Training to be or not to be?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde troscolina » 18 Aug 2013, 09:35

Salut
am o dilema am experienta in videochat 7 luni in prima luna am incercat de acasa apoi auzind de asa numitul Training de la studiouri am incercat si de la studio cu speranta ca o sa prind pestisorul de aur si o sa inteleg ce inseamna cu adevarat videochat.problema e ca nici vorba de Training si deja am schimbat doua studiouri patronii mi-au spus inca din prima zi cand sa vin la munca si cand e ziua de salar si cam atat.Trainingul e pe cale de disparatie sau am eu prea multe asteptari ce ziceti? se poarta mai nou doar:show pussy show ass si nu mai trebuie Training?Momentan fac bani doar cu corpul :Diar membrii in pvt show nu stau mai mult de 5 minute gen isi fac laba si pleaca :D nu am idee cum sa-i retin mai mult in privat sau care e reteta minune dar nici nu am primit un sfat de la studiourile cu experienta pe care mi le-am ales.
troscolina

Mesajde LadyAttitude » 18 Aug 2013, 10:28

troscolina scrie:Salut
am incercat si de la studio cu speranta ca o sa prind pestisorul de aur si o sa inteleg ce inseamna cu adevarat videochat.problema e ca nici vorba de Training si deja am schimbat doua studiouri patronii mi-au spus inca din prima zi cand sa vin la munca si cand e ziua de salar si cam atat.

Cei cu o mentalitate ca tine asta merita..furt intelectual,eu acolo cataloghez.Ai schimbat 2 studiouri?asa-ti trebuie ..poate daca luai in calcul ca nici astia care au suficient creier incat sa deschida o afacere nu sunt atat de prosti incat sa-ti vanda tie all the tips ca si nou-venita...ca poate au diverse studii nivel limbaj al corpului/psihologie si ca poate te-au mirosit :)
Ia pune ,duduie, mana si citeste acilisea pe forum si nu te mai plimba pe la studiouri..e plin forumul asta de info dar recunosc,oarecum te inteleg,exista risc sa pleci cu probleme la nivelului nervului optic si cu dureri de cap citind info gratuita si uitla timp de 1 saptamana ,2
LadyAttitude
VETERAN
VETERAN

Mesajde troscolina » 18 Aug 2013, 10:53

Munca la studio inseamna munca in echipa vreau sa cred si nu stiu de unde ti-ai dat seama ca nu as fi citit forumul.multumesc oricum. :evil:
troscolina

Mesajde GlamourFoto » 18 Aug 2013, 14:25

Buna,

Totul depinde de multe aspecte pe care am sa incerc sa le enumar, daca tu la angajare le-ai spus ca ai experienta ca ai mai lucrat este posibil ca ei sa te lase sa intri online asa sa vada ce stii si cum poti sa faci si sa incerce sa te corecteze pe parcurs.

Sau cum a spus si laddyA, studiourile nu mai baga investesc invata modelele noi datorita migratiei, adica vine modelul, sta la training 1 saptamana dupa care isi aminteste ca ea nu este pregatita pentru acest job si nu mai vine la munca dupa care ownerul studioului vede respectivul model peste 3 zile online pe siteurile recomandate de el punand in practica trainingul primit. Nu ar fi foarte frumos. La fel cum sunt studiouri unde nu se investe in educarea modelului pentru ca daca modelul face multi bani sau sa zicem mai multi bani este tentat sa plece acasa.

Si ultimul aspect pe care vreau sa il mentionez si care cred ca este mai important, studiourile au aparut ca ciupercile dupa ploaie si in domeniu au aterizat tot felul de persoane unele cu tangenta altele fara tangenta cu activitatea. Sa faci un site de prezentare in care sa scrii marea cu sarea ca sa atragi modele nu este atata de greu, ba din contra. Chiar ala este rolul pe care il are un site de prezentare a unui studio de videochat, sa recruteze sa aduca modele si daca acolo nu e scris X si Y modelul nu vine.
Trebuie sa te gandesti ca vorbele spuse de tine sunt intr-un fel adevarate: ''Iei bacu nu iei bacu, semintele acelasi gust are'' haideti la noi ca va invatam de pissing pardon psihic si este foarte posibil ca lumea se mearga pe principiul merge si asa, las ca invata singura, Cat a facut in seara asta 150$ dar e super bine si tot asa.

Mai pe scurt este posibil ca Trainingul ala pe care il cauti tu sa nu mai existe decat in putine studiouri, pentru ca: Asta e pc-ul, uite de aici te loghezi pe site, cand suna trompeta esti in pvt trebuie sa te dezbraci, pe tastatura scrii come in pvt /ready for play. - Asta nu e training

Culmea este ca eu am mai auzit lucruri asemanatoare Ex: training ioc, am invatat pe parcurs de la colege, dar ei sunt super ok, ce ma fac ? ca nu fac bani de care am nevoie.

Deci nu esti un caz izolat, solutia pentru tine ar fi cautarea unui studio cu adevarat profesionist care se implica ( studiouri de genul exista stiu sigur ) si daca ai ceea ce trebuie si te angajeaza trebuie sa ai grija sa nu ii dezamagesti in sensul sa pleci cu Know How-ul ca nu e frumos si nu e vorba doar ca nu e frumos dar in 90% din cazuri modelele plecate de la studio, acasa fac totul praf la incasari nu se mai ridica nici macar la acei 50% primiti la studio.

Sper ca ai inteles ideea generala,
Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 19 Aug 2013, 10:25

In primul rand 2 studiouri in 7 luni este cam mult pentru a invata ceva,timpul este foarte scurt si Adrian are dreptate,majoritatea se feresc sa mai faca munca voluntara pentru ca in cazul multor fete stii din start ca vor pleca,nici nu cred ca iti imaginezi ce inseamna sa iei un model ,sa-l inveti cum sa faca vchat,sa stai sa-l supraveghezi ca sa vezi daca pune in aplicare ce-i spui si pe urma sa plece,acasa sau la alt studio si sa mai vezi ca ,culmea,pune in aplicare ce l-ai invatat tu cu toate ca la tine refuza...
Sa-ti spun cazul meu,stiu videochat pe partea de training cum putini oameni stiu,pot lua fata potrivita sa o duc in orice top posibil,sunt o fire atat de cretina incat de ani de zile nu am mai lucrat cu nimeni pe categoria girls tocmai din motivele pe care le-am spus,am trait experienta cu o fata si am povestit pe forum despre asta,m-am consumat psihic cand a plecat,m-am bucurat cand a esuat dupa plecare si acum dupa 4 ani ma uit la ea si ma gandesc cat de fraiera a fost,la ora asta cred ca facea baie in bani daca ramanea la mine,dupa 4 ani de frecat menta acasa si facut un rahat s-a dus la alt studio,mi se pare cumplit de trist cat de putina minte au unele fete,fata respectiva putea sa bata la fund tot ce exista la ora actuala ca payment pe oricare site,este nativ nascuta pentru asta si cu ajutorul potrivit putea ajunge departe,cand s-a vzt cu 5 mii la perioada acum 4 ani in jasmin a crezut ca imparateste lumea si mi-a zis fuck off,timpul i-a aratat ca nu era cum credea ea si acasa a fct un mare rahat,dupa 4 ani si nu stiu cate screenuri este deja ratata ca host,consumata si plecata pe calea gresita cand incepuse atat de bine,din pacate s-a crezut mai desteapta decat mine si a esuat cu brio.
Alt caz,m-am chinuit vreo 3 ani cu o fata pe categoria pe care lucram,m-am stresat pt ea cum cred ca nu am mai fct demult,tot ce-i spuneam ii intra pe o ureche si ii iesea pe cealalta,programul era prea lung,eu eram prea stresanta,in fine a plecat,dupa 2 saptamani am vzt-o in femei la alt studio,dupa ce timp de 3 ani m-am rugat de ea sa o bag in fete refuzand cu indarjire,programul acolo este zilnic incluziv weekendurile,nu-i mai este rusine sa lucreze pe femei si din cate am vzt aplica cam tot ce o invatam,deci vin eu si pun intrebarea de tampita,se merita sa-ti pierzi atat de mult timp cu cineva si pe urma sa beneficieze altul de munca ta?NU,nu se merita,unele sunt pur si simplu idioate si nu merita sa fi om pentru ca esti luat de prost.
Foarte multe studiouri insufla voit modelelor sau mai cu perdea,minciuna ca exista ceva acolo de fac bani in studioul lor,exista un mare rahat,sunt anumiti pasi foarte clari pe care putini ii cunosc si ii aplica dar nu exista studiouri favorizate de un site,daca-i aplici succesul este garantat.
Exact cum a spus si Adrian,siteurile de recrutare folosesc orice ca sa atraga,oferte cu procente ametitoare,bonusuri,scriu vrute si nevrute,de la muncesti cat vrei si cand vrei la orice le trece prin cap iar majoritatea fetelor exact acolo se duc,unde este programul mai scurt si se promit cele mai multe chestii si avantaje,cand realizeaza ca de fapt nu este asa,e prea tarziu,culmea este ca mai incerca odata sau de mai multe ori tot in astfel de studiouri.Studiourile care au realizat ca majoritatea fetelor care vin in industrie sunt saracute cu duhul si credule si lucreaza la cantitate au facut cei mai mult bani,cei prosti ca mine fac training pentru altii....Ce ma interseaza pe mine ca Maricica ,dupa ce pleaca de la mine realizeaza ca a fct o mare prostie,cu ce ma incalzeste ca o sa dea chix,mai conteaza??Ce curaj sa mai am sa-i mai fac training unui model care imi spune ca vine de acasa si most prob soon or later va pleca cu tot ce eu am invatat in 12 ani pe propria piele?
M-am lungit cam mult pe acest post,am vrut sa-ti expun si partea celalalta a realitatii si probabil ca mine gandesc foarte multi si au avut mult mai multe experiente neplacute de acest gen,de unde si lehamitea de a lua-o de la capat over and over again.
Bafta acolo,sunt convinsa ca daca ai creier si multa putere de munca,poti face si acasa banii pe care-i vrei,totul este sa vrei si sa muncesti,banii multi nu vin fara sacrificii,cand o sa intelegi asta iti va fi bine.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde Aurora » 23 Aug 2013, 09:34

Trainingul este foarte important pentru un model incepator dar consider ca intotdeauna exista ceva de invatat indiferent de vechimea care o ai ca si model. Tu poti invata singura din greseli si te poti corecta, apoi usor , usor o sa cresti si durata privatului si incasarile, nu trebuie neaparat sa astepti sa iti dea cineva instructiuni ca doar nu esti un robot de bucatarie cu manual de utilizare. Eu iti inteleg supararea dar schimbarea studioului nu este o solutie. Poate abordezi gresit membrii, de obicei privaturile scurte sunt datorate faptului ca tu in free chat ai o atitudine de "instant action", nu trebuie sa lasi toata treaba in seama studioului ca doar nu esti papusa sa te ia sa te aseze in vitrina, citeste forumul, arunca si tu un ochi la alte modele. Incearca sa vorbesti cu membrii, sa ii tragi de limba, a face videochat nu insemna numai a arata ceva (pussy,ass), insemna comunicare, poti fi confidenta, prietena,iubita, sotia lor , nu numai aparatul lor de facut sex, sper ca ai inteles aluzia. Iar aici pe forum cu siguranta nu o sa iti dea cineva reteta succesului. Spor la banuti!
Aurora

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj