Topic pentru manifestare EGO, Amintiri etc!

Locul de discutii al modelelor din industria adult videochat.

Mesajde SAD^^EYES » 09 Oct 2013, 08:03

Salut tuturor,

Ma gandeam sa facem un topic in care sa ne cunoastem mai bine, sa ne manifestam EGO, sa ne "laudam" intr-un fel cu ceea ce suntem..sa asternem amintiri... e lumea virtuala.. o lume destul de interesanta si e pacat sa nu spunem ce gandim mai ales ca sunteti cat de cat sub protectia anonimatului.
Ideal ar fi ca in acest topic sa incercam sa nu mintim, nici pe noi, nici pe altii, putem inflori putin pentru a face memoriile mai interesante.. dar sa nu inventam chestii care nu le-am trait noi pe propria piele.

Va garantez ca 30 de min de share emotii, amintiri, experiente de viata care v-au impresionat.. nu se vor pierde aiurea.. pe voi va ajuta sa va descarcati online.. pe altii ii va amuza intamplarile voastre, pe altii ii vor contraria etc.. conteaza ca la sfarsitul zilei am facut ceva mai mult decat am facut ieri.. si poate peste ani si ani cand vom fi batrani.. acest loc .. acest topic..ne va reaminti cine am fost odata.. si prin ce am trecut..

Eu fac aproape zilnic backup la forum, nimic nu se pierde.. o sa imi pun si copie in cloud probabil pentru a fi sigur ca nimic nu se pierde.. orice "bit" de informatie va conta pe viitor.. Nu mai tineti gandurile in voi.. lasati-le sa circule.

Va pup pe toti si sper sa fie un topic bun.

Cu stima, Ionut

Nota: In tot ce scriu eu trebuie sa vedeti partea artistica nu cea dramatica, eu dau emotiile pe hartie asa cum le simt. Daca nu sunteti bine pregatiti in psihologie umana, este foarte usor sa imi interpretati gresit personalitatea sau textele. Cand sunt stresat, putin depresiv etc.. textele mele vor avea caracter extrem dramatic.. cand sunt in extaz textele mele vor fi extrem pozitive. Stiu ca sunt varza la Limba Romana inca, dar asta e un fel de antrenament pentru o viitoare carte. Va pup pe toti. Imi cer scuze si pentru jargon, dar imi place sa il folosesc uneori, cel putin pe internet.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde SAD^^EYES » 11 Oct 2013, 08:06

Vad ca nu va inghesuiti, asa ca incep eu ca de obicei :)

Pe la 12-13 ani nu mai stiu exact acum, oricum eram in clasele primare, am fost intr-o tabara la Buzias, eram maniac dupa fete dar in acelasi timp foarte timid, cand se dadeau la mine, ma cacam pe mine de emotii, uneori chiar fugeam.. in tabara asta aproape zi de zi aveam discoteca seara, clubul din prezent.. Ne strangeam acolo, dansam, incercam sa ne combinam, ne simteam bine, mai iesea si cate o bataie etc.. Eu daca majoritatea ma vedeau ca si tocilar ca aveam ditai benoclu la ochi, ma cam obisnuisem cu gandul, "aragaz cu 4 ochi", era la ordinea zilei.. uneori le mai dadeam la cioc dar pica tot pe mine.. asa ca in timp am mai cedat.. plus ca a fost deajuns sa sar la bataie de cateva ori ca macar sa nu imi mai zica in fatza, pe la spate puteau sa zica.. ca nu ma deranja prea tare.. daca nu auzeam.

Eram un fel de clovn tragi-comic, faceam si chestii de te cacai pe tine de ras.. dar faceam si chestii naspa care afectau emotional oamenii din jurul meu.. avem si glume de calitate... si glume foarte proaste de stateau colegii suparati pe mine cu lunile.. Primeam des amentinari cu bataia, dar foarte rar am furat-o ca stiam sa ma fofilez.. pe colegii care ii simteam mai slabi ca mine.. erau cuminti pula mea.. le faceam teroare.. eram cam genul de muist de il vedeti prin filmele americane.. chestia diferita la mine ca dupa ce o comiteam.. aveam mari regrete.. spre deosebire de alti muisti care au 0 regrete... pana nu le da cineva lectia vietii.

Aveam momente cand eram extrem de bun la suflet, atent cu toti din jur, luam apararea la cei slabi etc.. faceam chestii eroice, sacrificiu pula mea.. si apoi alte momente cand ma comportam exact pe dos.. jigneam fetele, le lasam in curu' gol in fata la baieti, trageam palme dupa ceafa la colegi, dadeam cu pietre dupa ei daca ma suparau, suturi in cur etc.. eram foarte imprevizibil.. Bine ca erau altii care faceau belele si mai si, dar acum ma raportez mai mult la ce am facut eu...

Cred ca era prima tabara in care m-au lasat ai mei, eram bai nene, fascinat... o gramada de fete frumoase.. peisaj.. copaci.. parau, dealuri, padure de brazi, aer tare, invatatoarea care era cu noi era cat de cat indulgenta.. incredibil.. parca ajunsesem in Paradis.

Nu a durat foarte mult pana sa ies in evindenta.. la cata energie aveam in mine era inevitabil.. stiu ca eram intr-o cabana destul de maricica, cu 1 etaj, era o camera mare unde dormeam vreo 10 baieti..
Unul din colegii astia de tabara.. si-a pus tenesii la uscat pe o sarma in exteriorul ferestrei.. Pac a batut vantul si i-au cazut omului tenesii... cum omul era din asta cu karate cu pula mea.. eu de colo sa il impresionez.. Stai asa nene ca ti aduc eu.. pac ies pe fereastra.. era ceva inaltime.. dar aveam tehnica.. Cand sa sar.. hopa ce intra invatatoarea pe usa.. si imi vede mainile pe fereastra.. Astia incep sa rada, invatatoarea incepe sa tipe, eu ca sa scap de gura ei.. pac am sarit.. am luat tenesii omului si i-am adus pe scari.. pe partea cealalta a cabanei.. Nebuna era in isterie.. ca pedepsit ca pula mea.. Imi era rusine.. dar eram si nervos.. ca am vrut sa fac o fapta buna.. asta tipa ca proasta ca ma trimite acasa.. astia ai mei nu imi lua nici unu apararea doar se cacau pe ei de ras.. in sf.. mi-a stricat toata ziua.. Am plans, m-am ofticat.. pe urma m-a iertat in sf.. am scapat..

Imi mai aduc aminte ca aveam si colegi de scoala mai mari in tabara 14-15 ani.. de la alte clase.. langa cabana noastra.. alta cabana de fotbalisti.. 16-17 ani.. si cam se infiripase idile pe acolo.. saruturi seara in capatul scarilor chestii trestii.. noi astia mai mici eram ca sardelele la panda.. unii mai scoteau petarde de genul "uite si curva aia"... eu eram fascinat... ce romantic .. ce frumos.. in mintea mea..

Era si o fata imbracata mai ciudat asa si cu comportament atipic.. mai toti fugeau de ea.. si m-a ofticat treaba asta.. am stat de vorba cu ea.. era miniona asa, par lung, roscat, simpaticutza.. cu tot felul de amulete pe ea etc.. si foarte matura pentru varsta ei.. din una in alta imi spune ca mama ei e vrajitoare.. imi povestea cate in luna in stele.. eu ma uitam ca vitelul la poarta noua ca nu intelegeam o boaba.. dar ma fascina ce auzeam... foarte interesant. Nu parea genul sa se gandeasca la saruturi, la prietenie etc.. asa ca am lasat treaba la nivel de amicitie.. si m-am orientat spre alte oportunitati..

Chestia era ca ce imi placea mie, fugeau ca draq de tamaie de mine in timp ce alte fete care ma placeau eu nu le observam..

Intr-o seara la discoteca, 3 fete mai mari localnice, poate undeva pe la 15 ani asa.. bune rau.. le-a picat pata pe mine.. pac m-au luat la dans fortat, radeau, faceau caterinca, ma mangaiau etc.. eu socat ca eram obisnuit sa fuga fetele de mine.. eram genul de ma refuzau mai toate cand le invitam la dans.. astea 3 nimic.. bai nene mi sculase o pula.. fantastic.. atat de fantastic ca am fugit pur si simplu din discoteca.. si nu m-am oprit din fuga pana la cabana.. A doua zi deja aveam regrete.. imi ziceam in cap.. cat de prost pot sa fiu.. aveam si eu acolo o farama de sansa si i-am dat cu piciorul... Degeaba am incercat eu sa le gasesc in zilele urmatoare.. nu au mai fost de gasit..

Va urma...
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde SAD^^EYES » 12 Oct 2013, 08:35

Vad ca nu va ingramaditi :) nu e problema, voi continuua eu, pe principiul sa am ce sa imi reamintesc la batranete, cand creierul meu nu va mai putea fi la fel de ascutit...

Tabara la Amara parca la un an dupa aia de la Buzias, la fel eram in culmea fericirii printre cei mai agitati copii din tabara.. de bucurie.. mi se parea extraordinar.. libertate deplina..

Bai fratilor, nici nu am apucat sa despachetez bine bagajul, gasesc pe acolo o cutie de pateu stricat plina.. se facuse asa ca o zeama si putea de iti stramba nasul la 180 de grade... Dau sa arunc cu ea pe geam, cand sa arunc, o bunaciune de fata, satena asa cu parul lung, bai nene frumoasa ca rasaritul soarelui... ridic mana sa arunc.. ezit.. si tot arunc. Sa dea dracii in tinta mea, ma mereu am fost super tintas si in armata si in viata de zi cu zi.. pica cutia de pateu direct pe asfalt in fatza ei... si tot pateul stricat se imprastie pe ea.. intoarce capul spre mine ma vede.. eu deja eram pisat si cacat pe mine de tampenia ce facusem.. Incepe fata manca-ti-as sa planga, sa tipe, avea asa o rochita pana la genunchi cu floricele.. plina de pateu stricat … Astia de au vazut faza se stricau pe ei de ras, eu deja stiam ce ma astepta si amplificam emotia si frica in capul meu... Se duce fata si ma paraste bai nene.. si normal.. era si de la alta clasa, unde invatatorii erau din astia mai cu stiuletele infipt in cur.. mai duri.. mai drastici etc.. Bai frate consiliu' al invatatorilor din prima zi de tabara.. daca sa il trimitem pe copilul problema acasa sau nu.. Normal ca trebuia sa stau mic si joc de glezne, am inceput sa plang.. sa fac spectacol, mi-am cerut scuze pula mea.. ca nu am vrut ca a fost un accident, vrajeli din astea de clasa a-4-a.. a fost intentie in pula mea.. creier de gandac ce aveam.
Ca prin minune ma iarta astia, dupa zeci de promisiuni ca nu mai fac belele etc.. iar a crescut stamina in mine.. eram din nou super fericit.. problema era acum ca m-am indragostit de fata aia lulea bai frate.. Sufeream de iubire fantastic.. mereu imi faceam curaj sa ma duc sa vorbesc cu ea si nu puteam de rusine.. iar imi faceam curaj.. iar ma innabuseam.. disperam seara cu capul sub patura.. aveam lacrimi in ochi seara de seara, dar trebuia sa ascund sa nu ma vada nimeni.. doar imi creeasem imagine de bagabont.. de rebel.. nu trebuia sa stric imaginea pulii.
Se organiza mai mereu seara dansuri din astea... in curtea taberei sau daca era frig exista o incinta unde puteam dansa etc.. Toti baietii pac invitau fete, eu faceam dero pe margine.. pe asta a mea nu o invita nimeni ca era dracoasa... stau, stau, stau procesez, imi fac curaj, batea inima ziceai ca alerg la 100 de metri garduri.. Pana la urma de la atata adrenalina, mi-am bagat pula in ea de rusine si frica de refuz, si m-am dus si am invitat-o, imi tremura vocea ziceai ca da unu cu picamaru' la curu' meu.
Bai frate mi-a aruncat asa o privire din aia dispret amestecat cu rusine, s-a dat 2 pasi in spate si m-a refuzat.. am inghetzat.. mi-a stat inima la propriu 2-3 secunde.. dupa care am facut stanga imprejur si am fugit repede sa imi gasesc loc de plans. Una din invatatoarele din scoala noastra.. era un fel de suplinitoare, venea doar la anumite ore sa tina locul la invatatoare.. o fata tanara la vreo 20-25 de ani maxim.. a vazut faza.. si probabil I s-a rupt sufletul de mila..
Ma duc eu intr-un colt.. imi fac damblaua.. imi revin dupa 15-20 de minute.. si ma intorc iar pe acolo.. cu ochii dupa alte fete.. imi trecuse iubirea pentru fata cu parul saten si ochi albastri de ma bagase in boala lu' Calache.
Bai nene, nici nu ma intorc bine printre copii si hopa ce pune nazdravanu' de DJ un blues, cu siguranta nu stia el ce si cum, nu avea el nici o vina.. dar aia a fost soarta.. Toti baietii calare pe fete.. la frumoasa mea nu mai aveam tupeu' sa ma duc.. altele frumoase deja dansau... asa ca stateam ca vaca cu curul rezemat pe gard si cu mintea la stele.. si ma gandeam cat sunt de prost.. Suplinitoarea ma gineste si vine sa ma invite la dans. Bai fratilor, ma uitam ca prostu' si nu imi venea sa cred.. iar mi-a stat inima 2-3 secunde, m-am cacat pe mine de emotie.. In alea 2-3 secunde deja procesam.. cum sa ma culc eu cu invatatoarea, e cu 10 ani mai mare ca mine, daca rad baietii ceilalti de mine, daca ma indragostesc de ea, ce ma fac.. Dupa ce si-a revenit inima.. iar am facut stanga imprejur si mi-am rupt gleznele, am fugit si m-am ascuns prin cladiri pe acolo.. Nici nu m-am ascuns bine ca deja aveam regrete.. bai frate.. am lasat-o pe doamna semn, daca s-a suparat, daca s-a simtit umilita, daca x, daca y... Nici nu am dormit in noaptea aia de griji.
A doua zi fix la ea m-am dus si mi-am cerut scuze ca am refuzat-o, nu mai stiu ce i-am zis, clar e ca m-am dus.. ea saraca radea si ma mangaia pe cap si imi zicea sa stau linistit. Mi-a dat si o gramada de sfaturi dar eu daca eram BERBEC.. pe o ureche intra pe alta iesea.. pana nu ma dadeam eu cu capul de pereti, puteai sa imi zici de 33 de ori, degeaba..

Din ce imi mai amintesc astea erau melodiile in voga pe vremea aia..

Va urma...
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde SAD^^EYES » 12 Oct 2013, 08:58

Tot in tabara la Amara, cu gasca mea de baieti, care mai de care mai tzuchi si mai bagabonti, dar totusi destul de responsabili. Aveam un coleg de clasa cu probleme serioase psihice, la 10-11 ani nu mai stiu exact, avusese deja prima tentativa de sinucidere, era pe pastile cred.. si tot alerga de colo dand din maini si radea non stop.. o forma mai grava de ADHD, poate tulburare bipolara, poate inceput de schizofrenie, nu stiu.. clar e ca toti ne temeam sa nu pateasca ceva, mai ales ca aveam ditai lacu' langa tabara.. Intr-o seara a disparut, nu il mai gaseam nicaieri. Se lasase deja si intunericul si asta nu mai aparea ca sa il luam in camera la somn. Ne ducem repede anuntam invatatoarea, mai luam 2-3 baieti cu noi si ne apucam sa il cautam.. bai nene si am cautat de ne-a venit acru' in gura vreo 1 ora, ne-am dus si pe ponton la lac.. eram aproape siguri ca asta s-a aruncat in lac... deja eram cacati toti pe noi.. ca s-a futut frumusete de tabara.. deja eram extenuati de la atata alergatura.. si cautare prin tabara.. Ne indreptam asa dezamagiti si plini de ganduri spre cladirea unde eram cazati.. cand ca prin minune, topaie nebunu' dupa o tufa si l-am ginit imediat.. ii strig si pe astia.. parca mi s-a luat ditai piatra dupa inima bai frate.. Era asa de vesel si zbenguia pe acolo, nu avea nici o treaba el.. Ii tot explicam noi cat de mult ne-a speriat, sa nu mai faca asa si pe dincolo etc.. nu avea el nici o gara.. trebuia sa stam tot timpul cu ochii pe el.

Din pacate povestea asta are un final trist.. prin clasa a-8-a am auzit despre el ca s-a sinucis prin spanzurare. Tot am sperat sa nu fie adevarat.. sa fie doar barfa lumii.. dar nu l-am mai vazut de atunci.. nici prin scoala nici prin oras...

Va urma...
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde SAD^^EYES » 12 Oct 2013, 09:26

Amara... tot incerc sa imi amintesc exact anul si nu pot, inca nu sunt in transa aia adanca sa imi aduc aminte exact si anul oricum erau clasele primare.. intre clasa a 5 a si clasa a 7 a...11-12-13 ani ceva de genu... O sa imi amintesc eu...
In sfarsit deja aveam cateva zile de stat pe acolo, distractii pe banda rulanta, plimbari, fotbal, bancuri, glume, fete frumoase cu zecile.. poate chiar sute.. veneau copii din toate colturile tarii in tabara aia.
Aveam prieteni ba fotbalist, ba karatisti, ba cu parinti bogati.. toti cu fitze, eu trebuia neaparat sa ma ridic la standarde daca vroiam sa pastrez locu' in gasca.. mai ales ca aveam fatza aia de tocilar.. era destul de greu.. nu prea vroiau sa ma bage in echipa de fotbal desi jucam poate mai bine ca ei.. si disperam pe margine de imi venea sa ii injur pe toti.
Era super in tabara asta ca fiind foarte multi, nu prea aveau cum sa ne supravegheze invatatorii si mai fugeam din tabara, ne plimbam prin oras etc..
Intr-o zi, hai sa facem baie in lacul Amara.. acuma care il stiti.. e super mare frate.. sau cel putin asa parea la varsta aia... in plus plin de matasea broastei si tot felul de ragalii
Stam noi putin ne balacim, creste stamina in zapacitii mei si ii vine la unu ideea sa vedem cine are coaie mai mari.. sa innotam pana in capatul celalalt al lacului. Mama manca-va-s ochii cand am auzit iar a luat-o inima la galop, ii stiam pe astia bine ca nu se joaca cand isi pun ceva in cap.. si ma stiam si pe mine ca nu pot sa fiu mai prejos.. problema era ca eu chiar daca eram destul de bun innotator, nu aveam experienta la apa adanca si nici la lungimi foarte mari.. mai ales ca m-am nascut cu deviatie de sept si nu pot respira pe nas.. Eu toata viata am respirat doar pe gura.. e normalitate pentru mine.. pot sa trag si pe nas.. dar mai mult de 5 minute nu rezist ca e blocata o nara...
In sfarsit.. din vreo 6 nebuni.. 4 se arunca la concurs inclusiv eu.. vreo 2 au ramas pe bara.. Karatistu' si Fotbalistu' in frunte.. eu si alt baiat dupa ei.. Incercam pe cat posibil sa ma uit doar in fata, sa nu ma uit in spate.. si sa evit pe cat posibil ragaliile.. bai nene am inotat ca un erou, nu imi venea sa cred ce tare eram.. ajung pe la jumatea lacului.. si nu stiu cum pula mea se prinde o ragalie din aia de piciorul meu.. si m-am cacat pe mine de spaima iar.. imi batea iar inima ca la nebuni.. Le strig la astia din fata ca ma intorc.. asta de era la nivel cu mine.. tot asa speriat de ragalii decide sa se intoarca cu mine.. Nu mai constientizam noi in momentele alea ca era aceeasi distanta pana pe partea cealalta etc.. Mai mult ne gandeam ca trebuia sa inotam si inapoi.. In sfarsit le-am zis si la ceilalti 2 sa se intoarca ca e periculos si pula mea.. aia nimic.. Galopez din maini cat pot de tare.. ajung la mal.. si stateam cu sufletul la gura sa vad ce fac tovarasii nostrii. Ajung astia pe partea ailalta.. se fofileaza pe acolo.. isi trag sufletul.. la un momentat au disparut printr-un lan de porumb (nu stiam ca e porumb ca nu se vedea dar am aflat apoi de la ei).. Dupa un timp se decid sa revina.. le-a luat ceva sa ajunga inapoi.. dar toate bune si frumoase nu s-a intamplat nimic... ies astia din apa aveau slipii plini cu stiuleti de porumb, am ras cu lacrimi … Seara i-am facut frumos pe jar.. am povestit etc.. foarte frumos..

Karatistu' cand s-a facut mare.. a ajuns unul din cei mai buni luptatori in arte martiale din oras.. in prezent nu mai stiu nimic de el
Fotbalistu' stiu ca ajuns destul de sus.. dar la fel.. am pierdut legatura.. ne-am imprastiat toti pe unde s-a putut.. dar amintirile vor ramane pe viata.. cel putin la mine.. la ei.. habar nu am..

Mai imi amintesc ca eram toti.. 5-6 insi in limba dupa o fata care o vedeam mai curvustina asa, tot auzisem noi barfe ca era futacioasa.. si eram toti in limba cum sa o vrajim.. bagaboanta rau fata.. ne facea in sange.. nu stiu daca a reusit vreunu dintre ei, ca nu spuneau astia neam.. eu clar nu am reusit :) indiferent cate scheme de “Parkour” faceam pe acolo.. riscand sa imi rup gatu' de 3-4 ori pe zi..

Va urma...
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde SAD^^EYES » 12 Oct 2013, 10:04

Prima experienta cu hipnoza

Eram tot in tabara, problema e ca nu mai stiu in care din ele.. dar conteaza mai putin..
Era o fata de la mine din oras.. foarte simpatica, blonda galbui natural, parul putin carliontat, cateva pistrui pe fatza, ce sa mai o dulcica de fata.. Problema era ca dormea prea mult, parea obosita tot timpul.. si fetele din camera ei o barfeau.. ne ziceau ca sunt cam speriate de ea pentru ca vorbeste in somn..
Intr-o zi cum ma plimbam eu pe acolo de dimineata, cu pasta de dinti in mana, incercand sa prind pe astia care dormeau prea mult si sa le dau cu pasta de dinti pe fatza... bag capu' si in camera unde dormea blondina din amintirea mea.. Ii stiu si numele dar nu il dau pe forum ca nu e frumos.
Toate fetele erau deja pe la baie sau la masa, blondina mea dormea dusa, ma duc eu frumos langa ea.. gangurea ceva prin somn.. dar nu se intelegea nimic.. m-am pitulat ca un ghepard sa fiu sigur ca nu se trezeste.. si cu miscari de cearsornicar i-am desenat o inima parca pe obraz.. in speranta ca se va gadila, se va scarpina.. si o va intinde pe toata fatza.. ca sa am de cine sa rad apoi.. Blondina mea nimic bai frate.. era stana de piatra.. dormea cu burta in sus.. si gangurea.. Ma frec ca prostu' in cap, procesez vreo cateva minute.. 2-3.. si ascut urechea mai bine sa inteleg ce zice.. neam nu intelegeam nimic. Ma asez langa ea pe pat.. misc un pic de ea in speranta ca se va trezi.. nimic bai frate.. dormea bustean si gangurea.. Ce imi trazneste mie in minte.. sa ma bag in seama.. vorbeam usor, calm, ca sa nu o sperii prea rau, ca incepuse sa imi bata inima iar cand am vazut ca nu se poate trezi.. Bai nene si cum puneam eu intrebari, incepe Blondina sa raspunda la ele.. prin somn.. Gata.. aveam pielea gainii pe mine... cacat tot.. intre timp se intorc fetele dupa la baie.. le fac semn sa nu faca galagie.. trimit pe una sa imi cheme si tovarasii.. Pana s-au miscat astia eu tot ii puneam intrebari.. “De cine iti place?”, “Ce parere ai de X de Y?”, tot felul de intrebari din astea ce putea debita o minte de copil.. bai frate era 99% transparenta.. ce gandea aia zicea.. subconstientul foarte rar poate minti.. Aflu o gramada de chestii interesante, dupa care o intreb si de mine.. astia venisera deja.. si se uitau stupefiati.. tot timpul au crezut ca e ceva scenariu la mijloc si pula mea.. nu le venea sa creada.. Eu nu ii bagam in seama ca eram setat pe sistem.. orice caz de genul pentru mine era minunatie.. Spre final asa o intreb daca ii place de mine.. zambeste siret prin somn.. ridica mainile si facea semne cu degetele circular in jurul ochilor ei inchisi. Parca ar fi spus.. daca nu avea ochelari.. poate poate.. astia ai mei radeau.. la fel si celelalte fete.. Eu eram super serios si mi-am continuat experimentul.. Spre final vroiam sa vad cat de multe poate sa faca in somn.. si o intreb daca poate sa mearga.. Ea zice razand.. “Cum sa nu”.. si da sa se ridice in somn, manca-va-s gura voastra.. se ridica in cur.. ca un zombie din ala cu mainile lasate pe langa ea.. dupa care cand ajunge la vertical... in unghi de 90 de grade.. pac face ochii mari si cade lata pe spate.. la loc in pat.. si se trezeste speriata.. si tot intreba ce s-a intamplat.. mai ales ca a vazut o gramada de copii in jurul patului ei.
Stiu ca i-am dat niste hartie igienica parca sa se stearga pe fata de pasta de dinti.. si am incercat sa o calmez ca parea speriata putin.. I-am povestit ce s-a intamplat.. unii din colegi deja plecasera.. nu li s-a parut mai nimic interesant lor pentru ca aveau impresia ca fusese ceva regizat.. Eu inca eram masca.. i-am povestit tot ce a zis.. ea saraca radea.. Stiu ca am stat mai mult de vorba dar nu imi mai amintesc tot ce am vorbit.. clar e ca mi-am cerut scuze ca am manjit-o cu pasta.. ea m-a iertat.. ne-am facut mari... ne-am salutat pe strada ani de zile..

Asta a fost prima sedinta de hipnoza, din accident si fara sa imi dau seama ce fac. De la varsta aia am inteles ca mecanismele creierului sunt mai mult decat pare pentru omul normal.. si inca de atunci am inceput sa nu mai ignor detaliile.. Am inteles de atunci ca subconstientul nu ai cum sa il pacalesti, nu ai cum sa il minti.. ii poti cel mult altera perceptia si depinde mult de modul cum a interpretat un creier o fapta sau alta.. Degeaba povesteam in stanga si in dreapta.. toti copiii se uitau la mine uimiti si parca le auzeam gandurile.. “Mama cat minte asta” :) daca am vazut eu asa.. am incetat sa mai povestesc..

Va urma...
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde SAD^^EYES » 12 Oct 2013, 11:19

A doua sedinta de hipnoza... involuntara

Eram in armata, cam pe la jumatea ciclului militar de 1 an. Aveam 20 de ani, mergeam pe 21, deja eram Sergent prin forte proprii, fara pile, eram furierul unitatii, coboram de la Furnica zilnic pe jos, faceam cumparaturi pentru cadrele militare cat si pentru soldati.. zi de zi.. cu exceptia weekendurilor cand in 90% din cazuri plecam acasa si ma intorceam luni dimineata sau duminica seara.

Primele 3 luni au fost cosmar sa zic asa, isi bateau joc de noi Moldovenii la greu, dar eu am fost cat de cat privilegiat pentru ca desenam frumos.. si aveam carisma.. plus ca nu prea aveau ce sa imi faca pe partea de instructie pentru ca aveam cativa ani in spate de gimnastica din asta de amatori, judo, culturism etc.. deci faceam fata la tot ce zbierau aia pe acolo. Aveam vreo 3 sau 4 ani de fitness in spate, ca ma zapacise Peter Andre la icre.. dar tot slab mort eram.. aveam fibra cat cuprinde dar nu se atingea grasimea de mine neam... Am inceput sa ma ingras dupa la 25 de ani incolo cand in loc sa ma tin de miscare stateam la calculator cate 16 ore pe zi..

In sfarsit.. aveam un caiet in care tot timpul desenam, faceam tot felul de chestii de la portrete dupa operele lui Michelangelo, pana la tatuaje, tribale, cranii de mort, fete etc.. Aproape saptamanal rupeam cate o foaie din caietul meu si dadeam cadou la astia de erau tot timpul cu stiuletele infipt in cur.. de nu puteai sa le ajungi la nas nici cu macaraua.. Am fost extrem de umil, nu m-am laudat prea tare... am incercat pe cat posibil sa nu ies in evidenta.. dar tot am iesit.. orice faceam.. tot eram observat intr-un fel sau altul..

Ajunsesem mana dreapta a Locotenentului Comandant al plutonului ce facea garda la Peles.. al 3 lea ca importanta pe unitate.. iar 3 :) Desi facea o gramada de nefacute.. l-am respectat foarte mult si am invatat de la el o gramada... ii cunosteam si sotia si copiii si o gramada de secrete din care din respect pentru el nu le voi detalia. Clar e ca in acel AN am invatat toate smecheriile posibile si imposibile de si acum raman mut cand ma gandesc...

Stiam muntii aia parca ma nascusem acolo.. dar amintirile astea le voi detalia alta data... acum ne intoarcem la Hipnoza.

Era un tip, care tot timpul mi se parea cam instabil emotional.. avea probleme de integrare.. parea speriat de bombe, traumatizat, nu prea educat.. Brailean parca.. Gradatii in loc sa il protejeze.. mai rau il terorizau...

Eu tot timpul cand aveam plecari in oras sau cand aveam de impartit la soldati ceea ce cumparam din oras.. treceam prin toate camerele sa vad cine mai are nevoie de ceva.. etc.. Ma respecta lumea pentru ca nu luam comision la chestii de utilitate maxima.. tigari si cartele telefonice.. dar aveam si momente cand eram infect.. profitam de diverse situatii etc.. si nu aveam regrete.. astea au aparut mult mai tarziu.. Pe la 27-28 de ani.. In sfarsit nu va detaliez prea mult acum, o sa le spun probabil intr-o carte ceva mai spre batranete.

In sfarsit, intr-o zi, cum treceam eu prin camere.. il prind pe asta dormind buba.. si era si dupa amiaza asa.. dau sa il trezesc ca sa nu il futa iar gradatii.. el nimic.. tot asa ca Blondina din amintirea precedenta.. gangurea prin somn... ii dau o cizma peste picioare cu intensitate medie.. nimic.. Imi ridic basca pe cap, ca un Garcea din ala nelamurit.. stau un pic si procesez... imi vine in minte tarasenia din copilarie.. si pac incep sa il iau la intrebari, doar ca de data asta mult mai mature.. Imi spune omu' toate traumele din copilarie, tot tot tot cu lux de amanunte si vocabular de ziceai ca are cel putin 2 facultati... cand in realitate deabia putea sa lege 2 vorbe... Na tarasenie.. eram doar eu cu el in camera.. Il intreb cat e ceasu' imi zice exact la secunda.. era 18 fix daca imi mai amintesc bine.. dintr-una in alta.. imi zice omu' “Vezi ca vin 3 baieti, trebuie sa ma trezesc”.. bai frate eu nu auzeam nimic.. peste 10-15 secunde intra buluc pe usa gramada, 3 soldati galagiosi, imping in usa fac zgomot.. vorbeau tare etc.. Se trezeste asta al meu buimac.. si zapacit.. nu isi aducea aminte neam.. nimic.. Dau sa ii povestesc, se uita la mine ca vitelul la poarta noua.. la fel si ailalti 3.. acelasi cacat ca in copilarie.. toti credeau ca e vrajeala.. nu mai m-am obosit sa vorbesc eu ei.. doar am incercat sa il calmez pe asta ca avea o super durere de cap.. I-am dat tigari vreo saptamana, l-am ajutat cum am putut sa isi revina din trauma.. si dureri de cap.. Abia dupa 1 saptamana si-a revenit cat de cat la normal.. si imi tot spunea sa nu mai povestesc la nimeni prin ce a trecut el prin copilarie...

Clar e ca subconstientul lui putea anticipa viitorul, chiar daca parea un prost in viata reala.. sub hipnoza era tata lor.. Este o amintire pe care nu o voi uita niciodata.. este o patanie care mi-a dat un sentiment de teama in a cerceta mai mult... pe felia asta.. apoi m-am indragostit de calculator si nu am mai avut experiente de genul.

Clar e ca in prezent imi pot amesteca subconstientul cu constientul.. se numeste transa.. auto-hipnoza, hypermanie cum vreti voi sa ii ziceti si in momentele astea mintea mea e de cel putin 10 ori mai ascutita decat in momentele cand ies din transa.. Acum de exemplu cand scriu.. sunt in semi transa.. o controlez ca sa nu ma duc prea mult.. cand nu mai pot.. pac ies pe afara ma plimb.. ma obosesc etc.. si apoi somn.. ca sa nu risc sa stau iar 7 zile nedormit.. si sa va botez pe strada :))

Nu vreau sa ajung sa le fie oamenilor frica de mine.. nu vreau sa fiu singur.. imi place sa am prieteni.. sa vorbesc .. sa socializez.. sa imi dau cu parerea.. Dar nici nu ma mai pot ascunde pentru ca imi fac rau singur daca tin in mine toate trairile astea emotionale care m-au marcat intreaga viata.. pentru ca ceea ce pentru un om normal este banal.. pentru mine ca bipolar este EXTRAORDINAR.. si am capacitatea sa nu ma opresc pana nu imi gasesc raspunsurile la INTREBARI. Asa am fost de mic copil si nu ma voi putea schimba niciodata.. e ca si cum as fi fost programat sa fac asta.. constient sau inconstient.. e singura cale prin care ma pot simti bine cu adevarat..

Mereu am sa incerc sa pastrez 1-2% pacate in mine.. pentru ca atunci cand m-am dus in 98% puritate sufleteasca.. am simtit ca imi iau zborul la propriu..parca iesea sufletul din mine si se inalta la cer.. din aceste motive.. nu mai vreau sa ajung in starea aia decat atunci cand imi va fi sorocul.

Va mai spun ca nu vreti sa fiti in pielea unui bipolar, norocul meu ca stiu cum sa ma controlez, altii saracii pentru ca nu sunt capabili sa isi gaseasca explicatii, pentru ca pe timpuri nu exista INTERNET, unii din bipolari probabil nici nu au experienta de viata variata etc...nu au cu cine sa discute etc.

Din acelasi motiv Sinéad O'Connor a vrut sa se sinucida fix la 33 de ani.. pentru ca a vazut franturi din lumea de dincolo.. a trait entuziasm si spaima in acelasi timp.. si s-a cacat pe ea de teama.. apoi cand a intrat in depresie pentru ca stia ca orice ar face nu are cum sa ii trezeasca pe incuiati, a incercat sa scape de greutatea de pe umerii ei. Din fericire ala de sus.. i-a zis.. hopa stai asa fata mea.. ca tu ai treaba pe pamantul asta.. unde vrei sa pleci asa de devreme.. ia de aici niste pastile revino-ti si fa-ti treaba.. si uite asa Sinéad isi tot face treaba din 1999 incoace.. :)

http://www.sineadoconnor.com/

Nu am de gand sa plec nicaieri si cel putin in mediul virtual ma voi manifesta 98-99% transparent de acum inainte.. cine vrea sa creada sa fie sanatos.. cine vrea sa ma faca nebun.. din nou sa fie sanatos.. cine vrea sa ma inteleaga.. tot sanatos sa fie si sa incerce sa miste un pai la viata lui.. pentru ca asa cum au spus multi intelepti.. si va repet.. eu inca sunt un mare prost.. oricat de mica ar fi schimbarea .. conteaza sa o faci.. Cat despre cei care au trecut prin momente similare, sper sa aveti puterea sa rezistati si sa incepeti sa dati share la emotii.. la trairi.. pentru ca asta e calea.. daca tineti in voi.. stiti deja ce se va intampla.

Va pup si va iubesc pe toti.. si .. Va urma..

Cu respect, Ionut
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde SAD^^EYES » 12 Oct 2013, 12:32

Amintirea cu pitigoiul

Eram intr-o vacanta de vara pe la verii mei buni... tot asa energie maxima.. ma trezeam de la 5-6 dimineata, ma duceam la peste.. deseori stateam pana noaptea tarziu.. nu se lipea somnul de mine neam..

Erau niste pitigoi asa de frumosi prin curte pe la vara-miu, mai ales masculul. Auzisem noi dupa la batrani ca pitigoiul nu il poti tine in cusca ca isi baga gheara in gat si se omoara.. ca nu suporta sa stea inchis.. Trebuia confirmat mitul in mintea noastra de copii retarzi.. si ne-am pus pe treaba.. Am luat o cusca de plasa din sarma, de tinea matusi-mea puii de gaina in ea.. un batz.. un ghem de atza si gata capcana.. Am pus pe acolo ceva graunte.. ne-am ascuns la o distanta acceptabila in spatele usii de la intrare in casa.. si ne-am pus pe asteptat.. incordati.. cu ghemul in mana gata sa tragem de sfoara ca sa pice cusca peste eventualul pitigoi...
Dai si asteapta, de incepusem sa ma plictisesc..pana la pitigoi.. hopa o mierla... trag de atza.. pica cusca direct pe ea o face pilaf.. damn.. alt suflet pe constiinta.. imi parea rau apoi dar tot maniac sa prind pitigoiul.. Am ingropat mierla.. i-am facut cruce din ramurele de copac.. iar am pus capcana.. iar asteptare.. mai pe seara asa.. vine si pitigoiul mult asteptat.. trag de sfoara.. gata.. l-am prins.. Era super frumos si colorat.. se zbatea saracu' si facea ca toata alea.. noi retarzi.. in loc sa ii dam drumu'.. pac l-am bagat intr-o alta cusca.. am stat de l-am pazit pana ne-a luat somnu'..
Nu stiu daca si-a bagat gheara in gat sau nu.. clar e ca a doua zi cand ne-am trezit era mort... iar regrete.. iar groapa in pamant.. iar cruce..

Uitasem de pitigoi pana sa ma inchida astia 3 zile aproape nevinovat... puteti sa ii ziceti Karma sau cum vreti.. clar e ca mi-am invatat lectia.. In prezent sunt atent pana si la furnici sa nu le calc.. Nici gandacii de bucatarie nu ii pot omori.. noroc cu pisicile...

De la pitigoi am invatat ce naspa e sa iti fure cineva libertatea.. atat fizica cat si cea de exprimare.. am mai invatat spiritul de sacrificiu.. si lupta lui pana la moarte..

Eu unul nu voi mai incerca sa tin niciodata o pasare in colivie.. nevasta-mea o mai comite cu perusi cu chestii trestii.. dar inca e necoapta si nu are cum sa ma inteleaga.. si oricum daca le dai drumu' in Romanica nu cred ca ar avea vreo sansa de scapare.. ii prind pisicile imediat..

Am omorat multe animale nevinovate in copilaria mea.. sper doar sa nu ma loveasca Karma de prea tanar.. sa mai ma lase sa imi vad de treaba o perioada.. mai ales ca am facut eforturi uriase sa ma schimb.

Cu respect, Ionut... Va urma...
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde SAD^^EYES » 12 Oct 2013, 13:04

Amintiri cu pisici

Am omorat doua pisici la viata mea, ambele din inconstienta, in prezent avem doua pisici in apartament plus 7-8 la tara. In rest doar le-am chinuit cand eram mic, in prezent mi-am luat zgarieturi de la una din pisici sa imi ajunga pe viata.. dar dupa ce mi-am invatat lectia, a incetat si ea sa mai zgarie..

Tot pe sistem Myth Busters, auzisem ca pisica pica mereu in picioare.. eram copil.. destul de mic si de inconstient ... in uscator la etajul 4 al unui bloc comunist.. in vizita la prietenii mei de suflet.
Vecina lor avea o pisica.. pe care o iubea ca pe ochii din cap.. pisica in uscator, geamul deschis.. am luat-o in bratze si i-am dat drumu la de etajul 4.. Mit confirmat.. a cazut in picioare.. doar ca pe asfalt.. si s-a facut terci.. au bubuit matzele din ea.. chiar in fata usii de la intrare in bloc. Eu am fugit.. m-am refugiat.. plin de regrete.. too late.. am trecut pe langa ea.. se chinuia sa moara.. i-am vazut sangele, picioarele facute zob si matzele pe asfalt.
Nu vreti sa stiti cate blesteme mi-am luat de la femeie.. si cata bataie de la tata.. si o meritam din plin.. nu numai atat.. dar mi-au si aruncat pisica moarta in curte si am gasit-o tot eu cand am venit de la scoala a doua zi.

A doua pisica.. pui de cateva zile.. pisica neagra.. am salvat-o dupa strada... am adus-o acasa, s-a bucurat nespus sotia mea.. i-am facut culcus.. i-am dat lapte.. tot ce trebuie..Dormeam pe vremea aia in garsoniera pe o saltea.. nu aveam pat.. culcusul la puiul de pisica langa saltea. Peste noapte cautand caldura, cautand poate caldura parinteasca.. a iesit din culcus si s-a furisat langa mine pe saltea.. In somn m-am intors peste ea.. am gasit-o de dimineata sufocata.. moarta.. si pisata pe ea..

Am plans m-am ofticat.. am ingropat-o in parcul Tineretului pe langa pod...
Tot timpul mi-am imaginat in ce chinuri groaznice a murit sufocat acel pui de pisica..
La nici un an au inceput crizele de astm bronsic.. cand va povesteam in alt post ca trageam aer in plamani cu paiul...

Cand eram tot mic si copil retard.. ne jucam cu tevi cu gornete.. eu mereu puneam ace sau bolduri in varf la gornet si dadeam dupa pisici.. era pisica lu' vecina-mea cu cate 5-6 gornete infipte in ea. Prima pisica crescuta la bloc, tot asa luata dupa strada, tot timpul a fost rea cu mine.. m-a zgariat de fiecare data cand avea ocazia.. indiferent cat de bun eram cu ea.. In prezent sunt singurul la care sta fara sa sasaie.. sau sa zgarie..pana si pe nevasta-mea o mai inghereaza din cand in cand.

Deasemenea in prezent sunt mare iubitor de animale, asta si datorita sotiei, sunt de 10 ori mai atent sa nu o comit, si inca mai am regrete pentru puiul de pisica cat si pentru pisica vecinei de la etajul 4 al blocului comunist. Totusi simt in sufletul meu ca ambele sunt intr-un loc mai bun. Vecina si in prezent o simt ca nu m-a uitat.. o salut respectuos de fiecare data cand o vad.. se bucura probabil ca am devenit un barbat cat de cat OK... dar eu tot las capul in jos.. si salut de fiecare data fara exceptie. Oricum o dai s-a numit CRIMA prin indiferenta.. Voi nu aveti cum sa simtiti chestiile astea pentru ca nu sunteti ca mine.. din fericire.. Eu mai am mult de tras pana sa scap de regrete.. si mult de povestit.. asa ca ramaneti pe faza.. pentru ca am sa va surprind de fiecare data cand voi avea ocazia.

Cu respect, Ionut.. nu va mai bateti joc de lumea necuvantatoarelor...Va urma...
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Înapoi la Discutii Modele Video Chat

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj