Căutarea a găsit 14 rezultate

Return

de andromaca_mulge_vaca
02 Noi 2016, 20:25
Jump to forum
Jump to topic

Re: Cum procedati cu modelele noi? Nu mai stiu ce sa fac!

Stimata Domnisoara Sefa, corect se spune fara "s" si anume FEET, care este pluralul de la FOOT.... mai pune si tu mana pe carte in loc sa dormi. Daca vorbesti cu ea la stilul " uf , ca eu tot iti explic si tu tot proasta esti" n-o sa invete niciodata. Exista oameni carora daca le...
de Mery24
03 Noi 2016, 02:53
Jump to forum
Jump to topic

Re: Cum procedati cu modelele noi? Nu mai stiu ce sa fac!

Stimata Domnisoara Sefa, corect se spune fara "s" si anume FEET, care este pluralul de la FOOT.... mai pune si tu mana pe carte in loc sa dormi. Daca vorbesti cu ea la stilul " uf , ca eu tot iti explic si tu tot proasta esti" n-o sa invete niciodata. Exista oameni carora daca l...
de googlefun
03 Noi 2016, 12:45
Jump to forum
Jump to topic

Re: Cum procedati cu modelele noi? Nu mai stiu ce sa fac!

Salutare al1na@ Daca la glume / sarcasm nu reactionezi pozitiv (ba chiar par ca de deranjeaza grav ) , trebuie sa schimbam noi metoda de abordare , si sa cautam sa explicam altfel - mai ales ca - si SAD^^EYES ne-a atras atentia ... Avand in minte intrebarea adresata tie : .. Ce fel de feedback a ven...
de GlamChatStudio
03 Noi 2016, 13:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Cum procedati cu modelele noi? Nu mai stiu ce sa fac!

Am incercat discutia pe PM,se pare ca nu mi-a iesit,s-o incercam si aici,fara lectii de engleza si fara sarcasm,strict si la obiect. Am plecat de la fraza asta scrisa de tine '' i-am spus " fetita... nu esti in Amsterdam la vitrina sa te ia aia la p**** aici tre` sa te guduri precum o catea in ...
de Studio20
19 Oct 2015, 11:19
Jump to forum
Jump to topic

Re: Nu reusesc sa am modele (studio nou Galati)

Fara sa activam (inca) in Galati, stiu ca piata locala este foarte aglomerata si de aceea iti sugerez urmatoarea abordare: Stai de vorba un pic in liniste cu tine insati, pe indelete, si raspunde-ti la intrebarea De ce ar lucra un model la tine la studio? Ce elemente de plus-valoare unica le poti of...
de GlamChatStudio
29 Ian 2017, 13:59
Jump to forum
Jump to topic

Re: Prezentare Utilizatori – IMPORTANT!!!

Buna, Numele meu este Isabelle si sunt un fost model,in prezent detin 2 studiouri de videochat si sunt unul dintre moderatorii acestui forum.Am fost prezenta pe forum inca din anul 2005-2006,cei mai buni prieteni i-am cunoscut aici,orice informatie si ajutor tot aici le-am gasit.De-a lungul anilor a...
de Charm Group
17 Mar 2017, 16:22
Jump to forum
Jump to topic

Re: Prezentare Utilizatori – IMPORTANT!!!

Salut, Numele meu este Dragoș și reprezint Charm Group. Am lucrat mai bine de 7 ani într-o companie de asigurări multinațională, unde am ocupat simultan pozițiile: National Corporate Manager și Regional Sales Manager, având în subordine mai bine de 1.500 de oameni. Am reușit să dezvolt și să conduc ...
de MadalinaCh
17 Mar 2017, 17:14
Jump to forum
Jump to topic

Re: Prezentare Utilizatori – IMPORTANT!!!

Bună, Eu sunt Mădălina, am 25 de ani și lucrez ca CMM la Charm Group. Desi am terminat facultatea de Jurnalism si Stiintele comunicarii, m-am indragostit iremediabil de Marketing in anul intai de facultate. iar in urma cu un an de aceasta industrie. :) Mult succes tuturor si nu uitati ca succesul es...
de YZF
21 Oct 2017, 12:09
Jump to forum
Jump to topic

Re: Marketing pentru recrutare.

Gandeste-te la ad/campania de recrutare ca la un cozonac in piata, tu cu o taraba, inca zeci de tarabe stanga-dreapta. Are multe ingrediente, multe etape de pregatire, conteaza calitatea ingredientelor si a rezultatului final, conteaza aspectul, conteaza prospetimea. Doar o supozitie: cred ca nici c...
de Mery24
28 Oct 2016, 18:00
Jump to forum
Jump to topic

Regulile unei Doamne

Regulile unei doamne Oameni dragi și frumoși, am deosebita onoare să vă prezint 233 de reguli pe care trebuie să le respecte o adevărată lady. Acestea au fost spuse de o sumedenie de personalități celebre, iar la îndemnul lui SAD (tot uit numele real), le-am tradus pentru a putea fi pe înțelesul tut...
de Mery24
06 Noi 2018, 10:03
Jump to forum
Jump to topic

Re: "Nu mai merge dom'le videochatul ca pe vremuri"

:writing_hand: În primul rând studioul nu este organizație de caritate, ar fi indicat să înțelegem asta cu toții. Un studio care se respectă îți pune la dispoziție condiții prielnice ca tu să te dezvolți ca model și ca om. Investește în tine, te învață lucruri, 5000$ în 5 zile nu pică din cer din se...
de theselby
01 Mai 2018, 20:21
Jump to forum
Jump to topic

Re: Bucharest Summit 2018

Salutare, Nu am verificat de mult timp site-ul bsummit sa vad lista de participanti din cauza unor probleme personale. Dar am reusit astazi, si sunt placut surprins sa vad inregistrati peste 1100 de participanti. Felicitari maxime ;) Din ce am vazut in agenda bsummit... cam subtirel la partea inform...
de Charm Group
07 Oct 2015, 10:06
Jump to forum
Jump to topic

Re: Legalitate 100%

Draga Constantina, Ceea ce spui tu nu are nicio legătură cu taxele și impozitele, are legătură cu ITM-UL și cu posibilitatea de interpretare,de catre membru ITM sau membru ANAF, a faptului ca intre model și studio exista o relație de dependență. În mare asa este, modelul lucrează de pe bunurile soci...
de GlamChatStudio
07 Oct 2015, 10:50
Jump to forum
Jump to topic

Re: Legalitate 100%

Constantina,aici nu se pune problema de teapa,vorbim de studiouri care nu-si vor declara niciodată faliment doar sa le dea teapa modelelor,pai mai mare teapa legală nu poți da in cazul studiourilor unde angajatul accepta Cim pe salariu pe economie,tu ca firma ii poți vira acel salariu in cont si ii ...