Top Webcams 2012-2016

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde kharma13 » 30 Iun 2013, 23:26

Eu folosesc c910 ..pe jasmin daca intru direct co logitech imi da streaming very bad,intru prin splitcam si am automat streaming quality good chiar si cu inca 2 sessiuni cc deschise .In concluzie c910 se comporta la fel ca si c920 ,numai ca daca ii intrebi pe ei ..nu ai cam suficient de buna:)
kharma13
User Junior
User Junior

Mesajde GlamourFoto » 01 Iul 2013, 14:32

JustModel scrie:da merci, glamour, eu chiar ma las dusa de val cind cind in cind. Stii vorba aia, capul nebun nu da pace picioarelor)))

Pentru nimic just model, crede-ma ca si eu am patit asa de multe ori pana cand am realizat ca Nu e cea mai buna abordare. Cand m-am trezit am avut grija sa-mi impun sa nu ma mai las dus de val decat atunci cand e cu adevarat necesar.
Citeste din nou postul meu si pune-l pe cat se poate in aplicare si vorbim dupa cateva saptamani de asa zisa: "indiferenta" fata de chestiile de genul.

Spor acolo.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 01 Iul 2013, 14:49

nu stiu eu intru cu c920 fara spltcam sau ceva de genu,nu am folosit niciodata si am avut mereu streaming quality good,cum se poate nu stiu ,poate din cauza ca nu deschid mai multe situri?
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde kharma13 » 31 Iul 2013, 12:31

Mi-am cumparat BCC950 ,am instalat softul de la c920 si tot nu e ok.Adica,calitatea lasa de dorit ..imaginea nu este clara ( am lumina suficienta,pereti albi ) ,culorile nu sunt vii asa cum sunt cu 910 iar pt poze rezolutia maxima este 800x600 . Pan-tilt se misca foarte greu ..
Ionut scriai intr-un post referitor la BCC950 ca a mers mult mai bine dupa ce ai instalat un plug in pt skype..l-am tot cautat dar nu-l gasesc :( Sper sa reusesc pana la urma sa am o calitate satisfacatoare cu webcamul asta daca nu back to c910 ..ufff
kharma13
User Junior
User Junior

Mesajde GlamourFoto » 31 Iul 2013, 12:52

kharma13 scrie: Ionut scriai intr-un post referitor la BCC950 ca a mers mult mai bine dupa ce ai instalat un plug in pt skype..l-am tot cautat dar nu-l gasesc :( Sper sa reusesc pana la urma sa am o calitate satisfacatoare cu webcamul asta daca nu back to c910 ..ufff

Pluginul pentru skype se gaseste in urmatorul link:

http://www.logitech.com/en-us/support/c ... =14&bit=64

Spor acolo.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde SAD^^EYES » 31 Iul 2013, 12:54

Buna Kharma,

Aici gasesti driverul si pluginul.. cu driverul ei ziceam ca parca se vede mai bine:
http://www.logitech.com/en-us/support/c ... =14&bit=64
pluginul de skype are rol mai mult pentru butoanele dupa ea.. scrie pe site

Incearca sa reinstalezi driverul ei.. peste softul de la C920.. cu telecomanda.. apasari scurte.. nu lungi ca se duce foarte mult

Pentru poze mari, poti folosi webcamsplitter.. ii schimbi rezolutia pe 1920x1080 si faci poze de acolo

Ca orice device nou.. posibil sa te dispere un pic pana ii gasesti setarile care trebuie.. si lumina conteaza si setarile.. si driverul..

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde kharma13 » 31 Iul 2013, 18:01

Multumesc frumos GlamourFoto si Ionut ....am instalat driverul si plug-in si da parca se misca putin mai bine pan-tilt acum .Dar mai trebuie bibilita ca tot nu se vede clar.O sa incerc cu mai multa lumina ,altceva nu mai stiu ce sa-i fac ..
O zi productiva va doresc si fara batai de cap !!!:)
kharma13
User Junior
User Junior

Mesajde sweetgirl » 01 Aug 2013, 00:50

help pls ce sa fac cu topu ăsta de web c920 va rog ca nu mai am sunet? deci e pe mute total ,pe jasmin ma aud doar cu conexant , sa fiu sigura am inregistrat video e mut total .deci sa se fi defectat microfonu ,nu vad de ce,asa dintr o data ?ca am umblat atent ,fara bruscari ,curatata de praf etc
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde alexandra1234 » 01 Aug 2013, 01:55

Am
raspuns eu,

Nimic, schimba portul usb si umbla la recording device la levels!
alexandra1234
User Activ
User Activ

Mesajde sweetgirl » 01 Aug 2013, 01:56

ms alex. tocmai cand ma pregateam sa scriu ca am rezolvat era din cablu am vazut si postul tau ,da asa e ,de acolo era,oricum ms frumos
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde cara_em22 » 21 Sep 2013, 11:59

buna,
am o intrebare pentru ce ai care deja un Logitech BCC950. Doresc sa cumpar si eu unul de la Domo , problema este ca eu folosesc pe webcam stau pe zoom deoarece sunt foarte slaba .
Aceasta este marea mea problema cu webcamurile HD ma arata foarte slaba de aceea inca mai lucrez cu vechiul meu webcam .
Cum este Zoom-ul la acest webcam ? Pot mari imaginea si claritatea imaginii sa ramana la fel de buna?
cara_em22
User Junior+
User Junior+

Mesajde trompi » 21 Sep 2013, 16:32

cara pe ce camera lucrezi acum?
eu lucrez cu BCC-ul si am 43 de kilograme....si imi merge foarte bine si fara zoom. In opinia mea cel mai important este sa iti depasesti complexele....BCC-ul chiar merita toti banii sa stii, zoom-ul nu extraordinar dra poti puen camera mai aproape de tien la o adica....eu personal nu stau cu zoom-ul in free, cine ma vrea ma place asa, sa stii ca nu kilogramele in minsu sua in plsu conteaza, ci personalitatea!
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde cara_em22 » 23 Sep 2013, 00:03

Multumesc pt raspuns trompi , eu stau pe vechea camera philips spc900nc , inca nu pot renunta la ea , asa sunt eu , cand ma atasez de un lucru nu mai pot renunta usor la el
Am incercat sa o schimb cu logitech C900, nu mi-a placut deloc si am revenit la philips
Ma interesa culorile ,< imi plac culorile vii> si zoom=ul deoarece eu folosesc zoom si nu as vrea sa dau banii pe ea si apoi sa o tin pe dulap asa cum am facut de mai multe ori
Am dat comanda la Domo , sper sa ma obisnuiesc cu ea
Multumesc frumos pt ajutor
cara_em22
User Junior+
User Junior+

Mesajde GlamourFoto » 23 Sep 2013, 00:24

Buna Cara_em ,,, vai nu pot sa cred philips spc900 ... o stiu a fost o camera foarte buna in 2007-2008, dar a fost depasita de mult.

Sunt sigur ca modelele se ataseaza de un webcam sau altul dar cerintele actuale sunt altele si folosirea unui webcam invechit nu poate sa fie decat un dezavantaj, poate tu spui ca te vezi bine dar degeaba daca nu faci $, app culorile vii se pot obtine prin balans de alb corect + color intensity un pic in plus la webcamurile logitech

Cu siguranta ca o sa se vada la trafic folosirea unui webcam mai bun si BCC950 este un webcam bun, m-am jucat cu cateva webcamuri si pot spune ca am fost placut impresionat de calitatea redata iar telecomanda face tot bani ( chiar daca miscarile nu sunt cele mai smooth dar e altceva)
Uite citeste aici: articol-importanta-calitatii-siteuri-t13658.html
pe acolo sunt mentionate beneficiile folosirii unui sistem nou.

Sper sa te acomodezi cu noul webcam si sa il folosesti cu placere.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde cara_em22 » 23 Sep 2013, 01:33

Multumesc frumos Glamour,iar de incasari nu pot sa ma plang si cu toata modestia pot spune ca sunt in topul unui site cu toate ca webcamul meu este unul invechit.
Binenteles a venit timpul sa ma adaptez si eu noilor cerinte < stiu ca trebuia sa fac acest lucru demult >
Va multumesc mult pentru ajutor
cara_em22
User Junior+
User Junior+

Mesajde cara_em22 » 23 Sep 2013, 15:11

In sfarsit am probat camera web logitech BCC950 , este intradevar super ok
imi place foarte mult , deja o iubesc
Mi-a fost de ajutor foarte mult ceea ce am citit aici
Multumesc tututor
cara_em22
User Junior+
User Junior+

Mesajde PS1 » 05 Oct 2013, 17:23

Logitech C920 nu are aceleasi specificatii tehnice ca si BCC950? Diferenta nu este telecomanda pe care o are BCC950? Nu am testat-o inca, insa vrem sa cumparam Panasonic HC-V720(prima recomandare a Jasminului). Pe aceasta a testat-o cineva?
PS1

Mesajde Panasonic720 » 25 Noi 2013, 08:13

Da, am testato eu. Am resuit dupa vro 3 zile de nervi si de frustrare (ca am dat 26 de milioane pe ea) sa o setez "ca la carte" Ce sa zic... a fost prostia mea ca mai bine pierdeam cateva ore si luam cartea din scoarta-n-scoarta decat sa me enervez cu cei de la LJ support... si intr-un final tot eu am reusit "alone".

Verdictul! SUPER! A meritat si banii si timpul pierdut...

Istoricul meu in domeniul camerelor webcam sau camcorder este urmatorul:

3 ani de lucrat pe Panasonic NV-GS 500
1 an si ceva Microsoft Lifecam Cinema
1 an si ceva Logitech C920
Prezent: Panasonic HC-V720

Concluzia, webcamurile sunt usor de conectat si la setari aproape ca nu prea ai ce sa mai ajustezi... Clar Logitech C920 este peste Microsoft, culorile mult mai bune, chiar daca nu ai lumina prea multa se vede bine dar tot webcam ramane... zoomul din soft este dea dreptul oribil... sunt convinsa ca si la BCC-ul asta nou zoomul tot o porcarie e... si de ce spun asta? Pentru ca stiu din sursa sigura ca una te vezi tu in imaginea ta si altfel te vad membrii... cand bagi zoom imaginea se pixeleaza rau...

Asa ca fetelor decat sa dati banii pe un webcam mai bine strangeti si luati-va camcorduri HD si automat si "vanzarea" va creste.

Eu acum sunt multumita de noua camera de la Panasonic. E super!
Panasonic720

Mesajde GlamourFoto » 22 Dec 2013, 01:53

Imagine

Nu spun ca c930 este o camera rea doar ca imposibilitatea modificarii celor doua slidere Exposure si Gain faptul ca nu poti folosii functia mirror si faptul ca nu ai antiflickr ... mie nu imi pica bine.

Eu consider gain si expunere absolut necesare.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde windfucker » 22 Dec 2013, 08:59

Nu stiu daca ajuta cu ceva,dar eu folosesc 930e-ul fara soft instalat pentru ca ma deranja faptul ca nu imi folosea la nimic.Folosesc si webcamsplitter pentru ea si din fericire fara soft am optiunile de gain,exposer,flicker direct pe source settings.Si as vrea sa adaug ca iubesc aceasta camera.Nu se compara cu nimic din trecutul lui logitech:culori calde,puternice daca vrei,imagine sharp-chiar este un webcam bun din punctul meu de vedere.Am incercat 920 inaintea lui si chiar si in paralel si am returnat 920-ul a 2-a zi.Camera am cumparat-o dupa un site nemtesc(unde am gasit pretul cel mai mic si o trimit si repede prin UPS),dar se gasesc si pe amazon.Bafta multa si spor!
windfucker

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj