pe pachetu min de 28 credite-30euro sau dolari sau lire, depinde de unde vine membrul, la 2.49 el iti poate sta in privat 11min. Daca mai ai si optiunea de 2way audio in care mai este si acolo taxat deja timpul lui scade. Fa-ti un calcul care este timpul tau mediu petrecut pe privat ( poti sa obtii informatii foarte valoroase din livejasminer despre profilul tau)

Recomandarea noastra este ca trebuia sa-l cresti la 2.99 -2,3 perioade sa vezi daca ti se influenteaza numarul de private luate si timpul petrecut in privat, daca la 2.99 nu ai scaderi atunci poti sa incerci sa-l cresti la 3.49 si sa vezi ce se intampla acolo. Pana la urma este un trial and eror in online. Testezi vezi daca merge sau daca nu.

Spor la treaba
WebModelMedia
User Junior
User Junior

Mesajde sweetkitty » 21 Aug 2015, 00:23

Buna , eu personal am schimbat pretul in momentul unui pvt average de 70-75%, dar am urcat progresiv , de la 2.99 la 3.49 . Personal am considerat ca nu o sa pierd foarte multi dintre membrii platitori de 2.99, nefiind o crestere prea mare , dar voi castiga si membrii noi care is permit sa plateasca un tarif marit . Pot spune ca am cam rupt free-ul primele 4 zile , dar dupa usurel au inceput sa apara si pvt-urile . Membrii cheap sunt fff bine si la pret mare :) , neam nu am scapat de ei . In schimb pentru cativa membrii buni care au cam comentat marirea pretului , am facut deal sa las la 2.99 pentru ei .
Acum fiecare cu strategia lui , nu te demotiva , ramai o perioada pe pretul ales de tine , asteapta-te la o scadere a timpului petrecut in pvt , dar singurul sfat pe care ti-l pot da si care chiar functioneaza 100% este statul online minim 8-10 ore . Este fff greu , stiu .. imi musc buzele de fiecare data cand incep munca :)))))))))
Si am observat un lucru interesant.. la 2.99 aveam destul de putini membrii in free chat , iar la 3.49 am o groaza , niciodata nu am vazut atati de multi de cand sunt pe Jasmin :))))) .. chiar ma luase panica , mai ca vroiam o clona sa ma ajute :)))))
Chiar sunt curioasa care este explicatia .
sweetkitty
User Junior
User Junior

Mesajde trompi » 21 Aug 2015, 08:09

Cecee, problema care este ea care se pune e atunci cand ai regularii aliniati la rand in free cuminciori politicosi asa cum i-ai educat, eventual si cu tichet de ordine(tu intri dupa pascal, pascal dupa X) si pulalaul neinvitat pe nepusa masa vine si-ti strica tie socotelile(cruceasca mamii lui) cu privatul lui de doua minuta urasc momentele astea, ei bine , eu atunci fac si eu ca nerusinata si ori il iau la treei pazesti ori il sutuiesc in fund de se intoarce de doispe din fotoliul de pulalau de doua minute si am incalecat pe o sa si v-am spus povestea asa da voi s anu faceti ca mine;))))))))))
Sincer ii admir pe cei care pot sta pe livejasmin si isi dau interesul, de fiecare data cand va aud vorbind imi viine sa reincep aventura jasmin dar buton de rabdare e prea uzat;)))))
Sweetkitty e interesant ceea ce spui tu acolo cu dupa patru zile de rupt freeul incep sa apara musteriii, e drept ca jasmin au stilul lor...
Revenin la pret ma alatur colegilor si afirm si eu faptul ca el trebuie sa corespunda a ceea ce tu oferi...
trompi
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj