Căutarea a găsit 7 rezultate

Return

de Memsy
27 Ian 2020, 11:52
Jump to forum
Jump to topic

Re: Optiunea de a da discount membrilor pe Jasmin

Nu m-a lamurit nimeni concret de ce nu imi aparea acea optiune de discount, am descoperit singura. Dar ice999 a spus totusi ca au scumpit creditele ceea ce explica de ce au introdus aceasta optiune precum si situatia din prezent - de ce e asa de slow pe jasmin - adica eu chiar nu stiam ce se intampl...
de Memsy
03 Sep 2020, 15:33
Jump to forum
Jump to topic

Re: Schimbari LiveJasmin incepand cu 1 septembrie 2020

Eu am calculat actually cam cat se pierde - de la cat pana la cat nu se mai castiga procent cat se castiga si mi-a rezultat cam -40$ din 1k si cam -60$ din 1.5k. Intre 2.5k si 4.k se va castiga cu 10% mai putin ceea ce inseamna -150$. Nu mi se pare pierdere asa de mare, modelele care fac putini bani...
de Memsy
19 Mai 2021, 09:00
Jump to forum
Jump to topic

Muzica cu Licenta pe Jasmin..

Important: new music regulations! Use Model Center’s Music Library to play music. Soon, a new law on copyrighted music will come into effect: music from online streaming sites, radio, and other services cannot be used on other websites without a license. This law also applies to LiveJasmin. Your vi...
de Memsy
17 Iun 2021, 23:22
Jump to forum
Jump to topic

Re: PAXUM CARD A MURIT

Gizas Craist si cand credeam ca mai rau nu se poate dupa ce epay a anuntat ca suspenda cardurile din 10 iulie (subiect care NU pare sa prezinte interes pentru nimeni de parca sunt singura care foloseste epay) acum au inchis si astia de la paxum cardul mastercard. Si doar ce il primisem. Am platit vr...
de Memsy
03 Iul 2021, 15:55
Jump to forum
Jump to topic

Re: Asigurare medicala de stat

Eu zic ca te complici inutil cu asigurarea medicala de stat care nu acopera mai nimic si ce acopera e in cele mai multe cazuri doar partial si prin servicii sub orice critica la care trebuie sa platesti ce nu e acoperit plus spaga la doctori, asistente, etc, plus ca degeaba intri in legalitate daca ...
de Memsy
30 Noi 2023, 11:55
Jump to forum
Jump to topic

Re: Taxe. TIN code. Jasmin

pfa am inteles ca e pagubos si nerentabil toate fetele care aveau pfa au renuntat au trecut la srl , o fata din forum nu pot da eu nume, a avut pfa ani de zile, nu stiu ce incurcaturi a avut ., acum are de dat 25000 euro la stat .. Eu m-am referit ca se poate declara prin declaratia unica 212 in ca...
de Memsy
28 Noi 2023, 13:00
Jump to forum
Jump to topic

Re: Taxe. TIN code. Jasmin

... decat sa platesca 9% taxe ... 1% pe profit + 8% pe dividende daca ai SRL cu minim 1 angajat (din ce stiu eu) dar in acest caz se plateste si CAS si CASS pe salariul angajatului + contabil lunar + bataia de cap aferenta cu SRL care nu se merita la sume mici. Persoana fizica fara SRL, PFA sau Dre...