Traficul pe JASMIN e MORT..La modul TRAGIC

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde ice999 » 14 Oct 2015, 04:18

Deci,stiu ca s-au mai postat topicuri si discutii pe tema traficului slab,dar mai rau ca acum eu nu am vazut NICIODATA (din 2012 de cand sunt pe LJ)...e ceva ingrozitor....efectiv NU ai cu cine sa vorbesti,nici nu stiu cum sa incep:

In priuml rand,sunt foarte putini memberi-adica eu stau in freechat 1 ora,sau mai mult,fara sa iau pauza,si contsant am doar 2-3 membri,iar numarul de guesti e undeva la 20 sau 10,5 (in condittile in care de obicei erau vreo 300-400 sau mai mult)

Nici macar guestii aia nu vorbesc,iar memrbii la fel,stau si se uita fara sa spuna nimic...adica am momente in care pur si simplu pierd timpul degeaba,practic nu vorbeste nimeni..chiar daca fac tease..(anul trecut era de ajuns sa ma ridic un picc si imediat intrau in pvt)..acum oricat tease fac,nu intra nimeni

M-am uitat la toate modelele POPULARE,care erau de regua in privat mai mereu si cand intram la ele eram guest400 sau guest1000 si ceva,intelegeti voi,iar ACUM sunt gues10,guest 30,etc....e ceva ingrozitor,niciodata nu a fost asa. Am stat intentionat in camera la cateva,pret de 4-5 minute,si EFECTIV NU VORBEA NIMENI,NICI MACAR GUESTII...si de regula era chatul plin la ele...acum e SILENT.

Imi amintesc ca in 2013 prin octombire,era cam aceeasi problema si anul trecut la fel,DAR nu la modul asta tragic...m-am uitat pe livejasminer la statisticile din perioada aia...si nu am vazut sesiuni de freechat de o ora ,,,aveam privaturi,poate mai scurte dar dese si tot faceam 1600...acum am doar 700...deci e la jumatate

De doua saptamani e situatia asta tragica si nu imi imaginez care ar fi problema....Am vrut sa ma duc la suport sa intreb,dar cand am vazut ca la toate modelele e problema asta..whats the point? O fi vreo eroare de la site,sau ce naiba? chiar nu pot sa imi explic...

M-am gandit la faza cu criza economica,dar asta e din 2008,..si ce?? In toti anii astia a mers bine,anul trecut am facut cei mai muti bani...deci nu asta e problema...atunci ce e? Voi ce credeti?
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde MichelleM » 14 Oct 2015, 11:29

Sunt de acord cu tine, se pare ca sunt zile bune si zile rele .
Personal stau cate 4 h si nu prea pot sa ma plang asa de mult de munca si e bani.Dupa 8 h in fiecare zi ,daca trag linie si nu iese bine , atunci e de plans.:)
MichelleM
User Junior
User Junior

Mesajde DarkBOO » 14 Oct 2015, 13:22

Lol nu am mai auzit asa ceva, cum sa nu ai cu cine sa vorbesti si cum de numai la tine aud d-astea, stai tu linistita ca bani inca se fac, membrii inca sunt si modelele populare fac/si or sa mai faca multi $$$ altfel nu ar mai sta sa isi piarda timpul, nu e logic? Tu poti sa fii guest 40 si in camera sa fie 10000 deja, in fine nu guestii sunt importanti, cat membrii-si cu 3 pe pagina poti scoate private bune astfel incat sa termini o tura fericita... O singura explicatie imi gasesc:nu e pentru toata lumea LiveJasminul!
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde dragica1 » 14 Oct 2015, 15:38

in fine nu guestii sunt importanti, cat membrii
,guestii sunt cei mai importanti,fara guesti nu exista membrii,in functie de cati guesti convertiti,atat trafic veti avea.Nu traiti cu iluzia ca daca intr-o perioada au trecut prin camera voastra 50.000 de guesti iar voi ati convertit doar 3 bucati(adica au facut cont si au incarcat)perioada urmatoare vor trece tot 50.000 de guesti prin camera voastra,sau,poate mai multi...asta in nici un caz.Trebuia sa va puna pe ganduri faptul ca Livejasmin a implementat promovarea pe retele de socializare(Facebook,Twitter),a fost un mesaj cu subinteles,"pune-ti mana de va promovati si voi ca nu o sa va sustinem noi la infinit cu trafic moca".
Sunt modele care au acceptat tool-ul respectiv,sunt care nu au acceptat.Dintre cele care au acceptat promovare pe FB si Twitter multe nu au nici o poza,nici o trimitere catre ele pe paginile oficiale de FB si Twitter ale Livejasmin,iluzie,mesajul este simplu,vrei trafic,pune mana de te promoveaza.
dragica1
User Junior
User Junior

Mesajde trompi » 14 Oct 2015, 16:21

bun dragica si atunci daca pui mana si te promovezi tu singurica le ca mai foloseste sa lucrezi pe site si iti ia siteul 50 la suta ? daca toata munca e a ta? practic nu mai ramane decat sa-ti faci tu situul tau gen modelcentro si nu mai ai nevoie d elivejasmin ca si asa te promovezi singura....
eu nu lucrez pe livejasmin si nu-mi pot da cu parea de trafic dar recent am vazut ca cory... si-a deschis din nou contul pe camcontacts daca ii mergea struna jasminul nu mai deschidea alt cont pe alt site, asta spuen ceva, plus ca sta cu orele in free acum asta iar spune ceva.....
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde DarkBOO » 14 Oct 2015, 16:43

dragica1 scrie:
in fine nu guestii sunt importanti, cat membrii
,guestii sunt cei mai importanti,fara guesti nu exista membrii,in functie de cati guesti convertiti,atat trafic veti avea.Nu traiti cu iluzia ca daca intr-o perioada au trecut prin camera voastra 50.000 de guesti iar voi ati convertit doar 3 bucati(adica au facut cont si au incarcat)perioada urmatoare vor trece tot 50.000 de guesti prin camera voastra,sau,poate mai multi...asta in nici un caz.Trebuia sa va puna pe ganduri faptul ca Livejasmin a implementat promovarea pe retele de socializare(Facebook,Twitter),a fost un mesaj cu subinteles,"pune-ti mana de va promovati si voi ca nu o sa va sustinem noi la infinit cu trafic moca".
Sunt modele care au acceptat tool-ul respectiv,sunt care nu au acceptat.Dintre cele care au acceptat promovare pe FB si Twitter multe nu au nici o poza,nici o trimitere catre ele pe paginile oficiale de FB si Twitter ale Livejasmin,iluzie,mesajul este simplu,vrei trafic,pune mana de te promoveaza.

Daaaaaa si daca ai 10000 de guesti si nu ai niciun privat atunci la ce iti mai foloseste ca ai numar mare de guesti?
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde ice999 » 14 Oct 2015, 17:54

BlondeGirl scrie:Lol nu am mai auzit asa ceva, cum sa nu ai cu cine sa vorbesti si cum de numai la tine aud d-astea, stai tu linistita ca bani inca se fac, membrii inca sunt si modelele populare fac/si or sa mai faca multi $$$ altfel nu ar mai sta sa isi piarda timpul, nu e logic? Tu poti sa fii guest 40 si in camera sa fie 10000 deja, in fine nu guestii sunt importanti, cat membrii-si cu 3 pe pagina poti scoate private bune astfel incat sa termini o tura fericita... O singura explicatie imi gasesc:nu e pentru toata lumea LiveJasminul!

Numai la mine? draga mea,eu cred ca nu ai citit bine mesajul meu. Repet,daca era doar la mine,m-as fi dus bine mersi la suport sa intreb,insa eu cand vad ca merge prost si nu imi explic,ma uit pe site la celelalte modele sa vad care e situatia. M-am uitat la absolut TOATE de pe prima pagina/most popular,si era exact aceeasi situatie-NU VORBEA NIMENI,da ai citit corect-nu vorbea nimeni. Si da,numarul de guest conteaza,adica de ce pana mea tot timpul cand intram eram guest566 ma rog,iar acum sunt guest4??? Si nici celialti guesti care eventual vorbesc nu sunt numar high,cum era de obicei. Practic ma uitam la tipa aia tryaction la care mereu era chatul plin si nu apucam sa citesc ce scriu membrii/guestii,iar acum NU VORBEA NIMENI,desi facea tease... am stat vreo 5 minute in camera la ea..si nu vorbea nimeni,nici macar guestii. Asta e doar un exemplu. Am stat ieri pana la 9 dimineata si practic aveam doar doi membri in camera,unul regular si unul freeloader. Am stat intentionat sa vad daca chiar nu vorbeste nimeni...timp de jumata de ora,nu a vorbit NIMENI,nici macar guestii.

Am aruncat o privire si pe jivejaminer la statisticele fetelor care de regula aveau 60% pvt,iar acum aveau 30%???? Deci da,ma cherie,"Numai la mine se intampla d-astea"...Pana si tipa aia Ashlyin-de care ma miram eu acum catvea luni-nu a avut pvt aseara....uita-te pe livejasminer la statisticile ei de aseara,a a vut cateva pvt de 4-5 minute si dupa a iesit:))
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde ice999 » 14 Oct 2015, 17:55

MichelleM scrie:Sunt de acord cu tine, se pare ca sunt zile bune si zile rele .
Personal stau cate 4 h si nu prea pot sa ma plang asa de mult de munca si e bani.Dupa 8 h in fiecare zi ,daca trag linie si nu iese bine , atunci e de plans.:)

Zile bune si zile rele au fost intotdeauna,DAR situatia asta e de doua saptamani deja!
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde ice999 » 14 Oct 2015, 17:58

MichelleM scrie:Sunt de acord cu tine, se pare ca sunt zile bune si zile rele .

Si ce inseamna pentru tine sa "iasa bine"? :D
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde DarkBOO » 14 Oct 2015, 18:17

ice999 scrie:
BlondeGirl scrie:Lol nu am mai auzit asa ceva, cum sa nu ai cu cine sa vorbesti si cum de numai la tine aud d-astea, stai tu linistita ca bani inca se fac, membrii inca sunt si modelele populare fac/si or sa mai faca multi $$$ altfel nu ar mai sta sa isi piarda timpul, nu e logic? Tu poti sa fii guest 40 si in camera sa fie 10000 deja, in fine nu guestii sunt importanti, cat membrii-si cu 3 pe pagina poti scoate private bune astfel incat sa termini o tura fericita... O singura explicatie imi gasesc:nu e pentru toata lumea LiveJasminul!

Numai la mine? draga mea,eu cred ca nu ai citit bine mesajul meu. Repet,daca era doar la mine,m-as fi dus bine mersi la suport sa intreb,insa eu cand vad ca merge prost si nu imi explic,ma uit pe site la celelalte modele sa vad care e situatia. M-am uitat la absolut TOATE de pe prima pagina/most popular,si era exact aceeasi situatie-NU VORBEA NIMENI,da ai citit corect-nu vorbea nimeni. Si da,numarul de guest conteaza,adica de ce pana mea tot timpul cand intram eram guest566 ma rog,iar acum sunt guest4??? Si nici celialti guesti care eventual vorbesc nu sunt numar high,cum era de obicei. Practic ma uitam la tipa aia tryaction la care mereu era chatul plin si nu apucam sa citesc ce scriu membrii/guestii,iar acum NU VORBEA NIMENI,desi facea tease... am stat vreo 5 minute in camera la ea..si nu vorbea nimeni,nici macar guestii. Asta e doar un exemplu. Am stat ieri pana la 9 dimineata si practic aveam doar doi membri in camera,unul regular si unul freeloader. Am stat intentionat sa vad daca chiar nu vorbeste nimeni...timp de jumata de ora,nu a vorbit NIMENI,nici macar guestii.

Si m-am uitat si pe jivejaminer la statisticele fetelor care de regula avea 60% pvt,iar acum aveau 30%???? Deci da,mon cheri,"Numai la mine se intampla d-astea"...Pana si tipa aia Ashlyin-de care ma miram eu acum catvea luni-nu a avut pvt aseara....uita-te pe livejasminer la statisticile ei de aseara,a a vut cateva pvt de 4-5 minute si dupa a iesit:))

Eu ma uit la WantedS**** si la ea nu prea e asa chiar deloc :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Eu pe TryAct*** aia niciodata nu am vazut-o plina de private, deci... :?
E adevarat ca traficul de pe Jasmin nu mai e cum era odata, daca stam sa cautam statisticile site-ului (nu ale modelelor) putem vedea foarte bine din grafic, trafic in scadere, dar chiar asa NIMENI :?: Eu sunt pe o categorie care are traficul la jumatate fata de cel de la Girls si culmea am de fiecare data cu cine sa vorbesc, ba chiar am si private(si nu tocmai scurte), chiar in Octombrie am si crescut (si contul meu are 3 luni, nu 3 ani!)... Dar daca as vedea ca scad si scad si scad crede-ma, m-as muta pe altele fara nici o problema! Cum sa stai 8 ore din care doar 1-2 muncite cand ai n posibilitati? Chiar aseara am stat doar 3 ore (ca dupaia a fost ziua mea si am iesit-LA MULTI ANI MIE :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops: ) si in alea 3 ore tot am avut treaba si s-a mai lasat si cu surprize si felicitari de parca cine stie ce mare eveniment era :lol: :lol: :lol:
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde ice999 » 14 Oct 2015, 18:20

Eu ma uit la WantedS**** si la ea nu prea e asa chiar deloc :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
E adevarat ca traficul de pe Jasmin nu mai e cum era odata, daca stam sa cautam statisticile site-ului (nu ale modelelor) putem vedea foarte bine din grafic, trafic in scadere, dar chiar asa NIMENI :?: Eu sunt pe o categorie care are traficul la jumatate fata de cel de la Girls si culmea am de fiecare data cu cine sa vorbesc, ba chiar am si private(si nu tocmai scurte), chiar in Octombrie am si crescut (si contul meu are 3 luni, nu 3 ani!)... Dar daca as vedea ca scad si scad si scad crede-ma, m-as muta pe altele fara nici o problema! Cum sa stai 8 ore din care doar 1-2 muncite cand ai n posibilitati? Chiar aseara am stat doar 3 ore (ca dupaia a fost ziua mea si am iesit-LA MULTI ANI MIE :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops: ) si in alea 3 ore tot am avut treaba si s-a mai lasat si cu surprize si felicitari de parca cine stie ce mare eveniment era :lol: :lol: :lol:

si eu ma uit la aia...dar aia si nikkidiamond sunt exceptii de la regula...lor le merge oricand..dar eu vorbesc de restul modelelor,nu de "experte"
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde DarkBOO » 14 Oct 2015, 18:21

ice999 scrie:

si eu ma uit la aia...dar aia si nikkidiamond sunt exceptii de la regula...lor le merge oricand..dar eu vorbesc de restul modelelor,nu de "experte"

Pentru ca au ce oferii, daca ai ce sa oferi nu ai de ce sa te temi...
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde IsaGlamChat » 14 Oct 2015, 18:30

Eu cred ca traficul ramane mut din cauza intelepciunii unor modele,efectiv paralizeaza ca o musca intepata de o vaduva neagra,in rest o sa fie bine:))

M-a amuzat partea cu Corylou si deschiderea screenului pe CC pentru ca nu-i mai merge Jasmin,multe chiar habar nu aveti ce -i cu voi in industria asta. :lol:

Bafta acolo:)
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde DarkBOO » 14 Oct 2015, 18:35

IsaGlamChat scrie:Eu cred ca traficul ramane mut din cauza intelepciunii unor modele,efectiv paralizeaza ca o musca intepata de o vaduva neagra,in rest o sa fie bine:))

M-a amuzat partea cu Corylou si deschiderea screenului pe CC pentru ca nu-i mai merge Jasmin,multe chiar habar nu aveti ce -i cu voi in industria asta. :lol:

Big like 8)
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde ice999 » 14 Oct 2015, 19:01

BlondeGirl scrie:
IsaGlamChat scrie:Eu cred ca traficul ramane mut din cauza intelepciunii unor modele,efectiv paralizeaza ca o musca intepata de o vaduva neagra,in rest o sa fie bine:))

Big like 8)

screen pe CC? aici era vorba de Jasmin...da frate,ce sa faci traficul ramane mut ca toate modelele sunt proate....asta e...pana acum 2 saptamani mergea bine,si dintr-o data scade brusc...si multi dintre voi sunteti constienti de asta,daca pana s cei de la suport au zis ca "am remarcat o scadere a traficului in ultima perioada"...sau ceva de gennul... dar na,va ascundeti dupa deget si in loc sa recunoasteti,dati vina pe modele...si Ashlyn care era non stop in pvt,aseara a iesit pentru ca a avut doar pvturi de 5 minute...ce sa-i faci,e proasta....

si cunosc modele de top de la studiouri-adica fete care faceau 6000 pe perioada,care au ales in utimele zile sa nu mai vina pentru ca efectiv nu au pvt
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde trompi » 14 Oct 2015, 20:42

BlondeGirl scrie:

Big like 8)

nu neaparat ca nu-i mai merge , dar daca ne uitam pe maohai si vedem orele muncite se vede ca clar ca stai mult mai mult imp in free decat statea inainte.....eu am specificat ca nu lucrez pe livejasmin deci nu stiu stilul de lucru si de adopatare a acestui site
cred ca cel mai bine e la sfarsitul luniicand vor aparea statisticile sa tragem o concluzie
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde ice999 » 14 Oct 2015, 21:24

aaaaa,sau anul trecut eram desteapta de imi mergea si aveam pvturi,iar acum sunt proasta...m-am prostit asa,dintr-o data.....makes a lot of sense,bravo! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll:
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde silvergirl » 15 Oct 2015, 01:52

ice999 scrie:

aaaaa,sau anul trecut eram desteapta de imi mergea si aveam pvturi,iar acum sunt proasta...m-am prostit asa,dintr-o data.....makes a lot of sense,bravo! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll:

Buna,
Daca la tine situatia asta persista de atat de mult timp, ar trebui sa-ti analizezi mai bine comportamentul pe camera.
Probabil ti-ai pierdut rabdarea, in loc sa te concentrezi pe site ai 7 pagini de statistici deschise , urmaresti ce fac altele, intri in camera lor de chat sa vezi ce anume fac sau nu fac, iti irosesti energia in directia gresita.

Ar trebui sa incerci , macar o saptamana( daca poti evident ) sa intri pe site fara nimic altceva deschis : fara forum, fara jasminer, fara site. Esti tu si chatul tau si dai ce e mai bun.O sa vezi ca situatia nu este atat de neagra pe cat o descrii.

Bafta!
silvergirl

Mesajde ice999 » 15 Oct 2015, 22:21

silvergirl scrie:
ice999 scrie:

Buna,
Daca la tine situatia asta persista de atat de mult timp, ar trebui sa-ti analizezi mai bine comportamentul pe camera.
Probabil ti-ai pierdut rabdarea, in loc sa te concentrezi pe site ai 7 pagini de statistici deschise , urmaresti ce fac altele, intri in camera lor de chat sa vezi ce anume fac sau nu fac, iti irosesti energia in directia gresita.

Merci frumos de sfat,DAR EU TOCMAI ASTA am incercat sa explic in articol,ca NU e doar problema la mine:D...read it again...

Cod: Selectaţi tot
Ice999 te rog nu mai folosi Quote sau folosete-le corect - pentru ca nu se intelegea nimic din posturile unde ai dat quote si au trebuit corectate - moderator
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde silvergirl » 16 Oct 2015, 01:07

Buna Ice , daca vrei tu sa te amagesti cu faptul ca este o problema generala, situatia nu ti se va schimba.

Sunt inca foarte multe modele in crestere.... si ai putea sa fi si tu, daca ti-ai schimba putin atitudinea.

Bafta oricum!!
silvergirl

Următorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj