Traficul pe JASMIN e MORT..La modul TRAGIC

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde ice999 » 16 Oct 2015, 19:36

silvergirl scrie:Buna Ice , daca vrei tu sa te amagesti cu faptul ca este o problema generala, situatia nu ti se va schimba.

Sunt inca foarte multe modele in crestere.... si ai putea sa fi si tu, daca ti-ai schimba putin atitudinea.

Bafta oricum!!

Eu zic doar ce am vazut pe site,de ce as abera?? cu ce scop?...m-am uitat la modelele de pe prima pagina si era fix aceeasi situatie ca la mine...nicio intentie sa mint!
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde alexiss » 16 Oct 2015, 19:37

Toate statisticile posibile si imposibile , grafice publice (gen Alexa) , etc. arata clar ca traficul pe Jasmin a scazut foarte mult in ultimul an calendaristic . Modelele de top simt mai putin asta , pentru ca inca mai exista tone de membrii activi , si aceste modele stiu sa-i atraga si sa-i fidelizeze . Modelele de pluton (cele de 500 sau mai putin pe perioada) nu au cum sa sesizeze asta . Ele oricum nu au avut trafic niciodata . Problemele sunt sesizabile in special la modelele medii (care aveau incasari de 2-3000 anul trecut) .

Poate ca de aici si parerile sunt atat de impartite ...
alexiss
User Activ
User Activ

Mesajde missblue » 16 Oct 2015, 19:39

Draga ice,stim cu totii ca traficul pe lj fluctueaza dar de aici si pana a spune ca toate modelele au "probleme" mi se pare aberant.Poate pur si simplu ai o perioada mai proasta.Uitandu-te la alte modele nu iti vor creste incasarile.Iar faza ca nici altor modele nu le merge,nici nu ar trebui sa iti consumi energia pe asa ceva,concentreazate pe munca ta altfel vei gasi scuze mereu "de ce nu ti-a iesit astazi targetul la $$$".
missblue

Mesajde silvergirl » 17 Oct 2015, 02:56

alexiss scrie:Modelele de pluton (cele de 500 sau mai putin pe perioada) nu au cum sa sesizeze asta . Ele oricum nu au avut trafic niciodata . Problemele sunt sesizabile in special la modelele medii (care aveau incasari de 2-3000 anul trecut) .

Poate ca de aici si parerile sunt atat de impartite ...

Buna,
Scuza-ma ca te contrazic, dar modelele medii aveau incasari de peste 4-5000/per.
Nu sunt schimbari atat de majore in statisticile modelelor care si-au pastrat acelasi ritm de munca ( acelasi interval de logare si ore petrecute intr-o tura).
Traficul mai scazut poate influenta acele modele care au fost obisnuite sa aiba privaturi foarte dese, fara prea multa implicare, iar cand au observat ca lucrurile nu mai stau tocmai asa, au inceput sa caute vina esecului lor in alta parte, in loc sa faca ceva pentru a-si imbunatatii propria situatie.

Sunt model pe Jasmin de cativa ani de zile, si mereu au existat astefel de discutii: trafic slab, nu mai merge, e dezastru etc. Daca insa alegi sa ignori astfel de comentarii si sa lupti putin mai mult pentru tine, nu ai decat de castigat.
Recunosc ca si eu am avut momente de slabiciune, dar nu am rezolvat nimic. Din contra, pentru ca ,,nu mergea,, incepusem sa stau mai putin timp online, sa ma deloghez de pe site foarte des, sa fiu rautacioasa cu membrii, sa stau intr-un cot uitandu-ma urat la cei care imi spuneau ,, stand up bb,,

Urmarea a fost simpla..chiar nu-mi mai mergea.

Pana cand am decis ca trebuie sa fac ceva si am revenit la modul meu obisnuit de lucru, iar lucrurile au inceput sa se schimbe.

Asta am incercat sa ii spun si lui Ice...intai sa ne analizam fiecare individual, iar apoi sa cautam tapi ispasitori.

O noapte buna.
silvergirl

Mesajde alexiss » 17 Oct 2015, 14:20

E doar o chestiune de clasificare si perceptie . Inventam pentru 4-5000 o clasificare de mediu spre avansat ? Pentru ca la 2-3000 nu putem numi low income , pentru foarte multe 2000 sunt struguri acrii .
In rest ma contrazici degeaba pentru ca nu am zis altceva .

Alex
alexiss
User Activ
User Activ

Mesajde WebModelMedia » 17 Oct 2015, 14:59

Eu il cred pe Alexis, are mult mai multe informatii din spatele cortineri decat poate sa aibe un model independent.

Am totusi o curiozitate, unde s-a dus traficul daca pe Alexa.com, arata ca LJ este in cadere la trafic?
WebModelMedia
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 17 Oct 2015, 15:40

Chaturbate.com - graficul e in oglinda cu jasmin.
Bongacams.com
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Studio20 » 17 Oct 2015, 22:06

Da, MORT TRAGIC traficul asta pe JASMIN ... unica solutie e sa nu va mai logati pe el. Chaturbate, Bongacams, profitati de aceste stele in ascensiune rapida si lasati Jasmin odata pentru totdeauna :lol:
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde classy » 17 Oct 2015, 22:50

Cod: Selectaţi tot
"De pluton" nu a fost folosit peiorativ. Consideram ca si pe fond afirmatiile sunt corecte. - Moderator
classy

Mesajde ice999 » 17 Oct 2015, 23:00

Studio20 scrie:Da, MORT TRAGIC traficul asta pe JASMIN ... unica solutie e sa nu va mai logati pe el. Chaturbate, Bongacams, profitati de aceste stele in ascensiune rapida si lasati Jasmin odata pentru totdeauna :lol:

sarcasm sau adevar in raspunsul tau?:)))
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde Studio20 » 17 Oct 2015, 23:15

ice999 scrie:
Studio20 scrie:Da, MORT TRAGIC traficul asta pe JASMIN ... unica solutie e sa nu va mai logati pe el. Chaturbate, Bongacams, profitati de aceste stele in ascensiune rapida si lasati Jasmin odata pentru totdeauna :lol:

sarcasm sau adevar in raspunsul tau?:)))

da 8)
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde silvergirl » 18 Oct 2015, 02:07

WebModelMedia scrie:Eu il cred pe Alexis, are mult mai multe informatii din spatele cortineri decat poate sa aibe un model independent.

Buna,
Nu am spus ca sunt model independent, dar indiferent de situatia prezentata in grafice si statistici, ar trebui sa ne focusam mai mult pe ceea ce putem face noi.

Din pacate, asta este mentalitatea romanului ( cu exceptii, evident). Se uita in gradina vecinului si i se pare ca are niste mere mai frumoase si mai rotunde decat ale lui. Dar in loc sa se preocupe sa isi ingrijeasca pomul uscat, sta pe prispa, sparge seminte si se plange altui vecin de peste drum ca e de vina magazinul de la care a cumparat marul altoit sau vremea de afara.

Intr-ul alt topic, cineva se mira ca un model cu 1,99 a intrat in top 5, iar explicatia gasita era ca au scazut sumele cu care acum se intra in top ( tot traficul fiind de vina). Suma era de peste 23k/luna.
Fata respectiva a intrat in top pentru ca a muncit foarte mult, constant si a reusit.
Sunt inca foarte multe modele care de ani de zile isi mentin aceleasi statistici, indiferent de fluctuatiile de trafic. Nu vorbesc de modelele de top.

Cu grafice sau fara grafice, poti sa te mentii la un anumit nivel.

Asta este parerea mea, sper ca nu supar pe nimeni :)
silvergirl

Mesajde alexiss » 18 Oct 2015, 05:12

Draga classy
Daca apelativul "de pluton" e o jignire ... imi cer scuze , nu a fost intentia mea . Daca doresti insa sa demonstrezi altceva e dreptul tau la libera exprimare , dar ar fi ok sa fi pertinenta si sa nu bati campii .

In ceea ce priveste imaginea mea am spus si o mai repet . Nu sunt si nu voi fi niciodata un tip simpatic , si asta pentru ca spun ceea ce gandesc fara menajamente . Ori asta deranjeaza , mai ales in industria asta plina de muschi si de.orgolii total aiurea .

Cod: Selectaţi tot
Multi au facut multe pentru industrie cu mult inainte de a exista altii si tac. Va rog sa va abtineti de la orice insinuari personale. Nu se vor mai accepta devieri de la subiect, se taie din fasa. - Moderator

Apoi . Oamenii ce vin la summit nu vin pentru ca le sunt simpatic , ci sa faca business . Punct ! Faptul ca amesteci una cu alta mie imi spune destul de multe ...

Faci un exercitiu tendentios atat cat "de pluton" nu este deloc o jignire . Ceea ce faci tu insa , la adresa mea ,este o jignire si o rusine . Dar ma rog ... nu.am sa am in veci pretentia sa ontelegi ceva din asta , cu siguranta vei continua cu argumente de 2 lei ...

Pentru cei care inca isi fac vise : evenimentul de care amintesc classy ca avea.loc si in 2016 si va fi cel mai mare din lume . Incercarile astea ieftine de denigrare sunt deja glume proaste in care nu mai crede nimeni ....
alexiss
User Activ
User Activ

Mesajde alexiss » 18 Oct 2015, 15:20

Wow . Dupa ani de toleranta si dupa ce am fost facut in toate felurile si eu , si altii , se modereaza si se taie din fasa incepand cu .... mine .

Pentru transparenta schimba te rog "Moderator"cu numele moderatorului .

Zi perfecta si tare mi-as dori sa se taie din fasa lucrurile pe viitor ....
alexiss
User Activ
User Activ

Mesajde Smart » 18 Oct 2015, 15:36

4000-5000$ nu mai e de mult media pe jasmin...e bine peste medie :)
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde ice999 » 21 Oct 2015, 00:14

Smart scrie:4000-5000$ nu mai e de mult media pe jasmin...e bine peste medie :)

cum adica media? care e media acum?:D
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde siberianmouse » 22 Oct 2015, 07:34

ice999 scrie:
silvergirl scrie:Buna Ice , daca vrei tu sa te amagesti cu faptul ca este o problema generala, situatia nu ti se va schimba.

Sunt inca foarte multe modele in crestere.... si ai putea sa fi si tu, daca ti-ai schimba putin atitudinea.

Bafta oricum!!

Eu zic doar ce am vazut pe site,de ce as abera?? cu ce scop?...m-am uitat la modelele de pe prima pagina si era fix aceeasi situatie ca la mine...nicio intentie sa mint!

Acelasi lucru, trafic scazut l-am experimentat si eu, in pofida a tot ceea ce unii spun despre standarde, modele de tot si modele din categoria medie.Traficul este scazut, o spun modele de aici, o spun fete pe care le cunisc si lucreaza individual. Eu judec prin prisma unui model independent, nu a unui studio.Jasmin is ia acel share de 70 la suta comision in continuare, nu mai da banii pe sneak peak uri si ofera un trafic slab.Sneak eak-urile platite imi stau pe suflet
siberianmouse

Mesajde siberianmouse » 22 Oct 2015, 07:41

trompi scrie:bun dragica si atunci daca pui mana si te promovezi tu singurica le ca mai foloseste sa lucrezi pe site si iti ia siteul 50 la suta ? daca toata munca e a ta? practic nu mai ramane decat sa-ti faci tu situul tau gen modelcentro si nu mai ai nevoie d elivejasmin ca si asa te promovezi singura....
eu nu lucrez pe livejasmin si nu-mi pot da cu parea de trafic dar recent am vazut ca cory... si-a deschis din nou contul pe camcontacts daca ii mergea struna jasminul nu mai deschidea alt cont pe alt site, asta spuen ceva, plus ca sta cu orele in free acum asta iar spune ceva.....

Cam asa ceva, trompi. Plus ca au cerinte tehnice si de tot felul cu care ne conformam.Altfel ne deduc din castiguri.Treaba cu "puneti mana si va promovati" nu prea sta in context.Treaba modelului e sa-si updsteze galeriile de poze, video, sa trimita mesaje private membrilor si sa fie active online minim 8 -10 ore.Nu mai vad timp si energie pentru promovare pe twitter sau alte retele de sicializare, doar daca nu ne facem viata pe jasmin, nu mai dormim, nu mai iesim, nu mai nimic.Noi lucram le dam procent lor, ba mai dam si banii de sneak peak la cutia milei iar ei stau cu aia in mana si cu ochii pe noi.
siberianmouse

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 22 Oct 2015, 13:57

siberianmouse scrie: Cam asa ceva, trompi. Plus ca au cerinte tehnice si de tot felul cu care ne conformam.Altfel ne deduc din castiguri.Treaba cu "puneti mana si va promovati" nu prea sta in context.Treaba modelului e sa-si updsteze galeriile de poze, video, sa trimita mesaje private membrilor si sa fie active online minim 8 -10 ore.Nu mai vad timp si energie pentru promovare pe twitter sau alte retele de sicializare, doar daca nu ne facem viata pe jasmin, nu mai dormim, nu mai iesim, nu mai nimic.Noi lucram le dam procent lor, ba mai dam si banii de sneak peak la cutia milei iar ei stau cu aia in mana si cu ochii pe noi.

un sef care e SEF, pai nu e niciodata multumit... poti sa-i dai si sange el tot nemultumit ramane.... fioros, autoritar, arogant, despotic si .... dobitoc.... salariatii lui devin ba uimiti, ba frustrati, ba disperati de imobilitatea dar si de inamovibilitatea dobitocului, pana cand isi iau campii daca nu exista altceva care sa-i tina in loc sa n-o rupa la fuga.

in schimb un manager inteligent este ala care face lucrurile sa mearga si fara sa fie prezent el, un sef care nu alearga , nu tipa, nu se agita, ci cu calm explica si asteapta rezultatele, adica doar niste cifrele ALEA in functie de care taie sau premiaza salariile de baza, un sef inteligent are salariatii organizati, veseli si profitul in crestere chiar daca sta toata ziua cu paiu-n gura in sezlongul lui de pe balconasul biroului si aparent nu face nimica ....salariatii sefului inteligent sar singuri la munca mai ceva ca delfinul la pestele dresorului.

din pacate , cam toate site-urile au deficiente majore de management si ca atitudine si ca politici si ca eficientizarea timpului/banilor dar cred ca Jasmin este apogeul cu mentalitati de anii '50, vestea buna este ca in economie aroganta duce la neglijenta si la catastrofa garantata, deci prin ce treceti voi astazi va trece intregul site intr-un oarece viitor, iar supportii care azi va iau la perpulis vor fi someri in timp ce voi veti face (aceiasi) bani dar pe alt site ..... normal ar fi, fiindca zambetul aduce banii, sa va carabaniti de unde nu va simtiti bine , cu tot cu regularii vostri la pachet, asa mi se pare normal : cand cineva isi bate joc de tine, trebuie sa fii masochist ca sa mai pierzi timpul pe-acolo, really.... ce rost are sa stai online 25 de ore pe zi cu o mekla profund suferinda in loc sa topai de veselie pe alt site ? pana la urma, unde faci mai multi bani, acolo unde esti vesela sau acolo unde esti cu inima sfasiata de nesimtirea supportilor, ficatii umflati de inutilitatea timpului care se scurge fara bani si in disperarea ca ce te faci daca nu-ti faci targetul ?
lautarul ne-recompensat canta la alta masa .... la urmatoarea....
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde WebModelMedia » 24 Oct 2015, 13:18

Un alt motiv pentru care traficul de la Jasmin a inceput sa scada este din cauza ca-si pun membrii sa-si incarce conturile progresiv.
Adica un membru pe fiecare pachet de credite are un nr limitat de incarcari, cand acel numar s-a dus, este obligat sa-si incarce contul cu un pachet superior and so on.

Sunt multi membrii care au cate 4-5 conturi pentru a "rezolva" chestia asta dar cat sa-i tina si pe ei buzunarul.
WebModelMedia
User Junior
User Junior

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj